pzc Kaartjesgekte rond Ajax-Milan Vriesekoop vecht en verliest van zichzelf Tony Rominger de koning van Romandië Nationale titelstrijd krijgt goede finale sport 39 Brouwer met Domingo wint dressuurwedstrijd uitslagen ZATERDAG 6 MEI 1995 til/oor een toegangsbewijs zou ik m'n vrouw inleveren an onze verslaggever fensLeber '««STERDAM - Een man van ehfetif hangt huilend aan de tele- 4on van de supportersvereni ging Ajax. Stapelgek is-ie van Vïje ciub, zoveel wordt wel dui- En ja hoor: 01' er voor kfem niet één kaartje voor de iropacupfinale in Wenen af ji? Bij het reisbureau waar de en|arten worden verdeeld is het rij niet anders. Een vader aan de tljn. De man heeft zijn zoon een K«oek aan Milan-Ajax toege- igi als de nietsnut zijn schooi er haalt. Of er niets te regelen «alt? Nee. Rie kastelijn in Amsterdam nbudt zijn gasten voor dat de- r;éne die hem een kaart levert, paar avonden vrij drinken e:èeft. En een rijke zakenman iet machteloos toe hoe zelfs de grienden binnen zijn netwerken niet kunnen helpen. De fax-gekte slaat toe. In heel Ne land is de jacht op Ajax-kaar- begonnen. Maar de buit is al irdeeld. ftwee dagen tijd, kort na Ajax- jem München, waren er al [ÓOO verzoeken om finalekaar- ontvangen. Arend de Roe eigenaar van het reisbureau iver in Amsterdam, heeft het leenrecht op de verkoop van ten voor de finale in Wenen, ij wisselt dezer dagen van ge- ite tussen weldoener en boe- i. al naar gelang iemand wel een kaart krijgt. „Als we waren gegaan met inschrij ven, hadden we misschien wel 3.000 kaarten kunnen verko en. We zijn gestopt bij 28.000, we hebben er maar zo'n 7.500 te vergeven." reisbureau van De Roever taat voor een immense klus. De ussen vertrekken vanuit heel In de buurt van Köln ze een colonne. Momen- ;el wordt op het vliegveld bij Tenen hard gewerkt om de 'tormvloed aan voetbalsuppor- ;rs te kunnen verwerken. De „Die toestellen kunnen niet allemaal in één 'feer landen en opstijgen. Er is :aar een tijdelijke verbouwing an de luchthaven voor nodig." 'ot en met de plaatsen waar de lussen moeten parkeren is De itoevers bureau bij het overleg «trokken. 'an de 17.500 kaarten voor Ne derland gaan er een kleine 2000 Ajax, de sponsors van de en de vaste klanten van Roever zelf. En niet te vergeten naar de journalisten. De Roever: „Daar heb je er plotseling ook heel veel van. Zakelijk gezien is dit natuurlijk een klapper voor mijn bedrijf. Maar de mensen moeten niet vergeten dat we ook seizoenen hebben gehad dat Ajax helemaal geen Europa Cup speelde. Zoals na dat staafinci- dent. En naar de wedstrijden in de voorronden ging dit jaar ook maar een handjevol mensen mee. In Milan hebben we 3000 mensen gehad en in München 6000. Maar in Athene zaten er maar 150. net als in Split. Met het succes komen er meer men sen opdagen." Schok Het Ajax-bestuur - toch enigs zins overvallen door de belang stelling - besloot tot twee crite ria bij de verdeling van de kaar ten. Wie een seizoenkaart heeft voor de competitiewedstrijden van Ajax gaat voor, evenals le den van de supportersvereni ging. De voorzitter van die ver eniging. Theo Pouw. ziet daar de redelijkheid