Concours Axel zit weer bomvol Arnemuiden speelt bekerfinale van 1980 tegen DOVO opnieuw Veel kanshebbers voor Gouden Erpel Maandag meer dan zeshonderdcombinaties in het Axelse Bos sportagenda Gedevalueerde strijd Zeeuws-Vlaamse titel van onze paardesportmedewerker AXEL - De ruitersportvereni ging Axel, waarin verenigd de De Oranjeruiters en ponyclub De Kleppertjes, maakt zich op voor het Internationaal Con cours Hippique in het Axelse Bos. Van oudsher is de Zeeuws- Vlaamse centrum gemeente op tweede Pinsterdag één dagje Zeelands paardestad. Het hoogtepunt op tweede pink sterdag vormt ongetwijfeld de strijd tussen Nederlandse" en Belgische springruiters om de felbegeerde 'Gouden Erpel' en de Grote Prijs van de gemeente Axel, de 'Gouden Erpelkapper'. De dressuurruiters binden in de schaduw van de Axelse waterto ren de strijd aan om de 'Nu Swift Prijs', de 'Jos Bleyenberg Ca mera Prijs' en de 'Fiat De Keyzer Prijs'. Op dezelfde plek waar precies 87 -jaar geleden voor het eerst in wedstrijdverband de Zeeuwse trekpaarden en Belgische koud- bloeds de bodem onder de hoe ven lieten dreunen, strijden deze zwaargewichten maandag voor het eerst in de geschiedenis van de Axelse rui terclub de Walcher- se ringrijders om de hoogste eer. Niet minder dan zeshonderd combinaties, waaronder ruim honderd Belgische, hebben zich bij het wedstrijdsecretariaat aangemeld. Daarmee is Axel het grootste internationaal één- dagsconcours voor landelijke ruiters van Zuid-West Neder land. Er zijn door de organisatie dan ook kosten noch moeite ge spaard om alles in goede banen te leiden. Erevoorzitter en PR-man van de Axelse ruiterclub Rinus Murre: van onze paardesportmedewerker AXEL - De bezoekers van het concours hippique in Axel mo gen net als in de voorgaande edities de nodige strijd ver wachten. De prijzenpot bevat zo'n dertigduizend gulden, re den genoeg om ook nu weer al les uit de kast te halen. De springruiters in de klasse Zwaar strijden om de 'Gouden Erpel'. Behalve het gouden klei nood en de dagprijs, ligt er ook nog een extra geldbedrag op de winnaar te wachten. Zeelands bekendste ruiter Simon den Ex- ter, een geboren Axelaar die de beginselen van de ruitersport op het terrein aan de watertoren door vader Bram en moeder Suiis werd bijgebracht, en Belgi sche amazone Gerda Rooms starten hier als favoriet. Beiden wisten de hoofdprijs reeds twee keer te bemachtigen. Er liggen echter kapers op de kust, want met Sandy den Ex- ter, Bram Klaasse en Ilyo de Loos aan Nederlandse zijde en Stefaan de Smet en Dirk de Per- mentier en Johan Claessens aan Belgische kant is de concurren tie groot. BETAALD VOETBAL Zaterdag: Nacompetitie voor eredivisie: Poule A: GA Eagles-AZ en VW-Ex- celsior. Poule B: Heracles-De Graafschap en MW-FC Den Haag. VOETBALTOERNOOIEN BASKETBAL Morgen (zaterdag) wordt op het Stadhuisplein in Vlissingen het pleintjesbas ketbal-toernooi gehouden. Er wordt gespeeld in twee leeftijdscategorieën, van 13 tot en met 15 jaar en van 16 tot en met 18 jaar. Jongens en meisjes spelen gescheiden. Het pleintjesbasketbal-toernooi is een voorronde voor de lande lijk finale, die op 8 juli in Nijmegen wordt afgewerkt. De wedstrijden op het Stadhuisplein beginnen om 10.00. BILJARTEN In de 'Grote Prijs Jacobs' in Rilland wordt dit weekeinde de finale gespeeld op de grote matchtafel. Vandaag (vrijdag) roept wedstrijdleider Gerrit Blom de acht finalisten om 19.00 uur op, morgen en zondag gebeurt dat telkens om 13.00 uur. De slotpartijen staan zondagavond omstreeks 17.00 uur gepland. KLEIDUIVENSCHIETEN MOTORCROSS „We zitten gewoon bomvol. Het is passen en meten om ieder aan een