Lars Michaelsen schrijft historie Derde plaats voor Stefan Gideonse Volleyballers Hulst één punt verwijderd van kampioenschap Schaatsbond polst Kemkers voor functie bondscoach Schakers Terneuzen verheugen zich op rentree derde klasse sport 18 Onbekende Deen slaat toe in verrassende ontknoping Gent-Wevelgem Blessure Museeuw valt mee Standen volleybal Tennis in Zeeland Omroeper ontslagen in rust voetbalduel DONDERDAG 6 APRIL 1995 van onze verslaggever Govert van Veen WEVELGEM - En dan. Dan ge beurt het eindelijk in Gent-We velgem. Dan gaat het ineens ook heel snel: de ontsnapping van Luc Roosen en Lars Michaelsen, de splijtende demarrage van Maurizio Fondriest, de valpar tij van Bauer, Museeuw en Spruch, gevolgd door die van Ballerini, Yates en Verhoeven. En even later de ontknoping met zowaar de eerste Deense winnaar in de roemrijke, nu al 57-jarige, historie van de Belgi sche wielerklassieker. Ineens kan een koers alles heb ben. Drama en nieuw helden dom tegelijk. Terwijl Veronique Museeuw de gewonde knie van de haai* zo dierbare Johan betast en de winnaar van Vlaanderen de ambulance inhelpt, terwijl Franco Ballerini met een uit de KORTRIJK (ANP) - Johan Mu seeuw heeft een pijnlijke rech terknie en talrijke schaaf- en vleeswonden aan zijn spectacu laire valpartij in Gent - Wevel- gem overgehouden. Bij een on derzoek van de teamarts van Mapei-GB in het hotel in Kort- rijk bleek er niets gebroken. Museeuw, afgelopen zondag winnaar van de Ronde van 'Vlaanderen, probeert donder dag (vandaag) voorzichtig of hij in staat is te fietsen zodat hij toch mee kan doen aan de derde wereldbekerwedstrijd Parijs - Roubaix van zondag. Ook de verwondingen van de Canadees Steve Bauer, die te gen een stilstaande auto botste en Museeuw meesleurde in zijn val, vielen mee. Hij had pijnlijke benen en eveneens talrijke schaafwonden. Met de Italiaan Franco Balle rini, die later ten val kwam. was het ernstiger gesteld. Bij hem raakte een arm uit de kom, waar bij spieren en pezen werden ont zet. Volgens de behandelende arts Van Mol is het uitgesloten dat Ballerini in Parijs - Roubaix kan starten. kom geschoten schouder in de berm zit, sist Maurizio Fondriest vijftien kilometer verder onder de 'flamme rouge' tegen mede vluchter Luc Roossen: 'contro leer jij de rechter kant, dan pak ik de linker'. Over angst gespro ken. Terechte angst, blijkt na enkele seconden. Want Roossen zit kapot, maai' Lars Michaelsen niet, Verre van dat zelfs. EnMau- rizio Fondriest, ook al verslagen in Milaan-San Remo (door Jala- bert) komt er niet meer langs. De verbazing is groot. Michael sen (26) moet uitleg geven. Dat duurt lang. Hij mist bijna de do pingcontrole. Omdat de geblok te Deen steeds maar hetzelfde moet vertellen, in het Deens, in het Engels, in het Duits of het Frans, het maakt hem weinig uit. Tot z'n twintigste leerde hij van onze surfmedewerker BERGEN OP ZOOM/MONNIC- KENDAM - Stefan Gideonse uit Veere heeft in de nationale surf- competitie een derde plaats be haald bij wedstrijden in Mon- nickendam. De overwinning na twee wedstrijddagen ging naar Jacques van der Hout uit 's-Gra- venzande. In het district Zuid- West Nederland trok John van der Lee uit Vlaardingen