van in. „Mensen die er altijd voor je zijn, moetje niet in de steek laten als het wat drukker wordt. Dat is ook de ge dachte van het Ajax-bestuur." Vele diüzenden Nederlanders la zen de afgelopen week teleurge steld hun brief met de afwijzing. Supportersvoorzitter Pouw wil in de toekomst de kaartverde- ling eerlijker regelen. „Daarover zullen we met Roever in overleg treden. We zijn toch een soort consumentenbondje. Nu zijn er nog mensen die meerdere kaar ten krijgen. Ik heb bijvoorbeeld gehoord dat er een vriendenclub 130 kaarten heeft gekregen. Dat is niet de bedoeling. Ik zou wil len dat er in de toekomst, als er te veel vraag is, één kaart per persoon wordt uitgegeven." De belangstelling voor Ajax be staat niet alleen in de hoofdstad. De aanvragen voor kaarten kwa men uit het hele land. Zoals ook de nieuwe supportersvereniging van Ajax - 46.000 leden in drie jaar tijd - in het hele land afde lingen heeft. Pouw: „Ajax is al lang van Nederland." Maar ze ker in de Amsterdamse cafés is Milan-Ajax het gesprek van de dag. Niet de wedstrijd zelf, maar wie er al een kaart heeft en wie niet is het onderwerp. Netwerkjes Barkeeper Theo van een café in Zuid is uitgeloot. Hij heeft de on heilstijding zojuist per post ont vangen en probeert - harder aan de jenever nippend dan normaal - alles in het werk te stellen om alsnog aan een kaart te komen. „Desnoods rij ik er op de finale dag op de motor heen en koop een kaartje op de zwarte markt." Voorzitter Pouw van de suppor tersvereniging raadt zulks in dringend af: „Dat willen we dus voorkomen, want voor je het weet, zitje in het vak met de Ita lianen en dan heb je niet zo'n ge zellige avond. Bovendien betaal je veel te veel." Dat bleek ook bij het merendeel van de thuiswedstrijden die Ajax dit seizoen in de Cham pions League afwerkte, Voor honderden guldens werden in landelijke dagbladen kaarten aangeboden, maar inmiddels is de zwarte markt vrijwel geheel ingestort. Met het op non-actief stellen van een fraudegevoelige kassier bij Ajax en na een intern onderzoek bij ABN-AMRO, waar zwarte markthandelaren hun ingangen hadden gevon den. is het aanbod geminimali seerd. De 17.500 kaarten zijn maandag De Ajax-gekte heeft toegeslagen in Nederland. foto Lex de Meester uit Zwitserland gekomen en lig gen ergens in een kluis van een Amsterdamse bank. Ze werden laat gedrukt en zullen laat wor den verstuurd om het namaken te bemoeilijken. De namen van alle bezoekers aan Milan-Ajax zijn overigens gescreend door de Amsterdamse politie en Ajax zelf. Notoire relschoppers of mensen met een belast verleden in voetbalstadions vallen buiten de prijzen. De Roever: „Daar hebben wij verder niets mee te maken. Wij hebben die gegevens ook niet." Wel gaan de kaarten voor de wedstrijd vergezeld van een brief namens de Weense autori teiten. De Roever: „Bepaalde za ken zien ze daar liever niet, zoals openbare dronkenschap en ra cistische uitlatingen. Dat komt in die brieven te staan." De Roever had graag gezien dat de UEFA, de Europese voetbal bond, hem niet had opgezadeld met de selectie wie wel of niet een kaartje krijgt. In het