Fondriest verlost van frustratie ÏNVB wil bekercompetitie opwaarderen Publieksbedrog in Galgenwaard Van Gaal zag niet ware gezicht van opponent Milan ubbelslag voor Anthony Theus alianen woedend op an-Marie Leblanc \uliaan na vijf tweede plaatsen eindelijk op hoogste treetje Roy Kort verruilt RBC voor Veere uitslagen 0 LUIGIANE (ANP) -Vijf ^eindigde hij dit wielerjaar j frustrerende tweede L,Maorizio Fondriest was jlV(g in de voetsporen van Ujor en Zoetemelk te tre- [voor de buitenwereld ca- [jetrde de 30-jarige Ita- L jjjn frustraties, innerlijk Lje het aan hem. Egn in de finale van de ze- feetappe van de Giro schud- toj de teleurstellingen van L Al kostte het een enorme Llnspanning om Tony Ro- Uen Francesco Casagran- to de 216 kilometer vanuit ato in Terme Luigiane van afte schudden. iterate explosie leverde de ^kampioen van 1988 een sur op. Het was zijn eerste iade Ronde van Italië sinds rrofdebuut in 1987 en pas de sic overwinning dit seizoen. Ier won hij een etappe in de daagse De Panne. De serie ede plaatsen dreef Fondriest dot wanhoop. In het voor een leed hij nederlagen in de sno-Adriatico (Colage), Mi- (SanRemo (Jalabert), Gent- sigem (Michaelsen) en de Waalse Pijl (Jalabert). ..Ik heb het niet zo laten merken, maar al die tweede plaatsen begonnen langzaam maar zeker een obses sie te worden", gaf Fondriest toe. Fondriest reduceerde door zijn dagprijs het verschil met Ro- minger tot 47 seconden. Aan de vooravond van de eerste se rieuze bergrit zei de winnaar dat hij zich weinig illusies maakt voor de eindzege. „Ik denk niet dat ik nog een kans krijg om een dag het rose te dragen. In het hooggebergte kom ik gewoon te kort." Tekort kwam vrijdag ook Erik Breukink. Nadat de Nederlan der woensdag in de vijfde rit. waarin hij als derde finishte, weer eens een teken van leven vertoonde, duikelde de Neder lander in het algemeen klasse ment ongeveer dertig plaatsen. In gezelschap Van Nijboer, Vos kamp en Rooks eindigde hij op zes minuten van Fondriest. Al leen Patrick Jonker deelt niet in de malaise. De ploegmakker van Breukink finishte in het peloton op vijf tellen en handhaafde zijn positie in de top dertig van het klassement op 2.50. De karavaan had vrijdag haast de boorden van de Tyrreense Zee te bereiken. In het eerste uur lag het gemiddelde rond de 48 ki lometer. Rond 140 kilometer vormde zich een kopgroepje van acht, dat op 30 kilometer van de aankomst één minuut voor sprong had. Rominger ontsnap te nog een keer in gezelschap van Cipollini, maai- de kopgroep doogde die vlucht niet. Ronde van Italië. Zevende etappe, Taranto-Terme Luigiane: 1. Fondriest (Ita) 216 km 5.11.50 (gem. snelheid 41,561 km/u), 2. Rominger (Zwi), 3. Francesco Casa- grande (Ita), 4. Ugrumov (Let) 0.02, 5. Simon (Fra) 0.05. 6. Chiappucci (Ita). 7. Lelli (Ita), 8. Davide Rebellin (Ita). 