Met zorg voor natuur hengelen Nieuw leven Expo Haringvliet Haven Terneuzen boekt een stijgende goederenoverslag FZC Eis vier jaar voor bruut verkrachten van echtgenote Vijf maanden geëist voor drie inbraken Uitkeringsfraudes bestraft met boetes zeeland lezers schrijven VRIJDAG 21 APRIL 1995 bws 1 1 Werkstraf na ontvoeren dochter MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft, de 42-ja- rige man uit Velden, die vorig jaar oktober zijn 18-jarige doch ter uit een woning in Zierikzee ontvoerde, een werkstraf van 240 uur en zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf opge legd. Er was achttien maanden waarvan zes maanden voor waardelijk tegen de uit Rak afkomstige vader geëist, maar de rechtbank vond dat vanwege zijn slechte gezondheid en drei gende gezinsproblemen geen gevangenisstraf kon worden op gelegd. De rechtbank is van mening dat de man ernstig inbreuk heeft gemaakt op de zelfstandigheid van zijn volwassen dochter en constateerde dat hij het verkeerde van zijn daad niet inzag. De man beschouwde het als een schande voor de familie dat zijn dochter het ouderlijk huis was ontvlucht. Het meisje was weg gelopen na voortdurende botsingen met haar vader, die niet kon accepteren dat zij zich volgens de Nederlandse normen gedroeg. De familie is in 1988 uit Irak gevlucht en heeft politiek asiel in Nederland gekregen. Werkstraf voor bijstandsfraude MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 46-ja- rige Vlissingse conform de eis veroordeeld tot 210 uur dienst verlening voor bijstandsfraude. Zij verzweeg tien jaar lang de alimentatie die zij voor haar dochter kreeg, waardoor de sociale dienst haar over een pe riode van tien jaar 68.000 gulden te veel uitkeerde. De dienst vordert 30.000 gulden van haar terug. Inval in woning drugsdealer VLISSINGEN - Bij een inval in een woning aan de Verkuyl Quakkelaarstraat in Vlissingen heeft de recherche van de poli tie Walcheren de 41-jarige hoofdbewoner van het pand aange houden. De inval vond donderdagmorgen plaats om twintig over negen. De Vlissinger wordt ervan verdacht de laatste maanden te handelen in hard drugs en tegen hem liep een re cherche-onderzoek. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Bij de inval werden ook een 28-jarige man en een 30-jarige vrouw uit Vlissingen aangehouden, die volgens de politie in het pand waren om drugs te kopen. In de woning werden een zeer geringe hoeveelheid hard drugs en enkele, vermoedelijk gesto len, goederen aangetroffen. van onze verslaggever Wout Bareman TERNEUZEN - Vroeger besloot je op een goede dag je kaplaarzen aan te trekken en in het gezelschap van een paar vriendjes met een ouwe hengel, een homp witbrood in een zakje èn een 'emmertje voor de buit' te gaan vissen. Kennis? Wat was er nou voor nodig om in de sportparkvijver zo'n enorme karper te vangen... Je kon ze als het ware zo uit het water schep pen. En als je niet al te zeer werd afge leid door aanstormende plaatselijke voetbalhelden, die bij wijze van af wisseling 'omterhardst' op hun dood gewone fiets rond de vijver koersten, zag je die joekels van karpers zelfs uit het water springen. Maar... je ving meestal niks. En uiteindelijk kwam je tot de conclusie dat je" er eigenlijk geen hout van kon. Vissen bleek méér dan alleen maar een hengeltje met een deegprop in het water hangen. Hengelsport is een kunst. Voer aan maken, haakjes draaien, je lood kie zen... De echte visser wist dat al lang, maar tot een goeie overdracht van kennis aan de jeugd kwam het eigen lijk nooit. Ja, sommige verenigingen richtten wel een jeugdafdeling op, maar de opzet bleef beperkt. Waar om? Omdat er nauwelijks geschoold kader voorhanden was. Neem nu de visclub Ontspanning Na Inspanning (ONI) in Terneuzen, die dit jaar het vijftigjarig bestaan viert en ter gelegenheid daarvan onder