stadion in Wenen kunnen maar 40.000 mensen aan een plaats worden geholpen. „Dat is voor zo'n be langrijke wedstrijd toch te wei nig? Ook zakelijk gezien. De sta dions in Barcelona. Londen of desnoods München kunnen veel meer mensen herbergen. Dat gaat tot 110.000. Dan wacht je toch iets langer met het aanwij zen van een stadion tot één van de grote ploegen uit het toernooi vallen, zodat de wedstrijd in dat stadion gespeeld kan worden? In Amerika houden ze de Super bowl in het stadion waar de meeste mensen in kunnen. Daar snappen ze het wel." Document Uiteindelijk vliegen er 8500 Ne derlanders naar Wenen, 8000 gaan met de bus. In Oostenrijk zelf zijn er 6000 kaarten via de nationale voetbalbond ver deeld. De Roever: „Die mensen hebben zich allemaal met pas poort moeten legitimeren en een document moeten onderteke nen dat het kaartje voor eigen gebruik is. Ik denk niet dat er veel kaarten op de zwarte markt zullen belanden. Een enkele, meer niet." Buiten, voor de deur van De Roevers reisbureau, staat een verdwaalde kaartjesjager te treuren. Hij is meer dan een week te laat. „Niets meer te krij gen. Maar voor een toegangsbe wijs van Milan-Ajax zou ik mijn vrouw inleveren." Tafeltennisploeg uitgeschakeld, maar nog niet uitgeklaagd \NJIN (ANP) - Bettine Vrie- koop en Danny Heister klaag- i vrijdag steen en been over verloop van het WK tafel- nis in Tianjin. Ze hadden rcht van spreken. De klaag ing volgde op de uitschakeling pn zowel de Nederlandse vrou- -als mannenploeg voor een de eindklassering in de lan- nwedstrijd. Nederlandse vrouwen verlo- i vrijdagochtend met 3-1 van den. In plaats van een twee- in de sterke A-poule de ploeg van bondscoach Engel naar plaats vijf. nje speelt nu tegen Litouwen {_de groep waar de negende in de eindklassering het ;st haalbare is. t had er donderdagavond nog goed uitgezien. De Neder- 'se vrouwen mochten zelfs pt 3-2 verliezen om toch nog in kwartfinale terecht te komen, jet Vriesekoop in blakende vorm en een steeds sterker spe lende Mirjam Hooman kon het bijna niet misgaan. Maar het bleek toch te kunnen. Omdat de onverslaanbare Vrie sekoop onuitstaanbaar slecht speelde. Hooman had Oranje met ijzersterk spel op een 1-0 voorsprong gezet tegen de eerste Zweedse Marie Svensson. Daar na was het drie'maal de beurt aan Vriesekoop. Zo ging het in Tianjin in alle wedstrijden. Ze zorgde vóór vrijdagochtend voor elf punten, een enkelspel ging verloren (tegen de Russi sche Melnik) en tweemaal ging ze onderuit aan de zijde van Hooman. Vrijdag kwamen er drie verlies- punten bij. Drie dodelijke neder lagen van de dodelijke ver moeide Amsterdamse. Geeste lijk, fysiek was ze nog prima in orde. „Ik had een waas voor mijn ogen. alsof er een gordijn voor mijn gezicht hing." Ze had de Nederlandse ploeg er in alle voorgaande wedstrijden doorheen gesleept, vrijdag zat ze er zelf doorheen. „In de andere wedstrijden had ik, als ik achter stond, steeds het idee dat het nog wel goed zou komen. Dat spoor zocht ik vandaag. Door te vechten en toen dat niet ging door rustig te blijven, en toen weer door de vechten. Ik zwalk te." Vriesekoop vocht en