Terneuzen wil geld voor banen Vier teams naar rayontitel Jaarmarkt Koewacht geslaagd Een dag zonder krant is een Idok zonder klepel. Kantonrechter niet erg gevoelig voor smoesjes hardrijders W oon wagenkamp in Middelburg zorgt voor overlast zeeland 14 Plan Turbo moet met miljoen subsidie 55 werklozen aan de slag helpen m tv DONDERDAG 6 APRIL 1995 van onze verslaggever TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneuzen hebben bij minister Melkert van sociale zaken bijna een mil joen gulden subsidie aange vraagd voor een nieuw banen plan: Turbo. Zo'n 55 werklozen moeten karweitjes opknappen voor ouderen en binnenstadbe woners met een inkomen dat la ger is dan 120 procent van een minumumloon. Het werk dat de werklozen moe ten gaan doen. kan bijvoorbeeld bestaan uit onderhouds- en schilderwerk aan woningen, schoonmaken, 'administratieve werkzaamheden of zorgtaken. Door de Turbo-deelnemers voor al voor ouderen en in de binnen stad te laten werken, snijdt het mes aan twee kanten. Een aan tal werklozen kan aan een baan worden geholpen, terwijl tegelij kertijd delen van de stad worden geactiveerd en leefsituaties ver beterd, schrijven b en w aan de raadsleden. Het werk wordt potentiële klan ten aangeboden door gebruik Van een 'servicekaart'. Mensen, die dus niet meer mogen verdie nen dan 120 procent van het mi nimumloon, kunnen werkzaam heden eenmalig inkopen of een abonnement voor bepaalde diensten nemen. De inkomen- KLOOSTERZANDE Koorconeert - Het gemengd zangkoor Terra Sancta uit Lamswaarde geeft zondag 9 april een concert in Huize Sint Antonius in Kloosterzande. De uitvoering begint om 14 uur. On der leiding van dirigent Tony de Ruysscher en met muzikale on dersteuning van organist Pieter de Nijs wordt een afwisselend programma gebracht. Voor de pauze worden geestelijke en pro fane liederen gezongen. Daarna zijn er vrolijke nederlandstalige stukken en operettemelodieën als afsluiting. Het concert is voor iedereen vrij toegankelijk. AXEL Rode Kruis Het Rode Kruis in Axel houdt vandaag, donderdag, zijn algemene leden vergadering. Dit gebeurt in het gebouw De Pleisterplaats aan de Nieuwendijk in Axel, vanaf 20.00 uur. stoets is ingebouwd om geen on eerlijke concurrentie voor het bedrijfsleven in te voeren. De werkzaamheden die nu door ge bruik van de servicekaart ge beuren, zouden anders blijven liggen, stelt het college. Na het Project Intensieve Bege leiding Langdurig Werklozen (PIBLW), en de projecten Overal Maximaal Nuttig Inzetbaar (OMNI) en Werk in Beweging (WEB) is Turbo het vierde instru ment om werklozen aan de slag te helpen. De Turbo-medewer kers worden gezocht onder men sen die langer dan een jaar geen werk hebben. B en w hebben, omdat het ver zoek voor half maart in Den Haag moest zijn, al subsidie aan gevraagd voor Experimenten Activering van Uitkeringsgel- den. Mocht de minister echter negatief beslissen over de Ter- neuzense aanvraag dan gaat het hele Turboplan de ijskast in. De leden van de commissies wel- zijns- en sociale zaken (woens dag 12 april) en financiën (don derdag 13 april) spreken zich vol gende week uit over het voorstel van b en w. Beide vergaderingen beginnen om 19.30 uur. Bedrijventerrein De leden van de commissie fi nanciën buigen zich verder on der meer over het milieujaarver- slagje over '94. De grote achter stand voor het handhavingsbe leid is verminderd, maar nog niet volledig weggewerkt. Oor zaak ligt onder meer aan zwan ger- en ouderschapsverlof van een medewerkster voor wie te laat een vervanger is ingezet. De afdeling Milieu heeft zich daarnaast ook moeten bezig houden met diverse grote ruim telijke plannen en door een nieu we Algemene Maatregel van Be stuur moesten meer bedrijven zich aanmelden voor de milieu controles. De afdeling Milieu re kent er ondanks het toenemen de aantal te controleren bedrij ven op dit jaar verder in te kun nen