Defensie richt Burundi-team op 0 berco Minister De Boer voorzichtig optimistisch over milieutop PZC Bosnische premier Silajdzic: oorlog kan 10 jaar duren Israël lanceert met succes zijn eerste spionage-satelliet Proces tegen Italiaanse 'magiër van de reageerbuis' Verlies Franse CL bijna verdubbeld tot f 3,87 miljard wööftjjyys, buitenland Verkenningsgroep kan op verzoek hulp-organisaties snel vertrekken VN-zetel klimaat in Bonn Mandela spant geding aan tegen haar ontslag ff uti 3 DONDERDAG 6 APRIL 1995 BUJUMBURA (ANP/DPA/AFP) - Het ministerie van defensie wil via het op richten van kleine noodteams de mo gelijkheid vergroten hulporganisaties meer van dienst te zijn. Minister Voor hoeve kondigde woensdag aan dat een verkenningseenheid van zeven man vanaf vrijdag klaar staat om richting Burundi te vertrekken. De uitzending geschiedt in nauw overleg met minis ter Pronk (Ontwikkelingssamenwer king) en op verzoek van de VN-vluchte- lingenorganisatie UNHCR en ver scheidene hulporganisaties. De verkenners moeten de aanvullende behoeftes inventariseren van de hulp organisaties die al in Burundi werk zaam zijn. Ze kunnen tevens een even tuele komst van andere Nederlandse militairen voorbereiden. Een dergelijke noodhulpeenheid zou vervolgens bin nen veertien dagen naar het gebied kunnen worden gestuurd. De oprichting van een verkennings team past in de plannen van Voorhoeve bij noodsituaties binnen 24 tot 72 uur kleine gespecialiseerde militaire eenhe den naar rampgebieden te kunnen zen den. Die teams bestaan uit militairen die normaal een andere taak binnen de krijgsmacht hebben, maar in geval van nood bijeen kunnen worden geroepen. Zo zitten in de parate Burundi-eenheid onder anderen een arts, een veiligheids deskundige, een vertegenwoordiger van het ministerie van ontwikkelings samenwerking en een deskundige op het gebied van transport. De verkenningseenheid heeft een puur humanitaire opdracht. De kans is groot dat zij wordt ingezet in de grensgebie den met Zaïre en Tanzania, waar zich de afgelopen dagen tienduizenden vluchtelingen hebben verzameld. De verkenners gaan na of extra steun no dig is voor transport, bewaking en be veiliging, waterzuivering, de inrichting van de kampen en op medisch gebied. De Nederlandse verkenningseenheid voor Burundi mag zich niet in het poli tieke conflict tussen de Hutu's en de Tutsi's mengen. Doden Het etnisch geweld blijft zijn tol eisen in Burundi. Volgens berichten in de media van Burundi kwamen woensdag in het midden en westen van het land op nieuw meer dan zestig mensen om. De vermoedelijke daders zijn Tutsi-mili- ties. Volgens Radio Burundi werden in het dorp Muhanga in de provincie Kayanza minstens 29 inwoners gedood. Volgens de radio, die pro-Tutsi is, zou een „ge wapende bende" (dat wil zeggen Hutu- extremisten) daar zes leden van een Tut-si-gezin hebben gedood. Tutsi's uit een nabijgelegen kamp zouden daarop wraak hebben genomen door 29 Hutu's te vermoordden. Nog eens 37 mensen werden gedood in Kibezi in het noord oosten zo meldden de Burundese me dia. In dit deel van het land heeft het leger de afgelopen week met behulp van Tutsi-milities zeker vierhonderd Hu tu's, voor het merendeel vrouwen en kinderen, omgebracht. De Verenigde Naties proberen intussen Tanzania ertoe te brengen weer zijn grenzen te openen voor vluchtelingen uit Burundi. Tanzania sloot de grenzen vrijdag. Hulpverleners van de VN- vluchtelingenorganisatie berichtten dat Tanzaniaanse soldaten vluchtelin gen met geweld uit de grensstreken ver wijderen. Tribunaal De aanklager van het internationaal VN-tribunaal, rechter Richard Goia- stone. beschikt over de namen van on geveer vierhonderd mensen die worden verdacht van betrokkenheid bij de vol kerenmoord in Ruanda. Sommigen ver blijven nog in het Centraalafrikaanse land, anderen wonen in andere Afri kaanse landen, Europa en Noord-Ame- rika. Goldstone schrijft in een verklaring woensdag dat het