floetinge raast over Roda Boys: 2-6 loek sluit competitie af in stijl Nieuwdorp eist zaterdagbeker op Yerseke kan op reserves rekenen sport 13 Vrouwen Oostkapelle lijden verlies in beker standen elijkspel tegen Bennekom (2-2) na hectische slotfase MAANDAG 15 MEI 1995 Davy Gijsel (rechts) staat op het punt om een strafschop te verzitveren. foto Peter Nicolai NIEUWDORP - De Zeeuwse zaterdagbeker is in handen geko men van Nieuwdorp. Zaterdagmiddag werden de reserves van Bevelanders met 3-1 opzij geschoven en kon afdelingsbestuur der Henk Hoogerland de wisselbeker uitreiken. Het tweede team van Bevelanders had vorige week verrassend kampioen Meeuwen uitgeschakeld. In Nieuwdorp kon geen nieuwe stunt uitgehaald worden. Nieuwdorp was de hele wed strijd de betere ploeg en speelde technisch verzorgd voetbal. Ronald de Jonge scoorde al na twee minuten 1-0. Vijf minuten na rust maakte Fersujan Selim 2-0 en even later completeerde Frank van Eenennaam het bekerfeest: 3-0. Kees Reijnhoudt red de net voor tijd de eer voor de Bevelanders. De spelers van Nieuwdorp vieren de zege op de reserves van Bevelanders en pakken de beker. foto Pieter Honhoff Beslissingswedstrijd tegen MW'58 van onze voetbalmedewerker YERSEKE - De voetbalsport kent vele wijsheden. Een daar van luidt: een sterke bank be paalt de kracht van het elftal. Op de wedstrijd zaterdag tus sen Yerseke en AZVV was deze uitspraak van toepassing. Yerseke stond in de rust in de be slissingswedstrijd op een 0-1- achterstand. De noodzakelijke winst leek verder weg dan ooit. Maar de invallers aan Yerseke- zijde Johnny Cristiaanse en Alex van Keulen zorgden vooi de volledige ommekeer in de wedstrijd. Cristiaanse stond aan de basis van de gelijkmaker en Alex van Keulen was de gelukkige match winnaar: 2-1. Door dit resultaat kan Yerseke volgende week in Nieuwendijk (op het veld van Al- tena) tegen MW'58 uit Meteren promotie afdwingen naar de tweede klasse. Vlak voor de wedstrijd meenden beide trainers recht te hebben op een tweede klasserschap. Yerseke-trainer Rens Griep: „Wij zijn bezig aan een sterke se rie. we hebben momenteel ge noeg routine in de ploeg en we zijn rijp voor promotie." AZW- trainer Paul van Kouteren: „Wij zijn er klaar voor. AZW is een gezonde vereniging en bij pro motie hebben wij al toezeggin gen voor versterking". De wedstrijd had een sterke ope ningsfase. Beide ploegen pro beerden vol lef en overgave de eerste treffer te maken. Aan Yer- seke-zijde mikte spits Gerrit Pe tersen, na goed doorgaan van Jos de Koeyer, de bal in het zij net. AZVV'er Peter Wieland zag een kopbal rakelings naast gaan. Gaandeweg de eerste helft zakte het niveau echter naar een be denkelijk peil. Een doelpunt zou de wedstrijd weer openbreken en dat gebeurde vlak voor rust. Na balverlies bij Yerseke kon Jacco de Koeyer de bal bij Jaap den Doelder bezorgen. Den Doelder maakte alleen voor Yer- seke-keeper Boonstra geen fout en zette AZW op een comforta bele 0-1-voorsprong. Na de rust kreeg AZVV kansen om de wedstrijd definitief te be slissen en het toonde zich de sterkere ploeg. Koelbloedigheid in de afwerking ontbrak. Vooral aanvaller Jacco de Koeyer be zondigde zich aan het missen van een aantal opgelegde