9. Berzin(Rus), 10. Heppner (Dui), 11. Furlan (Ita), 12. Totschnig (Oos), 13. Madouas (Fra), 14. Imboden (Zwi), 15. Lafis (Zwe), 26. Jonker, 102. Nijboer 5.57, 103. Voskamp, 121. Breukink, 122. Rooks. Algemeen klassement: 1. Rominger 29.13.36, 2. Fondriest 0.47, 3. Casa- grande 1.11, 4. Berzin 1.28, 5. Ugru mov 1.38, 6. Rebellin 1.58, 7. Tonkov, 8. Lelli 2.02, 9. Belli (Ita) 2.20, 10. Zaina (Ita). 11. Chiappucci 2.24, 12. Simon 2.25,13. Madouas 2.30.14. Im boden 2.39, 15. Bobrik (Rus) 2.44. 17. Jonker 2.50, 53. Breukink 9.06, 103. Rooks 29.09.143. Voskamp 38.58.167. Nijboer 47.41. Ronde van Asturië Vierde etappe. Cangas de Onis- Gyon: 1. Schiavana (Ita) 162 km 3.52.41, 2. Moreda (Spa), 3 Talen (Ned), 4. Moncassin (Fra), 5. Sciandri (Ita). 6. Zberg (Zwi), 7. Tsjerkatsjine (Rus), 8. Giuseppe Petito (Ita). 9. Heynderickx (Bel), 10 Espinosa (Spa) 11. Van Bon. 33 Boogerd, 52. De Vries, 90. Dekker 0.21. Algemeen klassement: 1 Chiurato 12.30.47, 2. Zberg 0.47. 3 Nino (Col) 1.16. 4 Cuesta (Spa) 1.19. 5. Aparicio (Spa) 1.33, 6 Blanco (Spa) 1 44. 7. Fe lix Garcia (Spa) 148. 8. Indurain (Spa) 1.59. 9. Politano (Ita) 2.59, 10 José Garcia (Spa) 3.02, 13 Dekker 4.38, 24 De Vries 6.40, 26. Boogerd 7.21. 54. Van Bon 19 17. 103. Talen 31.32 (RLEM (ANP) - Anthony Theus heeft gister- in Olympia's Ronde een dubbelslag gesla- ,De renner uit de Europolis-ploeg schreef de rit van Haarlem naar Haarlem op zijn icnnam de leiderstrui over van Federico de Eerder die dag won de Italiaan de proloog. Seni reed in de eerste rit ook attent mee met itopgroep van vijftien man. Dank zij de aan de ge verbonden bonificatieseconden maakte zijn acht tellen achterstand op de klasse- leider echter goed. Hij klopte Steven de iui de sprint. •fjiner uit Groot-Schermer volgt Theus in de 3e rangschikking op één seconde. De Beni ••aar de derde plaats. Het peloton kwam in raten van Haarlem nog goed terug en bracht iterstand op de koplopers terug van drie mi- naar zestig seconden. Nelissen vond aansluiting bij de kop- p. De vroegere beroepscoureur wil een terug- bij de profs onder meer bereiken door een Sieindklassering in Olympia's Ronde. Met een Ie tijd in de proloog, vier seconden achter De li, plaatste de Limburger zich in een prima uit- issen profiteerde ruimschoots van de tactiek p ploegleider Leo van Etten. Hij liet de ren- '/ïust starten in de eerste groep. „Leo had ge lat de weersvoorspellingen er voor het begin öochtend nog gunstig uitzagen", aldus Nelis- Kpecialisten als nationaal kampioen tijdrij den Mario Gutte, Jos Wolfkamp en Wilfried Bas- tiaanse moesten genoegen nemen met een plaatsje in de middenmoot. Zij konden niet tippen aan de tijd van winnaar De Beni. Evenals vorig jaar kreeg een Italiaan de eerste paarse leiderstrui om zijn schouders. Olympia's Ronde heeft voor Wilco Zuijderwijk slechts tachtig kilometer geduurd. Halverwege de eerste rit Haarlem - Haarlem moest de winnaar van 1990 de belangrijkse Nederlandse etappekoers voor amateurs verlaten. De jury nam de Westlan der uit de wedstrijd omdat hij het parkoers niet volledig aflegde. Na een schorsing van twee maan den, die de wielerbond hem vorig jaar oplegde na een vechtpartij bij de clubkampioenschappen in Almere, mocht Zuijderwijk begin mei weer deelne men aan wedstrijden. Olympia's Ronde. Haarlem, proloog: 1. De Beni (Ita) 7,4 km 9.33 (gem. snel heid 46,443 km/u), 2. Nelissen (Sweikhuizen) 0.04. 