Die Chris scoort best makkelijk Ignace van Swieten stelt publiek op de proef PZC Siemerink verrast Chang Wielerweekend voor vrouwen van de baan Feyenoord raad fans zonder ticket reis af uitslagen PSV bouwt pas in slotfase aan grote score tegen Veere Nederland met tweede keus naar WK-junioren SpOrt DINSDAG 21 MAART 1995 1 ~j Turkse supporter doodgeslagen ISTANBUL i APi - Een ze%rentienajarige Turkse voetbalsup porter is zondag door rivaliserende fans doodgeslagen na de wedstrijd tussen de Istanbulse clubs Galatasaray en Fener- bahce. De jongen was aanhanger van Fenerbahce en werd door een groep supporters van Galatasaray aangevallen nadat zijn club met 3-0 had gewonnen. Hij overleed kort na aankomst in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. Verstappen zeker van startbewijs HEERLEN (GPDi - Jos Verstappen hoeft zich geen zorgen te maken dat hij zondag bij de Grand Prix van Brazilië buiten de kwalificatie valt. Omdat Larrousse heeft besloten niet deel te nemen aan de eerste twee races van het formule 1-seizoen 1995. kunnen alle 26 ingeschreven coureurs aan de start verschijnen. Larrousse neemt niet deel aan de races in Brazilië en Argenti nië omdat het niet op tijd een auto volgens de nieuwe voor schriften kan bouwen. Omdat de nieuwe Simtek-Ford van Ver stappen nog niet kon worden getest, bestond er vrees dat het team de kwalificatie-horde niet zou kunnen nemen. Genoa ontslaat Marchioro GENUA (RTR) - De voetbalclub Genoa heeft gisteren coach Pippo Marchioro ontslagen. Hem worden tegenvallende resul taten aangerekend. Zondag verloor Genoa nog kansloos (4-0) van Lazio. Marchioro was de baas bij Genoa sinds vorig jaar november, na het vroegtijdige vertrek van Franco Scoglio. De nieuwe man wordt nu Claudio Maselli. momenteel de veldtrai- ner. Bij Genoa speelt de Nederlander John van 't Schip. Dode bij bouw stadion Atlanta ATLANTA (RTR/AFP) - Bij de bouw van het Olympisch Sta dion in Atlanta is gisteren een dode gevallen toen een stalen lichtmast-constructie instortte. Zeven mensen raakten ge wond. van wie één ernstig. De verongelukte arbeider was op de stellage aan het werk. ..De lichtmast stond sinds een week en was klaar", zei burgemeester Campbell van Atlanta. „Het is onverklaarbaar hoe de constructie kon omvallen." De organi satie van de Spelen kondigde een onderzoek aan naar de oor zaak. Het stadion, met plaats voor 85.000 toeschouwers, is waarschijnlijk in de herfst klaar. Het kost ongeveer 300 miljoen gulden en het is het centrum van activiteiten tijdens de Olym pische Spelen. Maradona wil alternatieve straf BUENOS AIRES (DPA) - Diego Maradona wil sociale dienst plicht verrichten in het geval de rechter hem veroordeelt tot gevangenisstraf. Dat heeft de advocaat van de voormalige top- voetballer de rechtbank in Buenos Aires voorgehouden. Mara dona wacht een mogelijk straf omdat hij verslaggevers be schoot. Hij beging zijn vergrijp in februari 1994. nadat zijn con tract bij Newell's Old Boys was verbroken. Toen verslaggevers daarop zijn villa bezochten, schoot de wereldkampioen van 1986 een magazijn hagel op het journaille leeg. Volgens de Ar gentijnse wet is het mogelijk een straf die lager uitvalt dan drie jaar te vervangen door sociale dienstplicht. van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Het Zeeuws-Vlaamse wielerweek end wordt dit jaar alleen nog met amateurs gereden. De vrou wenwedstrijd is in de afgelopen dagen door de organisatie defi nitief afgeblazen. Financiële zorgen hebben het bestuur ge dwongen tot die maatregel. De koers werd twee jaar gehouden en gewonnen door Leontien van Moorsel en Yvonne Brünen. De amateurwedstrijd in het wie lerweekend telt dit jaar mee voor de topcompetitie. Dit jaar gaan ook de Ronde van Midden- Zeeland