Ambulancevervoer schiet tekort EuropaTum Haast met plan Molenhoek Meerderheid buurt voor afsluiten Goese Zonnebloemstraat Inwoners voeren actie voor behoud bad Wissenkerke zeeland 14 Westerschouwen stuurt brandbrief aan minister WIJ VAN EUROPATUIN NODIGEN U UIT VOOR HET. DONDERDAG 6 APRIL 1995 van onze verslaggeefster BURGH-HAAMSTEDE - Het ambulancevervoer in Wester schouwen is ver onder de maat, vindt het college van b en w van die gemeente. De maximale aanrijtijd van vijftien minuten kan lang niet altijd worden ge haald en de capaciteit in de zo mer is volstrekt onvoldoende. Daarom zal op korte termijn een brief 'met ferme taal' uit gaan naar het ministerie van volksgezondheid. „De situatie is gewoonweg onverantwoord", vindt burgemeester H. Tees. Bedoeling is dat deze zomer een ambulance wordt gestald bij Delta Expo. Die ziekenwagen wordt ingezet bij calamiteiten in Noord-Beveland, de Kop van Schouwen en een deel van Wal cheren. Tees zet bij die werkwij ze grote vraagtekens. „Dat ge bied is te groot. Als de ambulan ce op weg is naar een ongeluk op Noord-Beveland, staat .er hele maal niets meer. Gebeurt er in onze gemeente tegelijkertijd ook iets, dan moet er een ambu lance uit Zierikzee komen. En die kan er in de zomer nooit bin nen een kwartier zijn. Met die si tuatie kan ik niet instemmen." Daarnaast is hij het volstrekt oneens met de aanwezigheid van een ambulance uitsluitend tussen 10.00 en 18.00 uur. „Ze hebben berekend dat in die pe riode doorgaans de meeste onge lukken plaatsvinden. Maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat er 's avonds laat nooit iets gebeurt. Vooral in een recreatiegemeente waar in de zomer vele duizenden bezoekers zijn, is er kans op on gelukken. Daar moetje rekening van onze verslaggeefster GOES - Enkele leden van de werkgroep Zonnebloemstraat kwamen woensdag de Goese wethouder C. R. M. M. Linssen (cda; ruimtelijke ordening, ver keer) 183 handtekeningen aan bieden. Ze wilden met deze ac tie nog eens onderstrepen dat het plan om de drukke sluiprou te af te sluiten, brede steun heeft van de omwonenden. Er gaan namelijk steeds meer stemmen op voor minder ver gaande maatregelen. De gemeente presenteerde eind 1993 tijdens een informatie avond een plan voor volledige af sluiting van de Zonnebloem straat in combinatie met enkele aanvullende voorzieningen. Een meerderheid van de buurt bleek enthousiast over de maatrege len. De keuze voor het plan was gebaseerd op een uitgebreide studie. Dagelijks passeren zo'n vijf tot zevenduizend auto's de sluiproute aan de oostzijde van het centrum. T. de Craene van de werkgroep Zonnebloemstraat over de ach tergrond van de handtekenin genactie: „Er blijkt nu ineens toch oppositie te bestaan tegen van onze verslaggever KORTGENE - Een groep inwo ners van Noord-Beveland voert een handtekeningenactie voor behoud van het gemeentelijk zwembad te Wissenkerke. Zij verwachten dat enkele duizen den mensen zullen tekenen. De actievoerders doen alle Noord- bevelandse dorpen aan. Het Wissebad gaat dit jaar dicht omdat de gemeente Noord-Be veland moet bezuinigen. Inwo ners vrezen onder meer dat het schoolzwemmen in het gedrang komt. Het verwarmde buitenbad be staat al enkele tientallen jaren. Nog niet eens zo heel lang gele den werd het gerenoveerd. Leer lingen van Kortgeense basis scholen verheugden zich al op het nieuwe zwemseizoen. Ook zij zouden in het bad te Wissenker ke kunnen gaan schoolzwem men nu Wissenkerke en Kortge- ne per 1 januari zijn gefuseerd tot één gemeente Noord-Beve land. Die hoop lijkt echter vervlogen nu de gemeente zich genood zaakt ziet te bezuinigen. Was het