3. Van der Steen (Hoogland) 0.05, 4. Luppes (Hoogeveen) 0.08, 5. Theus (Bergeyk), 6. Boven (Woldendorp) 0.11,7. De Jongh (Groot-Schermer) 0.14, 8. Duyn (Wervershoof) 0.17, 9. Ro- zendaal (Warenhuizen), 10. Van Riel (Tilburg). Eerste etappe, Haarlem-Haarlem: 1. Theus 127 km 2.48.02,2. De Jongh, 3. Boven, 4. De Beni, 5. Van der Helm (Lelystad), 6. Luppes, 7. Van Orsouw (Berghem), 8. Over- gaag ('s Gravenzande), 9. Nelissen, 10. Hoedemakers (Schijndel). Algemeen klassement: 1. Theus 2.57.33, 2. De Jongh 0.01, 3. De Beni 0.02, 4. Nelissen 0.06, 5. Van der Steen 0 08. 6. Luppes 0.09, 7. Boven 0 10, 8. Overgaag 0.23, 9. De Louw 0.24,10. Van Orsouw 0.33. ncteur Vogelzang: Rotterdam krijgt wellicht voor lange tijd finale iTERDAM (GPD) - De iBwil het nationale beker- aoi.de Amstel Cup, verder i opwaarderen. De voetbal- liet gisteren weten dat dezelfde traditie nastreeft i Engeland, waar de finale ie FA Cup de mooiste en de taochte wedstrijd van het ij-De vraag is of de Amstel in Nederland ooit dezelfde iraling zal krijgen, a Vogelzang, directeur van NVB,is ervan overtuigd dat allukken. Vogelzang: „We ïer alles aan doen om de fl op een vaste lokatie te hou- h Nederland zijn eigenlijk twee stadions geschikt óf grote wedstrijden zoals kw Cup, de interlands en de bekerfinale. Dat zijn de Kuip en het nieuwe stadion van Ajax straks. Per evenement zal een stadion worden aangewezen. Ik sluit niet uit dat Rotterdam voor zeer lange tijd de plaats blijft van de Amstel Cup-finale. We hebben nu al goede ervaringen, want elke keer is er sprake van een volle bak en een waar volks feest." Wim Rijsbergen, coach van Vo- lendam, weet dat zijn club niet door iedereen serieus wordt ge nomen in de aanloop naar de be kerfinale. Rijsbergen: „In Enge land en Duitsland kunnen de kleine clubs van de grote 'jon gens' winnen. Ik zie niet in waar om dat in Nederland niet kan. Het prachtige van bekervoetbal ME LUIGIANE (ANP) - Ita- w ploegleiders hebben :"S grotere verbazing dan 'geageerd op de eerste se- ^an de Tour-directie voor «de van Frankrijk. Ze zijn dóes duivels dat vier ploe- ;i •aaronder TVM, van de •üjftien van het UCI-klas- voorlopig nog geen cffwijs hebben. Het steekt dat Jean-Marie Le- wel al vier Franse ploe- W aangewezen, waaron- 'aag geklasseerde Cha- jwmaamste verwijt is dat pp- zijn eigen ingevoerde Males: Tyson J analfabeet i WGELES (DPA) - Mike *as een hulpeloze anal- !"een marionet van zijn '!r Gon King. Die conclu- •drekken uit het boek The dat de voormalige -* ^uren vertrouweling van •'Wereldkampioen zwaar- Rudy Gonzalez, heeft l'fven. ^schildert enkele voor- 'J van Tuysons afhanke- juli "van King. De manager, ^er interesseert voor de ;;'n die de Nazi's bij pro- di ^toepasten, heeft Tyson ;jen historische films jfft en de Nazi's te be- •i niet naar tekenfilms 51 ;®tn