lopen. Terwijl de commissie financiën in kamer 4.06 van het stadhuis vergadert, begint op hetzelfde tijdstip - donderdag 13 april, 19.30 uur-in de burgerzaal de commissie ruimtelijke orde ning. Interessantste agendapunt bij deze vergadering is de vaststel ling van de 'pilotstudy' voor de Westelijke Kanaaloever. Het on derzoeksbureau Kolpron BV TERNEUZEN - De Terneuzense kantonrechter mr A. L. R. Me- lens liet zich dinsdag niets wijs maken door een man uit IJzen- dijke. Deze vertelde dat hij, en dus niet zijn zoon - eigenaar van de auto - op 10 juli vorig jaar te hard had gereden op de provin ciale weg in Vogelwaarde. De man trad als gemachtigde op voor zijn zoon. Hij zei op de zit ting dat ze afzonderlijk met hun auto naar Goes waren gereden. „Op de terugweg wilde mijn zoon liever met mijn auto naar huis rijden. Zelf heb ik daarop de auto van mijn zoon gepakt." Op de provinciale weg in Vogel waarde werd de auto bij een con trole gefotografeerd. Het bleek dat er 112 km p/u was gereden, waar 80 km p/u is toegestaan. De opofferingsgezindheid van de man zou te maken kunnen heb ben met het beroep van zijn zoon, die als vrachtwagenchauf feur al eens eerder de snelheids limiet met 33 km p/u had over treden. Met het gevolg dat nu het rijbewijs, dat hij beroepsma tig niet kon missen, wel eens in het geding zou kunnen komen. Zover was het nog niet, maar ook officier van justitie mr M. van Nooijen was ervan over tuigd dat de vader het voor zoon lief wilde opnemen. Bovendien had de IJzendijkse beroeps chauffeur zich in andere termen uitgelaten tegenover de politie. Hij meende dat het zijn vriendin zou kunnen zijn geweest, maar sloot ook niet uit dat hij zelf de bestuurder was geweest. Over de vader werd door hem met geen woord gerept. De officier eiste een boete van 385 gulden en een voorwaardelijke rijont zegging van vier maanden, met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter vonniste con form. SLUISKIL Paaseieren - De jeugd tot dertien jaar uit Sluiskil en wijde omgeving kan op eerste paasdag eieren zoeken. Het Sociaal Kul- tureel Initiatief (SKI) heeft op twee terreintjes 'echte' eieren en kunsteieren verstopt. In de kun steieren zitten lotnummers die kans bieden op een prijs. De kin deren moeten om half elf 's mor gens in de soos van 't Meulengat zijn en worden een half uur later naar de zoekplaatsen geleid. Vanaf twee uur 's middags wordt in het welzijnscentrum een kin derdisco gehouden, terwijl er ook gelegenheid is om zelf mee gebrachte eieren te beschilderen of mee te doen aan een kleur- of danswedstrijd. concludeert dat een westelijke tracévariant voor de Wester- schelde Oeververbinding voor Terneuzen het best is. Een westelijk tracé laat de meeste mogelijkheden voor de ontwik keling van een bedrijventerrein op de Westelijke Kanaaloever. Ook van belang bij eventuele verbreding van het Kanaal van Gent naai- Terneuzen en de aan leg van een nieuwe zeesluis. Ook de beweringen van een 41- jarige automobilist uit Boek- houte (B) konden zowel de kan tonrechter als de officier van jus titie niet overtuigen. De man was eind vorig jaar 's nachts voor zijn woning aangehouden door de Nederlandse politie, na dat hij op de Isabellaweg tussen IJzendijke en Philippine de snel heidslimiet van 80 km p/u ruim (met 75 km p/u) had overge- schreden. Volgens de politie, die de man een kilometer lang had gevolgd, gaf de teller 155 km p/u aan. De verdachte had een andere vi sie. „De politie heeft zo hard moeten rijden om me in te halen, Ik voelde me opgejaagd, omdat er een auto vlak achter me reed. Later bleek dat de politie-auto te zijn. Het was 's nachts en bo vendien ook nog eens mistig. Het bestaat niet dat ik zo hard heb gereden. Over de kinderkop jes is dat niet eens mogelijk", verweerde de man zich. De politie had nog een stopte ken gegeven, maar daar was door de man niet op gereageerd. „Ik heb