>zc Waterschap spoedig onder dak erwarring over actie voor ngels kankerpatiëntje Verbod bouw GGD-pand gevraagd elta Federatie wil igeling voor spitten leren bij Vlissingen Gasten vinden bed gespreid bij marien centrum Yerseke Verkeer wijkt voor kinderen in kader straatspeeldag Voorstel van GGD: condoomautomaat in stadhuis Vlissingen zeeland 19 >euwse Eilanden wil in september Magnolia Goes betrekken lezers schrijven ZATERDAG 13 MEI 1995 Le verslaggever nieuwe waterschap Eilanden in oprich- ;ffil in september al het ge- jlieidscentrum Magnolia in 5 betrekken, zij het gedeel- l Voorzitter drs H. Evers- van de stuurgroep van de i te fuseren waterschappen ernaar 8 september de ie algemene vergadering in te houden. Hij acht psychologisch goed voor fusieproces'. 'pdijk zei dat vrijdag in s.*aar het waterschap en de teute de huurovereenkomst ijlagnolia tekenden. Goes, laar van Magnolia, tracht l huidige gezondheidscen- enkele maanden voor de van overdracht - 1 ja- 1996 - te ontruimen. Een wordt gemaakt de GGD-Zeeland, de Stichting Gehandicap- (ZSG>, het Regionaal Êflten- en Consumenten form en de Federatie van enerenigingen in Zeeland, •ene grote en drie kleine or aties verhuizen pas als het ie GGD-kantoor aan de ilitie bekeurt hardrijders K - Bij een snelheidscon- lop de rijksweg N61 in Hoek ien vrijdag tussen 9 en 11.45 13 automobilisten betrapt et overtreden van de maxi- De radai-controle in samenwerking met De hoogst ge bedroeg 118 kilo- uur. cursies op eitje Jans ISINGEN - In de aankondi- van de natuurexcursies op Jans (PZC 11 mei) is een geslopen. De excursies be zowel de eerste als de zondag van de maand om In het bericht stond dat de trips op de e zondag om 10.00 uur be en. De natuurexcursies wor- Op touw gezet door Het ,wse Landschap en de Ver- hg Natuurmonumenten. Westwal gereed is. Dat zal 1 maart het geval zijn, bevestigt de Goese burgemeester drs D. J. van der Zaag. De GGD is bij een interne verbouwing van Magno lia niet echt een obstakel, omdat die in een aparte vleugel zit. De drie kleine instellingen zullen mogelijk intern moeten verkas sen. Netjes Volgens de burgemeester is het het nieuwe waterschap 'wat- waard als het vroeger dan ge pland Magnolia kan betreden'. In ruil voor vervroegde toela ting, kan het waterschap wel licht een steentje bijdragen aan de herhuisvesting van Magnolia huurders. Die bereidheid is er. „Wij willen", onderstreepte stuurgroepvoorzitter Eversdijk vrijdag, „netjes omgaan met de huurders." Of dat met gesloten beurs wordt geregeld, kon hij nog niet zeggen. Goes moet namelijk nog enkele zorginstellingen onderbrengen die momenteel nog geen zicht hebben op alternatieve huisves ting. Doel is de Kruisvereniging Rondom de Oosterschelde en de Stichting Federatie Thuiszorg Zeeland tijdelijk onderdak te ge ven in het bestaande water schapsgebouw aan de Nassau- laan. Die twee organisaties fuse ren eind dit jaar met de andere thuiszorginstellingen op de Be- velanden en Schouwen-Duive- land. Zij willen gezamenlijk een nieuw kantoor bouwen bij het Hollandiaplein, maar dat is op zijn vroegst voorjaar '96 klaar. Stationspark Voor de overige huurders is geen overbruggingsperiode noodza kelijk. De Riagg vestigt zich in principe deels in het Psychia trisch Ziekenhuis Zeeland (PZZ) en deels in een te huren kantoor in het Stationspark. Het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (.ZCAD) betrekt een ruimte in het voormalige belas tingkantoor aan de Albert Joa- chimikade. Een Goese aanne mer heeft dat pand van de ge meente gekocht en verbouwt het momenteel. De overige 'kleine' huurders hebben inmid dels andere huisvesting gere geld. Van der Zaag, die zei 'slape loze nachten