plaatsje te helpen. We zijn de schuttervereniging dankbaar dat we van hun terrein gebruik mogen maken. Daardoor be schikken we nu over zestien dressuurringen." Ook bij de springruiters is de animo groot. Murre: „Alleen al in de klasse Licht hebben we ruim tachtig combinaties op de startlijst staan. Niet dat grote aantal vormt een probleem, maar het feit dat het gros hier van ook nog dressuur wil rijden. Dat vereist heel wat improvisa tie om alles in goede banen te lei den." Organisatorisch zit het al jaren goed bij de Axelse ruiterclub, maai- de tijden dat de Oranjerui ters op hun gezadelde viervoe ters op de wedstrijden de lakens uitdeelden en De Kleppertjes tot de sterkste pony-formaties van Nederland behoorden is al lang vervlogen tijd. Dressuura- mazoiie Carla Haak is op dit mo ment de enige die op het hoogste basis niveau (Z2) acteert. En dankzij de komst van Ilyo de Loos van het Zaamslagse Luctor et Emergo prijkt sinds kort ook weer een Oranjeruiter op de startlijst van de springruiters ZZ. Het gat tussen De Loos en de rest is echter groot. En dankzij de komst van Ilyo de Loos van het Zaamslagse Luctor et Emergo prijkt sinds kort ook weer een Oranjeruiter op de startlijst van de springruiters ZZ. Het gat tussen De Loos en de rest is echter groot. „Te groot vindt Jas Haak behal ve verwoed paardesportliefheb- ber ook nog succesvol fokker. Jas Haak: „Axel is een vereni ging waar gezelligheid hoog in het vaandel staat. Belangrijk natuurlijk, maar uiteindelijk gaat het toch om de sport en hierin spelen we op het ogenblik een bescheiden rol. Ik heb goede hoop dat met de komst van An- nemiek Picavet als instructrice anders wordt. Ik acht haar in staat om het niveau een stuk op te klikken." Annemiek Picavet die zo'n vijf tien jaar in Gelderland, het Wal halla van de paardesport, heeft doorgebracht, voelt zich gevleid met deze lovende woorden maar waarschuuwd voor een al te groot optimisme. „Ik wil echt In de klasse ZZ strijden de deel nemers om de Grote Prijs van de Stad Axel, de 'Gouden Erpel kapper' (de scheldnaam voor de Axelaar). Ook hier start Simon den Exter als favoriet. Maar met de Zeeuwse kampioen Bart Bo- meré en de Belg Jimmy Vermeu len in de ring is het kwaad ker sen eten. In de Z-dressuur is titelverdedig ster Marina Quaack niet van de partij. De op eigen terrein rijden de Lieveke Goossen, die vorig jaar slechts één puntje tekort kwam voor de fel begeerde Nu Swift Prijs, is hier licht favoriet. Maai- met de adem in de nek van José Damen, Theo Perdaen, Da- niëlle Buyck, Annemarie Hertz berger, Mascha Bustraan en de Belgen Jan de Backer, Adriën van de Velde en Katrijn Tinde- mans, weet de Koewachtse ama zone als geen ander dat ze zich geen enkele misstapje kan per mitteren. In de hoogste dressuur-klasse is de hoop van de organiserende vereniging gericht op Carla Haak. Maar ook hier is de con currentie, met Debbie Rijn en Ina Nijssen op de startlijst, groot. Dressuuramazone Carla Haak isoprlit moment de enige die op het hoogste basisniveau (7,2) acteert. foto Peter Nicolai niet kritisch zijn, maar de basis is hier erg smal. Het zou ver keerd zijn om Gelderland met Zeeland te vergelijken. Maar de achterstand is toch wel vrij groot en dat werkje niet zo maar eventjes weg." Evenals Haak is ook Annemiek Picavet van mening dat de kwa liteit van de paarden in Zeeland aan de lage kant ligt. Jas Haak: „Mensen kopen dikwijls een kat in de zak. Als fokker praat ik be slist niet voor mijn eigen winkel tje. Want ook al koopt iemand een paard bij een ander, dan nog ben ik bereid om iemand van ad vies te dienen." Annemiek Picavet deelt die me ning: „de mensen moeten zich beter realiseren waar ze mee be zig zijn. Het is toch geen schande als je nooit iets met paarden te maken heeft gehad je laat ad viseren door een deskundig ie mand." Picavet vindt overigens ook dat het een bij een aantal ruiters aan inzet ontbreekt. De ligging van Zeeuws-Vlaanderen speelt hier bij naar haar mening een belang rijke rol. „Hier heb je weinig con currentie. In Gelderland stikt het van de getalenteerde ruiters. Als je dan van een staleigenaar een aanbod krijgt om een paard te rijden, laat je het wel uit je hoofd om niet dagelijks met zo'n beest bezig te zijn. Er staan im mers tien andere klaar om je plaatsje in te nemen. In Zeeland ontmoet je soms mensen die op de wedstrijddag hun paard uit de box plukken en vervolgens het in een concours uitbrengen." Hoewel het niveau haar dus niet is mee gevallen, heeft dit Anne miek Picavet niet weerhouden om in Zeeuws-Vlaanderen en thousiast aan het' werk te gaan. „Mijn visie op de paardesport zorgt bij een aantal mensen voor een complete cultuuromslag. Voordat dit zich vertaalt in re sultaten kan er veel tijd over heen gaan. Gelukkig merk ik dat ik met een aantal leerlingen op één lijn zit." Tijdens het Axelse paardesport- evenement is er ook weer volop plaats ingeruimd voor show. De parade en prijsuitreiking is een jaarlijks terugkerend onderdeel hiervan. Nieuw is de demonstra tie met de Shirre Horses door Willy Roelans. Het is voor het eerst in Zeeland dat Willy Roe lans een demonstratie zal geven. En voor de jeugd ontbreekt na tuurlijk het gratis pony-rijden niet op het programma. SV Walcheren houdt morgen (zaterdag) een voetbaltoernooi voor D-, E- en F- pupillen op het sportpark Bonedijke te Vlissingen. Aan het toernooi nemén deel: Nieuwdorp, Serooskerke, GPC, Kloetinge, Zeeland Sport, Rillandia, Oostburg, Terneuzen, Tholense Boys. ODIO. Robur, Kwadendamme, Luctor. Zierikzee, Volharding, Veere. Hulsterloo, Jong Ambon, Schoondijke, BSC, Ka- pelle en Walcheren. Het toernooi begint om 09.30 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Zondag wordt op het terrein van Zeeland Sport te Vlissingen het jaarlijkse horecatoernooi gehouden. Het toernooi begint om 10.00 uur. Deelnemende ploegen: De Bosjeslaan, Soif, De Concurrent, Vanuus, Erna, Flair, Hoppit, Fri tuur Stadhuis, De Pauw, De Papegaai, Orangerie. Hart van Vlissingen, Fra- po's, kantine Zeeland Sport, Kanovijver, De Harmonie (Rotterdam), De Sloep, Alhambra, De Vergeten Balk en Markt 15 (Oostburg). VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL Het kampioenschap van Zeeuws-Vlaanderen wordt morgen (zaterdag) in Sint-Jansteen gehouden. De voetbalvereniging Steen tekent ook dit jaar weer voor de organisatie. In tegenstelling tot andere jaren zijn de hoogst spelende Zeeuws-Vlaamse KNVB-clubs Hoek en HVV'24 niet bereid gevonden om tegen elkaar te spelen. Een selectie van Zeeuws-Vlaanderen speelt tegen de kersver se zondagtweedeklasser Temeuzen. De wedstrijd begint om 18.00 uur op het hoofdveld van Steen. Voorafgaand komen de hoogstspelende afdelingsclubs van de zaterdag- en zondagcompetitie IJzendijke en Spuï.om 15.30 uur in actie. In de kantine van de plaatselijke voetbalvereniging worden daarna om 20.30 uur de prijzen uitgereikt aan de beste speler, scheidsrechter, trainer en club. Arnemuiden bestaat in november 50 jaar. De zaterdag-voetbalclub houdt di verse activiteiten. Morgen (zaterdag) worden drie reünie-wedstrijden ge speeld. Om 13.00 uur speelt het tweede elftal uit de jaren zeventig tegen het toenmalige A2-juniorenteam. Om 14.00 uur speelt Arnemuiden (het team uit de jaren '70) tegen De Meeuwen