Volleyballer lonkt naar Oranje Ruud Krol overleeft De Ruiter, Pot en Verlangen PZC Martijn Dieleman ziet overgang naar Zevenhuizen slechts als een stap Darnyi start niet in Edinburgh Nog geen uitspraak rechtszaak Krabbe SpOrt DONDERDAG 6 APRIL 1995 1 9 Kasparov verdedigt titel AMSTERDAM (ANP) - Gary Kasparov verdedigt zijn titel in het traditionele VSB-schaaktoernooi in Amsterdam. De we reldkampioen van de PCA treedt van 12 tot en met 18 mei aan tegen Jeroen Piket, 11e op de wereldranglijst, de Fransman Joel Lautier (13) en de Bulgaar Veselin Topalov (27). Kasparov won de VSB in 1994 met vier punten uit zes partijen. Er wordt in het toernooi uit de hoogste FIDE-categorie een dubbelrondige vierkamp gespeeld. De speeldagen zijn 12. 13. 14. 16. 17 en 18 mei. De bedenktijd bedraagt veertig zetten in twee uur. Olympische marathon 's avonds MONACO (AFP) - De olympische marathon gaat 4 augustus 1996. de slotdag van de spelen in Atlanta, om zes uur 's avonds lokale tijd van start. Dat heeft Chris Winter, woordvoerder van de IAAF (atletiekfederatie). gisteren in Monaco bekendge maakt. De vertrektijd ligt in het warmste deel van de dag. ..De tempe ratuur is niet funest voor een marathon", aldus Winter. ..De vochtigheidsgraad wel." Volgens Winter had de IAAF de keuze tussen twee tijdstippen: zes uur 's morgens of zes uur 's avonds. „Op die twee tijden is de vochtigheid het minst." Volleybaltoernooi vrouwen HAARLEM (ANP) - Het Nederlands vrouwen volleybal team tekent begin september voor de hoofdrol in de tiende Haarlem se Volleybal Week. De tegenstand in het toernooi, dat op 1.2 en 3 september wordt afgewerkt, komt van de nationale vrouwen teams van Italië, Tsjechië en Kroatië. Voor de volleybalsters is het evenement een belangrijke test voor het toernooi om de Europese titel, dat drie weken later in Groningen en Arnhem van start gaat. Aan de voorgaande negen edities van de Haar lemse Volleybal Week deden louter nationale mannenteams mee. De overstap naar de vrouwen is volgens de organisatoren eenmalig. Voor het Nederlandse mannenteam kwam de perio de van het evenement dit jaar niet uit. IOC-onderscheiding Kastermans MONACO (ANP) - Op voordracht van Anton Geesink. het Ne derlandse lid van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), is Marten Kastermans de zilveren Olympic Order toegekend. Het IOC nam het besluit over de toekenning gisteren tijdens een zitting in Monaco. Kastermans was tien jaar voorzitter van de amateursectie van de KNVB (voetbalbond) en vier jaar voorzitter van de Nederlandse Sportfederatie (NSF). Tegen woordig is hij co-voorzitter van NOCNSF. Kastermans is de vierde Nederlander, die door toedoen van Geesink de hoge on derscheiding in ontvangst neemt. Voormalig Olympisch kam pioene Fanny Blankers-Koen. Jan Timmer (Philips) en Piet de Bruin (volleybal) gingen Kastermans voor. van onze verslaggever Karei Pleunis ROOSENDAAL - Het trainings jack dat het 1.99 meter lange lijf deels omsluit, verraadt veel. Hel wit, hier en daar geaccen tueerd met rood en blauw. Een sticker met 'Nederlands volley balteam' verklaart nog nadruk kelijker de binding met Oranje. Oranje? Nee, Jong Oranje. Hij is ook pas 15 jaar. die Martijn Die leman. Toch doet hij al aan carrière planning. Heeft hij doelen voor ogen. Het keurkorps van Joop Alberda bereiken bijvoorbeeld, dat is het eerste. Daarna 'Syd ney 2000', de Spelen dus. En hij zegt beter te willen worden dan het