verloor. Van zichzelf. „Dit was een zwakke dag. Het luistert op dit niveau zo ver schrikkelijk nauw. Als je één procentje minder sterk speelt, verlies je. Je weet dat zo'n dag kan komen. Het is dan helaas bij ons meteen afgelopen. Bij een WK moet je een prestatie neer zetten. Hier moest ik het alleen opknappen." Later op de avond treurden de mannen mee. Ondanks een tot nu toe prachtig toernooi. Want de vierde plaats in de groep was een fraaie prestatie. Joegoslavië versperde de weg naar een pas send vervolg. Tianjin. WK landenteams. Vrouwen, eerste categorie, groep A. Nederland - Zweden 1-3 (Hooman - Marie Svensson 12-21 21-19 21-14, Vriesekoop - Asa Svensson 24-26 21- 12 12-21, Vriesekoop/Hooman - Marie en Asa Svensson 21-818-21 7-21, Vrie sekoop - Marie Svensson 17-21 21-18 10-21). China - Rusland 3-0, Japan - Frank rijk 3-0. Roemenië - Slowakije 3-1 (ANP) - Met Ro- Wassen en Martijn Bok *ift de mannenfinale van de tenniskampioen- ®appen zaterdag toch nog een zetting met een zekere allure, inummers negen en elf van de Jionale ranglijst, die zich op grote circuit gestaag om- #g werken, hadden in de hal finales weinig te duchten f1 spelers met minder preten se De 22-jarige Bok won met 7- van Marcel Reuter en de jaar jongere Wassen had game minder nodig tegen lr'ijn Belgraver: 7-5 6-2 6-1. Sterdam. NK. Mannen, halve fi- EDlaSSen 121Be'graver (4) 7-5 6-2 Bok (3) - Reuter (8) 7-5 6-2 6-2. finale: Koutstaal/ mantsverdriet (li - Haak/Vosse- gM 6-1. Gemengd dubbel, finale: «•Kok - Niemantsverdnet/Ver- 6-4 4-6 7-6. an'a- Mannen, 550.000 gulden. vc ronde: ASassi (VSt/11 - Spa- i 6-4 7"5, Earsson (Zwe/3) - sek iZwi) 1-6 6-3 6-3, Ruud (Noo) - MnsiVSt/8) 6-4 6-1, Wilander (Zwe) e"geni (Bra) 6-3 7-6 Vrouwen. 550.000 gulden. Martinez (Spa/2) - Kan- 6-l 6-0, Huber (Dui/5) - Be- (Dui) 3-6 6-4 6-2, Magdalena HVaJBul/6) - Rittner (Dui) 6-0 6-7 n ÜT (ZwilW'tesner (Oos/7) 7-6 nobel, kwartfinale: Makarova/ va tRusi - Boogert/Muns-Ja- 6-3 6-2, McGrath/Nei- bt/Leti - Driehuis/Van Lottum r^ra) 6-2 6-3. München. Mannen. 658.000 gulden. Kwartfinale: Corretja (Spai - Schal ken (Ned) 7-5 6-2. Stich (Dui/3i - Ed- berg (Zwe/5) 6-4 6-0. Wayne Ferreira (ZAC4I - Gross (Dui) 7-6 6-3, Filippini (Uru) - Schalier (Oost 7-5 6-1. Wereldkampioene Deng Yaping van China sloeg de Russische Irena Palina van de tafel: Eindstand: 1. China 7-14. 2. Roeme nië 7-10.3. Zweden 7-8 (5-4i, 4. Japan 7- 8 (5-5). 5 Nederland 7-8 «4-5), 6. Rus land 7-6,7. Frankrijk 7-2,8 Slowakije 7-0. Groep B: Zuid-Korea- Hongkong 3-1, Duitsland - Litouwen 3-1, Taiwan - Verenigde Staten 3-0, Hongarije - En geland 3-0. Eindstand: 1. Zuid-Korea 7-14,2. Hongkong 7-12,3. Hongarije 7- 10, 4, Duitsland 7-8, 5. Taiwan 7-6, 6. Engeland 7-4, 7. Litouwen 7-2, 8. Ver enigde Staten 7-0. Play-off voor een plaats in de kwart finale: Duitsland - België 3-0. Japan - Canada 3-2. Indeling kwartfinale: China - Duits land, Hongarije - Roemenië, Hong kong - Japan. Zweden - Zuid-Korea Mannen, eerste categorie, groep B. Nederland - België 2-3 (Chen Sung - Podpinka 21-12 21-15, Bakker - Ca brera 16-2116-21. Keen - Sonnet 15-21 21-11 21-12, Chen Sung - Cabrera 18- 21 19-21, Bakker - Podpinka 15-21 19- 21) China - Duitsland 3-0, Oostenrijk - Hongkong 3-1, Engeland - Polen 3-0. Eindstand: 1. China 7-14, 2. België 7- 12.3, Duitsland 7-10,4. Nederland 7-6. 