te hebben gehad van de Magnolia-operatie', is blij dat 'de huurders zich de laatste tijd zeer coöperatief opstellen'. foto Willem Mieras -!f'~ &>- - - -wc - Het graafwerk voor de bouw van het nieuwe GGD-kantoor in Goes is inmiddels bego van onze verslaggever GOES - De Stichting Centrum West (SCW), een wijkorgaan dat de vinger aan de pols houdt in het noordwestelijk deel van de Goese binnenstad, vraagt de pre sident van de Middelburgse rechtbank de bouw van het nieuwe GGD-kantoor aan de Westwal stil te leggen. Volgens de stichting is het ontwerp in strijd met de geldende bepalingen voor het beschermd stadsgezicht. Ook zou Goes planologisch niet de juiste weg hebben bewandeld. Het is nog niet bekend op welke datum de sector bestuursrecht van de rechtbank het schorsingsverzoek zal behandelen. Momenteel worden voorbereidingen ge troffen voor de bouw van het kantoor voor de GGD en negen provinciale patiënten en consumentenorganisaties. De aanne mer is inmiddels bezig met het graafwerk. Zoals gemeld moet de GGD-Zeeland het gezondheidscentrum Magnolia verlaten. Dat gebouw gaat Goes de komende jaren verhuren en in het jaar 2000 verkopen aan het door fusies onstane grote waterschap Zeeuwse Eilanden. De Stichting Centrum West heeft bij de gemeente bezwaar aangetekend tegen de verleende bouwvergunning. SCW tracht te eerder de sloop van twee oude scholen op de kavel aan de Westwal, waarop het GGD-kantoor moet verrijzen, via Monu mentenzorg te voorkomen. Die actie mis lukte. Twee bouwlagen De stichting vraagt de rechtbankpresi dent nu de bouw op te schorten, omdat het ontwerp 'niet strookt met het voor de Westwal geldende beschermd stadsge zicht'. Het concept-bestemmingsplan Binnenstad-Centrum, dat overigens nog niet door de gemeenteraad is behandeld, laat volgens de stichting niet meer dan twee bouwlagen toe aan de Westwal. Het GGD-kantoor krijgt er in totaal vier. In die zin handelt de gemeente in strijd met haar eigen planologische beleid, meent SCW, die tevens vindt dat de gekozen ma terialen en het ontwerp detoneren bij de de groene en door zeventig, tachtig jaar oude panden gedomineerde omgeving. De gemeente Goes heeft de bouwvergun ning verleend op grond van artikel 51 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. „Daarbij", schrijft de stichting, „zijn ern stige procedurele fouten gemaakt. Eerst is een anticipatieprocedure gevolgd en pas daarna een bouwaanvraag ingediend." Volgens de stichting is die volgorde niet correct. Belang SCW wenst de bouw op te schorten omdat zij vreest dat de gemeente veel tijd nodig heeft voor de afhandeling van het be zwaarschrift. „Dan is de bouw allang begonnen en zal het economisch belang opnieuw aanlei ding zijn om ons bezwaarschrift af te wij zen." De stichting verwijst met 'opnieuw' naar het afgewezen protest tegen de vergun ning voor de sloop van beide scholen. onze verslaggever - Een fax met het een visitekaartje te stu- de terminale kanker- Craig Shergold uit En zorgt voor veel verwar- op gemeentehuizen in het Zo ook in Bruinisse. De ge meente trok deze week aan de bel omdat voor de tweede keer binnen twee jaar een fax bin nenrolde met de vraag om een kaartje. Het patiëntje zou het Guiness Book of Records willen halen als persoon met de grootste verza meling visitekaartjes. Wat nau- jnze verslaggever GEN OP ZOOM - In een po- °P plaatsen langs de Wes- pieren te mogen spit- dat nu nog verboden de Delta Federatie bin- »rf bij de gemeente VIis- aankloppen. Volgens Tan Overveld, voorzitter '«Federatie (het overkoe- dorgaan van hengelsport- dingen in Zuidwest-Ne- üdiis de gemeente Vlissin- k?en recreatief gebruik «Ien kust waar nu vaak illegaal wordt ge- gebieden