Steun voor beleidsplan Kapelle Standwerkers ziel van jaarmarkt Vlissings inloophuis vraagt om zekerheid voor komende jaren Vlissingse boulevard tweede pinksterdag toneel sprekersstrijd zeeland 16 Kanttekeningen bij belastingen en woningbouw periode 1996-1999 weekend diensten kerkdiensten GEEF ASTMAPATIENTEN MEER LUCHT Astma Fonds Stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland ZATERDAG 27 MEI 1995 KAPELLE - Een meerderheid van de Kapelse raadsfracties reageert in hoofdlijnen positief op het beleidsplan 1996-1999 dat het dagelijks gemeentebestuur onlangs presenteerde. Zij het dat een aantal fracties nog geen duidelijk oordeel uitspreekt. In hun algemene beschouwingen plaatsen de partijen wel kantte keningen bij diverse onderde len van het beleidsplan. Zo mist de WD nieuw beleid gericht op Zondag 28 mei 1995 Gecombineerde doven/horen- dendienst Ned. Herv. Getuige- niskerk Middelburg 10 ds. Wtillschleger. Nederlands-Hervormde Kerk. Ouwerkerk 10 ds. Nauta; Renes- se 9.30 ds. Voordauw. Gereformeerde Kerk. Bruinisse 10 dhr. v.d. Tol, 17 ds. Kroes; Haamstede 10, 19 ds. Eikel boom; Nieuwerkerk/Ooster- land 10 da. Graafland. Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10 leesd., 15 (HD) ds. v. Stuijvenberg; Nieuwerkerk 9.30, 15.30 leesd.; Oosterland 10, 14.30,18.30 leesd. Oud-Gereformeerde Gemeente. Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Oosterland 9.30, 14 en 18 lees dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10, 18.30 ds. Last (HA>: Kerkwerve 10, 18 ds. Korving iHAi: Zierikzee 10, 18 ds. Oosterbroek. Gereformeerde Kerk vrijge maaktBrouwershaven 9.30. 18.30 leesd. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Bruinisse 10 en 17 lees dienst; Nieuwerkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 en 18 leesdienst. Leger des Heïls. Zierikzee 10 sa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk. Haam stede 10; Zierikzee zat. 19.30, zon. 9.30; Renesse zat. 19. Pinkstergemeente. Zierikzee (Meelstraat) 10, woensd. 20 sa menkomst. Evang. Lutherse Gemeente. Zie rikzee 10 dhr. Oosterloo. Evang. Christen Gemeente. Zie rikzee 10 br. Pieper. Vechtpartij in cafetaria Axel AXEL - In een cafetaria aan de Beethovenstraat in Axel brak donderdag onenigheid uit tus sen enkele jongeren uit Terneu- zen. Bij de vechtpartij werden enkele klappen uitgedeeld. Eén van de betrokkenen werd met een alarmpistool bedreigd. De eigenaar van de cafetaria wist de jongeren naar buiten te werken. De ruzie was het gevolg van op merkingen over het rijgedrag van een van de mannen. De ver dachte meldde zich even later op het bureau in Terneuzen. Het alarmpistool is in beslag geno men. Jaarmarkt in Clinge CLINGE - In Clinge wordt zon dag de jaarmarkt gehouden op het terrein van De Sterre. Daar is ook een Sloebermarkt, waar een groot aantal marktkramers en standwerkers hun waren aanprijzen. Ook de Clingse mid denstand neemt aan deze markt deel. De jeugd kan deelnemen aan een ball on wedstrijd en po ny rijden. In de loop van de middag is een clown actief op de Sloeber- markt. Bij een pottenbakker kan ieder zijn eigen potje bak ken en wie zin heeft kan een ritje maken op een antieke boeren wagen. Ook is er een landbouw- mechanisatieshow. Vanaf 10.00 uur zijn keurmeesters actief op het terein van de jaarmarkt voor de keuring van het hoornvee, de paarden, schapen en geiten. Van 13.00 tot 16.00 uur wordt in een tent op het jaarmarktterrein een huisdierententoonstelling gehouden voor de schoolgaande jeugd en pupillen van De Sterre. Om 19.00 uur maakt wethouder Picavet van Hulst de uitslagen bekend en reikt hij de prijzen uit. MIDDELBURG Fietspuzzeltocht - mac Scheldegouwen houdt maandag 5 juni (tweede pinksterdag) een fietspuzzeltocht voor het hele