volleybalmonument Ron Zwerver. „Dat heb ik in me, maar het betekent niet dat ik het ook word." In bespiegelin gen over de toekomst speelt ver der het buitenland een belang rijke rol. „Dat trekt enorm. Ame rika, Japan." Waarom eigenlijk niet Italië, het mekka? „Daar schijnt het geld op te zijn... Maar het gaat niet om het geld hoor. Nee, om sportief het hoogst mo gelijke te bereiken. Met geld ben ik niet zo bezig." Hij hangt in een stoel. Slungel achtig, quasi ongeïnteresseerd. Die houding is een topvolleybal- ler schijnbaar eigen. Het plaatje stemt aardig overeen met wat Roosendaal enkele jaren gele den in de foyer van sporthal De Leede werd voorgeschoteld toen het Nederlands team daar een clinic verzorgde. Met uitzonde ring van die van Avital Selinger, bleek elke stoel te klein om die 'bomen' te herbergen. En Diele man komt met z'n bijna twee meter, een magische grens waar van hij hoopt en ook bijna zeker weet dat ze overschreden wordt, dus al aardig in de buurt van die gelouterde internationals. Centimeter Lengte. Elke centimeter telt. Om gemakkelijk 'over het blok' te slaan, om de tegenstander een zogenaamd 'dakje' voor de neus te toveren wanneer die aanvalt. Hij illustreert. Buigt de pols in een hoek van 45 graden. Zo hoort dat. Niettemin, drie ingepakte vingers. Ergens moet het fout zijn gegaan met 'het dakje'. „Klopt. Tijdens de wedstrijden lukt het niet altijd zo best. Ge kneusd, zie je." Het weerhoudt hem er niet van om te trainen, momenteel zo'n twaalf tot veer tien uur per week. Trainen, nu nog in Roosendaal. Maar binnenkort levert hij z'n spulletjes in bij de Roosendaalse tweede divisionist Mikro Electro /SR. De blik wordt verruimd, de vleugels uitgeslagen. Mikro Electro/SR promoveert niet. Dieleman wel. Hij verkast naar eredivisionist Rentokil/ZVH. Waai- hij afgelopen seizoen al trainde. De stap is dus logisch. Begrijpelijk ook. Hoog „Al zullen er in Roosendaal men sen zijn die zeggen 'wat heeft die Dieleman het hoog in z'n bol'. Nee. geen spelers. Die hebben me zelfs gefeliciteerd. Maar toen ik bij Mytilus in Goes vertrok, waren er ook die zich afvroegen of er in Zeeland soms niet gevol leybald werd. Het zal hier niet anders zijn. Maar mijn vertrek heeft niets te maken met 'het niet langer naar m'n zin hebben. Nee, ik wil hogerop. Was na twee jaar Roosendaal toe aan een nieuwe uitdaging. Dit ligt nu op me te wachten." Hij moet er wèl huis en haard in 's-Gravenpolder voor verlaten. Want dagelijks op en neer naar Rotterdam, dat is onmogelijk te doen met het openbaar vervoer. De vierdejaars student havo trekt daarom in bij Rentokil- clubarts Rob Duiverman. De vereniging neemt de levenskos- ten voor z'n rekening. Z'n oplei ding maakt hij af op het Rotter damse Thorbeckecollege, een zogenaamde Lootschool waar rekening wordt gehouden met de belangen van getalenteerde sporters. Een contract? „Nee. Alles staat wel op papier, maar ik heb niets getekend." Geld? „Nee, ook dat niet. Maar dat hoeft ook niet. „Weetje. Ik vind het zo knap dat Ron Zwerver dat Bancras-mo del heeft uitgediend. Zes jaar lang nam hij genoegen met een bescheiden vergoeding terwijl hij uit Italië de meest fantasti sche aanbiedingen kreeg. Maar Zwerver nam de tijd. Hij wist dat zijn tijd nog zou komen." Groeien Zo redeneert dus ook Dieleman die wil doorgroeien in een sport die hem door z'n vader en moe der met de paplepel werd inge geven. „Al was er nooit druk. Maar toen ik samen