Vaak geïmiteerd, nooit geëvenaard. Overlast door woonwagenkamp PZC Auto Renault Dijkwel B.V. De Wegwijzer wint toernooi Nieuwe voetgangersbrug-met-knik Meerderheid buurt voor afsluiten Goese Zonnebloemstraat Inwoners voeren actie voor behoud bad WIssenkerke zeeland DONDERDAG 6 APRIL 1995 w 14 f57.875,- Wb Omwonenden willen maatregelen van Middelburgs gemeentebestuur Er zijn al veel pogingen gedaan, maar de eerste is nog steeds de beste. En hij blijft betaalbaar! De nieuwe Espace Cyclade van Renault. Maak kennis met z'n talloze extra's en talloze moge lijkheden tijdens een uitgebreide proefrit. Prijs: off 1.332,- per maand.* Gildeweg 16, 4383 NK VHssingen. Tel. 01184-17130. RENAULT Drive-in Service van onze verslaggever MIDDELBURG - Het gemeente bestuur van Middelburg gaat volgende week bekijken of er maatregelen moeten worden genomen tegen het woonwagen kamp aan de Montgomerylaan. Omwonenden hebben zich er herhaaldelijk over beklaagd dat op het terrein allerlei be drijfsactiviteiten worden uitge voerd. Dat is niet in overeen stemming met het ter plaatste geldende bestemmingsplan. Wethouder drs W. Ovaa kondig de woensdag aan dat het college van burgemeester en wethou ders zich volgende week dins dag beraadt op een 'plan van aanpak' voor het terrein. Het woonwagenkamp aan de Montgomerylaan, dat vier plaat sen telt, is halverwege de jaren tachtig gerealiseerd. Middel burg kent nog twee soortgelijke terreintjes, aan de Beneluxlaan en aan de Breeweg, met elk ook vier plaatsen. Bij de realisering van het kamp aan de Montgo merylaan is vooraf met de om- Kantonrechter matst haastige automobilist MIDDELBURG - „Ik had haast, dus ik heb niet op de teller geke ken. Die was trouwens ook ka pot." Erg sterk was het verweer niet van de 28-jarige inwoner van Sint-Maartensdijk, die vo rig jaar juni bij Oost-Souburg met 117 kilometer per uur reed, op een weg waar maar tachtig is toegestaan. De man kwam woensdag naar het kantonge recht in Middelburg om begrip te vragen voor zijn situatie. „Ik wil de boete wel betalen, maar ik kan die niet betalen." Officier van justitie mr M. W. He- melaar en kantonrechter mr H. Bruin bleken gevoelig te zijn voor het betoog van de man. He- melaar zei 'duidelijk r'ekening te willen houden met de financiële omstandigheden' en eiste 300 gulden waarvan 150 voorwaar delijk. Kantonrechter mr Bruin bleek nog een graadje milder. „Oké, ik zal je vergaand mat sen", zei hij en vonniste 300 gul den boete waarvan 200 voor waardelijk. wonenden afgesproken dat be drijfsactiviteiten op het terrein niet worden getolereerd. Het af gelopen jaar heeft de politie ze ker dertien klachten ontvangen van omwonenden over overlast. Regelmatig zouden er op het ter rein onder meer auto's worden gesloopt. Eén van de omwonenden, die niet met naam genoemd wil wor den - 'ik heb geen zin in kogels door m'n raam' - spreekt van een 'rotherrie'. „Soms is het ge woon schreeuwen en blèren. Dan weer lig je 's avonds in je Kantonrechter spreekt Goese watersporter vrij van onze verslaggever MIDDELBURG - Na bijna twee jaar kreeg een 39-jarige Goese- naar voor het kantongerecht in Middelburg zijn gelijk. In mei 1993 bekeurde de waterpolitie hem, omdat hij met zijn boot op het Veerse Meer waterskiërs zou hebben getrokken op een plaats waar dat niet mag. Het ging echter om een groepje pad vinders dat hij met hun zelfge maakte vlot terugsleepte naar het scoutingcentrum. Kanton rechter mr H. Bruin sprak hem woensdag vrij. Twee zittingen en drie getuigen, onder wie de verbalisanten, kwamen eraan te pas om tot een uitspraak te