5. Oostenrijk 7-6, 6. Engeland 7-4, 7. Polen 7-2, 8. Hongkong 7-2. Groep A: Zweden - Zuid-Korea 3-0, Japan - Italië 3-1. Tsjechië - Rusland 3-2. Eindstand: 1. Zweden 7-14. 2. Frankrijk 7-10. 3. Zuid-Korea 7-10, 4. Japan 7-8.5 Italië 7-6.6. Roemenië 7- 4, 7. Tsjechië 7-4, 8. Rusland 7-0. Pla.v-off voor een plaats in de kwart finale: Nederland - Joegoslavië 1-3 (Keen - Grujic 18-21 21-15 21-18, Heis ter - Lupulesku 14-21 19-21, Chen Sung - Karakasevic 21-14 17-21 11-21. Keen - Lupulesku 18-2119-21), Japan- Kroatië 3-1 Indeling kwartfinale: Zweden - Duitsland. Frankrijk - Joegoslavië. België - Zuid-Korea. China - Japan NAX (ANP/AFP) - Tony Rominger mag zich van zijn Zwitserse fans met een gerust hart de koning van Rotnandië noemen. In de derde etappe van de ge lijknamige Ronde, de koninginnerit over 178 kilometer van Villeneuve naar Nax, nam de coureur uit de Mapei- ploeg vrijdag een voorschot op de eind zege. De houder van het werelduurrecord reed de Let Pjotr Ugrumov met overtui ging uit de leiderstrui. Rominger finish te met een voorsprong van 21 seconden op de Italiaan Francesco Casagrande. die de schade als enige wist te beperken tot minder dan een minuut. Davide Re- bellin gaf 1.09 toe, evenals Ugrumov. Beste Nederlander was Erik Breukink. hij finishte als zeventiende op 6.58. Rominger begon vijf kilometer voor de eindstreep met zijn greep naar de macht in de Ronde die hij in 1991 ook al eens won. Met nog anderhalve kilome ter te klimmen achterhaalde de Zwitser de eenzame vluchter Casagrande. Die had niet meer de macht aan te klam pen. Toch ziet Rominger in de Italiaan zijn belangrijkste concurrent. Omdat die ook behoorlijk kan tijdrijden. Zater dag immers staat die discipline op het programma. In de Vierdaagse van Duinkerken nestelde FranQcois Simon zich in de vijfde etappe, van Hénin-Beaumont- naar Boulogne-sur-Mer over 185 km. op de eerste plaats in het algemeen klasse ment. De Fransman liet de dagprijs aan zijn landgenoot Jean-Cyril Robin. De Duitser Erik Zabel eindigde als derde op 24 seconden. Simon nam de rose lei derstrui over van de Engelsman Chris Boardman. Hij heeft 21 seconden voor sprong op de Belg Johan Museeuw. Miguel Indurain boekte in de Ronde van Rioja zijn derde seizoenzege. De Spanjaard toonde zich in het eerste ge deelte van de eerste etappe een betere spurter dan zijn landgenoten Laudelino Cubino en Garcia Camacho. In de Ron de van de Mijnvalleien won Indurain, geheel tegen zijn gewoonte in. ook al een sprint. Clark Sheehan heeft de achtste etappe in de Tour Dupont op zijn naam ge bracht. De Amerikaan finishte na de 205 kilometer tussen Greenville, South Carolina en Asheville. North Carolina solo aan de streep. Hij had zeven secon den voorsprong op de Kazakstaan Te- terioek. De Amerikaan Armstrong be hield voor de vijfde opeenvolgende dag de leiderstrui. Ronde van Romandië. Derde etappe, Ville- neuve-Nax: 1 Rominger (Zwi) 163 km 4.28.44, 2. Casagrande (Ita) 0 21, 3. Rebellin (Ita) 1.09, 4. Ugrumov (Let). 