uit die tijd. Die derby's werden zo'n twintig jaar geleden bezocht door 3000 toeschouwers. Klapstuk van de middag is de 'revanche' van de landelijke bekerfinale 1980 tussen Arnemuiden en het Vee- nendaalse DOVO Arnemuiden won de beker door met 2-0 te winnen. ATLETIEK De Hulster atletiekvereniging RKHAV houdt maandag een tweetal atletiek wedstrijden op het sportpark aan de Tabakstraat te Hulst. Vanaf 10.00 uur wordt het Zeeuws kampioenschap voor C/D junioren verwerkt. De A/B-junio- ren en de senioren gaan van start om 13.00 uur. ARNEMUIDEN - Oude tijden herleven morgen, zaterdag, bij voet balvereniging Arnemuiden. De landelijke bekerfinale die Arne muiden en DOVO in 1980 uitvochten wordt namelijk opnieuw ge speeld. Met dezelfde acteurs, want ook scheidsrechter J. Storm uit Monster komt naar Arnemuiden. De vissersploeg won onder zijn leiding de finale met 2-0 en werd daarmee de laatste bekerwinnaar van het zaterdagvoetbal. Daarna werd er overgegaan naar de dis trictsbeker. De revanchegevoelens van DOVO zullen volgens bestuurslid Kees Theune van Arnemuiden niet meer zo leven. „Nee, het gaat meer om de reuniegedachte. Velen vinden het leuk om elkaar nog eens te zien en bij te praten." Arnemuiden beschikte vijftien jaar geleden over een van de talent volste lichtingen uit de geschiedenis van de club. Het was de periode van de Meermannen en de Van Belzens. Huib en Jaap Meerman, Lie ven en Jos van Belzen, Koen Pruijsschers en doelman Ben Meul- meester stammen bijvoorbeeld uit die tijd. Minder bekend waren toen Jan Meerman (hij woont nu in Utrecht) en Wim Geelhoed. „Deze talentvolle jongens zijn vrij snel gestopt, maar het was opmerkelijk dat dit tweetal, 18 en 20 jaar, toen het centrale duo van de verdedi ging vormde. Dat zie je tegenwoordig niet zo gauw meer", zegt Theune, DOVO beschikte in 1980 eveneens over een talent: de 17-jarige Jan Gaasbeek. Hij haalde het profvoetbal en speelde eerst bij FC Twen te, waarna hij naar NAC verkaste. Volgens Theune zou hij er alles aan doen om mee te kunnen spelen. Voorafgaande aan de 'bekerfinale 1980' spelen Arnemuiden en Meeu wen tegen elkaar met spelers uit de beginjaren '70. Beide ploegen gaven toen de toon aan in het Zeeuwse zaterdagvoetbal. Hier zullen bijvoorbeeld Joost en Cor de Ridder, Ben van de Ketterij (afgelopen jaar trainer bij Meeuwen), Rinus van Belzen en oud-voorzitter Wim Schuit nog eens voor het voetlicht treden. Aan de andere kant klin ken de namen uit de gouden Meeuwenperiode van Leen Dingeman- se. Daaf Francke, Frans van der Heijden, Daaf Faasse, Ad en Leo Flipse menig Zeeuwse voetballiefhebber nog bekend in de oren. Het duel wordt gefloten door een topper uit die periode, Kees Eisma uit Middelburg. Kees Theune verwacht een echt voetbalfeest. „De spelers worden ontvangen met koffie en broodjes. Tijdens de reuniedag houdt een dweilorkest de stemming erin. Het zou weieens heel laat kunnen worden", aldus de Arnemuiden-bestuurder. De wedstrijden maken deel uit van de activiteiten in het kader van het 50-jarig jubileum van de v.v. Arnemuiden. „In augustus speelt Arnemuiden in de voorbereiding jubileumwedstrijden tegen andere vissersplaatsen. Zo komt bijvoorbeeld Quick Boys naar Arnemui den. We hebben gekozen voor activiteiten in de zomermaanden, om dat de oprichtingsdatum van 26 november in dit geval mind pi- ge schikt bleek", meent Theune. Het programma voor zaterdag (morgen): 13.00 uur A-jeugd Arnemuiden 1975- Arnemuiden 2, 14.00 uur Arnemuiden-Meeuwen (zeventiger jaren), 15.00 uur Arnemuiden-DOVO (bekerfinale 1980) programma valt het starthek reeds voor de eerste maal om 10.30 uur. De trai ningen beginnen om 09.00 uur. PAARDESPORT De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub De Sasruiters uit Dirksland houdt zaterdag op het Hippisch Centrum Aquadelta aan de Groeneweg in Bruinisse. een concours hippique voor paarden en pony's. Programma. 