Klachtenregen over nieuwbouw PZC Van de Wijnckel stapt uit raad Sluis-Aardenburg Maquette van rijke verleden kerk toont Zierikzee ik wil als ik ongeneeslijk ziek ben Gs geven fiat voor aanleg depot vuil slib in Westdorpe Senioren Seheldehof vragen oplossing voor afvalprobleem zeeland WOENSDAG 29 MAART 1995 14 Bewoners in Sas van Gent: aannemer intimideert ons uit over de grens BRUGGE KNOKKE EEKLO GENT van onze verslaggeefster SAS VAN GENT - De bewoners van de Noordstraat 7 tot en met 11 in Sas van Gent hebben de Vereniging Eigen Huis inge schakeld om een einde te maken aan het maandenlange getouw trek met de Philippiense aanne mer Kabu. Zij zijn uiterst onte vreden over de manier waarop directeur J. J. Kaas hun klach ten en de geconstateerde man kementen aan de nieuwbouw huizen afhandelt. De bewoners weigeren het laat ste gedeelte van de koopsom te betalen voordat Kabu de gebre ken heeft verholpen. Kabu heeft van de drie huiseigenaren nog ongeveer 50.000 gulden tegoed. In mei vorig jaar zouden de hui zen worden opgeleverd. Toen de oplevering naderbij kwam - het was inmiddels november - kre gen de huiseigenaren 's woens dags te horen dat ze vrijdags de sleutel van het huis zouden krij gen. De tussenliggende tijd was onvoldoende om voorafgaand aan de sleuteloverdracht een keuring door de Vereniging Ei gen Huis te laten verrichten. „En dat wordt ons nu kwalijk geno men". vertelt C. van Weele op nummer 11. „Kaas zegt dat hij met dit keuringsrapport niets te maken heeft omdat wij met de leveringsvoorwaarden akkoord zijn gegaan." De uitvoering volgens het be stek laat te wensen over. consta teerde de bouwkundig adviseur van de Vereniging Eigen Huis in Amersfoort in november vorig jaar na de oplevering van de hui zen. Bij de keuring van de huizen werden meer dan vijftig punten genoteerd die niet volgens af spraak of naar behoren zijn uit gevoerd. Schimmel Zo blijkt dat de garagedeur van de familie Sen op nummer 9 niet open gaat. De tegels in hun bad kamer laten los. Die in het huis van N. Nicolle op nummer 7 ver tonen scheuren. Op de buiten muur van Van Weele zit een schimmel plek. omdat de dak goot overloopt. De garages zijn zes in plaats van zeven meter lang. Sen wacht nog steeds op de sleutels van de binnendeuren. De vloeren zijn niet afgewerkt. Er zijn lekkages. Het regenwater op het platdak kan niet weg. Nicolle mist de beloofde afzuig kap. De ventilatie in de badka mer ontbreekt, evenals het te gelpaadje naar de garage, de tra pleuning is te laag en het venster in de slaapkamer sluit niet. De tuin is niet puinvrij opgeleverd, zodat de bewoners nog geen boom of schutting de grond in krijgen. Bij het graven of boren stuiten ze na twintig centimeter op stenen. De bewoners zijn bovendien niet te spreken over de dreigementen en intimidaties geuit door Kaas. „Als we niet betaalden, zouden we de sleutels van het huis niet krijgen", vertelt mevrouw Sen. Bij Nicolle kondigde Kaas aan de sloten te vervangen, als het stel niet snel met geld over de brug kwam. En Van Weele kreeg te horen dat er een vrachtwagen vol zand op zijn stoep zou wor den gestort. Kaas reageert kwaad op de be schuldigingen van de bewoners. „Ze moeten hun hand in eigen boezem steken", vindt hij. Wat hij hiermee bedoelt, laat hij in het midden. „Ik heb me altijd aan mijn woord gehouden. Ik heb nog nooit iemand laten zit ten. De klachten ziin niet te recht. De procedure zal