Actie voor behoud van Wissebad Haast met plan Molenhoek Meerderheid buurt voor afsluiten Goese Zonnebloemstraat Westerschouwen hekelt kwaliteit ambulancevervoer Woonwagenkamp zorgt voor overlast - I kfir zeeland 14 Inwoners Noord-Beveland vrezen dat schoolzwemmen in de knel komt 'n ludieke aktie... ...van 6 t/m 8 april a.s. DONDERDAG 6 APRIL 1995 van onze verslaggever KORTGENE - Een groep inwo ners van Noord-Beveland voert een handtekeningenactie voor behoud van het gemeentelijk zwembad te Wissenkerke. Zij verwachten dat enkele duizen den mensen zullen tekenen. De actievoerders doen alle Noord- bevelandse dorpen aan. Het Wissebad gaat dit jaar dicht omdat de gemeente Noord-Be veland moet bezuinigen. Inwo ners vrezen onder meer dat het Kantonrechter spreekt Goese watersporter vrij van onze verslaggever MIDDELBURG - Na bijna twee jaar kreeg een 39-jarige Goese- naar voor het kantongerecht in Middelburg zijn gelijk. In mei 1993 bekeurde de waterpolitie hem, omdat hij met zijn boot op het Veerse Meer waterskiërs zou hebben getrokken op een plaats waar dat niet mag. Het ging echter om een groepje pad vinders dat hij met hun zelfge maakte vlot terugsleepte naar het scoutingcentrum. Kanton rechter mr H. Bruin sprak hem woensdag vrij. Twee zittingen en drie getuigen, onder wie de verbalisanten, kwamen eraan te pas om tot een uitspraak te komen. De Goese- naar heeft steeds volgehouden dat hij was gecharterd om tij dens een scoutingevenement met zijn boot paraat te blijven. Toen een groepje padvinders met hun vlot niet op eigen kracht kon terugkeren naar het scoutingcentrum, sleepte de man de padvinders naar hun thuishaven. De waterpolitie slingerde hem op de bon, omdat zij het begrip 'waterskiër' ruim opvatten. Daar valt bijvoor beeld ook iemand op een surf plank onder. De betrokken agenten konden zich niets meer van het voorval herinneren. Na de getuigenis van een medepassagier waren officier van justitie nu- M. W. He- melaar en kantonrechter Bruin echter beide overtuigd van de onschuld van de Goesenaar. „U ziet, we proberen altijd de waar heid boven water te krijgen", al dus Bruin. schoolzwemmen in het gedrang komt. Het verwarmde buitenbad be staat al enkele tientallen jaren. Nog niet eens zo heel lang gele den werd het gerenoveerd. Leer lingen van Kortgeense basis scholen verheugden zich al op het nieuwe zwemseizoen. Ook zij zouden in het bad te Wissenker ke kunnen gaan schoolzwem men nu Wissenkerke en Kortge- ne per 1 januari zijn gefuseerd tot één gemeente Noord-Beve land. Die hoop lijkt echter vervlogen nu de gemeente zich genood zaakt ziet te bezuinigen. Was het dagelijks gemeentebestuur aan vankelijk van plan het bad pas volgend jaar te sluiten, een raadsmeerderheid koos er eind maart voor dat tijdstip een jaar te vervroegen. Het nam een voorstel over van het CDA dat door opheffing van het bad de lastenverzwaring wil temperen voor inwoners van de voormali ge gemeente Wissenkerke. Alternatieven Ouders van schoolleerlingen in Kortgene namen het initiatief voor de handtekeningenactie. De dorpsvereniging Wissenker ke heeft inmiddels de coördina tie op zich genomen! Voorzitter André Filius beschouwt sluiting van het bad als een groot verlies. Zowel wat betreft recreatie- als schoolzwemmen. „Meer dan honderd Noordbevelandse kin deren volgen per jaar zwemles in Wissenkerke. Gaat het bad dicht, dan hebben we misschien de