Bellegeer nieuwe trainer Hoek l eenstra is uit het goede hout gesneden PZC Rincon kan werk van Jonker niet afmaken Conflict overschaduwt Driedaagse van Axel sport 37 \elg gaat duo vormen met nieuwe technisch coördinator Van de Kerkhove Danny Nelissen heerst in Olympia's Ronde uitslagen ZATERDAG 27 MEI 1995 in onze verslaggever jen de Vries \LDEGEM - Voetbalvereni- ag Hoek heeft een nieuwe liner. Het is de 44-jarige Belg ban Ballegeer uit Maldegem, sinds februari van dit jaar tweedeklasser Eeklo aan de ig was, maar wiens contract et werd verlengd. Ballegeer, voor het trainerschap bij rek niet over de vereiste di- jma's beschikt, krijgt samen rt de eveneens nieuw aange- Ide technisch coordinator co van de Kerkhove (52) uit «wacht de verantwoording er de eerste selectie. in de Kerkhove was al eerder lief bij Hoek. Dat was in de tijd Kees Kist trainer was bij de euws-Vlaamse club. Kist be ukte toen. net als Ballegeer niet over de vereiste papie- De WON, de vereniging oefenmeesters, kon toen de nenwerking tussen Kist en n de Kerkhove niet waarde- Bestuurslid André Wurth rd destijds in de bosjes bij het liningsveld van Hoek gesigna- rd, omdat de organisatie ver- :edde dat Van de Kerkhove >t als zodanig bij Hoek actief is en als strooman voor Kist igeerde. ilgens Van de Kerkhove, le- ir gymnastiek in Terneuzen, s daar toen geen sprake van is dat ook nu niet het geval, allegeer wordt veldtrainer, lar we bepalen bijvoorbeeld men de opstelling van het eer- Volgende week komen we bij jaar en gaan we daar goede af raken over maken." 11 de Kerkhove wordt aange- Id als technisch coördinator, j krij gt niet alleen een deel van verantwoordelijkheid over de rste selectie, maar is bij alle tallen van de club betrokken, zal me overal laten zien", jt hij. „Maar je hoeft niet eds op de voorgrond te treden hard aan het werk te zijn." steren werden de laatste za- n tussen Ballegeer en Hoek «geld. Het contract van de lig, die als full-time admini- rateur in Zelzate werkt, werd or Eeklo donderdag niet ver- igd, hoewel hij nog een verbin- lis voor het seizoen '95/'96 id. sben in februari ingehaald als Jder van Eeklo, dat toen vast deraan stond in de tweede ssse. Ik volgde Walter Ule- geest op. die was ontslagen. Maar het kalf was al verdronken. Eeklo is niet meer van die laat ste plaats gekomen." Eerder was Johan Ballegeer al vier jaar trai nervan Eeklo. dat toen een toon aangevende rol speelde in de tweede klasse. Hij had verder ondermeer vierdeklasser Aalter onder zijn hoede. Hoek is voor de inwoner van Maldegem geen onbekende. Hij bezoekt de club al diverse jaren om spelers te volgen. „Het is een fijne club", weet Ballegeer. „Er is altijd ambiance, het is er altijd gezellig. Vorig jaar had ik al wat contacten en die zijn dit seizoen hernieuwd." Op Hemelvaartsdag bezocht Ballegeer de bekerwedstrijd van Hoek tegen ADO. „Er stond een team op het veld", meent hij. „Achterin goed georganiseerd, er werd hard gewerkt op het middenveld en er was voorin al tijd dreiging. Voor de winterstop ben ik ook