dit uit wijzen. Ze moeten eerst betalen, dan kom ik." „Wanneer ik nu be taal, zie ik hem nooit meer", denkt Van Weele. Juridisch adviseur Hooftman van de Vereniging Eigen Huis heeft de bewoners geadviseerd niet te betalen. Hij probeert de kwestie 'in den minne' te schik ken en heeft maandag een brief naai' Kaas doen uitgaan. Hooft man venvacht niet dat het tot een rechtzaak zal komen. Ook advocaat J. de Bliek van Kabu denkt dat het geschil 'rondom de tafel' is op te lossen. „Als de bewoners bij de opleve ring niet tevreden waren, had den ze niet moeten tekenen", merkt hij erover op. van onze verslaggeefster WESTDORPE - Rijkswater staat mag nog dit jaar beginnen met de aanleg van een depot voor de opslag van zwaar ver ontreinigd baggerspecie uit het kanaal van Gent naar Terneu- zen. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben geen bezwaar tegen de inrichting van een stortplaats voor 300.000 kuub aan de Ameliaweg in Westdor pe. Gs onderkennen het argument van rijkswaterstaat dat er op zeer korte termijn behoefte is aan specieberging. De scheep vaart ondervindt hinder van de beperkte vaarruimte. Een veili ge doorvaart kan niet meer wor den gegarandeerd, meent rijks waterstaat. Zij constateert dat de kans dat het schip oncontro leerbaar- wordt en uit het roer loopt, te hoog is. Zo ook de kans op calamiteiten. Het onder- houdsbaggerwerk kan daarom niet wachten op een centraal de pot in de Koegorspolder, dat eind deze eeuw wordt aange legd. „Zou blijken dat bij de uitvoe ring van de tweede fase het grootschalig baggerdepot ge reed is, dan zal de tweede fase niet worden gerealiseerd, maar zal het slib dat daarna vrijkomt, afgevoerd worden naar het grootschalig baggerdepot", schrijven gs als reactie op het be zwaarschrift van de ZeeuwseMi- lieu Federatie. De ZMF had de provincie verzocht geen vergun ning af te geven, omdat er bin nen niet al te lange tijd toch een centraal depot komt. Milieu Gs stellen dat rijkswaterstaat voldoende maatregelen treft om de nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of beper ken. Het bezwaar van N. Groot- haert uit Zuiddorpe, die meent dat de Belgen het slib maar moe ten bergen, omdat zij de hoofd schuldige zijn, wordt ongegrond verklaard. Dit moet namelijk buiten beschouwing worden ge laten, vinden gs. „Tussen rijks waterstaat en de Vlaamse over heid vindt intensief overleg plaats over bronsanering in Vlaanderen." Het agrarisch gebied rond de Dekkerspolder ondervindt geen schade door de slibberging, ver zekeren gedeputeerde staten de derde bezwaarmaker, het Land bouwschap. „Het blijft mogelijk een goed produkt te telen." Bij een keuring van de Vereniging Eigen Huis bleken de nieuwbouwwoningen aan de Sasse Nieuwstraat tal van gebreken te vertonen, foto Charles Strijd van onze verslaggever TERNEUZEN - De bewoners van de ouderenflat Seheldehof aan de Martinus Eykestraat in Terneuzen klagen nogal eens over de container waarin zij huishoudelijk afval moeten storten. Het deksel van de afval bak is voor veel ouderen te zwaar om open te schuiven en bovendien te hoog om de afval zakken in te werpen. De gemeente en de beherende Stichting Gereformeerde Bouw corporatie voor Bejaarden (SGBB) zijn het erover eens dat twee betonnen cocons (om net als de rest van de gemeente het groente-, fruits en tuinafval di rect te scheiden) geschikter zou den zijn als de huidige ijzeren container. Alleen over de