Presidenten gek op referenda Namen PZC PZC -ombudsman Commentaar: zó ziet de krant 't achtergrond Democratie nog ver weg in Centraal Aziatische republieken standplaats Zeeuwse Vlegel Taai ongerief het weer in zeeland en in europa snelheidscontrole van onze correspondent Hans Geleijnse in Moskou Nergens ter wereld zijn pre sidenten zo geliefd als in de Aziatische republieken van de voormalige Sovjetunie. Neem president Islam Karimov van Oezbekistan. Mag ik tot in het jaar 2000 uw leider blijven, vroeg hij aan de stemgerechtig den onder de 22 miljoen Oezbe- ken. Op de officiële uitslag van dit referendum moet de wereld nog tien dagen wachten. De staatsradio kwam echter maan dag al met een prognose, die honderd procent juist zal blij ken: alle Oezbeken willen met Karimov de 21ste eeuw in. Karimov volgt met dit referen dum het voorbeeld van Sapar- moerat Niyazov, de president van buurrepubliek Toerkmenis- tan. In januari waren er slechts 212 Toerkmenen die vonden dat Niyazov niet tot 2002 president mocht blijven. De rest. 99.99 pro cent. zei ja. Ook president Noersoeltan Na- zarbayev van Kazachstan, een andere buurrepubliek van Oez bekistan. is inmiddels bevangen door de referendumkoorts. Vol gende maand mogen de Kaza- chen bepalen of him land met Nazarbayev als staatshoofd de volgende eeuw zal instappen. De drie heren hebben een ge meenschappelijk verleden: zij behoorden tot de top van de Communistische Partij van de Sovjetunie. Nadat hun landen in 1991 de onafhankelijheid min of meer,opgelegd kregen door de ineenstorting van de Sovjetunie, werden zij met overweldigende meerderheid tot president geko zen. Niyazov en Karimov heb ben met het referendum bereikt dat voor 1997 vastgestelde presi dentsverkiezingen zijn ge schrapt. Ook Nazarbayev heeft de volksraadpleging nodig om presidentsverkiezingen in 1996 te ontlopen. De drie heren hebben ook opval lend gelijke opvattingen over democratie. Parlementarisme gn concurrentie tussen partijen met verschillende politieke pro gramma's wordt afgewezen. Dat werkt alleen maar destabilise rend, omdat, menen zij, de maat schappij nog niet toe is aan de mocratie naar westers model. „Democratie is een einddoel van een langdurig proces", zei Kari mov. ..Onder democratische leu zen kan gemakkelijk chaos en anarchie worden gecreëerd", al dus Nazarbayev. Stabiliteit De referenda die in de plaats kwamen van verkiezingen, die- amsterdam Al jaren ergeren ze zich groen en geel aan het ne gatieve imago van hun woonwijk de Bijlmermeer. En nu was er eens een eer steklas mogelijkheid de Bijlmer een positieve naam te bezorgen, maken ze er nog geen gebruik van. Het nieuwe Ajax-stadion in Am sterdam Zuidoost had toch prachtig het 'Bijlmersta dion* kunnen heten. Maar nee hoor, noemen ze hetGod- betere-het, 'Amsterdam Arena'. Bijlmerbewoner Henk van de Belt zag de donkere wolk al enige tijd hangen. Uitgespro ken kwaad kan hij zich ma ken over hoe negatief de me dia nu al jarenlang zijn woon wijk belichten. Neem nu de Bijlmerbajes. Officieel heet die verzameling gevangenis torens nog altijd de Peni- tiaire Inrichtingen Overam- stel. En dat wangedrocht staat niet eens in de Bijlmer of het stadsdeel Zuidoost waarvan de Bijlmermeer deel uit maakt. De Bijlmer ligt nog altijd vijf kilometer verder op. Wat Bijlmerbajes heet ligt op een steenworp afstand van de rivier de Amstel. Offi cieel staat die zelfs op het grondgebied van het stads deel Watergraafsmeer. „Die rot naam Bijlmerbajes zal dus snel moeten veranderen in Amstelbajes".vindt Van de Belt. ..De tekstvariant 'als er geen Bijlmer was moest hij wor den uitgevonden', verklaart wellicht de reden van het fre quente. stigma-bevorderen de taalgebruik en de vaak ne gatieve teneur van tv-repor- tages over deze unieke woon wijk. Misschien denkt men met deze benadering de opla ge- en kijkcijfers te verhogen. Zeker is dat de bewoners er van walgen en dat de kwets bare woonwijk er in de loop der jaren allerminst beter van geworden is." Van de Belt vreest dan ook dat het met de naam Bijlmer nooit meer goed zal komen, al was het maar vanwege de scherpe taalklank. En 'de naam Zuidoost lijkt weer te veel op een kompasaandui ding. 