een paar keer ge weest, maar toen was het vaak klungelen. Het was te zien dat er onderlinge strubbelingenwa ren." Over de speelstijl van het hui dige Hoek wil Ballegeer zich slechts voorzichtig uitlaten. „Ik ga eerste kijken wat voor vlees ik in de kuip heb. Ik ben voor aan vallend voetbal, maar het moet wel kunnen. In Nederland speelt men vaak 4-3-3, gooit men alles open en bloot, maar dat is vaak gevaarlijk als je het meteriaal niet hebt. Het resultaat staat voorop. Ik heb Hoek verschillen de keren thuis zien verliezen. Dat kan niet met dat publiek." „Maar laten we maar eerst het gesprek van volgende week af wachten. Hoe de samenwerking precies gaat verlopen weet ik niet. Hoek heeft mij aangetrok ken als veldtrainer. Normaal ligt bij hem de verantwoordelijk heid. Dat zou ik ook wel prettig vinden." Hoewel Hoek dus inmiddels een nieuwe trainer heeft aangesteld, is er nog geen oplossing gevon den voor het ontbinden van het contract van voortmalig oefgen- meester Dick Buitelaar. Het ge sprek dat gisteren zou plaatsvin den, is verschoven naar maan dag. De club is ook nog op zoek naar een tweede trainer, na het vertrek van Jaap Goossen naar Terneuzense Boys. Cipollini stapt af ROVERETO (ANP) - Patrick Jonker was gisteren een opvallende verschij ning in de dertiende etappe van de Ronde van Italië. De half Australisch, half Nederlandse renner uit de ONCE- ploeg was de meesterknecht voor Oli ver Rincon. Afmaken kon de Colom biaan het voorbereidende werk niet, Rincon had in de eindsprint geen kans tegen de Zwitser Pascal Richard. Diens landgenoot Tony Rominger bleef in het rose. Na 130 van de 218 kilometer tussen Piëve di Cento en Rovereto ontstond een kopgroep van vijftien renners. Het voornaamste obstakel was de 1314 me ter hoge San Valentino, met een klim van 17 kilometer. Jonker hielp mee ploeggenoot Rincon in kansrijke posi tie te brengen. Jonker bepaalde tot de volgende berg, de Patone, het tempo. Rincon kon pro fiteren, met Richard reed hij samen naar de finish. Daar wachtten beide ren-; ners lang met hun laatste krachtsin spanning. Rincon was kansloos. Richard maakte de 26e mei tot een to taal-Zwitserse aangelegenheid. Land genoot Rominger toonde geen spoortje nervositeit na zijn val van donderdag. Van de knieblessure had hij zichtbaar geen last. In het algemeen klassement bleef zijn voorsprong op de concurren ten ruim drie minuten. Oegroemov en Berzin bleven bij, maar niet meer dan dat. Vandaag staat de langste etappe van de Giro op het programma, over 240 kilo meter door het gebergte in de regio Trentino. Mario Cipollini zit dan thuis voor de buis. De sprinter stapte gisteren af, na betrokken te zijn geweest bij een massale valpartij. Gefrustreerd na zijn diskwalificatie van Hemelvaartsdag, gelukkig met zijn overwinningen in de eerste en derde etappe. Miquel Indurain nam gisteren in de der de etappe de leiderstrui over van de Pool Zbigniew Spruch. De viervoudig Tour-winnaar liet de dagprijs aan Lau rent Jalabert. man van de streek. Ri chard Virenque, ook begenadigd klim mer, werd tweede. Indurain eindigde op twee seconden als derde. Ronde van Italië, dertiende etappe. Pieve di Cento - Rovereto: 1. Richard (Zwi) 218 km in 5.44.07,2. Rincon (Col). 