Niemand in Amerika is nog veilig PZC PZC Bom maakt 'einde aan onze onschuld' Charismatische Apo Ocalan leidt PKK met ijzeren hand De PKK zwemt als een vis in het water opinie Terreuraanslag in saüie hoofdstad van Oklahoma schokt de VS Hedenavond vrijdag 21 april 20.30 uur BRAM BEEKMAN in de Die Kunst der Fuge van Johann Sebastian Bach Te oud Joegoslavische dissident Djilas (83) overleden VRIJDAG 21 APRIL 1995 van onze correspondent in Washington, Hans de Bruijn De bomaanslag van ruim twee jaar geleden op het World Trade Center in New York had de Amerikanen al doen beseffen dat terreuracties niet alleen meer buiten de gren zen van de VS gebeuren. „Maar in Oklahoma?", vroeg de ver twijfelde gouverneur van die staat, Frank Keating, zich woensdag na de ontploffing bij het kantoorgebouw in Okla homa City af. De vraag hoe zoiets kon gebeu ren in de oersaaie hoofdstad van de even saaie staat in Amerika's midden-westen hield de afgelo pen dagen iedereen bezig. In New York, of Washington - we reldcentra met volop doelwitten voor terreur, daar kun je zoiets verwachten. Maar woensdag werd duidelijk dat heel Amerika doelwit kan zijn. Tegelijk met de aanslag ging een schokgolf door de VS. Miljoenen Amerikanen zullen er steeds meer rekening mee moeten houden dat dit ook hen kan overkomen, onaange kondigd, op plaatsen waar je het niet verwacht. De Amerikanen hebben lang ge dacht in eigen land gevrijwaard te zijn van terreuracties. Bom aanslagen gebeurden in Liba non, in Londen, in Israël of Pa rijs, maar niet in Amerika. Zij voelden zich veilig, ook al waren elders in de wereld vaak Ameri kaanse mensen en installaties het doelwit van terroristen. Zo als in 1983, toen Palestijnse zelf moordcommando's een bom aanslag uitvoerden op het hoofdkwartier van de Ameri kaanse mariniers, die in de Liba nese hoofdstad Beiroet probeer den vrede te stichten. In een op die van Oklahoma City lijkende puinhoop kwamen toen 245 ma riniers om. Maar dat waren sol daten in een oorlog. Amerika is een open samenle ving, waarin, ondanks de ogen schijnlijk strenge immigratiere- gels, jaarlijks honderdduizen den illegaal hun toevlucht zoe ken. Vuurwapens zijn net zo makkelijk te koop als een brood je bij de bakker. Aan vuurwa pengeweld zijn Amerikanen al lang gewend. Maar niet aan bomaanslagen. Het misplaatste gevoel van vei ligheid werd in 1993 voor het eerst geschokt, toen islamiti sche extremisten een bomaan slag uitvoerden op het World Trade Center in New York. Daarbij kwamen zes mensen om en raakten er duizend gewond. De twee vierhonderd meter hoge torens liepen voor meer dan een miljard dollar schade op. De daders van die aanslag staan nog steeds in New York terecht. En vorige maand werd in Pakis tan het meesterbrein achter die aanslag, Ramzi Ahmed Youssef, aangehouden. Hij werd meteen aan de Verenigde Staten uitgele verd. Aanhangers zworen wraak tegen de VS. Uiteraard werd dus gisteren meteen druk gespecu leerd over Palestijnse of andere islamitische terroristen. Oklahoma City heeft een grote islamitische gemeenschap, die vooral uit studenten bestaat. In de stad zijn de laatste maanden diverse bijeenkomsten geweest van extremistische islamtische groeperingen, waarbij vertegen woordigers van de Islamtische Jihad en de Hamas-beweging aanwezig zouden zijn geweest. In 1992 werd in Oklahoma een Vooral de beelden van gewonde kinderen, zoals dit slachtoffertje dat door een politieman naar buiten wordt gebracht, schokte Amerika. foto Steve Gooch/RTR van onze correspondent Hans de Bruijn Ik dacht eerst dat het een aardbeving was, zei een man die werkte in het kantoor op de hoek van Robinson Street en Fifth Street in het hart van Okla homa City. Het gebouw schudde op