dagelijks gemeentebestuur aan- Boete voor Vlissingse die vrouw aanreed van onze verslaggever MIDDELBURG - Een 'raadsel achtige inschattingsfout' lever de een 20-jarige vrouw uit Vlis- singen woensdag voor het kan tongerecht in Middelburg een boete van 400 gulden op. De vrouw raakte vorig jaar okto ber op de Nieuwendijk in haar woonplaats met de buitenspie gel van haar auto een Duitse toeriste. Die kwam ten val en brak haar been. De automobilis te reed van schrik na de aanrij ding door, maar meldde zich la ter op het politiebureau. Officier van justitie mr M. W. He- melaar vond het te prijzen dat de vrouw diezelfde avond het slachtoffer nog heeft opgezocht. Hij beperkte zich in zijn eis daar om tot een boete van 400 gulden. Kantonrechter mr H. Bruin ging daarmee akkoord. „Het kan ook niet anders, hè. U hebt de situa tie natuurlijk gewoon niet goed ingeschat. Maar u zult zelf ook wel des duivels zijn geweest." mee houden." De burgemeester vindt daarom dat de ambulance, net als vorig jaar, minimaal tot 20.00 uur beschikbaar moet zijn. „Daar houd ik aan vast." Verder hoopt Tees dat de ambu lance opnieuw kan worden ge stald bij de brandweergarage van Haamstede. Van die locatie kan gratis gebruik worden ge maakt en het ligt bijzonder cen traal, vindt Tees. „Voorgaande jaren werd dit ook gedaan." Tot zijn teleurstelling zegt hij de be schikbaarheid van de ambulan ce in de loop der jaren steeds ver der te hebben zien afnemen. „Straks staat er alleen nog één tussen 12.00 en 14.00 uur. Of moet je net als bij de huisarts een afspraak maken voor mor gen." Tees gaat de kwestie ook bij andere gemeenten en de pro vincie aan de orde stellen. volledige afsluiting. Daarom wil den we nog eens laten zien dat we het plan ondersteunen." Een groep ondernemers in Goes-Oost tekende begin maart protest aan tegen volledige af sluiting omdat zij vrezen voor in komstenderving. Ook een meer derheid van de fracties in de ge meenteraad blijkt inmiddels open te staan voor minder ver gaande maatregelen. Nadat hij de handtekeningen in ontvangst had genomen, zei wethouder Linssen: „Ik weet hoe het bij jullie leeft, hoe het door jullie ervaren wordt. Er gaat geen dag voorbij of ik krijg brieven over de Zonnebloem straat. We bekijken alles en gaan dan met een totaalplan naar de raad." Op de vraag of hij blij was met de steun, antwoordde de wethouder enigszins ontwij kend. „Ik weet dit al. Ik heb er begrip voor dat u nogmaals uw stem wilt laten horen." Linssen staat nog steeds achter het plan voor volledige afslui: ting. Hij wil echter niet vooruit lopen op het voorstel dat uitein delijk aan de gemeenteraad zal worden gedaan. „Ik kan pas kie zen nadat alle voors en tegens te gen elkaar zijn afgewogen." vankelijk van plan het bad pas volgend jaar te sluiten, een raadsmeerderheid koos er eind maart voor dat tijdstip een jaar te vervroegen. Het nam een voorstel over van het CDA dat door opheffing van het bad de lastenverzwaring wil temperen voor inwoners van de voormali ge gemeente Wissenkerke. Alternatieven Ouders van schoolleerlingen in Kortgene namen het initiatief voor de handtekeningenactie. De dorpsvereniging Wissenker ke heeft inmiddels de coördina tie op zich genomen. Voorzitter André Filius beschouwt sluiting van het bad als een groot verlies. Zowel wat betreft recreatie- als schoolzwemmen. „Meer dan .honderd Noordbevelandse kin deren volgen per jaar zwemles in Wissenkerke. Gaat het bad dicht, dan hebben we misschien de Roompot in Kamperland nog voor het schoolzwemmen. Maar het prijsverschil zal behoorlijk zijn en je kunt er niet afzwem men. De enige alternatieven zijn dan