Een stilist die herboren werd Petanque is de wedstrijd vorm PZC sport 3: Luc Nilis is precies op tijd naar PSV gegaan XYï 'K X- f SPORT i lSPELi Erik van der Wekken snelste in Walsoorden Gommers kan net niet stunten tegen koploper sport op tv ZATERDAG 6 MEI 1995 van onze verslaggever Henri van der Steen EINDHOVEN - Ooit voetbalde hij bij 'de Vieze Mannen', bij Winterslag dus. Daar zag Adri van Kraay hem voetballen. De oud-international tipte PSV: een goeie, die Nilis. En PSV pak te Nilis. Acht jaar later. Na bijna een vol seizoen kan ge constateerd worden dat PSV misschien wel precies op tijd is geweest om Nilis te halen. De 27- jarige Belg speelt een super-sei zoen. Zijn niveau is constant hoog, hij werkt hard en leeft se rieus, hij is zelden geblesseerd of ongesteld èn hij maakt de ene wereldgoal na de andere. Luc Nilis moet zich herboren voelen. Acht seizoenen speelde hij bij Anderlecht, de grote me- Jonge speler Tranmere slikt amfetamine LONDEN (AFP/SID) - De Engel se voetbalbond (FA) is vrijdag opgeschrikt door een heus do- pinggeval. Bij een onaangekon digde controle reageerde Jamie Hughes, uitkomend voor twee de-divisieclub Tranmere Rovers, positief. In de urine van de 17-jarige speler troffen de artsen sporen aan van het ver boden stimulerende middel am fetamine. De contra-expertise bevestigde dat. De dopingtest. had plaats na een training. Hughes, die een con tract heeft bij Tranmere maar nog tot de jeugdafdeling be hoort, loopt het risico van een langdurige schorsing. Zowel de club als de voetballer heeft laten weten beroep aan te tekenen. Hughes beweert dat iemand in de kroeg iets in zijn drankje heeft gegooid. „Wij zijn ervan overtuigd dat Hughes niet met opzet een prestatiebevorderend middel heeft genomen", ver klaarde Frank Corfe, de voorzit ter van Tranmere. De FA heeft de strijd tegen do ping en drugs dit seizoen ver scherpt nadat Arsenal-aanvaller Paul Merson had toegegeven co caine te snuiven. Bij een aantal anderen, onder wie Chris Arm strong van Crystal Palace, is het gebruik van marihuana vastge steld. Amfetamine was nog niet aangetoond. Goese atleten overhandigen bevrijdingsvuur GOES Een twaalftal atleten van AV'56 hebben met een van uit Wageningen het bevrij dingsvuur per fakkel groten deels lopend in estafettevorm naar Goes gebracht. Op 5 mei precies om middernacht werd het vuur ontstoken door de bur gemeester van Wageningen die de fakkels persoonlijk overhan digde aan de tweehonderd teams van evenzovele steden in Nederland. De eerste zeven kilometer werd gezamenlijk afgelegd wat een kleurrijk lint van ongeveer ze venduizend lopers opleverde ga degeslagen door naar schatting vijftig duizend toeschouwers. Na de eerste run werd het bevrij dingsvuur per bus naar Dor drecht getransporteerd. Vanaf Dordrecht werd in groepjes van twee gelopen richting Zeeland. In Biezelinge bij motel De Cais son werden de lopers opgewacht door een aantal trimmers die de fakkellopers begeleidden tot aan de Markt te Goes. Jan Fraanje beklom als laatste loper de trappen van het stadhuis om de bevrijdings-fakkel te over handigen aan burgemeester Van der Zaag. Na het ontsteken van het vredesvuur op de Markt volgde een korte toespraak van de burgervader en een ont vangst voor de lopers op