die in het van de gemeente. Van vrijdag tijdens een vergadering van de federa len op Zoom dat het ^wrkomt dat vissers, on- [j® bij Ritthem, op door den verboden gebied pie kten. „Nu is daar inten- en worden er nog- mensen bekeurd. Dat heeft natuurlijk geen zin. Het kost alleen maar geld en wor men heb je er niet mee", sprak Van Overveld de leden toe. „Daarom zullen we als Delta Fe deratie gaan proberen iets te re gelen met de gemeente." Veerse Meer Verder kwam gisteren een toe komstig experiment van de fe deratie met het uitzetten van zalm en zeeforel in het Veerse Meer aan de orde. Tijdens de ver gadering in november vorig jaar werd die proef al aangekondigd. Het gaat om het uitzetten van dertig- tot vijftigduizend stuks zalm en zeeforel. Een jaar lang moet worden bekeken hoe deze vissoorten zich houden en zich ontwikkelen in een brak meer. De voorzitter zei gisteren dat de vissen waarschijnlijk volgend voorjaar het meer in kunnen. „Op dit moment is men nog be zig met de kweek", zei Van Over veld. Bedoeling is dat het Veerse Meer zo een interessant visgebied wordt, ook voor de hengelende toerist. Kosten van het project bedragen twee ton. Het ministe rie van Landbouw, Natuurbe heer en Visserij heeft subsidie toegezegd. welijks bekend is, is dat de nu 14- jarige Craig zijn actie al jaren ge leden heeft gestaakt. Niet omdat zijn poging zonder succes bleef. Integendeel, ruim 33 miljoen kaartjes werden naar hem opge stuurd; een ruimschootse verbe tering van het oude record dat op een miljoen was blijven ste ken. Dit doel is dus bereikt. Maar nog steeds zou de 'Make a Wish Foundation' in Atlanta, in de Amerikaanse staat Georgia - het adres voor de kaartjes - over stelpt worden. Het antwoordap paraat van de stichting meldt nadrukkelijk dat het verzoek 'not valid' (niet meer geldig) is. Telefoonboek De kettingbrieven en -faxen worden daarentegen nog altijd driftig verspreid in Nederland. Hoe is dit pijnlijke misverstand mogelijk? Ambtenaar B. Oester- holt in Groenlo, de gemeente die Bruinisse voor de tweede maal op de actie attendeerde, wijt dit aan het 'verzendsysteem'. Of eerder, het ontbreken hiervan. „Iedere gemeente moet tien brieven of faxen versturen. Waar naartoe, dat mogen ze zelf we ten. Ik heb het telefoonboek maar gepakt en ben gaan kijken bij de 'b'. Zo kwam ik bij Bruinis se terecht." Volgens Oesterholt maakte de gemeente Hengelo in Gelderland de collega's in Groenlo attent op de actie. „Zij hebben gewoon tien plaatsen in de omgeving uitgezocht. Zo blijft dit balletje wel rollen", al dus de ambtenaar. De heersende veronderstelling dat Shergold al overleden zou zijn blijkt onjuist. Zowel in Brui nisse. Groenlo als bij de Neder landse Kankerbestrijding werd dit aanvankelijk aangenomen. Enig speurwerk van Maartje Kranen van de Nederlandse Kankerbestrijding leert, echter dat Craig in maart 1991 succes vol is geopereerd in Engeland en momenteel in 'redelijke gezond heid' verkeert. Het vernieuwde gastenverblijf De Kèéte bij het Yersekse onderzoekscentrum. foto Willem Mieras van onze verslaggever YERSEKE - Voor gastonder zoekers en studenten staat een opgemaakt bedje klaar bij het Yersekse Centrum voor Estuariene en Mariene Oecologie van het Neder lands Instituut voor Oecolo- giseh Onderzoek (NIOO-CE- MO). Burgemeester A. Ver- bree van Reimerswaal hero pende vrijdagmiddag het vernieuwde en grotere gas tenverblijf De Kêète. Kon het instituut vroeger zo'n 10 gas ten onderbrengen, nu zijn het er zeker 21. De uitbreiding van huisves tingscapaciteit past in het streven van het vroegere Del ta instituut een woordje mee te spreken op internationaal niveau. Veel gasten die in Yer seke komen rondkijken, zijn