Goes, Middelburg of Vlissin- gen. Ver weg dus." De actievoerders willen dat het Wissebad nog minimaal één jaar open blijft. „Dan kunnen we aan het eind van het jaar opnieuw bekijken hoe de zaak ervoor staat." Filius weet zeker dat in woners bereid zijn meer te beta len voor het zwemmen. „Het hui dige badtarief is spotgoedkoop. Daar mag best wat bij." De handtekeningen worden vrijdag 15.00 uur op het gemeentehuis te Kortgene aangeboden aan bur gemeester M. L. Everaers. Die zegde de vorige raadsvergade ring reeds een notitie toe waarin met name een oplossing wordt geboden voor het schoolzwem men. ZIERIKZEE Speeltuin - De mr Breet- veldspeeltuin in Zierikzee wordt zaterdag 15 april geopend. Hoe wel de uitgebreide renovatie nog niet helemaal achter de rug is, is het terrein wel 'speelklaar'. Nieuw in de speeltuin zijn onder meer een kabelbaan, een skel terbaan met skelters, rolfietsen, een nieuwe zandbak en een schommelzwaai. De mr Breet- veldspeeltuin ligt aan de Brauw- straat tussen de Mulockstraat en de De Huybertstraat. De ope ning is om klokslag 10.00 uur en wordt verricht door een paas haas. Grote druk op woningmarkt in Tholen van onze verslaggever THOLEN - Om de grote druk op de woningmarkt in Tholen liet hoofd te kunnen bieden, moet bestemmingsplan Molenhoek zo snel mogelijk worden uitgevoerd. Daar het in dit plan slechts om vijftig woningen gaat, is het zaak vervolgens zo snel moge lijk ook op nieuwe plaatsen te gaan bouwen. Dit stelt de Thool- se gemeentewoordvoerder F. A. P. M. Bakx desgevraagd. Honderd mensen hebben zich al aangemeld als potentiële koper van een huis in Molenhoek. Volgens Bakx zitten daar ook veel mensen van buiten de Thoolse gemeentegrenzen tussen. „Er wordt bij de gemeente over gedacht Tholenaren, van wie er ook velen op een koopwoning wachten, misschien voorrang te geven. Bij andere gemeenten in Nederland gebeurt dat ook wel eens, maar op Tholen zou dat de eerste keer zijn." Molenhoek is gepland op grond tussen de Hertenkamp, woon wijk Buitenzorg en de dijk langs de Eendracht. Het enige be zwaar dat tegen het bestemmingsplan is ingediend, is door b en w ongegrond verklaard. Dat bezwaar kwam van D. J. van Gorsel uit Tholen. Hij stelt dat zijn landbouwbedrijf niet meer rendabel zou kunnen werken indien het plan wordt uitgevoerd, waarbij hij grond kwijt zou raken. Het college stelt echter onder meer dat Van Gorsel de grond pacht en dat het algemeen belang van wo ningbouw zwaarder weegt dan zijn individuele belang. Van Gor sel zei gisteren nog niet te weten of hij beroep zal aantekenen indien de gemeenteraad zijn bezwaar, in navolging van b en w. afwijst. De bedoeling is in Molenhoek koopwoningen te bouwen. Vervol gens moet de wijk Stadszicht verrijzen, aan de noord-westkant van Tholen. Daar, gaat het om de bouw van enkele honderden woningen. Maandag 24 april buigt de gemeenteraad zich over het bestemmingsplan Molenhoek. Auto Goesenaar vat vlam door lek brandstofslang van onze verslaggever GOES - Waarschijnlijk door een lekkende brandstofslang is woensdag de auto van een 61-ja- rige Goesenaar in vlammen op gegaan. De brandweer was snel ter plaats om het vuur te doven, maar het voertuig, een Peugeot 405, was fors geblakerd. Hoe groot de schadepost is, kon de politie niet meedelen. Op de kruising 's-Heer Elsdorp- weg/Louise de Colignylaan kreeg de bestuurder wenken van verschillende passanten dat zijn auto in brand stond. De eigenaar stapte direct uit en constateerde dat de bodem al behoorlijk vlam had gevat. De politie zoekt de oorzaak in het brandstofsys teem. De auto kon zowel op LPG als op benzine rijden. Het laatste