'Amsterhage' stelt hij daarom voor. Maar de naam voor het vol gend jaar te openen stadion werd dus 'Amsterdam Arena'. En dat viel niet zo lekker in de hoofdstad. Woest over die naam was bij voorbeeld het jongerencen trum Arena. Daarin zijn een budgethotel gevestigd en een zaal waar regelmatig popconcerten worden gege ven. Ook in het nieuwe, multi functionele stadion staan popconcerten op het pro gramma. ..Reden dus tot ver warring". schopte de muis te gen de olifant. Ze hopen elkaar alsnog te vinden in een minnelijke schikking. Directeur P. Her- manides van het jongeren centrum sluit niet uit dat het een andere naam voor het stadion wordt. De stadiondi rectie daarentegen laat we ten dat een andere naam vooralsnog niet overwogen wordt. Als voorproefje op dit mini- relletje lanceerde de Amster damse krant 'Nieuws van de Dag' een bliksemenquête. Als absolute nummer één rol de daar het 'Johan Cruyff Stadion' uit. Maar de Am sterdamse bestuurderen za gen die naam weer niet zit ten. Stel je voor dat Cruyff nog eens de overstap naar Feyenoord zou maken. Dan zouden de rapen pas goed gaar zijn. Onder de lezerssuggesties behoorden uiteraard weer de typische staaltjes van Am sterdams chauvinisme. Zo als daar waren de namen 'Groot Mokum' en 'Stadion Mokums Glorie'. Als toppunt van Mokumse brutaliteit was er ook nog het voorstel van 'De Kuip I'. Als venijnige tik na. zou de echte Roter- damse Kuip dan natuurlijk 'De Kuip II' moeten worden. Ik bedoel maar. Voor Henk van de Belt en zijn mede-Bijlmerbeleevers wa ren er nog enkele troostvolle suggesties: 'Amsterdam Bijl- merplaza', 'Ajax Bijlmer meerstadion' of 'Bijlmerlust'. 'Stadion Sanderij', ook een ideetje, hoort daar ongetwij feld niet bij. nen volgens de presidenten maar één doel: behoud van sta biliteit. Vergeleken met de toe standen in andere voormalige Sovjet-republieken, Rusland niet in de laatste plaats, zijn de Centraalaziatische republieken oasen van rust. Nazarbayev heeft zojuist een parlementaire revolte met ge mak bedwongen. Het inmiddels ontbonden parlement was zelfs na het uitschakelen van opposi tiepartijen bij de verkiezingen vorig jaar nog iets te lastig. Het is nog de vraag wanneer er nieuwe verkiezingen worden ge houden. maar ongetwijfeld gaan die een uiterst volgzame volks vertegenwoordiging opleveren. In Toerkmenistan en Oezbekis tan is de oppositie simpelweg verboden. Karimov liet vorig jaar, vlak voor de parlements verkiezingen, een veertigtal op positieleiders oppakken: partij en als de radicaal-islamitische Adalat en de gematigde Erk zijn verboden. In Toerkemistan is Niyazov bijkans heilig verklaard en dat laat evenmin ruimte voor oppostie. Het Westen, dat deze republie ken binnen de Organisatie voor Europese Veiligheid en Samen werking heeft gehaald, accep teert vrijwel stilzwijgend dat in deze landen een loopje wordt ge nomen met de mensenrecht- principes uit de Helsinki-ak- koorden. Belangrijker wordt ge- In de Centraal-Aziatische republieken wordt de islam steeds belangrijker. Tijdens de verbouwing van de grote moskee van Tasjkent bidden de gelovigen in de open lucht. Op de achtergrond hotel 'Moskou', overblijfsel uit het Sovjet-tijdperk. fotoarchief PZC vonden dat er in Centraal-Azie een dam wordt opgeworpen te gen het dreigende islamitisch fundamentalisme. Vooral Oezbekistan ligt in de vuurlinie. Er wonen grote Oez- beekse minderheden in het roe rige Tadzjikistan en in het noor den van Afghanistan. Volgens Karimov proberen fundamenta listen uit Iran en Afghanistan in Oezbekistan te penetreren. Met enige regelmaat worden deze 'in filtranten' opgepakt. Bovendien maken Oezbeekse militairen