moge lijkheden. Toen braken de gouden vijf mi nuten van Yerseke aan. Eerder waren enkele acties mislukt, maar toen kwam invaller John ny Cristiaanse die hard uithaal de en de bal tegen de binnen kant van de paal het veld in springen. Vervolgens was het voor Gerrit Petersen een koud kunstje om de 1-1 aan te teke nen. Yerseke geloofde er weer in, ter wijl AZVV onzekerder werd. De thuisploeg maakte daar dank baar gebruik van en het was uit gerekend de koud in het veld ge komen Alex van Keulen die op fraaie wijze Yerseke de winst be zorgde. Oog in oog met doelman Dieleman schoot hij zuiver in de rechterhoek: 2-1. Matchwinnaar Alex van Keu len: „Van zo'n invalbeurt kan je alleen maar dromen". Van Keu len maakte vorige week tegen Arnemuiden een voorzichtige terugkeer, na lange tijd met een zware knieblessure gesukkeld te hebben. AZVV was geen beste verliezer en het kostte scheidsrechter Ga briels de nodige moeite om de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Zo mochten doelman Dieleman en middenvelder Mar co Bolleman van geluk spreken geen rode kaarten ontvangen te hebben na enkele opstootjes die weinig met voetbal te maken hadden. Na het laatste fluitsignaal maakten de spelers van Yerseke een rondedans op het veld en zochten ze onder applaus de kleedkamer op. Een aangesla gen en geemotioneerde Paul van Kouteren: „Dit is onverklaar baar. Ik heb er geen woorden voor. Wij hadden de kans om het hier af te maken, maar die heb ben we niet gepakt". Yerseke-AZVV 2-1 (0-1). 42. Jaap den Doelder 0-1. 77. Gerrit Petersen 1-1 80. Alex van Keulen 2- 1.Scheidsrechter: P. Gabrièlse uit Sint Willebrord. Aantal toeschou wers: 450. Gele kaart: Marco Bolle man (AZWl DEN DUNGEN-De vrouwen van Oostkapelle zijn uitgeschakeld in de landelijke bekerstrijd. Tegen landskampioen DVC Den Dungen kwamen de Zeeuwse vrouwen tekort en verloren met 8-1, waardoor Den Dungen in de halve finale staat. Den Dungen is niet voor niets landskampioen. De thuisploeg was op alle fronten beter. De eerste tien minuten speelde Oostkapelle sterk, open aanvalsspel. maar de ploeg van Jolanda Zwigtman kreeg het toen moeilijk. Na tien minuten werd het 1-0 en vijf minuten later 2-0. De ruststand was al 5-0. Toch bleef Oostkapelle goed tegenspel bieden. Janita Davidse scoorde ook tegen, maar tegen de snelheid en het fysieke geweld was Oostkapelle niet opgewassen. Waar mogelijk kwam Den Dungen er razendsnel uit. Het werd uiteindelijk 8-1. Spijtig, dat een dergelijk ingespeelde ploeg aan het einde van dit seizoen uit elkaar valt. omdat de fusie met ODC van de baan is en de opheffing onafwentbaar blijkt. De vrouwen van Oostkapelle kunnen het seizoen nog een beetje glans geven als op 30 mei in Breskens de bekerfinale tegen Terneu- zense Boys wordt gespeeld Eerste klasse B Valleivogels-GVW 0-1 (GVVV pe riodekampioen), DOVO-Capelle 0-2, Rozenburg-Kozakken Boys 0-4 (Ko zakken Boys kampioen), Hoek-Ben- nekom 2-2, Lunteren-VVGZ 5-0. Achilles Veen-Excelsior Maassluis (Excelsior degradeert). DVS'33- WHC 0-0. Kozakken B. 26 15 6 5 36 51-29 Achilles Veen 26 14 7 5 35 44-24 GWV 26 12 7 7 31 47-34 Rozenburg 26 10 10 6 30 28-21 Bennekom 26 9 9 8 27 43-44 DOVO 26 10 6 10 26 50-37 DVS'33 26 9 8 