het niet gezien", veront schuldigde hij zich. De man werkt bij een vlasbedrijf in IJ zendijke en moet veel met de au to op pad. Het rijbewijs kon dus niet worden gemist. De officier wilde hem daarin nog wel tege moet komen, omdat het de eer ste keer was dat hij voor een snelheidsovertreding terecht stond. Zij eiste vier maanden voorwaardelijke rijontzegging, met een proeftijd van twee jaar. Daarnaast vond ze dat de man een geldboete van 750 gulden zou moeten betalen. De kanton rechter verlaagde de boete tot 500 gulden, maar was het eens met de eis van de voorwaardelij ke rijontzegging. Altijd te hard Een 22-jarige inwoner van Aar denburg kreeg door de kanton rechter voor een snelheidsover treding in zijn woonplaats con form de eis een boete van 350 gulden en een voorwaardelijke rijontzegging van vier maanden, met een proeftijd van twee jaar. De man reed op 4 september vo rig jaar met zijn auto 111 km p/u op de Draaibrugseweg, waar 80 km p/u is toegestaan. In septem ber '93 was hij al eens eerder be keurd voor een snelheidsover treding. „Ik rijd eigenlijk altijd hard", reageerde de Aardenbur ger. „Dan wordt het nu wel ris kant", verzekerde de kanton rechter, die daarmee wees op de voorwaardelijke rijontzegging met proeftijd. Een aanval van het meisjes voetbalteam De Eikelaar tegen De Kreeke uit Westdorpe. foto Charles Strijd van een medewerker KLOOSTERZANDE - De meisjesvoetbalteams van de basis scholen De Kreeke uit Westdorpe, De Schakel uit Vogelwaarde, De Oostvogel uit Lamswaarde en Marijke uit Axel hebben zich woensdagmiddag geplaatst voor de finalewedstrijden school- voetbal van het rayon Hulst. Deze teams, bestaande uit zeven speelsters, kwamen als poulewinnaars uit de bus tijdens de voorronden die in Kloosterzande en Vogelwaarde zijn afge werkt. In totaal bonden 21 meisjesteams van basisscholen uit de gemeenten Hulst, Hontenisse, Sas van Gent en Axel de strijd met elkaar aan. De vier winnaars strijden komende woensdagmiddag op het sportcomplex van de voetbalvereniging Axel om de rayontitel. Deze kampioen neemt dan woensdag 10 mei in Westkapelle deel aan het Zeeuws kampioenschap meisjes-zeventallen. De Zeeuw se titelstrijd voor jongens-elftallen wordt ook op 10 mei in Ter neuzen afgewerkt. Volgende week woensdag wordt ook in Axel beslist welk basisschoolelftal uit het rayon Hulst naar het pro vinciaal kampioenschap wordt afgevaardigd. Na eerder gespeelde voorronden drongen De Warande, Antonius, beiden uit Axel, Heidepoort uit Heikant en Ter Duinen uit Kloos terzande tot de finale door. De vertegenwoordigers van de West- Zeeuws-Vlaamse scholen zijn eveneens woensdag bekend. Op het sportveld van de voetbalvereniging Oostburg strijden dan 19 jongensteams en 14 meisjes-zeventallen om een toegangskaart voor het Zeeuws kampioenschap. van onze verslaggeefster KOEWACHT - De organisatie van de 103e jaarmarkt in Koe wacht had 'm even geknepen. Kon de kleindierenshow wel doorgaan nu de dieren niet meer in de schuur van De Schepper terecht konden? In allerijl werd gezocht naar een tent op het Kerkplein. Maar die bleek niet nodig. De fami lie Jonker stelde belangeloos de zaal achter haar woning ter beschikking. Woensdag werd in Koewacht de traditionele jaarmarkt ge houden. In Nederlands Koe wacht is dat sinds jaar en dag een veekeuring, Belgisch Koe wacht houdt het ieder jaar op de eerste woensdag van april bij een braderie met kermisat tracties. Rond negen uur 's ochtends werden 20 runderen, 49 paarden, acht geiten, 19 ko nijnen, drie cavia's, tien kip pen en acht vogels aangele verd voor de keuring. Het aantal aangevoerde run deren valt voorzitter van het jaarmarkt-comité Koewacht, J. Smet een beetje tegen. „Maar dat is toch ieder jaar weer afwachten. Regent het, dan houdt de boer zijn beesten liever in de stal. Schijnt de zon, dan heeft hij het vaak te druk met het werk op het land." 