met m'n tweelingbroer Erwin in de box zat. was het al duidelijk welke richting het uitging. We speel den elkaar ballonnetjes toe. Dat is nooit meer overgegaan." Al diende zich op latere leeftijd dus wel enig verschil in aanleg aan. Martijn bleek het best geze gend. Hij speelt dit seizoen in het eerste team van Mikro Electro. Erwin in het tweede. „M'n broer heeft het daar best moeilijk mee gehad", vertelt de jongste („maar een half uur") van de twee. Ook dat ik opgenomen werd in de selecties voor Jeugd Oranje en Jong Oranje. Inmid dels heeft hij dat geaccepteerd. Gelukkig maar." Erwin blijft dus in Roosendaal en mag volgend seizoen hopen op een plaatsje in het eerste team van Mikro Electro/SR en wellicht een selectie bij Jeugd Oranje. Het team waartoe eigen lijk ook nog Martijn hoort, maar die is als 15-jarige op basis van z'n kwaliteiten dus ook geselec teerd voor het 'oudere' Jong Oranje (17-18 jaar). Voorbereiding Waarmee hij binnenkort naar Tsjechie vertrekt voor de Bohe mian Cup. Een toernooi dat als voorbereiding geldt op het WK- kwalificatie-toernooi in Kroatië. Rolt Nederland daar doorheen, dan kan Dieleman z'n koffers pakken voor het WK in Maleisië. Kenners menen echter dat Jong Oranje de kwalificatie niet over leeft. Bondscoach Alberda zou enkele spelers van het team wil len meenemen met het grote Oranje voor de World League competitie. Dieleman reageert daar laconiek op. „Ze zeggen het. Officieel weet ik van niets." Al even onverschillig reageert hij op het feit dat hij en z'n team genoot Bastiaan Hendriks met Jong Oranje in Tsjechië zitten op het moment dat Mikro Elec tro/SR de landstitel bij de jeugd verdedigt. „Jammer, maar dat shirt van Oranje, daar krijg ik een kick van. Nederland op m'n rug, dat doet me wat. Dat is hei lig, daar blijft iedereen vanaf." LONDEN (RTR) - De Hongaarse zwemmer Tamas Darnyi zal zijn rentree in het wedstrijdbad niet volgende week in Edin burgh maken. Hij heeft een trai- ningsaehterstand opgelopen door ziekte. Coach Tamas Sze- chi meldde de meervoudig olympische kampioen op de wisselslag woensdag af bij de organisatoren. Die hebben de hoop op de pri meur overigens nog niet hele maal opgegeven. Ze betalen ten slotte voor reis, verblijf en on kosten van het Hongaarse ploegje met naast Darnyi en en kele trainers ook tweevoudig wereldkampioen Norbert Rosza en Attila Czene. De Schotse or ganisatie vindt Attila Zubor als vervanger niet acceptabel. De 27-jarige Darnyi beëindigde zijn carrière vorig jaar juli, voor de WK in Rome. Sinds januari traint hij echter met zoveel suc ces in Atlanta, waar in '96 nieuwe olympische roem gloort, dat hij onlangs z'n comeback aankondigde. Op 14 april zou Darnyi in de Schotse hoofdstad op de 200 meter wisselslag star ten tegen onder anderen zijn Finse opvolger Jani Sievinen. MÜNCHEN (SID/AFP) - De juridische marathon van sprint ster Katrin Krabbe gaat verder. De rechtbank in München heeft gisteren besloten pas op 17 mei uitspraak te doen over de door de voormalige wereldkampioene sprint ingediende schadeclaim van ruim negen ton. Dat geldt ook voor haar eis tot onmiddellijke opheffing van haar schorsing. De uit spraak stond voor woensdag op de rol. De Duitse Atletiekbond (DLV) en de Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) hebben Krabbe wegens onsportief gedrag tot 17 augustus geschorst. Die maatregel is een gevolg van een dopingcontrole tijdens een trainingskamp in juli 1992. Bij