deel uit van de door Rusland gedomineerde 'vredes macht' in Tadzjikistan, die er voor moet zorgen dat de Af ghaanse en Tadzjiekse islamiti sche strijders er niet in slagen het pro-Russische bewind in Tadzjikistan omver te werpen. Deze participatie in de on verklaarde oorlog tegen de islam is politiek en economisch profij telijk. Westerse investeerders weten Oezbekistan (goud, ka toen, olie), Toerkmenistan (gas) en Kazachstan (olie) zo langza merhand te vinden en roemen het politiek stabiele klimaat in deze landen. Losmaken Ook Moskou is niet. ontevreden, zij het dat nauwlettend wordt gevolgd of de Russische minder heden in de drie landen niet in het gedrang komen. Bovendien is er de vrees dat de drie repu blieken, met bevolkingen die et nisch verwant zijn aan de Turk se. zich sluipenderwijs politiek en economisch losmaken van Rusland. Dat proces is gaande. Evenals de langzame islamisering van de drie landen. De moskeeën rijzen als paddestoelen uit de grond. Uit alle macht proberen de presi denten dit proces onder controle te houden door de islam een poli tieke rol te ontzeggen en tegelij kertijd goede relaties na te stre ven met de islamitische geeste lijkheid. Nog is die politiek succesvol. Maar achter de fagade van stabi liteit sluimeren de frustraties van bevolkingen die in meerder heid in bittere armoede door het leven moeten. Vooralsnog moe ten die het doen met de beloften van Nazarbayev, Niyazov en Ka rimov over een gouden toe komst. De uitslagen van strak georganiseerde volksraadple gingen zijn daarom allerminst een garantie voor een stabiliteit tot in de volgende eeuw. Lezers kunnen de PZC-ombudsman van maandag tot en met vrijdag elke ochtend tussen 9.30 en 12.00 uur rechtstreeks bereiken onder telefoonnummer 01184- 84401Correspondentie richten aan: PZC-ombudsman, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Kees van der Maas Waarom ondertekent de PZC het dage lijkse commentaar niet meer met de initiaal van de schrijver? Het is op deze ma nier zo anoniem geworden; we weten niet meer wie er achter de mening in dat stuk schuilgaat. De hoofdredactie en de ombuds man van deze krant zijn in de afgelopen we ken regelmatig bestookt met dit soort vra gen en opmerkingen. Kennelijk is het even wennen aan de wijzigingen in de redactie voering sinds 1 maart, toen een nieuwe hoofdredacteur aantrad en ook de commen taarrubriek van karakter en van plaats ver anderde. Zoals in vrijwel alle Nederlandse dagbladen zijn ook in de PZC de commentaarblokken niet langer uitsluitend het handwerk van de hoofdredacteur(en), maar weerspiegelt de inhoud ervan de opinie van de redactie van de krant. Dagelijks wordt in het redactiebe- raad vastgesteld welke onderwerpen uit de actualiteit rijp zijn voor de begeleiding met een commentaar en wat daarvan de toonzet ting zal zijn: redacteuren die behoren tot de vaste commentaargroep schrijven vervol gens de tekst. De nieuwe aanpak heeft te maken met twee ontwikkelingen: -de veranderde positie van de hoofdredacteur en iets watje zou kunnen omschrijven als een cultuuromslag op de redactie van de krant. Het commentaar is binnen dat gewijzigde patroon het resultaat van een gezamenlijke opinievorming, een groepsprodukt. Een mijnheer De hoofdredacteur wiens belangrijkste taak het was om het dagelijkse hoofdartikel van de krant op papier te zetten, die hoofdredac teur bestaat niet meer. In vroeger dagen was hij de verpersoonlijking van de vaak ge bruikte beeldspraak 'de krant is een mijn heer'. Een man die je kon uittekenen met een pijp in de mond. een lange zwierige jas over de schouders, flambard op het hoofd en, eenmaal achter zijn bureau gezeten, in het bezit van een vlammende pen. Hij was meestal politiek geëngageerd, net als zijn krant. Vanuit een partij-politiek standpunt schreef hij veel van zijn commentaren, dui delijk met de bedoeling de lezers in zijn rich ting te beinvloeden. Zo deed