komen. De Goese- naar heeft steeds volgehouden dat hij was gecharterd om tij dens een scoutingevenement met zijn boot paraat te blijven. Toen een groepje padvinders met hun vlot niet op eigen kracht kon terugkeren naar het scoutingcentrum, sleepte de man de padvinders naar hun thuishaven. De waterpolitie slingerde hem op de bon, omdat zij het begrip 'waterskiër' ruim opvatten. Daar valt bijvoor beeld ook iemand op een surf plank onder. De betrokken agenten konden zich niets meer van het voorval herinneren. Na de getuigenis van een medepassagier waren officier van justitie mr M. W. He- melaar en kantom-echter Bruin echter beide overtuigd van de onschuld van de Goesenaar. ,,U ziet, we proberen altijd de waar heid boven water te krijgen", al dus Bruin. bed en dan schrik je je opeens te barsten. Gaat er iets knoerthard aan. Daar krijg je echt een hart infarct van. Het is nu al het vijfde of zesde jaar dat dit speelt." Regels De klachten die de omwonenden bij politie en gemeente hebben ingediend hebben volgens de 'bewoonster van de Noordweg' tot dusver weinig uitgehaald. „Het gaat een paar weken goed en dan begint het weer. Wij wil len dat er écht iets aan gedaan wordt, want er zijn regels en daar moet iedereen zich aan houden. Als ik om één uur 's nachts mijn radio hard aanzet, staat de poli tie ook op de stoep." In een po ging om onderling tot een oplos sing te komen ziet zij weinig. „Het zijn mensen van het kaliber waar je bang voor moet zijn en daar- heb ik geen zin, om bang te zijn." Wethouder Ovaa is van mening dat er snel actie moet worden ondernomen als er werkelijk iets mis is. „Als er activiteiten plaatsvinden die niet passen in het bestemmingsplan, dan dient de gemeente op te treden. Ieder een moet gelijk behandeld wor den en iedereen heeft gelijke plichten. Er zijn bepalingen voor het gebruik van de grond en daar moet men zich gewoon aan houden." De maquette van de nieuwe Spinhuisbrug die het gerechtsgebouw met de Stadsschuur gaat verbinden. foto Lex de Meester van onze verslaggever MIDDELBURG - Tussen het in aanbouw zijnde gerechts gebouw en de Stadsschuur in Middelburg komt een voet gangersbruggetje. B en w heb ben deze week besloten tot de aanleg van de Spinhuisbrug. Ruim tweehonderd jaar gele den moet op dezelfde plek eveneens een verbinding heb ben geleden. Oude construc tietekeningen van het slui- zencomplex wezen op de fun dering van de Spinhuisbrug, die de stad met het toenmali ge spin- en rasphuis verbond. Het is, aldus W. Th. van der Veur, technisch medewerker bouwkunde van de gemeente Middelburg, altijd al de bedoe ling geweest een nieuw brug getje aan te leggen in het stadsvernieuwingsgebied. Vo rig jaar nam wethouder J. C. van Dijk-Sturm het gerestau reerde sluizencomplex en pleintje in gebruik. Het brug getje vormt het (voorlopige) sluitstuk van de opknapbeurt. De nieuwe Spinhuisbrug zorgt ervoor dat voetgangers via de Sint Jansbrug langs het ge rechtsgebouw kunnen wande len, vervolgens de Spinhuis brug oversteken om daarna een kijkje te nemen bij het sluizencomplex waar de ge meente zitjes en informatiepa nelen heeft geplaatst. Rond 1761 lag op de plek waar de nieuwe stalen Spinhuis brug komt een houten ophaal brug. Wanneer de verbinding is verdwenen, is onduidelijk. Op oude ansichtkaarten is de brug nog wel te zien. „Het is", licht Van der Veur toe, „een toevalligheid dat de brug pre cies op dezelfde plek komt te liggen. Als het gebied niet ter hand was genomen, was de brug niet terug gekomen. Het ligt nu gunstig in de loop." Sober De vormgeving van de Spin huisbrug is, om Van