Degradatie bijna onafwendbaar Van Eetveldt: nog één jaar ScheSdesport FIFA gaat de strijd aan tegen corruptie HVSY wordt wel kampioenmaar promoveert niet Topper In Bevobo is beslissend voor titel sport 26 HW, Breskens en Terneuzense Boys zijn afhankelijk van concurrentie Zaalvoetbal Axel: strijd lijkt beslist VRIJDAG 21 APRIL 1995 van onze voetbaimedewerker TERNEUZEN - Nu het kampioenschap van Terneuzen in de derde klasse van het zondagvoetbal een feit is, richt de aandacht zich de komende weken voor al op HVV'24, Breskens, Terneuzense Boys, Steen en Sluiskil. Wie van deze clubs kan de dreigende degradatie nog ontlopen? Zeker is intussen dat met na me de eerste drie clubs niets meer in eigen hand hebben en afhankelijk zijn van wat de concurrentie doet. De overwinning die Dongen in het Paas weekeinde boekte op SC Gastel (2-1), kwam HVV'24 hoe dan ook slecht uit. De realiteit is nu dat de ploeg van trai ner Paul Telussa met nog slechts twee wedstrijden te gaan drie punten op Dongen, Terheijden, Middelburg en DESK moet goedmaken. Niets is onmo gelijk natuurlijk, maar veel illusies lijkt HW zich niet meer te mogen maken als het om lijfsbehoud gaat. ..We gaan natuurlijk proberen om nog twee keer te winnen", kondigt aanvaller Carlo Blommaert strijdlustig aan, in de hoop dat „HW er in dat geval mis schien nog een beslissingswedstrijd uit kunen slepen." Maar ook Blommaert getuigt van realiteitszin als hij zegt dat „we in wezen voor een verloren zaak strijden." „Als Dongen nu zondag had verloren, dan hadden we nog kunnen zeggen: we komen met z'n vieren voor drie degradatieplaatsen in aanmerking. Maar nu kunnen we zelfs dat niet meer Zondag speelt HW uit tegen Terheij den en volgende week komt TAC/BWB nog op bezoek in Hulst. Eén nederlaag in die twee wedstrijden, of twee gelijke spelen op rij en HW is gezien. Voor het duel met Terheijden (Blommaert: die zijn ook nog niet veilig en zullen zeker voor een punt komen) kan HW weer be schikken over Dennis Rietjens. Daar staat echter weer tegenover dat zowel Jurjen Swiers als Patrick Taelman voor één wedstrijd geschorst is. Breskens In een zo mogelijk nog uitzichtlozer si tuatie dan HW verkeert op dit moment Breskens. De zondag derde klasser zag vorige week Steenbergen met 2-0 van DOSKO winnen en weet nu zeker dat elk verliespunt in de resterende twee wedstrijden degradatie inhoudt. Voor zover HW zich nog aan de laatste stro halm vastklampt, dan is daarvan bij Breskens al geen sprake meer. „Het be sef dat het gebeurd is, leeft al twee we ken", moet verdediger Tonnie van Voo- ren moedeloos toegeven. „Vóór Virtus- uit hadden we al niet meer dan een theo retische kans. Nu is het niet meer dan een kwestie van tijd..." Breskens speelt dit seizoen nog twee maal: zondag tegen DOSKO-thuis en f 4 k v Wim Pauw moet met Terneuzense Boys zelf winnen van Smerdiek, maar is zelfs dan niet zeker van behoud, foto Charles Strijd volgende week tegen Patrijzen-uit. In een van die twee wedstrijden valt het doek 'op zeker'. Hetgeen voor Van Voo- ren overigens geen verrassing is: „Dit hebben we al een heel seizoen aan kun nen zien komen. Na de winterstop is het ook alleen maar slechter gegaan." Robin Buitendijk en Willy de Jaeger zijn voor zondag opnieuw geschorst. Voor de rest kan trainer Bert Pentury terugvallen op de basis van de laatste weken. In dezelfde derde klasse, waarin Bres kens uitkomt, speelt kampioen Terneu zen zondag thuis tegen Patrijzen. Zoals voor Terneuzen de competitie ge speeld is, zo is