Jerry te kijken. Gon- ^ult bovendien dat Ty- ^jaar geleden Don King bedreigde. regels met voeten treedt. Toe wijzing van een ticket zou ge beuren op grond van geleverde prestaties in het seizoen. Ploeg leider Gianni Savio van ZG Mo- bili reageerde het felst: „We heb ben dit jaar al negentien wed strijden gewonnen. Verleden jaar wonnen we een Tourrit met Nelson Rodriguez. Wat heeft Chazal gepresteerd? Leblanc heeft altijd de mond vol dat het sportieve element voorop staat in de Tour. Op deze manier krijgt hij de schijn tegen. Hij kiest met zijn voor-selectie dui delijk voor de commercie." Ook Pietro Algeri van Lampre en Giosue Zenoni van Polti zijn niet te spreken over de handel wijze van de Tourdirectie. „Wij worden alleen op de naam Fon driest beoordeeld", zei Algeri. „Nu hij twijfelt te starten in de Tour houdt Leblanc ons langs de kant. maar hij heeft zich niet met ons beleid te bemoeien." Collega Zenoni wijst erop dat zijn ploeg met Gianetti twee WB- wedstrijden - Luik-Bastenaken- Luik en de Amstel Gold Race - heeft gewonnen. „En misschien moeten we thuis blijven. De Tour lijkt op die manier op een klucht." Volgens de Belgische ploeglei der Walter Godefroot van het Duitse Telekom mist de selectie iedere logica. Hij vraagt zich ver baasd af wat de graadmeter is. „De aanwijzing van Chazal is lachwekkend en komisch. In dien een ploeg overweegt niet te starten in een door de Société du Tour de France georganiseerde WB-wedstrijd. beginnen ze steigeren." is het stunten van kleine clubs. Ze hebben mij in de afgelopen weken al heel vaak gevraagd wat Volendam in Europa te zoe ken heeft. Die vraag irriteert mij. Ik heb zelf als speler bij FC Utrecht nog meegemaakt dat we via de beker Europees voetbal binnenhaalden en dat we een paar maanden later in Ruslana voetbalden. Dat was een schitte rende ervaring." Extra inkomsten Wim Rijsbergen: „Bovendien zorgt het voor extra inkomsten en die zijn voor de kleine clubs hard nodig. Dat maakt het enor me gat, dat er tussen clubs als Volendam en clubs als Ajax en Feyenoord al bestaat, weer een beetje kleiner. De Kuip mag van mij nog jaren het stadion voor de bekerfinale blijven. Het is fan tastisch om er te voetballen. De spelers van Volendam kijken er vreselijk naar uit. Feyenoord heeft donderdagavond welis waar alles geprobeerd om Volen dam in de favorietenrol te druk ken, maar daar trappen wij niet in." Wim van Hanegem staat als coach van Feyenoord voor het tweede achtereenvolgende jaar in de finale. Hij zegt: „De beker blijft een mooie weg om Europa in te gaan. En het is een van de drie hoofdprijzen die er elk sei zoen te verdienen zijn. Voor Feyenoord is het nu zelfs van heel groot belang. Als we verlie zen tegen Volendam zullen de spelers toch echt aan de bak moeten voor de Intertoto. Daar voor hebben we ons ingeschre ven en dat hebben we niet voor niets gedaan. Ik weet dat het een lange weg is." De indeling is bij Feyenoord reeds bekend. „We komen te recht in een poule met clubs uit Wales, Hongarije, Portugal