Ajax over grens van arrogantie Gezamenlijke wave is beste resultaat AC Milan steelt zege in Parijs PZC Krug arbiter bij Tsjechië-Oranje Aanvoerder Blind is niet ontevreden sport DONDERDAG 6 APRIL 1995 17 Sterkste punt Amsterdammers ook zwakke kant tegen Bayern München Programma EC-voetbal sport op tv uitslagen van onze verslaggever Ype Minkema MUENCHEN - Als de 'komende kampioen van Europa' had het .Ajax behaagd ook even Mün chen aan te doen. Het lag toch op de weg naar Wenen, naar de glimmende cup met grote oren. Als niet meer dan een deelne mer met een aardige kans zijn ze weer vertrokken, met een kop met rode oren. Want het sterkste punt van Ajax was gisteravond weer eens de zwakste kant. In de eer ste halve finale, tegen het uitge holde. afgeschreven en vol strekt kansloze Bayern, de club in crisis, ontsnapte de komende kampioen van Europa aan een forse deuk (0-0). Opnieuw, eer der tegen Hajduk, had Ajax dat aan zichzelf te wijten. Het was niet hetzelfde. Bayern- Ajax had weer zo'n sprankelen de avond moeten worden, net als in het jaar '92, toen de 'vorige cup' werd gewonnen. 'We are the Champions', hadden de duizen den fans tot ver na afloop gezon gen. En al die tijd bleven de Aja cieden staan, ontroerd. In het Olympia-stadion zaten ze er weer. Maar gisteravond doken de helden na een vlug en slap op gestoken handje de catacomben in. Er viel bij deze 0-0 helemaal niets te vieren. Sterker, de onze kerheid groeit. Bayern haalde de halve finales tegen Göteborg op precies dezelfde manier. Waar ligt het punt waar zelfbe wustzijn onmerkbaar verandert in zelfingenomenheid en weer overgaat in zelfingenomenheid? Ajax balanceert voortdurend in het grensgebied van goed en kwaad. Voor de halve finale te gen Bayern eiste de Nederlandse kampioen op voorhand de abso lute hoofdrol voor zich op. De vraag vooraf was ook niet eens of Ajax in het Olympia-stadion zou winnen, maar 'hoe veel-nul' het zou gaan worden. Ajax ging ver over de grens. Aanvoerder Danny Blind deed mee aan het spel. coach Louis van Gaal versterkte het gevoel, en Nwankwo Kanu kondigde met veel bombarie zijn zevende goal in zeven opeenvolgende duels aan. En Frank Rijkaard was al een tijdje geleden begon nen. Bayern, was dat niet die topclub uit het zuiden van Duitsland? Het was als grap be doeld misschien, maar in Zuid- Duitsland hebben ze toch een andere definitie van het begrip humor. Rijkaard werd in alle media en dus ook door het pu bliek niet al te fijntjes herinnerd aan de fluim tegen Voller tijdens het WK van '90. Ajax wilde mooi zijn, de mooiste van Europa. Anderhalf uur lang stonden ze daar in München. spinnend voor de spiegel. Ze ge noten intens van zichzelf. Het werd daarom in het Olympia- stadion een doorlopende voor stelling - met 62 procent balbezit was daar alle gelegenheid voor - van hakjes, overstapjes, terug kopballetjes, krullende voor zetjes en prachtige 'driehoekjes'. Starring Nwankwo Kanu, het achttienjarige wonderkind van de Ibo-stam uit Nigeria. Mooi was in zijn one-man-show niet mooi genoeg. Hij moest fantas tisch zijn. Woedend beende Louis van Gaal halverwege de eerste helft naar de zijlijn. Ter wijl Alain Sutter de kansloze te genstander een beetje hoop gaf met een kopballetje, vroeg de technisch directeur van Ajax waar zijn 'ster' eigenlijk mee be zig was. Na 63 minuten werd Ka nu van het podium gehaald. Kanu stond verreweg het langst