meer een jeugdplan presenteert. Voorzitter Arie Hamelink (57) en pen ningmeester Ben van den Bos (34) knikken. Jawel, de hengelclubs zijn aan modernisering toe. Want bij de meeste clubs draait alles toch eigen lijk alleen maar om de senioren. Op een ledenbestand van 425 (inclusief begunstigers) telt ONI nu een kleine 50 jeugdleden. Vaak kinderen, die van huis uit al door de bacil werden aange tast en de kennis overnamen van 'pa'. Arie Hamelink: „Wij hebben de jeugd eigenlijk altijd een beetje laten zwem men. Op kampioenschappen en zo zag je onze vissertjes er zielig bij zitten, domweg omdat ze van ons te weinig basis-kennis hadden meegekregen." Dat er bij de jeugd wel degelijk be langstelling bestaat voor de hengel sport. blijkt volgens Ben van den Bos dagelijks. „Ik zat bijvoorbeeld een keer bij een uitwatering net buiten Terneuzen te vissen en ik ving nogal wat. Een eindje verderop zaten twee jongetjes, van wie de ene op een be paald moment naar me toe kwam om te vragen hoe het toch kwam dat zij niks vingen. Toen heb ik m'n eigen spullen opgeruimd en ze verteld hoe je een voertje maakt, hoe je haakjes draait... die dingen. Je ziet 'in het wild' veel kinderen vissen, zonder dat ze er ook maar iets van afweten." Voorzitter Hamelink (rechts) en penningmeester Van den Bos met enkele jeugdleden van ONI bij de Spuikreek in Terneuzen. foto Charles Strijd Hamelink: „Bestuursleden van ons gaan nu cursussen jeugdbegeleiding volgen en in het najaar gaan we van start met ons jeugdplan. Ik denk dat we op die manier ook de vernielzucht langs de kreken en waterlopen kun nen terugdringen. Want er ontstaat door onoordeelkundig handelen van gelegenheidsvissers nogal eens scha de aan rietkragen en visplaatsen." Cursussen in vissen? Ieder bestuurs lid van Ontspanning Na Inspanning volgt ze vandaag de dag. Want een zichzelf respecterende hengelsport vereniging doet meer dan alleen een visje uitzetten om het later weer te vangen. Hamelink: „Het is veel meer de kant van 'natuur en milieu' opge gaan. Hoe je te gedragen in de natuur, daar draait het om. Wij hebben voor iedere kreek een beheerplan opge steld en we volgen dus met z'n allen alle mogelijke cursussen. Visherken- ning, vangstregistratie, visstandbe- heer. Een bestuur dient tegenwoordig uit zeer kundige mensen te bestaan. Bij ons is het dus standaard: kom je in het bestuur, dan ga je op cursus." Voor van alles en nog wat. ONI neemt zelf regelmatig watermonsters om bij voorbeeld het zout- en zuurstofgehal te te bepalen. Maar Hamelink zelf houdt zich bijvoorbeeld ook bezig met 'wat er onder water gebeurt'. „Ik ben benieuwd wat er écht inzit, ook in de bodem. In de Spuikreek en het Gat van Pin te, maar ook in ander viswater worden we gelukkig weer veelvuldig met de Zwanemossel geconfronteerd. Een heel goed teken; een indicatie dat de kwaliteit verbetert. Want is de Zwanemossel weg, dan is het water écht kapot." Hamelink en de zijnen controleren ook regelmatig de staat, waarin het riet verkeert. „We houden onze leden altijd voor: riet afsnijden mag. maar niet onder water, want an ders verzuipt het." Vliegvissen Zelf is Arie Hamelink ('ja. ik ben wel een beetje een visgek geloof ik... en dat gaat vér hoor, héél vér!') helemaal weg van vliegvissen. Vissen met vliegen dus. Maar waar vang je die? Die maak je dus zelf, op je zolderkamertje. Na- maakvliegjes van veertjes. Hij zou er boeken over kunnen schrijven, maar gelukkig hebben anderen dat al ge daan. Het zit zo. Vliegvissen doe je met een speciale hengel en een apart soort lijn. maar zonder loodje. „In Zee land beoefenen hooguit honderd men sen die vorm van hengelsport. Ja, ook dan moetje weten hoe de cyclus in el kaar zit. Als je die van de waterdier tjes en insekten kent, vis je beter. Als je weet dat een mug eitjes legt, dat die naar de bodem