plaats van de stortkokers is nog geen overeenstemming bereikt. De SGBB stelde - in samenspraak met de bewoners - voor om de afvalkokers op het parkeer- plaatsje bij Seheldehof te plaat sen. Maar de gemeente voelt er niets voor om particuliere stort- plaatsjes op gemeentelijk eigen dom neer te zetten. Een woord voerster: „Dat gebeurt elders ook niet, vooral om tegen te gaan dat er zwerfvuil in de buurt van de afvalbakken rond gaat slingeren." De betonnen cocons dienen dus in het trappenhuis van de ouderenflat of op het bin nenplaatsje van Seheldehof te worden geplaatst. De bewoners hadden daar tot nu .toe niet veel oren naar omdat ze stankoverlast vrezen. „Maar als de gemeente de cocons niet op de parkeerplaats wil, moeten wij binnenkort nog maar eens met de bewonerscommissie overleg gen over de beste oplossing", zei SGBB-consulent R. Eijtinger dinsdag. Vandalisme De bewonerscommissie had bij Eijtinger nog niet aan de bel ge trokken over het opnieuw ver nielen van de letter T in de naamsaanduiding op het woon- van onze verslaggever EEDE - De CDA'er R. A. J. van de Wijnckel uit Eede is om ge zondheidsredenen met het raadswerk in de gemeente Sluis-Aardenburg gestopt. Van de Wijnckel wordt als raadslid opgevolgd door J. A. Quaak en E. J. M. Wijffels neemt de taak van fractievoorzitter over van de voormalige wethouder. Van de Wijnckel was van 1982 tot 1986 wethouder van de voor malige gemeente Aardenburg. Van 1986 tot 1990 was hij in die zelfde gemeente raadslid voor het CDA en van 1990 tot 31 de cember 1994 was hij opnieuw wethouder. In januari dit jaar trad hij toe tot de gemeenteraad van de fusiegemeente Sluis-Aar denburg. Begin maart liet Van de Wijnckel het gemeentebe stuur weten dat hij om gezond heidsredenen stopt met het raadswerk. De geloofsbrieven en enkele door de Kieswet vereiste stukken van zijn opvolger Quaak worden op donderdag 30 maart onderzocht door de leden van de gemeenteraad. De raads vergadering wordt gehouden in de raadszaal van het Belfort in Sluis en begint om 19.30 uur. Verder is Van de Wijnckel afge treden als voorzitter van het be stuur van de stichting Thuiszorg Zeeuwsch-Vlaanderen. C. Dons heeft deze bestuursfunctie over genomen. R. A. J. van de Wijnckel. complex. De consulent beloofde echter dat de naam Seheldehof in de nabije toekomst zeker weer in zijn geheel op de gevel zal prij ken. „Mochten de letters de afge lopen jaren regelmatig vernield of verdwenen zijn, dan moeten we inderdaad maai- eens bekij ken of de naamsaanduiding een stukje naar boven kan worden geschoven." Andere kleine klachten van Scheldehofbewoners hadden Eijtinger via de bewonerscom missie nooit bereikt, maar de constatering van enkele mensen dat de flats langer leegstaan dan vroeger onderschreef hij niet. „Al onze woningen zijn nog steeds zeer gewild bij ouderen. Met structurele leegstand heb ben wij geen problemen." Drugprobleem De consulent was wel op de hoogte van het 'drugprobleem' in het Ravelijn, het tweede wooncomplex voor ouderen dat SGBB in Terneuzen bezit. Rave lijnbewoners hebben regelmatig druggebruikers betrapt in de meterkast of onder de trap. Va ker nog worden 's morgens ge bruikersbenodigdheden (zilver papier, lepels en spuiten in de hal gevonden. Waarschijnlijk hebben enkele gebruikers een sleutel van de toegangsdeur tot de galerijen van het wooncomplex. Een nieuw slot zou niet zoveel hel pen, omdat alle bewoners zes