Strandhuisje inspiratiebron PZC kunst cultuur uit Ben Boogaard presenteert cd Holidays 29 ste NEDERLANDSE KUNST- EN ANTIEKBEURS VRIJDAG 31 MAART 1995 22 Vrijdag Klucht Er loopt een streepje door, zo heet de klucht die de toneelclub Serooskerke vanavond (vrijdag) voor het voetlicht brengt in De Zandput in Serooskerke (19.30 uur). Dit toneelstuk van Berend en Rob Heems kerk speelt zich af in een hotel dat wordt geërfd door twee nichtjes die elkaar niet kunnen uitstaan. Ze besluiten dat degene die de grootste omzet weet te behalen de leiding krijgt. Regisseur Wim de Ronde had de beschikking over Rina Geldof, Hans van de Broeke, Danielle Jongepier, Elna Stroo, Bram Francke, Wouter Meu- lenberg, Harry Davidse, Leida Walhout, Marjon Snijders en Han Lobbezoo. De zangvereniging verleent medewerking aan de avond. Muziekschool Leerlingen van de Zeeuwse Muziek school geven vanavond (vrijdag) een uit voering in het Hulster gemeenschapscen trum Den Dullaert (19.30 uur). Naast het grote muziekschoolorkest tre den ook de slagwerkgroep, een klarinet ensemble, het accordeonorkest en een blokfluitgroep voor het voetlicht. Het re pertoire varieert van klassiek tot het lich te genre. Rowwen Hèze De Limburgse band Rowwen Heze treedt vanavond (vrijdag) op in de vismijn in Brekens (19.30 uur). Als voorprogramma is gekozen voor de Twilight Roadshow. Rowwen Hèze is ver volgens te horen van 21.00 tot 21.45 en van 22.30 tot 00.00 uur. Luit Richard Egarr (clevecymbel) en Fred Ja cobs (luit) geven vanavond (vrijdag) een concert in de Burgerzaal van het Stad huis in Middelburg (20.00 uur). Beide musici stuitten bij hun naspeurin gen op Monsieur de Blanrocher wiens plotselinge dood in 1652 verschillende tijdgenoten inspireerde tot droevige mu zikale eerbetuigingen. Het concert draagt dan ook als opschrift Le Tombeau de Mr Blanrocher en omvat werk van onder an deren Gaultier, Froberger, Dufaut en Louis Couperin. Plattelandskomedie De toneelgroep Domburg speelt van avond (vrijdag) de plattelandskomedie Ieder 't siene en ikke 't miene in het thea ter van De Parel in Domburg (20.00 uur). Dit toneelstuk in Zeeuws dialect handelt over de zusters Mien en Sien de Visser die dankzij het testament van broerlief de boerderij De Lindenhof besturen. Het treurige is evenwel dat de zusters het nooit en te nimmer met elkaar eens zijn. Daan van der Wekken en Peter Francke regisseerden samen Jo Francke, Mattie Brand-Letzer, Jolien de Kam-Minder- houd, Carolien Boone-Waasdorp, Caro Verstegen-Kemeling, Leo Corré, Eddie Dominicus en Chris de Visser. Kwarre Finkers ACZ De Amateur Comedie Zierikzee (ACZ) speelt vanavond (vrijdag) het toneelstuk Het Flauwgevallen Paard van Fran?oise Sagan in 't Diekhuus in Middelharnis (20.30 uur). Deze komedie voltrekt zich op het kasteel van Henry-James Chesterfield en zijn vrouw Felicity. Hun huwelijk is een zake lijke overeenkomst: haar fortuin in ruil voor zijn titel. Op een dag wordt de rust op het kasteel verstoord, wanneer de dochter na een half jaartje Parijs thuis komt met een verloofde... Marleen Meuldijk, die zich met deze voorstelling het diploma mid denkaderregisseur verwierf, regisseerde Lies Hanse, Cees Möhlmann, Cora Hoog- strate, Piet Bodbijl, Rineke van der Wie len, René Plu, Menno Otten en Jan de Bil. De vakanties in Zeeland inspireren Ben Boogaard (36) tot het com poneren van jazzmuziek. Zelf noemt hij het liever melodische improvisatiemu- ziek. De in Tilburg wonende oud-Vlis- singer brengt met zijn gezin en gitaar steevast zijn zomervakantie door in Dishoek. Even geen lesgeven en andere muzikale