der Veur te citeren, sober van opzet. „Omdat het gebied al zo mooi is. Het moet een gewone voet gangersoversteekplaats wor den en hij moet niet al te veel opvallen. Het wordt een ranke, slanke brug, maar wel een aparte." Van der Veur zelf te kende voor het ontwerp van de twee meter brede en ruim zes meter lang brug. De brug krijgt een kleine knik in het midden, maar wordt rolstoel- vriendelijk. Wie de Spinhuisbrug mag bou wen is onbekend. Van der Veur zegt dat de brug in een werk plaats wordt gemonteerd, waarna hij in zijn geheel met een hijskraan geplaatst wordt. Vermoedelijk zal dat begin juli gebeuren. De gemeenteraad neemt maandag 24 maart een beslissing over de brug. Een speler van De Knotwilg uit Oostkapelle is een tegenstander van Zonnestraal uit Arnemuiden te snel af. foto Ruben Oreel van onze verslaggever WESTKAPELLE - Het school- voetbaltoernooi 'Dorpen op Walcheren' heeft woensdag drie winnaars opgeleverd. Bij de jongens-elftallen ging de eerste plaats naar De Wegwijzer uit Provincie hoort eigenaren grond voor aanleg pad KOUDEKERKE - De provincie gaat de grondeigenaren horen die niet willen meewerken aan de aanleg van een fiets-, voet- en ruiterpad bij Koudekerke. En kele eigenaren weigeren hun gronden te verkopen om aanleg van de paden langs de Strand weg, tussen Koudekerke en Dis hoek, mogelijk te maken. De werkzaamheden daarvoor zou den na de zomer moeten begin nen. De provincie wil daarom een onteigeningsprocedure be ginnen. Tijdens de bijeenkomst, waarin de belanghebbenden hun be zwaren kenbaar kunnen maken, wordt de provinciale commissie bijgestaan door een deskundige van het Wegschap Walcheren en door de burgemeester van de ge meente Valkenisse. De bijeen komst wordt gehouden op woensdag 7 juni in het gemeen tehuis in Koudekerke en begint om 10.00 uur. Serooskerke. In de categorie jongens-zeventallen (groep 5/6) ging het Baken II uit Arnemui den met de hoogste eer strijken. In de klasse jongens-zevental len (groep 7/8) mocht De Regen boog I uit Oostkapelle op het erepodium plaatsnemen. Achtendertig teams namen woensdag op sportpark Prelaat deel aan de voorrondes van de Zeeuwse kampioenschappen die op 10 mei worden gehouden in Zierikzee en Terneuzen. Dat leverde op de velden een gebrui kelijk beeld op van druk spelen de jongetjes, luid schreeuwende vaders en jeugdige supporters die probeerden hun team met spandoeken en strijdkreten aan de overwinning te helpen. „Het is weer ontzettend ge slaagd. De leiding was goed en er werd sportief gespeeld. In het verleden was dat wel eens an ders", aldus secretaris André Toutenhoofd van de schoolvoet- balcommissie. Volgende week woensdag komen de meisjes teams aan de beurt. Op het zelf de terrein doen dan dertig groe pen mee. Bij de zeventallen (groep 5/6) ein digde De Lichtstraal II uit West- kapelle op een tweede plek, ge volgd door De Lichtboei I uit Westkapelle (3) en de Lichtboei II 04. Bij de zeventallen (groep 7/8) eindigde De Goede Polder uit Vrouwenpolder op de tweede plek. De Schute uit Biggekerke (3) en Willibrordus uit Zoutelan- de (4) volgden, van onze verslaggeefster GOES - Enkele leden van de werkgroep Zonnebloemstraat kwamen woensdag de Goese wethouder C. R. M. M. Linssen (cda; ruimtelijke ordening, ver keer) 183 handtekeningen aan bieden. Ze wilden met deze ac tie nog eens onderstrepen dat het plan om de drukke sluiprou te af te sluiten, brede steun heeft van de omwonenden. Er gaan namelijk steeds meer stemmen op voor minder ver gaande maatregelen. De gemeente presenteerde eind 1993 tijdens een informatie avond een plan voor