het stadhuis. De volgende atleten liepen in esta fettevorm een afstand van 110 kilo meter: Alie de Klerk, Hannie de Ja ger. Jaap Oele, Jacky Oele. Jan Fraanje. Leo Meyer, Cees Hoogeste- ger. Wil Zwemer, Wolco de Vos, Frans Roelofs, Jan Korevaar en Cees Kort lever Miniem verlies Jochem Kuzee van onze triathlonmedewerker WIERDEN - Jochem Kuzee uit Sint Annaland is met slechts één seconde achterstand twee de geworden in een sprint- triathlon te Wierden bij Almelo. Doordat de winnaar Huub Proost uit Boxmeer in een eer dere serie startte was er helaas geen directe confrontatie. Jochem Kuzee noteerde op de 750 meter zwemmen. 20 kilome ter fietsen en 5 kilometer lopen een tijd van 56 minuten en 18 se conden. De sprint-triathlon ir Wierden was de eerste in het lan delijke Born-jeugdcircuit. Uitslag jeugdtriathlon Dirksland. A- junioren: 1. Remy Vasseur tVlissin- gen> 24.24, B-junioren: 3, Martin Len- sen (Oost-Souburgi 16.50. C-jeugd: 1. Timo Veerhoek iRïtthemi 17 24 neer van het Belgische voetbal. Hij was er niet de minste. Nooit. Al meteen na zijn komst, nauwe lijks 18 jaar. werd de vergelijking gemaakt met Ludo Coeck. Over grote meneren gesproken. Hij had inderdaad wel iets van Coeck. Het strelen van de bal. De stijl. De liefde ook voor het mooie, niet alleen op het veld. Terrasjes. Meisjes. Het mon daine leven. Hoe beter Nilis werd, des te vaker werd hem zijn karakter nagewezen. Hij werd 'de slappe Limburger', ook - en vooral - omdat hij in de pers met zich liet spelen. Hem durfden ze wel aan te pakken, het Belgische voetbal-journaille dat toch een zekere slaafsheid niet vreemd is en de orders van autoriteiten doorgaans keurig opvolgt. Autoriteit Nilis was bij Anderlecht welis waar een autoriteit, maai- slechts als voetballer. De eerder verlegen dan zelfbewuste jongen uit het dorpje Zonhoven was een autoriteit aan de bal, niet in het spel met media en publiek. Uit gekotst werd hij op zeker mo ment, pijnlijk hard de deur ge wezen door het volk. Ruim een jaar geleden volgde de schrij nendste straf: geen voetballer van het jaar. Weer niet. De titel ging dit keer naai- ploegmaat Zetterberg, een Deen. Een aar dige jongen natuurlijk en een ge weldige voetballer, tuurlijk. Maai- Luc kon het niet vatten, al ontkende hij later vanwege deze belediging het land te hebben verlaten. Het verhaal blijft vreemd maar is gekend: in eigen land wordt geen profeet geerd. Het moet Ni- lis allemaal veel pijn hebben ge daan. Jan Boskamp, zijn trainer bij Anderlecht. vertelde het hem bij zijn vertrek naar PSVde pers heeft je weggejaagd. Zo was het niet helemaal, voelde Nilis. „Ik voelde gewoon dat ik te veel werd op Anderlecht. Ze zullen het wel niet in je gezicht zeggen, maar ik had toch het gevoel van: we hebben liever datje gaat." Als voetballers dat gevoel heb ben, kunnen ze beter gaan, sen sibele jongens als Nilis zeker. Ruige stoppers kunnen het nog weieens zonder vertrouwen van hun trainer. Ze schoppen hun spits ook zonder warme woor den van de coach wel over de zij lijn. Stilisten als Nilis zijn an ders: die moeten weten dat ze ge liefd zijn, nodig zijn. Nilis had dat niet meer bij Anderlecht. Ni- lis had dat bij de Rode Duivels zelfs nog nooit. Rode Duivels Zo vreemd als het is: Nilis, de ve dette van