Roompot in Kamperland nog voor het schoolzwemmen. Maar het prijsverschil zal behoorlijk zijn en je kunt er niet afzwem men. De enige alternatieven zijn dan Goes, Middelburg of Vlissin- gen. Ver weg dus." De actievoerders willen dat het Wissebad nog minimaal één jaar open blijft. „Dan kunnen we aan het eind van het jaar opnieuw bekijken hoe de zaak ervoor staat." Filius weet zeker dat in woners bereid zijn meer te beta len voor het zwemmen. „Het hui dige badtarief is spotgoedkoop. Daar mag best wat bij." De handtekeningen worden vrijdag 15.00 uur op het gemeentehuis te Kortgene aangeboden aan bur gemeester M. L. Everaers. Die zegde de vorige raadsvergade ring reeds een notitie toe waarin met name een oplossing wordt geboden voor het schoolzwem men. Op een terrein omringd door de Hertenkamp, de woonwijk Buitenzorg en de dijk langs de Eendracht in Tholen moet volgens het Thoolse gemeentebestuur zo snel mogelijk de nieuwbouwwijk Molenhoek verrijzen. foto Willem Mieras Grote druk op woningmarkt in Tholen van onze verslaggever THOLEN - Om de grote druk op de woningmarkt in Tholen het hoofd te kunnen bieden, moet bestemmingsplan Molenhoek zo snel mogelijk worden uitgevoerd. Daar het in dit plan slechts om vijftig woningen gaat, is het zaak vervolgens zo snel moge lijk ook op nieuwe plaatsen te gaan bouwen. Dit stelt de Thool se gemeentewoordvoerder F. A. P. M. Bakx desgevraagd. Honderd mensen hebben zich al aangemeld als potentiële koper van een huis in Molenhoek. Volgens Bakx zitten daar ook veel mensen van buiten de Thoolse gemeentegrenzen tussen. „Er wordt bij de gemeente over gedacht Tholenaren, van wie er ook velen op een koopwoning wachten, misschien voorrang te geven. Bij andere gemeenten in Nederland gebeurt dat ook wel eens, maar op Tholen zou dat de eerste keer zijn." Molenhoek is gepland op grond tussen de Hertenkamp, woon wijk Buitenzorg en de dijk langs de Eendracht. Het enige be zwaar dat tegen het bestemmingsplan is ingediend, is door b en w ongegrond verklaard. Dat bezwaar kwam van D. J. van Gorsel uit Tholen. Hij stelt dat zijn landbouwbedrijf niet meer rendabel zou kunnen werken indien het plan wordt uitgevoerd, waarbij hij grond kwijt zou raken. Het college stelt echter onder meer dat Van Gorsel de grond pacht en dat het algemeen belang van wo ningbouw zwaarder weegt dan zijn individuele belang. Van Gor sel zei gisteren nog niet te weten of hij beroep zal aantekenen indien de gemeenteraad zijn bezwaar, in navolging van b en w. afwijst. De bedoeling is in Molenhoek koopwoningen te bouwen. Vervol gens moet de wijk Stadszicht verrijzen, aan de noord-westkant van Tholen. Daar gaat het om de bouw van enkele honderden woningen. Maandag 24 april buigt de gemeenteraad zich over het bestemmingsplan Molenhoek. van onze verslaggeefster GOES - Enkele leden van de werkgroep Zonnebloemstraat kwamen woensdag de Goese wethouder C. It. M. M. Linssen (cda; ruimtelijke ordening, ver keer) 183 handtekeningen aan bieden. Ze wilden met deze ac tie nog eens onderstrepen dat het plan om de drukke sluiprou te af te sluiten, brede steun heeft van de omwonenden. Er gaan namelijk steeds meer stemmen op voor minder ver gaande maatregelen. De gemeente presenteerde eind 1993 tijdens een informatie avond een plan voor volledige af sluiting van de Zonnebloem straat in combinatie met enkele aanvullende voorzieningen. Een meerderheid van