de anti-revolutionaire staatsman Abraham Kuyper het in de vooroorlogse ja ren in zijn dagblad De Standaard; het was landspolitiek bedrijven via de inhoud van de krant. Op dezelfde manier ging eindjaren '40 /begin '50 in zijn Ten Geleides in De Volks krant de rooms katholieke politicus/hoofd redacteur C. P. M. Romme te werk. Volgens deze beproefde methode kwamen in die da gen ook in Het Vrije Volk. het partijdagblad van de PvdA. de hoofdartikelen tot stand. Die tijd van nauwe verstrengeling van be langen in kranten ligt ver achter ons. Dag bladen in Nederland hebben zich losge maakt van politieke partijen. Zoals het in het Redactiestatuut van de PZC staat: ..In de berichtgeving, in de toelichting op en de verklaring van deze berichtgeving wordt een onafhankelijkniet partijgebonden standpunt ingenomen". En de hoofdredac teur van vandaag is vooral een manager van zijn redactie geworden. Toch is in de PZC het hoofdartikel nog tien tallen jaren een voornamelijk persoonsge bonden rubriek van de hoofdredacteuren geweest. Lang aangeduid als Kantlijn en daarna onder het hoofd Commentaar, met het wapen van Zeeland als inzet. Tot 1 ja nuari 1990 verscheen het op de voorpagina, daarna op de derde pagina van de krant. Voor de lezers was via de aftiteling herken baar wie de dagelijkse kolom had geschre ven: er stond een sterretje of een vierkant blokje onder, sinds 1978 de initiaal van de betrokken auteur. Verbreed Met die traditie is nu gebroken. De opinië rende functie van de krant heeft zich ver breed over de redactie en komt op allerlei plaatsen en in een grote verzameling rubrie ken uit de verf. In reportages, achtergrond verhalen, recensies, beschouwingen, analy ses, columns en interviews, - om maar wat voorbeelden aan te halen. De redactie biedt op deze manier de lezers een variatie aan op vattingen en meningen aan: in de meeste ge vallen staat daarbij de naam vermeld van de redacteur of de medewerker die het bewuste artikel heeft geschreven. Het commentaar van de krant is daarop de uitzondering. Met het wapen van Zeeland als (gebleven) beeldmerk erboven wordt het de lezer aangereikt: zó kijkt de redactie van de krant tegen de belangrijkste gebeurtenis sen van de dag aan. De opinie van de redac tie als collectiviteit. En voor wie wil weten welke namen er achter deze pennevruchten staan is er eenmaal per week het colofon van de redactie (zaterdag op pagina 4), waarin de commentaar-groep apart wordt genoemd. Op de pagina over produkten van eigen bodem, onder de kop Uit de Zeeuwse klei getrokken (PZC-bijlage Vrije Tijd, zater dag 18 maart) zijn reacties binnengeko men over de manier waarop de Zeeuwse Vlegel als ecologisch brood is voorgesteld. De Stichting Zeeuwse Vlegel (die het brood ontwikkelt en in de markt zet) en Natuurvoeding Bellamy in Vlissingen wij zen erop dat er met het gebruik van deze term in de krant in het bewuste verhaal te lichtvaardig is omgesprongen. Ecologisch zijn produkten als ze worden geprodu ceerd zonder kunstmest en zonder chemi sche middelen. Ze staan in dat geval on der toezicht van de Stichting Keurmerk Alternatieve Levensmiddelen (SKAL) en krijgen van die onafhankelijke, door het rijk ingestelde organisatie, een keurmerk mee. De tarwe voor de Zeeuwse Vlegel wordt op gewone akkerbouwbedrijven ge teeld: zolang niet alle gewassen op deze bedrijven vrij van deze middelen worden verbouwd is er geen sprake van ecologi sche produkten. Vastgelopen in de PZC van 23 maart in een verhaal onder de kop: Grote delen van Europa warmer, klimaatbevindingen van achttien meteorologische instituten. Hal verwege was de volgorde van de tekst plotseling ontregeld en in hutspot veran derd. Op zulke momenten haken lezers af; alleen puzzelaars komen er nog uit. Vervelende ervaring voor de redactie en het technisch-grafisch bedrijf van de krant. Onregelmatig komen dit soort ver gissingen voor en ze zijn bij de huidige ver