3. Bobrik (Rus) 0.03,4 Guerini (Ita) 0.26,5. Piccoli (Ita) 0.48,6. Rebel- lin (Ita) 1.22, 7. Chiappucci (Ita), 8. Casagran- de (Ita). 9. Heppner (Dui), 10. Zaina (Ita), 31 Jonker 4.37, 70. Voskamp 15.12, 78. Nijboer 16.48, 87. Breukink. Algemeen klassement: 1. Rominger 55.00.18. 2. Oegroemov 3 08,3. Berzin 3.16,4. Casagran- de 3 20. 5. Chiappucci 5.12. 6. Zaina 6 24, 7 Cenghialta (Ita) 6.48,8. Tonkov 6.52,9. Rebel- lin 7.12, 10. Imboden 7.14,11. Rincon 7.41, 15. Richard 9 03. 28. Jonker 18.57, 58 Breukink 54:19, 126. Voskamp 1.47.59, 130. Nijboer 1.52.49. Midi Libre, derde etappe. Rodez - Carcasson ne: 1. Jalabert (Fra) 205 km in 5.07.51,2. Viren que (Fra), 3. Indurain (Spa) 0.02, 4. Leblanc (Fra), 5. Zülle (Zwi) 0.05. Algemeen klassement: 1 Indurain 14.50.13,2. Virenque, 3. Leblanc 0.08,4. Spruch (Pol) 0.21, 5. Jaermann (Zwi) 0.25. De Zwitser Pascal Richard gaat juichend over de finish. foto EPA nes sprint flitsend naar etappezege in Junioren Driedaagse in onze verslaggever ark Caldenhoven 'IDDORPE - Hij is uit het ede hout gesneden. De broers en Wiebren Veenstra be ren al tot de snelsten van het loton, en de jongste telg van familie staat te dringen aan poort. Wopke Veenstra kreeg (sprinten met de paplepel in goten en excelleerde gister- ond in de openingsrit van de nioren Driedaagse van Axel zijn broers in goede tij- a. Met de zege in de eerste ippe legde de zeventienjarige ies een riante basis voor een ^klassering. (iter de overwinning in Zuid- rpe, het startpunt van de veer- nde Juniorendriedaagse van el, lag meer verscholen. Na- ïrlijk. beaamde ook Wopke enstra, misstaat een ritover- aning in één van de sterkste eette juniorenkoersen van >t-Europa niet op je palma- Maar in de winst betrok de ranse en Geijs ian voor winst in wadendamme 'ADENDAMME - Op de uiwse wielerkalender staat rgen (zondag) de jaarlijkse derronde van Kwadendam- vermeld. De organistoren ren in het Bevelandse dorp ^gelegenheid aan nieuwe- ?en, dames en A-amateurs, wijl er tussendoor nog ruim- is gemaakt voor het zoge- unde dikke-banden-project. nieuwelingen gaan in Kwa- sdamme om 12.15 uur als eer- i van start voor een wedstrijd r veertig kilometer. Het pelo- telt vijfentwintig vertrek- i. waaronder Dennis de Dreu, ny Koen, Jacques Schuit en ^ard Slabbekoorn. vrouwen rijden 60 kilometer ïbij plaatselijke favoriet Wil- zich in de kijker zal wil- fijden. Ook de Thoolse Diana hem staat aan het vertrek, (peloton bij de A-amateurs is Kwadendamse begrippen aan de magere kant. Maar niim veertig coureurs kunnen n voor het nodige spektakel §en. Zeker omdat de plaatse- e favorieten Wilfred Geys en "Kjois Franse beiden in uit rende vorm verkeren. An- vertrekkers zijn: Jos Schip- Antoin Goense, Erwin van Patrick van Passel, Michel ftmers, Vital Timmermans Eric Vereecken. De amateurs Wen om 15.45 uur en rijden ^ntig kilometer. Fries nadrukkelijk zijn woon plaats Harkema. Want had de plaatselijke voetbaltrots Harke- mase Boys vorige week in de be slissingswedstrijd voor promo tie niet het onderspit gedolven tegen Kloetinge? „En dat zijn Zeeuwen, is het niet. Zie deze overwinning op Zeeuwse bodem als een kleine revanche. Ik heb bij Harkemase Boys gevoetbald, het is mijn cluppie." De genoegdoening was een schrale troost, gaf Wopke Veen stra toe. Niettemin liet hij in de, finale zien waartoe hij in staat is. De Fries was met vijf landgeno ten vertegenwoordigd in een kopgroep van elf renners. Het elftal had vanaf de vierde van zes omlopen van 17,5 kilometer een voorsprong van maar liefst twee minuten opgebouwd op het reeds flink uitgedunde peloton. In het laatste strookje kasseien van 300 meter - op iets meer dan een kilometer van de streep - weekte Boris Berkhout zich los van de kopgroep. Maar de ren ner van het district Zuid Hol land I had zijn demarrage te vroeg ingezet. Wopke Veenstra gebruikte zijn landgenoot in de slotmeters als springplank en wist dat het goed was. Schiplui- denaar Boris Berkhout, die pas als vijfde de meet passeerde, had gegokt en verloren. „Had de streep een metertje dichter bij gelegen, had ik het gehaald." Wopke Veenstra: „Ik werd door Boris perfect gelanceerd. Hij was een ideaal mikpunt." Met drie truien om de schouders werd Wopke Veenstra in Zuid- dorpe rijkelijk beloond. Vooral legde hij een uitstekende basis voor de eindzege. Hoewel de in dividuele tijdrit van vanochtend - de renners leggen tussen Over slag en Koewacht en afstand van 10,5 kilometer af - niet de sterkste discipline is van de eer stejaars junior. ziet hij mogelijk heden. Wopke de Vegt hoopt dat de leiderstrui onvermoede krachten in hem losmaakt. „Nu krijg ik wellicht vleugels." Echter, niets is zeker. Dat maak te de eerste etappe meer dan duidelijk. Ap den Doelder wreef nog maar eens in zijn handen. In de afgelopen jaren eindigde een rit in de Juniorendriedaagse steevast in een massasprint. Het was voor de voorzitter van de Stichting Internationale Junio rendriedaagse Groot Axel reden de lengte van de etappes op te voeren. Die opzet slaagde. Het peloton, dat opmerkelijk genoeg vooral in de beginfase met veel materiaalpech te kampen had. werd in stukken geslagen. De meesten kwamen na 105 kilome ter koers, in kleine groepjes, af gepeigerd over de finish. Eerste etappe, Zuiddorpe-Zuiddor- pe rit in lijn over 105 kilometer: 1 Wopke Veenstra, Friesland 2.19 38. 2 Andrei Korolev, Oekraïne. 3. Ernst jan Oudekampen, Gelderland, 4 Huib Meinardi, Groningen, 5. Boris Berkhout. Zuid-Holland 1. 6 Jacob Nielsen. Denemarken. 7. Riccardo Greppi, Italië. 8 Wim Bos. Neder land. 9. Ronald Maurer, Oostenrijk, 10 Vitali Kobzarenko, Oekraine 0,05. 11. Roy Meekhof. Drenthe 0.07, 12 Csaba Szekeres, Hongarije 1.17, 13. Marek Maciejewski. Polen. 14. Paolo Ardizzi. Italië. 15 Adrian Striiby. Zwitserland 2.01.41 Stefan Dagevos. Zld 2 25, 80. Samuël Ritter. Zld, 99 Arjan Klaasse. Zld 2 38 Klassement: 1. Wopke Veenstra 2.19 27,2. Andrei Korolev 0.05, 3 Ric cardo Greppi. 4 Ernst-Jan Oude- nampsen 0.07. 5 HuibMeinardiO.il 6. Boris Berkhout. 7 Jacob Nielsen, 8. Wim Bos, 9. Ronald Maurer. 10. Vitali Kobzarenko 0.14. 42. Stefan Dagevos 2.36. 80 Samuël Ritter, 99. Arjan Klaasse 2.42. Puntenklassement: 1. Wopke Veen stra 20.2. Andrei Korolev 19.3 Ernst jan Odenampsen 18.4. Huib Meinar- di 17. 5. Boris Berkhout 16 Tussensprintklassement: 1. Riccar do Greppi 10. 2. Vitali Kobzarenko 3. 3 René Hasselbacher, Oostenrijk 3. Ploegenklassement: 1 Oekraïne 7.01.24. 2 Italië 1.12. 3. Gelderland 1.56,4. Oostenrijk. 5 Nederland 2.13. 6. Drenthe 2.20, 7. Zuid-Holland 1. 8. Friesland. 9. Denemarken. 10. Gro ningen 2.26, 23. Zeeland 4 58 van onze verslaggever ZUIDDORPE - Eventjes liet hij gisteren zijn gezicht èn racefiets zien, stayerend achter de bolide van grote baas Ap den Doelder. Maar Bart van Schilt was snel vertrokken. Ongewild is de jeugdige Axelaar inzet geworden van een slepend conflict, dat de Juniorendriedaagse van Axel al weken overschaduwt. Ook op de openingsdag in Zuiddorpe, gisteren, was het meningsverschil onderwerp van gesprek was. Bart van Schilt kreeg van de wielerunie KNWTJ geen dispensatie om drie dagen in het tenue van het Zeeuwse district rond te fietsen. De junior uit Axel rijdt met een Brabantse licentie en mag volgens de reglementen van de wielerunie - onder het mom van competitievervalsing - niet als gastrenner voor een andere ploeg uit komen. Ondanks herhaaldelijke schriftelijke ver zoeken aan het bondsbureau in Woerden haalde Ap den Doelder bakzeil. District strainer Pierre Vermeulen had gisteren slechts vier renners aan het vertrek, on der wie Liechtensteiner Samuel Ritter. Saillant detail: onder artikel 2 van de KNWU inzake de driedaagse staat ver meldt dat een deelnemende ploeg uit vijf renners dient te bestaan. Ab den Doelder is nog boos, hoewel het leed voor de veertiende editie reeds is ge leden. Ook gisteren in Axel bij de officiële ontvangst bleef de KNWU, vertegen woordigd door bestuurslid Evert Jo- chemsen, bij haar standpunt. „Nee. ik heb de laatste dagen ook geen hoop meer gehad dat het nog zou worden terugge draaid", zei Den Doelder. „Vorige week had ik Gerrie Knetemann een half uur aan de lijn. Hij zei: Ab, deze oorlog kun je écht niet winnen." Den Doelder kreeg gisteren bijval van Henk Remijnsen. De consul van het wie- lerdistrict. Zeeland van de KNWU haalde in Axel ongemeen fel uit naar de wieleru nie. Later bedaarde hij. „Het district en de organisatie zitten in hetzelfde schuitje. Maar we moeten dit niet opbla zen. Het is een probleempje dat is geësca leerd. Dat is jammer, want er is hier op de wegen zoveel moois te zien, We moeten de koppen bij elkaar steken om dit volgend jaar te voorkomen." Evert Jochemsen, lid van het hoofdbe stuur van de KNWU en voorzitter van de commissie wegsport, kon op persoonlijke titel wel begrip opbrengen voor de boos heid van de organisatie. „Ik organiseer zelf koersen. Als ik weet dat er een lokale renner niet kan meedoen, vind ik dat ver