gezin. De route - ongeveer 23 ki lometer - is te volgen aan de hand van een eenvoudige be schrijving. Onderweg moeten vragen worden beantwoord en opdrachten worden uitgevoerd. Voor de kinderen (altijd prijs) is er een aparte vragenlijst. De in schrijving en start zijn tussen 13.00 en 14.00 uur op de Markt ivoor het PZC-gebouw) in Mid delburg. De deelnemers moeten uiterlijk om 16.30 uur de eontro- lekaart bij de finish hebben inge leverd. De prijsuitreiking - in ca fé Alassio aan de Zusterstraat - is zo snel mogelijk na de binnen komst van de laatste deelnemer. lastenvermindering voor de burger en stellen CDA, PvdA en VA'D kritische vragen over wo ningbouw. Enkele speerpunten uit het be leidsplan zijn forse investerin gen voor de ontwikkeling van het centrumgebied in Kapelle, instandhouding van het NS-sta- tion en voltooiing van de inrich tingvan het Wemeldingse haven en sluizencomplex. Op het ver langlijstje staan ook de bouw van een woonzorgcomplex te Wemeldinge en de ontwikkeling •van de Stormezandepolder, waar een vakantie-villapark moet komen. Met name het CDA vraagt zich af of de voorziene woningbouw in de gemeente wel kan door gaan, nu de Provinciale Planolo gische Commissie (PPC) vindt dat het te hoog gegrepen is om de eerstkomende jaren zestig en vanaf 1999 vijftig woningen per jaar te bouwen. Het CDA wil dat de groei van de laatste jaren in stand blijft. Ook willen de chris ten-democraten weten of de wens van de PPC de uitbrei dingsplannen Biezelinge en We meldinge (Reepweg) strak te fa seren niet strijdig is met de prak tijk. Burgemeester en wethouders betreuren het eveneens dat de toegestane groei in de Ooster- schelderegio fors achterblijft bij de groei in de regio's Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen. Temeer omdat ook de gemeente Kapelle kan profiteren van de groeiende woningbehoefte en het Streek plan Zeeland juist stelt dat de meeste groei in Midden- en Noord-Zeeland zal plaatsvin den. Het college heeft reeds krachtig geprotesteerd tegen de gang van zaken en streeft zelf naar de bouw van ongeveer vijf tig woningen per jaar. Op vragen en opmerkingen van PvdA en WD over de verdeling van nieuwbouw over de diverse ker nen antwoordt het college dat altijd een verdeelsleutel is ge hanteerd van 75 procent voor Kapelle-Biezelinge en 25 pro cent voor de overige kernen. Dat zou nog nooit tot problemen hebben geleid. Een punt van kritiek dat de frac tie van Gemeentebelang te ber de brengt is dat de kwaliteit van de trottoirs over het algemeen onvoldoende is voor rolstoelge bruikers. Het college ontkent dat. De SGP mist een samen hang in de diverse beleidsonder delen en is tegen de openstelling van winkels op zondag rond de jachthaven van Wemeldinge. Ook waagt de SGP aandacht voor de enorme drukte op de Kattendijksedijk tussen Wemel dinge en Kattendijke. Vooral door het duiktoerisme zou het soms onmogelijk zijn om als au tomobilist en fietser op een fat soenlijke wijze gebruik te maken van de weg. De fractie onder schrijft het streven van het dage lijks gemeentebestuur om ooit het fietspad Wemeldinge-Kat- tendijke volledig te realiseren. Het gebied aan de Reepweg bij Wemeldinge is bestemd voor dorpsuitbreiding. foto Willem Mieras Inbraak hotel GOES - Bij een inbraak in een hotel aan het Stationsplein te Goes werd in de nacht van don derdag op vrijdag een schouder tas met onder meer paspoorten van gasten gestolen. Ook een on bekende geldhoeveelheid uit een fooienpot werd weggeno men. De dieven kwamen het ge bouw binnen door een raamslui- ting te forceren. 27 en 28 mei 1995 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A.W. Audier, Noordgouwe, tel. 01112-1480. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westlioek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: Renesse/Ellemeet: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, tel. 01116-1280; Burgh-Haamstede: G. van Beek-Verbeek en J. Ph. P. Stenger, tel. 01115-1861; Brou- wershaven/Scharendijke: l. A. M. Bruel en J. J. Roth, Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119-1280, spoednummer 2204. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oos terland, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Dorrestein, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. 01113-2120. Tandartsen: A. Broere, Meekrabstraat 7, Brouwershaven, tel. 01119-1588. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, Een standwerker in actie op de Vlissingse De Ruy ter Jaarmarkt. foto Lex de Meester van onze verslaggever VLISSINGEN - De een schreeuwde zich schor en werkte zich met grote geba ren in het zweet. De ander pro beerde zijn waar op meer in getogen maar toch welspre kende wijze aan de man te brengen. De standwerkers na men het vrijdag traditiege trouw tegen elkaar op tijdens de drukbezochte De Ruyter Jaarmarkt in Vlissingen. Win naar werd de Amsterdammer Henk Groot, die de kaas schaaf tot een haast onweer staanbaar produkt wist te praten. De jury constateerde tot haar genoegen dat het niveau van de standwerkers elk jaar stijgt. Met steeds meer vaar digheid en vaak ook humor wordt de begeerte naar banale artikelen en amazing disco veries gewekt. Geliefd blijven 'ideale keukenhulpjes' zoals de keukensnijder die in een handomdraai wortels, rode kool en komkommer versnip pert. Ook schoonmaakmidde len zoals autowas, lederglans en bezems ('met deze enige echte rubberbezem kunt u 40.000 kilometer vegen, dus slijten doet-ie niet') zijn niet weg te denken op een stand werkersconcours. Een gewilde noviteit waren de schoenveters die niet meer ge strikt hoeven te worden. Moei lijker had de koopman het die zijn messenslijpers aanprees. „Twee knaken, mevrouw", zei hij op het eind van de dag. „Al koopt u 'm uit medelijden." Met zijn kaasschaaf-reclame bleek Henk Groot nèt iets be ter te zijn dan J. Smit uit IJ- muiden. Uit de manier waarop Smit knollen voor de tuin ver kocht bleek volgens de jury duidelijk dat er 'een vakman aan het woord' was. O. van Maaren uit Heerhugowaard eindigde met zijn matten als derde. De standwerkers vormen al ja ren het skelet van de De Ruy ter Jaarmarkt. Zij zorgen er voor dat het publiek wordt ge lokt naar de andere kraampjes vol prijskoopjes en veelal on nuttige handelswaar. Bij de stands met T-shirts viel op dat alleen nog Feyenoord- en PSV- kleding verkrijgbaar was. Ajax-shirts waren totaal uit verkocht. Verder bleken de po pulaire flippo's in grote partij en te worden verkocht, zodat in de supermarkt de vakken met chips niet meer hoeven te worden geplunderd. Andere marktlieden zagen brood in te geltjes met moralistische tek sten voor op het toilet: 'Dit ogenblik van rust, is een abso lute must.' tel. 01110-12906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 - 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. 01100-51177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): E. Won- dergem, Zonnemaire, tel. 01112- 1880. Aanrijding kost Belg voortanden TERNEUZEN - Bij een botsing op het kruispunt Tractaatweg, Guido Gezellestraat en rijks weg N61 in Terneuzen raakte donderdagavond een man uit Sint Niklaas (B( zijn voortan den kwijt. De man merkte rond acht uur te laat op dat voor de verkeerslich ten een auto stilstond. De be stuurder botste achterop de per sonenauto, waarbij beide auto's geheel vernield werden. De bestuurder klapte daarbij met zijn tanden tegen het stuur. Ook klaagde hij over een pijnlij ke borstkas. Een dokter verleen de eerste hulp. Omdat de Belg alcohol