de buurt bleek enthousiast over de maatrege len. De keuze voor het plan was gebaseerd op een uitgebreide studie. Dagelijks passeren zo'n vijf tot zevenduizend auto's de sluiproute aan de oostzijde van het centrum. T. de Craene van de werkgroep Zonnebloemstraat over de ach tergrond van de handtekenin genactie: „Er blijkt nu ineens toch oppositie te bestaan tegen volledige afsluiting. Daarom wil. den we nog eens laten zien dai we het plan ondersteunen." Een groep ondernemers 'm Goes-Oost tekende begin maan protest aan tegen volledige af sluiting omdat zij vrezen voor in komstenderving. Ook een meer- derheid van de fracties in de ge. meenteraad blijkt inmiddels open te staan voor minder ver- gaande maatregelen. Nadat hij de handtekeningen in ontvangst had genomen, zei wethouder Linssen: „Ik weel hoe het bij jullie leeft, hoe hei door jullie ervaren wordt, Ei gaat geen dag voorbij of ik krijg brieven over de Zonnebloem- straat. We bekijken alles en gaar, dan met een totaalplan naar de raad." Op de vraag of hij blij war met de steun, antwoordde de wethouder enigszins ontwij kend. „Ik weet dit al. Ik hebei begrip voor dat u nogmaals us stem wilt laten horen." Linssen staat nog steeds achter het plan voor volledige afslur ting. Hij wil echter niet vooruit lopen op het voorstel dat uitein delijk aan de gemeenteraad zal worden gedaan. „Ik kan pas kie zen nadat alle voors en tegens te gen elkaar zijn afgewogen." Rehoboth in Stavenisse krijgt nieuw klaslokaal van onze verslaggever STAVENISSE - Om de reforma torische basisschool Rehoboth in Stavenisse te kunnen uitbrei den wil het Thoolse college van b en w 3,7 ton beschikbaar stel len. Het gaat om de bouw van een extra klaslokaal voor één groep. Het ministerie van On derwijs heeft, na een eerdere weigering, alsnog toestemming gegeven voor de bouw van het lokaal. Behalve het nieuwe lokaal moe ten van het geld een berging en een uitbreiding van de gemeen schapsruimte worden betaald. Het achtste lokaal kan er komen doordat een prognose uitwijst dat de school over twintig jaar 240 leerlingen zal tellen. Eerder ging het ministerie niet akkoord met die prognose. De Rehoboth-school ging vervol gens in beroep bij de Raad van State, die het ministerie ver plichtte zijn huiswerk nog eens over te doen. Dat gebeurde en vervolgens kon het ministerie wel met de prognose instem men. Overigens moet de ge meenteraad zich nog buigen over het voorstel van b en w om de 3,7 ton in de school-ui tbr ei- ding te steken. van onze verslaggeefster BURGH-HAAMSTEDE - Het ambulancevervoer in Wester schouwen is ver onder de maat, vindt het college van b en w van die gemeente. De maximale aanrijtijd van vijftien minuten kan lang niet altijd worden ge haald en de capaciteit in de zo mer is volstrekt onvoldoende. Daarom zal op korte termijn een brief 'met ferme taal' uit gaan naar het ministerie van volksgezondheid. „De situatie is gewoonweg onverantwoord", vindt burgemeester H. Tees. Bedoeling is dat deze zomer een ambulance wordt gestald bij Delta Expo. Die ziekenwagen wordt ingezet bij calamiteiten in Noord-Beveland, de Kop van Schouwen en een deel van Wal cheren. Tees zet bij die werkwij ze grote vraagtekens. „Dat ge bied is te groot. Als de ambulan ce op weg is naar een ongeluk op Noord-Beveland, staat er hele maal niets meer. Gebeurt er in onze gemeente tegelijkertijd ook iets, dan moet er een ambu lance uit Zierikzee komen. En die kan er in de zomer nooit bin nen een kwartier zijn. Met die si tuatie kan ik niet instemmen." Daarnaast is hij het volstrekt oneens met de aanwezigheid van een ambulance uitsluitend tussen 10.00 en 18.00 uur. „Ze hebben berekend dat in die pe riode doorgaans de meeste onge lukken plaatsvinden. Maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat ex 's avonds laat nooit iets gebeurt. Vooral in een recreatiegemeente waar in de zomer vele duizenden bezoekers zijn, is er kans op on gelukken. Daar moet je rekening- mee houden." De burgemeestei vindt daarom dat de ambulance, net als vorig jaar, minimaal tol 20.00 urn- beschikbaar moet zijn, „Daar houd ik aan vast." Centraal Verder hoopt Tees dat de ambu lance opnieuw kan worden ge stald bij de brandweergaragi van Haamstede. Van die locah kan gratis gebruik worden ge maakt en het ligt bijzonder een traal, vindt Tees. „Voorgaande jaren werd dit ook gedaan." Tol zijn teleurstelling zegt hij de be schikbaarheid van de ambulan ce in de loop der jaren steeds ver der te hebben zien afnemen „Straks staat er alleen nog één tussen 12.00 en 14.00 uur. 01 moet je net als bij de huisari: een afspraak maken voor mor gen." Tees gaat de kwestie ook bij andere gemeenten en de pro vincie aan de orde stellen. 's-GRAVENPOLDER Dansavond - De Ontspan ningsvereniging uit Wilhelmim-i dorp houdt zaterdag 8 april een bingo- en dansavond in hel! dorpshuis aan de Poelvoordr; straat in 's-Gravenpolder. Heli festijn begint om 20.00 uur. Ie dere dansliefhebber is welkom, i WILHELMINADORf Toneel De toneel verenigin Kunstvrinden uit Goes breng zaterdag 8 april het toneelstui 'Het is niet pluis in het zieker huis' ten tonele. De voorstellin in het Wilhelminahuis te Wilhei minadorp begint om 20.00 uur. Het woonwagenkampje aan de Montgomerylaan in Middelburg. foto Lex de Meester van onze verslaggever MIDDELBURG - Het gemeente bestuur van Middelburg gaat volgende week bekijken of er maatregelen moeten worden genomen tegen het woonwagen kamp aan de Montgomerylaan. Omwonenden hebben zich er herhaaldelijk over beklaagd dat op het terrein allerlei be drijfsactiviteiten worden uitge voerd. Dat is niet in overeen stemming met het ter plaatste geldende bestemmingsplan. Wethouder drs W. Ovaa kondig de woensdag aan dat het college van burgemeester en wethou ders zich volgende week dins dag beraadt op een 'plan van aanpak' voor het terrein. Het woonwagenkamp aan de Montgomerylaan, dat vier plaat sen telt, is halverwege de jaren tachtig gerealiseerd. Middel burg kent nog twee soortgelijke terreintjes, aan de Beneluxlaan en aan de Breeweg, met elk ook vier plaatsen. Bij de realisering van het kamp aan de Montgo merylaan is vooraf met de om wonenden afgesproken dat be drijfsactiviteiten op het terrein niet worden getolereerd. Het af gelopen jaar heeft de politie ze ker dertien klachten ontvangen van omwonenden over overlast. Regelmatig zouden er op het ter rein onder meer auto's worden gesloopt. Eén van de omwonenden, die niet met naam genoemd wil wor den - 'ik heb geen zin in kogels door m'n raam' - spreekt van Auto Goesenaar vat vlam door lek brandstofslang van onze verslaggever GOES - Waarschijnlijk door een lekkende brandstofslang is woensdag de auto van een 61-ja- rïge Goesenaar in vlammen op gegaan. De brandweer was snel ter plaats om het vuur te doven, maar het voertuig, een