9 26 31-39 Valleivogels 26 7 11 8 25 38-35 Hoek 26 10 4 12 24 42-44 WHC 26 8 8 10 24 24-30 Capelle 26 6 11 9 23 35-40 Lun teren 26 6 10 10 22 23-29 Excelsior M 26 6 7 13 19 29-49 WGZ 26 4 8 14 16 29-59 Rozenburg, Achilles Veen :n GVVV periodekampioen. Eindstand derde periode: GWV 9 7 1 1 15 19- 7 Achilles Veen 9 6 12 13 18- 8 Tweede klasse A Nacompetitie: Roda Boys-Kloetinge 2-6. Kloetinge 2 2 0 0 4 11-3 Roda Boys 2 0 111 5-9 RWH 2 0 111 4-8 Op 20 mei beslissïngsduel voor pro motie naar de eerste klasse: Harke- mase Boys-Kloetinge. Derde klasse A Nacompetitie: Yerseke-AZVV 2-1. Yerseke 2 1 1 0 3 4-3 AZW 2 10 12 3-2 Arnemuiden 2 0 1112-4 Op 20 mei: MW'58-Yerseke op het terrein van Altena. Vierde klasse A: Nacompetitie: Dauxvendacle- SKNWK 3-1 (Dauwendaele promo veert). Dauwendaele 2 2 0 0 4 4-1 Kruiningen 2 10 12 6-3 SKNWK 2 0 0 2 0 3-9 Junioren voetbal A-junioren, vierde divisie: Goes- RCS0-2(RCS kampioen), Walcheren- HVV 1-1. Kloetinge-Arncmuiden 1-1. RCS 10-18 Amem. 10- 7 Goes 10-14 HW 10- 7 Kloetinge 10-10 Walcheren 10- 4 B-junioren, vierde divisie: HVV- Walcheren 3-1, Tern. Boys-Kapelle 1- 7. Zierikzee 10-20 HVV 10- 9 Kapelle 10-10 Tern. Boys 10- 8 Steen 10- 9 Walcheren 10- 2 Vrouwenvoetbal Derde klasse: Nieuwdorp-Patrijzen 3-0 (Nieuwdorp kampioen). Apollo- ftleeuwen 5-1 (Meeuwen degradeert). Veere-Zeeland Sport 0-5. Nieuwdorp 10-18 Patrijzen 10- 9 Zeel.Sport 10-17 Veere 10- 3 Apollo 10-11 Meeuwen 10- 2 f uitslag camoufleert defensieve kwetsbaarheid van Zeeuwse ploeg onze verslaggever n de Vries Tweeentachtig minu- jjngleek Hoek het tegenval- ifseizoen '95/'95 in alle ano- iifit, eenvoud en beschei- eid af te sluiten. De thuis- strijd tegen Bennekom, een soeting om des keizers d en daarom een zomer k-partijtje waardig, kab- i langzaam maar zeker het einde. Een rimpelloos [nu gezien de achterliggen- lurbulente periode niet op plaats zijn geweest, maar minuten voor tijd sloeg de „toch nog in de pan. Twee [schoppen (voor beide ploe- éénl en een zwaar aange- iten gele kaart voor Leo ser zorgden ervoor dat de óedercn verhit raakten. De eindstand was iedereen snel reien, de beslissingen van tima fluitende scheidsrech- thenkels echter niet. crce verslaggever avan den Velde ST-iMartin Hak moet een Kat hebben gedacht dat droom was uitgekomen. Na i twintig minuten stuurde i Boys-trainer Loet Don- de jonge wisselspeler het linom de geblesseerde.Ton- Keinemans te vervangen in beslissende nacompetitie- tegen Kloetinge. Maar seconden later schudde mistroostig het hoofd, toen directe tegenstander Jacco m;h hem ontglipte en tde. Het was de eerste keer h lange reeks, want Jacco m?h zou zaterdagmiddag ^t zijn directe tegenstan- Barlin Hak een nachtmer- aorgen. De lange mïdden- iscoorde drie van de vijf Rse treffers en had daar- fo groot aandeel in de 2-6- die Kloetinge weer een dichter bij de eerste klasse It lokkelhoek in Istrijd met ie de sterkste ULE - De basketballers Stnokkelhoek behaalden in Kapelle het karn aap in de Zeeuwse twee- ïs. De ploeg uit Kapelle l0e? in een rechtstreeks concurrent Oostburg met J&lhoek overblufte vanaf zijn tegenstander, al niet direct tot uiting cijfers op het scorebord, pj'cge de eerste helft be- lernarge (nog) drie