Van Gaal wil wel langer blijven Italianen zorgen voor rel om Oranje Arsenal verrast ook Sampdoria Italiaanse pers: dit is de mooiste finale Nederlandse junioren na nederlaag naar huis Schenk: bezem moet door de schaatsbond KNVB en COVS blij met noodwet sport op tv Veel wedstrijden in ronde van Lewedorp Trainer moet zijn ploeg voorbereiden op vijf hectische weken uitslagen ZEIST (ANP) - Bondscoach Guus Hiddink heeft Peter van Vossen, die bij Ajax een vaste stek heeft op de bank voor re servespelers, opgeroepen voor de selectie van het Nederlands elftal. Samen met vaste keus Danny Blind zorgt hij voor de Zeeuwse inbreng in Oranje. Het Nederlands elftal speelt woensdag in Praag een EK- kvvalificatiewedstrijd tegen Tsjechië. Ook Johan de Koek, centrale verdediger van Roda JC, is op geroepen door Hiddink. De ro buuste mandekker, met pas twee interlands achter zijn naam, neemt in de spelers groep van zestien man de plaats in van zijn ploeggenoot Eric van der Luer. In vergelijking met de EK-kwa- lificatiewedstrijd tegen Malta is Patrick Kluivert evenmin van de partij. De jeugdige aja- cied, die in het duel tegen Bayern Miichen licht aan de enkel geblesseerd raakte, is wel geselecteerd voor het olym pisch team, dat een dag eerder tegen Tsjechië speelt. De selec tie van het Nederlands elftal komt vandaag, vrijdag, in hotel Huis ter Duin in Noord wijk bij een. Maandag reist het gezel schap af naar Tsjechië. Hiddink heeft Bergkamp, Jonk en Winter geen toestemming- gegeven zondag nog in de Ita liaanse competitie uit te ko men. Het trio, dat met Inter en Lazio nog volop strijdt om plaatsen in de UEFA-Cup. dient zich vandaag te melden in het trainingskamp in Noord- wijk. Lazio riep Aaron Winter gisteren gewoon op voor de vrijdag-training. KNVB-woordvoerder Ger Stolk liet weten dat de KNVB dit keer op zijn strepen- zal staan. „De bond zal niet schro men om de UEFA in te schake len. Hiddink heeft zich bij voor gaande interlands, tegen Malta en Luxemburg, zeer coulant opgesteld. De Italianen heb ben besloten toch een heel competitieprogramma af te werken. Dan moet men niet gek opkijken dat er spelers worden opgeëist," aldus Stolk. De Italiaanse clubs uit de serie A missen zondag in totaal ze ventien spelers. De spelers van het Italiaanse elftal. datWoens- dag in en tegen Litouwen speelt, melden zich pas zon dagavond. na de competitie wedstrijden. Selectie Nederlands elftal: Blind, Frank de Boer, Ronald de Boer, Overmars, Van der Sar, Seedorf, Van Vossen (Ajax), Bosz, De Goey (Feyenoord), Numan, Valckx (PSV). Bergkamp, Jonk (Inter Milan). De Koek (Roda JC), Roy (Nottingham Forest). Winter (Lazio Roma). Selectie olympisch elftal: Dirkx, Fuchs, Playfair, Hoekstra (PSV), Oulida, Reiziger. Kluivert (Ajax), Schuiteman. Van Bronckhorst (Feyenoord). Makaay, Korsten (Vi tesse). Ooijer (Volendam), Vierklau (FC Utrecht), Laros (Willem II). Westerveld. (FC Twente), Roorda (FC Groningen). AMSTERDAM (GPD/ANP) - Kleine oogjes met hier en daar een wal, zie daar de almachtige Ajacieden een dag na de fraaie triomf op Bayern. Vermoeid maar gelukkig. „Ja hoor, we zijn de stad nog even ingeweest", is Mare Overmars de vragenstel lers voor. Louis van Gaal ook? Nee. „Ik deed in de foyer van het Olympisch stadion het licht uit, toen vond ik het wel mooi ge weest." Mare Overmars sloot woensdag een mindere periode af. „Het was de wedstrijd van het jaar en straks, in Wenen, krijgen we weer een wedstrijd van het jaar. De' voelde me onbeschrijflijk goed. Toen ik mijn vader na af loop zag, wist ik dat hij hetzelfde gevoel had. Dat zag ik