gedronken had, werd hem een bloedproef afgenomen. Na het onderzoek kon de man naar de tandarts. Man met auto tegen boom GOES - Een 36-jarige inwoner uit Goes werd vrijdagochtend gewond afgevoerd naar het zie kenhuis nadat hij met zijn auto op de Van Hertumweg te Goes tegen een boom was gereden. Na behandeling kon de man weer naar huis. Zij auto raakte flink beschadigd. van onze verslaggever VLISSINGEN - Het gemeente bestuur van Vlissingen wil het in- en uitloophuis in de wijk Bloemenlaan/Sehildersbuurt het komende seizoen opnieuw steunen met een subsidie van 15.000 gulden. Het bestuur van het huis zou echter het liefst de zekerheid hebben dat de ge meente ook de jaren daarna een financiële bijdrage levert. Vol gens voorzitter C. Urbanus is een subsidie de komende drie jaar onmisbaar om het huis goed te laten draaien. Het in- en uitloophuis werd be gin maart 1994 geopend, met de bedoeling dat buurtbewoners daar elkaar ontmoeten en ideeën ontwikkelen om de om geving leefbaar te houden. Aan de opening ging driejaar voorbe reiding vooraf. De gemeente gaf een startsubsidie van ruim 37.000 gulden. Kerkgenoot schappen en particulieren lever den samen een bijdrage van iets meer dan 67.000 gulden. Een deel van deze bijdrage wordt ge bruikt om voor 25 uur in de week een beroepskracht te bekosti gen. Het in- en uitloophuis is tot nu toe drie ochtenden in de week geopend geweest. De aanloop is niet bijzonder groot - gemiddeld rond de tien personen - maar er bestaat wel een vaste groep be zoekers. Verder heeft het huis er voor gezorgd dat jongeren uit de buurt het sportpleintje tegen over de speeltuin aan de Bloe- menlaan hebben opgeknapt. Vo rig jaar zomer organiseerde het huis een vakantiekamp in Veere voor kinderen uit minder draag krachtige gezinnen. Ook heeft het huis een lokaal baad over drugsgebruik gehouden. Centraal Het Vlissingse college van b en w is dan ook van mening dat het eerste activiteitenjaar van hetin- en uitloophuis 'niet zonder re sultaat' is gebleven. Voor de ko mende jaren verwachten b ens dat het huis steun gaat biede: aan groepen op sociaal-culture? gebied, zelforganisatie en verho ging van de zelfredzaamheid Vooral het signaleren van pro blemen en knelpunten in t buurt enbetrokkenheid bij he plan van aanpak van het Mid dengebied, dat in voorbereidini is, zouden daarbij centraal moe ten staan. In zijn eerste seizoen heeft het le en uitloophuis zich nog niet vol ledig kunnen ontwikkelen. He; onderkomen in het gebouw vai de speeltuinvereniging aan c< Bloemenlaan bood daarvooru weinig mogelijkheden. Het hui; kon bijvoorbeeld niet meer dan drie ochtenden in de week g opend zijn. Inmiddels heeft hei bestuur een betere locatie g vonden: de voormalige kappers zaak/autorijschool aan de Vin cent van Goghlaan. Aan de v bouwing ervan wordt gewerkt en voorzitter Urbanus hoopt da het nieuwe onderkomen binnen een maand in gebruik kan wi den genomen. Omdat van de startsubsidie nog een aanzienlijk deel over is, wi de gemeente haar bijdrage voor. het seizoen 1995/96 beperken tot 15.000 gulden. Dat geld moetopi nieuw uit het potje voor sociale' vernieuwing komen, hoewel dat fonds eigenlijk alleen bestemdi$; voor éénjarige projecten. Oven een eventueel vervolg van de gel meentelijke subsidie na 1996; laat het college zich niet uit. Ver schillende fracties in de gmeen-l teraad vinden echter, samen met het bestuur van het in- en uitloophuis, dat daarover nu al zekerheid moet zijn, zodat de continuïteit is gewaarborgd. D66 overweegt, zelfs met een voorstel te komen om de subsi die tot het jaar 2000 te garande ren. De gemeenteraad van Vlissin gen bespreekt de subsidie van het in- en uitloophuis donderdag 1 juni. De vergadering wordt ge houden in het stadhuis en