Dauwendaele zoekt het hogerop Tjoba en ONDO nog op schema Volleybalteam uit Hulst krijgt les Routine VVS'92 doorslaggevend in districtsbeker Donkere tijden voor korfbalteams van Animo en TOP A Swift heeft nog kleine kans op kampioenschap SpOrt MAANDAG 15 MEM995 ONDO viert 40-jarig bestaan MIDDELBURG - Afgelopen weekeinde vierde ONDt jarig bestaan op het sportpark aan de Noordweg te S rens. Vrijdagavond werd er een receptie gehouden en; waren er op het sportveld activiteiten voor de jeugde nioren. De receptie werd druk bezocht door bestuurders van verenigingen, maar ook het gemeentebestuur van Mid en een vertegenwoordiging van district Zuid-West! KNKV (korfbalverbond) gaven acte de presence. Nad tie was er vrijdagavond een reünie van oud-leden van Zaterdag waren er in de grote feesttent op het sportpj de pupillen kinderspelen en konden de senioren dei aan een survival. De jubileumviering werd besloten; feestavond. Profclubs praten over problemei KERKRADE (ANP) - Vijftien clubs uit de eredivisie; zaterdag in Arnhem de groeiende onvrede over het gedj de grote drie Ajax, PSV en Feyenoord besproken. Bitj overleggen de besturen van de vijftien met de clubs inn divisie, om vervolgens een gezamenlijk standpunt na» te brengen. Directe aanleiding was de handelwijze van; PSV inzake de benadering van de Vitesse-spelers Ma Van der Weerden. Zij hadden bij de club uit Arnhem lata contracten gesloten maar zijn inmiddels persoonlijk ra Ajax respectievelijk PSV zonder dat overeenstemmir,; reikt met Vitesse. Ook bestaat ontevredenheid overdes ten. Cantona speelt voor goede doel PARIJS (AFP) - Eric Cantona heeft zijn eerste voetii strijd gespeeld in ruim drie maanden. De Fransman igj bij Manchester United, kwam in actie voor Variétés France, een elftal van artiesten, tegen de amateurs va:] le-Roi. Het duel eindigde in 2-2. Cantona maakte bet- punten voor zijn ploeg. De recette ging naar een g« Cantona is tot 30 september geschorst. Op 25 januarid~i een karatetrap uit aan een supporter van Crystal Palj trap volgde na een rode kaart. Bij het verlaten van k werd Cantona door de toeschouwer beledigd. De televisj de de actie van de voetballer vast. De aanvaller kreeg yd meespelen tegen de amateurs permissie van de FIFA. reldvoetbalfederatie. Toestand Garcia verslechterd LAS VEGAS (RTR) - De toestand van de Colombiaanse! Jimmy Garcia is verslechterd. De behandelend arts te de situatie als „erg kritiek". Hij zei bang te zijn voor es hersenbloeding. De 24-jarige Garcia zeeg vorige week', een gevecht tegen Gabriel Ruelas om de WBC-tlteli zwaarvedergewicht in zijn hoek ineen. Hij werd metspce: het ziekenhuis gebracht, waar neurochirurg Al Capar; bloedprop uit de hersenen verwijderde. Bokser overlijdt tijdens operatie JAKARTA AFP) - Akbar Maulana, een Indonesische! van 23 jaar, is overleden tijdens een hersenoperatie. De- dergewicht werd tijdens het nationale titelgevecht twaalfde en laatste ronde knock-out geslagen. Bete: werd hij naar een ziekenhuis vervoerd, waar een bloed? de hersenen werd vastgesteld. Tijdens de operatie overt: bokser die in vijftien gevechten ongeslagen was. Heft vijfde boksgevecht met dodelijke afloop sinds 1987 int sië. De vereniging van artsen heeft bij het ministerie vs het verzoek ingediend de bokssport te verbieden. Middelburgse vereniging spot niet met favorietenrol tegen SKNWK van onze verslaggeefster Edith Ramakers MIDDELBURG - Met luide knallen sprongen de kurken van de champagneflessen en werd de feestelijke drank kwis tig uitgespoten over het hoofd terrein van Dauwendaele. De Middelburgers vierden de zege in de nacompetitie over SKNWK uitbundig. De 3-1-zege tegen de club uit Nieuwerkerk was dan ook ruimschoots vol doende voor promotie naar de derde klasse. „We mogen ons nu wel laten gaan. Het zijn twee spannende weken geweest", zei Dauwendaele-trainer Ad Poort vliet, terwijl hij zijn bril van le gio spetters champagne ont deed. Dauwendaele had in de nacom petitie de langste adem. Twee weken geleden versloeg het Kruiningen met 0-1 en zaterdag- was SKNWK te licht voor Dau wendaele, dat zijn kans rook. Ook Piet Diepenhorst, trainer van SKNWK wist vooraf dat al leen een wonder zijn ploeg hoge rop kon brengen. Hij mopperde dan ook dat SKNWK vorige week al alle kansen op promotie had verspeeld. „Want als je met 6-2 verliest van Kruiningen. weet je dat het voorbij is. We speelden vandaag slecht, we misten bezieling." Als Dauwendaele zaterdag zou verliezen, zou Kruiningen de la chende derde zijn. De Middel burgers waren favoriet, maar ze openden voor eigen publiek ze nuwachtig, alsof ze moeite met die rol hadden. „We hebben nu al een paar seizoenen op de rand van promotie gestaan Nu moest het er maar eens van komen. Dat was wekenlang het gesprek van de dag. De hele club wilde naai de derde klasse, bestuur, spon sors en alle selectiespelers. De druk is dan natuurlijk wel groot", aldus Ad Poortvliet. Het was de snelle en behendige aanvaller Marcel Astroh die de ban brak. De aanvoerder opende niet persoonlijk de score, maar schoot de bal hard tegen de paal. En juist door dat moment leek Dauwendaele alle schroom van zich te hebben afgeschud. Bewij zen daarvoor leverden Edwin Leonhart, die een hard schot ra kelings over de lat zag scheren en René de Noooijer, die even la ter slechts koelbloedigheid mis te. Deze acties waren de voorboden op de eerste treffer van Dauwen daele, dat SKNWK in de greep kreeg. Al moesten de Middelbur gers alert blijven op de tegensto ten van SKNWK, dat goed com bineerde en in aanvoerder Ron nie de Bruine, Wilco de Valk en Erwin Theunisse individuele klasse heeft. Maar als SKNWK doorkwam, was er altijd nog doelman Ramon Telussa. die ondermeer met een imponeren de reflex in de 38e minuut een schot van Ronnie de Bruine keerde. Dauwendaele is een vrij all round team, dat aan strijdlust geen gebrek heeft. „Dat is een van de sterkste wapens van deze ploeg. Als het met voetbal niet lukt, stroopt iedereen de mou wen op. Niemand voelt zich te groot om te knokken", merkte Ad Poortvliet op. In de 30e minuut kreeg René de Nooijer SKNWK voor de eerste keer op de knieën. De verdedi- gihg tastte mis en De Nooijer profiteerde. Even daarna schut terde de laatste linie van SKNWK opnieuw en liet Edwin Leonhart het buitenkansje niet onbenut: 2-0. Degene die in de eerste helft zijn ploeggenoten de weg gewezen had, was in de tweede helft weer de animator. Met dat verschil dat Marcel Astroh in de 49e mi nuut zelf voor de 3-0 tekende. Een vrije trap van Edwin Leon hart kaatste via de lat terug het veld in. Astroh kopte en liet doelman Leon Quik kansloos. Dat was de nekslag voor de ploeg van Diepenhorst. Al te kende Erwin Theunisse in de 58e minuut nog voor de tegentreffer. Dauwendaele kon het zich daar na nog veroorloven een straf schop te missen. Edwin Leon