zijn grondvesten, daarna kwamen het pla fond naar beneden en stortten de muren in. Negen verdiepingen zakten op el kaar. Maar de aarde beefde niet, al was de dreun van de explosie die het Alfred Mur- rah Building verwoestte tot 50 kilometer verderop te voelen. Terroristen maakten woensdagochtend negen uur plaatselij ke tijd, net nadat iedereen aan het werk gegaan was, 'een eind aan onze on schuld', zoals een van de overlevenden het cynisch noemde. En een eind aan het leven van tientallen, mogelijk zelfs honderden mensen. Een man vertelde hoe hij vijf verdiepin gen naar beneden was gevallen. Maar hij overleefde het. Een andere man was min der gelukkig. Voor het gebouw kwam een vrouw om in haar auto. Duizenden renden de straat op, sommi gen bebloed en met gescheurde kleren, anderen ongedeerd maar in paniek. Stra ten ver van het gebouw verwijderd waren de bloedsporen op het wegdek te zien. ..Wie dit op zijn geweten heeft zou een he le pijnlijke dood moeten sterven", zei een radeloze man. Vooral de beelden van baby's en peuters die dood of zwaar gewond uit de puinho pen werden gehaald, maakten diepe in druk. Zij bevonden zich in een kinder dagverblijf in het gebouw, en waren net door hun ouders afgezet. Een voor een werden ook volwassen slachtoffers uit het puin gehaald. Lichaam na zwaai' ver minkt lichaam. Bij een vrouw moest haar onderbeen worden geamputeerd om haar onder het beton vandaan te kunnen halen. Langer wachten was wegens het instortingsge vaar- onmogelijk. Vier verdiepingen ho ger zat, duidelijk zichtbaar vanaf de straat, een dode man op een stoel. Red- door Diederik Kramers Een bevrijdingsbeweging moet „in de bevolking le ven als een vis in het water". De ze stelregel van de Zuidameri- kaanse revolutionair Che Gue vara past de Koerdische Arbei derspartij (PKK) toe in haar strijd tegen het Turkse leger in het zuidoosten van het land. De strijdkrachten beantwoorden het geweld van de Koerdische separatisten met nog hardere maatregelen, waarbij de bur gers het moeten ontgelden. Want, in de woorden van de Turkse president Demirel: om een vis te vangen moet je de vij ver droogleggen. Het geweld van de PKK wordt slechts overtroffen door dat van het leger, zonder dat het er naar uitziet dat de ene partij de an dere kan uitschakelen. De PKK kan naar schatting 10.000 tot 15.000 strijders mobiliseren, een veelvoud van de enkele honder den leden die op 15 augustus 1984 de strijd met het Turkse ge zag aangingen. De PKK treedt vaak hard op, ook tegen de eigen bevolking. Zij dwingt dorpen de guerrillastrij ders van voedsel en vervoer te voorzien, waardoor de inwoners represailles van het leger riske ren. Vermeende vijanden en col laborateurs, zoals leraren en de door het leger aangestelde dorpswachten worden ver moord, soms met hun hele gezin, aldus Amnesty International. Om de bevrijdingsstrijd te finan cieren zou de beweging zich schuldig maken aan drugssmok kel. gedeeltelijk in samenwer king met de Turkse maffia. Maar de „verschroeide aarde"- tactiek van het Turkse leger neemt in het zwartboek van Am nesty nog meer bladzijdes in. Daardoor kiezen veel Koerden toch partij voor de PKK. Arres taties, martelingen en verdwij ningen zijn schering en inslag. Zeker 900 dorpen zijn ontruimd en vernietigd en 1,4 miljoen in woners zijn verbannen naar ste delijke gebieden. Verdrevenen Veel verdrevenen kwamen in de grote steden in west-Turkije te recht. Dit betekende tevens dat het Koerdische vraagstuk zich vanuit het zuidoosten naar de rest van het land verspreidde. Vorig jaar namen de bomaansla gen in de steden toe maar Kamal Amain, werkzaam bij de Federa tie van Vluchtelingenorganisa ties Nederland en mede-auteur van het overzichtswerk