plichtplegingen, deukje dan. Maar 's avonds componeert Boogaard op de gitaar met papier en potlood bin nen handbereik. Met zijn eigen band, die naast de lei der bestaat uit Jasper Blom, tenor. Bas Cooymans, bas. en slagwerker Pie- ter Bast, brengt hij zijn composities ten gehore. Het jonge Nederlandse jazzlabel A Records, een divisie van Challenge Records, brengt tien composities uit met deze bezetting onder de titel Holi days. De cd-hoes wordt gesierd met de inspiratiebron, het strandhuisje in Dis hoek. De officiële presentatie van Holi days is zaterdag onder de rook van Dis hoek in het Middelburgse jazz-eetcafé Desafinado. Eerder was Ben Boogaard daar live te horen met collega-gitarist Peter Hertmans en onlangs nog met bassist Hein van de Geyn, die Ben kent uit zijn Tilburgse tijd. Ben is een kind van de jaren zestig en zeventig. Jimi Hendrix en Jan Akker man waren de muzikale voorbeelden voor de Vlissinger. Zelf probeerde hij een popbandje in Vlissingen van de grond te krijgen. Het vlotte niet, maar de liefde voor de gitaar bleef. Aan het conservatorium in Tilburg ging Boog aard klassiek-gitaar studeren met in zijn achterhoofd eens de Nederlandse John Williams te worden. Het spel van gitaristen als Wim Overgauw en Joe Pass zette hem op het spoor van de jazz. Boogaard bewondert dè Joe Pass, die op een introverte manier Ella Fitzgerald begeleidt. Zelf koestert hij de wens eens op soortgelijke wijze een zangeres te be geleiden. Een ander voorbeeld is pianist Bill Evans, die Boogaard bewondert om zijn sterke harmonieën. Evans ziet hij als voorloper van de door hem bewon- Gitarist Ben Boogaard. derde pianisten Chick Corea en Keith Jarrett. Allemaal mensen, net zoals Ben, met een klassieke achtergrond. De cd Holidays bestaat, op het nummer Ontim na, geheel uit eigen composities. Het versmelten van het geluid van de gi taar en de tenorsax ligt prettig in het ge hoor en bepaalt de klankkleur van deze cd. De in Brussel wonende Nederlandse bassist Bas Cooymans en slagwerker Pieter Bast tonen zich geen slaafse vol gers. Cooymans rijgt zijn noten aaneen tot een duidelijk melodische lijn en is so lerend te horen in het nummer Shades. Bast valt mede op door een goede brus- hes-techniek. die de muziek bij wijze van spreken stil kan laten staan. In het lang uitgesponnen nummer Scratch, dat een free-jazzachtige uitwerking krijgt, valt- de stuwende rol van Cooy mans en Bast op. Dit nummer wordt in up tempo gespeeld. De andere nummers liggen meer in de sfeer van ballads, waarbij Boogaard voor de warme klankkleur zorgt. Opvallend is zijn solo in het ingetogen nummer Song for Charles. Het nummer First Gig roept herinneringen op aan het nummer Worksong van de broertjes Adderley. For your Ears klinkt onbevangen, waar bij Blom soleert in de stijl van Paul Des- mond. Atlantis is een nummer met een calypso-achtige aanpak en een knipoog richting Sonny Rollins. Opvallend talent naast Ben Boogaard is de bijna 30-jarige tenorist Jasper Blom. Een musicus die met groot gemak mooi onderkoeld soleert en daarbij bewijst foto Arnold Parre goed naar John Coltrane en Joe Hender son te hebben geluisterd. Hij kent zijn klassieken. Blom improviseert op een manier die onuitputtelijke ideeën sug gereert. Als Blom soleert vult Ben Boog aard met zijn gitaar als begeleider de ruimtes met mooie accoorden in. Als so list speelt Boogaard vloeiende lijnen met veel gevoel voor harmonie en melo die. Opvallend op de cd zijn de melo dieën die gemakkelijk in het gehoor lig gen. Op het eind staat het solostuk Theodora waar de begeleidende gitaar