5 Pellicioli (Ita) 1..12, 17. Breukink 6.58. 26. De Vries 9.36, 33. Jonker 10.57. 36. Boogerd 12.13,46. Bouwmans 15.15, 72. Nijboer 23.40. Algemeen klassement: 1. Rominger 14.37.12. 2. Casagrande 0.49. 3. Ugrumov 0.52.4. Rincon 1.02,5. Pellicioli 1.28. 16- Breukink 7 36, 29. De Vries 10.51. 31. Jon ker 11.32, 35. Boogerd 13.11, 45. Bouwmans 16.08, 80. Nijboer 31.20. Vierdaagse van Duinkerken. Vijfde etappe Hénin-Beaumont - Boulogne-sur-Mer: 1 Ro bin (Fra) 185.4 km 4.42 25. 2 FranQcois Si mon (Fra). 3. Zabel (Dun 0.24. 4 Museeuw (Bel). 5. Emmanuel Magnien (Frai 0.26. Alge meen klassement: 1 Simon 15.23.37, 2. Mu seeuw 0.21. 3. Zabel 0.24. 4. Magnien 0.25. 5. Tafi 0.44. Ronde van de Aude (vrouwen). Eerste etap pe. ploegentijdrit in Leucate: 1. Rusland 23 km 30.36 (gem. snelheid 45.095 km/uur), 12. Nederland. Algemeen klassement: 1. Hughes (Can) 3.01, 2. Clignet (Frai 0.02,3. Samochva- lova (Rus) 0.05. Asheville. Tour Dupont. Achtste etappe, Greenville-Ashcville: 1. Sheehan (VSt) 205 km in 5.33.56, 2. Teterioek (Kaz) 0.07, 3. Ma- douas (Fra) 0.10.4. Peron (Ita) 0.19,5. Ekimov (Rus), 6. Armstrong (VSt), 7. Dekker (Ned), 8. Bortolami (Ita), 9. Mejia (Col), 10. Baker (VSt). Algemeen klassement: 1. Armstrong 35 49.19.2. Peron 2.43.3. Ekimov 2.53.4. Mejia 3.03, 5. Teterioek 5 52. 6. Madouas 6.27. 7 Blaudzun(Den16.33.8 Baker7.11.9. Nardello (Ita) 7.52,10. Ballerini (Ita) 9.03. Larsson en Bosz blijven langer ROTTERDAM (ANP) - Henryk Larsson blijft nog tot 30 juni 1999 voor Feyenoord spelen. Vrijdag bereikte de Zweedse in ternational, die momenteel revalideert van een knie-operatie, door bemiddeling van de Vereniging van Contractspelers VVCS) overeenstemming met het bestuur van Feyenoord over een tussentijdse contractverlenging. Voorts kwam Feyenoord tot een akkoord met Peter Bosz en reservedoelman Rob van Dijk. Beide spelers blijven tot 30 juni 1998 aan Feyenoord verbonden De onderhandelingen met Re- gi Blinker, Rob Maas en Dean Gorré, die is verhuurd aan FC Groningen, zijn nog gaande. Puntenaftrek wegens kritiek BOGOTA (RTR) - De Colombiaanse eerste-divisïeclub Tulua heeft drie punten aftrek gekregen wegens de kritiek die voor zitter Carlos Martan vorige week had op de scheidsrechter. „Ze hebben een verschrikkelijke arbiter gestuurd en die heeft ons bestolen", zei Martan na afloop van het duel met Deportivo Cali (1-1). Cali maakte twee minuten voor tijd gelijk uit een dubieuze strafschop. De Tulua-praeses kreeg ook nog een boete van 10.000 gulden en had zijn commentaar weer direct klaar. „Het is absurd", schuimde hij. „Met het betalen van die boete heb ik geen moeite, maar ons die punten afpakken is te gek voor woorden." Secretaris FEI geschorst LAUSANNE (AFP) - De algemeen secretaris van de internatio nale hippische federatie (FEI), de Belg Etienne Allard. is voor onbepaalde tijd geschorst. Dat heeft de FEI vrijdag in Lausan ne bekendgemaakt. Een reden voor de maatregel gaf de federatie niet. Volgens insi ders moet Allard boeten voor het contract dat hij begin dit jaar