tribunaal, dat zijn ze tel in de Tanzaniaanse stad Arusha krijgt, tal van landen zal vragen mee te werken om verdachten voor de rechter te brengen. De Zuidafïïkaanse aankla ger hoopt de tweede helft van dit jaar de eerste aanklachten uit te brengen. De Ruandese regering heeft ook zelf een tribunaal voor de berechting van de aanstichters tot het bloedbad inge steld. De eerste processen voor deze rechtbank beginnen vandaag. SARAJEVO (RTR/DPA) - De oorlog in Bosnië is woensdag het vierde jaar ingegaan met zware gevechten aan de fron ten. De Bosnische premier Si lajdzic zei dat zijn land wordt geconfronteerd met volkeren moord en dat de oorlog tien jaar kan duren. „De Serviërs zijn niet sterk ge noeg om ons uit de weg te rui men en wij zijn niet sterk genoeg om vrede op te leggen... Wij moe ten duidelijk voorbereid zijn op een tien jaar durende oorlog", zei de Bosnische premier in het Franse dagblad Le Monde. „Ik ben zeer pessimistisch. Kenne lijk maakt de wereld zich niet druk om volkerenmoord", zei hij. In een korte terugblik op drie jaar oorlog, die op 5 april 1992 be gon met de eerste artilleriebe schietingen van het Joegoslavi sche leger op Sarajevo, onder streepte de krant Oslobodjenje in Sarajevo het doorgaan van het verzet tegen de Servische veroveringen in Bosnië. De Ser viërs beheersen bijna 70 procent van het grondgebied. Volgens het blad hebben „drie grote nederlagen van de Ser viërs" geleid tot het voortbe staan van Bosnië-Herzegowina. Behalve de vruchteloze poging van de Serviërs vorig jaar de in dustriezone van Tuzla van het centrum van Bosnië af te schei den, noemde het blad ook het door de Verenigde Naties uit gevaardigde vliegverbod als mede de stichting van de mos- lim-Kroatische federatie. „Maar nu zijn wij in een gevor derde fase van de oorlog, en is de periode van het strategische evenwicht begonnen!', schreef de krant. Het nu tamelijk goed uitgeruste en bijna 200.000 man tellende regeringsleger is in staat ook grotere militaire opra- ties uit te voeren. Maar het is niet sterk genoeg de „grote stra tegische ommekeer" te bewerk stelligen. „Nu zijn de Serviërs overal in het defensief, de lange frontlinies worden door het rege ringsleger met de taktiek van de kleine beetjes, tegelijk op veel punten, teruggedrongen". Brandpunt van onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - Israël heeft giste ren met succes zijn eerste spio nage-satelliet de ruimte inge stuurd. Kort na het middaguur werd een Shavit-raket met de Ofek-3 aan boord gelanceerd vanaf de Palmachim-lucht- machtbasis, even ten zuiden van Tel Aviv. Volgens een officiële bekendma king zal de satelliet worden ge bruikt voor 'het beproeven van diverse technologieën en voor wetenschappelijke en commer ciële doeleinden'. Maar in gezag hebbende buitenlandse publica ties is de Ofek-3 al omschreven als een satelliet die bestemd is voor spionage boven grote delen van het Midden-Oosten. Nederlanders in Spanje opgepakt voor xtc-handel BARCELONA (DPA) - In Barce lona zijn opnieuw twee Neder landers opgepakt die worden verdacht van handel in xtc. De Spaanse politie meldde woens dag bij het tweetal (25 en 27 jaar oud) ongeveer 30.000 van derge lijke pillen te hebben aangetrof fen, Ze hebben een waarde van 3,6 miljoen gulden. In april 1994 was al een 27-jarige Nederlander gearresteerd met 26.000 xtc-pillen. De drugs wor den voornamelijk verkocht in bars en discotheken in Catalo- nië en Valencia. Het grootste deel van de pillen komt volgens de Spaanse politie uit laborato- ha in Nederland en wordt over land naar Spanje getranspor teerd. Franse blauwhelmen verlenen woensdag eerste hulp aan het zoveelste slachtoffer van sluipschutters in Sarajevo. Aan de meeste fronten in Bosnië woedden woensdag volgens VN- verklaringen zware gevechten. „Absoluut brandpunt" bleef vol gens het VN-hoofdkwartier in Zagreb het Majevica-gebergte ten noorden van de industrie stad Tuzla. Volgens de