later is ingedubd. Arnold Parre Ben Boogaard 4, jazzcafé Desafinado, Mid delburg, zaterdag 1 april, 22.00 uur. Cd Holidays. A-Records ARP 73020. speel- duur 61 minuten, 34,95. In het café van de Campveerse Toren in Veere gaat vanavond (vrijdag) het solo- toneelstuk Kwarre in première (20.00 uur). De Zeeuwse acteur Bram Kwekkeboom speelt een ex-cafébaas wiens herberg door brand werd verwoest. De geruchten willen dat Kwarre, zoals men hem is gaan noe men, zelf zijn café in brand heeft gestoken. Dan keert hij terug naar de plek des on- heils. Zal de waarheid boven tafel komen? Het stuk werd geschreven door de Lim burgse auteur G. Rapaille en naar het Zeeuws bewerkt door Jan Zwemer. De re gie is in handen van Guido Wevers van de Theaterwerkplaats Het Kruis van Bour- gondië in Maastricht. Suhler en zijn begeleiders hebben een ei gen stijl ontwikkeld en combineren blues, rock, soul en aanverwante stromingen. Suhler speelde in de afgelopen jaren in het voorprogramma van muzikanten als Ro bert Cray, Dr John, Buddy Guy, Los Lo bos en Delbert McClinton en nam de cd Hit it and Get it op. De Zeeuws-Vlaamse groep Moondance opent de avond met een mengeling van blues, rock, jazz en funk. London Knights For ladies only staan The London Knights vanavond (vrijdag) in de Stads- danszaal in Middelburg (22.00 uur). Deze male-strip-formatie brengt een avondvullende show die is opgebouwd uit verschillende acts waarin de persoonlijke kwaliteiten van iedere London Knight zorgvuldig worden belicht. Bluesroute In vijftien café's in de binnenstad van Bergen op Zoom zijn vanavond (vrijdag) evenzoveel bluesbands te vinden in het kader van de eerste Bluesroute (22.00 uur). Herman Finkers brengt zijn nieuwe pro gramma Geen spatader veranderd van avond (vrijdag) in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur). Jim Suhler De Amerikaanse zanger/slidegitarist Jim Suhler en zijn begeleidingsband Monkey Beat geven vanavond (vrijdag) een con- J^JVIJYI cert in Porgy Bess in Terneuzen (21.00 uur). Zaterdag Poppen Theater Opgepast geeft zaterdagmiddag een poppenvoorstelling in cultureel cen trum De Halle in Axel (16.15 uur). Toeters en bellen, gemaakt en gespeeld door Joop van der Putten, is een voorstel ling voor kinderen vanaf vier jaar. Het ver haal draait rond een oud draaiorgeltje, waarin een clown en een duiveltje wonen. Uitgangspunt was het maken van een voorstelling met een bewegend, technisch object. Het optreden vormt een onderdeel van de interculturele dag in De Halle, die om 13.15 uur wordt geopend. Apollo Muziekvereniging Apollo geeft zaterdag avond de jaarlijkse uitvoering in het Schuttershof in Domburg (19.30 uur). Als solist treedt op de trompettist Ab Brouwer. Hij is niet alleen muziekdocent aan de Zeeuwse Muziekschool en het Scheldemondcollege in Vlissingen, maar ook verbonden aan verschillende orkes ten en koperensembles, De muzikale lei ding is in handen van René Passenier. gem als evangelist, de tenor Frank Frit- schy voor de aria's, de bas Math Dirks die de Christuspartij voor zijn rekening neemt en de bas Charles van Tassel voor de aria's. Nelly Duin speelt viola da gam ba, Tijn van Eijk continuo/orgel en Caro line Dubbeld continuo/cello. De begelei ding is verder in handen van het Dordts Kamer Orkest. Dirigent is Jo Ivens. Kwarre Bram Kwekkeboom speelt zaterdag avond in Zeeuws dialect de voorstelling Kwarre in café Kanaalzicht (de Reutel) in Middelburg (20.00 uur). Op hoop van zegen In het Minitheater aan de Verwerijstraat in Middelburg speelt het Middelburgs Theater zaterdagavond Op hoop van ze gen van