in Ber gen op Zoom de winst naar zich toe. In Monnickendam op de Gouw zee namen zeven Zeeuwen deel aan de vernieuwde nationale A- serie. Op zaterdag werden vijf courseslaloms afgewerkt waar bij op de 6 km lange baan Stefan Gideonse en Lennard Minder- houd uit Hoek zich prima hand haafden in het sterke veld. Gi deonse werd vijfde en Minder- houd zevende. Op zondag werden na nog een courseslalom manche twee se ries downwind slalom gevaren werden, waarbij de 65 deelne mers geen herkansing kregen na een slecht resultaat. Opnieuw waren Gideonse en Minderhoud sterk. In het overall klassement Promotieklas heren: Mytilus 17-43; De Sterre 1843; Ardito 1842; Schel- desport 17-34; WS'92 4 17-33; Dynamo'70 17-28; Savok 17-22; Voor waarts 17-13; BOK 17-11; De Kikkers 18-9; WS'92 3 17-7. Eerste klas heren: Dynamo'70 2 17- 49; VVR 19-47; WS'92 5 17-37; IJVC 2 16-32: Mytilus 3 17-31; Mytilus 2 17- 28; Savok 2 19-21; Ardito 2 17-17. Voorwaarts 2 17-14; Delta 17-5; Schel- desport 2 17- -2. Tweede klas heren: Morres/Hulst 2 1545: De Kikkers 2 17-42; CVC 14-30; Ardito 3 15-21; De Sterre 2 15-18; My tilus 4 15-17; BOK 2 16-16; Dynamo'70 3 15-14; Delta 2 15- -1. Promotieklas dames: Savok 17-40; Mytilus 15-32; Morres/Hulst 2 15-32: Dynamo'70 2 16-29; BOK 15-27: Voor waarts 16-24; WS'92 2 15-19; Dynamo'70 15-18; De Kikkers 16-10; Sgravo 16-3. Eerste klas dames: Scheldesport 17- 49; WS'92 317-48; WR17-37; CVC 17- 29: BOK 2 17-27; Delta 17-22; Ardito 18-21; IJVC 17-19; Mytilus 2 17-12; Sgravo 2 18-12; Ardito 2 18-9. Tweede klas dames: Morres/Hulst 3 17-51; Voorwaarts 2 17-37; WS'92 4 17-33; Savok 2 18-32; Dynamo'70 3 18- 32; BOK 3 17-28; WR 2 17-24; Delta 2 17-22; Scheldesport 2 17-19; Dynamo'70 4 17-5. Delta 3 18-2. in Denemarken voor timmer man, daarna vertrok hij naar Frankrijk om er (wieler)carrière te maken. Jaren reed hij er bij de amateurs en won hij in het shirt van Bonnat onder andere Parijs- Tours. In de kleuren van de prof formatie Catavana kwam hij vo rig jaar zeven keer als eerste over de streep, met de winst in Parijs- Bourges als uitschieter. Vergeten Een mannetje om voortaan toch rekening mee te houden in dit soort wedstrijden. In de progno ses zal hij niet meer zo maar ge passeerd worden, zoals de afge lopen dagen was gebeurd. Belgi sche kranten lieten elke sprinter de revue passeren in hun voorbe schouwingen. Want ondanks de zwaarder gemaakte Gent-We velgem. was een spurter toch de meest voor de hand liggende winnaar. Dat wilde ook de tradi tie van de opgekrikte wedstrijd, geperst tussen De Ronde (afge lopen zondag) en De Hel (ko mende zondag). Maar in al hun voorspellingen, zagen ze er een tje over het hoofd: Lars Michael sen. Gent-Wevelgem moest een hai- de koers worden. Zestien uit schieters in het reliëf van het parkoers, met de meeste daar van in Frans-Vlaanderen, moes ten daarvoor zorgen. En als al die 'bergskes' niet voor een af doende schifting zouden zorgen, dan zou de Mapei/GB ploeg dat toch wel doen, om niet met bij voorbeeld Cipollini en Abdoes- japarov naar de streep te hoeven rijden. Het pakte allemaal an ders uit. De winnaars van giste ren werden de getroffenen van vandaag. Al vielen de blessures van Museeuw en