voor de spiegel, maar hij was ze ker niet de enige. Finidi George, zijn landgenoot, werd er door aangestoken. Frank en Ronald de Boer begonnen een eigen bv- tje. Clarence Seedorf wilde de glorie en Jari Litmanen kende ook nog wel een dozijn leuke trucs. Maar Ajax. dat zichzelf de beste van Europa vindt, moet toch weten dat in het topvoetbal de show na de punten komt. En Ajax had tegen Bayern Mün chen. uitgehold door blessures en schorsingen (de doelmannen Kahn en Scheuer, de buitenlan ders Papin en Kostadinov en de vaste waarden Kreuzer. Frey en Witeczek) die punten al heel snel moeten scoren. Na twintig minuten kon Louis van Gaal al vier echte kansen bijschrijven in het boekje. Bij die van Kanu, na precies vijftien mi nuten, stond een levensgroot uitroepteken. Die mogelijkheid was namelijk niet te missen, ze ker niet voor een man met de uit- schuifbare benen, de grote voe ten en de onnavolgbare bewe gingen. Op het. uitgekiende steekballetje van Seedorf volgde een strakke voorzet van Over- mars. Bij de tweede paal kwam Kanu aangestapt. De hoek was mooi, de doelman even ergens anders. Maar de bal kwam in het zijnet. Seedorf schoof nog naast. Ronald de Boer wilde een straf schop. Klagen hielp niet. Bayern bestond niet voor Ajax. Maai- er kwam een vonkje hoop in de ogen van het angstige elf tal. Ajax was helemaal niet zo machtig als de spelers dachten. Het begon met een gewonnen duelletje, ergens op het midden veld, omdat de Ajacied het dure been terugtrok. En het werd nog een heet avondje na de warme lentedag in Zuid-Duitsland. Ze ker in de tweede helft. In de 52e minuut mochten drie Duitsers zo maar het gevecht aan met twee Ajacieden. Doelman Edwin van der Sar herstelde letterlijk en figuurlijk het evenwicht. Het kwaad was toen al geschied. Ajax had het zwakke Bayern München ongekend sterk ge maakt. En zichzelf ongekend zwak. Frank de Boer moest een 'gele' overtreding maken om Zickler af te stoppen. De links back mist daardoor de return in Amsterdam. Ronald de Boer moest in het 'verkeerde' straf schopgebied in actie komen om Ziege - helemaal vrij - af te stop pen. En weer Van der Sar hield de favorieten nog twee keer in het zadel. In de 56e minuut dook hij de bal weg voor de aanren nende Sutter, vijf minuten later moest hij de pijn verbijten van een-botsing tegen de paal om de lob van Zickler uit koers te bren gen. Ajax hield stand. Met Kluivert en Bogarde als laatste hulp bij een dreigend ongeluk. Dat was toch iets anders dan de ploeg van plan was. Maar het is de prijs die de Amsterdammers telkens weer moeten betalen als ze over de grens van de arrogantie gaan. Champions League. Halve finale, eerste wedstrijd: Bayern München - Ajax 0-0. Scheidsrechter: Cakar (Turi. Toeschouwers: 60 000. Gele kaart. Frank de Boer Ajax) ZEIST (ANP) - De scheidsrechterseommissie van de UEFA heeft de Duitser Helmut Krug aangewezen voor de EK-kwa- lificatiewedstrijd van het Nederlands elftal in en tegen Tsjechië. Het duel is 26 april in Praag. Drie Nederlandse arbiters zijn de komende maanden bij in ternationale oefenwedstrijden actief. Herman van Dijk leidt 25 april in Cherbourg het duel tussen de B-teams van Frank rijk en Slowakije. Hugo Luyten fungeert als arbiter bij de wedstrijd tussen de olympische teams van Finland en Dene marken. 