afkomstig uit het buitenland. Directeur van het NIOO prof dr W. Vierssen wees er in een toespraakje op dat het Cen trum voor Estuariene en Ma riene Oecologie in korte tijd groeide van een regionaal naar een Europees niveau. „Dat is ook noodzakelijk. Er is geen keus. je moet gewoon meedoen." Vierssen wil dan ook niet dat het instituut de blik teveel naar binnen keert, „Een navel is mooi. maar door er almaar naar te staren word je geen Europees instituut." De directeur bedankte de ge meente Reimerswaal en de provincie voor de medewer king die zij het Zeeuwse cen trum verlenen. Het gastenver blijf de Kèéte werd geopend in 1987. Het nu vernieuwde ge bouw telt 21 kamers. Door en kele geringe aanpassingen kan het complex in de toe komst eventueel nog wat wor den uitgebreid. I^BURG - In de omge- PhetNS-station in Mid- 15 vrijdagavond rond ar een flesje methadon n. D(> inhoud kan ge- Z|jn voor kinderen. raakte het flesje [Me route van de kaaien, gwtionsbrug. de Kanaal- i spoorwegovergang en j£Pad langs de Nieuw- j5* naar Middelburg- vinder wordt verzocht jt ar te geven op het poli- k w Middelburg of Vlis- van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Op meer dan duizend plaatsen in Ne derland worden woensdag 17 mei straten afgesloten voor het verkeer, zodat kinderen voor één dag veilig en ongestoord buiten kunnen spelen. Wijkverenigingen, scholen en speeltuinverenigingen organiseren op de zesde Nationale Straatspeeldag op initiatief van de Stichting Kinderen Voorrang een spelletjesdag voor al le kinderen. In Zeeland nemen buurtverenigingen in Middelburg, Vlissingen, Veere, Kapelle, Ovezande, 's- Heer Arendskerke, Goes, Kortgene, Oostburg, Terneu- zen, Sas van Gent en Axel deel. Naar schatting 120.000 kinderen doen woensdag mee aan de Straatspeeldag. Ouders en kinderen vragen die dag aandacht voor de verkeersonveiligheid en het ge brek aan veilige speelruimte op straat. Ook brengen zij de verkeersproblemen in hun buurt onder de aandacht van het gemeentebestuur. Burgemeesters, wethouders en raadsleden worden uitgenodigd om in hun omgeving bij de Straatspeeldag aanwezig te zijn en kennis te ne men van de knelpunten in de wijk. Vooral hardrijdende auto's zijn voor kinderen op straat een bron van gevaar. Uit onderzoek van de pressiegroep Kinderen Voorrang blijkt dat steeds meer ouders hun kinderen alleen nog onder begeleiding naar buiten laten gaan, omdat ze het verkeer in hun buurt te gevaarlijk vinden. Kinderen Voorrang heeft in april een enquête gehouden onder de duizend organisaties die dit jaar aan de Straatspeeldag deelnemen. Uit de enquête blijkt dat de deelnemers zeer ontevreden zijn over de verkeersveiligheid in hun buurt. Tweederde van de straatspeeldag-deelnemers geeft een gemiddeld cijfer van 4.5 voor verkeersveiligheid in eigen buurt. In de helft van de deelnemende buurten is het ver keer zo gevaarlijk dat kinderen jonger dan 7.5 jaar niet veilig buiten kunnen spelen zonder toezicht van een vol wassene. De helft van de deelnemers meent dat het ver keer in hun omgeving de afgelopen vijfjaar onveiliger is geworden. van onze verslaggever VLISSINGEN - De GGD-Zee land pleit voor een condoomau tomaat in de toiletten in de hal van het stadhuis in Vlissingen. Uit een evaluatie van het homo- emancipatiebeleid van de ge meente is gebleken dat homo condooms in Vlissingen slechts bij één drogist verkrijgbaar zijn. Pogingen om het aantal au tomaten uit te breiden zijn ver geefs gebleken. Daarom stelt de GGD voor deze op te hangen op beschermde plaatsen, zoals de toiletten in de hal van het stad huis. De gemeente voelt daar echter weinig voor. De gemeente legde begin 1993 haar homo-emancipatiebeleid