en Denemarken", verduidelijkt Van Hangeme. „De spelers hoe ven niet te klagen dat ze dan geen vakantie hebben, want ik denk dat ze nog zeker tweeë- neenhalve week vrij kunnen ne men. Ik kan me voorstellen dat Volendam zich heel defensief op stelt in de Kuip. Rijsbergen komt maar voor een uitslag naar Rotterdam en dat is 1-0. Daar zal Feyenoord iets op moeten vin den. Dat valt misschien niet mee, want tegen Ajax was het in- Trainer Ron Schrier flankeert zijn nieuwe manschappen bij Veere. Staand, van links naar rechts: Mike But, Roy Kort en Robin Moreauw. Zittend, van links naar rechts: Erwin de Nijs, Ad Gladdines en Marcel Kole. f°to Dirk-Jan Gjeltema van onze verslaggever VEERE - Zaterdag-tweedeklasser Veere heeft zijn voetbalselectie voor volgend seizoen rond. Gisteravond leverden zes spelers hun overschrijvingspapieren in bij het clubhuis aan de Bieweg. Behalve Mike But (ex-Hoek), Robin Moreauw (ex-Kloetinge), Marcel Kole (ex-Goes) en de Halsteren-spelers Ad Gladdi nes en Erwin de Nijs maakt Roy Kort de over stap. Hij komt van het Roosendaalse RBC. De Brabander kreeg geen contract meer bij de Brabantse eerste-divisionist. „Mijn pech is dat er bij RBC een hele goede voorstopper rond loopt. Arjen Machielse heeft zelfs al acht doel punten gemaakt", verklaart Kort. Roy Kort is oorspronkelijk afkomstig van Al liance. Op zestienjarige leeftijd werd hij ges- cout door RBC waar hij op achttienjarige leef tijd doorbrak in het eerste elftal. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan Go Ahead Eagles uit Deventer, dit jaar speelde hij nog acht wed strijden voor de hoofdmacht van RBC. „Ik ben 22 jaar en ik heb het betaald voetbal nog niet helemaal uit mijn hoofd gezet." Kort koos voor Veere. omdat „de club een posi tieve indruk maakte." Kort: „De trainer en wat andere mensen van de club hebben me een goed verhaal verteld. Veere is een club met veel ambitie. Dat trok me meteen. Ik ga wel terug naar de amateurs, maar ik wil nog steeds het hoogste proberen te bereiken. Ik denk dat dat bij Veere mogelijk is." Van Basten geeft later uitsluitsel MILAAN (ANP) - AC Milan en Marco van Basten geven pas na de finale van de Champions League, woensdag in Wenen tus sen de Italiaanse kampioen en Ajax, uitsluitsel over de toe komst van de Nederlandse spits. Dat maakte Milan club gister middag bekend. Van Basten heeft al jaren last van zijn rechte- renkel. De aanvaller werd vier keer aan het geblesseerde ge wricht geopereerd en staat al twee jaar op non-actief. Woens dag bracht hij nog een bezoek aan de Belgische professor Mare Martens. Naar aanleiding van dat onderzoek zouden Van Bas ten en de club zaterdag in Milaan openheid van zaken geven. Dat is door de club verschoven tot na de Europese finale tegen Ajax. Nantes kampioen in Frankrijk BASTIA (AFP) - Nantes is kampioen van Frankrijk. Het speel de gisteren gelijk in en tegen Bastia (2-21. Door het gelijke spel is de club onbereikbaar voor de achtervolgers Olympique Lyon en Paris SG. Nantes is de opvolger van