De Koerden, ziet in de Turkse ste den nog geen stadsguerrilla ont staan: „De Koerden leven niet in afgesloten getto's onder elkaar, en er is veel vrees voor repres sie". De Turkse overheid stelt dat er geen Koerdisch probleem is maar een terroristisch-PKK- probleem dat met alle. vooral militaire, middelen bestreden moet worden. Gematigde Koer dische parlementariërs van de Democratische Partij die voor een dialoog pleitten, moesten dit met celstraffen bekopen. Amain plaatst de PKK in de tra ditie van Koerdisch verzet tegen het Turkse gezag, dat deze eeuw al verscheidene malen uitmond de in een opstand. „De Koerden kiezen voor elke partij die voor hen opkomt. Nu is dat de PKK, maar als het een radicaal islami tische beweging was, zouden ze die steunen." Nadat de Turken met de val van het Ottomaanse rijk in 1920 wa ren teruggedrongen tot de hui dige grenzen, werden de Koer den als grootste minderheid aan gedwongen assimilatie onder worpen. Ze moesten voortaan „Bergturken" heten, mochten hun taal niet meer spreken, en gingen zich zelfs schamen voor hun eigen cultuur. Veel Koerden die als gastarbeider naar West- Europa zijn gekomen of er zijn geboren en getogen, hebben hun schaamtegevoel hier pas afge worpen. „Ze werden zich in het Westen bewust van hun Koerdi sche identiteit", zegt Amain. „Sommigen zijn in Nederland opgegroeid en naar school ge gaan, om vervolgens naai- Tur kije te gaan om de PKK te steu nen." door Diederik Kramers Voor de Turkse regering is hij een bloeddorstige terro rist, en zelfs Koerden vrezen hem om zijn wreedheid. Het dogmatische marxisme dat hij aanhangt lijkt sinds de val van het communisme in de Sovjetu nie geheel uit de tijd. Toch kan Abdullah Ocalan, de charisma tische leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), in het Koerdische zuidoosten van Tur kije rekenen op groeiende steun voor zijn strijd tegen het Turkse gezag. De 45-jarige Ocalan is vooral een keiharde strateeg, die geen mid del onbenut laat om zijn doel te bereiken: een vrij Koerdistan. „Ook al sterven er dit jaar 100.000 mensen, onze beweging kan niet vernietigd worden", verklaarde hij in 1992 tegenover een Turkse krant. De PKK leidt hij sinds haar oprichting in 1978 met ijzeren hand. Trainingskampen De niets ontziende strategie en het marxisme heeft hij gemeen met de vroegere Sovjetdictator Jozef Stalin, net als de zwarte borstelige snor en de wilde oog opslag. Binnen de PKK heerst een persoonlijkheidscultus rond Ocalan, gevoed door de indoctri natie van Koerdische strijders in de trainingskampen. Zijn aan hangers vereren hem als „het licht van Koerdistan". Ocalan is in 1946 geboren als telg van een arm boerengezin in Abdullah 'Apo' Ocalan richtte de PKK op. Hij koos voor de gewa pende strijd om „de Koerdische zaak niet met politieke discussies te vertragen". foto ANP Liedjes De PKK heeft het 60 jaar oude beleid van ontkenning van de Koerden weten om te keren, al dus Amain. Het succes van de PKK is in oost-Turkije te zien: „Vorig jaar zag ik hoe jongeren in hun auto openlijk Koerdische liedjes op de cassetterecorder speelden. Drie jaar tevoren was dat nog onmogelijk geweest". De Koerdische kwestie is daar mee ook in Turkije tot op zekere hoogte bespreekbaar geworden, doordat de psychologische bar rière tussen Koerden en Turken is afgebroken. Wijlen president Özal, zelf van Koerdische af komst, zette een eerste stap toen hij enkele jaren geleden het ver bod op de Koerdische taal op hief. Maai- door de steeds har dere confrontatie dreigen angst en wantrouwen tussen Turken en Koerden toe te nemen, zowel in Turkije als in het Westen. (ANP) ORGELCONCERT OOSTKERK te MIDDELBURG Het werk van J.S. Bach is nog steeds een inspiratiebron