31 mei in Helsinki. De A-interland, later op de avond, staat onder leiding van René Temmink. Chaos in het strafschopgebied van Bayern. (Van links naar rechts) Patrick Kluivert, Thomas Helmer, Christian Ziege en Jari Litmanen. foto ANP Nederlandse en Duitse supporters zullen nooit geliefden worden van onze verslaggever 'Simon Zwartkruis MUENCHEN - Het devies van jüli Hoeness stamde recht streeks uit het hippie-tijdperk. [Make love, not war', drukte de Miinchen-manager de fans van jJayern en Ajax afgelopen week ,op het hart. Niet zonder succes. De liefde bedreven ze niet met elkaar, maar de gevreesde 'krieg' bleef wel uit. )Dat betekent anno 1995: slechts 'éen geplunderd pompstation, één massale vechtpartij in het .centrum, twintig arrestaties op .de wedstrijdmiddag en een mas sale bestorming van de eretri bune. En dat valt, volgens de po litiewoordvoerders althans, reuze mee. Wat vooraf ging. De voorteke nen deden erger dan erg vrezen. Eerst waren daar de berichten over ongeveer vierduizend Ajax- supporters, die op eigen houtje een kaart hadden bemachtigd. Een ritje naar de Münchener voorverkoopadressen is snel ge maakt en ook via malafide per soneelsleden van Ajax-sponsors verschijnen tegenwoordig veel losse kaarten op de markt. Waardoor duizenden Amster dammers in Duitse vakken ver zeild raakten. En dan was er nog de nacht van dinsdag op woens dag. Waarin een groepje op rel len beluste jongeren, op hun weg naar Zuid-Duitsland, een pomp station onder handen nam. De Duitse politie dirigeerde vervol gens het gehele konvooi, be staande uit dertien supporters bussen, naar een afgelegen par keerplaats. waar een afkoelings periode van anderhalf uur werd ingelast. Dan. de wedstrijddag zelf. De Duitse politie blijkt lering uit de onrustige nacht langs de snel weg te hebben getrokken. Als de immense luchtvloot vanaf Schiphol in de vroege ochtend op gang komt - om de vijf minu ten stijgt een voetbalvliegtuig op - staan de video-camera's op luchthaven München al op scherp. Van iedere Ajax-suppor- ter een close-up, zo luidde de op dracht vanuit het hoofdkwar tier. Intussen nemen in het cen trum van München de politie- troepen, 550 man op 10.000 Am sterdamse fans. hun stellingen in. Uit het zicht, in steegjes en zijstraten. De Duitsers willen, verstandig genoeg, iedere vorm van provocatie voorkomen. Dat kan van het Ajax-legioen moeilijk gezegd worden. Het aantal meegezeulde Israëlische vlaggen is niet voor niets groter dan ooit, de liederen zijn door spekt met vingerwijzingen naar de joodse achtergrond van hun club. Maar het blijft rustig, voor lopig. München wentelt zich kir rend van genot in de lentezon, als de Neuhausstrasse en de Ma- riënplatz langzaam maar zeker rood-wit kleuren. Er wordt ge dronken, veel gedronken, gelald en gebrald en de Duitse politie en het verbaasd toekijkende winkelpubliek zien dat het goed is. Totdat eens te meer blijkt, dat de combinatie zon/alcohol op sommige mensen een nogal merkwaardige uitwerking heeft. De stemming wordt grimmiger. Eerst alleen voelbaar, later ook hoor- en zichtbaar. De eerste bierpullen sneuvelen, argeloze voorbijgangers worden middels morbide 'grappen' over de oor log tot op het bot beledigd. Dan. toch nog onverwacht, slaat de vlam in de pan. Een arrestatie poging stuit op verzet van de be nevelde fans. binnen een oog wenk slaat de Marienplatz groen uit van een overweldigende poli tiemacht. Er vallen rake klap- PARIJS (ANP) - Met oerdegelijk voet bal en één prachtig uitgevoerde coun