Bosnisch- Servische televisie zijn de mos limtroepen grootscheepse aan vallen op Servische stellingen begonnen. Maar verrassend hevige artille- rieaanvallen werden gemeld uit de moslim-enclave Srebrenica in Oost-Bosnië. De door Neder landse VN-soldaten beschermde enclave werd in de nacht van dinsdag op woensdag opge schrikt door meer dan vijftig in slagen van zware granaten van Servische artillerie. In Srebre nica leven rond 44.000 Bosnische moslims. De VN-opperbevelhebber, gene raal Smith, protesteerde woens- De Shavit is volgens dezelfde bronnen een gemodificeerde Je- richo-II- raket voor de middel lange afstand, het type met vas te brandstof dat Israël naar ver luidt gebruikt als onderdeel van zijn nucleaire afschrikkings macht. Israël lanceerde de Ofek-1, zijn eerste satelliet, in 1988. Twee jaar later volgde de Ofek-2. Bei den werden beschreven als ex perimenteel. De gisteren gelan ceerde Ofek-3 weegt. 225 kilo en is, net als haar voorgangers, ge bouwd door de Israëlische vlieg tuigindustrie (LAI). De nieuwe satelliet beschrijft een baan om de aarde van oost naar west in negentig minuten, op hoogten tussen de 300 en 700 kilometer. Het is de bedoeling dat de Ofek-3 ten minste een jaar actief blijft. Scuds In de Golfoorlog lanceerde Irak 39 Scud-raketten in de richting van Israël, waarvan de meeste terecht kwamen in Tel Aviv. De bevolking kon na de eerste ver rassingsaanval tijdig worden ge waarschuwd door waarnemin gen van Amerikaanse satellie ten, maar de regering maakte toen al duidelijk dat Israël niet van de Amerikanen afhankelijk wilde blijven. Waarschijnlijk zullen spionage- satellieten een belangrijke rol spelen in een toekomstig vredes akkoord met Syrië. Het verlies van de Golan-hoogte zal Israëls leger en burgerbevolking afhan kelijker maken van methoden voor tijdige waarschuwing. Is raël is bovendien bevreesd voor Iran, dat zou werken aan nu cleaire wapens en aan raketten om die te lanceren. De Ofek-3 volgt een baan over Iran, Irak en Syrië. BERLIJN (ANP) - Minister De Boer (milieu) ïs voorzichtig optimistisch over de kansen dat de grote milieutop van de Verenigde Naties in Berlijn vrijdag succesvol eindigt. De komst van enkele tientallen ministers naar de Duitse hoofdstad heeft woensdag di rect de behoorlijke stroeve onderhandelingen over de aanpak van de broeikaspro blemen in een stroomversnel ling gebracht. De wereld mag geen wonderen verwachten van de Klimaatconferentie, maar „een kleine stap voor uit" zou tot tevredenheid stemmen, aldus de minister woensdag na afloop van de zitting. Ongeveer 160 landen, waarvan er ongeveer tachtig een minis- ter hebben gestuurd, spreken in Berlijn over het Klimaat verdrag uit 1992. Daarin is be paald dat de rijke landen de uitstoot van het broeikasgas kooldioxyde C02 (afkomstig van verkeer en industrie) in het jaar 2000 terugbrengen tot het niveau van 1990. De mees te delegaties in het immense Berlijnse congresgebouw zijn het er wel over eens dat deze doelstellingen nauwelijks wor den gehaald en dat nadere maatregelen dus nodig zijn. Nog meer broeikasgassen in de atmosfeer zouden tot ingrij pende klimaatveranderingen kunnen leiden. Reductie Onderwerp van felle discus sies is het beleid om ook na het jaar 2000 de uitstoot van C02 terug te dringen. In het Kli maatverdrag is daarover niets afgesproken. Volgens minister De Boer zijn de meeste landen het er intussen over eens dat De Duitse kanselier Kohl tijdens zijn openingstoespraak voor de ministersbijeenkomst. foto Andreas Altwein/DPA de grootste vervuilers, de rijke landen met veel industrie en verkeer, zich moeten vastleg gen op een reductie van hun C02-uitstoot na de eeuwwis seling ten opzichte van het peiljaar 1990. Om de verant woordelijkheden ook daar te leggen waar ze thuishoren, mogen voor de ontwikkelings landen weer geen doelstellin gen gelden. Hun economische activiteit mag echter het mi lieu dan niet te veel schaden. De belangrijkste