hart schoot te zacht in, nadat hij zelf door Joop Wandel was neer- Vanaf dat moment kon de disco drive in de kantine geïnstalleerd worden en zetten de supporters met geel-blauw geschminkte ge zichten en getooid met gele petjes de kampioensliederen in. Dauwendaele was derde klasser „en dat is een niveau dat past bij een vereniging van ongeveer 450 leden. Dit hele seizoen hebben we maar twee wedstrijden verlo ren en we zijn met 67 doelpunten in de competitie de produktief- ste ploeg van heel Zeeland. Dus hebben we nu een feestje ver diend", zei Dauwendaele-voor- zitter Gerard Verhoeff. Dauwendaele-SKNWK 3-1 (2-0) 30. René de Nooijer 1-0. 38. Edwin Leon- hart-. 49. Marcel Astroh 3-0. 58. Erwin Theunisse. Scheidsrechter L. Roe land uit Sleeuwijk. Aantal toeschou wers 450. Gele kaart: Patrick Lange- maire (Dauwendaele). Monique Kerckaert van Morres Hulst in actie. De volleybalt Hulst liepen tegen Radius averij op, waardoor ze niet prow den. foto Petri'» Spelers en begeleiding van Dauwendaele vieren het kampioenschap. foto Lex de Meester van onze medewerker KRUININGEN - Het derde team van het Vlissingse WS'92 is verrassend winnaar geworden van de dis- tricts-volleybalbeker. Het 'oude mannenteam' bleek in de Kruiningse Reimerswaalhal routineus genoeg om de overige teams voor te blijven. Bij de vrouwen mocht Savok de beker voor het tweede opeenvolgende jaar mee naar Sas van Gent nemen. WS'92 had een zwakke start met een 1-2-nederlaag te gen het Terneuzense Scheldesport. „We moesten nog een beetje warmdraaien". wist WS-speler Chris de Wit te. Een overtuigende 2-0-zege tegen Ardito gaf echter moed. De beslissing moest vallen in de laatste ontmoe ting tegen De Sterre. Dit team had met 2-1 van Ardito en met 2-0 van Schelde sport gewonnen. In een spannend duel (15-13 en 16-14) trok WS'92 aan het langste eind en pakte zo de beker. Saillant detail daarbij was dat de helft van de ploeg ook al verantwoordelijk was voor bekerwinst van Dynamo 2 vijfjaar geleden. Het team, met allemaal veertigers, was de anderen te machtig. Een teken dat het met het niveau van het Zeeuwse volleybal uiterst magertjes is gesteld. „Ja, de oudjes doen het nog best. Maar natuurlijk zegt dat iets over het spelpeil", wist ook De Witte. „We gingen er echt voor, maar zijn niet zo op prestatie gericht als de andere teams. Het is leuk dit nog eens te kunnen meepakken". De Sterre en Scheldesport eindigden gelijk in punten, maar het onderlinge resultaat (2-0) besliste ten gunste van De Sterre. Ardito kon nauwelijks een vuist maken en eindigde kansloos als laatste. Vrouwen Bij de vrouwen had de bekerstrijd een uiterst spannend verloop. Savok en Mytilus behaalden beiden zeven pun ten, waardoor de winst van Savok tegen Mytilus (2-1be slissend was voor de bekerwinst. „Dat was ook onze bes te wedstrijd", verzekerde trainer/coach Richard van Ac ker achteraf. „Iedereen stond op scherp. We maakten veel punten rechtstreeks uit de service". Vooral Sonja Inghels was daarmee succesvol. Toch had Savok het in het laatste duel tegen Dynamo'70 2 ontzettend moeilijk om het karwei af te maken. Dat lukte uiteindelijk met 17-5 in de derde set, waardoor de 2- 0-winst van Mytilus niet meer van belang was. Voor waarts eindigde als derde voor Dynamo. Waardering was er in de Reimerswaalhal voor de arbi trage. die op een hoog peil stond. Voor de prijsuitreiking werd de scheidende competitieleider Jan