volledige af sluiting van de Zonnebloem straat in combinatie met enkele aanvullende voorzieningen. Een meerderheid van de buurt bleek enthousiast over de maatrege len. De keuze voor het plan was gebaseerd op een uitgebreide studie. Dagelijks passeren zo'n vijf tot zevenduizend auto's de sluiproute aan de oostzijde van het centrum. T. de Craene van de werkgroep Zonnebloemstraat over de ach tergrond van de handtekenin genactie: „Er blijkt nu ineens toch oppositie te bestaan tegen volledige afsluiting. Daarom wil den we nog eens laten zien dat we het plan ondersteunen." Een groep ondernemers in Goes-Oost tekende begin maart protest aan tegen volledige af sluiting omdat zij vrezen voor in komstenderving. Ook een meer derheid van de fracties in de ge meenteraad blijkt inmiddels open te staan voor minder ver gaande maatregelen. Nadat hij de handtekeningen in ontvangst had genomen, zei wethouder Linssen: „Ik weet hoe het bij jullie leeft, hoe het door jullie ervaren wordt. Er 1 gaat geen dag voorbij of ik krijg brieven over de Zonnebloem- I straat. We bekijken alles en gaan dan met een totaalplan naar de raad." Op de vraag of hij blij was I met de steun, antwoordde de wethouder enigszins ontwij kend. „Ik weet dit al. Ik heb er begrip voor dat u nogmaals uw stem wilt laten horen." Linssen staat nog steeds achter het plan voor volledige afslui ting. Hij wil echter niet vooruit lopen op het voorstel dat uitein delijk aan de gemeenteraad zal worden gedaan. „Ik kan pas kie zen nadat alle voors en tegens te gen elkaar zijn afgewogen." van onze verslaggever KORTGENE - Een groep inwo ners van Noord-Beveland voert een handtekeningenactie voor behoud van het gemeentelijk zwembad te Wissenkerke. Zij verwachten dat enkele duizen den mensen zullen tekenen. De actievoerders doen alle Noord- bevelandse dorpen aan. Het Wissebad gaat dit jaar dicht omdat de gemeente Noord-Be veland moet bezuinigen. Inwo ners vrezen onder meer dat het schoolzwemmen in het gedrang komt. Het verwarmde buitenbad be staat al enkele tientallen jaren. Nog niet eens zo heel lang gele den werd het gerenoveerd. Leer lingen van Kortgeense basis scholen verheugden zich al op het nieuwe zwemseizoen. Ook zij zouden in het bad te Wissenker ke kunnen gaan schoolzwem men nu Wissenkerke en Kortge- ne per 1 januari zijn gefuseerd tot één gemeente Noord-Beve land. Die hoop lijkt echter vervlogen nu de gemeente zich genood zaakt ziet te bezuinigen. Was het dagelijks gemeentebestuur aan vankelijk van plan het bad pas volgend jaar te sluiten, een raadsmeerderheid koos er eind maart voor dat tijdstip een jaar te vervroegen. Het nam een voorstel over van het CDA dat door opheffing van het bad de lastenverzwaring wil temperen voor inwoners van de voormali ge gemeente Wissenkerke. Alternatieven Ouders van schoolleerlingen in Kortgene namen het initiatief voor de handtekeningenactie. De dorpsvereniging Wissenker ke heeft inmiddels de coördina tie op zich genomen. Voorzitter André Filius beschouwt sluiting van het bad als een groot verlies, j Zowel wat betreft recreatie- als i schoolzwemmen. „Meer dan honderd Noordbevelandse kin deren volgen per jaar zwemles in Wissenkerke. Gaat het bad dicht, dan hebben we misschien de Roompot in Kamperland nog voor het schoolzwemmen. Maar het prijsverschil zal behoorlijk zijn en je kunt er niet afzwem men. De enige alternatieven zijn dan Goes, Middelburg of Vlissin- gen. Ver weg dus." De actievoerders willen dat het Wissebad nog minimaal één jaar open blijft. „Dan kunnen we aan het eind van het jaar opnieuw bekijken hoe de zaak