'Handicaps' waren volgens hem dit jaar ook de concurre rende handelsmarkt in Den Bosch en een grote tentoon stelling in Schagen. Belangstelling De kwaliteit, het weer en de publieke belangstelling ma ken echter veel goed. Evenals de grote hoeveelheid shet- landpony's, fjorden, Belgische trekpaarden, een rijpaard en Franse schimmel. Keurmeester W. Verhelst be kijkt nauwkeurig de Vlaamse reus en het roodogige Pooltje die voor hem op het tafeltje zijn neergezet. De konijnen blijven roerloos zitten als Ver- helst zacht in hun vacht blaast. Ze zijn het gewend om van onder tot boven bekeken te worden. Het jurylid, zelf fok ker van Weners, let vooral op de nageltjes, de oren, de tan den en de vacht. De Vlaamse reus blijkt be hoorlijk in de rui. Als Verhelst een plukje van het haar vast pakt, verliest het dier het di rect. En de albino heeft kale hakken, ontdekt hij. Ondanks deze minpunten zijn beide ko nijnen goed voor de kwalifica tie 'fraai'. Uitslagen: Algemeen kampioen grote pony: G Kusee, kampioen pony: Jansens-de Baar; kampioen warmbloed: E. d'Eer; kampioen koudbloed: S. Buum. van onze verslaggever MIDDELBURG - Het gemeente bestuur van Middelburg gaat volgende week bekijken of er maatregelen moeten worden genomen tegen het woonwagen kamp aan de Montgomerylaan. Omwonenden hebben zich er herhaaldelijk over beklaagd dat op het terrein allerlei be drijfsactiviteiten worden uitge voerd. Dat is niet in overeen stemming met het ter plaatste geldende bestemmingsplan. Wethouder drs W. Ovaa kondig de woensdag aan dat het college van burgemeester en wethou ders zich volgende week dins dag beraadt op een 'plan van aanpak' voor het terrein. Het woonwagenkamp aan de Montgomerylaan, dat vier plaat sen telt, is halverwege de jaren tachtig gerealiseerd. Middel burg kent nog twee soortgelijke terreintjes, aan de Beneluxlaan en aan de Breeweg, met elk ook vier plaatsen. Bij de realisering van het kamp aan de Montgo merylaan is vooraf met de om wonenden afgesproken dat be drijfsactiviteiten op het terrein niet worden getolereerd. Het af gelopen jaar heeft de politie ze ker dertien klachten ontvangen van omwonenden over overlast. Regelmatig zouden er op het ter rein onder meer auto's worden gesloopt. Eén van de omwonenden, die niet met naam genoemd wil wor den - 'ik heb geen zin in kogels door m'n raam' - spreekt van een 'rotherrie'. „Soms is het ge woon schreeuwen en blèren. Dan weer lig je 's avonds in je bed en dan schrik je je opeens te barsten. Gaat er iets knoerthard aan. Daar krijg je echt een hart infarct van. Het is nu al het vijfde of zesde jaar dat dit speelt." Regels De klachten die de omwonenden bij politie en gemeente hebben ingediend hebben volgens de 'bewoonster van de Noordweg' tot dusver weinig uitgehaald. „Het gaat een paar weken goed en dan begint het weer. Wij wil len dat er écht iets aan gedaan wordt, want er zijn regels en daar moet iedereen zich aan houden. Als ik om één uur 's nachts mijn radio hard aanzet, staat de poli tie ook op de stoep." In een po- Presentatie ondernemers in Breskens BRESKENS - Zo'n 25 Bresken- se ondernemers presenteren zich van vrijdag 21 tot en met zondag 23 april tijdens een beurs in Breskens. In een tent op het Oranjeplein laten de middenstanders zien wat zij het publiek te bieden hebben. Het is voor de vierde maal dat een der gelijke beurs in Breskens plaats vindt. De laatste was twee jaar geleden. Burgemeester J. Krui- ze opent de beurs op vrijdag om 19 uur. Hij wordt daarbij muzi kaal ondersteund door de mu ziekvereniging Breskens-Groe- de. Per school worden ballonnen, met een omtrek van 4,5 meter, opgelaten. De school die de bal lonwedstrijd wint ontvangt 250 gulden. Iedere 100ste bezoeker aan de beurs kan op een prijs re kenen. Op de beurs kunnen kin deren geschminkt worden ter wijl ze zich in de speelruimte kunnen vermaken. Zaterdag middag is er een artiest