tegenstander van het woord „reductie" in een eventuele slotverklaring is nu nog vooral de Verenigde Staten. Hoewel de „groene" Democratische vice-president Gore de conferentie in Berlijn deze week in een krante-inter- view opriep te kiezen „sub stantiële" stappen, ziet de Amerikaanse delegatie zich thuis geconfontreerd met een overwegend Republikeins Congres. Dat ziet verdergaan de stappen niet zitten en al he lemaal niet als de ontwikke- BERLIJN (RTR/DPA) - De Verenigde Naties hebben de Duitse stad Bonn uitgekozen als vestiging voor de permanente zetel voor klimaat. Dit is in Berlijn bekendgemaakt, waar de interna tionale klimaatconferentie wordt gehouden. Bonn versloeg hiermee bij een informele stemming Genève, waar de internationale organisatie al zetelt. Bij eerdere stem mingen maandag vielen de steden Toronto (Canada) en Monte video (Uruguay), die eveneens in de race waren, al af. lingslanden er relatief weinig tegenover hoeven te stellen. Volgens De Boer zal de Euro pese Unie, voorstander van een aangescherpt klimaatver drag. „volle druk" uitoefenen op de Amerikanen om hen als nog te laten instemmen. Over het percentage of de tijdslimiet waarbinnen de broeikasgassen na 2000 terug moeten zijn, wordt in Berlijn niet onderhandeld. Alles is er op gericht een zogeheten man daat op te stellen dat voorziet in nieuwe onderhandelingen. In 1997 moeten dan in Tokyo tijdens een nieuwe Klimaat top man en paard worden ge noemd. „Als we in Berlijn een mandaat met overeenstem ming over een C02-reductie kunnen bewerkstelligen, ben ik tevreden. Ook al is het maar een klein stapje vooruit", vindt De Boer. Onder leiding van India heb ben veel Derde-Wereldlanden ervoor gekozen dat de rijke landen een flinke C02-reduc- tie van 20 procent in 2005 moe ten afspreken. Nederland denkt overigens eerder aan een teruggang met 1 tot 2 pro cent jaarlijks. De Boer had woensdag de eer namens de 25 rijke industries taten (OESO) de conferentie toe te spreken. Ze brak na mens deze club een lans voor een betere overdracht van westerse kennis op het gebied van energiebesparing en mi lieutechnologie naar de ar mere landen. Ook binnen de OESO zelf moeten ontwikke lingen op dat gebied beter ge coördineerd worden, zo zei ze. Een nieuw initiatief van de Oeso op dit vlak kreeg woens dag de instemming van de ver gadering. van onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Het onlangs door de Italiaan se orde van medici afgekondige offen sief tegen kunstmatige inseminatie Deeft een illuster slachtoffer gemaakt. De Napolitaanse gynaecoloog Raffaele llagli. bijgenaamd de 'magiër van de reageerbuis', moet zijn activiteiten staken en terechtstaan wegens oplich- »ng en het toebrengen van persoonlijk tetstel. Magli geniet grote faam in binnen- en tutenland. Hij legde zich tien jaar gele den als eerste in Italië toe op kunstma tige inseminatie en ging er prat op voor elk probleemgeval een oplossing te hebben. Een van zijn huzarenstukjes was het geval van een Italiaanse vrouw van 55 jaar, die, ondanks het feit dat zij al tien jaar in de menopauze was, twee tweelingen op de wereld zette. In het rapport van onderzoeksrechter Ciccarelli wordt de 40-jarige gynaeco loog omschreven als 'een tovenaars leerling' en 'een gevaar voor zijn patiën ten'. Het laboratorium in de chique Na politaanse straat Via Schipa noemt hij een 'horror-museum'. Ciccarelli begon een onderzoek naar de activiteiten van Magli nadat een door hem behandelde Napolitaanse vrouw twee jaar geleden een kind baarde met een erfelijke, ty pisch mediterrane bloedziekte (talasse- mie). Aangezien beide ouders gezond waren, moest worden geconcludeerd dat Magli voor de bevruchting 'vreemd' zaad had gebruikt. Het kon bovendien niet af komstig zijn van een officiële sperma- bank, omdat daar de aanwezigheid van de ziekte zou zijn geconstateerd. De ou ders legden voor de behandeling 11.000 gulden neer. Magli verdedigde zich door te