Ballerini ach teraf mee. Zij gaan zondag vrij wel zeker normaal van start in Pai'ijs-Roubaix. Maassen Iemand die dat zeker ook van plan is, is Frans Maassen. De Limburger, een week voor de Ronde van Vlaanderen geveld door een buikgriep ('m'n hele fa milie had het') meldde zich giste ren, op eigen verzoek, aan voor Gent-Wevelgem. Uitrijden zou al mooi genoeg zijn, zo oordeelde hij vooraf gereserveerd. Maar zie, Frans Maassen was het die zich, samen met Nico Verhoe ven, langdurig manifesteerde in de kop van de koers en uiteinde lijk tot de groep van een man of dertig behoorde die in het kiel- over twee dagen behaalde Gi deonse een knappe derde plaats en liet daarmee zien dat z'n goede klassering van vorig jaar (derde), geen toevalstreffer was. Minderhoud eindigde overall op de vijfde plaats. Uitslagen: Monnickendam: 1. Jacques van der Hout, 's-Gra- venzande, 2. Hans Knipscheer, Wieringerwerf, 3. Stefan Gideon se, Veere, 4. Peter Volwater, Pur- merend, 5. Lennard Minder houd, Hoek. Bergen op Zoom: 1. John van der Lee, Vlaardingen, 2. Henk van Zweden, Middelburg, 3. Jeroen Govers, Hank. 5. Cees Gideonse, Veere, 8. Axel Tukker, Rilland. Districts-mannencompetitie: Hoofdklasse: Goblin-St.Annaland 5- 1. J. Schillemans-L. Goedegebuure 6- 4,6-2; F Hoogenboom-A. Suarez6-3,6- 0; E. van Schaik-C. van Dijke 7-6,6-2; P. van Hoeve-A. Borst 6-4, 6-3; P. van de Veer/E van Schaik-L. Goedege- buure/A. Suarez 6-7,1-6; F. Hoogen- boom/P. van Hoeve-C. van Dijke/A. Borst 6-0,6-1 Game '78-'t Halve Maantje 24. M.J. de Jonge-J, Oranje 6-2,6-1P. Vervaat- M. Wisse 2-6,3-6; R. de Witte-C. Ver steeg 6-1,2-6,4-6; W. Krombeen-F. Schouw 6-7,6-4,0-6; N de Koster/P. Vervaat-M Wisse/C. Versteeg 7-6,1- 6,6-3; W.Krombeen/I.Wouters-J.O- ranje/F, Schouw 6-4,0-3, opgave W. Krombeen/I. Wouters. Duivel and-Y erseke 4-2. P. Vreeke-C. Vogelaar 4-6,1-6, E. Verbraak-P. Bauer 4-6,0-6; W. van de Pol-D. van de Velde 6-0,6-7,7-6; J Folmer-L. de Koeyer 6-7,6-2,6-1; P. Vreeke/E Ver braak-C. Vogelaar/D. van de Velde 6- 3,6-0; W. van de Pol/J. Folmer-P. Bauer/L. de Koeyer 6-2,6-1 De Boskreek-Souburg 4-2. R. Morel- D. Rempt 6-2,6-3; T Seen-T.J. van Osnabrugge 6-3,6-1: H. Riemens-W. de Waal 3-6,4-6; A. Risseeuw-S. Kats 6-2,4-6,6-3; R. Morel/A. Risseeuw-T J van Osnabrugge/S.Kats 2-6,7-5,4-6, T. Seen/H. Riemens-D Rempt/A. de Bock 7-6,6-1. zog van het leidende trio (Mi chaelsen, Fondriest en Roosen) finishte. En of die 217 kilometer niet lang genoeg waren, was Maassen na de finish in Wevelgem weer snel vertrokken. Om... nog even bij te trainen, een ritje van veertig ki lometer naar- het hotel. Hij was niet de enige in het Raas-kamp die dat deed. Want het wil na tuurlijk nog niet vlotten met die ploeg. Ook gisteren werd weer vergeefs de kaart Abdoe ge speeld. Van Hooydonck, Eki- mov; ze sleurden aan de kop van de eerste grote groep om het op een sprint te laten aankomen. „Maai-," moest ook Raas zelf toe geven, „veel rendement hebben die inspanningen nog niet ge had." Dus is het zaak renners als Maassen nog even snel in vorm te krijgen. Zo niet meer voor Pa- rijs-Roubaix, dan wel voor de Goldrace. „Dat is nu ook m'n voornaamste doel", gaf Maassen toe. „Parijs-Roubaix komt wellicht