bijna 28. heeft pas een handjevol wedstrijden voor de nationale ploeg gespeeld. Hele wedstrijden. Een keer of 20 viel hij in of mocht hij meedoen, om later in de wedstrijd toch weer vroegtijdig van het veld te wor den gecommandeerd. Erg suc cesvol is zijn loopbaan bij de Ro de Duivels dus niet. Een stuk of vijf hele wedstrijden, een stuk of twee doelpunten. Curieus. Niettemin heeft hij het gescho ten. Acht jaar Anderlecht, nu een paar jaar PSV, met glorie in Holland. Hij kan straks zonder schaamte verhalen over een gro te carrire. Zelfverdiend, met wat hulp van derden, zijn vader voor op. Met hem, Roger - de oud- midvoor van Patro Eisden en Sint-Truiden - stond Lucske al vroeg op het veld te oefenen. Vier was hij, maar oud genoeg om te trainen, vond Roger Nilis. Binnenkant links trappen, bui tenkant rechts, overstapjes, an dere schijnbewegingen, Lucske leerde het allemaal al op heel jong leeftijd. PSV geniet ervan, van de twee benigheid van Nilis. Van zijn traptechniek, die ook zo veel an ders is dan die van Ludo Coeck. Die trapte met de volle wreef, soms de buitenkant wreef. Nilis gebruikt de binnenkant. Ludo trapte bovendien vooral hard. Luc vooral zuiver. Achttien miljoen kostte hij PSV. in francs. Iedereen vindt hem het geld dubbel en dwars waard en Nilis hoort dat niet ongaarne. Bij PSV proeft en voelt hij de waardering die hij in België mis te. Bij PSV hoeft hij ook niet meer, zoals bij Anderlecht, elke morgen een hele kleedkamer de hand te schudden in een kramp achtig ritueel dat meer ergernis dan vriendschap sorteert. Bij PSV wordt hij ook niet door eigenzinnige coaches op de bank gezet ten faveure van rare kwie- bessen zoals Jancovic er een was. Aad de Mos deed het Nilis aan voor de Europa Cup-finale tegen Sampdoria, bondscoach Thijs de smoes verschaffend om Nilis ook maar meteen te schrappen voor het WK van '90. Met die treurigheid heeft Luc Ni- lis niets meer van doen. Hij voet balt bij PSV en hij voetbalt, er de sterren van de hemel. Voor de rest is er weinig veranderd. Hij leest nog steeds geen literatuur, hij houdt nog altijd van steak en frieten, hij beschouwt Arie Haan nog altijd als zijn favoriete trai ner. Misschien dat Haan intussen Ni- lis beschouwt als zijn favoriete voetballer. En anders doet Dick Advocaat dat wel. Of Adri van Kraay. Luc Nilis haalt uit namens PSV in het vriendschappelijke duel met Veere. foto Lex de Meester Om te sporten zijn miljoenen Nederlanders dagelijks in de weer op sportvelden, in zwem baden. sporthallen of andere onderkomens. Bij het leeuwe- deel zijn prestaties van onder geschikt belang. Waar ligt de scheidslijn? Vandaag in de se rie 'Sport of Spel?' een portret van Petanque. club Jeu de Bou les Middelburg door Taco van den Velde Nico Claessen was de eerste voetballer die de over stap maakte. Hij speelde ja renlang bij Middelburg, uit eindelijk zelfs bij de vetera nen, tot hij in de zomermaan den 'Jeu de Boules' ontdekte. Op vakantie in Frankrijk, het land waar de sport met de pa plepel wordt ingegoten. „Ik heb toen een week lang het spel meegespeeld met een paar Fransen. Toen ik thuis kwam heb ik een paar ballen gekocht en me meteen aange meld bij Petanque", verklaart Claessen. En in zijn kielzog trok hij met een een elftal van de