die controle werden sporen van clenbuterol in haar urine aangetroffen. Hetzelfde overkwam in dezelfde periode haar landgenoten Grit Breuer en Manuela Derr. De drie atletes probeerden via allerlei rechtszaken hun naam te zuiveren. Tot nog toe zonder succes. Breuer en Derr heb ben inmiddels hun procedures tegen de DLV en IAAF stop gezet. Krabbe zette haar gevecht voort. Zij eist van de instan ties bijna een miljoen gulden wegens inkomstenderving en directe opheffing van haar ban. De atlete, woensdag niet bij de rechtzitting in München aanwezig, is inmiddels 25 jaar en staat op punt van bevallen. Martijn Dieleman krijg :ck van het shirt van Oranje. Ruud Krol (midden); „Talent is er wel in Egypte." door onze correspondent Ad Bloemendaal CAIRO - Zeven maanden als voetbaltrainer in Egypte en nog altijd niet ongelukkig. Geen heftige aanvaringen met de voetbalbond, geen onder werp van azijnzure kritiek in de kranten en nog niet ge lyncht door naar overwinnin gen snakkende supporters. Sterker: Ruud Krol heeft het op het slagveld voor buiten landse trainers best naar zijn zin. Aan het begin van het voet balseizoen verhuisde de voor malige Ajax-verdediger naar Cairo, met de opdracht het Egyptische Olympisch voet balelftal naar Atlanta te lei den. Na een periode van vallen en opstaan laat hij nu plechtig weten dat „alles reilt en zeilt." Het Olympisch Centrum van Egypte ligt in Maadi, een lom merrijke zuidelijke wijk van Cairo en woonplaats van veel diplomaten en buitenlandse za kenlieden. Krol heeft er net een splinternieuw appartement be trokken. Nog zonder telefoon, wat het maken van een af spraak tamelijk ingewikkeld maakt. Maar uiteindelijk berei ken we hem - bruinverbrand en met een lichte baard na de lan ge vliegreis - in de Olympische kantine. Een paar uur eerder is hij met zijn elftal teruggekeerd van een oefentrip naar Japan. De spelers zijn van het vlieg veld naar huis vertrokken, maar Krol wil zijn administra tie op orde brengen voor hij met vrouw en kinderen het week einde inluidt. Overeen antwoord op de onver mijdelijke vraag of hij het nog lang denkt vol te houden hoeft hij niet lang na te denken. „Al les staat en valt met resultaat," antwoordt hij nuchter. „Wie weet gebeurt er morgen iets dat ik niet kan accepteren en dan ga ik weg. Maar momenteel werk ik hier met veel plezier." Slachtoffer Het slachtseizoen in de Egypti sche voetbalwereld viel in de cember en januari. Drie Neder landse, een Duitse en een Oos tenrijkse trainer verdwenen in die periode voortijdig van het toneel. Het begon met Cor Pot. die bijna door supporters werd gelyncht nadat zijn club, Port Said, met 3-0 had verloren van lijstaanvoerder Ahli. Het vol gende Nederlandse slachtoffer van toeschouwersffustratie was Theo Verlangen, nog maar kort oefenmeester van Ismai- liya. Hij vloog de laan uit als als gevolg van „een serie teleur stellende resultaten die in geen verhouding stonden tot het Eu ropese salaris dat hij verdien de", zoals een Egyptische voet balofficial het uitdrukt. Begin januari speelde het Egyptische nationale elftal een vriendschappelijke wedstrijd in en tegen Tunesie. Die match was bedoeld als voorbereiding voor een kwalificatiewedstrijd voor de Afrikaanse beker, een paar dagen later in Algerije. Maar trainer Nol de Ruiter be sloot daar niet op te wachten. Hij kneep er in Tunis tussenuit en het de Egyptische voetbalfe deratie vanuit Nederland we ten dat hij als