vast in een nota. Daarin meldde het college condoomautomaten te willen plaatsen in openbare gelegenheden, zoals de toiletten van kantines van gemeentelijke sporthallen. Na twee jaar blijkt daar weinig van terecht te zijn gekomen. Ook een poging om automaten aan te brengen bij benzinestations liep op niets uit. De exploitant van de automaten wilde niet meewerken, omdat eerder op vier plaatsen in Zee land automaten ten prooi vielen aan ernstige vormen van vanda lisme. Volgens GGD-Zeeland kan een automaat in het stadhuis andere organisaties er juist toe zetten om ook een automaat op te han gen. De gemeente vraagt zich echter af of het stadhuis wel de geëigende plaats is en zet ook vraagtekens bij de 'functionali teit' van de locatie. Liever ziet de gemeente dat er nader overleg wordt gevoerd met de drogiste rijen om het aantal automaten daar uit te breiden. Goede bedoelingen De Vlissingse 'homo-nota' heeft overigens nog nauwelijks tot re sultaten geleid. Vooral het stre ven meer voorlichting over het onderwerp te geven is in goede bedoelingen blijven steken. Scholen hebben bijvoorbeeld nog geen belangstelling getoond voor de gemeentelijke expositie 'Goed Verkeerd' en het daarbij behorende lesmateriaal. Ook is er nog weinig terechtgekomen van de voornemens meer voor lichting te geven aan het ge meentelijke personeel, meer in zicht in homoseksualiteit te kweken bij politiemensen, de be trokkenheid van het COC bij het podiumbeleid en de beeldende kunst te vergroten en straten te noemen nhar personen die voor de homo-emancipatie van be lang zijn geweest. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Kazernes Als gepensioneerd adjudant van de marine gaat het belang van de marinekazerne in Vlissingen mij zeer aan het hart. Ik heb de opening van de kazerne zelf mee gemaakt en vorig jaar ook nog het 25-jarig bestaan. Ik heb met veel plezier bij 'de baas' gediend en zeker bij de 'Zeeuwse marine'. Ik kan niet begrijpen dat een provincie als Zeeland straks beide kazernes moet sluiten zo dat straks defensie hier weg is. Ik denk dan aan de werkgele genheid voor de provincie en niet alleen van het defensieper soneel maar ook van alle neven- bedrijven. Heel blij was ik toen ik las (PZC 5 mei), dat de heer Van Gelder doorgaat in zijn strijd om be houd van de kazernes. Alleen vraag ik mij af wie nu de datum voor het werkbezoek, 13 juli, heeft geregeld. Staatssecretaris Gmelich Meyling van defensie zal dan ook in verband met de verlofperiode een nagenoeg uit gestorven kazerne aantreffen. Waarom geen datum waarop de kazerne volop in bedrijf is? Bij- Slopersmoker van 10 ton gestolen VLISSINGEN - Van een be drijfsterrein aan de Frankrijk- weg in Ritthem (Vlissingen- Oost) is een hydraulische sloop hamer voor montage op Atlas kranen gestolen. De sloopha mer, van het merk Hydro, weegt 10 ton. De waarde bedraagt 5a.000 gulden. De bedrijfsleider ontdekte de diefstal al op 18 april, maar deed pas donderdag aangifte omdat hij hoopte dat het apparaat uit geleend was. Navraag bij andere bedrijven leverde echter niets op. De sloophamer moet zijn ontvreemd tussen 6 maart en 18 april. Vanwege de omvang en zwaarte van het apparaat moe ten de dieven een truck met op legger hebben gebruikt. De poli tie verzoekt eventuele getuigen zich te melden. Hoofdingelanden bedrijfsgebouwd KvK gekozen van onze verslaggever VLISSINGEN - De ledenverga dering van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor leid den- en Noord-Zeeland heeft vrijdag de tien hoofdingelan den gekozen die de categorie be drijfsgebouwd zullen vertegen woordigen in het nieuwe water schap Zeeuwse Eilanden. Het gaat om: M. A. van