zakken, maar later als larfjes weer naar de oppervlakte ko men als nimfjes en uiteindelijk boven op dat water terechtkomen en weg vliegen, dan kun je succes boeken." Vliegvissers kom je vooral tegen aan stromende rivieren als De Geul en De Linge, maar ook in de polders in de Krimpenerwaard lopen er heel wat rond. Zelf mag Hamelink graag 'met de vlieg' vissen aan de Spuikreek bij Spui. Hij vangt er voorn, snoek en baars. „Maar het is ook een goeie oefe ning voor m'n visvakanties in Frank rijk en in de Ardennen." In stilte droomt hij van een speciale vervolg cursus vliegvissen voor de jeugd. Maar er is nóg een droom. Ontspan ning Na Inspanning hoopt dit jubi leumjaar ook op de vervulling van een wensdroom: de huur van de Otheense Kreek, een van de mooiste visplekjes van Zeeuws-Vlaanderen. Een conflict van jaren her zorgde ervoor dat de kreek nu al jaren word beheerd door de gemeente Terneuzen zelf. Niet door een visclub dus. Hamelirik en co wil len zeker geen ouwe koeien uit de sloot halen, maar ze zien wél mogelijk heden om in goed overleg met de ge meente de kwaliteit van de visplek grondig op te knappen. ONI denkt aan de uitwerking van mooie plannen, gesubsidieerd door de organisatie voor Verbetering van de Binnenvisse rij. Hamelink: „Als je weet hoe wij alle mogelijke zaken tegenwoordig aan pakken, dan mag je toch niet zeggen dat hengelsport een bedreiging van natuur en milieu vormt? Twee mil joen georganiseerde vissers. Via ons kan de overheid al die vissers in de hand houden. Geef je individuele hen gelaars de vrije teugel, dan krijg je dus problemen." van een medewerkster is van mening dat de man zijn al- Vlaamse scholieren uit Eeklo op bezoek bij de vernieuwde Expo Haringvliet foto Pieter Honhoff Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. De reactiestijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. MIDDELBURG - Officier van justitie mr D. van der Bel heeft donderdag vier jaar gevange nisstraf geëist tegen een 47-ja- rige Vlissinger die zijn echtge note dusdanig bruut verkracht te dat zij daar blijvend letsel aan zal overhouden. Hij duwde zijn hand in haar anus waar door de sluitspier scheurde. De man had fors gedronken toen hij sex wilde. Hoewel de vrouw daar niets voor voelde zette hij zijn zin door. Toen de vrouw schreeuwde van de pijn en riep dat hij op meest houden hield hij haar stevig vast en ging door. Pas toen hij zag dat hij bloed aan zijn hand had hield hij op. De vrouw bleef bloed verliezen en werd de volgende dag door haar buren naar het ziekenhuis ge bracht. Zij bleef daar twee we ken tot de wond geheeld was, maar de functie van de sluitspier is verloren gegaan. Mogelijk kan een chirurgische ingreep de schade herstellen. Tegenover de politie had de man verklaard dat hij zich er niets van aangetrokken had toen de wouw riep dat hij moest stop pen. Op de zitting zei hij dat hij wel meteen was opgehouden. Of ficier van justitie mr D. van der Bel sprak van een 'weerzinwek kend verhaal'. Hij constateerde dat de man geen enkel besef van de ernst van zijn daad heeft. Hij yan een medewerkster MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 38-ja- hge man uit Bergen op Zoom veroordeeld tot honderd uur dienstverlening, twee maanden voorwaardelijke gevangenis straf en een boete van 10.000 Sulden voor uitkeringsfraude. Hij had drie jaar lang een uitke ring van de sociale dienst in zijn woonplaats ontvangen, in to taal 57.000 gulden, terwijl hij - aldus het vonnis - aanzienlijke inkomsten genoot. He man handelde in draadloze telefoons en had een 67-jarige kewedorper als zetbaas in Zee land. Deze adverteerde met de telefoons in deze krant, reden voor de politie een inval in zijn woning te doen vanwege de toen n°g illegale telefoons. De Lewe- coholverslaving moet aanpak ken. De Vlissinger heeft mishan delingen