dat in feite ook voor AZW het geval. De zaterdag derde klasser heeft de matige resultaten van na de winterstop moeten bekopen met een terugval naar de vierde plaats. Het enige positieve: het feit, dat de eerste periodetitel recht geeft op deelname aan de nacompetitie. Met het oog hier op zal de Axelse ploeg morgen (thuis te gen Oostkapelle) ongewijfeld met de handrem op van start gaan. Terneuzense Boys Voor Terneuzense Boys is dit laatste echter uit den boze. De vierde klasser heeft met nog slechts één wedstrijd op het programma niet langer alles in ei gen hand. Degradatie kan slechts voor komen worden als de Terneuzenaren morgen op eigen veld van hekkesluiter Smerdiek winnen en GPC (de enige con current nog) één of twee punten laat lig gen in de uitwedstrijd tegen kampioen Kogelvangers. Trainer Wim Pauw heeft wat dat betreft goede hoop, omdat zijn collega van Ko gelvangers toegezegd heeft dat zijn ploeg onder alle omstandigheden zijn sportieve plicht zal vervullen. „Maar eerst moeten we zélf winnen", waar schuwt Pauw, die er -indachtig' de met 3- 1 verloren uitwedstrijd - van uitgaat dat „dat zo makkelijk nog niet zal gaan." Pauw: „We hebben nu eenmaal een ploeg met beperkte mogelijkheden." Bij Terneuzense Boys ontbreekt mor gen alleen de geschorste Eric de Pooter. Vierde klasse In de vierde klasse van het zondagvoet bal heeft Koewacht in de strijd om een plaats in de nacompetitie nog twee troe ven in hand. De ploeg van Rudy Rietjens heeft niet alleen nog uitzicht op de derde periodetitel, maar maakt ook een beste kans om als hoogst ge klasseerde team achter Zierikzee en Walcheren te eindigen. Wat dit laatste betreft heeft Koewacht nog wel enige concurrentie te duchten van Philip pine, dat maar één punt achterstand telt. Zondag gaat Koewacht op bezoek bij Axel, terwijl Philippine de oversteek naai' Walcheren maakt. Onderaan de ranglijst lijken Steen en Sluiskil zich veilig te spelen ten koste van Zeelandia en Zeeland Sport. Eén ,maar' is er echter: zondag spelen beide ploegen tegen elkaar (in Sint-Jansteen), zodat de verliezer alsnog in de proble men kan komen. Vogelwaarde speelt zondag op eigen veld tegen Zeeland Sport en gaat Hoofdplaat op bezoek bij Zeelandia. Het programma: Morgen (zaterdag): Eerste klasse: DOVO-Hoek. Derde klasse: AZW- Oostkapelle. Vierde klasse: Terneuzense Boys-Smerdiek en SSV'65-Zaamslag. Zondag: Tweede klasse: Terheijden-HW'24. Derde klasse: Terneuzen-Patrijzen en Bres- kens-DOSKO Vierde klasse: Walcheren-Phi- lïppine, Zeelandia-Hoofdplaat, Axel-Koe wacht, Vogelwaarde-Zeeland Sport en Steen- Sluiskil. Eerste klasse afdeling: Hulsterloo-IJzendij- ke, Lewedorpse Boys-Clinge, Domburg- Graauw, Hontenisse-Renesse, Robur-Oost- burg en Ria W-Com Boys. Volgend seizoen met Terneuzense ploeg in overgangsklasse van onze basketbalmedeweker TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport uit Ter neuzen waren dit jaar opper machtig in het rayon Brabant/ Zeeland. Het mannenteam van coach Peter Vaal mag zich ach teraf gelukkig prijzen met de nieuwe klas, want de volgende vier plaatsen werden bezet door Brabantse clubs. Een klasse met Zeeuwse ploegen zou voor Scheldesport niet bevorderlijk zijn geweest, omdat in het ver leden de kloof tussen de Zeeuw se klasse en de overgangsklasse te groot bleek te zijn. Toch leeft bij Scheldesport nog altijd het schrikbeeld van de overgangsklasse. Voor de derde keer in successie heeft de Ter neuzense ploeg - na een onder breking van een jaar - het verlo ren terrein