Paris SG. Nantes werd voor de zevende keer landskampioen, voor het eerst sinds 1983. Het bleef de eerste 32 competitiewedstrijden ongeslagen, een record in het Franse voetbal. Het had vanaf de eerste speeldag de leiding in de competitie en stond die niet één keer at. Op Corsica had het één punt nodig om de titel veilig te stellen. In de eerste helft nam Nantes voor 7000 toeschouwers twee doel punten voorsprong door Karembeu (29) en Loko (41). Na de rust werkte Bastia de achterstand in tien minuten weg door Rodriguez en Burnier (2-2). Frankrijk: Bastia-Nantes 2-2. Stand aan kop: Nantes 36-75. Lyon 35-65, Pans SG 35-63, Lens 35-56, Monaco 35-53. Auxerre 35-53. Duitsland: Leverkusen-1860 Münch 0-2, HSV-Köln 0-4. Oostenrijk: Salzburg-Linz 3-0. Bokser Garcia (23) overleden LAS VEGAS (SID) - De Colombiaanse profbokser Jimmy Gar cia is gistermorgen overleden. De zwaarvedergewicht lag al veertien dagen in coma na een hersenoperatie. De 23-jarige Co lombiaan was twee weken geleden na zijn gevecht met de Ame rikaan Gabriel Ruelas in Las Vegas met hersenletsel in het zie kenhuis opgenomen. Daar werd een bloedprop operatief uit de hersens verwijderd. De boksfederatie WBC maakte gisteren bekend dat het 100.000 dollar zal overmaken naar de nabe staanden. Garcia is het tweede dodelijke slachtoffer in zeven dagen tijd in de bokssport. Vorige week overleed de Indonesiër Akbar Maulan. Biljarters in halve finales WK HENNEF (ANP) - De Nederlandse biljartploeg heeft gisteren in het Duitse Hennef de halve finales bereikt van het WK Triathlon. Nederland versloeg Zwitserland en Italië met 6-0 en werd winnaar in groep C. De Nederlandse ploeg bestaat uit driebander Tijssens, kadrist Tilleman en de Zeeuws-Vlaamse bandstoter De Bruijn. Het drietal gaf gisteren geen partij uit handen. Hennef. WK triathlon. Groep A: België - Egypte 6-0 Stand: 1. België, Oostenrijk 1-2,3. Egypte 2- Groep C: Nederland - Zwitserland 6-0, Nederland - Italië 6-0 Eindstand 1 Nederland 2-4, 2 Italië 2-2, 3. Zwitserland 2-0. Nederland in halve fi nale. Groep D: Duitsland A - Tsjechië 6-0 Stand: 1. Duitsland A. Japan 1-2,3 Tsjechië 2-0. derdaad niet fraai wat we lieten zien. Ik ben thuis bij 0-3 weggelo pen bij de televisie. De andere goals heb ik niet meer gezien." UTRECHT (ANP) - In een 'zin derende' partij vol spel in de breedte is FC Utrecht-Sparta gisteravond in 0-0 geëindigd. Rekenmeesters leerden dat het resultaat voor beide partijen voldoende was om ook volgend seizoen op het hoogste niveau uit te komen. De wedstrijd kreeg zo'n wanstal tig karakter dat zelfs de trouw ste fans van de thuisclub er geen begrip meer voor hadden. En kele minuten voor tijd klommen ze over de hekken en namen be zit van het veld om hun ongenoe gen te uiten. Scheidsrechter Reygwart dirigeerde met nog tweeeneenhalve minuut te gaan de teams onmiddellijk naar de kleedkamer. Het leidde tot een oponthoud van vijf minuten. Het restant werd onder een joe lend fluitconcert uitgespeeld. Na het duel blokkeerden woe dende supportersn de hoofdin gang van het stadion De bus van Sparta vertrok met grote vertraging. Wat was het probleem? Het ver schil tussen de rivalen in de Gal genwaard en de plaatsen die MILAAN (GPDj - De Italiaanse sportkrant La Gazzetta dello Sport heeft reeds de uitslag van de aanstaande Champions Lea gue-finale. 