9.00 uur: aanvang individuele dressuur klasse B, L, M en Z; 9.30 uur: springen pony's klasse B en L; 11.15 uur: springen paarden klasse B: 11.45 uur- aanvang menproeven; 13.30 uur: aanvang tweede proef individuele dres suur klasse B, L, M2 en Z2; 13.30 uur: springen paarden klasse L; 14.40 uur: springen pony's klasse M; 15.30 uur: springen pony's klasse Z; 15.50 uur: sprin gen paarden klasse M; 16.10 uur: springen paarden klasse Z en ZZ. De Landelijke Rijvereniging Oranjeruiters en Ponyclub De Kleppertjes uit Axel houdt maandag (tweede pinksterdag), op het terrein aan de Sportlaan in Axel, een internationaal concours hippique voor paarden en pony's. Programma. 9.00 uur: aanvang individuele dressuur klassen B. L, M. Z en Z2. 9.00 uur: springen L paarden (hoofdring.); 9.00 uür: springen B pony's (bijring); 9.30 uur: springenL pony's (bijring); 10.30 uur: ringrijden eerste manche, 12 30 uur: ringrijden tweede manche, 13.25 uur: parade; 14.25 uur: demonstratie Shi- rehorses; 14.25 uur: springen B paarden (bijring); 14.35 uur: springen M paar den (hoofdring); 14.45 uur: acht- en viertal rijden; 15.00 uur: springen M pony's (bijring); 15.50 uur: ringrijden derde manche; 15.50 uur: springen Z pony's (bij ring); 16.20 uur: springen klasse Z paarden (hoofdring); RUGBY De Goese Rugbyclub Tovaal speelt morgen, zaterdag in Noord-Frankrijk te gen R.C. Capelle. Op het jachtschietcentrum Midden-Zeeland te 's-Heer Arendskerke wordt morgen (zaterdag) de jaarlijkse wedstrijd voor jachtopzichters gehouden. De inschrijving is open vanaf 15.00 uur. Vanaf 16.00 uur tot 17.30 uur is de open wedstrijd, waaraan ieder met geldige papieren kan deelnemen. SCHAKEN Vrijdagavond wordt in De Schakel in Middelburg de derde ronde van het Open Middelburgs kampioenschap gespeeld. Om acht uur begint deze ronde. Morgen, zaterdag wordt in Goes het Open Rapidkampioenschap van Noord en Zuid-Beveland gehouden. Plaats van handeling is Wijkgebouw 'De Spinne'. Het toernooi zal aanvangen om 10.30 uur. Aanmelden vanaf 10.00 uur. Morgen, zaterdag, wordt op het motorcrosscircuit in Vlissingen-Oost een klas sementscross van de MSV de Uitlaat verreden Aan de start komen de klassen 50/60cc, 80ce, 125cc. 250/500cc en junioren. De trainingen beginnen om 10.30 de wedstrijden om 12.30 uur. Maandag, tweede pinksterdag, houdt Mc de Sproeier in Wemeldinge een team- motorcross. Op het geheel vernieuwde circuit zullen teams van twee of drie rijders een drieuurs motorcross rijden. Om de wedstrijd zo spannend mogelijk te maken, worden de teams samengesteld door het bestuur van de Mc de Sproeier. De inschrijving voor de wedstrijd is tot tien uur. Om elf uur begint de vrije training, en om een uur de wedstrijd. Komende maandag, tweede pinksterdag, houdt de Belgische bond BVM een wedstrijd op het EJmitsschorrecircuit in Axel. In verband met het uitgebreide SNOOKER Vandaag (vrijdag) en morgen worden in het Goese snookercentrum SBZ aan de Rimmelandstraat de Zeeuwse snookerkampioenschappen voor duo's ge houden. Het toernooi wordt geopend om 19.00 uur. Morgen wordt vanaf 13.00 uur gespeeld. Zondag staat de achttiende ronde van de Open Walcheren Ranking op de agende. Er wordt gespeeld in de zaal van Cue Action Middelburg aan de Walen- singel. De eerste wedstrijden beginnen om 11,30 uur. WIELRENNEN TENNIS 9.00 uur begint op tennispark De Veste te Middelburg het