begint om 19.30 uur. van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Tast de hoge, moderne bebouwing aan de boulevard het stadsgezicht van Vlissingen aan, of is het een ver fraaiing? Brengen de skatende jongeren op de boulevard leven in de brouwerij, of zijn ze een last? En moet de boulevard het hele jaar door worden afgeslo ten voor gemotoriseerd verkeer of niet? Iedereen die zich aange sproken voelt kan op tweede pinksterdag zijn hart luchten en plein public. Voor het win kelcentrum Plaza aan de Boule vard vindt hier dan Vlissings al lereerste spreekwedstrijd plaats. De spreekwedstrijd met als the ma 'De boulevard spreekt voor zich' is een initiatief van notaris mr A. J. Sauer. Hij ontdekte in de nieuwbouw aan de boulevard drie uitsteeksels die verdacht veel weg hebben van sprekers- hoeken, vaste plaatsen voor sprekers in de open lucht. Of ze daadwerkelijk door de architect zijn ontworpen als sprekershoe- ken weet Sauer niet, maar ze le nen zich er in elk geval wel voor. Vanaf het plein kan de spreker de menigte 2,5 meter beneden hem met het grootste gemak toespreken. Sauer hoopt dat de 'speakers corner', een fenomeen dat in het Londense Hyde Park dagelijks honderden luisteraars trekt, in de Scheldestad aanslaat. Hij verwacht niet dat de wandelaars op de boulevard in de toekomst elk weekeinde zullen worden ge trakteerd op redenaars. Maar het zou op zich al een prestatie zijn als elk jaar op tweede pink sterdag een spreekwedstrijd wordt gehouden. Vier minuten Speciaal voor de wedstrijd wordt een versterker aangeslo ten, zodat de orators hun stem niet al te veel hoeven te verhef fen. Deelnemers krijgen ieder vier minuten de tijd om hun spreekkunst te tonen. Hun ver halen worden beoordeeld op de aandachtswaarde door burge meester J. C. Th. van der Doef. E. Fagg (docent Nederlands) en mr A. J. Sauer. De winnaar krijgt een plaquette en een VVV- bon. Sauer is ervan overtuigd dat ei voldoende mensen zijn die de spreekkunst beheersen, maar het spreken in het openbaar is vaak een hindernis. Voor alle ze kerheid heeft hij al een paai deelnemers gezocht. Redenaars kunnen zich de komende week bij het kantoor van Sauer aan de Badhuisstraat in Vlissingei: aanmelden of ter plaatse op de dag zelf. De wedstrijd duurt var 16.45 tot 18.00 uur. Bij slechl weer wordt de speakerscorner ir de hal van Hotel Arion gehou den. VLISSINGEN. Geslaagd - Aan het Zeeuws Instituut Zorgopleidingen in Vlissingen behaalden de dames G. Kasse en A. Brouwer het di ploma A-verpleegkundige. 'Illlllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllfllllllllllllllll STEUNPUNT VOOR 1.6 MILJOEN NEDERLANDERS De Stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland heeft als doelstelling het realiseren van kinderopvangvoorzieningen, zoals gastouderbureau, kinder dagverblijven en buitenschoolse opvang. De Stichting heeft vestigingen in Zierikzee en Haamstede. Voor de kinderdagverblijven/buitenschoolse opvang in Zierikzee en Haamstede zoekt de Stichting: een GROEPSLEID(ST)ER die kan invallen bij ziekte en vakantie van de vaste leid(st)ers. Functie-eisen zijn: - relevante opleiding minimaal op MBO-niveau; - minimum leeftijd 20 jaar: - bij voorkeur ervaring in het groepswerk met jonge kinderen-, - in staat zijn op een creatieve manier een prettige sfeer te creëren waarin kinderen zich goed kunnen ontplooien-, - in staat zijn tot het onderhouden van contacten met ouders/verzorgers: - teamgeest, motivatie en een goede gezondheid. Salariëring geschiedt volgens CAO-Welzijn, schaal 8-16 Voor informatie: dhr. R Lutz, mevr. A. Boersma, tel: 01110-16729. Uw sollicitatiebrief kunt u vóór 7 juni sturen t a.v. dhr. R. Lutz, Postbus 260, 4300 AG Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 46