Westerling geen zin had het door terreur geteis terde Algerije te bezoeken. Maar in interviews met de Ne derlandse media liet hij over duidelijk uitkomen dat moei lijkheden met de Egyptische voetbalbond de werkelijke ach tergrond van zijn desertie vormden. Het Egyptische elftal reisde zonder hem naar Algiers en verloor. De Ruiter was nauwelijks in Nederland terug of de hoofden van de Duitse coach van Bala- diyet Al-Mahalla, Hans Schmidt, en Zamaleks Oosten rijkse trainer Alfred Riedle, rol den van het hakblok. Beiden werden meedogenloos gestraft voor hetzelfde vergrijp: het te leurstellen van pers en suppor ters. Verder achterop Half januari was het buiten landse trainerskorps in Egypte in sterkte gehalveerd. De plaat sen van Pot, Verlangen, De Rui ter, Schmidt en Riedle werden snel ingenomen door Egyp- tenaren. maar de supporters kregen niet waarop ze hoopten. Integendeel: Port Said, Ismai- liya. Baladiyet Al-Mahalla en Zamalek zijn sindsdien alleen maar verder achterop geraakt. De affaire De Ruiter deed in Egypte het meeste stof opwaai en. Pers en publiek gaven om het hardst lucht aan hun frus tratie. „De spelers hadden het gevoel dat de commandant zijn troepen in de steek had gelaten nog voor de strijd goed en wel was begonnen. Maar eigenlijk zijn ze nooit gelukkig met De Ruiter geweest. Hij was te luid ruchtig en hij eiste teveel disci pline. Dat is men hier niet ge wend," vat Hassan el-Mesti- kawi de problemen samen. Mestikawi leidt de sportredac tie van Egyptes grootse en in vloedrijkste dagblad, „Al-Ah- ram". Van hem geen kwaad woord over Ruud Krol: „We mogen hem graag en ik heb de indruk dat hij zijn werk graag doet. Hij was een van de be roemdste Nederlandse voetbal lers en dat speelt natuurlijk ook een rol. We kennen hem van Ajax en van het Nederlandse elftal dat zoveel succes had in de jaren zeventig. Als pers heb ben we nooit enig probleem met hem gehad. Dat komt door zijn persoonlijkheid. Hij weet zich te gedragen. De Ruiter had daar moeite mee." Of het posi tieve oordeel stand zal houden als het Olympisch team strui kelt op de weg naar Atlanta moet worden afgewacht. Bloemlezing Een paar weken na De Ruiters aftocht ontving Mestikawi van een in Nederland wonende Egyptenaar een vertaalde bloemlezing van de interviews waarin de trainer zijn gal spuw de over zijn kortstondige ver blijf in Egypte. „Al-Ahram" wijdde er een fors verhaal aan en de reacties stroomden bin nen. „De overwegende teneur was: blij dat hij weg is en laat hij vooral in Nederland blijven," zegt Mestikawi. Iemand schreef dat Egypte weliswaar een Der de Wereldland is, maar dat de Egyptenaren een beschaafd volk vormen. Een ander liet we ten dat De Ruiter niet moest denken dat Egyptenaren per kameel naar hun werk gaan en dat hij de mensen met wie hij samenwerkte had moeten res pecteren. Veel briefschrijvers wezen op de rijke Egyptische voetbalhistorie en de vooraan staande plaats van de natio nale ploeg op het Afrikaanse continent. Met weinig subtiele commenta ren als „belazeren behoort tot de Egyptische cultuur" en „in Egypte is alles te koop" trapte Nol de Ruiter de chauvinisti sche Egyptenaren op de ziel. Maar hij toonde er ook mee aan dat hij in de amper vijf maan den die hij in Cairo heeft rond gelopen maar weinig heeft op gestoken van de Egyptische sa menleving. De Ruiter heeft na terugkeer toegegeven dat hij geen idee had waar hij aan be gon toen hij in juli vorig jaar zijn