aan zijn ogen, aan de emoties." Overmars was precies twee maanden en een dag oud toen Ajax zijn laatste Europa Cup I won, op 30 mei 1973 tegen Juven- tus. Hij kent Cruijff eigenlijk al leen van de tv. „En mijn vader hield in die tijd nog meer van motorcross." Ajax en Louis van Gaal is een re latie die nog wel even stand houdt. De huwelijkse voorwaar den lopen eind volgend seizoen af, maar nu al laat de oefenmees- ter doorschemeren in te zijn voor een contractverlenging. „Ja, ik zie mezelf wel bij Ajax blijven. Als ik weg had gewild, was ik al lang weggeweest. Eind vorig jaar waren er wat aanbiedin gen." Hij liet ze schieten, omdat hij het naar z'n zin heeft in de Water graafsmeer. En omdat z'n eind doel, van Ajax een topclub ma ken die elk jaar meestrijd om de Europese hoofdprijzen, nu echt vorm begint te krijgen. Een Europacup-triomf, straks op AC Milan, brengt dat ideaal weer een flinke stap dichterbij, hoewel Van Gaal helemaal niet zo onder de indruk is van de ploeg die in de laatste zes Euro pacup I-finales vier keer op draafde en drie keer won. Van Gaal: „Parma en Juventus, dat is pas top of the bill. Wat zegt mij nou zo'n Champions League. Dat wordt allemaal zo opgebla zen door de media en de com mercie. Bayern staat zesde in de competitie, Milan vierde. Dat is de realiteit." Daarom weet de trainer nu al dat de druk straks in de finale bij Milan ligt. „Wij zijn al geplaatst voor de Champions League, wij worden kampioen. Milan moet de finale winnen om zich te plaatsen. Dat hield ik de spelers ook voor voorafgaande aan de wedstrijd tegen Bayern. Bij de tegenstander lag de druk, niet bij ons." Van Gaal vertelde zijn spelers gisteren ondermeer wat hen de komende maand te wachten staat. Ze kunnen makelaars die talenten willen onderbrengen in Italië op de stoep verwachten. Seedorf is al in verband ge bracht met Juventus en Parma. Maar de 19-jarige international is een nuchtere jongen. „Aan zijn spel hebben we niets kunnen merken", aldus de trainer. Van Gaal rekent erop dat een paar spelers Ajax zullen veria- DOHA (ANP) - Na het 3-0-ver- lies tegen Portugal is het Neder lands junioren elftal uitgescha keld op het WK. AI voor aan vang van het WK leek het team, dat de acht beste spelers miste vanwege clubbelangen, vrijwel kansloos. Tegen Portugal bewees het Ne derlands elftal waarom. De eer ste 25 minuten gingen nog, maar daarna verloor het team het ver trouwen. Doelman Jim van Fes- sem, die Goesenaar Rody Hoe- gee uit het elftal speelde, ging in de fout en tikte Ramires aan. De strafschop van Beto was on houdbaar voor de keeper van Willem II, die in het groepsduel met Argentinië twee penalty's stopte. Volgens coach Rinus Israel kon den zijn spelers na die treffer niet de motivatie vinden elkaar op te peppen. Ze waren teneergesla- gen. Na de 2-0 van Dani, die in eens een hoekschop in de verste hoek krulde, scoorden de Portu gezen met een unieke 'ruzieva riant'. Bruno Caires en Dani na men een aanloop en botsten te gen elkaar. Tijdens de 'onenig heid' die ontstond, nam Dani vlug de vrije trap en scoorde in valler Agostinho 3-0. De scène was de afgelopen dagen goed in gestudeerd. HAARLEM (GPD) - Als er hom meles is binnen de KNSB, valt onmiddellijk de naam van Ard Schenk als 'troubleshooter'. Bart Veldkamp opperde na het vertrek van voorzitter David Meijer en bestuursleden Wiebe Wijnja, Arie Griffoen en Arnold van Walsem, dat de oud schaatskampioen geknipt is voor het voorzitterschap van de hond. Schenk peinst er evenwel oiet over toe te treden tot het Dagelijks Bestuur van de KNSB. Schenk: „Wat