pun- PW3) in het voordeel van Verdedigend Fff amper kansen wegge jonge ploeg was be- Perdan de statische Oos- FAdie bij de rust nog meer proesten prijsgeven: 36- helft kwam de ge- Oostburgse ploeg i er in de wedstrijd. De ptand werd nog tot zes r verschil teruggebracht, .?0tte wist Smokkel- oi aanvoerinS van sPei" m u n Sijbrands en de center Adriaan de llu ing (69-58) te for- e Boer scoorde bijna de Punten) van de totaals- Willem van de L^met 23 punten topsco- ^ostburg was. Smokkel- ^moveert door dit resul- de rayonklasse Bra- «cdand. jkonhet gebeuren dat zich, hi tegenvallend seizoen, op tdagmiddag 13 mei om lover vier bij de kleedka- ivan het sportpark aan de jpolderstraat nog een oploop voordeed, idsrechter Schenkels werd het voetbalpubliek de il ernstige ziektes toege ven als het aan de heethoof- Ü2t, worden enkele spelers Bennekom naar hun vader- verbannen. De spelers van kregen daarentegen een klopje op de schouder, mas een hoogst ongeluk samenloop van omstandig- n", evalueerde Schenkels, iiabander gaf Hoek acht mi- nvoortijd - bij een 1-1-stand istrafschop, toen een speler Bennekom (in de kleedka- werd de naam van Jacco icn genoemd) een harde tal van Erwin Dek uit het sloeg. „Ik moest eerst naar ensrechter kijken om te we domen of de bal de doellijn sseerd was. Dat was hij niet, foot ik voor strafschop, iikweer naar het doel keek. «situatie zo veranderd dat dader niet meer kon vinden is geen rood kon geven. Ik de aanvoerder van Benne- Gog gevraagd wie het ge- twas, maai- die zei dat hij okniet wist." K Davy Gijsel (pas in de ide helft in het veld geko- in verband met een knie- icreide strafschop had ver zilverd, kreeg Bennekom twee minuten later ook de kans om vanaf elf meter te scoren. Eerste jaars A-junior Michiel Akker man raakte de bal vlak voor Hoek-keeper Pijnenburg maar half, waardoor Kees Hensen bij toeval een nog riantere scorings kans kreeg. Leo Kayser greep de Bennekom-spits vast om een doelpunt te voorkomen. Nu had Schenkels geen enkele moeite de dader te vinden en toonde hem geel. Het leverde de arbiter hoon en agressieve reacties op. Enkele spelers van Hoek vonden het zelfs nodig om, zes minuten voor tijd, het halve veld over te sprinten... Angelo Mourelle zorg de vervolgens voor 2-2. „Na de wedstrijd kwam iemand naar me toe om te zeggen dat ik in dit geval beter geen kaart had kunnen geven. Achteraf gezien geef ik hem gelijk. Temeer om dat de spelers van Hoek bij de eerste strafschop er bij mij op aandrongen geen kaart te ge ven", erkende Schenkels. „Maar ja, gebeurd is gebeurd. Dit is niet terug te draaien." In de eerste helft was Hoek de sterkere ploeg. In de tiende mi nuut opende Mart van de Guch- te de score. Hij tikte de bal tegen de touwen, na een fraaie combi natie met Geert de Poorter en Geertjan de Smet (1-0). Daarna kreeg de thuisploeg alle kansen verder uit te lopen, mede omdat de ploeg van de vertrekkende trainer Harry Suvee (oud-keeper van FC Utrecht en Wageningen) ver van het eigen doel verdedig de en de buitenspelval maar niet wilde dichtklappen. Jos Kayser, Franky Standaert, Mark Min- naert, Davy Maes en Geertjan de Smet kregen riante mogelijkhe den, maar scoorden niet. Gatenkaas Na rust brak