Herman Heijermans (20.30 uur). Regisseur Ron Lubbersen bewerkte de enigszins verouderde taal van dit bekende toneelstuk over het onrecht in de visserij wereld uit het begin van deze eeuw, zon der evenwel de strekking van het epos ge weld aan te doen. Bovendien gaf hij het stuk een Zeeuws tintje mee. Ons Genoegen De koninklijke harmonie Ons Genoegen geeft zaterdagavond de jaarlijkse uitvoe ring in het Scheldekwartier in Vlissingen (20.00 uur). Achtereenvolgens treden voor het voet licht het leerlingensemble en blokfluit- groepen (onder leiding van D. Broers), de Deltaband (onder leiding van F. L. de Jong), de Jeugd-Deltaband (met tamboer- maitre D. Bukkens) en de Harmonie (on der leiding van J. C. de Boo van Uijen). Ook het amusementsorkest Melody Ma kers brengt enkele nummers ten gehore. ketten werd geteisterd. Piet Verwer deed de regie en had daarbij de beschikking over tien leden van de vereniging. Finkers Cabaretier Herman Finkers treedt zater dagavond nogmaals op met zijn nieuwe programma Geen spatader veranderd in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur). Nerve Deathmetal De band Nerve betreedt zaterdagavond het podium van De Botte Hommel in Ber gen op Zoom (21.30 uur). Nerve brengt een zorgvuldige combinatie van Metallic-gitaren, dance, heavy rock en melodie. De groep treedt op ter promo tie van de tweede cd Blood and Gold. In het voorprogramma staat het Bergse vier tal White Zodiac, dat zijn muziek om schrijft als 'groovy-zweef grunge'. Ben Boogaard De gitarist Ben Boogaard presenteert za terdagavond zijn cd in jazz-eetcafé Desa finado aan de Koorkerkstraat in Middel burg (22.00 uur). Flux De Terneuzense band Flux treedt zater dagavond aan in Porgy Bess in Terneu zen in een nieuwe samenstelling (22.00 uur). De groep heeft zich toegelegd op reggae, zoals covers van Bob Marley. Culture en Israel Vibration, maar speelt ook eigen nummers, waarvan er zes zijn vastgelegd op een demo. Deze wordt zaterdagavond gepresenteerd. Flux bestaat nu uit Stefan Grob (basgitaar en achtergrondzang), Tijl Vercauteren (drums), Timon Grob (orgel en keyboard) en Remco Calbo (gitaar en JC W3ri*0 zang). een beeld krijgt van wat de oorlog in Bos nië in het leven van een gewone jongen be tekent. Nieuwe Muziek Gepaard met enige optredens presen teert de Stichting Nieuwe Muziek zon dagmiddag in de Kloveniersdoelen in Middelburg de cd 25 jaar Nieuwe Muziek in Zeeland (16.30 uur). Slagwerker Johan Faber is als eerste te beluisteren, om 17.00 uur gevolgd door de pianist Geoffry Douglas Madge. Na de presentatie en een lopend buffet speelt om 19.00 uur Frances-Marie Uitti op violon cello en om 19.20 uur neemt Ernest Rom- bout (hobo en piccolo-hobo) de fakkel over. Frances-Marie Uitti en Willem Breu- ker besluiten om 19.40 uur met een impro visatie-concert. Matthaus-Passion De Matthaus-Passion van Bach wordt zondagavond integraal ten gehore ge bracht in de Gertrudiskerk in Bergen op Zoom (19.30 uur). Alex Vermeulen bracht hiervoor meer dan tweehonderd medewerkenden bij elkaar, waaronder vier koren. De vocale solisten zijn Ellen Schuring (sopraan), Margareth Beunders (alt), Alex Vermeulen (tenor), Math Dirks (bas) en Frans Fiselier (bas). Instrumentaal treden solistisch op Wilma van der Wardt (viola da gamba) en de or ganisten André Telderman en Toine Jim- kes. Het Randstedelijk Begeleidings Or kest met concertmeester Pleun van dei- Linden zorgt voor de begeleiding. Het ge heel staat onder leiding van dirigent Huub Bartz. Dinsdag (Advertentie) Het Turl Openingstijden: dagelijks 14 - 22 ut zaterdag, zondag, Goede