heb ik te zoeken hij de schaatsbond? Niets. Zoals de zaken nu gestructureerd zijn binnen de schaatsbond, zie ik er geen heil in om de draad weer op 'e pakken." Volgens Schenk is de tijd nu rijp om een bezem door de bond te ooien. „Het roer moet rigoureus om. Er moet een sectie topsport komen, die los wordt gekoppeld van de toerisme-poot. Net als bij de KNVB, waar amateur- en be taald voetbal aparte onderdelen De ISU gaat binnenkort de kampioenen betalen. De KNSB meemoeten met die stroom en de zaken niet langer tussen ten na het seizoen. In eerste in stantie de reserves. Van den Brom, Oulida. Van Vossen mis schien. Wat de vaste krachten betreft? Rijkaard stopt. Verder? „Wie weg wil, gaat weg. Dat heb ik altijd gezegd. Ik ben niet bang dat we mensen kwijtraken. Het is aan ons ervoor te zorgen dat ze niet van de kaart raken. Want we staan op de drempel van enkele fantastische prijzen." Het landskampioenschap kan Ajax eigenlijk niet meer ont gaan. Waarschijnlijk is dat op 10 mei, als Ajax FC Utrecht ont vangt, een feit. Twee weken later is de Europese bekerfinale. Maar al wordt de titel pas na 10 mei behaald, hetgeen onwaarschijn lijk is, dan heeft Van Gaal nog geen problemen. „Een kam pioenschap mag gevierd wor den, al is het een paar dagen voor de finale. Het is onzin datje niet kunt spelen als je een avondje door het lint bent ge gaan. Ikzelf had nooit zoveel problemen na een feestje. Het is toch een kwestie van geestelijke structuur." De komende vijf weken is z'n be langrijkste taak de selectie scherp te houden. Van Gaal: „We moeten telkens weer nieuwe uitdagingen zoeken. Het record van ongeslagen wedstrij den staat met 31 op naam van Feyenoord, wij staan nu op 29. De volgende tegenstander is MW en daar hebben we de afge lopen twee seizoenen niet kun nen winnen. De spelersgroep zal zich moeten realiseren dat er twee fantastische prijzen te win nen zijn." Louis van Gaal nipte gisteren, nadat zijn ploeg de finale had bereikt, onder grote belangstelling aan een glaasje Spa-rood. „Wat zegt mij nou zo'n Champions League." foto Lex de Meester Nederland heeft volgens Israel verloren van „een team dat sterk genoeg is het toernooi te win nen". Daarom wilde de bonds coach na afloop ook niet te lang treuren. Bovendien heeft Oranje op een jeugdtoernooi nooit goed gepresteerd. In Nederland draait het immers om de oplei ding. In tegenstelling tot Portu gal, waar spelers na hun 19e jaar niets meer bijleren. Doha. WK junioren, groep C: Neder land - Portugal 0-3 (0-1). 26. Beto 0-1 (strafschop), 46. Dani 0-2,69. Agostin ho 0-3. Scheidsrechter: Albrecht (Dui). Aantal toeschouwers: 2500. Gele kaart: Landzaat, Schoenma kers, Knapen en Van Fessem (Ned), Beto, Nunu Ribeiro, Boia en Bruno Laires (Por). Argentinië - Honduras 4-2 (3-0). 7. Ibagaza 1-0,40. Pena 2-0,43. Pena 3-0, 49. Guevara 3-1, 60. Medina 3-2, 72. Pena 4-2. Eindstand: 1. Portugal 3-9 (6-2), 2. Ar gentinië 3-6 (5-3), 3. Nederland 3-3 (7- 4), 4. Honduras 3-0 (5-14). Groep D: Kameroen - Costa Rica 3-1 (2-1). 27. Ndiefi 1-0, 30. Benneth 1-1, 37. Mvondo 2-1, 75. Mvondo 3-1. Duitsland - Australië 1-1 (1-0). 22. Rath 1-0, 54. Viduka 1-1. Eindstand: 1. Kameroen 3-7 (7-4). 2. Australië 3-4 (5-4). 3. Costa Rica 3-3 (3- 6). 