voor amateurs en de Omloop van Vogelwaarde niet door. Districtsconsul Henk Re- mijnsen stond gisteravond tij dens de voorjaarsvergadering in Kloosterzande even stil bij het wegvallen van die wedstrijden. ..Het betekent dat we in één klap drie grote koersen kwijt zijn." Remijnsen had ook goed nieuws: „Er komt dit jaar een tweedaagse voor nieuwelingen: de Ster van Zeeland. Dat wordt een etappekoers, die op 1 en 2 ju li wordt verreden." Alle andere meerdaagse wed strijden staan in de steigers. De Juniorendriedaagse van Groot Axel heeft inmiddels al inschrij vingen van elf nationale selec ties. Gisteren kreeg Ap den Doelder de aanmelding binnen van de meest begeerde: de selec tie van Italië. Tijdens de voorjaarsvergade ring stond het Jeugdproject. cen traal. De commissie, met Frank de Bruycker. Kees Bal en Bert van Gils, heeft voor dit jaar der tig Dikke bandenwedstrijden op de kalender. Er wordt naar ge streefd om de trainingen voor jeugd op meer plaatsen in Zee land te houden. Henk Remijnsen toonde zijn be zorgdheid over de ontwikkelin gen rond de wedstrijden. „Voor de amateurkoers van 's-Heeren- hoek hadden 62 renners inge schreven. Er kwamen opMe dag van de koers maar liefst 21 af meldingen. Dat is enorm veel in het begin van het seizoen. Voor Lewedorp. waar op 22 april nieu welingen en A-amateurs rijden, zijn tot nu toe maar zes niéuwe- lingen ingeschreven en 23 arna- Sportprijsvragen Lucky 10 van maandag 20 maart: 1 - 6 - 7 - 10 -12 - 13 - 15 -21 - 24 - 26 - 33 - 34 - 39-42-46-59-61 -76-78-79. (Onder voorbehoud) Lotto 11: Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, bruto 77.135,30, derde prijs: 53 winnaars, bruto 2.183,00, vierde prijs. 3.304 win naars. 35,00. vijfde prijs: 58.374 win naars. 5,00 Cijferspel 11:6 cijfers goed: geen win naar; 5 cijfers goed: 2 winnaars, 4 cij fers goed: 16 winnaars: 3 cijfers goed 238 winnaars, 2 cijfers goed: 2.442 winnaars. (Onder voorbehoud). Voetbal Engeland: Norwich City-Ipswich Town 3-0. Portugal: G. Vicente-Porto 0-1. teurs: drie van Middelkamp en één van Zeeuws Vlaanderen. Ik zou tegen alle renners willen zeg gen: er wordt een gevaarlijk spel gespeeld." Ook zorgwekkend is de politie begeleiding bij wedstrijden, die in veel gevallen minimaal is. Re mijnsen: „Ik heb geprobeerd om daarover met de betrokken in stanties in contact te treden. Dat schijnt heel moeilijk te zien. Het geeft wel aan hoe ze omgaan met de begeleiding van wieler koersen." Op de kalender is de Omloop van Borsele verzet van 23 april naar 15 april. De comité's van Aardenburg. Sluis en Zuiddor- pe, die hun amateurwedstrijd houden op 17.18 en 19 juni. heb ben gezamenlijk een klassement ingesteld. Het Zeeuws districtsbestuur is weer compleet. Danny Soe- thaert is tussentijds gestopt. In zijn plaats werk Pierre Vermeu len benoemd. Lo Meyer werd herkozen als penningmeester. Naam stadion Ajax niet juist AMSTERDAM (ANP) - De di recteur van het Amsterdamse jongerencentrum Arena. Paul Hermanides, heeft grote proble men met de naam van het nieuwe Ajax stadion: Amster dam Arena. Hermanides heeft een jurist gevraagd uit te zoe ken welke gerechtelijke stap pen hij kan ondernemen tegen de directie van het nieuwe sta dion. „De naam Arena is be schermd en bestaal al anderhalf jaar", aldus de directeur. Ook het logo van het jeugdhotel. poppodium annex centrum voor jongerencultuur en dat van het stadion lijken op elkaar. Herma nides wil op korte termijn praten met Jan Tilmans. stadiondirec teur. „Eén van ons zal de naam moeten wijzigen. Of we moeten een vorm vinden waarbij we el kaar niet bijten. Bij het invoeren van de naam hebben we uitvoe rig gecheckt of deze al in gebruik was. Arena Amsterdam mocht toen niet. dus verbaas ik me er over dat het stadion Amsterdam Arena gaat heten." Wielrennen Llorct de Mar. Catalaanse week, eer ste etappe: Lloret de Mar - Lloret de Mar: 1. Dotti(Ita) 158 km in 3.52.13,2. Cabello (Spa), 3. Fagnini (Ila) 1.16, 4 Van der Poel (Ned), 5. Olano (Spai. Caen. Ronde van Normandië, eerste etappe: Mondeville - Notre Dame de Gravachon: 1. Zberg (Zwi) 145,6 km in 3.22.37. 