Oomes onder luid applaus in de bloemetjes gezet. Eindstand: Mannen: 1. WS'92 3 7.2. De Sterre 5; 3. Scheldesport 5:4. Ardito 1. Vrouwen: 1. Savok 7; 2. Mytilus 7; 3. Voorwaarts 2; 4. Dynamo 2. van onze volleybalmedewerker HULST - Volleyballen kunnen ie, de jeugdige speelsters van Morres Hulst. Daarmee dwon gen ze het spelen van promotie wedstrijden af, die de tweede divisie binnen bereik bracht. In de slotwedstrijd van de nacom petitie kregen ze echter les. Niet zozeer in volleybal. Tegen standster Euromail/Radius gooide, naast technische en tac tische kwaliteiten, een ander wapen in de strijd: imponeren en intimideren. Morres ging er met 1-3 aan ten onder en zag de zo begeerde promotie aan de neus voorbijgaan. Coach Guido de Beule zag het al tijdens het inslaan: de gerouti neerde tegenstander uit Gouda daagde uit. Hij waarschuwde zijn team: „Laatje niet overdon deren". Maar zijn jonge, kwalita tief sterke ploeg heeft (nog) een duideüjk manco: ze zijn te lief. Al moet daarbij worden aangete kend dat Radius ook volleybal lend wat completer was dan Morres. Beide teams hadden eerder al .net 3-1 gewonnen van Be Fair uit Waddinxveen, zodat het rechtstreekse duel in Den Dul- laert beslissend was. Morres. dat thuis dit seizoen nog geen wed strijd had verloren, had de kans na de degradatie vorig jaar in een jaar tijd terug te keren. Dat terwijl er toch enkele jeugd- speelsters in de afgelopen com petitie succesvol waren inge past. De eerste set kwam echter als een koude douche. Verbaal lie ten de Radius-speelsters zich gelden, en dat overdonderde Morres blijkbaar zo dat hun spelpeil ver achter bleef bij de mogelijkheden. Binnen een kwartier werd de thuisploeg met 3-15 compleet weggeserveerd. De opslag liep niet, passes kwa men niet aan en de stop was nu en dan hopeloos. Euromail/Radius was zelfverze kerd en liet zien techno tisch het nodige in huis:; ben. „Het kwam er 6 weer eens uit", wist hun coach Ruud Kraan. J{ door blessures en proti met de trainer ten onrecü land in de kelder van del' divisie. Maar klopten eerdi twee keer de koploper. Hf den moesten de laatste weer vertrouwen krijgen' Morres kroop de tweedes! uit het dal. bleef tot 7-'* maar kon blokkerend doende uitrichten tegen smashes en het snelle :;e Radius: 9-15. En toen, ine de set, hervond de thuiscW op wonderbaarlijke wijze' boeiend gevecht, metïail trekkelijke rally's werd aanvoering van vooral van Goethem het succes! den. Met 15-9 hield Moe* mogelijkheden open. Met Fieke Verschuerer.- rol van spel verdeelster''2 nemarie Fermont knap nam, in een hoofdrol bleef-1 vierde set vol spanning. liep tot 10-5 uit, maar vechtend Morres trok de weer gelijk. Het liep zelfs'--' 15-14. kreeg kansen de sen slissen, maar moest na stollende spelmomentent delijk met 16-17 het gen. Coach Guido de Beulerö' loop realistisch. „Radi'j verdiend gewonnen, al ze wel irritant bezig gewoon de routine om om vangen, iemand diedelP zet en wat extra strijd* Maar waar vind je die in streek op dat niveau?"