werkingsmethode van de opmaak niet al tijd te vermijden. Stroken tekst worden versneden en gemonteerd tot de vorm die het artikel krijgt en bij dat handmatige werk kan iets misgaan. Nacontrole is niet altijd mogelijk, omdat de technische pro- duktie van de krantenpagina's in veel ge vallen ook nog eens haastwerk is. Waarom zo'n door elkaar gehutseld stuk dan niet de volgende dag opnieuw ge plaatst? Omdat de redactie vrijwel altijd met gebrek aan ruimte op de pagina's kampt en er de volgende dag weer zoveel ander nieuws is. Alleen in gevallen waarin de verward geplaatste tekst aantoonbare onevenwichtigheden kan veroorzaken - bijvoorbeeld in een commentaar of zoals laatst in een interview tijdens de verkie zingscampagne - wordt tot herplaatsing- overgegaan. Het euvel is zo goed als volledig uit te ban nen wanneer de opmaak van de krant in de toekomst wordt geautomatiseerd. WOENSDAG 29 MAART 1995 Vandaag Na het wintenveer van gister middag en -avond is het van daag alweer een stukje beter. In ieder geval zien we af en toe de zon. Achter de naar de Alpen weggetrokken depressie is de stroming iveer noordelijk gewor den en wordt koude onstabiele lucht aangevoerd. Boven de Noordzee ontstaan vrij gemak kelijk buien, die zeker in de och tenduren vrij frequent over de regio zidlen trekken. Later op de dag ivordt de invloed merkbaar van een naderende hogedru- kuitloper, die zijn invloed via de Blitse eilanden in onze richting uitbreidt. Hierdoor neemt, de wind in kracht af. maar tevens ivordt de buiigheid onderdrukt. Na de middag kan nog een en kele bui tot de regio doordrin gen, daarna ivordt het droog met opklaringen. De tempera tuur ligt vandaag rond de 5 a 6 graden. De komende nacht is het nog koud met temperaturen rond het vriespunt. De komende dagen ivordt het wat warmer met naar 10 graden oplopende temperaturen. Nautisch bericht Wind: noord tot noordwest 5 tot 6. afnemend 4 tot 5 Bft., zicht: goed, temperatuur kustwater: 7 graden, afivijking waterstan den: afnemende verhogingen, maximum golfhoogte monding Scheldes: een tol anderhalve meter langzaam afnemend. ZON EN MAAN 30 maart Zon op 07.20 onder 20.07 Maan op 06.49 onder 19.48 Vooruitzichten Voor morgen: hogedrukgebied met centrum boven Noord- Frankrijk zorgt voor rustig weer. Zonnige perioden. De wind is matig uit het zuidwesten. In de nacht en ochtend kunnen lokale mistbanken ontstaan. Temperatuur oplopend naar 6 tot 8 graden. Voor vrijdag tot en met zondag: aanvankelijk hogere tempe raturen, in het weekeinde weer wat lager. Hoog water uur cm uur cm Woensdag, 29 maart Vlissingen 01.46 199 14.02 227 Terneuzen 01.58 224 14.26 251 Bath 02.57 275 15.23 307 Roompot-buiten 0140 145 14.00 173 Zierikzee 03.25 145 15.50 168 Yerseke 03.30 153 16.00 177 Philipsdam-West 03.45 157 16,10 182 Donderdag, 30 maart Vlissingen 02.20 217 14.42 236 Terneuzen 02.37 240 14.59 259 Bath 03.42 292 16.06 314 Roompot-buiten 02.20 158 14.40 179 Zierikzee 0410 154 16.35 169 Yerseke 04.25 163 16.45 178 Philipsdam-West 04.40 170 16.55 185 1 Laag water uur cm uur cm Woensdag, 29 maart Vlissingen 08.16 217 20.21 187 Terneuzen 08.35 233 20.52 201 Eath 09 40 264 21.56 233 Roompot-buiten 08.05 160 2020 131 Zierikzee 09.30 163 2145 133 Yerseke 09 30 168 21.45 138 Philipsdam-West 09.20 171 21.45 142 Donderdag, 30 maart Vlissingen 08.48 224 21.05 193 Terneuzen 09.17 238 21.30 206 Bath 10.23 269 22.36 235 Roompot-buiten 08.40 164 20.50 135 Zierikzee 10.10 162 22.20 133 Yerseke 10.05 167 22 25 138 Philipsdam-West 10.00 171 22.20 142 Vooruitzichten Weersvooruitzichten geldig tot en met donderdag: Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Wolkenvelden en met name in Ierland en Schotland nu en dan regen. In Engeland droog en geregeld zon. Stijging van temperatuur met op donderdag maxima van 14 graden in Ier land tot 9 langs de oostkust van Engeland. België en Luxemburg: Perioden met zon en nog enkele