'AC Milan-Ajax 0-5', drukte het sportdagblad vrij dagochtend in grote letters op de voorpagina af. La Gazetta dello Sport baseerde de uitslag op de twee laatste duels van beide teams vóór het duel in Wenen. Ajax won met 5-0 van Feyenoord, terwijl AC Milan met 1-0 van AS Napoli verloor. Trainer Fabio Capello toonde zich tevreden. „Op het moment dat we moesten scoren hebben we dat verzuimd. Het tegendoel punt hebben we cadeau gege ven. Wat mij vooral tevreden stelt is dat onze middenvelders stuk voor stuk in vorm zijn." Ook Louis van Gaal hechtte wei nig waarde aan de nederlaag in Napels. „Capello heeft zijn ploeg gemaskeerd. Volgens mij was dit niet het ware gezicht van AC Mi lan..." Stefano Eranio heeft gisteren de groepstraining weer hervat. De- jan Savicevic is de enige speler die nog apart traint. Toch be staan er geen twijfels over de in zetbaarheid van de Montene grin- De voorbereiding van Ajax op de wedstrijd tegen AC Milan begint maandag om 10.30 uur. Dit weekeinde hebben de spelers vrijaf. Op maandagochtend staat de laatste training op het Ajax-complex gepland. De se lectie en de volgers vliegen om 16.00 uur naar Wenen, waar men om 17.30 uur aankomt. De dins dag wordt ingevuld met een och tend- en een avondtraining. Woensdag begint de wedstrijd om 20.30 uur. De dag erna (Hemelvaartsdag) vindt de terugvlucht (MP 4670) plaats om 13.30 uur. Het vlieg tuig wordt op Schiphol ver wacht om 14.35 uur. Na aan komst op Schiphol zal de selec tie direct vanaf het platform naar een podium op het Mu seumplein rijden. Na de huldi ging aldaar vindt er een rond vaart door de Amsterdamse grachten plaats. Die start om ongeveer 18.30 uur van het Oos terdok. Wanneer Ajax de Cham pions League-finale verliest vin den er geen festiviteiten plaats. Badminton Lausanne. WK landenteams. Twee de categorie: Zweden - Nederland 5-0 Antonsson/Crabo - Michels/Van den Heuvel 9-15 15-11 18-15, Lim - Hoog land 11-3 11-1, Olsson - Van Dijk 15-17 15-4 15-1, Magnusson/Bengtsson - Coene/Glebbeek 15-2 15-3, Jonsson/ Bengtsson - Michels/Pelupessy 17-15 15-4). Rusland - Japan 4-1. Eind stand: 1. Zweden 3-6, 2. Nederland 3- 4. 3. Rusland 3-2. 4 Japan 3-0. Zwe den promoveert naar eerste catego- Basketbal Weert. Oefenwedstrijd m annen. Ne- derland - Duitsland 79-80 38-39). Handbal Reykjavik. WK handbal. Halve finale: Frankrijk-Duitsland 22- 20. Kroatiè-Zweden 28-25. Finale: Frankrijk-Kroatië. 5e t/m 8e plaats: Rusland - Zwitserland 25-23, Tsje chië - Egypte 21-25. 9e t/m 12e plaats: Wit-Rusland - Spanje 35-34 n.v., Roe menië - Zuid-Koyea 34-29. Paardesport Pamfou (Fra) CSI. Dressuur, inter mediaire II: 1 Van Grunsven (Ned) Cameleon Coaktail 1317 pnt2. Brieussel (Fra) Akazie 1280, 4. Marij- nissen (Ned) Dakora 1234. 