hoofd- ter. Morgen, zaterdag, houdt het wielercomité IJzendijke de 57e plaatselijke wie lerronde. Er is ditmaal startgelegenheid voor amateurs-A. Het startschot klinkt om 18.30 uur en de afstand bedraagt 80 kilometer. In Sluiskil wordt maandag, tweede pinksterdag, gestreden om het kampioen schap van het district Zeeland bij 5e amateurs-A en B. Beide categorieën gaan om 14.00 uur van start. De amateurs-A hebben dan 100 kilometer af te leggen en de amateurs-B 70. Komende dinsdag staat de jaarlijkse wielerronde van Axel op het programma. De amateurs-A gaan om 19.00 uur van start voor een wedstrijd over 80 kilome- PSV toch geplaatst voor UEFA Cup EINDHOVEN (GPD) - PSV hoeft toch geen voorronde te s» c len in het toernooi om de UEFA Cup. Omdat de UEFA gister! het puntensysteem wijzigde, komt de ploeg uit Eindhoven lL ger in het klassement. Manager Frank Arnesen kreeg hj nieuws gisteren meteen van de UEFA te horen. „In het nieip opgemaakte klassement staan wij 30ste en Roda JC 29ste. Dj betekent dat geen enkele Nederlandse club hoeft mee te do0 aan de voorronde." F EDC-ploeg naar Ronde van Limburg VLISSINGEN - Als laatste voorbereiding op het Zeem' Vlaams Wielerweekend rijdt de Erotic Discount-formatie zo dag de Ronde van Limburg. Aan het vertrek van de 203 kilon ter lange wedstrijd over geaccidenteerd terrein komen Loir de Koning, Antoine Goense, Vital Timmermans, Frank] Klaasse, Valerie Lemmens en Jeroen Lanting. Ploegleider Rinus Verboom. Zeeuwen in Moluks Elftal VLISSINGEN - Het Moluks Elftal, met daarin de Zeeuwen J son Pattiasina (Kloetinge), Wim Sabandar (Vlissingen) enB mon Telussa (FC Dauwendaele), neemt zondag deel aan 1) internationale toernooi van SV Osdorp. Een week later koi j de ploeg, die onder leiding staat van Bert Pentury uit Oo Souburg, in actie op het Tunas Muda-toernooi in Krimpen a de IJssel. Andere spelers van het Moluks Elftal zijn onder me Simon Tahamata, Bart Latuheru, Giovanni van Bronckhon Mark Latupeirissa, Ignacio Tuhuteru, Oni Louhenapessy L Hank Leatemia. Eelman zegt Haarlem af HAARLEM (ANP) - Haarlem moet de zoektocht naar en nieuwe coach hervatten. John Eelman, die volgend seizoenl het betaalde voetbal als veldtrainer zou debuteren, bedankl gisteren voor de eer. Hij wil niet zonder technisch directeur tl de eerste-divisieclub aan de slag. Joop Brand, de beoogde bal van Eelman, zag deze week om persoonlijke redenen af van ef dienstverband in Haarlem. Door de afmelding van Eelmanj Haarlem de enige club in het betaalde voetbal die voor hl nieuwe seizoen nog zonder hoofdtrainer zit. fr toernooi van de Zeeuwse jeugdkampioenschappen, dat tot en met maandag duurt. Er wordt gespeeld in de leeftijdsklassen t/m 10. t/m 12, t/m 14 en t/m 16 jaar De plaatsingslijst: ME t/m 10: 1 Merlin Atoon (Brouwershaven); 2. Jiska van Brink (MLTC). J E. t/m 10. 1. Mathijs Hulster (MLTC); 2. Wesley Goud (Duiveland). ME t/m 12: 1. Lindsey Knop (Eegedima); 2. Marianne Snijder (MLTC); 3/4. Cynthia Jansen (MLTC); 3/4 Nathalie de Paepe Schoondijke). JE t/m 12: 1. Andy de Bruyne (Ludo et Emergo), 2. Sander Roose (MLTC); 3/4. Alexander Nonnekes (Kruiningen); 3/4. Thijs Slagboom (MLTC). ME t/m 14: 1. Hanneke Snijder (MLTC); 2 Corine Blankenburgh (MLTC); 3/4. Jeantien van de Dries (MLTC). 3/4. Tinta van Wely (de Schelde). JE t/m 14: 1. Pascal van Poecke (Hulster Ambacht); 2. Eli Verhage (MLTC); 3/4. Frank Clausing (MLTC); 3/4. Louis Nijsten (Animo). ME t/m 16:1. Marjan Ganseman (de Schel de); 2. Sophie van Dierendonck (Hulster Ambacht); 3/4. Nathalie Vinkoert MLTC); 3/4. Marije van Belzen MLTC). JE t/m 16:1. Fabian Probert (MLTC); 2. Dennis vanTuyl (Kapelle); 3/4. Remy Scherbeyn (SJEF); 3/4. Pieter Stroo (Vee- re). Op pinkstermaandag worden in alle categorieën de halve-finales en de finales gespeeld. TRIMKOERSEN Morgen, zaterdag, houdt de TMZ een trimkoers in Krabbendijke. Inschrijven vanaf 12.30 uur bij café De Ijsbeer Programma: 12.30 uur: wedstrijd ligfietsen, 13.30 uur: B-trimmers (50 km). 