4. Duitsland 3-2 (3-4). Kwartfinales (zondag): Brazilië - Ja pan, Spanje - Rusland. Portugal - Au stralië, Kameroen - Argentinië. neus en lippen door willen rege len op de avonden en in de week einden." Oud-olympisch kampioen Bart Veldkamp noemde het vertrek van het bestuur goed nieuws voor de schaatssport. Veldkamp hoopt dat er nu een bestuur komt met mensen die niet zo halsstarig zijn en die wel naar de schaatsers willen luisteren. „In het verleden is dat nooit ge beurd." Vrouwencoach Ab Krook meent dat het bestuur niets anders kon doen dan opstappen. „Na het vertrek van het volledige sectie- bestuur en de harde opstelling van de rijders heeft het bestuur voldoende vingerwijzingen ge kregen. Er is een onwerkbare si tuatie ontstaan en dan moet het bestuur niet tegen beter weten in blijven zitten." Hoofdsponsor Aegon volgt de ontwikkelingen binnen de schaatsbond met aandacht. „Het wordt er bepaald niet mooier op", vertelde zegsman Brink. „Maar het is nu zeker nog te vroeg om een standpunt te be palen." Engelsen in bekerfinale tegen Real Zaragoza LONDEN/GENUA (RTR/SID/ AFP) - Real Zaragoza en Arse nal hebben gisteren de finale bereikt van het Europese toernooi voor bekerwinnaars. De Spanjaarden verloren in Londen de halve finale tegen Chelsea met 3-1, maar door de 3-0-thuiszege bekert Real Za ragoza verder. Titelverdediger Arsenal, dat thuis met 3-2 Sampdoria had verslagen, won pas na het ne men van strafschoppen. Die waren noodzakelijk na de 3-2- eindstand. Bij de Engelsen be nutten drie spelers een penal ty; de Italianen maakten er twee. Arsenal en Real Zara goza ontmoeten elkaar in de fi nale op 10 mei in Parijs. De treffer van Santiago Ara- gon in de 54e minuut was voor Real Zaragoza van beslissen de waarde. Chelsea, dat na een half uur aan de leiding kwam door een doelpunt van Fur long, moest daarna vier tref fers maken. Een vrijwel onmo gelijke opgave tegen de goed spelende Spanjaarden, die in de kwartfinales Feyenoord uitschakelden. Desondanks probeerden de Engelsen, die het toernooi in 1971 wonnen, het toch. Hartstochtelijk koos de formatie van speler/mana ger Glenn Hoddle de aanval. Veel mislukte, maar in de 62e minuut trof Sinclair doel. Het derde doelpunt liet echter te lang op zich wachten. Vier mi nuten voor tijd scoorde Stein 3- 1, maar toen geloofde niemand meer in de finaleplaats. Ian Wright van Arsenal omspeelt een speler •an Sampdoria. fotoEPA Zoals twee weken geleden was Sampdoria - Arsenal een wed strijd om van te smullen. Spanning volop, veel doelpun ten en een dramatisch einde. Vier minuten voor het einde van de reguliere speeltijd juichten de Italianen ten te ken dat ze de finale hadden be reikt. Na twee snelle treffers van Claudio Bellucci in de 84e en 86e minuut leek de ploeg van de niet speelgerechtigde Ruud Gullit - hij kwam dit Eu ropese seizoen al uit voor AC Milan - veilig te zijn. Maar de Zweed Stefan Schwarz bedierf het feestje. Hij sleepte met zijn doelpunt een minuut voor tijd een verlenging in de wacht. Uitstel van executie, dachten de toeschouwers in het Luigi Ferraris-stadion in Gtnua. Maar hun ploeg slaagde er niet te scoren. In de afsluitende se rie strafschoppen ontpopte David Seaman zich als een held. De doelman van Arsenal hield drie van de vijf penalty's tegen. De ongelukkigen wa ren: Mihajlovic, Jugovic en Lombardo. De gelukkigen heetten Dixon, Hartson en Adams. Zij hielpen Arsenal aan de tweede finaleplaats binnen een jaar. Genua. Sampdoria (Ita) - Arsenal (GBr) 3-2 n.v (1-0). 14. Mancini 1-0, 62. Wright 1-1, 84. Bellucci 2-1, 86. Bellucci 3-1, 89. Schwarz 3-2. Eer ste wedstrijd: 2-3. Arsenal wint na strafschoppen 3-2. Londen. Chelsea (GBr) - Real Zara goza (Spa) 3-1 (1-0). 