zeggen dat de ouders hem wilden afpersen, me de vanwege zijn politieke ambities - vo rig jaar was hij kandidaat voor Berlus coni's Forza Italia bij de parlements verkiezingen. De magistraat ontdekte echter dat de ouders in hun recht ston den. en ook dat Magli bij talloze andere patiënten fiks 'gerommeld' had. Steriel Magli verklaarde onder meer mannen en vrouwen steriel terwijl zij dat niet waren en schreef (kostbare) therapieën China geeft panda's de ruimte BEIJING (AP) - China wil dit jaar zes nieuwe natuurreserva ten voor reuzenpanda's inrichten in het zuidwesten van het land, het gebied waar deze bedreigde diersoort thuishoort, heeft het persbureau Xinhua woensdag gemeld. De nieuwe re servaten komen in de provincie Sichuan. Zij maken deel uit van een driejaar geleden begonnen tien-jarenplan voor het be houd van de panda dat voorziet in veertien nieuwe reservaten die samen 5.000 vierkante kilometer beslaan Egypte sloopt nieuwe snelweg CAIRO (AP) - Egypte en de Verenigde Naties zijn woensdag overeengekomen een nieuwe snelweg te verleggen om de 4.500 jaar oude piramides van Giza voor beschadiging te behoeden. De huidige acht-baansweg, die nog niet geheel gereed ïs. zal worden ontmanteld en er zal een nieuwe weg worden gebouwd op grotere afstand van de piramides. De piramides en de Sfinx zijn gemaakt van kalksteen, dat erg gevoelig is voor weersin vloeden en luchtvervuiling. Ook zonder snelweg hebben de monumenten al veel te lijden van verkeer, illegale bebouwing, vuilstort en zelfs militaire kampementen. Minder geld voor bootvluchtelingen BANGKOK (RTR) - Het geld dat dit jaar wordt uitgegeven aan de zorg voor de Vietnamese bootvluchtelingen in kampen in Zuidoost-Azië kan beter naar de vluchtelingen in Afrika gaan. Dit is de mening van Ruprecht. von Arnim. de vertegen woordiger van de UNHCR, het. Hoge Commissariaat voor de Vluchtelingen van de Verenigde Naties, in Thailand. Hij zei dat zo'n 120 miljoen gulden wordt uitgegeven aan de 40.000 Vietna- mezen die leven in opvangkampen in de regio en in Hongkong. Het merendeel vluchtte 10 jaar of nog langer geleden. „Het kost miljoenen om ze te onderhouden. Dat staat niet in verhouding met wat we moeten doen in Burundi en Ruanda." Lesbische majoor uit leger VS DENVER (RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht mag de lesbi sche majoor Joyce Walmer eervol ontslag verlenen. Dat heeft een federaal hof van beroep in Denver hepaald. Walmer. die vijftien jaar dienst heeft gedaan, had het hof gevraagd haar ontslag te voorkomen. Sinds twee jaar is wettelijk vastgelegd dat er in de Amerikaanse krijgsmacht ruimte is voor homosek suelen, maar zij kunnen worden ontslagen als zij voor hun ge aardheid uitkomen of seksueel actief zijn. De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, de conservatief Newt Gingrich, heeft gezegd dat het Congres de wet zou kunnen terugdraaien en alle homsoseksuelen weer uit de krijgsmacht zou kunnen weren als de rechterlijke uitspraak in hoger beroep stand houdt. Wapen-import foto AP oag bij de Bosnisch-Servische leiders tegen hun beschietingen op de beschermde zone van Bi- hac in het noordwesten. Smith besprak met de Servische leider Koljevic de „huidige verslechte ring van de toestand" in Bosnië, zei een VN-woordvoerder. WASHINGTON (RTR) - Turkije en Griekenland importeer den vorig jaar de meeste wapens. De belangrijkste leveranciers waren Duitsland en de VS. Dat is de conclusie van een rapport over wapenleveranties in 1994. Het Monterey Instituut voor Internationale Studies in Califor- nië en het Internationale Instituut voor Vredesonderzoek in Zweden maken in hun rapport melding van 214 transacties over in totaal 8.000 stuks militaire goederen. De helft van alle leveranties in 1994 was voor Europa bestemd. De wapenstroom ging vooral naar Turkije en Griekenland. Het Midden-Oosten ontving 26 procent van de wapens. PARIJS (KRF/ANP) - De nood lijdende Franse bank