Vrijdag, Paaszaterdag cn beide paasdagen 11 - 18 uu Chaoéveld - Breda - telefoon 076-222888 Onder het motto EMM goes Hollywood treedt de koninklijke muziekvereniing Eendracht Maakt Macht zaterdagavond op in De Pompweie in Kortgene (19.30 uur). De fanfare, onder leiding van dirigent M. van Duiven, speelt met dit programma in op honderd jaar cinema. Na de pauze is de beurt aan de EMM Big Band. Kunst en kitsch De toneelvereniging Tot Leringhe ende Vermaeck uit Veere speelt zaterdag avond de klucht Kunst en kitsch in het verenigingsgebouw in Vrouwenpolder (19.45 uur). Dit toneelstuk van Theo Akkermans speelt zich af op een camping, waar een visvrouw haar intrek neemt in een bunga low die eerder werd bewoond door een bankrover. Haar gewoonte om de deur niet af te sluiten, vraagt natuurlijk om moeilijkheden. Dick Vermeulen regisseer de de dertien spelers en speelsters. Johannes Passion De koninklijke oratoriumvereniging Tot Oefening en Uitspanning voert zaterdag avond de Johannes Passion van J. S. Bach uit in de Concertzaal in Middelburg (20.00 uur). Medewerking aan dit concert verlenen de sopraan Margo van Laack, de alt Marga reth Beunders, de tenor Ludwig van Gijse- De Piek in Vlissingen staat zaterdag avond in het teken van een DSFA death- metalfestival (20.00 uur). In het kader van dit bandpromotie-pro- ject van de Vlissinger Anthony van den Berg treden de groepen Pentacle, Exci sion, Acrostichon en Orphanage op. Pen tacle opent het festival met black en deathmetal, Excision vervolgt met een mengeling van melodieuze, emotionele deathmetal met trash-invloeden. Acrosti chon brengt zeer agressieve deathmetal en tot slot zorgt Orphanage voor een men geling van doom en deathmetal met melo dieuze toetsenpartijen, meerstemmige zang en groovy ritmes. Hardcore De hardcore-bands Funeral Oration en Seein Red treden zaterdagavond op in het jongerencentrum Kalashnikov in Terneuzen (22.00 uur). Bram Kwekkeboom speelt de solovoor stelling Kwarre, in Zeeuws dialect, dins dagavond in het Kasteel van Batavia in Westkapelle (19.30 uur). Hariprasad Zondag Papillon Het musical- en operettegezelschap Pa pillon uit Middelburg presenteert zater dagavond Kokosnoten in het Arsenaal theater in Vlissingen (20.30 uur). In deze muzikale show worden afwisse lend musical-, operette- en operamelo dieën gebracht door koor en solisten, zo als uit de operette Glückliche Reise en uit Die Zauberflöte van Mozart. Als gasten werken mee de tenor Piet van der Hoeven en de bariton Ben van Trirum. Aan de vleugel zit Jaap Edel en de muzikale lei ding berust bij Léon Bours. Big Band Ook zondagmorgen is John White's Big Band te beluisteren in het Zuidlandthea- ter in Terneuzen (11.30 uur). Koffieconcert Jacob Bogaart (piano) en Herre Jan Ste- genga (cello) geven zondag een koffiecon cert in de Hofzaal van Het Markiezenhof in Bergen op Zoom (12.00 uur). Zij brengen een programma met werken van Claude Debussy, Dirk Schafer, Wil lem Pijper en Johannes Brahms. In het kader van het Festival Cultureel Gekleurd treden Hariprasad Chaurasia (bamboefluit) en Shubankar Banerjee (tabla) dinsdagavond op in het Zuidland- theater in Terneuzen (20.00 uur). Woensdag Duo Het duo Jeremy Wakeham en Paul Head uit Engeland is zondagmiddag te beluis teren in Irish Pub The Duke aan de Vlas- markt in Middelburg (15.00 uur). Onder de naam Digby brengen ze een pro gramma van traditionele en nieuwe folk muziek. Big Band Bosnië John White's Big Band brengt zaterdag avond een afwisselend concert in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur). Lilli en Marleen