is vermoedelijk te weinig ge daan. LPG droogt op den duur de leidingen uit. Als er vervol gens door de ontstane scheur tjes gas lekt op het motorblok kan spontaan brand ontstaan. Dansavond - De Ontspan ningsvereniging uit Wilhelmina- dorp houdt zaterdag 8 april een bingo- en dansavond in het dorpshuis aan de Poelvoorde- straat in 's-Gravenpolder. Het festijn begint om 20.00 uur. Ie dere dansliefhebber is welkom. Kantonrechter matst haastige automobilist MIDDELBURG - „Ik had haas dus ik heb niet op de teller gek ken. Die was trouwens ook k; pot." Erg sterk was het venvei niet van de 28-jarige imvom van Sint-Maartensdijk, die vt rig jaar juni bij Oost-Soubur met 117 kilometer per uur reei op een weg waar maar tachtigj toegestaan. De man kwaï woensdag naar het kantongi recht in Middelburg om begri te vragen voor zijn situatie. wil de boete wel betalen, man ik kan die niet betalen." Officier van justitie mr M. W.Hf meiaar en kantonrechter mr h Bruin bleken gevoelig te zij. voor het betoog van de man. Hf meiaar zei 'duidelijk rekeningt, willen houden met de financiê) omstandigheden' en eiste 3(i gulden waarvan 150 voorwaai delijk. Kantonrechter mr Brui; bleek nog een graadje milde „Oké, ik zal je vergaand mal sen", zei hij en vonniste 300 gu] den boete waarvan 200 vooi waardelijk. Toneel De toneelverenigin: Kunstvrinden uit Goes breng zaterdag 8 april het toneelstui 'Het is niet pluis in het zieken huis' ten tonele. De voorstelllni in het Wilhelminahuis te Wilhel minadorp begint om 20.00 uur Gazonspreekuur Feest bij EuropaTuin. Want het nieuwe tuinseizoen is aangebroken en dat vieren we met een grandioos Lentefestival. De hele maand april staat het in ons centrum bol van de tuin-activiteiten. En deze eerste week draait alles om het thema "gazon". We bieden u een gratis grondtest en diverse vakkundige demonstraties, er liggen bemestingsschema's en onderhoudsboekjes voor u klaar... en we hebben een speciaal Gazon spreekuur, waar u gratis terecht kunt voor alle informatie. Bovendien kunt u profiteren van grasgroene aanbiedingen en ook nog eens volop extra spaarzegels verdienen. Zo'n buitenkans mag u toch niet missen? ECO style Bio Gazon-AZ Biologische gazon- mest met mos verdelger. 2^. 1575 POKON Multicote gazonvoeding Geeft een langdurige werking door de spe ciale korrels 15?5 met 20% korting, kijk op de aktiekaartjes. 5 zegels •park Rapide graszaad Pak a 600 gr met 25% extra. Tevens kans op het winnen van een tuinparty voor het r- qc hele gezin. lD?° 5 zegels Aanbiedingen geldig van 5 april t/m II april I995 Afwijkingen in afbeeldingen, alsmede kennelijke druk- of zetfouten voorbehouden. KLINKENDE MUNT AKTIE Wie nu zaait, kan straks oogsten Want van april t/m juli ontvangt u bij iedere aankoop één of meer Klinkende Munt-zegels En daarmee krijgt u in september korting op elke tuin- of kamerplanten naar keuze (uitgezonderd bonsai-boompjes). Uw voordeel kan zelfs oplopen tot maar liefst 40%. Vraag naar de gratis spaarkaart bij onze kassa asef Gazonmest @qr Van 10.95 voor O. #GARDENA Grastrimmer TT 350 Van 139.- voor 119: 8 zegels Flymo Elektrische zweefmaaier (Turbo Compact 300). Met geïntegreerde opva ngba k va n 28 11 r. KLEUR MEE EN WIN TUinliefhebbers tot 12 jaar, opgelet! Speciaal voor jullie ligt er bij EuropaTuin een gratis kleurplaat.klaar, waarmee prachtige prijzen te winnen zijn. Want de beste inzending wordt door ons beloond met 1 e prijs skeelers 2e prijs walkman 3e prijs video spelletje Voor Pasen in leveren; EUROPATUIN RENESSE LAÖNE 20, 01116-1031 HET TUINCENTRUM VOOR GROENLIEFHEBBERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 26