ter in blessuretijd heeft de verbleekte sterrenploeg van AC Milan een riant uitzicht veroverd op de finale van de Champions League. De titelverdediger beroofde gisteravond in het volgepak te Pare des Princes het favoriete Paris Saint Germain van de ongeslagen sta tus op Europees niveau: 0-1. Over twee weken kunnen de Italianen in het eigen San Siro-stadion het kar wei afinaken, mits opnieuw het gere nommeerde spitsenduo Weah/Ginola uit de wedstrijd wordt gehouden. „Het liep geheel volgens het tactisch con cept. Iedereen bleef geconcentreerd", zei Fabio Capello tevreden. „Dit is een fantastisch resultaat, ook al ging lang niet alles naar wens, met name in de lucht." Op het moment dat iedereen in Parijs al geruime tijd vrede had met 0-0 sloegen alsnog de sluwe Italianen toe. Ruim een minuut in extra tijd belandde de bal uit een afgeslagen vrije trap voor de voeten van invaller Massaro. Hij speelde Savi- cevic aan. die met een gelukje in balbe zit bleef en de meegekomen Boban in stelling bracht. De Kroaat rondde per fect af: 0-1. De zege was nauwelijks verdiend te noemen. Het teleurstellende duel ver diende geen winnaar. „Het valt niet mee om door een doelpunt in de laatste minuut te verliezen", verzuchtte trai ner Fernandez. „Het Italiaanse realis me heeft gezegevierd. We gaan zonder angstcomplexen naar Milaan. Waarom zouden we daar niet voor een stunt kun nen zorgen? Tot dusver hebben we dit seizoen in elke uitwedstrijd nog ge scoord. Waarom dan ook niet in Italië?" Paul Le Guen (links) Paris Saint Germain probeert Dejan Savicevic af te stoppen. Het Franse kamp stroomde in de aan loop naar het eerste duel, goed voor een recordrecette van 4.5 miljoen gulden, nog ruimschoots over van zelfvertrou wen. Fernandez, die ooit met Platini, Giresse en Tigana een vermaarde Fran se middenlinie vormde, gaf de toon aan. „Ik heb de beste voorhoede van de we reld". pochte hij. De succesvolle coach voegde er fijntjes aan toe dat hij zijn azen Weah en Ginola voor geen goud wilde ruilen met Bebeto en Romario, om maar eens twee andere toppers te noemen. En van Brazilianen weet Fernandez genoeg- Zijn selectie telt er drie: Rai, Ricardo en Valdo. Laatstgenoemde moest tot zijn grote verdriet als vierde buitenlander bij de wedstrijd op de tribune plaatsnemen. De flair die Paris Saint Germain vooraf uitstraalde, stond in schril contrast met de nerveuze opening van de wedstrijd. De Franse ploeg zocht, naar rust en rit me. Vooral doelman Lama had zijn ze nuwen aanvankelijk niet in bedwang. Eerst struikelde hij bijna over een te rugspeelbal. kort daarna deponeerde hij een doeltrap pardoes in de voeten van een Italiaanse aanvaller. Beide fla ters bleven zonder gevolgen en naar mate de eerste helft vorderde, herstelde Lama zich goed. Paris SG dwong niet één uitgespeelde kans af. Weah en Ginola kwamen in de wedstrijd nauwelijks voor. De thuis ploeg moest het vooral hebben van een aantal indraaiende hoekschoppen van Le Guen en een handvol afstandscho ten van Rai. Doelman Rossi liet zich echter niet verrassen. AC Milan verde digde geconcenteerd en beheerst. Met negen spelers op één gele kaart viel een ingetogen speelwijze ook min of meer te vernachten. Ook in de tweede helft, waren hoogte punten zeldzaam. Paris SG domineer de iets meer. maar kon geen moment het surplus aan balbezit uitbuiten. De thuisploeg ontbeerde creativiteit en aanvalskracht. Halverwege