afsloot met de Duitse televisiezender DSF. Dat contract zorg de voor veel commotie in de hippische wereld. Met name de directie van de Zweedse automobielfabrikant Volvo, hoofd sponsorvan de wereldbekercircuits springen en dressuur, voel de zich gepasseerd en dreigde met intrekking van de financiële steun. De Zweed Bo Heiander, hoofd van de juridische afdeling van de FEI. zal de functie van Allard voorlopig waarnemen. Vice-praeses Volendam stapt op VOLENDAM (ANP) - Bij de eredivisieclub Volendam. waar eerder deze week voorzitter Jan Lagrand en de bestuursleden Langendijk, Schilder en Smit opstapten, is gisteren ook vice- voorzitter Moone met onmiddellijke ingang weggegaan. Moone vertrekt naar aanleiding van kritische uitlatingen die hij in een interview met een krant deed. Hij heeft daarvoor zijn excuses aangeboden en zijn functie als vice-voorzitter neerge legd. Op dringend verzoek van de resterende bestuursleden heeft Ad Hoens zich bereid verklaard in het belang van de club de lopende zaken van de penningmeester af te handelen. Dick Veerman neemt sinds gisteren tijdelijk het voorzittersschap van de Volendamse club waar. Poelman naar andere trainer LEEK (ANP) - Sprintster Jacqueline Poelman heeft een nieuwe trainer. De atlete uit Leek, die in februari bij de natio nale indoorkampioenschappen in Den Haag Nelli Cooman op de 60 meter versloeg, traint sinds kort bij Peter Verlooy. Poel man, onlangs op Lanzarote op trainingskamp geweest, heeft in goede harmonie afscheid genomen van Tije Blaauw. die haar sinds de juniorperiode begeleidde. Smits opnieuw tegen Ewing NEW YORK (ANP/RTR) - Indiana Pacers gaat morgen (zon dag) op bezoek bij de New York Knicks voor de eerste wedstrijd in de tweede ronde van de play-offs in het Amerikaanse prof basketbal. Het wordt een herhaling van het vorig seizoen. Rik Smits versus Patrick Ewing. De Knicks plaatsten zich door de vierde wedstrijd tegen de Cleveland Cavaliers in winst om te zetten. In Cleveland werd het 80-93. Vorig jaar ontmoetten de Pacers en de Knicks elkaar een ronde later, in de finale van de Eastern Conference. De Knicks wonnen de bloedstollende se rie met 4-3. Zij verloren daarna de strijd om de NB A-titel van de Houston Rockets. van onze paardesportmedewerker BRUINISSE - Tijdens de dres suurwedstrijd van de Ruiter- club PPSCD (Paarden- en Pony club Schouwen en Duiveland) was Henny Brouwer met Do mingo de grootste spekkoper. De Reygershof-combinatie schreef zowel de proef Z-40 als Z- 50 op haar naam op het Hip pisch Centrum de Grevelingen. In de klasse M2 ging de hoogste eer naar Sabine Zwartele met Echo Z. De amazone uit 's-Hee- renhoek reed de goed lopende Huzaar-zoon naai- een score van 157 punten. Uitslagen paarden Z/50: 1. Henny Brouwer/Domingo, Reygershof. 185. Z/47:1. Minique Wijers/Chinty. Zilve ren Trens, 183 Z/40 1. Henny Brou wer/Domingo, 183; 2. Monique Ol- denburg/Wladimir. PPCSD, 182; 3. Debbie Rijn/Adron. Vlaandertse R.. 181. M'29: 1. Astrid Stijlen/Heliona, Oud Beijerland, 156. M/28: 1. Sanine Zwartelee/Echo Z, Reygershof. 157. M/22:1. Astrid Stijlen/Heliona, 160; 2. (gelijk) Christa Hoogstra/Bozard, Zil veren Trens en Annerrfieke Bakker/ Giovanni, PPCSD. 