2. Jean (Fra), 3. Van der Steen (Ned), 4. Guidotti (Zwii, 75. Fa- renhout 0 46. Klassement: 1. Simensen (Noo) 3.29.55. 2. Van de Steen 0.01, 3. Jean 0.08, 75. Farenhout 1.23. Bogota (Col). Clasico RCN. Negende etappe: Bogota - Bogota: 1 Marin (Col) 136 km in 3.15.07,2. Pala- cio (Col), 3. Zapata (Col). Eindklassement: 1. Montana (Col) 36.41.14,2. Cardenas (Col) 0.37,3. Ro- driquez(Ecu) 1.17. Mentale weerbaarheid staat centraal bij lezing COVS Zeeuws-Vlaanderen van onze verslaggeefster Edith Ramakers AXEL - Ignace van Swieten stelde gisteravond in de kan tine van de Axelse voetbalver eniging AZVV zijn publiek op de proef. De belangstellenden, voornamelijk leden van de COVS Zeeuws-Vlaanderen, werden uitgedaagd stil te staan bij het omgaan met vooroorde len, verwachtingen, normen en waarden. „Vijf jaar geleden zouden veel bestuurders en scheidsrechters van de voetbalbond mij voor een softy of een geiten-wollen-sok ken-figuur hebben uitgemaakt. Intussen beseft iedereen dat ook de mentale weerbaarheid van de arbiter getraind moet èn kan worden", zei ex-scheidsrechter Ignace van Swieten, die als gast docent van de voetbalbond gis teren een boeiende lezing ver zorgde. Met voorbeelden uit het dage- ROTTERDAM (GPD) - Het be stuur van Feyenoord doet mor gen een dringend beroep op zijn supporters om niet naar Fries land af te reizen voor het beker duel met Heerenveen. Fans die niet in het bezit zijn van een toegangsbewijs maken volgens de clubleiding en de po litie van Heerenveen geen en kelekans om het stadion binnen te komen. In het Abe Lenstra stadion wordt geen vak vrijge houden, zoals in Zaragoza het geval was. voor aanhangers van Feyenoord die kort voor aan vang nog buiten de poort staan en wellicht problemen zouden kunnen veroorzaken. De politie in Heerenveen heeft aangekondigd een streng beleid te zullen voeren waar het gaat om fans die zich zonder toe gangskaarten bij het stadion op houden. Feyenoord heeft boven dien een extra aantal stewards op de been gebracht om de orde op de tribunes te bewaren. De Rotterdamse bekerhouder heeft de afgelopen dagen nog vergeefs geprobeerd om meer kaarten voor zijn aanhang te krijgen. In een vak met 770 zit plaatsen krijgen 1000 supporters morgenavond een staanplaats. Voorzitter Jorien van den Herik blijft de hele gang van zaken be treuren. Hij meent echter al het mogelijke voor de fans te hebben gedaan. De wedstrijd tussen Heerenveen en Feyenoord is morgenavond vanaf acht uur rechtstreeks te aanschouwen op Nederland 2. Daarna volgt een mime samen vatting van de andere halve fi nale tussen FC Utrecht en Vo- lendam. ZEIST (GPD) - Nederland "eeml waarschijnlijk met een veredeld B-team deel aan het )VK voor spelers onder de 20 jaar. De KNVB moet de beste ta lenten in eigen land achterlaten °ni de lieve vrede met de clubs le bewaren. Het WK wordt van 13 tot 28 april in Qatar gehou den, in een cruciale periode voor alle topclubs. Vandaag of morgen zal het fondsbestuur zich over het WK buigen. De selectie - met de ta lenten Kluivert, Zenden, Dirkx en Bruggink - blijft voorlopig n°g intact. Maai' de toon uit Zeist is al milder geworden. Eer der nog eiste bondscoach Guud Hiddink zonder omwegen alle beste talenten van Nederland op. Nu is er vooral begrip voor de moeilijke situatie. Dat betekent vrijwel zeker dat Ajax (met vijf spelers in de selectie). PSV (vier) en Twente (drie) zullen worden ontzien. