Temmerman blijft bescheiden Tahamata de held in Ekeren Peter Picavet tiendf op Poolse duathlon sport 40 Zwemster van Scheldestroom wil zich niet op de voorgrond plaatsen Ruud Gullit heeft aanbod van Chelsea sport op tv Roels houdt Florussen op ruime achterstand ZATERDAG 20 MEI 1995 van onze verslaggeefster Edith Ramakers HOOFDPLAAT - Iedereen is ge lijk en iedereen heeft evenveel recht op aandacht bij Schelde stroom. Die uitspraak lijkt in tegenspraak te zijn met top sport, maar toch bewijzen de le den van de zwemvereniging uit Breskens het tegendeel. „Top sport is misschien een groot woord, maar er doen wel vaak zwemsters van Scheldestroom mee aan het Nederlands kam pioenschap. En op de Zeeuwse kampioenschappen halen we ook altijd veel medailles", rea geert Sandra Temmerman. De zwemster van Scheldestroom doet dit (eerste) weekeinde van de Zeeuwse kampioenschappen in Axel mee aan zeven discipli nes. De 15-jarige Temmerman schiet in de lach als iemand haar een topsportster zou noemen. Toch maakt ze deel uit van de natio nale selectie 1980/1981 en won ze bij Nederlandse kampioen schappen in haar leeftijdscate gorie al drie keer een gouden me daille (twee keer op de 100 meter rugslag en een keer op de 50 me ter rugslag sprint) en twee keer behaalde ze brons (op de 100 me ter vlinder en 200 meter rugslag). Ook grossierde de inwoonster van Hoofdplaat in Zeeuwse re cords, zoals op de 100 meter rug slag, waarop ze nu al de snelste Zeeuwse aller tijden is met 1.08.54. Het kan nog alle kanten op, lijkt ze te zeggen. „Ik ben nog zo jong. Hoe vaak zie je niet dat zwem sters op te jonge leeftijd stop pen. Ik doe het nu wel aardig, maar over een paai- maanden kan ik een terugslag krijgen. Volgens mij moet je heel veel 'dipjes' overwinnen om een Ne derlandse topper te worden." Een van haar trainers, Frans Verplanke, noemde Sandra Temmerman onlangs een talent. „Dat is leuk om te horen. Vooral omdat Scheldestroom een grote familie is en we er niet van hou den als iemand op een plateau wordt gezet. Als een trainer zich eens lovend over je uitlaat, is dat toch leuk om te horen. Eigenlijk stimuleert dat wel. Ik weet wel GENUA (GPD) - Ruud Gul lit speelt volgend seizoen waarschijnlijk in Engeland. De ex-international, die hoog op het verlanglijstje van Feyenoord stond, heeft een miljoenenaanbieding van Chelsea gekregen. Gul lit is door trainer Glenn Hoddle en voorzitter Ken Bates van de Londense clubs benaderd en heeft te kennen gegeven dat hij een avontuur in de Premier Lea gue helemaal ziet zitten. Chelsea bereikte dit seizoen de halve finales van het Eu ropa Cup H-toernooi. De 'Blues' werden na een he- roisch gevecht uitgescha keld door de latere EC II- wirmaar Real Zaragoza. Glenn Hoddle was dit sei zoen speler/manager bij Chelsea. Na de zomer wil hij zelf echter niet meer in actié komen als speler. De reden dat Chelsea geïnte resseerd raakte in Gullit, is omdat de club vernam dat de aanvaller van Sampdoria na dit seizoen alleen nog als libero wil gaan opereren. Hoddle, die bij Chelsea die rol had, denkt met Gullit de ideale man te hebben gevon den om zijn elftal op een Eu ropese manier te laten spe len. Glenn Hoddle en voorzitter Ken Bates vlogen gisteren uit Italië terug naar Enge land, waar het nieuws over de mogelijke komst van Gul lit vandaag bekend zal wor den gemaakt. Feyenoord- trainer Wim van Hanegem: „Ruud wil alleen nog als li bero spelen. Wij hebben net Ronald Koeman aangetrok ken en het is onmogelijk om dan twee van dergelijke ty pes in de defensie te zetten." dat ik met de beteren uit Neder land in mijn leeftijdscategorie goed meekan, maar als we vier keer per week in Oostburg trai nen, ben ik gewoon een van de zwemsters in baan vier. Dat is wel de baan voor de snelle zwem mers." Aanleg De Zeeuws-Vlaamse wil zo min mogelijk woorden vuil maken over haar prestaties. Ze heeft plezier in het zwemmen en toe vallig „heb ik er aanleg voor. Dan is het ook gemakkelijker om hard te trainen, gediscipli neerd te zijn en mijn techniek te verbeteren." In Nederland is ze de beste 100 meter rugslagzwemster van de jaargang '80/'81. Vandaar dat ze werd geselecteerd voor het inter nationale jeugdtoernooi in En geland in april waaraan acht landen hebben meegedaan. „Ne derland heeft een grote neder laag geleden. We zijn op de laat ste plaat-s geëindigd en het Duit se team op de eerste plaats. Er waren geen finales. Voor elke se rie kon je punten verdienen. Ik heb daar wel het Zeeuwse record gezwommen op de 100 meter rugslag, maar dat was niet vol doende voor een prijs." Temmerman genoot van dat in ternationale toernooi, maar moest ook op haar tanden bij ten. „Op het moment dat ik aan de wedstrijd begon, was ik al moe. We hadden drie zware trai ningssessies vooraf gehad in twee dagen, terwijl ik bij de Scheldestroom vier keer per week train. Ik denk dat ik de enige was die daar last van had. Want dat kan toch niet de hoofd oorzaak zijn geweest van onze slechte prestaties in Engeland. Debby de Boer bijvoorbeeld, een goeie zwemster uit mijn leef tijdsklasse, traint ongeveer 12 uur per week. Ik denk dat we moeten accepteren dat Neder land niet meer zo'n zwemland is als vroeger. Want ook onze se nioren blijven internationaal achter bij de andere landen." Limiet Voor Temmerman is zwemmen een „heel leuke hobby en mis schien bereik ik ooit de Neder landse seniorentop. Maar daar houd ik me nu nog helemaal niet mee bezig. Ik zit in de derde klas van de mavo en ik zwem. Dat is de volgorde van belangrijk heid." Zo kijkt ze ook tegen de wedstrij den aan. Ze richt niet al haar pij len op de Europese jeugdkam pioenschappen in juli van dit jaar in Genève. Eerst komen dit weekeinde de Zeeuwse kam pioenschappen, daarna komt de Nederlandse titelstrijd en 'hope lijk de EJK'. „Maar dan moet ik wel de limiet halen op de 100 me ter rugslag. Ik zal daarvoor on geveer een seconde sneller dan mijn persoonlijk record moeten zwemmen." Deze periode krijgen de Zeeuwse kampioenschappen haai' volle dige aandacht. Ze zal proberen zo veel mogelijk titels te halen, maar als ze verliest van Carolien de Milliano, Ryan Verplanke, Annabel Kosten, Marlie Braber of Maartje van Keulen dan „is dat geen ramp. Even vind ik dat erg. maar een teleurstelling hoort bij de sport." Zaterdag 08.30-01.00 Eurosport: diverse spor ten. 13.15-18.15 BBC 1: FA Cup final grandstand: voetbal (FA Cup finale tussen Everton en Manchester Uni ted). 13.30-18.02 Did 1: Sport extra: tennis. WTA-toernooi van Berlijn, halve fi nale enkelspel. 14.00-15.00 Super: IJshockey: NHL weekly. 14.00-16.30 Ned 3: World Volleyball League: Nederland-Griekenland, rechtstreeks verslag. 14.30-15.45 RTL 5: Wielrennen: Giro D'Italia. 8ste etappe. 15.00-16.00 Super: Golf: Volvó PGA European Tour: Benson Hedges International Open. 15.45-18.15 RTL 5: Voetbal, FA Cup final: Everton-Manchester United. 16.00-18.00 Super: NCAA Cham pionship: finales zwemmen en schoonspringen voor mannen. 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL -f: Sport. 19.00-19.30 BBC 1: Big break: snook er-spelshow. 19.10-19.50 Did 1: Sportsehau: met Bundesliga-voetbal 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.30-20.45 BBC 2: Sport 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 22.16-22.59 Ned 3: NOS-Studio sport 23.00-00.00 RTL 5: Sport: Engels en Duits voetbal. 23.05-23.25 BRT 1: Sport op Zater dag. 23.40-00.40 BBC 1: Match of the day: voetbalmagazine, o.a. hoogtepunten uit de FA Cup finale van vandaag. Zondag 08.30-01.00 Eurosport: diverse spor ten. 11.00-11.30 Ned 2: Sportblessures buitenspel. 11.30-14.00 Ned 2: TV Sport: maga zine. 12.30-13.00 BRT 1: Sportmiddag. 13.30-15.30 Did 2: Sport extra: motor sport (GP van Duitsland vanaf de Nürburgring). 13.30-19.40 BBC 2: Sunday grand stand. 14.00-16.35 Ned 2: World Volleyball League: Nederland-Griekenland, rechstreeks verslag. 15.00-17.00 Did 1: Sport extra: tennis. WTA-toernooi van Berlijn (finale en kelspel). 15.30-17.00 RTL 5: Wielrennen: Giro D'Italia, live-verslag. 17.00-17.30 RTL 5: Autosport race. rally cross, magazine. 17.20-18.15 Did 2: Die Sport-Repor tage. 18.08-18.40 Did 1: Sportsehau 18.35-20.00 Ned 1: Studio Sport. 18.45-19.15 RTL Sport 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 20.00-20.30 BRT 1: Sportweekend. 22.10-22.20 Did 2: Sport am Sonntag o.a. Bundesliga-voetbal. Borussia Mönchengladbach-Eintracht Frank furt. 22.15-23.04 Ned 2: NOS-Studio Sport: Italiaanse en Spaanse voetbalcom petitie. Zondagskind wordt bij Germinal nog steeds op handen gedragen van onze verslaggever Henri van der Steen EKEREN - Hij is weleens ge blesseerd geweest. Zes weken tobde hij met een enkel. Dat was bij Ajax, onder Ivic. Acht tien jaar geleden. Ben je dan een zondagskind? Hij vindt zelf van wel. „Onze Lieve Heer is goed voor me." Maar Simon is ook goed voor Onze Lieve Heer. aangenomen dat Hij van voetballen houdt. Want de kleine Simon voetbalt nog al tijd de pannen van het dak. Volgende week zondag speelt hij de Belgische bekerfinale met Germinal Ekeren. Op z'n 39ste. In de manegerie vraagt de kell- ner beleefd of Simon zo goed wil zijn een handtekening in het gastenboek te zetten. Zo goed wil Simon wel zijn. Met vaste hand zet hij er nog een groet bij. 'Een mooie zaak hebt U, meneer.' Daar zal meneer ze ker en vast mee verguld zijn. Simon Tahamata wordt in Ekeren op handen gedragen, zeker sinds vorige week. In een spectaculaire, prachtige partij voetbal werd Anderlecht in de halve finales van de beker van het veld gespeeld: 4-0. Taha mata was de grote man bij het kleine Germinal. De spelbepa ler. De maker ook van het be slissende, laatste, fantastisch mooie doelpunt. Op de schou ders van zijn ploegmaats ging hij het veld rond, voor klate rende tribunes. Komt er dan geen einde aan de loopbaan van Simon Melkia- nus Tahamata? Jazeker wel. Maar pas na volgend seizoen. Vorige maand tekende hij im mers weer gezellig bij. En als het aan voorzitter Verhagen had gelegen, was dat contract alweer opengebroken. Taha mata: „Na die wedstrijd wilde hij praten. Of ik een ander con tract wilde tekenen, voor een langere periode. Nee, hij meen de het echt. Maar volgend jaar is het echt over. Ik heb trou wens Standard al beloofd dat ik volgend jaar begin als jeugd trainer. Ik stop als ik 40 ben. Dan is het mooi geweest." Simon Tahamata gaat op de schouders bij ploeggenoten Jean-Marc Abeels (links) en Nick Des- camps, nadat Germinal Ekeren het grote Anderlecht heeft uitgeschakeld in het toernooi om de Belgische beker. foto GPD Cadeautje Dat is het zeker. Ajax, het gro te Standard Luik van Happel met Gerets. Haan en Edström, een periode Feyenoord. „Ik moest weg bij Feyenoord om dat ik te duur werd voor de club. Dat zeiden ze tenminste. Het was qua prestaties ook geen geweldige tijd voor Feye noord." Hij ging naar Beer schot. „Ik was een cadeautje van Optiebeurs, de sponsor van Beerschot. Zij betaalden de transfersom. En bij Beer schot werd gepraat over Euro pees voetbal. Het bleek degra datie-voetbal te worden." Bij de Mannekens toonde Ta hamata zich echter de ware prof. Nooit verzakend, nooit zeurend, altijd serieus. Op z'n 33ste kreeg hij het compliment van een drie-jarig contract bij Germinal Ekeren. „Een bejaar denhuis noemden ze ons. Ernie Brandts, Bennie Wijnstekers, Jos Daerden, ik. Snelders, alle maal dikke dertigers. Maar we haalden UEFA Cup-voetbal met- die ploeg, ongelooflijk. Te gen Celtic gingen we eruit. Ik dacht dus voor het laatst Euro pees gespeeld te hebben, want met zo'n klein ploegje maak je dat normaal gesproken maar een keer in je leven mee. En nu zitten we er dus weer kort bij." Vandaag (zaterdag) kan Ger minal Ekeren thuis tegen Lier- se het UEFA Cup-ticket ver diend worden. Een gelijkspel letje is al genoeg. En anders is er de bekerfinale tegen Club Brugge nog, volgende week zondag. Een krankjorum sei zoen, zeg dat wel. Simon gaat Europa weer in. Wie had dat kunnen denken Tahamata: „Ik niet. Ik wilde met kerst stoppen, want de eerste helft van het seizoen speelde ik niet. De eerste wed strijd was ik er nog bij. de twee de wedstrijd zat ik niet eens meer bij de kern. Tegen de kerst ben ik naar trainer Her man Helleputte gestapt en heb gezegd dat ik het niet meer kon opbrengen. Maandag en dins dag ging nog. boslopen. Geen probleem. Maar als de wed strijd naderde, kreeg ik het moeilijk. De teleurstelling dat je er weer niet bij bent. Niet meedoen met het afwerken op de vrijdag. Herman wilde me een extra vrije dag per week ge ven, maar dat wilde ik weer niet. Dat zou alleen maar sche ve gezichten geven. Uiteinde lijk heeft Jos Daerden me over gehaald door te gaan." Beste vriend Daerden is Tahamata's beste vriend. Oud-international, oud medespeler van Tahamata. nu trainer van Beveren. Hij zei dat ik nog even vol moest houden, aan het einde van de competi tie kon ik er altijd nog mee stoppen." Na de winterstop kwam Tahamata echter als nog in de basis terecht. En Ger minal ging winnen en bleef winnen. Met Tahamata als spelbepaler. „Wimpie Jansen heeft me wei eens verteld hoe Coentje Mou- lijn speelde. Als die in vorm was, riep hij naar iedereen: ik draai, speel 'm maai- in, ik draai. Dat roep ik nu ook tegen m'n medespelers: Speel 'm maar in. Ik doe dan wel iets met die bal." Hij kan nog alles met een bal dus altijd wel iets. Zoals er bij Ajax weer een paar zijn die al les met een bal kunnen. Taha mata zegt te genieten van Ajax. „Zoals ze tegen Bayern speelden, was het voetbal in de perfectie. Maar tegen Feye noord voor de beker vond ik het weer verre van perfect, toen heb ik me zitten ergeren. Steeds dat rondspelen, dat voetballen op balbezit." Denkt hij niet af en toe tien jaar te vroeg te zijn geboren? „Nee hoor. Als dat was ge beurd. was ik misschien niet eens voetballer geworden. Had ik nu waarschijnlijk bij de ge meente Amsterdam gewerkt, afdeling publieke werken. Daar heb ik stage gelopen om dat ik op de MTS weg- en wa terbouw heb gedaan. Op zeker moment kreeg ik een contract bij Ajax. anders was ik daarin doorgegaan. En ik ben dus voetballer geworden omdat er vroeger niks anders was. Moet je nu eens zien hoeveel keuze mogelijkheden de jeugd heeft." Hij ziet Rijkaard en Van Bas ten met pijn stoppen. „Die kunnen natuurlijk ook stop pen, gezien hun verdiensten. Frankie maakt een goeie keuze, denk ik. Na al die Ita liaanse jaren... Nee. ik zou niet gestopt zijn, ook niet als ik ge noeg had verdiend. Maar zo stoppen is alleen voor de gro ten weggelegd. En ik behoor niet tot de groten." Excelsior ook tegen Zierikzee VLISSINGEN - Eerste-divisionist Exelcior heeft in voorber ding op de nacompetitie voor promotie naar de eredivisie c trainingskamp opgeslagen in Renesse. De ploeg van Rob Ba treedt op Zeeuwse bodem drie keer aan in oefenwedstrijd- Werd reeds melding gemaakt van een duel met 's-Heer Aren! kerke op Hemelvaarstdag (14.00 uur), gisteren werd bek® dat de Rotterdammers maandagavond om 19.00 uur in Zierl zee tegen de nieuwbakken zondag-derdeklasser oefent. E dag later, dinsdag, is VC Vlissingen tegenstander op het tem aan de Irislaan in Vlissingen. Die confrontatie begint om 19 Van Langen tobt met blessure HILVERSUM (ANP) - De voorbereiding van Ellen van Lang op het zomerseizoen in de atletiek verloopt niet geheel k wens. De olympisch kampioene op de 800 meter heeft tijdt het trainingskamp in Alfamar in Portugal een peesontsteki in de rechtervoet opgelopen. „Het gaat om een peesje achter grote teen", aldus Van Langens levensgezel Hans Koelenii „Het is niets ernstigs maai- zij wil totaal geen risico nemi Daarom heeft zij ook afgezegd voor de internationale wedsti den van volgende week zaterdag in Kerkrade. Het WK van! augustus in Göteborgis voor dit seizoen het doel waarop Ell zich richt." Volgens Koeleman is het niet zeker of Ellen v Langen op 5 juni bij de Adriaan Paulen Memorial in Heng zal starten. Krajicek in World Team Cup PAPENDAL/DÜSSELDORF (SID/ANP) - Richard Krajicel volgende week van de partij in de World Team Cup tennis Düsseldorf. De Nederlandse ploeg is daar ingedeeld in dero groep met Spanje, Rusland en Kroatië. Eltingh en Haarhi complementeren het team. In de blauwe groep kwamen gis ren tijdens de loting in Düsseldorf Duitsland, Verenigde S ten, Zweden en Australië terecht. Het achttiende toernooi i de wereldbeker is gedoteerd met een prijzengeld van 2,9 n joen gulden. Krajicek verbleef deze week op Papendal,! trainde er onder toezicht van sportarts Vergouwen. In het to nooi in Hamburg gaf hij in de derde ronde tegen Bruguerain eerste set op 0-3 op. De rechterknie zat weer op slot. Net als de laatste klap in de finale van Rotterdam tegen Haarhuis Jordan met Bulls ten onder NEW YORK (ANP) -Michael Jordan is donderdag metdeC cago Bulls in de halve finales van de Eastern Conference van Amerikaanse basketbalcompetitie uitgeschakeld. De club.i met Jordan driemaal achtereen ('91'-93).kampioen werd.s loor de serie van maximaal zeven wedstrijden tegen Orlai Magic. In de zesde wedstrijd, die Orlando met superster Si quille O'Neal met 108-102 won, viel de beslissing. Orlando) gie behaalde de vierde en beslissende overwinning. Indeüa van de Eastern Conference speelt Orlando Magic tegen de* naar van de wedstrijdreeks tussen de Indiana Pacers, me! Nederlander Rik Smits, en de New York Knicks. De Pao staan in de serie met 3-2 voor. Murphy technisch directeur ZVH ZEVENHUIZEN (ANP) - Volleybalclub Rentokil/ZVH h( Peter Murphy benoemd tot technisch directeur. De voon lige bondscoach van de nationale vrouwenploeg gaat zich de club uit Zevenhuizen bezighouden met de totale organ! tie. Murphy moet een meerjarenplan opstellen en zal da naast de technische staf gaan sturen. De 47-jarige volley! professor combineert zijn werkzaamheden bij ZVH met i functie als technisch adviseur van de Nederlandse Volleyt bond (NeVoBo). Doohan tuimelt weer van motor NURBURGRING (RTR) - Wereldkampioen wegrace inde cc-klasse Michael Doohan heeft dit jaar moeite om op zijni tor te blijven zitten. Gisteren tijdens de training voordeGti Prix van Duitsland op de Nürburgring, de vijfde race om wereldtitel, tuimelde de Australiër van zijn machine. Daa brak hij zijn linkerhand. De titelverdediger had op datmoir de tweede tijd laten registreren, achter de Italiaan LorisC rossi. Volgens de artsen is het nog onzeker of hij in het week de aan de start kan verschijnen. Eerder viel de Australiër zijn motor tijdens de Grand Prix van Spanje twee weken? den, toen hij op kop reed. van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - De baantrïmlo- pen van Scheldesport in Ter- neuzen werden op de langste af stand een Axelse aangelegen heid. Marlon Roels ging op de 5 kilometer als winnaar over de finish, op ruime afstand ge volgd door zijn plaatsgenoot Dennis Florussen. Ondanks het slechte weer viel het aantal deelnemers op de kunststof atletiekbaan in het Terneuzense Zuidersportpark nog mee. Veertig deelnemers gingen op de baantrrmlopenvan AV Scheldesport van start. De uitslag: 5 km heren: 1. Marlon Roels (A 16.24, 2. Dennis Florussen iA 17.15,3. Mark Willaert (Hulst) 17.2 Nitin Klapwijk (Axel) 17.47,5 C Verhage (Zaamslag) 18.00. 6. Si Boekhout (Terneuzen) 18.05.7. H de Loos (Terneuzen) 18.45,8. An Maas (Terneuzen) 18.47. 9. Jack drigo (Hulst) 18.58. 10. JandeJo (Terneuzen) 18.58. Dames: 1 Zweistra (Terneuzen) 25.12. 3 km heren: 1. Mark Willaert® 9.46. 2. Patrick de Boevere (Ten zen) 9.49, 3. George ValckxlOss se) 10.00.4. Eric Goossen (TeroeU 10.25. 5. Wouter Verdunnen 1H1 10.59. Dames: 1. Sandra de E (Hulst) 11.49, 2. Linda WouS (Hulst) 12.54.3. Els ZweistralTec zen) 14.54, 4. Coby Bon (Temeï 15.25. van onze medewerker HULST - Peter Picavet heeft tij dens het open Pools kampioen schap duathlon een uitstekend resultaat neergezet door op de tiende plaats te eindigen. De Hulstenaar was daarmee de tweede Nederlander. Huub Maas ging als zevende over de finish. De wedstrijd om het open Pools kampioenschap werd in Glogow gehouden. „Het was in de eerste plaats een verkenningstocht", aldus de duatleet. „Volgend jaar worden daar de Europese kam pioenschappen gehouden en ik wilde weten hoe het parkoers was." De 14 kilometer lopen, 60 kilo meter fietsen en 7 kilometer lo pen bleken Picavet goed te lig gen. Op het Ardennen-achtige traject met een maximaal hoog teverschil van 200 meter rukte Muntz in eindronde MADRID (ANP) - Rolf Muntz heeft zich geplaatst voor de eindronden van de Spaanse Open. De beroepsgolfer had gis teren in Madrid voor de achttien holes 73 slagen nodig. Met 144 slagen voor twee ronden zakte hij van de 37e naar de 59e plaats, de laatste die toegang gaf tot de eindronden. Aan de leiding in Madrid gaan de Engelsman Mit chell en de Spanjaard Garrïdo met 133 slagen. hij tijdens het fietsen op van 1 29e naar een 7e plaats. „Ik werd iets te véél gestic leerd door elke volgende deel mer die ik voorbij ging. Da door heb ik misschien iets lev gegeven tijdens het fietsen, het lopen ben ik drie plaatsen rug gezakt." Toch was Peter Picavet niet) tevreden met zijn tiende pi® De wedstrijd kende telde n voor de ETU World Seriesen mede daardoor een sterk deel mersveld. De Pool Daries i maz werd winnaar in 2.49.16- ter Picavet liet 2.52.30 klokke Toernooi bij Steen SINT JANSTEEN - De voft» vereniging Steen houdt )- daag (zaterdag) en m°rSen. internationaal jeugdvoe toernooi. Aan dit evenemen men veertig teams van*0 Nederlandse en Belgische enigingen deel. Het toernooi begint vandak1 9.00 uur met wedstrijden van F- en E-pupiilen. 's Midday men de D- en C-junioren bod. Morgen is er sportieve» in de categorie B-juniore" deelnemende vrouwen-el^ Tevens wordt die dag =e-,u\j om de Niek Pierssens-sP0^ teitsbokaal. Tijdens net nooi speelt ook de Belg# taalde voetbalorganisane Sint Niklaas met vier mee. Sint Niklaas speen eerste klasse. Sandra Temmerman: „Hoe vaak zie je niet dat zwemsters op te jonge leeftijd stoppen. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 58