teruggewonnen. En volgens de jeugdige speler Mar- tijn van Eetveldt moet het luk ken om middenmoter in de over gangsklasse te worden. De 21-jarige basketballer vindt dat er een belangrijke mentali teitsverandering heeft plaatsge vonden binnen het team. „Het verschil met andere jaren is, dat we nu bij een achterstand bereid zijn om terug te knokken. Dat heeft dit seizoen vaak tot een po sitief resultaat geleid. Met een sterk collectief hebben we de ba sis gelegd voor het kampioen schap, want individueel hadden enkele ploegen meer in huis dan Scheldesport." De inventarisatie met het oog op volgend jaar heeft de laatste twijfels weggenomen. Het was voor Van Eetveldt een hele op luchting dat coach Peter Vaal en teamgenoot Chris Wijnja, hoe wel met een kanttekening, heb ben besloten om nog een jaar door te gaan. Anders was ook Van Eetveldt gestopt. Het mag duidelijk zijn dat de student, die aan zijn laatste jaar opleiding personeelsmanage ment in Breda begint, veel be wondering heeft voor zijn trainer /coach. „Het is tot nu toe mijn beste coach geweest. Ik zou in Zeeuws-Vlaanderen geen ver vanger van hetzelfde niveau we ten. En wat Chris Wijnja betreft: door zijn geweldige mentaliteit en zijn fanatieke coaching tij dens de wedstrijden is hij héél belangrijk geweest. Hij heeft sa men met André Wissel voor mij een voorbeeldfunctie. Ze hebben allebei uitstraling." En hoe zit het dan met Van Eet veldt zelf? „Ik ben dit jaar tel kens in de basis begonnen. Dat gaf me direct vertrouwen en daardoor heb ik in mijn spel best wel progressie gemaakt. Maar het zijn vooral ook de trainingen waardoor ik sterker ben gewor den. Omdat ik het. afgelopen jaar stage liep, heb ik twee keer per week kunnen trainen. Wijnja, Wissel en ook Willem van de Boogaart hebben meer ervaring. In eerste instantie dachten wij. Maarten Hozee en ik: wat zijn dat een stelletje zeurpieten. Maar ze gaven zich wel voor hon derd procent. Ik besef nu: als we beter willen worden, dan moeten we ons ook anders opstellen. Met meer inzet dus." Martijn van Eetveldt is een laat bloeier. Hij begon als straatbas ketballer op de pleintjes, maar pas in 1990 sloot hij zich aan bij Scheldesport. Hij moest een keuze maken en stopte zodoen de als muzikant bij de harmonie De Vliegende Hollander. Hij zet te naast zijn studie alles op bas ketbal. Een halfjaar speelde Van Eetveldt bij de junioren, daarna kwam hij twee seizoenen voor het zogeheten 'studententeam' uit. De 1.92 meter lange forward speelde in die periode vaak bij twee teams. Twee jaar geleden werd hij bankzitter bij het eerste team. „Ik was al blij om in te mo gen vallen, maar ik snapte niet waarom ik zo snel weer naai- de kant moest. Ik speelde net als andere jeugdspelers: zo veel mo gelijk naar voren rennen. Vorig jaar kreeg ik pas in de gaten dat het uitgangspunt de verdedi ging is." Er zijn, zegt hij, nog wel meer punten voor verbetering vat baar. „Aan mijn schot moet ik nog werken. Als forward ben ik een paar keer topscorer geweest. De aanvallende rebound moet DOHA (ANP) - „Corruptie vreet zich in in de voetbalwereld. Het is een soort kanker. Het is heel moeilijk uit te roeien, zeker als het zich eenmaal in het lichaam heeft genesteld. In het beginsta dium kan je het nog stoppen. Dat is wat we nu moeten doen." Zo omschrijft woordvoerder Co oper van de FIFA, wereldvoet- balfederatie, de problemen waai de voetbalwereld voor staat. De corruptie kwam tijdens het WK jeugd in Qatar opnieuw aan het daglicht. Donderdag liet de