en diverse alcohol-ver keersdelicten op zijn strafblad staan. Doodsbang De man zit sinds het gebeurde al bijna drie maanden in hechte nis. De vrouw heeft intussen echtscheiding aangevraagd. Volgens de officier is zij doods bang dat haar man op vrije voe ten wordt gesteld. De justitiep- sychiater acht de man licht ver minderd toerekeningsvatbaar-. Hij noemde het gebeurde een eenmalig incident. Een psycho loog daarentegen meent dat er juist wel kans op herhaling is vanwege het alcoholprobleem en denkt dat daarvoor een klini sche behandeling nodig is. De verdachte zelf zei dat hij veel dronk om de pijn van zijn rugklachten te bestrijden. Medi cijnen alleen konden hem daar niet van afhelpen, maar als hij die combineerde met alcohol lukte dat wel. Volgens zijn advo caat mr C. J. Oldenburger heeft de man zich niet schuldig ge maakt aan verkrachting omdat de vrouw zou hebben ingestemd met de sex. „Zijn wereld is inge stort", zei Oldenburger, „hij is zijn vrouw kwijt en hij mag zijn kinderen niet meer zien". De rechtbank doet 4 mei uit spraak. dorper verkocht de apparaten en verzweeg zijn verdiensten voor het GAK dat hem een WAO- uitkering uitbetaalde. Hij ont ving zo 22.000 gulden te veel. Hij werd veroordeeld tot duizend gulden boete waarvan de helft voorwaardelijk. De uit Amsterdam afkomstige vriendin van de Bergenaar ving bijna twee jaar bijstand in Am sterdam terwijl ze in feite sa menwoonde met de man uit Ber gen op Zoom. Het ten onrechte uitgekeerde geld liep op tot 47.000 gulden. Zij is bestraft met honderd uur dienstverlening. Zij kreeg honderd uur dienstverle ning en twee maanden voor waardelijk opgelegd. Tegen bei den waren gevangenisstraffen en hoge boetes geëist. De eis te gen de Lewedorper was acht we ken. van onze verslaggever STELLENDAM - Op de grens van Noordzee en Haringvliet, aan de voet van de Haring- vlietsluizen, waait een 'frisse wind'. De tot de ondergang ge doemde Expo Haringvliet heeft in J. Lepage-Kwekke- boom een nieuwe, commer ciële eigenaar gevonden. Zij is vastberaden van Expo Ha ringvliet - het oudere broer tje van de Delta Expo op Neel- tje Jans - weer een echte at tractie te maken. Door het restaurant-gedeelte heeft zij al de bezem gehaald. Dat is volledig vernieuwd. Een viskotter is als extra publieks trekker gehuurd. Die vaart met gezelschappen langs 's werelds grootste sluizencom- plex en naai- het historische stadje Hellevoetsluis. Spe ciaal voor kinderen is een puz- zeltocht uitgezet. Met de plaatselijke VW's zijn vakan tie-arrangementen gemaakt. Het goede is gebleven. De ma quette van de Haringvlietslui- zen in aanbouw en de aquaria met zoutwatervissen bijvoor beeld. En natuurlijk een be zoekje aan het binnenste van de Haringvlietsluizen, aan één van de 36 machinekamers. Eén kilometer lang zijn de in totaal 17 sluizen, die Noordzee en Haringvliet van elkaar scheiden. De Haringvlietsluizen uit 1971 waren het huzarenstukje van de Deltawerken tot de storm vloedkering in de Oosterschel- de uit 1986 klaar kwam. Alle voorgaande Deltawerken wa ren plotsklaps niet meer zo in teressant. Rijkswaterstaat volgde de trend, stootte Expo Haringvliet af en stichtte Del ta Expo op Neeltje Jans. Expo Haringvliet bleef, omdat de gemeenten op de Kop van. Goeree en de provincie erin stapten. Maar of ze er echt in geloofden? „In de hoogtijda gen trok de Expo ruim 100.000 bezoekers", weet Lepage- Kwekkeboom. „Vorig jaar nog maar zo'n 20.000. Er werd niets meer aan gedaan." De nieuwe eigenaar denkt niet uit de schaduw van Delta Ex po te kunnen treden, maar 'van Expo Haringvliet is wel meer te maken'. Ze wil de at tractie langzaam uitbouwen, tegelijk met het bezoekers aantal. Voor dit jaar rekent zij op 30.000 belangstellenden, over vijf jaar op het dubbele. „Misschien ben ik veel te opti mistisch, maar de laatste ja ren is