13.32 uur: C-trimmers (40 km), 15.30 uur; Tijdrit ligfietsen, 16.00 uur: A-trimmers (60 km). VELDKORFBAL De korfbalvereniging Animo houdt morgen (zaterdag) op de velden aan het Koopmansvoetpad in Oost-Souburg het 'Open Zeeuws Priktoernooi'. Voor de eerste uitgave van dit toernooi, dat tot doel heeft om de schotvaardigheid te verhogen, hebben 24 koppels van de meeste Zeeuwse verenigingen ingeschre ven. De eerste wedstrijden in de - vier - poules beginnen om 13.00 uur, de win- ,r is om 16.30 uur bekend. ZWEMMEN Maandag, Tweede Pinksterdag, houdt de zwemvereniging De Schelde in Ter- neuzen een internationaal invitatiezwemtoernooiDe Wase Zwem Kring (Bel gië) en Zwemclub Orleans (Frankrijk) zullen het opnemen tegen leden van een aantal Zeeuwse zwemclubs. De wedstrijden beginnen om 14,15 uur. van onze medewerker SINT JANSTEEN - De voetbal vereniging STEEN voelt zich als organisator van het Zeeuws- Vlaams kampioenschap in de steek gelaten. Hoek en HW'24, de twee hoogstspelende ama teurclubs in de regio, laten het morgen (zaterdag) in Sint-Jan steen afweten. Daardoor is het kampioenschap gedevalueerd tot een wedstrijd tussen Ter- neuzen en een regionale selec tie. Het had volgens Ronald Bau- wens, een van de organisatoren, allemaal niet zo ver hoeven te komen. „We zijn teleurgesteld in de houding van beide clubs. Op voorhand wisten we wel dat Hoek door bekerwedstrijden in de voorronden van de Amstel- cup verhinderd zou kunnen zijn. Navraag bij de KNVB leerde ons dat- de bekerduels op 27 mei en 3 juni zouden worden gespeeld. Later bleek dit niet het geval te zijn, maar we zijn toen vlug op zoek naar een vervanger gegaan. Omdat de wedstrijd geldt voor de hoogstspelende zaterdag-en zondagclub, leek AZVV ons een goed alternatief." De zaterdag derdeklasser kon echter niet als vervanger van Hoek meedoen, omdat de club morgen een eigen dag heeft.. Om de krachtsverschillen niet te groot te laten worden nodigde STEEN vervolgens de kersverse zondagtweedeklasser Temeu zen uit. HW-Terneuzen mis staat toch ook niet op het kam pioenschap van Zeeuws-Vlaan- i deren, zo was de algemene in druk. Bauwens: „Daar ging HVV weer niet mee accoord, omdat dit niet volgens de richtlijnen van het kampioenschap zou zijn. We vinden dat op zijn zachtst ge zegd flauw van onze buurman uit Hulst. Het komt er volgens ons op neer dat men niet tegen Terneuzen wil spelen." De werkelijke reden laat zich ra den, maar het vermoeden be staat dat HW verbolgen is over het vertrek van Dennis Rietjens naar Terneuzen. De clubleiding' van HVV zocht het argument er gens anders. De organisatie be naderde de afgelopen week we derom Hoek, omdat bleek dat de zaterdageersteklasser na de be kerwinst op ADO op Hemel vaartsdag niet meer in de voor ronde in actie hoefde te komen. De datum 3 juni was vrij. „Hoek wilde niet meer. De werkelijke reden is bij ons niet bekend, maai' ik denk dat ze er geen zin meer in hadden", ver telt Bauwens. Wellicht dat een en ander te maken heeft met het slopende seizoen dat de spelers van Hoek achter de rug hebben, maar ook dat vindt de organisa tie geen steekhoudend argu ment. STEEN voelt zich de dupe van de machtsstrijd en vindt dat beide clubs hun sportieve plicht verzaken. Deze week moest men nog op zoek naar een alternatief. Dankzij