- Ondanks de teleurstel'®! heerste bij de ook vol| zoen aanblijvende De tevredenheid „Overhert zoen gezien hebben wep® presteerd. Er is nog tf51' dat we promoveren als zich terugtrekt. En dat» bijna elk jaar. De groept elkaar, dus het zit wel go» 1 n VLISSINGEN - Met nog één wedstrijd voor de boeg, hebben de korfbalteams van Tjoba en ONDO nog alle kans op het kam pioenschap. Tjoba heeft ko mend weekeinde slechts één punt nodig om zeker te zijn van promotie. Voor Animo en TOP A daarentegen ziet de toekomst er somber uit. Beide ploegen hebben na het verlies van zater dag weinig uitzicht op behoud. Luctor uil Terneuzen speelde zich door een zege op Voltreffers uit Oosterhout definitief veilig. Kinderdijk-Animo 13-9: Door zelf te verliezen en door de zege van Merwede is Animo in grote degradatiezorgen geraakt. Vol gens trainer Ad Vos kan alleen een overwinning in de laatste wedstrijd tegen Snel „Animo redden van de degradatie. Ik verwacht dat Merwede wel zal winnen van KOAG." In de wedstrijd tegen Kinderdijk speelde Animo fanatieker dan de laatste weken het geval was. Defensief begonnen de Soubur gers erg zwak. „We maakten toen de fout de tegenstander van grote afstand aan te laten leg gen. Daardoor kwamen we met een op grote achterstand." Via 5- 1 werd het 7-5 bij de rust. In de tweede helft liet Animo een aan tal kansen onbenut, waardoor Kinderdijk verder uit kon lopen. Animo-scores: Sjaak Baas, Leon- hard Debbaut (beiden 3), Wander Koole 2, Marieke de Rijke 1 TOP A-Olympia 7-11: Voor TOP lijkt het doek nu gevallen. In de wedstrijd tegen naaste concur rent Olympia konden de Zeeu wen nooit de indruk wekken te gen degradatie te vechten. TOP speelde erg mat en volgens trai ner Eric Maljers „waren de spe lers die normaal gesproken liet team moeten dragen er niet met hun hoofd bij. Ik denk dat er nog iets bijzonders moet gebeuren om de degradatie te ontlopen." Op de slotdag van de competitie speelt TOP tegen kampioen GKV. De teleurstelling van Mal jers sprak boekdelen. De neder laag tegen het wel gediscipli neerd spelende Olympia was verdiend. Nadat TOP bij de rust tegen een 4-6-achterstand aan keek werd het einde gehaald met 7-11. Tjoba-Klimop 7-6: De teleurstel ling over de slechte wedstrijd was bij trainer Eric Buizer snel verdwenen toen bekend werd dat leider Tilburg had verloren van ADO. Daardoor gaan Tjoba te komen (7-6) maai- de thuisclub slaagde er daarna in steeds aan de goede kant- van de score te büjven met 12-10 als eindresul taat. A-juniore Marjolein Wisse had met drie treffers een belang rijk aandeel in de zege. Ook Pe ter Durinck scoorde drie maal. ACKC-TOGO 6-10: In de eerste helft bakte TOGO er niets van. De Zeeuwen stonden toen op een achterstand (2-0,3-1 en bij de rust 4-3). Togo trok in de tweede helft de zaken recht door op be langrijke momenten te scoren. De inzet was er wel en dat lever de uiteindelijk de 6-10-overwin- ning op. Komende zaterdag kan de ploeg van trainer Ko Crucq nog een belangrijke rol spelen in het titelgevecht. Dan is immers de naaste concurrent van het Middelburgse ONDO, Vitesse, te gast in Goes. Hubert Rentmees ter was tegen ACKC met drie treffers topscorer bij TOGO. Vitesse-Atlas 12-7: Het blijft eentonig maar het is niet anders: weer verlies voor Atlas. De ploeg uit Ritthem heeft hier mee leren leven. Alle tot nu dertien ge speelde wedstrijden gingen ver loren. Trainer Harry van de Broeke probeert daarom in de laatste wedstrijden van de com petitie een aantal jeugdspelers in te passen. Tegen kampioens kandidaat Vitesse mocht Atlas alleen maar hopen op een enigs zins goed resultaat. Na de 9-3- ruststand viel de nederlaag van 12-7 alleszins mee. Michel Weze- mer scoorde drie maal. Korfbalstanden Ov-tl.A: DVO 13-30; Swift 13-19; ODO 13-18; Nieuwerkerk 13-15; TOP S 13-11; Sparta N 13-9; Albatros 13-7; Pemix 13-5. 