31. Furlong 1-0, 54. Aragon 1-1, 63. Sinclair 2-1, 86. Stein 3-1. Eerste wedstrijd: 0-3. Real Zaragoza naar finale. ZEIST (ANP) - Het aantal mo lestaties van scheidsrechters in het amateurvoetbal op KNVB- niveau loopt langzaam maar ge staag terug. Sinds de invoering van het „noodwetje" half fe bruari, is het aantal geweldple gingen met ongeveer 15 procent verminderd. Dat bleek gisteren tijdens het eerste evaluatiege sprek tussen de KNVB en de COVS, de belangenvereniging voor arbiters in het amateur voetbal. De strenge straffen tegen spelers en/of teams die een scheidsrech ter te lijf gaan, blijven tot aan het einde van dit seizoen van kracht. Na goedkeuring door de algemene amateurvergadering in mei worden de tuchtmaatre gelen officieel in het reglement opgenomen. Belangrijkste on derdeel van het nieuwe pakket is het uit de competitie zetten van een bij herhaling handtastelijke ploeg, met automatische degra datie tot gevolg. „Ik verwacht dat over een jaar het aantal molestaties met ruim vijftig procent is gedaald", zei Govert van der Borden, voorzit ter van de Centrale Organisatie Voetbalscheidsrechters (COVS). „De schrik zit er bij de meeste voetbalverenigingen flink in. Zo hoort het ook. Want we zijn pas tevreden als het hele probleem de wereld uit is." In de eerste weken van het nieuwe KNVB-beleid bleef het aantal misdrijven tegen scheids rechters ongeveer gelijk. Maar na de gunstige uitspraak van de Utrechtse rechter in het kort ge ding dat amateurclub APWC eind vorige maand tegen de KNVB aanspande, is een scher pe daling waarneembaar. De voetbalclub was uit de competi tie genomen en vocht vergeefs de rechtsgeldigheid van die maatregel aan. Sinds de invoering van de straf maatregelen zijn landelijk zes teams uit de KNVB-competitie genomen. Het lik-op-stuk-beleid van de KNVB kent volgens Van der Borden nog één zwak punt: de melding door de scheidsrech ter van zijn molestatie. „Uit angst en of uit schaamte durven sommige arbiters het incident niet meteen de dag erna bij de KNVB aan te geven. Als we die vrees bij al onze leden kunnen wegnemen, zijn we alweer een stuk verder. Want als de KNVB geen informatie krijgt, kan er ook geen actie worden onderno men. En op die manier kweek je rechtsongelijkheid." Vrijdag 05.45-06.00 Did 1: Morgenmagazin Sport extra 08.30-01.30 EURO: Diverse sporten. 11.25-13.30 BBC 2: Snooker WK in Sheffield. 13.10-14.10 RTI, 4: Barend Van Dorp. 14.20-19.00 BBC 2: Snooker. WK in Sheffield. 16.55-17.08 Did 2: Sport Heute. 18.39-18.47 Ned 2: NOS-Sportjour- naal. 18.45-19.10 RTLSport. 19.30-20.00 BRT 1 Sport. 22.00-23.00 BBC 2: Snooker: WK in Sheffield 22.15-22.30 Did 1: Sportschau. 22.16-22.34 Ned 3: NOS-Sportjour- naal. 23.25-23.55 RTL 4: Sport. 23.30-00.00 RTL Sport-Profile, serie portretten van Duitse topspor ters. 00.15-00.45 BBC 2: Fantasy Football League: magazine. 00.45-02.00 BBC 2: Snooker: WK in Sheffield. Ajax-Bayern het best bekeken HILVERSUM (ANP) - De tweede helft van Ajax-Bayern Mün- chen heeft woensdag 4.6 miljoen kijkers getrokken en is daar mee de best bekeken televisie-uitzending van 1995 tot nu toe geworden. Het rechtstreekse NOS-verslag van de eerste helft van de halve finale in de Champions League werd door 4,14 kijkers gevolgd en de nabeschouwing direct na de wedstrijd door vier miljoen kijkers. Dat blijkt uit cijfers van de Dienst kijk- en luisteron derzoek van de NOS. De waardering van de tweede helft was met 8.1 hoog. Bij de eerste helft lag die met 7.9 iets lager. Zeeuwse wielrenners naar Frankrijk PHILIPPINE - Een gecombineerde ploeg van Erotic Discount Centre en de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen zal morgen, zaterdag, deelnemen aan de Bouclé de l'Artois. een klassieker in Frankrijk. Voor deze wedstrijd was EDC uitgenodigd, maar