velend. Aan de andere kant: we hebben de regels niet voor niets." Jochemsen vindt de opstelling van de KNWU niet halsstarrig. „Je kunt van één geval zeggen dat de regel niet goed is, maar ik erken wel dat het een starre regel is. Daar ga ik met mijn collega's over pra ten. Nee. ik ben hier niet vijandelijk be handeld, maar om te zeggen dat ik met vlag en wimpel ben binnen gehaald is ook niet waar. Als dit op mij wordt afgescho ven, moet ik stoppen. Ik vertegenwoor dig de KNWU." Ap den Doelder: „We moeten hier eerst intern over praten. Dan zullen we wel zien." Tolhoek wint in België YERSEKE - Patrick Tolhoek uit Yerseke heeft in het Belgi sche Galmaarden (bij Geraardsbergen) een mountainbike- koers gewonnen. De inwoner van Yerseke bleef de Belg Peter Aerts twee minuten voor. De Amerikaan Peter Stêvenson werd derde. Er stonden vijftig deelnemers aan het vertrek. Atong Wu uitgeschakeld op ZK GOES - Atong Wu. een van de favorieten voor de Zeeuwse snookertitel. is in de achtste finales verrassend uitgeschakeld. De Vlssinger kreeg klop van Johan van Oorschot met 3-1. Ook twee andere kanshebbers. John Hage en Marco Millenaar. kon den hun keu voortijdig opbergen. Hage verloor van Ronnie Brokken (3-2), Millenaar van Remco Appel (3-1). Zes van de acht kwartfinalisten zijn inmiddels bekend. Het zijn Joop Rijpsma. Rudie Loontjens. Jacco de Visser. Ronnie Brokken, Johan van Oorschot en Giel Menheere. De overige twee kwart finalisten komen uit het vijftal Bas de Zeeuw. René van Gils. Dick de Blaay, Evert de Kok en Fred Harinck. Vandaag wordt het toernooi afgerond. De kwartfinales beginnen om 13.00 uur. De finale begint om ongeveer 19.00 uur. Voorronde dreigt voor PSV EINDHOVEN (ANP) - Vrijwel zeker moet PSV in augustus twee voorronde-wedstrijden spelen om zich te plaatsen voor het toernooi om de UEFA-beker. Manager Arnesen onderzoekt of het zin heeft bij de Europese voetbalunie tegen dit feit te protesteren. Volgende week maakt de UEFA een lijst met 28 clubs bekend die rechtstreeks geplaatst zijn. Op de betreffende ranglijst staat PSV 29e. Arnesen zegt zeer verbaasd te zijn. „We hebben een behoorlijke staat, van dienst, lijkt me. We hebben ons voorbereidingsprogramma al rond. Dit komt zeer slecht uit." De wedstrijden in de voorronde worden gespeeld op 8 en 22 augustus. Lebo-Clinge in Hontenisse VLISSINGEN - De finale van de afdelingsbeker (zondagvoet bal) gaat tussen Lewedorpse Boys en Clinge. Het duel wordt zondagmiddag i aanvang 14.45 uur) in Hontenisse gespeeld. Dinsdagavond (19.30 uur) wordt in Breskens de vrouwenfinale Terneuzense Boys-Oostkapelle afgewerkt en een dag later (woensdag) is de finale van de A-juniorenbeker tussen Middel burg en RCS 19.30 uur in Koudekerkei. De finale om de B-ju niorenbeker volgt op woensdag 7 juni in Kruinïngen: Terneu zense Boys-Vlissingen. De Goffau tweede in Horst HORST - Cees de Goffau uit Rilland-Barth is tweede gewor den in een skeelerwedstrijd voor C-rijders en veteranen. De wedstrijd, die verreden werd in het Limburgse Horst, werd ge wonnen door