FI FA weten nog steeds op jacht te zijn naar twee gokbazen uit Azië. Zij proberen in Qatar spe lers om te kopen. De FIFA heeft de lokale veiligheidsdienst van Qatar ingeschakeld om de twee op te sporen. De namen van de twee gokbazen zijn bij de FIFA bekend. Cooper wilde niet zeggen uit welk lan- d(en) ze afkomstig zijn. Volgens een official uit Portugal komen ze uit Thailand en Maleisie en werken ze voor de 'wedden- schapmafia' in Maleisië. Volgens Cooper worden prosti- tuées ingezet om de spelers om te kopen. „Prostituées zouden met spelers op de foto zijn gezet om ze daar later mee te verras sen en te chanteren", zo zei hij. „De gokbazen hebben vrouwen meegenomen naar Qatar. Seks tussen spelers en prostituées heeft er niet plaats gehad. De spelers zijn onschuldig." Martijn van Eetveldt: „Het verschil met andere jaren is, dat terug te knokken." e nu bij een achterstand bereid zijn om foto Charles Strijd beter kunnen, maar daar zullen we ook als team op moeten trai nen. Alleen Wijnja gaat de re bounds goed aan, de andere spe lers staan er meestal naar te kij ken. En Wijnja is er in uitwed strijden volgend jaar niet bij zijn." De 16-jarige Jacques van der Klein zou zijn vervanger kunnen worden. De inpassing van jeugd (vorig jaar) wordt als een pluspunt er varen, hoewel de training op woensdag - vanwege studie bui ten Zeeuws-Vlaanderen - minder bezet zal zijn. Dat geldt óók voor Martijn van Eetveldt. „Ik blijf me voor honderd procent inzet ten voor basketbal. Ik train vol gend seizoen 's woendags bij een Bredase club en op vrijdag bij Scheldesport. Het zou wel eens mijn laatste seizoen kunnen worden voor Scheldesport, want als ik volgend jaar slaag, zal ik voor een baan als personeelsma- nager waarschijnlijk buiten Zee land moeten zijn." Van Eetveldt is ervan overtuigd dat Scheldesport in de over gangsklasse zal slagen. „Het is belangrijk dat we als team com pleet zijn gebleven. Vroeger was Scheldesport afhankelijk van sterke individualisten als Leon Zaal en Willem van de Boogaart. Als die inbreng wegviel, was het meteen gebeurd. Nu vormen we een eenheid. Met die winnaars mentaliteit moeten we ver kun nen komen." AXEL - Ratjetoe lijkt in de Axelse zaalvoetbalcompetitie de titel te grijpen, want de con currentie verspeelt bijna weke lijks punten. Naaste belager La Chonette leed deze week tegen het laaggeklasseerde Chalet een verrassende nederlaag: 2-8. Humphrey klapwijk (3x), Ron Ingels (2x), Jurgen Meyer (2x) en Alex Neyer zorgden voor de ruim uitgevallen zege. Door deze uitslag kon Ratjetoe zich puntverlies veroorloven te gen Primus Pluym (4-4). Alex de Visser scoorde drie maal voor Rimus Pluym. Antoin Thoen deed hetzelfde voor Ratjetoe. Stand bovenaan in de eerste klas A: 1 Ratjetoe 10-27, 2 Chonette 10-25, Primus Pluym 10-23, 4 Axel 11-20, 5 Disco Love II10-19. Stand in de eerste klas B: 1 Cysouw 7- 18, 2 Steelant 7-17, 3 Doelder Hont 8- 13,4 Van Alten 7-11,5 de Ruyter 8-9. van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - De handbal dames van HVSV kunnen het kampioenschap in de Belgische afdeling bijna niet meer ontlopen. Aan een geijkspel heeft de Terneu zense ploeg in eigen huis dit weekeinde tegen Eeklo vol doende om de titel binnen te halen. Een vervolg op het seizoen zal er echter niet zijn, want HVSV zit weer eens verstrikt in de ambte lijke handbalmolens, zowel van de Belgische als van de Nederlandse bond. Het wordt een titel zonder pro motie dus: trainer Louis Verburg wordt er moede loos van. Het begon