winterse buien. Middagtemperatuur eerst rond 5 graden, donderdag circa 7 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Geregeld zon, maar plaatselijk nog een winterse bui. Middag- temperatuur variërend van 8 tot 12 graden. Temperatuur op 1000 meter omstreeks -5 graden. Portugal: Zonnig, in het noor den enkele wolkenvelden. Droog. Middagtemperatuur rond 25 graden. Madeira: Flinke perioden met zon en droog. Tamelijk veel wind. Middagtemperatuur 21 graden. Spanje: Flinke perioden met zon. Op de meeste plaatsen droog. In de oostelijke en weste lijke kustgebieden soms winde rig. Middagtemperatuur tussen 22 en 28 graden, maai- in het noorden rond 16. Canarische Eilanden: Flinke zonnige perioden maar soms ook enkele wolkenvelden. Droog. Meer wind. Middagtem peratuur 23 graden. Zuid-Frankrijk: Vrij koud weer met veel bewolking en enige tijd regen, in de bergen sneeuw. Donderdag droog en flink wat zon. Middagtemperatuur 10 gra den, in het uiterste zuiden en kele graden hoger. De tempera tuur op 2000 meter in de Franse Alpen ongeveer -12 graden, in de Pyreneeën enkele graden onder het vriespunt. Mallorca en Ibiza: Perioden met zon, nu en dan ook stapelwolken en mogelijk een bui. Middag temperatuur dalend tot 17 gra den op donderdag. Italië: Wisselvallig weer. Van tijd tot tijd opklaringen, maar ook perioden met regen, in de bergen sneeuw. Nu en dan veel wind en plaatselijk kan veel neerslag vallen. In de loop van donderdag neemt de neerslag kans vanuit het noorden af en laat de zon zich wat vaker zien. Middagtemperatuur rond 14 graden, op Sicilië plaatselijk 18. Donderdag wordt het kouder. Temperatuur op 2000 meter rond -6 graden met in de loop van de dag veel wind. donderdag beduidend lagere temperaturen. Griekenland en Kreta: Aanhou dend wisselvallig, tijdelijk droog en af en toe zon, donderdag gro tendeels bewolkt weer'met flin ke perioden met regen, mogelijk ook onweer en plaatselijk veel neerslag. Middagtemperatuur een graad of 16, in het noordoos ten enkele graden lager, op Kre ta enkele graden hoger. Turkije en Cyprus: Op Cyprus vrij veel zon, af en toe ook een bui. Aan de Turkse kusten wis- selvalig weer met veel minder zon en geregeld regen- en on weersbuien. Temperatuur van noord naar zuid van 13 tot 19 graden. Op Cyprus maxima rond 23 graden. Duitsland: Winterse buien. In de middelgebergten en in Beieren sneeuwbuien. Donderdag flinke perioden met zon en vrijwel overal droog, in de beierse Aipen eerst nog sneeuw. Middagtem peratuur tussen 3 en 7 graden, donderdag iets zachter Tempe ratuur op 1500 meter in de zuid- Duitse Alpen ongeveer -8 gra den. Zwitserland: Op veel plaatsen sneeuw, aan de zuidflank van de Alpen flinke opklaringen. Don derdag ook in het noorden gelei delijk droog en meer zon. Ma xima rond 4 graden, in de buurt van Locarno door föhn rond 15 graden. Temperatuur op 2000 meter circa -13 graden. Oostenrijk: Bewolkt en op veel plaatsen sneeuw. In Steiermark meer zon en minder neerslag. In de loop van donderdag' droger en ook wat zon. Temperatuur op 2000 meter -10 tot -15 graden. In de dalen en op het laagland ma xima circa 4 graden. Weerrapporten 28 maart 20 uur: Amsterdam sneeuw Athene halfbew. Barcelona half bew. Boedapest onbewolkt Brussel sneeuw Genève half bew. Helsinki sneeuw Istanbul half bew. Las Palmas onbewolkt Lissabon licht bew. Locarno zwaar bew Londen regen Luxemburg sneeuw Malaga onbewolkt Mallorca licht bew Malta half bew. Moskou half bew. München licht bew. Nice licht bew. Parijs regen Praag licht bew Rome licht bew. Stockholm sneeuwbui Wenen onbewolkt Zürich zwaar bew. Bangkok licht bew. Tunis licht bew DRIEBERGEN (ANP) - Het Aktiecentrum Naleving Snelheidsli mieten kondigt voor dit weekeinde de volgende snelheidscontroles aan: A2 tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbonimel, vice versa. Tevens bij wegwerkzaamheden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 4