de tweede helft, was Ginola even los van zijn bewa ker. Uit een effectvolle hoekschop van Le Guen kopte hij knap in. Rossi pa reerde bekwaam. De Milan-doelman keerde kort daarna ook een kopbal van Weah. Zes minuten voor tijd was Rossi verslagen bij een fraai schot van Gi nola. De lat redde hem en Milan. De Italianen lieten zich na de rust. voor in vrijwel niet meer zien. Zij leken 0-0 al lang best te vinden. Totdat het counter beest in de ervaren ploeg plotseling te ken van leven gaf. Boban ontpopte zich als de beul van Parijs en de held van Mi laan. Verdediger Costacurta moet we gens een schorsing de return missen. Champions League, halve finales, eerste wedstrijd. Paris Saint Germain (Fra) - AC Milan (Ita) 0-1.90. Boban 0-1. Scheidsrechter: Muhmenthaler (Zwi). Toeschouwers: 45 000 Gele kaart: Ricardo (Paris SG). Costacurta. Albertini (AC Milan). Frank de Boer duel geschorst MUENCHEN (ANP) - Frank de Boer is de derde Ajacied die dit seizoen een schorsing krijgt opgelegd in de Champions League, na Finidi en Blind. Net als Seedorf ging hij de wedstrijd tegen Bayern in met een waarschuwing achter de naam. Bij Bayern stonden liefst vijfman op scherp, maar de Turkse scheidsrech ter Cakar gaf geen Duitser de gele kaart. Doelman Scheuer en verdediger Frey zijn in Amsterdam weer beschikbaar. Ze zaten woensdag hun schorsing uit. Van Gaal betreurde de gele kaart van Frank de Boer: „Hij is belangrijk in de opbouw en we zullen zijn vrije trap missen." Spierscheuring Thomas Helmer MUENCHEN (SID) - Aan de personele problemen van Trapat- toni lijkt maar geen einde te komen. Ook Thomas Helmer is op de blessurelijst terecht gekomen. De aanvoerder en libero van Bayern München liep in de slotfase van het duel met. Ajax een spierscheuring in het dijbeen op. De kans is klein dat hij zater dag in de competitiewedstrijd tegen l.FC Kaiserslautern kan aantreden. Feyenoord werkt niet meer samen met RBC ROTTERDAM (GPD) - Feyenoord stopt aan het eind van dit seizoen het samenwerkingsverband met. RBC. Jorien van den Herik wil de ruim 100.000 gulden, die aan de samenwerking wordt besteed, op een andere wijze aanwenden voor de jeugd opleiding. „We zijn ook niet voornemens met een andere club een samenwerkingsverband aan te gaan", aldus Feyenoords voorzitter. UEFA-jeugd verslaat Frankrijk TROYES (ANP) - Het Nederlands UEFA-jeugdelftal. met Goe- senaar Rody Hoegee. heeft gisteren in de achtste finales van het EK met 1-0 gewonnen van Frankrijk. Musampa werd in de 61e minuut matchwinner met een kopbal op een voorzet van Zenden. Op de eerste wedstrijd tussen beide jeugdploegen kwam in Troyes 6000 Franse toeschouwers af. Bij Oranje waren de Ajacieden Musampa en Wooter de uitblinkers. Troyes. EK onder 18 jaar. Achtste finales, eerste wedstrijd: Frankrijk - Nederland 0-1 (0-0). 61. Musampa 0-1. Toeschou wers: 6000. Return 3 mei Oldenzaal. Paul Gascoigne maakt zijn debuut ROME (SID) - De eigenzinnige voetballer Paul Gascoigne maakt zondag in de wedstrijd tegen Regianna zijn debuut voor Lazio Roma. De 27-jarige middenvelder liep vorig jaar tijdens de training een dubbele beenbreuk op. Hij kwam maandenlang niet in actie voor de ploeg van Aron Winter. „Hij is nog niet fit voor negentig minuten, maar hij is wel weer goed in vorm. Hij is een grote technicus, die ons spel kan verbeteren", verklaarde trainer Zdenek Zeman. Champions League Halve finales, eerste