nog te vroeg. Maar voor de Gol drace kan ik in vorm zijn. Ik ben supergemotiveerd. Men had me, tijdens m'n ziekte, al afgeschre ven. Maar vandaag heb ik al be wezen dat dat niet zo is. Dat de genen die dat hebben geroepen, dom zijn. Trouwens, ziek zijn, dat is toch menselijk?" Gent - Wevelgem: 1. Michaelsen (Den) 217 km in 4.56.00, 2. Fondriest (Ita), 3. Roosen (Bel) 0.05, 4. Cipollini (Ita) 0.11.5. Lombardi (Ita), 6. Spruch (Pol), 7. Nelissen (Bel), 8. Zabel (Dui), 9. Zanatta (Ita), 10. Serpellini (Ita), 11. Verhoeven (Ned), 12. Konisjev (Rus), 13. Planckaert (Bel), 14. Bo- mans (Bel), 15. Abdoesjaparov (Oez), 16. Zberg (Zwi), 17. Van de Laer (Bel), 18. Scirea (Ita), 19. Gorini (Ita). 20. Bortolami (Ita), 33. Maassen, 51. Mul ders 6.32, 76. Hoffman, 83. Knaven, 94. Zanoli, 95, Meijs, 96. Van Cad- sand, 92. Nijdam, 101. Van Heeswijk, 108. Veenstra. Ronde van Baskenland. Derde etap pe Vitoria - La Arboleda: 1. Zülle (Zwi) 182 km in 4.25.00, 2. Jalabert (Fra) 0.30, 3. Echave (Spa) 1.36, 4. Elli (Ita), 5. Rominger (Zwi), 6. Frattini (Ita), 7. Rebelli (Ita), 8. Heulot (Fra), 9. Bruyneel (Bel), 10. Gonzalez (Spa), 16. Bouwmans, 29. Breukink, 32. Rooks 1.52, 42. Den Bakker 2.51, 70. De Vries 4.47,141. Dekker 12.06. Algemeen klassement: 1. Mieeli (Ita) 12.27.05, 2. Picolli (Bra) 0.43, 3. Zülle 3.45,4. Jalabert 4.15, 5. Duelos-Lasal- le 4.23, 6. Echave 5.21, 7. Elli 5.21, 8. Lafranchi (Ita) 5.26, 9. Gianetti (Zwi), 10. Rebelli, 11. Bouwmans, 28. Breu kink, 34. Rooks 5.37, 40. Den Bakker 6.36, 73. De Vries 8.32. 133. Dekker 25.23. Jan Schut: Iedereen die tegen een tltelkandida; daarvan winnen. speelt, wil Guido de Beule, trainer van de succesvolle vrouwenploeg van Morres/Hulst. foto Charles Strijd van onze volleybalmedewerker HULST - De volleybalvereniging Morres /Hulst staat zaterdag voor een belangrij ke dag. Het standaardteam van de man nen kan in een rechtstreekse confrontatie met naaste belager Jeans Centre/ER het kampioenschap van de derde divisie F realiseren, terwijl de hoofdmacht van de vrouwen door een zege tegen dezelfde Brabantse tegenstander volop in de race blijft om de titel. De mannen uit Hulst hebben zelfs aan een krappe nederlaag (2-3) tegen.Ever Ready nog voldoende om zich van de titel te ver zekeren. De formatie van Jan Schut dankt dat aan de marge, die in de tweede helft van de competitie is opgebouwd. Deson danks was Morres/Hulst de voorbije twee weken weinig succesvol. Twee wedstrij den leverden slechts twee punten. „We hebben vier punten in de laatste twee wedstrijden laten liggen. Dat is bijna net zo veel als in de rest van de competitie", weet trainer Jan Schut. De oefenmeester uit Axel wijt die slechte score aan een gebrekkige instelling. „We stonden zó luxueus voor, dat iedereen on bewust een stukje scherpte miste", heeft hij vastgesteld. „We hebben onder ons kunnen gespeeld, met name aan het net en in verdedigend opzicht. Iedereen die te gen een titelkandidaat speelt, wil daarvan winnen." Schut kent Jeans Centre/ER als een te genstander, die over een goede pass en prima middenaanvallers beschikt, „De rest er omheen zijn goede spelers, maar niet sensationeel. Ze willen natuurlijk so wieso tweede worden. Ze