ervoor staat." Filius weet zeker dat in- I woners bereid zijn meer te beta- i len voor het zwemmen. „Het hui- dige badtarief is spotgoedkoop, i Daar mag best wat bij." De k handtekeningen worden vrijdag fc 15.00 uur op het gemeentehuis te li Kortgene aangeboden aan bur- a gemeester M. L. Everaers. Die r zegde de vorige raadsvergade- r ring reeds een notitie toe waarin jj met name een oplossing wordt jg geboden voor het schoolzwem- L men. B Dansavond De Ontspan- 3; ningsvereniging uit Wilhelmina- dorp houdt zaterdag 8 april een 4 bingo- eri dansavond in het dorpshuis aan de Poelvoorde- straat in 's-Gravenpolder. Het q festijn begint om 20.00 uur. Ie-1 dere dansliefhebber is welkom, jüi De Espace Cyclade van Renault. Prijzen incl. BTW en verwijderingsbijdrage, exclusief kosten rijklaar maken. Afgebeelde dakrelings zijn optioneel Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden 8 jaar plaatwerkgarantie *Leasetarief exclusief BTW, op basis van full operational lease, 48 maanden, 20.000 km per jaar. krijgt nieuw klasl van onze verslaggever STAVENISSE - Om de reforma torische basisschool Rehoboth in Stavenisse te kunnen uitbrei den wil het Thoolse college van b en w 3,7 ton beschikbaar stel len. Het gaat om de bouw van een extra klaslokaal voor één groep. Het ministerie van On derwijs heeft, na een eerdere weigering, alsnog toestemming gegeven voor de bouw van het lokaal. Behalve het nieuwe lokaal moe ten van het geld een berging en een uitbreiding van de gemeen schapsruimte worden betaald. Het achtste lokaal kan er komen doordat een prognose uitwijst dat de school over twintig jaar 240 leerlingen zal tellen. Eerder ging het ministerie niet akkoord met die prognose. De Rehoboth-school ging vervol gens in beroep bij de Raad van State, die het ministerie ver plichtte zijn huiswerk nog eens over te doen. Dat gebeurde en vervolgens kon het ministerie wel met de prognose instem men. Overigens moet de ge meenteraad zich nog buigen over het voorstel van b en w om de 3,7 ton in de school-uitbrei- ding te steken. van onze verslaggever MIDDELBURG - Een 'raadsel achtige inschattingsfout' lever de een 20-jarige vrouw uit Vlis- singen woensdag voor het kan tongerecht in Middelburg een boete van 400 gulden op. De vrouw raakte vorig jaar okto ber op de Nieuwendijk in haar woonplaats met de buitenspie gel van haar auto een Duitse toeriste. Die kwam ten val en brak haar been. De automobilis te reed van schrik na de aanrij ding door, maar meldde zich la ter op het politiebureau. Officier van justitie mrM. W. He- melaar vond het te prijzen dat de vrouw diezelfde avond het slachtoffer nog heeft opgezocht. Hij beperkte zich in zijn eis daar om tot een boete van 400 gulden. Kantonrechter mr H. Bruin ging daarmee akkoord. „Het kan ook niet anders, hè. U hebt de situa tie natuurlijk gewoon niet goed ingeschat. Maar u zult zelf ook wel des duivels zijn geweest." Fancy-fair De Vlissingse MLK-school De Triangel houdt zaterdag van 10 tot i4 uur aan de Savornin Lohmanlaan een fan cy-fair. Op het programma staan onder meer een sponsorloop en een 'skeeler-ride'. Verder is er een kleding- en speelgoedbeurs, een rad van avontuur, Vlaamse volksspelen en een grabbelton. stuurbekrachtiging airbag bestuurder centrale portiervergrendeling met afstandsbediening elektrisch bedienbare zijruiten vóór geïntegreerde hoofdsteunen op de achterstoelen zonwerend glas uitzetbare zijruiten RENAULT een eigen manier achter van leven Rehoboth in Stavenisse Boete Vlissingse die vrouw aanreed

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 14