handtekening zette. „Over het leven in Egypte had ik mij nauwelijks kunnen laten infor meren," vertelde hij Het Pa rool. Sader Moneam, pr-functionaris van de Egyptische voetbalfede ratie. beschrijft De Ruiter als „een zenuwpees" die zichzelf al leen maar problemen bezorgde. „Hij stond altijd te schreeuwen aan de zijlijn, ook tegen scheidsrechters en lijnrechters. Alle goedbedoelde adviezen lapte hij aan zijn laars en hij luisterde naar de verkeerde mensen. Hij kon absoluut niet overweg met Egyptenaren, iets dat Krol heel goed lukt. Cor Pot en Theo Verlangen vond ik goede trainers. Het is jammer dat ze zijn weggestuurd. De supporters keerden zich tegen hen. Ze wilden liever een Egyp tenaar. Zo gaat dat hier." Honorarium De Egyptische pers maakte uit gebreid melding van het hono rarium - bijna een kwart mil joen gulden aan handgeld, sala ris, premies en extra's - dat De Ruiter in nog geen vijf maan den zou hebben opgestreken. Dat geeft stof tot nadenken in een land met een gemiddeld maandloon van nog geen tach tig gulden. Maar de Egyptische federatie redeneert dat alleen buitenlandse trainers het Egyptische voetbal op een ho ger niveau kunnen brengen. En ouitenlandse trainers eisen nu eenmaal buitenlandse inko mens. Ruud Krol heeft nog regelma tig contact met De Ruiter. „Nol belt me om de paar weken en als ik in Nederland ben zoek ik hem op." Gevraagd naar zijn reactie op het onfortuinlijk ver lopen avontuur haalt hij wijs- lijk zijn schouders op. „Dat moet je aan Nol vragen, niet aan mij. En wat diens kritiek betreft: die heb ik niet gelezen en die interesseert me ook niet." Als Krol in januari had toege hapt zou hij nu trainer zijn van het Egyptische nationale elftal. „Toen Nol weg was hebben ze me gevraagd of ik zijn plaats wilde innemen. Mijn contract biedt daarvoor de mogelijk heid. Maar ik had er geen zin in. Ik heb de federatie verteld dat ik prettig bezig ben met het Olympisch team en dat ik graag naar de Spelen in Atlanta wil. Niet als toeschouwer, maar als deelnemer. Ze hadden daar alle begrip voor." Zelfs de mild gestemde Ruud Krol moet toegeven dat het werken in Egypte niet altijd meevalt. „Ik was nog maar net begonnen toen de clubs plotse ling hun spelers niet meer wil den afstaan. Daardoor heb ik in oktober en november niets kunnen doen. Maar daarna kwamen ze weer en nu draait het goed." Net als de clubtrai ners heeft hij te maken met or ganisatie-problemen. „De kwa lificatie voor Atlanta begin in april met een plaatsingsronde tegen Mauritius. Hoe het dan verder gaat weet nog niemand. Terwijl in Europa en Azië de poules al lang zijn ingedeeld is er in Afrika nog niets geregeld. Dat is vervelend want ik kan geen enkele planning maken. Het gaat echt op zijn Afrikaans. Chaos dus." Omdat er nog niets is georgani seerd kan Krol weinig zeggen over de kansen voor zijn ploeg. „Er gaan drie of vier Afrikaanse teams naar Atlanta. Maar bij de potentiele tegenstanders zijn landen als Nigeria, Kameroen en Zambia. Dus het zal niet meevallen." Beste taktiek Krol heeft zich voorgenomen te roeien met de riemen die hij heeft en dat lijkt in de Egypti sche situatie de beste taktiek. Hij kan in ieder geval over be tere riemen beschikken dan De Ruiter. „Ik heb niets te maken met de federatie, alleen met het Olympisch Comité. En ik kan mijn zaken rechtsreeks regelen met de voorzitter of de minis ter, waardoor ik dichter bij het vuur zit. Dat is anders dan De Ruiter gewend