zullen dus moe ten presteren. Ik denk dat wij best wel wat geleerd hebben van de laatste twee wed strijden. Daarom vernacht ik een span nende pot," Vrouwen De vrouwen van Morres/Hulst staan al we ken op de tweede plaats in de derde divisie F. De Zeeuws-Vlamingen volgen twee wedstrijden voor het einde van de compe titie koploper Voko op één punt, maar voelen op hun beurt de hete adem van het op de derde plaats geklasseerde Jeans Centre/ER in hun nek. Deze tegenstander, die zaterdag in Hulst te gast is, heeft één punt minder dan Morres/Hulst. „We kun nen nog kampioen worden, p/d-wedstrij- den halen en overal naast grijpen", beseft trainer Guido de Beule. „Maar als we met 3-0 of 3-1 winnen, dan spelen we sowieso p /d-wedstrijden." Voor de ontmoeting met Jeans Centre/ER put de coach moed uit de resultaten in de voorgaande ontmoeting en de uitslagen in de overige thuiswedstrijden. „We zijn thuis nog ongeslagen", vertelt hij „en we hebben uit met 3-2 van Jeans Centre ge wonnen. Dat is een ruggesteuntje. We moeten uitgaan van onze eigen kracht. Ever Ready is een fanatieke ploeg met een paar hele goeie aanvalsters en een ervaren spelverdeelster, die een goede set-up in ae vingers heeft. Maar we hebben ze ginds met een hele goede opslag onder druk kunnen zetten. Ik heb er alle vertrouwen in. Ik hoef niemand te motiveren. We moe ten alleen ons kopje erbij houden." DEN HAAG (ANP) - De commissie kernploegen van de schaatsbond heeft Gerard Kemkers gepolst voor een functie als bondscoach van één van de kernploegen. De voormalige schaatser is sinds vorig jaar werkzaam als coach van de Amerikaanse ploeg. „Ik heb van Jan Au- gustinus van de commissie kernploegen een telefoontje gehad of ik er serieus over wil nadenken of ik in Neder land aan de slag wil. Ik ben één van de kandidaten", vertelde Kemkers. „Maar zolang het hoofdbestuur geen goedkeuring heeft gegeven voor de plannen van de commissie, is er niets concreets." De commissie heeft voorstellen ingediend voor de sa menstelling van de kernploegen en begeleidingsstaf voor de schaatsjaargang 1995-'96. Eén van die voorstel len is het opzetten van een vierde kernploeg. Kemkers zou één van die teams moeten gaan begeleiden. Kemkers is in principe bereid om te praten over een te rugkeer als het hoofdbestuur zijn fiat voor de plannen heeft gegeven. Niet zijn eigen contract, maar vooral de randvoorwaarden en de werkomstandigheden moeten dan wel heel erg goed zijn. De kans is echter groot dat hij in de Verenigde Staten blijft. De voormalige schaatser is op dit moment con tractloos omdat zijn verbintenis met' de Amerikaanse schaatsbond 1 april afliep. Maar de Drent heeft de bond gevraagd of het bestuur hem een nieuw voorstel wil doen. LONDEN (RTR) - Swindon Town heeft zijn vaste sta dion-omroeper gisteravond op staande voet ontslagen... in de rust van de wedstrijd tegen Bolton Wanderers (0- 1). Speaker Peter Lewis rea geerde zijn ongenoegen over het optreden van scheids rechter Graham Barber ten overstaan van 8000 toe schouwers via de microfoon af. Vooral de rode kaartin de 38e minuut voor spelbepaler Steve McMahon, tevens de trainer van degradatiekan didaat Swindon, wekte de woede van Lewis. Toen