156. L'17: 1. Lies- beth van Oosten/Voac's Jesper. Re- nesse. 160; 2. Moniek Noteboom/Ho- De Rooij net niet in finale VLISSINGEN - Raoul de Rooij uit Yerseke heeft zich net niet kunnen plaatsne voor de finale van het Nederlands kampioen-" schap dammen voor adspiran- ten. De vijftienjarige dammer van PWG-'s-Gravenpolder ein digde op een vierde plaats in Rijnsburg. santé. PPCSD. 159; 3. Anjo Brijs/Ha- manda van de Langeweg. PPCSD. 157 L/16:1. Anjo BrijsHamanda van de Langeweg, 163; 2. Sandra van der Hoofd/Ryan, Sé-Ros. 151; 3. Esmee Nijpjes/Falco, Sé-Ros, 150.B/11: 1. Aline Bierkens/Zorbas, Reygershof, 161; 2. Leonie Klompe/Jupitern, Schouwse R., 160, 3. Corine van de Berg/Bonanza, Weelr.. 159. B/10: 1. Lucienne de Beer/Jxvondi, PPCSD, 177; 2. Jolanda Groenewoud/Joplin, Reygershof, 168; 3. Aline Bierkens/ Zorbas. 167 Pony's M/22: 1. Bedette van de Zande /Gondie, Schouwse R., 162. L'17: 1 Rozemarijne Overhand/Deborah. Sasr.. 160; 2. Hieke van de GraaCRe- sie, Renesse. 158. L'16: 1 Hele-Anne Coffau/Iris. Prins Auvergne, 176. Botwinnik overleden MOSKOU (AP) - Drievoudig we reldkampioen schaken Michail Botwinnik is vrijdag op 83-ja- rige leeftijd in zijn woning in Moskou overleden, zo heeft de Russische schaakbond bekend gemaakt. Botwinnik was zelf op de betrek kelijk late leeftijd van 12 jaar met schaken begonnen, maar hij wist amper twee jaar later in een groepsdemonstratiewedstrijd de toenmalige wereldkampioen Jose Raul Capablanca te ver slaan. Botwinnik werd Sovjet kampioen in 1931 en veroverde zijn eerste wereldtitel in 1948. Nadat hij de titel in 1957 aan Va- sily Smyslov had verloren, ver overde hij hem het jaar daarop terug. Hetzelfde gebeurde toen hij de titel in 1960 aan Michail Tal moest laten. In 1963 verloor Botwinnik de wereldtitel defini tief aan Tigran Petrosian. Beachvolleybal Clearwater (VSt). WK-series. Vrou wen: Paterson/Van Wijnen iNed) - Rose/Lueg (Can) 15-11. PatersonVan Wijnen - Kirby/Masakayan (VSt) 5- 15. PatersonVan Wijnen - Borger/Pa- tow (Dui) 14-16. Mannen: Everaert/Mulder (Ned) - Bosma'Jimenez (Spa) 7-15, Everaert /Mulder - Schafer/Waterburry (VSt) 16-14; Tinkhof/Verhoef (Ned) - Gomez /Alemao (Bra) 13-15. Tinkhof/Verhoef - Giurghi/Gricolo (Ita) 15-11. Sportprijsvragen Lucky Ten, trekking van vrijdag 5 mei: 1-4-.6-7 -11 -18-19-21-26 - 32- 34-41-48-55-62-64-67-68-70-71. (onder voorbehoud). Voetbal Duitsland. Bundesliga: Freiburg - Kaiserslautem 4-1. MSV Duisburg - 1860 München 1-1. Frankrijk: Nantes - Monaco 3-3. IJshockey Gewichtheffen Warschau. EK mannen, -76 kg: 1. Kozlowski (Pol) 360 kg (trekken 160. stoten 200.5 wereldrecord). -83 kg: 1. Dimas (Gri) 387,5 wereldrecord (177.5-210). Stockholm. WK A-landen, halve fi nale. Zweden - Canada 3-2 n v. (0-0 1-1 1-1 1-0). 25. Alfredsson 1-0,28. Borsato 1-1.46. Jomphe 1-2.53. Johansson 2-2. 68 Alfredsson 3-2. Strafminuten: Zweden 2, Canada 12. Finland - Tsjechië 3-0 1-0 0-0 2-0). 19. Helminen 1-0, 52. Peltonen 2-0, 57. Nieminen3-0 Strafminuten: Finland 6. Tsjechië 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 39