aanwe zig die het publiek bezig houdt, de muziekvereniging geeft 's avonds een concert en daarna is er gelegenheid voor karaoke. Te vens vindt zaterdag een kookde monstratie plaats en wordt ge toond hoe doe-het-zelf machines werken. Zondag is er een snelte kenaar in de weer. Iedere beurs- dag vinden enkele modeshows plaats en worden video's ver toond over de bevrijding van on der meer West Zeeuws-Vlaande- ren. Uit de ingeleverde toe gangsbiljetten wordt zondag om 18 uur de winnaar van een arra- gement voor het Eftelinghotel getrokken. Pierre Eysackers is de rol van speaker toebedeeld. De beurs is vrijdag tot 22 uur open, zaterdag van 13 tot 22 uur en zondag van 13 tot 18 uur. ging om onderling tot een oplos sing te komen ziet zij weirai „Het zijn mensen van het kalibf waar je bang voor moet zijn e daar heb ik geen zin, om bang! zijn." Wethouder Ovaa is van menin dat er snel actie moet worde ondernomen als er werkelijk ie! mis is. „Als er activiteite plaatsvinden die niet passen het bestemmingsplan, dan dier de gemeente op te treden. lede een moet gelijk behandeld wo. den en iedereen heeft gelijk plichten. Er zijn bepalingen voc het gebruik van de grond e daar moet men zich gewoon aa houden." Apparatuur uit woning gestolen TERNEUZEN - Uit een huis aai de Kastanjelaan in Terneuza werden een kleurentelevisie, vi deo- en audio-apparatuur enen kele tientallen cd's gestolen, ft bewoner deed woensdag bij di politie aangifte van de diefstal, Anti-varkensgroep Sas mobiliseert burgers Zuiddorpt van onze verslaggeefster ZUIDDORPE - De werkgroi Anti-Krulstaart Invasie gai niet alleen de inwoners vanc gemeente Sas van Gent mobit seren tegen de komst van de ga-varkensstallen. Zij roe| ook Zuiddorpenaren op zwaar te maken tegen de vest ging van twee varkenshouder en in Westdorpe. De inwoner; vrezen stankoverlast en een toe' nemend vrachtverkeer. De gemeente Sas van Gent d vorige week een bouwvergtt! ning af aan de Bestse varken, boeren M. van Genugten en L Brugmans voor de oprichtte van twee bedrijven aan de Mie denweg in Westdorpe. PvdA raadslid en inwoner van Zuiii dorpe, R. van Hoecke, gaat 6 komende avonden de straat e; om zoveel mogelijk handteif ningen te verzamelen. „Bij zuil westenwind is de stank hieruit' te harden. Gisteren werd t; voorbeeld mest geïnjecteerd.1, het wasgoed moest opnieui worden gedaan. Laat staan er in de toekomst gaat gebeurt als die varkens naar Zeeus Vlaanderen komen. Dan kunna de vrouwen hun wasgoed nil eens meer buiten hangen." Van Hoecke: „Maar het gaat® niet alleen om de stank. OrJ wegen zijn er gewoon niet optf rekend. Als vrachtwagens drie uur 's nachts slachtrijp varkens komen ophalen, je uit je bed. Bovendien words er op die manier veel meer ziel tes verspreid. Het wordt gewet' te gek." Van Hoecke heeft inmiddels e ventig handtekeningen vee meld. De bezwaarschriften mS ten voor 14 april zijn ingelevt# op het gemeentehuis in Sas ff Gent. Dorpsraad - De dorpsrad van Ossenisse houdt dinsdag! april zijn jaarvergadering. DM openbare bijeenkomst, meenschapshuis Hof ter begint om 19.30 uur. Paasconcert - Harmonie» Vereenigde Vrienden uit Sasff Gent houdt zondag 16 april Kj traditionele paasconcert inó| grote zaal van De Vlaanderen'] Sas van Gent. De leden spet'1 onder meer La Gazza Ladraffl Rossini, Elsa's Procession vf Wagner, Miss Saigon en in ching through America rij Beek. Het concert begint" 15.00 urn'. Concert - De brassband fij duld Overwint uit IJzendijj verzorgt zondag 9 april om H' uur een concert in de Nederig se hervomde kerk in IJzendf® De muziekvereniging brengt;, wel klassieke als moderne sta ken ten gehore. Geduld 0'; wint staat onder leiding van® 1 gent G. Clauws. Het coitf* wordt mede georganiseerd het IJzendijkse Streekmusea Het geitje staart wat onwennig' om zich heen op de jaarmarkt in Koewacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 30