voetbal club Middelburg mee. Hennie en Max Wijs, Wim Koster, Wim Hoek, Lery van den Velde, Frans Hoornick. Rinus Zwigt- man, Jimmy Saija: ze werden allemaal door Nico Claessen meegesleurd en spelen in de winter in manege 'De Gouwe Reyers' te Serooskerke en in de zomer op het sportcomplex aan de Kruitmolenlaan. „Een eigen honk of clubhuis hebben we niet. Dat vind ik toch een beetje een gemis", meent Claessen, die meent dat Petanque er daarom zo snel mogelijk naar één moet zoe ken. „Op het moment zijn ze in Middelburg bezig met het plannen van een nieuw sport complex. Onze club zou zich sterk moeten maken voor een overdekte hal met gravel-veld. Daar kan behalve 'Jeu de Bou les' ook gevoetbald worden." Edward Koppers, secretaris van 'Petanque'. is echter niet meteen zo erg te porren voor een eigen onderkomen. „In de praktijk zal het toch moeilijk zijn om dat clubhuis te voort durend te bemannen. We heb ben zo'n 110 leden: misschien dat er vijftien dan wat willen doen in dat clubhuis. Van die vijftien blijven er dan meestal vijf over op wiens schouders al het werk terecht komt. En die Spelers van het Middelburgse Petanque werken aan de vorm op het Middelburgse Molenwater. Vereniging: Petanque Tak van sport: Jeu de Boules Opgericht: 11 augustus 1976. Accommodatie: manege 'Gouwe Reyers' Serooskerke ('s winters) en sportcomplex Kruitmolen Middelburg ('s zo mers). Aantal leden: 112 vijf zullen toch liever willen spelen, dan hele dagen in dat clubhuis staan", filosofeert Koppers. Grote club Koppers is al een geruim aan tal jaren betrokken bij de ver eniging. Hij heeft de club de laatste jaren flink zien groeien. „We zaten zo rond de zeventig leden. Maar daar is de laatste tijd aardig verandering i geko men. Met 110 leden kun je nu spreken van een zeer grote club. die bovendien één van de oudste van Nederland is." Koppers wil ook wel toegeven dat het karakter van de club ook veranderd is. „Vroeger was het puur recreatief, tegenwoor dig zijn er ook die een prestatie villen leveren. Die komen echt om te winnen", aldus Koppers, die dat ook niet veroordeelt. ..Kijk maar naar Frankrijk, de bakermat van de sport. Daar lopen echte profs rond. die spe len voor het prijzengeld." De echte fanatiekelingen gooi en deze zomer ook op doorde weekse dagen hun balletje op het Middelburgse Molenwater. Nico Claessen en Mario de Fi- lippif. de kampioen van de club. zijn daar ook regelmatige bezoekers. „Je moet het toch een beetje onderhouden", meent Nico Claessen. „Het blijft voor mij pure ontspan ning. maar ik probeer wel dege lijk zo goed mogelijk voor de dag te komen. En weet je wat het is: hoe beter je het kunt. hoe leuker je het vindt. Dan ga je er vanzelf toch meer aan doen." Mario de Filippif: „Maar het komt toch vooral ook aan op het gevoel. Ik speel pas drie jaar bij Petanque. maai- veertig jaar geleden deed ik al aan jeu de boules in Italië. Daar is het spel ook bijzonder populair. In A -f Af. /f Middelburg spelen we petan que, dat is de Spaanse va riant." Penningmeester „Ach, petanque is de wed- strijdvorm, jeu de boules is de spelvorm", meent Daniël Sua- rez. De vijftigjarige penning meester van de club weet waar hij over praat. Hij is inmiddels al achttien jaar lid van Petan que en groeide op in een