omdat dezelfde dag de Gasbeltour (een wedstrijd in het kader van de topcompetitie) wordt verreden, is voor een gecombi neerde ploeg gekozen. De wedstrijd tussen Maroeuil <in de buurt van Arras) en Frevent heeft een afstand van 150 kilome ter. Ploegleider Ab Verplanke reist met het achttal Peter Mol, Eric Vereecken, Valery Lemmens. Jeroen van Hoorn, Jeroen Lenting, Michael Hayman, Nestor Schnasse en Karei Warnier naar deze wedstrijd. Schwalbe kost Möller twee duels FRANKFURT (DPA/SID) - De tuchtcommissie van de Duitse voetbalbond heeft international Andreas Möller gestraft voor onsportief gedrag. De middenvelder van Borussia Dortmund werd gisteren voor twee wedstrijden geschorst. Bovendien dient hij een boete van 11.000 gulden te betalen. Möller versierde zaterdag in het duel met Karlsruhe SC een strafschop. Later gaf hij in een televisie-interview toe niet te zijn geraakt. Möller is de eerste voetballer die zich bij de tucht commissie moest verantwoorden wegens het maken van een „Schwalbe". Klinsmann wellicht naar Bayern MUENCHEN (AP) - De Duitse spits Jürgen Klinsmann zal Tottenham Hotspurs aan het eind van dit seizoen verlaten om bij Bayern Muenchen te gaan voetballen. Dat heeft de Mün- chener krant TZ gisteren bericht. Volgens de krant, zijn Klinsmann en Bayern het eens over een contract voor vier jaar dat morgen, zaterdag, ten huize van Bayern-voorzitter Franz Beckenbauer in het Oostenrijkse Kitzbühel zal worden ondertekend. Uli Hoeness. de manager van Bayern. weigerde het bericht te ontkennen of te bevesti gen. Hij zei dat hij niet later een leugenaar wilde worden ge noemd. MILAAN (GPD) - AC Milan maakt zich op voor zijn 22ste fi nale om een internationale hoofdprijs. De eindstrijd tegen Ajax. op woensdag 24 mei in We nen. wordt algemeen be schouwd als het laatste avon tuur van een gouden generatie. In de afgelopen jaren namen de Italiaanse media al vaker af scheid van AC Milan als heerser in het mondiale voetbal. Tel kens keerde de club terug aan de top. In 1991 na het vertrek van trainer Sacchi, in 1993 na het af scheid van Gullit en Rijkaard en in november nog na de dubbele victorie van Ajax op Milan en de ontluisterende verliespartij te gen Velez Sarsfield om de we reldcup. Het zegt veel over de mentale kracht van spelers en trainer, dat ze na de tegenvallers eind vorig jaar zijn blijven gelo ven in een nieuwe EC-finale. „Ajax krijgt in Wenen te maken met een ander Milan," beloofde trainer Capello woensdagavond na de winst op Paris SG. „Dat neemt niet weg dat ons een heel zwaar karwei wacht. Ajax is een uitstekende ploeg, maar dat heb ik al gezegd voor de eerste wed strijden in dit seizoen. Ik ver wacht een prachtige finale." Capello meent dat AC Milan de successenreeks kan voortzetten omdat de club zich telkens op tijd heeft aangepast aan nieuwe situaties: „Er staat nu een rela tief jonge en fitte ploeg. De 'oude draken' zijn uitstekend vervan gen. Het was onvermijdelijk dat we een terugval zouden krijgen, maai- we hebben de schade kun nen beperken." In de Italiaanse media wordt Ajax beschouwd als de zwaarste tegenstander, die AC Milan kon treffen in de eindstrijd. 'Het is de mooist denkbare finale', kopte gisteren het dagblad La Stam pa. 