bij Hoek de zo lang zamerhand gebruikelijke pe riode aan waarin de verdediging de contouren van een gatenkaas aanneemt. In de vijftigste mi nuut kwam Bennekom op gelij ke hoogte. De doorgebroken Jan- Dirk Huibers leverde een voor zet af die door Kurt Migom nog net kon worden weggekopt, maar dat was uitstel van execu tie: de insprintende Bart Broe der schoot de bal verwoestend in de kruising: 1-1. In de daaropvolgende aanval was het via dezelfde Broeder bij na 1-2, maar de lat behoedde Hoek voor een achterstand. Het vervolg van de tweede helft was. bij een temperatuur van 11 gra den Celsius, weinig hartverwar mend. Totdat het al gememo reerde slotstuk aanbrak. Hoek wacht nog één belangrijke wedstrijd voor het einde van het seizoen een feit is: de bekerwed strijd op 27 mei in de eerste ron de van de Amstel Cup, uit tegen de amateurs van ADO Den Haag. Interim-trainer Jaap Goossen is er nog niet helemaal gerust op. Zo moest hij zaterdag een beroep doen op de nog maar nauwelijks fitte Franky Stan daert. die dan ook een zeer ma tige wedstrijd speelde. Verder kreeg Goossens ploeg weer twee treffers om de oren. hetgeen het totaal in de laatste vier competi tiewedstrijden op veertien bracht. „Te veel", was de logi sche conclusie van Goossen. Maar daarnaast moet hij ook nog eens de aanval op scherp zien te krijgen. Die liet zaterdag, net als de laatste weken, een zee aan kansen liggen. Hoek - Bennekom 2-2 (1-0). 10 Mart vandeGuchte 1-0,50. Bart Broeder 1- 1,82. Davy Gijsel 2-1.84. Angelo Mou relle 2-2 Aantal toeschouwers: 450. Scheidsrechter J. Schenkels uit Bre da. Gele kaarten voor Paul Sulzle (Bennekom) en Leo Kayser (Hoek). „Ja, het was misschien wel lullig voor die wisselspeler. Maar ik kan er eigenlijk niet zo mee zit ten". merkte Honingh droogjes op. Aanvankelijk werd de eerste Kloetinge-treffer, die na zes mi nuten al in het net lag, door vriend en vijand ook op naam van Honingh gezet, maar de Goesenaar was zo eerlijk om na afloop toe te geven dat hij niet degene was die het laatste tikje gaf. „Het was een eigenlijk een eigen doelpunt, ik raakte die bal niet aan", bekende hij. Een doelpunt meer of minder maakte zaterdag dan ook weinig uit voor Honingh. Tegen Roda Boys speelde de tot linkermid denvelder omgeturnde rechter spits zo'n wedstrijd waai- in alles lukte. Bij elk schot, elke kopbal, elke sprint richting doel was het bijna prijs voor Honingh. „Deze nieuwe plaats ligt me eigenlijk beter dan spits", meende Ho ningh. „Als je vanaf het midden veld voor de goal komt, heb je toch iets meer ruimte dan in de aanval." Een belangrijke factor daarbij was natuurlijk ook dat Jacco Honingh keer op keer perfect in stelling werd gebracht. In aan vallend opzicht speelde Kloetin ge een sterke wedstrijd in Aalst. Vooral de spitsen Ronald Zuid- wegt, Paul Schipper en Alex Lourens verkeren de laatste we ken in een bloedvorm en zijn in grote mate verantwoordelijk voor de hoge uitslagen. Ronald Zuidwegt speelde zaterdag weer met zijn directe tegenstander en lijkt nu eindelijk ook goed te spelen in de wedstrijden dat het erom draait. Paul Schipper was weer zeer scherp en daardoor zeer dreigend. „Als hij zo het he le seizoen had gespeeld, had hij al 26 