wedstrijd: Woensdag: FC Bayern München (Dui)-Ajax (Ned)0-0 Paris Saint Germain (Fra)-AC Milan (Ita)0-1 Europa Cup II Halve finales, eerste wedstrijd: Donderdag: Arsenal (Eng)-Sampdoria Genoa (Ita)-. Real Zaragoza Spa i-Chelsea Eng)-. UEFA-Cup Halve finales, eerste wedstrijd: Dinsdag: Bayer Leverkusen Dui)-Parma (Ita)1-2 Juventusdta)-BorussiaDortmund(Dui)2-2 pen, een fikse rel later wordt het gehele plein drooggelegd. Alles en iedereen zwermt, uit over de stad. het legioen lijkt niet langer beheersbaar. Verzucht ook Theo Damen. sinds jaar en dag sup portersbegeleider namens de Amsterdamse politie: „Wat mij betreft hadden ze gewoon zeven uur als aanvangstijd gehouden. Nu is er veel drank in de man en hangt iedereen maar wat rond. Ik hoop dat we het in de hand kunnen houden." Zwemwedstrijd Hoe het óók kan. Vlak voor de wedstrijd blijkt er zo veel drank in de man. dat Nederlandse en Duitse fans gebroederlijk ge strekt gaan op de zonneweiden op het feërieke Olympia-sport- park. Recreanten trekken trim mend en waterfietsend aan de vermoeide meute voorbij, een supporter van Bayern en één van Ajax houden onder luid ge juich een zwemwedstrijd in het aan het stadion grenzende meer. Weg zijn de krenkende opmer kingen over de Tweede Wereld oorlog. van de eeuwige rivaliteit is geen greintje meer over. Ruim een uur later schalt de stem van Ajax-voorzitter Mi chael van Praag uit de speakers van het volgepakte stadion. Even daarvoor stormde een gro te groep Ajax-supporters vanuit hun eigen vakken de eretribune op. Smekend bijna draagt Van Praag, in zijn eigen woorden, de boodschap van Uli Hoeness uit. Een gezamenlijke 'wave' kan er vervolgens nog net af. Maar ge liefden. nee, dat zullen de Neder landse en Duitse voetbalsuppor ters nooit worden. 05.45-06.00 Did 1: Morgenmagazine Sport. 08.30-01.30 EURO: Diverse sporten. 13.07-14.39 Ned 2: Studio Sport 15.09-15.34 Ned 2: Die 2: Nieuwe Koeien, met Henk Spaan en Harry Venneegen. 15.15-16.55 BBC' 1: Paardekoersen: Grand National Meeting. 16.55-17.08 Did 2: Sport Heute. 17.00-17.45 BBC 2: Paardekoersen: Grand National Meeting, 18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport, 20.55-22.50 RTL 5: Voetbal Arsenal- Sampdoria in het toernooi van de Eu ropacup voor Bekerwinnaars 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.30-23.30 RTL 4: Barend Van Dorp. 22.30-23.30 BBC' 2: Golf US Masters in Augusta. 23.30-00.00 RTL 4: Sport, 23.30-00.30 BBC 1: Golf: US Masters in Augusta MUENCHEN (ANP) - Danny Blind had natuurlijk gehoopt op meer, maar was na afloop van Bayern München - Ajax niet echt ontevreden. „Qua veldverhouding waren we ze ker beter, maar we hebben on voldoende kansen afgedwon gen. Gezien de situatie was 0-0 het hoogst haalbare voor Bayern. Daar gokten ze op." Het doelpuntloze gelijkspel houdt voor de return uiteraard het risico van die enkele doel treffende tegenaanval in. Over veertien dagen moet Ajax. in het Olympiastadion hoefde het woensdag niet zo. Toch had het voor rust zeker gekund. „Ja. jammer", keek Blind terug. „Het enorme optimisme is ons voor een deel aangepraat, maar wij waren favoriet, én in vorm. Bo vendien hebben we meer kwali teit in huis. Toch is het moeilijk winnen van Duitsers." Na een duidelijk „überlegen" eerste helft, kwam Bayern in het vierde kwartier enkele keren ge vaarlijk in de buurt van Van de Sar. „Voor rust was er voor ons doel niet één