en uitgangspunt voor talloze componisten en musici. Hij legde een onbegrensde vindingrijkheid aan de dag zonder ooit de grenzen van het heersende muzikale systeem te overschrijden. Toegang f 20; Donateur Nieuwe Muziek f 15; Omerli, een dorpje in de provin cie Sanliurfa nabij de grens met Syrië. Tijdens zijn studie politi cologie aan de Universiteit van Ankara werd hij politiek actief. Dat kwam hem in 1972 tot zijn eerste veroordeling te staan, ze ven maanden cel wegens „Koer dische activiteiten". In 1978, toen het politiek activis me en terreuraanslagen van links en rechts in Turkije aan de orde van de dag waren, richtte Ocalan de PKK op. Aanvanke lijk was de partij bekend onder de naam Apocular, „de Apoïs- ten", naar Ocalans bijnaam „Apo", een koosnaampje voor Abdullah. Ocalan koos meteen voor de gewapende strijd „ten einde de Koerdische zaak niet te vertragen met politieke discus sies". Daarmee raakte de PKK slaags met rivaliserende Koerdische bewegingen, totdat het Turkse bijeenkomst van islamitische extremisten gehouden, waar zesduizend mensen schreeuw den om de dood van alle joden en alle 'ongelovigen'. Een terreur- expert noemde Oklahoma City gisteren 'een centrum voor radi cale islamitische activiteit in de VS'. Maar veel inwoners hadden daar geen flauw benul van. Waco De methode - een autobom - deed ook aan Palestijnse terreur denken. Maai- er zijn meer moge lijkheden. Zo bevond zich in het gebouw het regionale kantoor van het Bureau voor Alcohol, Tabak en Vuurwapens (ATF), de federale politie-eenheid die vooral jacht maakt op wapen smokkelaars en mensen die ille gale vuurwapens bezitten. Het was gisteren op de dag af twee jaar geleden dat een einde kwam aan de belegering van de boerderij van de sekte van de zo genaamde 'Branch Davidians' in Waco in Texas. De sekteleden, onder leiding van David Koresh, verschansten zich daar twee maanden lang zwaarbewapend tegen een politiemacht van hon derden agenten. De belegering begon nadat een eerste bestor ming door de ATF bloedig was afgeslagen. Vier agenten kwa men om het leven. Op 19 april eindigde de belege ring toen de politie de boederij opnieuw bestormde en de sekte leden het complex in brand sta ken. Daarbij kwamen 85 sektele den om het leven. Aanhangers van de sekte beschuldigden de politie er,van die doden op hun geweten te hebben. dingswerkers hadden een laken over hem gelegd. Die reddingswerkers moesten uiterst voorzichtig werken, omdat elk moment muren konden instorten. Overal troffen zij lichamen aan. Toen kwam het bericht dat er een nieuwe bom was ontdekt en moesten de redders zich noodgedwongen terugtrekken, soms gewonden achterla tend. „Laat me niet alleen", zei een gewonde jonge vrouw tegen ambulance-verpleger John Griffith. „Maai- ik zei: ik moet wel", vertelde Griffith later. „Ik probeerde mij in haar situatie in te leven. Zij moet toen heel erg alleen geweest zijn". Pas vijf uur later kon de vrouw toch uit het puin wor den gered. Binnen het Algemeen Ouderen Verbond dreigt een scheuring. Het rommelt behoorlijk in de grootste seniorenpartij van Nederland. Oprichter Martin Baten burg (76) mag van een aantal partijgenoten de stap naar de Senaat niet maken. Hij zou te oud en te vaak ziek zijn voor deze zware post. Batenburg zelf vindt dat grote on zin. Onder leiding van AOV-fractievoorzitter in de Tweede Kamer, Jet Nijpels, is een anti-Batenburg beweging ontstaan. Maar, zoals dat gaat bij een goede ruzie, heeft een aantal mensen zich achter Batenburg geschaard, De problemen binnen de partij lijken onoplosbaar. Te meer daar het niet het eerste akkefietje is waarmee het Algemeen Ouderen Verbond van doen heeft. Zo werd het fractielid Hendriks kort na het aantreden