alleen maar op de zaak gepast. Ik wil de expositie mo derniseren, speelser maken en meer richten op natuurbeheer. Op de toekomst van het Ha ringvliet en het eilandje Tien- gemeten, dat mogelijk aan de natuur wordt teruggegeven." Als steun in de rug komt de Zuidhollandse commissaris der koningin ir J. Leenhouts- Stout volgende week woens dag naar het langzaamaan in de vergetelheid geraakte Del tawerk. Zij verricht de officiële opening van de 'vernieuwde' Expo Haringvliet. Expo Haringvliet, geopend 1 april-1 oktober, elke dag van 10.00 tot 18.00 uur. van onze verslaggever TERNEUZEN - De goedereno verslag in de haven van Terneu zen blijft stijgen. In vergelij king met het eerste kwartaal van vorig jaar ging de hoeveel heid verwerkte goederen nu met 23 procent omhoog. Omge rekend ging het om 538.000 ton, waarmee de totale overslag uit kwam op 2,8 miljoen ton. In Vlissingen stabiliseerde de aan- en afvoer zich op ruim 2,4 mil joen ton. De stijging in Terneu zen werd mede veroorzaakt door de afname van de overslag in de Braakmanhaven in het eerste kwartaal van vorig jaar, toen bij Dow Benelux een perio dieke onderhoudsstop op een van de grootste plants plaats greep. Alle havens in het havengebied Terneuzen ging het de afgelopen drie maanden voor de wind, op Sluiskil na. De Braakmanhaven kwam uit op 1,1 miljoen ton (220.000 ton meer). Op de Rede van Terneuzen werd 300.000 ton overgeslagen (plus 41.000 ton), de Terneuzense Kanaalhavens verwerkten 850.000 ton (plus 300.000 ton). Sas van Gent steeg met 11.000 ton naar 30.000 ton en de Axelse Vlakte bereikte met eenzelfde stijging een totaal van 33.000 ton. De gestegen overslag in de Terneuzense Kanaalha vens kan, volgens havenschaps woordvoerder Frans van den Hemel, in de eerste plaats op het conto worden geschreven van de Skaters II Dat de bewoners van de dure ap partementen de skaters niet graag op 'hun' trappen zien stunten is begrijpelijk (PZC 13- 4). En dat het niet eenvoudig is om tussen skaters te moeten ser veren ook. Er zijn echter ook klanten op dat terras die het leuk vinden om naar de stunten de jongelui te kijken. Voor win keliers en klanten in het winkel centrum zijn ze ook geen onver deeld succes. Maar burgemees ter Van der Doef is geen voor stander van een aparte skate- baan. Hij is wel voorstander van koffieshops. Ik zie mijn zoon lie ver op skates stunten dan in een gokhal of koffieshop. Als die jon gens en meisjes die nu skaten hun heil in gokhal of koffieshop moeten zoeken, verslaafd raken en dit niet meer van hun zakgeld kunnen bekostigen bezorgen ze de winkeliers en klanten ook overlast. In Middelburg staan er (Dauwendaele en Miniatuur Walcheren) wel halfpipes. Hier in Paauwenburg zijn vanwege drugsoverlast en criminalitit blokken flats gesloopt. Daarmee verdwenen ook de grasveldjes tussen de flats. Er is geïnves teerd in drie kunstwerken in de wijk (ongetwijfeld op verzoek van vele bewoners). Mijn vraag: Kan er niet geïnves teerd worden in een plaats waar de skaters wel gedoogd worden, waar ze kunnen stunten op een halfpipe, schans of iets derge lijks? Moeten ze nou eerst weer tot de groep verslaafden, rand groepjongeren en dergelijke ho ren voor er iets voor ze gedaan kan worden? Voorkomen is toch beter dan genezen? M. E. den Beer-Crooy Kalffstraat 8 Vlissingen Toneel Zaterdagochtend (15-04) was ik van plan om nog twee kaarten op- en overslagbedrijven Ovet en Verbrugge Terminals. Nog meer cijfers. De trafiek aardolieprodukten (voorname lijk bestemd voor Dow Benelux) steeg met 26 procent naar 806.000 ton. De overslag van vas te brandstoffen kwam uit op 450.000 ton 1164 procent meer). De trafiek meststoffen daarente gen met 23 procent naar 485.000 ton. De chemische produkten stegen met 23 procent naar 465.000 ton en de overslag van metaalprodukten. voornamelijk bestemd voor