moeilijke situatie. Zelf kregen we een aantal kans jes. Dat hoop je in de tweede helft uit te bouwen. En dan blijkt Bayern gedurende een korte pe riode. dat wel, toch iets te kun nen brengen." Ronald de Boer. diep in de twee de helft vervangen door Winston Bogarde, had vrede met het re sultaat. „Het is op zich goed. 0-0 in een uitwedstrijd", zei hij. „Maar er heeft meer ingezeten. We zijn vergeten de wedstrijd in de eerste helft af te maken. Van Gaal zei terecht in de rust dat we hadden moeten scoren. We heb ben de kansen wel gekregen. Maar sommige spelers stonden er met, die er normaal wel staan. Mijn eigen wissel was overigens terecht. Er was nieuw bloed no dig. Op het laatst moesten we nog uitkijken. Want anders wa ren we zomaar achter gekomen. Gelukkig bleef het nu gelijk en dat is op zich een goed resul taat." Voetbal Engelse competitie: Leicester-Nor wich 1-0. Leeds-Ipswich 4-0. Liver- pool-Southampt 3-1 Atletiek Utrecht. 15 km: 1. Verweij (Hellas Utrecht) 50.18.2. Van Kappel (Hellas) 51.26,3. Van Malsen (AtverniNieuwe- gein) 51.49 Vrouwen: 1. Souverein (AAC Am sterdam) 55.42 Sportprijsvragen Lucky Ten, trekking van woensdag: 1-3-13-14-21-24-26-31-32-33-37- 53 - 54 - 56 - 59 - 62 - 68 - 70 - 77 - 78. Duitse lotto: Trekking A: 8 - 24 - 29 - 34 - 35 - 43. Reservegetal 16. Trekking B: 20 - 21 - 22 - 25 - 35 - 39. Reservegetal: 3 Spel 77: 9724791 Super 6: 368626 Belgische lotto: 15 - 18 - 22 - 28 - 40 - 42. Reservegetal: 25. Joker: 9949779. (onder voorbehoud) Tennis Amelia Island. Vrouwen. 660.000 gulden Tweede ronde: RubiniVSülSt -Serra- Zanetti (Itai 6-2 6-1Garrison iVSt/7i - Bobkova <Tsj> 6-2 6-2, Hack (Dui/8) - Kroupova (Tsj) 5-7 6-1 6-0, Magda- lena Maleeva (Bul/3) - Dragomir (Roe) 7-5 6-2, Coetzer (ZAI/5) - Helge- son (VSti walk over, Courtois (Bel- Arendt (VSt) 6-2 7-6. Probst (Dui) - Farina (Ita) 7-6 2-6 7-6. Ramon (Spa) - Miriam Oremans (Ned/13) 6-3 6-4, Spirlea Roe/91 - Avila (Spa) 7-6 6-4, Ruano (Spa) - Manjokova (Rus) 6-2 6- 2. Johannesburg. Mannen, 465.000 gul den. Eerste ronde: Byran Black <Zim/5i - Winnink (Ned) 6-2 2-6 7-6. Hlasek (Zwi /4) - Antonitsch (Oos) 6-3 7-5, Petchey (GBr/7) - Adams (ZAf) 6-3 5-7 6-2, Godwin (ZAf) - Muller (ZAf) 6-7 7-5 6- 3. Tweede ronde: Roux (Fra/1) - Ra- dulescu (Dui) 6-4 6-2, Raoux (Fra/8) - Poljakov (Oek) 7-6 7-5. Renzenbrink (Dui/6) - Joffre (ZAf) 6-4 7-6, Sinner (Dui/3) - Dewulf (Bel) 4-6 7-6 6-2 Dubbelspel, eerste ronde: Sinner/ Winnink (Dui/Ned) - Clinton Ferreira /Deppy (ZAf) 6-4 6-3. Estoril. Mannen. 900.000 gulden. Eerste ronde: Emilio Sanchez (Spa) - Yzaga (Per) 6-3 6-7 7-6. Tweede ronde: Schalier (Oos) - Gaudenzi Ita/4) 7-6 6- 2, Santoro (Frai - Corretja (Spa/5) 6-3 6-4. Alberto Costa (Spa) - Dosedel (Tsj/7) 6-16-0. Medvedev (Oek/2) - Uli- rach (Tsj) 6-3 7-6. Schaken Monte Carlo. Vierde Ambertoernooi, blind- en rapidschaak. Zevende ronde: Nunn (Eng) - Piket (Ned) 1-1 (1-0, 0-1). Kramnik (Rus) - Lautier (Fra) 1-1 (1-0, 0-1). Kamsky (VSt) - Sjirov (Spat 1 1/2-1/2(1-0, 1/2-1/ 2). KarpoviRus)-Anand(Ind) 1-1 (1/2- 1/2.1/2-1/2). Nikolic (Bos) - Ljubojevic (Joe) 1-1 (1-0, 0-1), Ivantsjoek (Oek) Judith Polgar (Hon) 1/2-1 1/2(1/2-1/2 0-1). Stand: 1. Karpov 10 1/2 punten, 2. Anand 8 1/2, 3. Kamsky. Polgar 8, 5 Ivantsjoek. Lautier. Piket 7 1/2. 8 Kramnik. Sjirov 7. 10. Nikolic 5 1/2 11. Ljubojevic 4 1/2,12 Nunn 2 1/2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 17