de inbreng van STEEN- trainer Peter van den Boogert en de bereidwilligheid van Koe wacht-trainer Rudi Rietjens heeft men een selectie uit Oost- Ajax-F eyenoord in Koewacht KOEWACHT - De Zeeuws- Vlaamse voetbalsupporters van Ajax en Feyenoord spelen zater dag in Koewacht een wedstrijd. De 'voetbalkraker' tussen de twee supportersgroepen wordt gehouden op initiatief van Ed van der Linden (Feyenoord) en Dick Besseling (Ajax). Het pres- tigeduel, met wellicht enkele prominente voetballers, begint in Koewacht om 18.00 uur. Aan sluitend volgt er voor de suppor ters uit de rivaliserende kampen een voetbalfeest, dat in het te ken zal staan van de sportver- broedering. Zeeuws-Vlaanderen kunnen st menstellen. f De hoogstspelende afdeling clubs Spui (zaterdag) en IJze, dijke (zondag) spelen een voos wedstrijd. Bij STEEN zal rra», zich beraden over de toekom 8 van het kampioenschap, wai, volgens Ronald Bauwens is j, veel tijd in de voorbereiding f e stoken. De opzet van het kar pioenschap dreigt verloren gaan. „Daar hebben Hoek HVV totaal geen rekening nif0 gehouden", verzucht Bauwens Na afloop van de wedstrijden o het Zeeuws-Vlaams kampioej schap vindt, in de kantine v(e STEEN de gebruikelijke verkia zing van de beste speler, train^ scheidsrechter en club van h afgelopen seizoen plaats. Het programma: Spui-IJzendj ke, scheidsrechter William Rol giest, aanvang 15.30 uur; Ta neuzen-Zeeuws-Vlaamse selc! tie, coach Rudie Rietjens mi Jacky Lambert, Danny Vlassejl rood, Dennis Aerts, Johnny Ler" sen (Koewacht), Marco val Vlierberghe, Wim Delaere, Hr rold de Rijk, Patrick van tij Voort (Vogelwaarde), Theo C| Bot, Mark de Beule, Theo Verlii den (STEEN), Walter Bonte, Ja! de Visser (Clinge). Scheidsreca ter Frank Boussen. Prijsuitreiking beste speler, tra^ ner, scheidsrechter en club docj afdelingsvoorzitter Cees Blij. maard en wethouder Ben Picaj vet van sportzaken, aanvarj 20.30 uur. Receptie Schoondijke SCHOONDIJKE - De voetba vereniging Schoondijke houc vandaag (vrijdag) een recept! ter gelegenheid van het kan pioenschap in de tweede kla van het afdelingsvoetbal. De rf ceptie in de kantine van Schoor: dijke begint om 19.30 'uur. Open Zeeuws priktoernooi bij Animo van onze korfbalmedewerker OOST-SOUBURG - Anim houdt morgen (zaterdag) het '0 pen Zeeuws Priktoernooi Plaats en tijd van handeling: za terdag 3 juni op de terreinci van de club aan het Koopmans voetpad in Oost-Souburg. Het toernooi wordt gespeell met koppels, die - de naam doe dat al vermoeden - de bal door d korf van de tegenstander moe ten 'prikken'. Wie dat het bestl doet, wint het evenement. Sim pel dus. „Maar wel loodzwaar' weet woordvoerder Peter Crue van de organisatie. In vier poi les van zes koppels - 24 tweeta len hebben voor deze varia» van het schieten op de korf inge schreven - worden wedstrijdef gespeeld, die twaalf minuten du ren. De beste drie uit de poulei spelen in twee poules een halve competie, waarna kruisfinale de finalisten moeten opleveren. Dat het initiatief van Animo is aangeslagen wordt wel duidelijl uit de deelname van een aantai Zeeuwse topspelers. Onder au deren met Ralph Gillissen/Ja» Peter Pouwer (Swift), Wilfred ei Mark-Peter van der Meer (Tjo ba), Ramon van de Gruiter/Pau Bezemer (TOP) en Sjaak Baas Stefan de Nooyer (Animo) ne men deel. Bij de vrouwen wor den de koppels van Marieke d( Rijlce/Chantal van de Ketteri; (Animo) en Ruth Hoogwerf Kristel van de Vooren (Zuidwes ters) hoog ingeschat. De start van de eerste editie val het 'Open Zeeuw Priktoernooi is om 13.00 uur, om 17.00 word de wisselbeker uitgereikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 48