dorpje in de Zuid-Franse Pyreneeën, vlak bij Andorra. „In Frankrijk groei je lang zaam in de sport. Iedere jongen in Nederland groeit op met voetbal, in Zuid-Frankrijk is het allemaal jeu des boules. Zo is dat met mij ook gegaan. In elk Frans dorp is een dorps foto Dirk-Jan Gjeltema plein, waar iedereen zich verza melt en er gespeeld wordt. Jong en oud, de hele dag. Dan leer je het wel. Daar spelen 75- jarigen zelfs nog tegen elkaar. Daar zijn speciale klassen voor." Dat is Suarez in Nederland na tuurlijk nog niet tegen geko men. „De mentaliteit is hier anders, in Frankrijk heb je ech te profs. Maar toch gaat het de goede kant op. Het niveau in Nederland wordt steeds hoger. Er komen steeds betere spe lers, ook al omdat er steeds meer op jeugdige leeftijd be ginnen." Suarez ziet ook nog steeds veel ruimte voor verbetering. „In Nederland draait alles om voetbal. Eigenlijk te veel. Wij zijn een grote club met 112 le den, maar hebben niet eens een clubhuis of een vaste plaats waar we kunnen trai nen. Ik snap dat niet. je praat toch over een grote sociale sport. Voor een voetbalvereni ging zou dat ondenkbaar zijn. De gemeente had dan al lang wat geregeld. Maar van jeu de boules weet bijna niemand het bestaan af. Dat is ook een beetje de schuld van de media, die zien het nog steeds niet als een serieuze sport. Als dat zou veranderen gaat het pas echt de goede kant op." van onze motorsportmedewerker WALSOORDEN - Na de eerste wedstrijd voor het open Zeeuws Supercrosskampioen- schap op het Haveneircuit in Walsoorden gaat Erik van der Wekken aan de leiding. Bij de junioren ging de overwinning naar Ron Doppegieter die de A- finale met overmacht won. De B- finale was voor Coen van Hoeve. Slechts weinig deelnemers had den de moeite genomen om af te reizen naar het prachtige Ha vencircuit in Walsoorden. Met name de superklasse was mini maal bezet met slechts een tien tal deelnemers. Nog steeds schij nen veel crossers niet te begrij pen dat de organisatoren bergen werk moeten verzetten om hun de kans te geven te starten in de ze bijzondere wedstrijden. De wel aanwezige rijders maak ten er gelukkig een spectacu laire show van. Met name Dave van Hoepen kreeg de handen van het talrijke publiek op el kaar met zijn geweldige spron gen, waarbij hij meters boven hen voorbij stoof. Toch moest hij na drie manches de overwinning aan Zierikzeenaar Erik van der Wekken laten. In de eerste man che pakte Van Hoepen resoluut te kop maar in zijn enthousias me kwam hij kort na de start ten val en viel terug naar de laatste plaats. Van der Wekken die slecht uit de startblokken kwam rukte vanaf een zesde plaats op naar de kop en stond die niet meer af. In de tweede en derde manche duldde Van Hoepen niemand aan zijn wiel. Van der Wekken deelde in de tweede nog wel een paar plaagstootjes uit maar Van! pen liet zich niet van de lei verdringen. De derde tru; won hij eveneens van kopi met grote voorsprong. Ach-.: twee leiders ontstonden en le manches felle duels m? dermeer Kees den Holla Marco Overweel en de Bel; vy Douselaere, die om ij centimeter vochten. Robir, sen werd de pechvogel va dag. Na een valpartij in de« manche moest hij voor d- van de dag opgeven. Meer deelnemers waren er li junioren, die na reeksen een! nale en A-finale moesten if De B-finale werd een duel tij Coen van Hoeve en Hans K gewonnen doorVan Hoeve,! finale werd van start tot; beheerst door Ron Doppe$ die afgetekend won. R, Bimmel die in de reeksen presteerde verprutste 2 sen in de finale door een st start en rijkte niet verdei een vijfde plaats. UITSLAGEN: Superklasse: lj che: 1 Erik van der Wekken, 2 Douselaere, 3 Marco Overwt manche: 1 Davy van Hoepen,! van der Wekken. 