De Camere van Rhetorica de Transfigu ratie zet zaterdagavond de bevrijdings komedie Lilli en Marleen op de planken van 't Heike in Heikant (20.00 uur). Dit toneelstuk van de hand van Walter van de Velde speelt zich af in de periode van de hongerwinter en de bevrijding in de regio Antwerpen, die door Duitse ra- Theatergroep Wederzijds speelt zondag middag Mirad, een jongen uit Bosnië in de Stadsschouwburg in Middelburg (15.30 uur). Ad de Bont. artistiek leider van Weder zijds, schreef in 1993 dit onthutsende to neelstuk waarin de belevenissen van een veertienjarige jongen, Mirad. tijdens het eerste jaar van de oorlog in Bosnië-Herze- govina centraal staan. Bram Kwekke boom en Tilly Meyeren spelen Mirad's oom en tante die als vluchteling in Neder land zijn beland. Zij spelen scènes, vertel len verhalen en lezen brieven en dagboek fragmenten voor, waardoor het publiek Donderdag Sherlock Holmes Het Lamda Theatre London speelt don derdagavond het Engelstalige toneel stuk Sherlock Holmes in de Stads schouwburg in Middelburg (20.00 uur). Het verhaal is gebaseerd op het werk van Arthur Conan Doyle. Sherlock Holmes bindt, samen met de onafscheidelijke dr Watson, de strijd aan met de sinistere pro fessor Moriarty. Kwarre Bram Kwekkeboom brengt donderdag avond in Zeeuws dialect de solovoorstel ling Kwarre in De Lantaarn (Kamphuis Weltevreden) in Oostkapelle (20.00 uur). Delfgaauw Cees Brandt Cees Brandt geeft woensdagmiddag een kindervoorstelling in het Zuidlandthea ter in Terneuzen (15.00 uur). Zijn programma Morgen kom ik bij je wo nen is een voorstelling voor kinderen van 3 tot en met 6 jaar over belevenissen van mensen en dieren voordat ze geboren zijn. Conny Janssen Het eigentijdse dansensemble Conny Janssen Danst... staat woensdagavond in de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur). Het programma kondigt drie choreogra fieën van Conny Janssen aan: The Unans wered Question, Manners en When most I wink, then do mine eyes best see. Kwarre Bram Kwekkeboom speelt woensdag avond in Zeeuws dialect de solovoorstel ling Kwarre in het strandpaviljoen Piet Hein bij Koudekerke (20.00 uur). Van Zweden De violist Jaap van Zweden is woensdag avond samen met het Mozarteum Orkest uit Salzburg te beluisteren in schouw burg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur). Op het programma prijken louter werken die Mozart voor viool en orkest componeerde. De nieuwe theatervoorstelling Vorst aan de grond van Fred Delfgaauw is donder dagavond te zien in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur). Er was eens een man die alles voor beke ken hield en die zich had afgezonderd van de mensen. Ergens op de hei is hij gaan wonen. Een nar die koning had willen zijn. Of een koning die zich nar waant... Vorst aan de grond is geïnspireerd op King Lear van Shakespeare en het werk van Samuel Beckett. Verwacht VRIJDAG 7 APRIL: Westkappels Dames koor in Westkapelle Herrijst in Westka pelle 19.30 uur) Japanse percussiegroep in Stadsschouw burg Middelburg (20.30 uur) Middelburgs Theater met Op hoop van ze gen in Minitheater Middelburg 20.30 uur Zeeuwse Komedie voor het laatst met De Burger Edelman in het Vestzaktheater in Vlissingen 20.30 uur Fred Delfgaauw met Vorst aan de grond in Arsenaaltheater Vlissingen 20.30 uur Ko van de Bosch met Harige machines in 't Beest in Goes (20.30 uur) Bram Kwekkeboom met Kwarre in De Ge kroonde Suikerbiet in Zierikzee (21.00 uur De Berini's in Zuidlandtheater in Terneu zen (20.00 uur Tine Ruysschaert Jo Decaluwe in Den Dullaert in Hulst (20.15 uur) Concert rond