Outokumpu, werd met 122.000 ton bijna vervier voudigd. De overslag van bos- produkten door Verbrugge in de Zevenaarhaven steeg met 20 procent naar 261.000 ton. Het aantal zeeschepen dat Ter neuzen aandeed steeg met 67 naar 556 schepen. Ze hadden een brutotonnage van 4,1 miljoen ton (plus 32 procent). In Vlissingen meerden 894 zee schepen af (822 vorig jaar). In die haven was sprake van een stabi lisatie van de overslag. In de me talen en halffabrikaten werd een stijging met 69.000 ton (plus 50 procent) genoteerd en in de sec tor ruwe mineralen en bouwma terialen zelfs met 159.000 ton (plus 60 procent). De stijgingen werden echter teniet gedaan door de daling in aanvoer van ertsen en metaalafval (schroot) met 70 procent of omgerekend 122.000 ton. terwijl in de sector voedingsprodukten (suiker) 163.000 ton minder werd overge slagen (min 65 procent). voor de voorstelling van die avond in het Zuidlandtheater bij te bestellen toen mijn oog op een klein berichtje in uw krant viel: voorstelling Phaedra geannu leerd. Even later bracht de post mij een brief van de theaterdi rectie met dezelfde teleurstel lende mededeling dat er hele maal geen voorstelling van Phaedra zou zijn die avond. Zowel de krant als de directie schrijft dat het Zuidelijk Toneel de voorwaarde van 150 bezoe kers vooraf heeft gesteld. Ware het dan niet beter geweest deze voorwaarde in de publikaties te vermelden zodat een mogelijke teleurstelling reeds bij voorbaat ingecalculeerd kon worden? Bo vendien zou, gezien het gemid delde aantal bezoekers van to neel-voorstellingen in Terneu zen, al bij voorbaat de inschat ting gemaakt kunnen worden dat 150 bezoekers wat hoog ge grepen is. De brief vermeldt dat het ge noemde aantal bij vorige voor stellingen van het Zuidelijk To neel altijd ruim gehaald werd. Verleden seizoen was ik aanwe zig bij de uitvoering van Deca dence door dit gezelschap en het is mijn stellige overtuiging dat er toen beslist geen 150 bezoe kers waren. Heeft de annulering niet veel meer te maken met het feit dat het paaszaterdag was en het gezelschap niet veel 'goes ting' had om naar zo'n 'provin ciestadje' te komen? Hoewel de kritieken zeer lovend zijn en ik graag met mijn gezin zelf een mening over dit stuk had willen vormen, is de hele gang van zaken zo teleurstellend dat wij afzien van een avondje uit in Gent ergens in mei, het alterna tief dat het Zuidlandtheater voor ons in petto had. Trees de Blok-van Herpen, Sluissestraat 26. Zuidzande. van een medewerkster MIDDELBURG - Tegen een 31-jarige Mid delburger is donderdag voor de rechtbank in Middelburg acht maanden gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk geëist voor drie diefstallen die hij in februari pleegde. Hij nam op 4 februari uit een bouwmarkt in Vlissingen zeven autoradio's weg nadat hij een ruit had ingegooid. Drie dagen later werd hij gepakt na een inbraak bij een ga rage in Middelburg, waai- hij een demonstra- tiekast met vijf radio's meenam, die samen 4000 gulden waard waren. Hij zat twee dagen vast. maai- op 15 februari werd hij alweer betrapt toen hij uit de sta tionsrestauratie in Vlissingen een cassette- deck en een geldkistje stal. Verder had hij 200 kilo koper gestolen bij een handel in oude metalen in Middelburg en een video speler weggenomen bij een garage in Mid delburg. De man is op 28 februari opnieuw losgelaten wegens cellengebrek. De Middelburger zei dat hij sindsdien geen heroïne had gebruikt. Hij is al jaren ver slaafd aan dat middel en heeft een strafblad vanaf begin jaren tachtig. De man is nu aan het afkicken met begeleiding van het ZCAD. Zijn advocaat mr C. E. Schets vroeg een werkstraf gezien het feit dat zijn cliënt se rieus bezig is zijn verslaving de baas te wor den. De rechtbank doet op 4 mei uitspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 11