'Milan bellissimo", bloklet- terde La Gazzetta dello Sport. Voor Luis Fernandez, de versla gen coach van PSG, is AC Milan de grote favoriet. „Ik houd een beetje van Ajax, maar eerlijk ge zegd denk ik dat AC Milan als team veel sterker is." van onze wielermedewerker LEWEDORP - Morgen (zater dag) houdt het wielercomité Le wedorp voor de zestiende keer de plaatselijke wielerronde. Daarbij hebben de organisato ren een uitgebreid programma in elkaar gezet. Nieuwelingen en amateurs lossen gedurende de lange dag de trimmers van de Stichting Trimbelangen Mid den Zeeland af. Om 12.00 uur gaan de C-trim- mers van start voor een wed strijd over 42 kilometer. Daarbij zullen vele ogen gericht zijn op de plaatselijke favorieten Mar tin de Kok en Adrie Hazen. Ove rigens rijden de trimmers om het officiële kampioenschap van de Stichting TMZ. De B-trimmers gaan om 13.15 uur op jacht naar de titel en moeten daarvoor 55 kilometer verteren. De A-trim mers gaan om 14.45 op zoek naar de kampioenstrui via een wed strijd over 63 kilometer, die loopt over het traditionele par koers van 4.2 kilometer. Bij de A- trimmers zullen de favorieten zoals Johnny van de Klooster, Gerard van Antwerpen en Huib Slabbekoorn zeker hun neus aan het venster willen steken. De inschrijving bij de nieuwelin gen die om 16.31 starten, is rond uit bedroevend. Amper tien jon ge coureurs heben zich bij het plaatslijke comité gemeld. Te leurstellend. maar het gebrek aan belangstelling zal ongetwij feld te maken hebben met de for se concurrentie van wedstrijden in Brabant. De A-amateurs krijgen 84 kilo meter voor de wielen en vertrek ken om 16.30 uur. Een kleine vijf tig coureurs hebben zich aange meld. Dat betekent dat een inte ressante strijd mag worden ver wacht, waarbij renners als Jos Schipper, Peter Hoondert en Mario van Vlimmeren roet in het eten kunnen gaan gooien voor de plaatselijke Antoin Goense, die zeker voor eigen publiek zal willen schitteren. Dammen Stadskanaal. Nederlands kam pioenschap mannen, elfde ronde: Zwart - Thijssen 1-1, Van Leeuwen - Van der Zee 1-1, Van der Pal - Van Aalten 1-1. Scholma,- Krajenbrink 1- 1. Van der Kooij - Meijer 0-2, G Jan sen - Clerc 1-1. Wesselink - H. Jansen 1-1. Stand: 1 Scholma 16,2 G Jansen 15. 3. H Jansen en Meijer 13. 5. Thijssen 12, 6. Van Aalten. Clerc en Van der Zee 11. 9. Krajenbrink en Van Leeu wen 10. 11. Wesselink 9. 12. Van der Pal en Zwart 8,14 Van der Kooij 7. Sportprijsvragen Luckv 10 van donderdag 20 april: 2- 10-18-21-24-28-30-32-37-41-42- 47 - 54 - 60 - 61 - 66 - 71 - 72 - 77 - 78. tonder voorbehoud) Tennis Hamilton. Bermuda Open, mannen, 500.000 gulden, tweede ronde: Teb- butt (Aus) - Martin (VSt/1) 7-5 6-3. Kwartfïnales: Shelton (VSt) - Teb- butt 7-6 1-6 6-3. Hadad (Col) - Morgan (Aus) 6-4 7-6. Hongkong. Mannen, 500.000 gulden, tweede ronde: Carlsen (Deiv7i - Sie- merink (Nedi 6-4 2-6 7-6, Chang (VSt/ 1) - Radulescu (Dui) 5-7 6-3 6-1, Cou rier (VSt/2) - Stark i VSt) 7-5 6-1. Apell (Zwe) - Damm (Tsj) 6-7 6-3 6-3. Volkov (Rus/6) - Ho (VSt) 5-7 7-5 6-4. Nice. Mannen. 500.000 gulden, twee de ronde: Rosset (Zwi/5i - Carretero (Spa) 6-4 6-3. Fromberg iAusi - Cor retja (Spa) 6-3 6-4. Medvedev <Oek/4) - Javier Sanchez (Spa) 6-0 6-3. Wood- forde (Aus) - Leconte iFra) 6-2 7-5. Fromberg Aus) - Corretja (Spa) 6-3 6- 4. Monte Carlo. Mannen, challenger, 80.000 gulden, kwartfinale: Schal ken (Nedi - Solves (Fra> 6-3 6-3. Halve finale: Kulti/Tillström (Zwei - Kraji- cek/Emilio Sanchez (Ned/Spa) 6-3 6- Voetbal Schiedam. SMC (3e klas) - Sparta 1-3 (0-0). Doelpunten Sparta Krijgsman, Pieren en Amhaouch. Duiven. DVV (afdeling) Dordrecht'90 0-9 (0-4). Doelpunten makers: Rook, Schaap en Atmodi- koro 2, Van Wattum, Heijstek en Brögger België, competitie: Club Brugge - Lierse 1-0. Engeland, competitie: Blackburn Rovers - Crystal Palace 2-1 Schotland, competitie: Kilmarnock Glasgow Rangers 0-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 25