de teams van het veld liepen om thee te gaan drin ken, riep hij door de omroep installatie. „Ik heb in mijn leven vaak iemand klote zien fluiten, maar dit...." Hoezeer hij het de „bloody li mit" vond ging, in het lawaai op de tribunes verloren. Een politie-officier sprak Le wis er op aan. Clubsecretaris Jon Pollard kwam erbij en besloot na enig overleg dat de spreekstalmeester letter lijk het laatste woord had ge had. „We hadden geen keus. Het was commentaar van een werknemer van Swin don Town dat nooit uit de luidsprekers had mogen ko men in het bijzijn van 8000 supporters." Gosse Kamminga: „We hadden maar één doel." foto Cha rles St van onze medewerker TERNEUZEN - De schaakver eniging Terneuzen zette zater dag de kroon op een sterk sei zoen. Onder aanvoering van teamleider Gosse Kamminga bleven de Terneuzenaren in de hoogste Zeeuwse klasse onge slagen. Terneuzen promoveert naar de derde klasse van de lan delijke competitie. Daaruit was de schaakclub vorig seizoen ge degradeerd. De hoofdmacht van de Teraeu- zense schaakclub heroverde dus binnen een jaar het verloren ge- gane terrein en keert terug op het niveau, waarop de ploeg thuishoort. „We degradeerden toen, omdat we een beetje pech hadden", staat Kamminga nog bij. „Er zijn dertien 'onderbon den' en zes derde klassen in de landelijke competitie. Daaruit degraderen elk jaar twee teams. Maar om de 'dertien' vol te ma ken, degradeert ook de slechtste nummer acht van al die klassen. Dat waren wij, nadat we een be slissingswedstrijd tegen ES- GOO 2 uit Enschede nipt had den verloren." Eén doel Terneuzen maakte zich met een ietwat gewijzigde ploeg op voor een nieuwe competitie, waarin zo snel mogelijk een terugkeer in de landelijke competitie moest worden bewerkstelligd. „We hadden maar één doel", blikt de spelende teamleider terug. „We moesten kampioen worden, om dat we verreweg het sterkst wa ren. Bij de overige Zeeuwse ploe gen kon ik geen team vinden dat ons kon bedreigen. Als je kijkt wie daar spelen en dat afzet te gen onze spelers, dan kom je ge woon tot die conclusie." Voorjaarsrit tot einde spannend HOOFDPLAAT - De equipe De Jonge uit Heinkenszand in de wedstrijdklasse en de equipe Dekker uit Oostburg in de toerklasse zijn winnaar gewor den in de Schorreblomrit. Die voorjaarsrit van de West- Zeeuws-Vlaamse Automobiel- club (WZA) trok 28 deelnemers en ging door de polders rond start- en finishplaats Hoofd plaat. In de wedstrijdklasse werd de strijd om de overwinning pas laat beslist. De Bevelandse equipe van Cor de Jonge eindig de daar met evenveel strafpun- ten als Joop Kolijn uit Oostburg en Rein van de Zande uit Wis- senkerke. Omdat De Jonge als laatste in de fout ging werd hij reglementair winnaar. Winnaar Eric Dekker uit Oost burg had in de toerklasse min der tegenstand. Hij finishte met voorsprong. Achter hem voch ten Nico de Kok en Wim Esse- ling een fel gevecht om de twee de plaats uit. De Kok won dat. Uitslagen: Wedstrijdklasse: 1. Cor de Jonge, Heinkenszand 150 straf- punten; 2. Joop Kolijn, Oostburg 150; 3. Rein van de Zande, Wissenkerke 150; 4. Frans Tilroe, Kortgene 205; 5. Corry van Loo, Kapelle; 6. Jo AUefs, St.Jansteen 242; 7. Jan de