5. Haazen iNed) Ainsley's Windsor 1232, 9. Bar- tels (Ned) Olympic Barbria 1205 Prix St Georges: 1 Stuckelberger (ZwiI 1475. 2. Brieussel 1402, 3. D'Es- me 1388. 4 Van Grunsven 1382, 8 Bartels 1348, 9. Strijk (Ned) Venus 1338,1'2. Haazen 1315,15 Marijnissen 1303. dwingen tot het spelen van de nacompetitie was vooraf precies drie punten. Een nederlaag was daarom voor zowel Utrecht als Sparta levensgevaarlijk. Op de slotdag ontmoeten de clubs met respectievelijk Go Ahead Eagles en MW twee andere kandidaten voor degradatie. FC Utrecht - Sparta 0-0. Scheidsrech ter: Reygwart. Toeschouwers: 3000. Schaken gundo (Spa) - Joesoepov iDuii 1/2-1/2. Eindstand: 1. Kortsjnoi 6,5 pnt.. 2 Salov 6, 3 Joesoepov 5, 4 Episjin, Polgar. San Segundo 4.5,7. Illescas 4. 8. Short, Beljavski 3.5,10. Timman 3. Sportprijsvragen Lucky 10, vrijdag 21 mei. 3-6-9-11-17- 19-22-32-34-40-42-43-45-49-50-51-55-61- 74-80. (onder voorbehoud). Tennis Coral Springs. Mannen, 400.000 gul den. Tweede ronde: Enqvist(Zwe/2i - Emilio Sanchez (Spa) 6-1 7-6, Wood- bridge Aus) - Stark (VSt/7) 6-3 6-3. Kwartfinales: Rusedski iCan/6) - Gu- my (Arg) 7-6 6-4, Frana (Arg/8) - Pe- reira (Veni 4-6 7-6 7-6 Berlijn. Vrouwen. 1,3 miljoen gul den. Kwartfinales: Sanchez (Spa/1- Date (Jap/6) 6-3 6-0, Spirlea (Roe) - Begerow (Dui) 6-4 6-3, Zvereva (WRu /7) - Bradtke (Aus) 7-6 6-2, Magdalena Maleeva (Bul/5) - Pierce (Fra/2) 7-6 4-6 6-4 Halve finales: Sanchez - Spirlea, Zvereva - Maleeva. Rome. Mannen, 3,2 miljoen gulden. Kwartfinales: Bruguera (Spa/8) - Björkman (Zwe/16) 6-4 6-1. Ivanisevic (Kro/3) - Tarango (VSt) 7-6 6-4, Mus ter (Oosri)- Chang(VSt/2) 6-3 6-2. Fer- reira (ZAf/4) - Edberg (Zwe/12) 6-2 6-0. Halve finales: Bruguera - Ivanisevic. Muster - Ferreira. Bournemouth. Vrouwen. 210.000 gulden. Halve finales: Richterova (Tsj). - Carlsson (Zwe/7i 6-2 6-4, Hy (Can) - Lee (VSt) 7-5 6-2. Dresden. Mannen, 120.000 gulden. Kwartfinales: Gustafsson (Zwe) - Noszaly (Hon) 6-1 6-1, Krocsko (Hon) - Lopez-Moron (Spa) 3-6 6-4 6-0, Van Herck (Bel) - Draper (Aus) 6-4 G-4, Goossens (Bel- Fetterlein (Oos) 3-6 7- 5 6-3. Madrid. Internationaal toernooi. Achtste ronde: Joesoepov (Dui) - Timman (Ned) 1/2-1/2. Beljavski (Oek) - Judith Polgar (Hom 1/2-1/2, Kortsjnoi (Zwi) - Episjin (Rus11-0, Sa lov (Rus) - San Segundo (Spa) 1/2-1/2, Short (GBr) - Illescas (Spa) 1-0 Negende en laatste ronde: Timman (Ned) - Short iEng) 1/2-1/2, Illescas (Spai - Beljavski (Oek) 1-0. Judit Pol gar (Hom - Kortsjnoi (Zwi) 1-0. Epis jin (Rust - Salv (Rus) 1/2-1/2, San Se- Voetbal UIrum. Vriendschappelijk: Ulrum (eerste klasse afdeling) - FC Gronin gen 0-17 (0-10) Doelpunten Blaauw 5, Bombarda 4. Gorré. Sion, Huizingh 2. Veenhof. Schreuder 1. Volleybal Barcelona. World League mannen. Poule A: Spanje - Brazilië 0-3 (7-15 12- 15 9-15). Maurizio Fondriest zegeviert in Terme Luigiane. De Italiaan laat Tony Rominger (links) en Francesco Casagrande zijn hielen zien. fotoEPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 41