lijdenstijd in Samen Op Weg kerk in Breskens (20.30 uur) Chris Hinze in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur) ZATERDAG: Theater Snater in Jeugd- soos Lewedorp (14.00 uur Matthaus Passion in Sint Baafskerk in Aardenburg 14.00 uur) Jeugdkomedie Amsterdam in Den Dul- laert. in Hulst (14.00 uur) Amateurtheaterdag in Zuidlandtheater in Terneuzen (15.00 uur Irish Folkfestival in De Stoelemai in Ber gen op Zoom (15.00 uur Westkappels Dameskoor in Westkapelle Herrijst in Westkapelle 19.30 uur) Smartlappenfestival in De Vroone in Ka- pelle (19.30 uur) Toneelclub Veere in verenigingsgebouw Veere (19.45 uur) Festival Cultureel Gekleurd in Ledelthea- ter Oostburg (20.00 uur) Blijspel Lilli en Marleen in De Halle in Axel (20.00 uur) The Evergreens in De Zaete in Yerseke (20.00 uur) Cantare met Mattheus Passion in Nieuwe Kerk in Zierikzee (20.00 uur) Termos Dubbel Expres in Kloveniersdoe len in Middelburg (20.30 uur Middelburgs Theater met Op hoop van ze gen in Minitheater Middelburg (20.30 uur) Schimmentheater Yueh Lung in Vestzak theater in Vlissingen (20.30 uur) ■Philip Catherine Trio in Arsenaaltheater in Vlissingen (20.30 uur) Ballet La Bayadere in schomoburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur) Normaal in sporthal in Oost-Souburg (21.30 uur) Sioindle en Gorefest in 't Beest in Goes (22.00 uur) Gangsters of fun in De Piek in Vlissingen (22.00 uur) Fra Fra Sound in De Botte Hommel in Bergen op Zoom (22.00 uur) ZONDAG 9 APRIL: Laurens van Rooyen in De Pompweie in Kortgene (11.00 uur) One love reggae festival in De Stenge in Heinkenszand 12.00 uur) Festival Cidtureel Gekleurd in Zuidland theater Terneuzen (13.00 uur Solotoneel Tob de Bordes in de Kapel van Sint Maarten in Hoogélande (14.30 uur) Mikrokosmos in Arsenaaltheater in Vlis singen (15.00 uur) Theater De Poppenkeet in Stadsschouw burg Middelburg (15.30 uur) The Passion Story in Gertrudiskerk in Bergen op Zoom (20.00 uur) MAANDAG 10 APRIL: Hoofdstad Operet te in Stadsschouwburg Middelburg (20.00 uur) DINSDAG 11 APRIL: Hoofdstad Operette in Stadsschouwburg Middelburg (20.00 uur) Tineke Schouten in schomoburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur) WOENSDAG 12 APRIL: Het dagboek van Anne Frank in Stadsschouwburg Middel burg (20.00 uur) DONDERDAG 13 APRIL: Het dagboek van Anne Frank in Zuidlandtheater Ter neuzen (20.00 uur) Bob De Moor met Les Légendes Flaman- des in Vestzaktheater in Vlissingen (20.30 uur) Zindelijk Toneel met Phaedra in schouw burg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur) De verzorgingsstaat in verval? luidt de ti tel van de lezing die drs J. Greven, hoofd redacteur van Trouw, dinsdagavond 4 april houdt in de aula van de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. Uitgangspunt is dat de statenverkiezingen hebben laten zien dat er in Nederland een verschuiving plaatsvindt naar individualisering. Dat doet de vraag rijzen wat de toekomst is van politieke en sociale bewegingen die solidariteit en gemeenschapszin willen bevorderen. De lezing begint om 20.00 uur. Voor de afdeling Walcheren van de Ko ninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging houdt Richard Stmijk dins dagavond 4 april een lezing over Stinze- plaiiten in het biologielokaal van de CSW aan de Elzenlaan in Middelburg. Zijn uit eenzetting. die om 20.00 uur begint, krijgt zaterdag 8 april een aanschouwelijk ver volg in de vorm van een excursie in de Manteling. Deze vangt aan om 14.00 uur op het parkeerterrein aan de Randduin- weg in Oostkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 22