sleutels krijgen, die gedeeltelijk weer onder vrienden en kennis sen worden verspreid. De politie is wel gewaarschuwd en de dien ders zijn extra attent op hun ron de, verklaarde een woordvoer der van de regiopolitie. Beroving in Terneuzen TERNEUZEN - De politie in Terneuzen is op zoek naar men sen die maandagnamiddag ge tuige waren van een beroving in de Scheldestad. Een 24-jarige Terneuzense wilde gebruik maken van een telefoon cel op de parkeerplaats nabij het ABC-complex. Toen ze de cel wilde binnenstappen greep een onbekende man de portemon nee van de vrouw uit haar han den en zette het op een lopen. Mensen die in een grijze perso nenauto reden, zagen de bero ving. De politie gaat ervan uit dat zij meer kunnen vertellen over de dader. Getuigen kunnen zich melden bij de politie in Ter neuzen. Burgemeester Asselbergs voert het woord tijdens de opening van de tentoonstelling 'De geschiedenins van de Nieuwe Kerk en de voorgaande kerken' in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever ZIERIKZEE - Het schaalmodel van de Sint Lievensmonster- kerk is een 'overweldigend' ge zicht, maar niet voldoende om de herinnering aan de afgebran de gotische kerk van Zierikzee levend te houden. Burgemees ter J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee hoopt dat de contou ren van het godshuis op eniger lei wijze zichtbaar kunnen wor den gemaakt. „Pas dan is het historische plaatje compleet." Hij zei dit dinsdag tijdens de opening van de tentoonstelling waarvan de maquette het pronkstuk is. Wellicht kan nog voor de herin deling met de klus worden be gonnen, opperde Asselbergs voorzichtig. Het gedetailleerde model - een werkstuk van G. Boot uit Zierikzee - deed hem beseffen hoe 'onvoorstelbaar rijk' de stad vroeger is geweest. „Het vervult je met enorm veel trots." Hij zei niet te begrijpen dat het kerkbestuur in 1832, het jaar waarin het gebouw in vlam men opging, besloot op dezelfde plaats een nieuwe kerk te bou wen. „Niemand zou in deze tijd besluiten een andere kerk in een andere stijl te plaatsen." Stree karchivaris H. Uil. ook een van de sprekers, dacht hier niet an ders over. Het herstel is de ver keerde kant opgegaan, hield hij het publiek in de Nieuwe Kerk voor. „Temeer omdat achteraf bleek dat nieuwbouw duurder was dan restauratie." De tentoonstelling 'De geschie denis van de Nieuwe Kerk en de voorgaande kerken' is een initia tief van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken. Volgens voor zitter K. J. Kuiken - „Ik doe ook aan modelbouw maar ben meer een stoommachinemannetje" - hebben de leden veel liefde voor 'het vak'. De expositie bevat naast een model van de Sint Lie- vensmonsterkerk ook maquet tes van de Nieuwe Kerk en de Dikke Toren. Tevens is informa tie aanwezig over de historie van de drie bouwwerken. Theater Cactus Club - wo. 29 mrt. om 20.30 uur: Hard zingend in het donker door Jan Rot. De Dijk - do. 30 mrt. om 20 uur: Drek door Jo de Meyere;- vr. 31 mrt. om 20 uur: Vandaag geen Hamlet door Jo Decaluwe Mi- cheline D'hertoge. De zeven torentjes, Assebroek - vr. 31 mrt. za. 1 apr. om 20 uur: De dag van morgen door Kunst Adelt. De Biekorf- do. 30 mrt. om 20.30 uur: Today is the day door Les Troyens. De Werf - za. 1 apr. om 20.30 uur: Echec en Kleine Bezetting door Stan. Concerten Belfort - wo. 29 mrt. za. 1, zo. 2 apr. om 14.15 uur: Beiaardcon cert. Jos Ryelandtzaal - vr. 31 mrt. om 20 uur: Pianorecital