allemaal al met de aanloop van HVSV in de Belgische afdelingscompeti tie. Toen de afdeling Zeeland drie jaar geleden te dun be zet bleek en de clubs de keuze kregen tussen de afde ling Rotterdam en Vlaande ren (in Brabant was men niet welkom), koos HVSV voor België. De mannen van de Terneuzense club werden destijds probleemloos toege laten, maar het aanmel dingsformulier van de vrou wen was ergens tussen de Nederlandse en de Belgische handbalbond blijven steken. Het trieste gevolg was dat de Terneuzense speelsters een seizoen lang op non-actief stonden. Vorig jaar nam HVSV spor tieve revanche door als twee de in de hoogste afde lingsklasse te eindigen. Dit jaar hebben de vrouwen van Verburg er nog een schepje bovenop gedaan: met nog twee wedstrijden te spelen staan ze vier punten los. Aan een gelijkspel tegen Eeklo hebben ze dit weekeinde dan ook voldoende voor de titel. Riant Trainer Louis Verburg is niet echt verbaasd over de riante positie die zijn ploeg in neemt. „Ik schatte na dat eerste seizoen de kans groot dat we nu kampioen zouden worden", aldus de trainer. „Alleen Squadra Femina was een geduchte concur rent." Maar ook dat team bleek uiteindelijk niet sterk genoeg om de Terneuzense ploeg in de weg te staan. „Het grote verschil met de rest van de clubs lag op het conditionele en het techni sche vlak. Daarin hebben wij een grote voorsprong. Dat hebben we niet zo maar ge kregen natuurlijk. Tijdens elke training is daaraan ge werkt", aldus Verburg. De Terneuzense oefenmeés- ter noemt het een groot voor deel dat hij met een redelijk brede selectie aan het sei zoen kon beginnen. „We zijn met twaalf speelsters begon nen, maar zijn gedurende de competitie zwaar ingekrom pen. Twee speelsters zijn nu in verwachting, Saskia Note- baert ging studeren in Enge land en vorige week op de training raakte Jennie Ver- kerke zwaar geblesseerd met een afgescheurde achilles pees. Nog acht speelsters hebben we dus over." Volgens Verburg is „lande lijk spelen" met zo'n smalle selectiegroep uit den boze. „Kijk, als je derde divisie wilt spelen, dan moet je van tevoren toch redelijke ver wachtingen hebben. En dat zou in ons geval niet reëel zijn." Maar ook al was het anders geweest: HVSV zou sowiezo hebben bedankt voor pro motie. „Als de vrouwen in Nederland derde divisie zou den gaan spelen, dan houdt dat automatisch in dat de hele club weer in Nederland moet spelen. Voor de man nen blijft de keuze dan be perkt tot de afdeling Rotter dam. Daar zijn de meeste spelers niet voor." Protesten HVSV heeft ook de mogelijk heden onderzocht om in Bel gië landelijk te gaan spelen, maar toelating van een Ne derlandse club in de landelij ke klassen blijkt op een storm van protesten van de Waalse Bond te stuiten. „Vlaanderen wil wel, en die afdeling zou zich nog wel sterk willen maken, maar die is aan handen en voeten ge bonden door de affaire Initia Hasselt", legt Luis Verburg uit. „Deze club wil al een hele tijd in Nederland spelen, maar dat wordt tegengehou den door de Nederlandse bond. De Vlamingen kunnen zich dus gewoon niet sterk maken voor ons. En wij wor den weer de dupe van een he leboel regeltjes." Ook over de rol van de afde ling Zeeland in het gehele 'Rotterdam/Vlaanderen- drama' is Verburg niet echt gelukkig. „Van de Zeeuwse afdeling zijn altijd heel wei nig signalen gekomen in on ze richting, laat staan dat ze iets van duidelijkheid heb ben weten te brengen. En die gedachte leeft niet alleen bij ons, maar het is me inmid dels duidelijk