van de fractie in de Tweede Kamer uit de partij gesme ten. Dat ging allemaal weinig tactvol. Zonder veel uitleg liet fractievoorzitter Nijpels weten dat Hendriks dwars lag en te individualistisch te werk ging. Bij enkele frac tiegenoten wekte dat verbazing. Zij hadden daar nooit iets van gemerkt. De spanningen liepen in de maanden na de verwijdering van Hendriks steeds hoger op. Fractievoorzitter Nijpels trok zich daar niets van aan. Ging stoïcijns haar eigen weg. Van overleg is nog weinig sprake. De fractie moet het zelf maar uitzoeken. Dat 'beleid' heeft zijn weerslag op het werk van de frac tie. Vaak is pas in een zeer laat stadium duidelijk welk stemgedrag de AOV'ers in debatten zullen vertonen. De onderbouwing is ver te zoeken. Het gevolg is dat de gro te fracties het AOV niet serieus nemen. Nu de ruzie rond voozitter Batenburg naar buiten is ge komen, wordt steeds duidelijker dat het AOV elke vorm van leiding ontbeert. Persoonlijke voorkeuren spelen een te grote rol. Fractievoorzitter Nijpels zoekt steun bij persoonlijke vrienden en niet bij haar fractie. Het is onder meer aan haar te wijten dat de interne par tijstrijd nu op straat wordt uitgevochten. Zoiets kan maar tot een ding leiden: scheuring in de fractie. En dat is het einde van het AOV. In mei vorig jaar begonnen de AOV'ers met zes fractiele den. Nu zijn het er nog vijf. Als een deel van de fractie het er bij laat zitten, is de partij ten dode opgeschreven. Welke oudere zal nog op een partij stemmen, die rollend over straat gaat. Welke oudere kan zich nog herkennen in een fractie, die een uitermate grillig stemgedrag ver toont. Welke oudere kan zich dan nog herinneren dat het AOV is opgericht om de AOW overeind te houden, Om op te komen voor het belang van de ouderen? De partij is druk doende. Maar niet met het uitdragen van standpunten, die net voor de Tweede Kamerverkie zingen zo veelbelovend klonken. leger in 1980 de macht greep. Ocalan vluchtte naar Syrië waar hij zich nog steeds zou bevinden. Volgens andere berichten ver blijft. hij in de Beka'a-vallei in Li banon, waar de PKK een trai ningskamp zou hebben. Confrontatie Na enkele jaren besloot hij dat de PKK, die enkele honderden strijders telde, sterk genoeg was om de confrontatie met het Turkse gezag aan te gaan. Op 15 augustus 1984 begon de PKK de oorlog met guerrilla-aanvallen op kleine dorpen. Elf jaar en 15.000 doden later, moet het Turkse leger tienduizenden manschappen inzetten in zuid- oost-Turkije om de beweging te bestrijden. De Koerdische bevolking werd het slachtoffer van de terreur van de PKK, die vermeende vij anden en hun gezinnen ver moordde, maar nog meer van de Turkse contra-terreur. De le- geracties dreven veel Koerden in de armen van de PKK wiens boodschap, een mengeling van marxisme-leninisme en nationa lisme, meer en meer gehoor vindt. Maar de strenge dogmaticus Ocalan is soms flexibel in de leer. Aanvankelijk wilde hij ook een sociale revolutie voeren te gen de feodale clanleiders die het traditioneel in Koerdistan voor het zeggen hebben. Maar onder druk van het moslim-fun- damentalisme in Koerdische kringen treedt de PKK tegen woordig hard op tegen drank misbruik, prostitutie en zeden verwildering. De uiteindelijke doelstelling van het PKK staat nog niet geheel vast. Ocalan en de leerboeken van de PKK pleiten afwisselend voor een onafhankelijke staat, een Groot-Koerdistan met de volksgenoten uit Syrië, Irak en Iran, of een federatie met Tur kije. „We willen de democratie en het volk in Turkije versterken", be loofde Ocalan toen hij de Turkse autoriteiten in december een staakt-het-vuren voorstelde. „De eenheid en soevereiniteit van Turkije worden niet be dreigd." Tezelfdertijd