door Katty Hubrecht. Kunstcentrum Oud Sint-Jan - za. 1 apr. om 18 uur: Peter Ickx (contra-tenor) Thierry Fiévet (piano). Boudewijnpark, St.Michiels - za. 1 apr. om 23 uur: Belgian Aso- ciality. Cactus Club - za. 1 apr. om 20.30 uur: Vince Bell. De Werf - zo. 2 apr. om 20.30 uur: Dave Holland Quartet. Musical/Dans Stadsschouwburg - wo. 29 mrt. om 20 uur: The sound of motown a musical tribute met o.m. Rhet- ta Hughes, The motown dancers en The motown orchestra. Stadsschouwburg - za. 1 apr. om 20.30 uur, zo. 2 apr. om 15 uur: Dansschool Ramon. Operette Stadsschouwburg - ma. 3 apr. om 20 uur: La vie Parisienne van Jacques Offenbach door de Staat-soperette Warschau. Films Kennedycomplex (info.tel.:00.32.50.33.20.70) Streetfighter, a.l. dag. om 20 uur, vr. za. ook om 22.30 uur, vanaf za. ook dag. om 14.30 en 17.15 uur;- The shawshank redemption, al. dag. om 20 uur, vr. za. ook om 22.30 ur, za. zo. ma. ook om 17.15 uur;- Andre, a.l. dag. om 14.30 uur, di. ook om 17.15 uur;- Star trek generations, a.l. za. om 10.30 uur;- Just cause, a.l. vr. za. om 22.30 uur; - The river wild, a.l. vanaf za. dag. om 14.30 uur;- Quiz show, a.l. vanaf za. dag. om 17.15 um-;- Richie rich, a.l. dag. om 20 uur, vanaf za. ook dag. om 14.30 en 17.15 uur;- Forrest gump, a.l. dag. om 20 uur;- Pulp fiction, 16 jr. vr. za. om 22.30. Varia Humorhal - dag. van 10-19 uur: 17e internationaal fotofestival '95. Films Beverly info. tel.00.32.50.620.620) Street fighter, a.l. dag. om 20 uur, vr. ook om 22.30 um-, vanaf za. ook dag. om 15,17.30 en 22.30 uur;- Drop zone, a.l. dag. om 20 um, vr. ook om 22.30 uur, vanaf za. ook dag. om 15 en 22.30 uur;- 101 Dalmatiens, a.l. vanaf za. dag. om 15 en 17.30 um;- Andre the seal, a.l. vanaf za. dag. om 15 um;- Un indien dans la ville, a.l. vr. om 22.30 um, vanaf za. dag. om 17.30 en 22.30 um;- Nell a.l. dag. 20 um;- Richie rich. a.l. dag. om 20 uur, vanaf za. ook dag. om 17.30 um;- Forrest gump, a.l. vanaf vr. dag. om 22.30 um. Scharpoord - C'est arrivé prés de chez vous, ma. om 20.30 um. Theater De Herbakker - do. 30 mrt. om 20 uur: Dik in orde dor Luc Caals, na de pauze Luc Steeno;- za. 1 apr. om 20.30 uur: De stem men ge(s)temd door Dirk De- noyelle. Theater Victoria - wo. 29, do. 30, vr. 31 mrt. om 20 um, za. 1 apr. om 17 uur: Dupe door No Theater/ Roy Faudree. NT2, Minnemeers - vr. 31 mrt. om 19.30 uur: Salon Dada door Het Salon. Centrum Selekest-za. 1 apr. om 19.30 um, zo. 2 apr. om 15 uur: Mijn ma is ook agent door het Nieuw Gents Volkstoneel. Area - wo. 29, do. 30, vr. 31 mrt. za. 1 apr. om 20 um: Uitvaren. Teater Tinnenpot - do. 30, vr. 31 mrt. za. 1 apr. om 20 uur: Emily Dickinson door Malpertuis. Gele Zaal - do. 30 mrt. om 20.30 uur: Hard zingend in het donker door Jan Rot. Groenzaal - vr. 31 mrt. om 20 uur: Harlekijn in Afrika door de Internationale Nieuwe Scène. Backstage - wo. 29. do. 30. vr. 31 mrt. za. 1 apr. om 20.30 um: Zwij nen. Kon. Ned.Schouwburg - za. 1 apr. om 19.30 uur: Schijn be driegt door het Nederlands To neel Gent. Vooruit - di. 4, wo. 5 apr. om 20 uur: De Smaakmakers door het Alibi Collectief;- wo. 5 apr. om 20 uur: Wegens sukses vervolgd door Tania van der Sanden Arlette Weygers. Concerten Kerk van het Oud Begijnhof - do. 30 mrt. om 20 uur: Tempi Misti. The Frontline - do. 30 mrt. om 23 uur: The Gods next Door. Gele zaal - vr. 31 mrt. om 20.30 uur: Ivan Sokolov. piano. Democrazy - vr. 31 mrt. om 20.30 