Crédit Lyonnais (CL) heeft vorig jaar een nettoverlies geleden van 12,1 miljard frank 3,87 mil jard). Het enorme verlies is bij na tweemaal zo groot als de 6,9 miljard frank van 1993. Eerder deze maand werd voor de Franse staatsbank een red dingsplan opgesteld, het tweede in even zoveel jaar tijd. Verlies lijdende leningen en eigendom men van omgerekend in totaal 42,5 miljard worden van de ba lans gehaald en ondergebracht in een afzonderlijke onderne ming die wordt gegarandeerd door de staat. De bank draagt gedurende een aantal jaren een deel van haar winst af aan de overheid, zodat de reddingope ratie per saldo de Franse belas tingbetaler geen cent kost. De bank liet woensdag weten dat dankzij de sanering er dit jaar een kleine winst uit de bus kan komen. Het sterk negatieve resultaat van het afgelopen jaar is volgens CL het gevolg van toe voegingen ter hoogte van 17 mil jard frank 5.44 miljard) aan de stroppenpot. Dat was nodig om dat er veel leningen bijna niet meer te innen zijn en voor de af schrijving van goodwill in ver band met overnemingen. De Nederlandse vestiging van CL, Credit Lyonnais Bank Ne derland (CLBN) heeft het vorig jaar veel beter gedaan dan het moederconcern. Halverwege de afgelopen maand liet CLBN we ten dat de nettowinst vorig jaar met 43 procent is opgelopen tot 43,4 miljoen. Het bedrijfsresul taat steeg tot 59 miljoen. De bestuursvoorzitter van CL, Jean Peyrelevade. verklaarde eerder deze week tegenover de Franse krant Le Figaro dat de tak bedrijfsfinancieringen. on dergebracht in dochteronderne ming Altus, vorig jaar een verlies heeft geleden van 1 miljard frank (ƒ320 miljoen). In 1993 was er voor dit onderdeel nog een winst van 1 miljard frank weggelegd. Peyrelevade ziet vanaf 1997 zijn bank „weer vooruitschieten". De problemen voor CL ontston den door een al te sterke uitbrei ding in de jaren tachtig, die de bank toen tot de grootste in Eu ropa maakte. KAAPSTAD - Winnie Mandela heeft besloten naar de rechter te stappen en haar ontslag als Zuidafrikaanse onderminister van cul tuur en wetenschappen aan te vechten. Ook eist ze dat ANC-leiders zich onthouden van kritiek op haar doen en laten. Het is de eerste openbare reactie van Winnie Mandela op haar ont slag door president Nelson Mandela anderhalve week geleden. In een zeer korte brief, waarin iedere motivatie ontbrak, kreeg ze toen te horen dat ze van haar taken als onderminister was ontheven. Sindsdien hebben radicale bondgenoten van Winnie Mandela wel gereageerd, en allemaal in zeer gematigde zin. Maar Winnie zelf hield zich stil. Een van de eisen in het door haar aangespannen proces is, dat de president duidelijk moet maken waarom hij haar ontslagen heeft. In de weken voor haar ontslag was zij het middelpunt van verschillende schandalen, zoals een huiszoeking in haar woning in Soweto in ver band met een verdenking van fraude en corruptie. Bovendien heeft de president haar kwalijk genomen dat ze zich bij verschillende bij eenkomsten zeer kritisch uitliet over de regering waarvan ze zelf lid was. Volgens haar advocaten eist Winnie ook dat ANC-politici verder af zien van commentaar op de zaak, aangezien die nu 'onder de rechter' is. Onduidelijk is, of Winnie haar ontslag ongedaan wil maken of een schadevergoeding eist. (Advertentie) voor die er soms toe leidden dat werke lijk steriliteit optrad. Overigens bleken ook de ouders van het zieke kind niet steriel: de vrouw werd vorig jaar op ge heel natuurlijke wijze zwanger. Magli zei gisteravond dat hij slachtoffer is van een heksenjacht. Hij zei verbit terd te zijn. maar is optimistisch over zijn kansen in de rechtszaal. Zijn car rière moet waarschijnlijk als beëindigd beschouwd worden, maar over geld hoeft Magli zich geen zorgen te maken. Op zijn bankrekening werd een bedrag van zes miljoen gulden aangetroffen. VOORJAAR, VÖÖRJ&É |AJkü, VOCHRUfAftft, L VORSTSTF5AA7 GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 5