Beek, J. K. Elenbaas, D. W. Gideonse, C. C. Kempe, J. Legemate, H. W. Nij- hoff, A. Ruijtenberg, J. Lust, A. C. Wieland en A. H. Willem- sen. Van de 110 huidige hoofdinge landen mogen er maar 62 door stromen naai- het nieuwe water schapsbestuur. Degenen die bij de verkiezingen in 1994 de mees te stemmen hebben gehaald gaan door. Alleen voor de cate gorie bedrijfsgebouwd waren verkiezingen noodzakelijk. De chaotisch verlopen stem ming was alleen van belang voor de regio Schouwen-Duiveland. De andere regio's hadden onder ling al bepaald welke hoofdinge landen zitting nemen in het nieuwe waterschapsbestuur. De vijf Schouwse vertegenwoordi gers kwamen er niet uit. Bij de verkiezingen kregen H. W. Nij- hoff en A. Ruijtenberg de meeste stemmen. K. A. Delfsma, B. J. Flach-de Geus en E. Geluk vie len daardoor buiten de boot. voorbeeld wanneer er hier een schip in onderhoud ligt of vlak voor een proefvaart. Mijns in ziens is de staatssecretaris in dit soort periodes beter te overtui gen van het nut van het bestaan van de kazerne. Bijna zou men gaan denken dat deze datum door, wie dan ook (misschien Den Haag?), expres zo gekozen is en dat de beslissing over het wel of niet openhouden van de kazerne al lang gevallen is. J. P. Pirsoji Doms Rijkersstraat 15 Middelburg Piet Vonck Meer dan een kwart eeuw na da to een poging om Piet Vonck van alle dopingblaam te zuiveren (PZC 9 mei). De pas 22-jarige at leet opende de tien kilometer van 20 juli 1969 in Madrid onver vaard en (over)moedig, deels misleid door het, voor het eerst, lopen op tartan. Het gevolg was een snelle verzuring die hij, qua biologische- en trainingsleeftijd, nog niet voldoende kon 'buffe ren'. Door de extreem hoge bui tentemperatuur kon de li chaamswarmte onvoldoende worden afgestaan met als resul taat een ontregeling van de en zymhuishouding die alle li- chaamsprocessenstuurt(sleutel- slot-principe). Het in de vooraf gaande dagen niet gezorgd heb ben voor een optimale vochtba- lans kwam daar als derde nega tieve factor bij, zodat dehydratie (uitdroging) optrad. De ter plaatse heersende luchtvervui ling zal mede verantwoordelijk zijn geweest voor een zogenaam de collaps (ineenstorting). Dat zoiets mogelijk is zonder uit je snoeppot. te hebben gepakt, mag het voorgaande bewijzen. En het feit dat Piet zichzelf meende te herkennen in de beelden van marathonloopster Gaby Ander sen (Olympische Spelen 1984 in Los Angeles) duidde op een com binatie van de hydratie en hy- poglykaemie (te laag bloedsui kergehalte). Daarvan was triathlete Julie Moss tijdens de laatste honder den meters van de Iron Man Triathlon (Hawai. 1982) een nog extremer voorbeeld. Wel dezelf de gevolgen, maar heel andere oorzaken. Peter Rotte Touwbaan 65 Middelburg Foto-camera's ontvreemd OOST SOUBURG/ARNE.MUI- DEN - Een woning aan de Poor- tugaalstraat in Oost-Souburg is in de nacht van donderdag op vrijdag door dieven bezocht. Zij verschaften zich toegang via een raam aan de achterzijde. De bewoners missen twee foto-ca mera's en toebehoren (met een totale waarde van bijna twee duizend gulden) en 44 cd's. In de Banjaard in Arnemuiden kwamen inbrekers eveneens via de achterzijde een woning bin nen. De deur werd opengebro ken. Hier verdween 85 gulden aan contanten, een rijbewijs en een aantal Eurocheques. Drankrijder aangehouden TERNEUZEN - Een 38-jarige man uit België werd donderdag nacht aangehouden in Terneu- zen. Hij verkeerde onder invloed en was bovendien veroordeeld tot een rijontzegging voor Ne derland. De auto van de man werd in overleg met de officier van justitie in beslag genomen. De man kreeg een proces-ver baal. Daarna kon hij te voet zijn weg vervolgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 57