uur: Buzzou-en Neuthrone. Vlaamse opera - vr. 31 mrt. om 12.45 um: Een concertante mi ni-opera van Hugo Weisgall. Den Turk - do. 30 mrt. om 22 uur: Kurt. Bulteel, Filip Deprez en Bruno Prima spelen Bebop. Charlatan - do. 30 mrt. om 22.30 uur: JF Muck. Provinciehuis - do. 30, vr. 31 mrt. om 20 um: Recitals jonge solisten. Vooruit - wo. 29 mrt. om 20 uur: Le bureau des Pianistes;- vr. 31 mrt. om 23 um: Timeshard;- za. 1 apr. om 23 uur: Les Quatre Etoils;- di. 4 apr. om 20 um-: Clawfinger. ICC, Citadelpark - za. 1 apr. om 19.30 um: Nieuw Vlaams Symfo nie-orkest. Duke - do. 30 mrt. om 22 uur: Los Hermanos;- vr. 31 mrt. om 22 uur: Chama Quartet. Gravensteen - za. 1 apr. om 20 uur: Mercurius Ensemble. Opera Vlaamse opera - vr. 31 mrt. om 20 uur: Der Prinz von Homburg met o.m. Eberhard Büchner, Su san Bickley, Mari Anne Haggan- der, Robert Bork, Francois le Roux, Alexander Malta en Mar tin Zysset. Musical Vlaamse Opera - za. 1 apr. om 20 uur, zo. 2 apr. om 15 uur: Man van La Mancha met Ramses Shaffy, Werther van der Sarren, Ward de Ravet en het Konink lijk ballet van Vlaanderen. Films Nieuwpoortteater - It is for my mouth forever, do. vr. za. om 20 uur. Decascoop (info.tel.:00.32.92.25.48.38) - a.d- le)v.(oorstellingen) 14.30, 17, 20 en 22.30 uur. 101 Dalmatiers, a.l. 14.30 en 17 uur;- Death and the maiden, a.l. 17, 20 en 22.30 uur;- Streetfighter, a.l. a.v.;- An dre the seal, a.l. 14.30 en 17 uur;- Death machine, 16 jr. 20 en 22.30 uur;- The shawshank redemtion, a.l. a.v.;- Taxandria, a.l. 17 uur;- Pret-a-porter, a.l. 20 en 22.30 um;- Just cause, a.l. 20 en 22.30 uur;- Drop zone, a.l. a.v.;- Nell, a.l. a.v.;- Junior, a.l. 14.30, 17 en 20 um;- Farinelli, a.l. 14.30,17 en 20 uur;- The river wild, a.l. a.v.;- Disclosure, a.l. 14.30, 20 en 22.30 uur;- Pulp fiction, 16 jr. 22.30 um;- Forrest Gump, a.l. 22.30 uur. Studio skoop (info.tel.: 00.32.92.25.08.45) - Bandit Queen, 15,20 en 22.30 uur;- Love and human remains, 22.30 uur;- Manneken pis, 15, 20 en 22.30 uur;- Farinelli, il castrato, 20 uur;- Eat, drink, man, woman, 17.30 um;- Muriels' wedding. 17.30 uur;- L'Appat, 15, 20 en 22.30 um;- Fresa y chocolate, 17.30 um;- The adventures of Priscilla, queen of the desert. 17.30 um;- Jungle Jack, 15 uur- High boot benny, wo. 29 mrt. om 17.30 en 22.30. VLISSINGEN Sea Sound Singers - Het dames-barbershopkoor Sea Sound Singers uit Vlissingen houdt, vandaag, woensdag, een openbare generale repetitie in wijkcentrum 't Anker in Vlissin gen. Die geldt als voorbereiding op de zaterdag 1 april te houden barbershopconventie in Veldho ven. Het koor staat daar voor het eerst onder leiding van dirigent Tony Venneman, de opvolger van Rob van der Meulen die een rol kreeg in de musical The Phantom of the Opera, enneman is tevens dirigent van de Oost- burgse operettevereniging ZO- MA en van het Kamerkoor in Brugge. De generale repetitie van van avond begint om 20.00 uur; de zaal is voor het publiek geopend vanaf 19.30 uur. Sterven betekent niet altijd rustig inslapen. U kunt dement worden, in coma raken, ongeneeslijk ziek worden. Het stukje vlak voor de dood vragen die u, of mensen in uw omgeving bezig houden. Daarom is er nu een boekje met dc titel 'Tussen leven en dood; over wilsv'erkla- een briefkaart naar Postbus 978, 1000 AZ in Amsterdam, Mïïmg* Plak f 1,- extra aan postzegels als bijdrage in de portokosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 24