haalt hij echter hard uit naar tegenstan ders: de Turkse premier Qiller heet een „marionet van de gene raals" en Duitsland een land „waai- het nazidom de Koerden afslacht". (ANP) Milovan Djilas, die na een belangrijk communistisch politicus te zijn geweest de eer ste vooraanstaande Joegoslavi sche dissident werd, is donder dag op 83-jarige leeftijd overle den aan een hartstilstand. Dat heeft zijn zoon bekendgemaakt. Na tijdens de Duitse bezetting een leidende rol te hebben ge speeld in het door Josip Tito ge leide verzet, werd Djilas na de vestiging van het communisti sche bewind minister en tweede man binnen de partij. In 1954 viel hij, na de bureaucratie aan de kaak te hebben gesteld en te hebben gepleit voor het toe staan van een tweede politieke partij, bij Tito in ongenade. In 1957 verscheèn, na naar het wes ten te zijn gesmokkeld, zijn boek De Nieuwe Klasse, waarin hij wijst op het ontstaan van een nieuwe, Socialistische boven laag en de ondergang van het communisme voorspelt. Djilas speelde een belangrijke rol in het conflict van Joegosla vië met Moskou, dat in 1948 uit brak. Zijn weerzin tegen het Sov- jet-communisme was ontstaan na een reeks ontmoetingen mei Sovjet-dictator Jozef Stalin. Na in ongenade te zijn gevallen b Tito zat hij in totaal bijna tien jaar gevangen. Op 31 decembet 1966 kwam hij door een decreet van Tito onverwacht vrij. De laatste jaren verscheen Dji las zelden in het openbaar. Wel waarschuwde hij nu en dan in woord en geschrift tegen het na tionalisme van de huidige Servi sche president Slobodan Milose vic. (AP) De redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant maakt naast de eigen nieuwsgaring gebruik van de volgende bron nen: Geassocieerde Pers Diensten (GPD), Algemeen Neder lands Persbureau (ANP), Associated Press (AP), United Press International (UPI), Deutsche Presse Agentur (DPA), Agence France Press (AFP), Reuters (RTR) en European Pressphoto Agency (EPA). Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde, Hoofdredactie: A. L. Oosthoek Vlissingen: Oostsouburgse- weg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. 01184-84000. Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg. Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes. Tel. 01100-31800. Terneuzen: Axelsestraat 16, 4537 AK Terneuzen. Tel. 01150-94457. Hulst: Servicepunt: Boekhandel Duerinck, Gentsestraat 12, Tel. 01140-14058. Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel. Tel. 01155-68000. Zierikzee: Oude Haven 41 4301 JK Zierikzee. Tel. 01110-15380. Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17,00 uur. Openingstijd Zierikzee 8.30-17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, Tel. 01184-84000; Redactiefax: 01184-70102. 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 14.00 uur; op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maan dag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur- Te!. 01184-84000. Fax 01184-70100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 86,75, automatische afschrijving 85,90, franco per post 110,00; per maand 30,50, automatische afschrij ving 30,00; jaarabonnement 335,00, auto matische afschrijving 333,50; jaarabonnement franco per post 440,00; losse nummers maan dag t/m vrijdag 1,50. zaterdag 2,25 p.st. (alle bedragen inclu sief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 169 cent per mm; minimumprijs per advertentie 25,35; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 6,50 meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B V. Vlissingen PZC-ombudsman: C. van der Maas, Telefonisch spreekuur maandag 't/m vrijdag 9.30-12.00 uur, Tel. 01184- 84401.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 2