doelpunten gemaakt", gaf Kloetinge-trainer Zwamborn aan. Vloeiend „En als onze aanvallers in vorm zijn. draait alles. Daar is ons sys teem op afgestemd', vond Kees Zwamborn. „Je ziet in elk geval dat ploegen als Roda Boys en vorige week RWH zich geen raad weten." De doelpunten vielen als rijpe appelen uit de boom, waarbij de ene nog mooier was dan de an dere. Slechts de openingstreffer, een eigen doelpunt van Fred van Lent, was ietwat gelukkig, al werd de Roda-verdediger zwaar in de problemen gebracht door Paul Schipper en Jacco Ho ningh. De andere doelpunten kwamen allemaal voort uit vloeiende aanvallen. Zo scoorde Jacco Honingh eerst na een slim steekpasje van Jeffrey van den Velde. En bij de andere twee tref fers werd hij met een voorzet op maat aangespeeld door de opko mende rechtermiddenvelder Jo- han de Goedere. Honingh rond de het beide keren op schitteren de wijze af met het hoofd. Verder plaatste Alex Lourens een bal perfect in de bovenhoek en kop te Paul Schipper een niet te mis sen voorzet van Jurriaan Mac- cow over de doellijn. „En in feite waren die vijf doel punten nog magertjes, gezien het aantal opgelegde kansen dat we kregen. We zijn op bepaalde momenten niet geslepen ge noeg", was het oordeel van Zwamborn, die ook niet al te po sitief was over het spel van zijn ploeg. Kloetinge speelde vooral in de eerste helft te onrustig en nerveus en bleek voor eigen goal uiterst kwetsbaar. Roda Boys scoorde zaterdag twee keer te gen, maar kreeg genoeg kansen om Kloetinge-keeper Peter Noordijke vijf keer te passeren. „In verdedigend opzicht was er soms sprake van een on verklaarbare paniek. Vooral in de beginfase zijn we goed wegge komen. Toen had Roda Boys ei genlijk een voorsprong moeten nemen." De naar SHO vertrekkende oe- fenmeester vond het echter on nodig om naar aanleiding van die zwakke momenten het opti misme te temperen in de aan loop naar het beslissende duel tegen Harkemase Boys. „Ach, als trainer streef je nu eenmaal naar perfectie. Je moet gewoon reëel zijn en beseffen dat er op dit niveau altijd fouten worden gemaakt. Dat zal Harkemase Boys ook doen. Het is logisch dat wij na een 5-1- en een 2-6- overwinning blaken van het zelf vertrouwen. En daar ben ik ze ker niet ongelukkig mee." Mocht Kloetinge dat laatste duel goed besluiten, dan neemt Zwamborn na vier jaar afscheid met een promotie. Zijn nieuwe ploeg SHO degradeerde zater dag juist naar de tweede klas. Is er dan sprake van een vervelend of mooi afscheid? „Mooi, natuur lijk. Het is altijd fijn om met een mooi resultaat weg te gaan. Daarna sla ik gewoon het boek dicht en begin ik bij SHO. Ik denk dat het afscheid juist ver velend is voor Kloetinge." En na enig nadenken. „Ik weet het ei genlijk wel zeker." Ruda Boys - Kloetinge 2-6 (1-3). 6. Fred van Lent (e d.) 0-1.21. Jacco Ho ningh 0-2, 31. Jacco Honingh 0-3, 33. Frans Matenhoru 1-3. 46. Alex Lou rens 1-4, 55. Jacco Honingh 1-5. 71. Frans Matenhoru 2-5. 88. Paul Schip per 2-6. Scheidsrechter Van Haafte Toeschouwers: 500. Gele kaarten voor Fred van Lent en Murat Tatli van Roda Boys. Fel duel om de bal tussen twee spelers van Yerseke en Theo Hanny van AZW. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 13