geworden dat ze er bij HV Hulst precies zo over denken." Er blijft de Zeeuws-Vlaamse clubs weinig anders over dan te wachten tot de Neder landse handbalbond de nieuwe regio's gevormd heeft. Als het de Brabanders belieft zal er dan een regio Zeeland-West Brabant ont staan, maar dan zal het waarschijnlijk al 1998 zijn. „De komende drie jaar zijn wij dus het kind van de reke ning", aldus de 46-jarige be drijfsleider Verburg. Als HVSV dit weekeinde het kampioenschap binnen haalt, wordt er in elk geval gefeest in de kantine van sporthal 't Zwaantje. Dat zullen de vrouwen van HVSV ze zich niet laten ont nemen. En als het aan Louis Verburg ligt zal er later nog een feestje volgen: als de Zeeuwse afdelingsbeker (daarvoor wordt in toernooi- vorm gestreden) wordt be haald. De HVSV-trainer acht die mogelijkheid zeker niet uit- gesloten. „Als je de tegen- standers bekijkt (Olympus 2 en 3, Orion, EMM) dan heb- ben we een goede kans om de beker voor de derde keer te j winnen. Dat zou toch ook wel klasse zijn." Trainer Louis Verburg. van onze volleybal medewerker TERNEUZEN - Op twee speel dagen van het einde beginnen in de voorjaarscompetitie van het Terneuzense bedrijfsvolleybal de beslissingen te vallen: in 1B kon Echo Audio ook na het goede resultaat tegen koploper ING-Bank (1-2) degradatie niet ontlopen. In 3A had Philips aan de 2-1 zege op TeVoRe net ge noeg om kampioen te worden en degradeert Foaks 3. In de hoofdklasse moet de top per tussen Foaks en Dees op de slotdag (2 mei) over het kam pioenschap beslissen en dan staat ook het degradatieduel tussen DOW en Ar tl and Art- land. In de klassen IB en 2A blijft de competitie ongemeen spannend. Van de nederlaag van ASTER (1-2) tegen De Pooter wist leider ING-Bank niet opti maal te profiteren, de ploeg kwam tegen Echo Audio niet verder dan 2-1. In 2A gaat in de slotfase telkens wel een van de vier titelkandida ten in de fout. NHI en Beldo heb ben de beste uitgangspositie, maar gelet op het zware pro gramma waarin alle kansheb bers elkaar nog wel een keer te gen komen, zijn ook Toyota Ver- vaet en Deltan zeker nog niet uitgeschakeld. Slechte beurten waren er c week voor WM, CIS en Fok Neelemans. VVM trad voor ei zoveelste keer onvolledig i (het Bevobo-bestuur overweeg: sancties), Foto Neelemans CIS kwamen met vijf spelers binnen de lijnen. CIS leverde b» vendien geen scheidsrechter. Uitslagen: Foaks 3-Visser Sn_' Hanab 0-3; Philips-TeVoRe 2-: DOW 3-Gemeente 3-0, URS-B.& Si 3; Scheldesport-DOW 2 0-3; Artlandi Artland 2-De Hoop 0-3; Havenschap Foaks 4 2-1; WM-Wabeko 0-3 0 DOW-Foaks 0-3; De Pooter-ASTER: 1PSOVZ-Deltan 0-3; Rabobank-G; meente 1-2; Peugeot Dees-ArtlandJ Artland 3-0; VC Notabene-CIS 2-i Foto Neelemans-V.& V. 1-2; Echo Au dio-ING-Bank 1-2. Standen: IA Peugeot Dees 11-31 Foaks 10-26; CIS 11-17: Stuntmari 11-17; VC Notabene 11-11; DOW HM Artland Artland 10-4. 1B: ING Bank 11-24; ASTER 10-21; FotoNef lemans 11-18; De Pooter 10-17; Foal' 2 11-16; V.& V. 10-10; Echo Audio H 6. 2A: Beldo 10-22; NHI 10-22; Delist 11-22; Toyota Vervaet 10-20; PSOtf 11-13; DOW 2 11-12; Scheldesport |l 1 2B: De Hoop 12-31; Peugeot Dees^ 10-20; Rabobank 10-16; Deltan 2 li- 13; Gemeente 10-13; Artland At land 2 11-10; PSOVZ2 11-7. 3A: Philips 11-28; Voorwaarts/Vi de Waal 10-21; Visser Smit Haitf 11-21; TeVoRe 10-17; Foaks 4 U-U Havenschap 10-11; Foaks 3 11-3 DOW 3 10-21; VC Schelde 10-21.® beko 11-20, B.& S. 11-20; Gemeen»! 10-15; URS 11-9; WM 11-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 42