Theo Ponjé, die voor eigen publiek reed. OSSENDRECHT (ANP) - De 44e editie van Olympia's Ronde is beslist. Alleen pech kan Danny Nelissen nog van de overwin ning afhouden. De oud-prof toonde zich gisteren opper machtig in de 20,9 kilometer lange tijdrit. De Limburger won de race tegen de klok in 26 minu ten en één seconde (48,171 km/u) en liep weer wat verder uit op zijn belangrijkste concurrenten Tristan Priem en Hans van Dijk. Geen van de concurrenten vormde vrijdag een bedreiging voor Nelissen. Marcel Luppes zette met 26 minuten en dertien seconden een prima tijd neer, maar hij werd toch nog geklopt door de oud-beroepsrenner. „Ne lissen heeft aan iedereen laten zien hoe het moet", meende zijn ploegleider Leo van Etten. „Hij verdient Olympia's Ronde te winnen". Europolis behaalde in de och tendetappe van Schijndel naar Ossendrecht de vierde overwin ning. John den Braber won de sprint van een kopgroep van 34 man, waarvan ook Goesenaar Peter Hoondert. die de hele dag actief was. deel uit maakte. De in het begin van de ronde zo goed draaiende ploeg van Ton Wel ling speelde de laatste dagen geen rol van betekenis meer. Marcel remijn uit Wilhelmina- dorp sprintte naar de vijfde plaats. Olympia's Ronde, achtste etappe. Schijndel - Ossendrecht: 1. Den Bra ber (Rotterdam) 163 km in 3.51.16, 2. Theus (Bergeyk), 3 Vierhouten (Pur- merend), 4 Sienders (Zwijndrecht) 0.02, 5 Marcel Remijn (Wilhelmina- dorp). Ossendrecht, individuele tijdrit: 1 Nelissen 20,9 km in 26.01 (48.171 km/ u), 2. Luppes (Hoogeveeni 0.11. 3. De Beni (Ita) 0.17,4. Lehmann (Dui) 0.33, 5. Van Elven (Rucphen) 0.40. Algemeen klassement: 1. Nelissen 30.24.19, 2. Van Dijk 2.31. 3. Priem 3.00, 4. Luppes 3.43, 5. Jansen 3.46, 6. Van der Steen 3.58, 7. Vierhouten 4.24. 8 Van Elzakker (Hoogerheide) 4.34, 9. Van Orsouw (Berghem) 4.55, 10 Wolfkamp 5.24. Oranje verliest in World League SOFIA (ANP) - De Nederlandse volleybalploeg heeft gister avond in Sofia de eerste neder laag geleden in de World League 1995. Na twee zeges op Grieken land in Groningen verloor Oranje nu met 3-1 (16-17, 15-10, 15-13, 15-10) van Bulgarije in een vreemd duel, waarin fou ten, misverstanden en hoog standjes elkaar in rap tempo af wisselden. Nederland was eigenlijk steeds bezig met inhalen. Alleen in de eerste set had dat het gewenste succes. Via tussenstanden van 6- 1. 8-8, 11-8 en 14-14 werd het uit eindelijk 16-17 in het voordeel van de ploeg van Alberda. In de tweede set haalde Nederland van 10-4 op tot 10-9. in de derde van 6-1 tot 10-12 voor en in de vierde van 11-3 tot 11-9. Het wa ren niet meer dan tussensprin- tjes. Voor de finish struikelde Oranje. Sofia. World League, mannen: Bul garije - Nederland 3-1 (16-17 15-10 15- 13 15-10). Badminton Lausanne (Zwi). WK badminton, in dividueel toernooi, vrouwen, enkel spel, halve finales: Ye (Chi/5-8) - Su- santi (Ino/1) 5-11 11-8 11-2. Mannen, kwartfinales Park (ZKo/5-8) - Ku- suma (Ino/3-4) 18-15 15-9, Stuer-Lau- ndsen (Den/5-8> - Sidek (Mal/9-16) 15- 1015-1, A rbi Ino' 1- Supnanto Ino/3- 4) 