was. Ik geloof ook dat mijn Egyptische toe zichthouder beter is. Voor de organisatie en de verzorging moet je een sterk iemand heb ben en ik heb een goede man. Het is jammer dat hij weinig tijd beschikbaar heeft, maar hij doet wat hij kan en meestal komt het goed." Als trainer van de Olympische ploeg heeft Ruud Krol weinig te maken met het soort suppor ters dat het leven van de andere trainers verzuurt. En de jonge spelers met wie hij twee of drie dagen per week te maken heeft zijn gemakkelijker in de om gang dan de volwassen sterren van de nationale ploeg. „Na tuurlijk is er een groot mentali- teitsverschil met Nederlandse spelers, die in het algemeen veel mondiger zijn. Hier heerst een Middellandse Zee mentali teit. Komt het vandaag niet, dan komt het morgen wel. Maar de spelers zijn jong en zeer leer gierig. bereid om alles aan te nemen. Ze willen graag hoge rop, dus wat dat betreft geen probleem." De trip naar Japan confronteer de Krol met een speciaal pro bleem. „We vertrokken tijdens Ramadan, de maand waarin moslims overdag vasten. Dat is een moeilijke tijd voor ze. Alles gaat ondersteboven. Maar aan hun geloof kom ik niet. Tegen het eind van Ramadan merkje dat hun krachten zijn afgeno men. Daarom was de eerste oe fenwedstrijd die we speelden minder sterk dan de tweede." Prestige Dat Krol zelf een aardige bal kan trappen heeft hem zonder twijfel geholpen bij het vesti gen van zijn prestige. En dat prestige was meer dan nodig bij zijn pogingen de ploeg disci pline bij te brengen. „In het be gin was dat heel moeilijk, om dat de jongens bij hun clubs weinig orde gewend zijn. Maar nu vinden ze het normaal en loopt alles op rolletjes. Het is een kwestie van leren en aan wennen van hun kant. en van mijn kant van geduld oefenen. Het lukt niet van de ene dag op de andere. Je moet rustig met ze praten en ze wijzen op hun verantwoordelijkheid als lid van een team. Ik kom op tijd en dat wil zeggen dat zij ook op tijd moeten komen. Talent is er hier wel. Ik heb scouts in de ver schillende districten en als die me een tip geven ga ik zelf kij ken. Maar het ontwikkelen van het talent is niet zo eenvoudig. De spelers in de leeftijdscatego rie waarmee ik werk - zeg maar onder de 22 - hebben te weinig wedstrijdervaring. De meesten spelen niet iedere week omdat ze net onder het niveau van de A-selectie zitten. Het is dus moeilijk wedstrijdritme te ont wikkelen. Een paar zijn inmid dels doorgedrongen tot de eer ste teams van hun clubs, maar het niveau van de Egyptische competitie is internationaal ge zien niet hoog. Om dat allemaal te compenseren moeten we veel vriendschappelijke wedstrij den spelen, maar daar is niet al tijd geld voor." Een voetbaltrainer plant zijn carrière van jaar tot jaar. Het contract van Ruud Krol loopt eind 1996 af, dat wil zeggen als Egypte zich plaatst voor Atlan ta. Is dat niet het geval, dan staat hij al tegen het eind van het lopende jaar op straat. Mis schien is Krols volgende halte plaats Japan. Hij is er tijdens de oefentrip tenminste benaderd door vertegenwoordigers van de Japanse voetbalfederatie. Voelt hij ervoor? „Ach, in de voetballerij is het altijd moei lijk te zeggen waar je werk mor gen-ligt," houdt hij zich op de vlakte. „Ze wilden graag mijn adres en mijn telefoonnummer. Telefoon heb ik nog niet en dus heb ik het nummer van de Egyptische bond opgegeven. Je weet maar nooit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 19