Peugeot 405, was fors geblakerd. Hoe groot de schadepost is, kon de politie niet meedelen. Op de kruising 's-Heer Elsdorp- weg/Louise de Colignylaan kreeg de bestuurder wenken van verschillende passanten dat zijn auto in brand stond. De eigenaar stapte direct uit en constateerde dat de bodem al behoorlijk vlam had gevat. De politie zoekt de oorzaak in het brandstofsys teem. De auto kon zowel op LPG als op benzine rijden. Het laatste is vermoedelijk te weinig ge daan. LPG droogt op den duur de leidingen uit, Als er vervol gens door de ontstane scheur tjes gas lekt op het motorblok kan spontaan brand ontstaan. een 'rotherrie'. „Soms is het ge woon schreeuwen en blèren. Dan weer lig je 's avonds in je bed en dan schrik je je opeens te barsten. Gaat er iets knoerthard aan. Daar krijg je echt een hart infarct van. Het is nu al het vijfde of zesde jaar dat dit speelt." Regels De klachten die de omwonenden bij politie en gemeente hebben ingediend hebben volgens de 'bewoonster van de Noordweg' tot dusver weinig uitgehaald. „Het gaat een paar weken goed en dan begint het weer. Wij wil len dat er écht iets aan gedaan wordt, want er zijn regels en daar moet iedereen zich aan houden. Als ik om één uur 's nachts mijn radio hard aanzet, staat de poli tie ook op de stoep." In een po ging om onderling tot een oplos sing te komen ziet zij weinig. „Het zijn mensen van het kaliber waar je bang voor moet zijn en daar heb ik geen zin, om bang te zijn." Wethouder Ovaa is van mening dat er snel actie moet worden ondernomen als er werkelijk iets mis is. „Als er activiteiten plaatsvinden die niet passen in het bestemmingsplan, dan dient de gemeente op te treden. Ieder een moet gelijk behandeld wor den en iedereen heeft gelijke plichten. Er zijn bepalingen voor het gebruik van de grond en daar moet men zich gewoon aan houden." Kantonrechter matst haastige automobilist MIDDELBURG - „Ik had haast, dus ik heb niet op de teller geke ken. Die was trouwens ook ka pot." Erg sterk was het verweer niet van de 28-jarige inwoner van Sint-Maartensdijk, die vo rig jaar juni bij Oost-Souburg met 117 kilometer per uur reed, op een weg waar maar tachtig is toegestaan. De man kwam woensdag naar het kantonge recht in Middelburg om begrip te vragen voor zijn situatie. „Ik wil de boete wel betalen, maar ik kan die niet betalen." Officier van justitie mr M. W. He- melaar en kantonrechter mr H. Bruin bleken gevoelig te zijn voor het betoog van de man. He- melaar zei 'duidelijk rekening te willen houden met de financiële omstandigheden' en eiste 300 gulden waarvan 150 voorwaar delijk,. Kantonrechter mr Bruin bleek nog een graadje milder. „Oké, ik zal je vergaand mat sen", zei hij en vonniste 300 gul den boete waarvan 200 voor waardelijk. Feest! Omdat wij ons hebben aangesloten bij de Deco Home formule en onze vernieuwde winkel willen laten zien. Iedereen die tijdens onze feestdagen onze vernieuwde winkel komt bewon deren maakt "met een gooi van 'n levensgrote dobbelsteen" kans op 20% korting op de aankoop. Valt de dobbel steen op het merk Deco Home, dan gaat u naar huis met 'n leuke verrassing. Kom ook uw korting rollen of gooien. Deze korting is niet geldig op speciale aanbiedingen en op de activiteiten van het schildersbedrijf... /cleccN HOME De Kraker B.V. Ooststraat 13 4421 CZ Kapalle tel.: 01102-43607

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 24