Koeyer, Oostburg. Toerklasse: 1. Eric Dekker, Oostburg 263; 2. Nico de Kok, Krabbendijke 310; 3. Wim Esseling, Schoondijke 310; 4. Johan de Feyter, Schoondijke 338; 5. Wim Scheele, Hoek 376; 6. Em my de Groot/Chantal de Bruycker 377; 7. Sjaak van de Bliek, Aarden burg 411. De Zeeuws-Vlamingen tradi daarbij zonder de jonge en stt ke Marco Dieleman en Mauri Rijk aan, die beiden om privé-i denen verstek moesten lat< gaan. Gosse Kamminga: „Ma daar staat tegenover dat Rs Gommers en Jordi Gernaertes prima competitie hebben g speeld. Ralf scoorde zeven uitz ven. Jordi zesenhalf uit zeve Ook Daniël Lansay heeft he behoorlijk gescoord. Adri i Masjenka Dubbeldam prestee den iets minder dan verwachte Jaap Dekker en ik zaten dai zo'n beetje tussenin." Vooral de prestaties van Rei Gommers bleven niet onopgi merkt. Niettemin heeft de 15-jj rige speler toegezegd ook lij mend seizoen voor Terneuzenl zullen spelen. „De ploeg die* nu hebben, blijft bij elkaar' weet Kamminga. „Nu we weer» de KNSB gaan spelen, blijft Ral bij ons. Daar ben ik heel blij oe want dan hebben we nog twfi jaar plezier van hem. Daarrc zijn we hem natuurlijk kwijt. Qj het moment dat hij gaat studf ren, verwacht ik dat hij voor et club zal kiezen in de stad waz hij studeert. Dat heeft Marlt Martens destijds ook gedaai Ralf zal aan het eerste bord spe len en sterke tegenstanders tr fen. Maar hij wordt natuurlij ook zelf steeds sterker." Geen garantie Dat is echter geen garantie v« een langdurig verblijf in de de de klasse. Gosse Kammingi „We hebben onze doelstellii bereikt, maar hebben voor vt gend jaar een smalle basis. Var- daar dat Eric Roose aan de bas is toegevoegd. Het schaken ine landelijke competitie is veel t teressanter, omdat er veel sterl spelers meedoen. Dat is voor; voor de jeugd goed. Je ziet ai dere mensen dan in Zeelam waardoor je niet van tevorens kunt zeggen wat de uitsli wordt. Zo had ik voor afgelop zaterdag vooraf de gedetailtö de uitslagen op een briefje as verschillende mensen al late zien. Alleen de uitslag aan bc: zes had ik verkeerd geraden,) overige klopten allemaal. Ine landelijke competitie weetje dl absoluut niet. Je kent de elo-rr ting van de spelers wel, ms niet hun feitelijke sterkte." Er is de Terneuzenaars dan off veel aan gelegen om zich te mend seizoen te handhaver Een uitdaging? Natuurlijk. Vos iedereen", verzekert Karnmir ga. „Dan kunnen we het Zeeut se niveau een beetje voor bl; ven. Je kunt in Zeeland een hel pief zijn, terwijl ze je in de rei van Nederland vriendelijk uith elpen. Want er wordt natuurlij veel harde! gespeeld. Je kuc prachtige partijen spelen, mar als je vervolgens eventjes nif oplet, staat er in de krant wel 1-1 Blundertjes worden op dat veau nu eenmaal vlugger f? counterd." Sluiskil wint van Zaamslag ZAAMSLAG - Het eerste elfu van de voetbalvereniging Zaan slag leed dinsdagavond op eig£ veld een 1-2-nederlaag tegs Sluiskil. Voor Zaamslag open-" Kees de Pooter na drie minuit de score. Pascal Wedage en Mi tin van den Bossche bepaal# de eindstand op 1-2. Lars Michaelsen (midden) viert zijn overwinning'. Hij wordt geflankeerd door Maurizio Fondriest (links) en Luc Roosen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 32