1G: Kinderdijk 13-16: KOAG 13-16; Snel 13-la: Ventura Sport 13-15; Animo 13- 12; Merwede 13-11; Tempo 13-3. 2G: GKV 13-24; Vriendenschaar 13-19; Bolnes 13-16; ONDO G 13-12; Sagitta 13-11; Olympia S 13-9; TOP A 13-8; ESDO 13-5. 2H: Tjoba 13-21; Tilburg 13-21; NKV 13- 19: ADO 13-18; Klimop 13-9; Juliana 13-7; Quick 13-7: TOP Oss 13-2. 30: ONDO M 13-21; Vitesse 13-21; Dijk- vogels 13-15; TOGO 13-15; Luctor 13- 13; ACKC 13-10; Voltreffers 13-7; At las 13-0. van onze medewerker NIJKERK - Volkomen onverwacht hebben de korfballers van Swift nog een waterkansje gekregen op de titel van de Over gangsklasse A. De Middelburgers wonnen de uitwedstrijd tegen Sparta, in Nijkerk, met 8-13 terwijl koploper DVO uit Bennekom met 16-13 onderuit ging bij Nieuwerkerk en ODO uit Maasland het thuis niet kon bol werken tegen Top uit Sassenheim (12-14). Swift heeft met nog één wedstrijd te gaan één punt achterstand op leider DVO. Swift hoeft zich echter geen illusies ta maken, want op de slotdag van het seizoen ontvangt DVO het reeds gedegradeerde Pernix. Swift krijgt het op eigen terrein tegen ODO Maassluis een stuk moeilijker. Zaterdag, in Nijkerk, speelde Swift in de eerste helft beneden de maat. Er werd niet echt goed gespeeld, het spel van de Middelbur gers was te onrustig. Daardoor hadden de Nijkerkers steeds het ini tiatief. Bij de rust keek Swift dan ook tegen een 7-5-achterstand aan. In het tweede deel liep alles wel gesmeerd bij Swift en kon de achter stand snel naar een voordelige marge worden getild. Uiteindelijk won Swift met 8-13. Swift-scores: Leo Langebeeke 5. Monique Rotte 3, Claudia Fritz, Regien Rie- mens (beiden 2) en Sjoerd Sanderse 1. en Tilburg nu gezamenlijk aan de leiding. Komende zaterdag moet Tjoba tegen het gedegra deerde TOP Oss de kansen op de titel kunnen houden. Er moet dan wel beter gespeeld worden dan tegen Klimop. Het eerste aanvalsvak was in die wedstrijd volledig van slag waardoor er moeizaam werd ge scoord. Tjoba kwam snel met 0-2 achter te staan, Bijna de gehele ploeg deelde in de malaise. Zo miste topscorer Wilco Fokke ze ker tien doorloopballen, maar Tjoba wist toch te winnen. Tjoba-scores: Jolanda Koole. Mark de Schipper (beiden 2), Karin Blom maart. Wilfred van der Meer en Ar nold Glaser (allen 1). ONDO-Dijkvogels 8-7: Marius Besuyen besliste uiteindelijk tien seconden voor tijd de wed strijd in het voordeel van ON DO. Met zijn enige treffer van de wedstrijd bezorgde Besuyen zijn ploeg daarmee de belangrijke overwinning. De ploeg van trai ner Aarnout Crucq had moeite met het achterverdedigen van de tegenstander. De kampioens kandidaat kreeg het in het slot moeilijk toen Dijkvogels op 6-7 was gekomen. Via een doorloop bal van Ronald Coppoolse werd het 7-7 en tot groot enthousias me van de 250 toeschouwers bracht Marius Besuyen toch nog de volle winst bij ONDO: 8-7. Ro nald Coppoolse was met drie treffers het best op schot. Luctor-Voltreffers 12-10: Luctor stelde met de overwinning tegen Voltreffers het derde klasser- schap definitief veilig. In de ope ningsfase van de wedstrijd sloe gen de Temeuzenaren toe. In een mum van tijd stond er 4-0 op het scorebord. Bij de rust was het 7-4 in het voordeel van Luc tor. Kort na de hervatting leek Voltreffers terug in de wedstrijd Doelpoging van een speler van Tjoba in de wedstrijd tegen Klimop. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 14