3 Davy vanD laere; 3e manche 1 Davy van pen, 2 Erik van der Wekken, 3! Overweel. Tussenstand Zeeuws Supercrosskampioens 1 Erik van der Wekken Zierih punten: 2 Davy van Hoepen! terzande 17; 3/4 Marco Ovenve delburg en Davy Douselaere nem (Belgie) 15; 5 Kees denK der Aagtekerke 13; 6 Piek Cm Breskens: 7 Peter de Booy Kb zande 10; 8 Aswin van Damn* dorpe 9; 9 Frank van Kn Kloosterzande 7. Junioren B-fi Coen van Hoeve. 2 Hans Kti Bart Lijbaert. A-finale: 1 RonD gieter. 2 Henny Gijsel, 3 RobLc Bas Gijsel. 5 Rutger Bimmel. van onze medewerker NIJMEGEN Ralf Gommers uit Terneuzen zorgde bijna voor een daverende verrassing in de achtste en voorlaatste ronde van het nationaal jeugdschaak- kampioenschap in Nijmegen. Merijn van Delft, koploper in die categorie, leek zich gewon nen te moeten geven tegen zijn Zeeuwse tegenstander. Uit een geslagen positie vocht Merijn van Delft uit Apeldoorn echter terug en behaalde de titel door een zwaar bevochten zege. Olga Gommers uit Terneuzen stevent af op de derde plaats bij het NK schaken bij de meisjes tot en met 16 jaar. In de achtste ronde speelde ze tegen Xanthine Gerritse uit Apeldoorn. In een Tarraschverdediging van het damegambiet wist Gommers de witte koningsvleugel te ver zwakken en kwaliteitswinst af te dwingen. Dat was voldoende voor de winst. Ook Veerle Leenhouts uit Oost burg en Cathalijne Kouwijzer hebben nog uitzicht op de derde plaats. Leenhouts speelde knap remise tegen koploopster Maar- tje de Jonge uit Amsterdam. Kouwijzer won in een Siciliaan- se partij snel van Annemarie Visschedijk uit Apeldoorn. Bij de jeugd tot en met 1! I verloor Peter van der Lino Oostburg kansloos van Tempelaar uit Zwijndrecht j Jeugd tot en met 20 jaar. Stand 8e ronde: 1. H. Jonkman e Mortel 5.5; 20. B Meulenbrte punten. Jeugd tot en met 16 jaar. Stand 8e ronde: 1M. van Delft 7.0; 7.M leveld, R. Gommers, P. Span, 7 delburg, A. Keessen en Y.H del 4.0 punten. J Jeugd tot en met 14 jaar. Standfj 8e ronde: 1. J.W. de Jong 6.5; 26,:( Meulen en P. v.d. Linde 2.0 putj. Meisjes tot en met 16 jaar, Sla. de 8e ronde: 1. K. Friesen ent Jong 6.5; 3. R. Bakels en O. Goö 5.0; 5. V Leenhouts, M. van R(l J. Thissen en C. Kouwijzer 4i| ten. Biezentrappersi 1titel mis loopt Toernooi Bevobo TERNEUZEN - In het kader van de viering rond het 25-jarig be staan houdt het Terneuzense be- drijfsvolleybal (Bevobo) van daag (zaterdag) een jubileum- toernooi. Op sportpark Oude Vaart starten 17 ploegen vanaf 10.00 uur voor een wedstrij dreeks die om 17.30 uur wordt af gesloten met de huldiging van de winnaars. KAPELLE - Het vrouwe*!