15-8 15-7. Mannen, dubbelspel, kwartfinales. Mainaky/Subagdja (Ino/1) - Jonsson/Axelsson (Zwe/5-8) 18-16 15-8. Gemengd dubbel, halve fi nales: Lund/Thomsen Den/11 - Atonsson/Crabo (Zwe/3-4) 12-15 17-14 15-9, Eriksen/Kiegaard (Den/) - Liu/ Ge (Chi/5-8) 15-5 15-3. Basketbal Ankara (Tur). EK-kwalificatie, vrouwen: Nederland - Letland 84-69 (39-25), Portugal - Engeland 57-49 (29- 22). Zweden - Azerbeidzjan 95-21 (53- 131. Polen - Turkije 83-68 (45-40). Stand: 1 Polen 5-10, 2. Zweden 5-8,3. Nederland. Letland en Portugal 5-6. Kavadarci (Mac). EK-C-kwalifica- tie. mannen: Nederland - Ierland 68- 57 (36-26). Wit-Rusland - Albaië 108- 73, Macedonië - Noorwegen 99-79. Stand 1 Nederland 3-6. 2. Macedo nië 3-6.3 Wit-Rusland 3-4. NBA, Playoffs, Eastern Conference, tweede wedstrijd (best-of-seveni: Orlando Magic - Indiana Pacers 119- 114 Stand in playoffs: 2-0 groep D. eerste dag: Schotland - Ivoorkust 89-0 (34-0). Frankrijk - Ton ga 38-10 (6-0) Groep A: Canada - Roemenië 34-3 (11- 3). Sportprijsvragen Lucky Ten: 2 - 5 - 8 - 11 - 17 - 21 - 27 - 34 - 37-39-42-43-58-61-66-69-71-73- 78 - 80. onder voorbehoud). Voetbal KNVB-beker, eerste ronde: Fortuna Sittard 2 - STEVO 2-4. Zondag amateurvoetbal, beslis singswedstrijd voor promotie naar de eerste klasse: TOP - DESK 3-3. DESK wns. Edmonton. Canada Cu: Chili - Noord- Ierland 2-1 lO-I). Oostenrijk, competitie: Salzburg - Admira Wacker 2-0 Duitsland, competitie Kaiserslau- tern - HSV 4-11860 Miinchen - Köln 2- 1. Zeilen Biljarten Hooglede iBelgie). Grand Prix drie banden UMB/CEB, voorronde: Jan sen (Bel) - Jean-Paul de Bruin (Hulst) 2-1 (15-11 8-15 15-7). Heeswijk-Dinther. GP driebanden, tweede ronde: Nieuwenburg - Nico- dem 50-28 (421. Golf Bentworth (GBrl. Britse PGA-kam- pioenschap, stand na eerste ronde: 1 Senior (Aust 66. 2. Faldo (Eng) en Langer (Dui) 67, 4. Nobilo (NZe), Par- nevik (Zwei en Sherbourne (Eng) 68. Rugby Rustenburg/Pretoria (ZAf). WK. Medemblik. Spa Regatta, standen na derde dag. mannen. Laser: 1 Adamson (VSt) 11 punten, 2. Domin- gos (Por) 15. 3. Ewart (Fini 16. 12. Kats 25 470: 1. Merricks (GBr) 22, 2. Westerlind (Zwe) 24, 3 Kosmatopou- los (Gri) 33. 32. Kouwenhoven 102. Soling. 1. Walker lAusi 7, 2. Palm (Deni 18, 3. Doreste iSpai 18, 18 Pot- ma 61 Star: 1. Hestbaek (Den) 11,2. Smith (GBr) 15, 3. Rasmussen (Den) 15. 8. Loef 35 Tornado- 1. Leon (Spa) 43. 2 Gaebler (Dui) 33. 3. Sach (Dui) 33, 20. Van Teylingen 82. Finn: 1. Ro- hart(Fra) 13,2. Lóöf (Zwei 18,3. Pres- ti (Fra) 25. 19. Schippers 70. Mistral: 1. Fernandez (Spa) 4. 2. Galvan (Argi 4. 3. Inbar (Isr) 6,34. Matthieu Koops 31. Vrouwen, Europe: 1 Kaitila(Fin) 18, 2. Via Dufresne (Spa) 19,3. Smedberg (Fin) 20, 5. Verbeek 23. 470: 1. Shige (Jap) 23, 2. Le Brun (Fra) 26. 3. Rag- gatt GBr) 31,12. Ammerlaan 73. Mis tral: 1. Nuvolone (Fra) 11. 2. Lee Lai Shan (HKo) 13, 3. Sturges Aus) 13,4 De Vries 14. Wopke Veenstra weet het al. Enkele meters voor de streep steekt de Fries triomfantelijk zijn rechterarm in de lucht. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 37