} van Biezentrappers heeft 1' de districtstitel zaalvoetbal grepen. In de tweede wed® tegen Port Peti uit Eindbfe kwam de Zeeuwse kampk'6 sporthal Het Groene IVoai Kapelle niet verder dan ef® gelijkspel. Het eerste dutln al met 3-0 verloren. a Biezentrappers maakte goede start. Door doelp^, van Janita Davidse en van Beveren kwamen de wen op een 2-0-voorspronsi rust strafte Bettie Siemor-£ verdedigingsfout succesvol^ 1). De defensie van Biezer^ pers blunderde nogmaals^ door Suzan Verhuijlen de:;, maker inschoot. Een treffe:j2 Wanda Zegers bracht B'l trappers weer aan de leid::^ de slotfase bepaalde YvodF de Kruijs de eindstand opl Keepster Petra Dugardeir.je Biezentrappers was de uitb| ster van de wedstrijd. [e Zaterdag 08.30-01.00 EURO: Diverse sporten, waaronder mountainbiking, EK duathlon. ijshockey, gewichtheffen en voetbal en motorsport (GP Spanje vanuit Jerez). 13.30-18.02 Did 1: Sport extra: tennis (WTA-toernooi van Hamburg, halve finale enkelspel). 13.35-18.15 BBC 1: Grandstand: Football Focus (voetbalmagazine met een vooruitblik op de FA Carling premiership), paardesport (Badmin ton horse trials, 3-daagse military), paardekoersen vanuit Haydock Park en voetbaluitslagen. 14.00-15.00 Super: IJshockey: NHL weekly. 15.20-15.45 Did 2: Autosportmaga zine rond de Duitse toerwagen-kam- pioenschappen. Vandaag vanuit Berlijn. 16.00-18.00 Super: Finales zwemmen en schoonspringen voor vrouwen. 17.40-18.20 BBC 2: Paardesport: rechtstreeks verslag van de Badmin ton horse trials, cross-country. 18.20-19.20 BBC 2: Rugby special: magazine, vandaag o.a. een uitge breide samenvatting van de Pilking- ton Cup finale Bath-Wasps en finale Swalec Cup in Wales. 18.30-19.00 Super: Wielrennen: 10e etappe Tour DuPont in de VS. 18.43-18.51 Ncd 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL Sport. 18.50-19.20 BBC 1: Big break: snook er-spelshow. 19.10-19.50 Did 1: Sportsehau. met Bundesliga-voetbal 19.30-20.00 BRT 1: Sport 20.50-21.05 BBC 2: Sport. 21.55-22.15 BBC 1: Sport. 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 22.16-22.59 Ned 3: Studio sport. 22.50-23.50 RTL 5: Sport: Engels en Duits voetbal. 23.05-23.25 BRT 1: Sport op Zater dag. 23.40-00.40 BBC 1: Match oftbl voetbalmagazine Vandaag j? hoogtepunten uit de FA Cup ja uitslag van de 'Doelpunt vr? maand'-wedstrijd. >t Zondag i 08.30-01.00 EURO: Diverse sK waaronder tennis, ijshockey, sport B 11.00-11.30 Ned 2: Sportblfjh buitenspel. m 11.30-13.30 Ned 2: TV Sporl: zine. R 13.00-15.00 Did 1: Sport extra:lj, (WTA-toernooi van Hamburg,* enkelspel). 13.30-19.30 BBC 2: Sunday stand: basketbal (finale Budi kampioenschappen vanuit bley), cricket (AXA Equity anij League Warwickshire-Surre) paardesport (Badminton trials, concours hippique) j.. 15.00-17.30 Did 1: Sport extra jj key (WK vanuit Stockholm, en motorsport (GP van Span* het circuit van Jerez). 17.00-17.30 RTL 5: Race. ril F cross. 17.00-18.00 Super: Atletiek: thon van Belgrado. 17.30-18.15 Did 2: AutOSJ zine rond de Duitse toerwag pioenschappen. 18.00-18.30 Super: Horses in L paardesportmagazine. fe, 18.08-18.40 Did 1: Sportsehau ÊT 18.30-19.00 Super: Wielrenner etappe Tour DuPont L 18.35-20.00 Ned 1: Studio SptfP 18.45-19.10 RTL Sport. L 19.30-20.00 BRT 1: Sport 19.50-19.58 Did 1: Sportsclu-Fj} gramm. 22.10-22.20 Did 2: Sport amSe|' o.a. Bundesliga voetbal tSV V Bremen-Borussia Dortmund' j" 22.15-23.03 Ned 2: NOS-Studiofj Italiaanse en Spaanse voet^t. petitie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 38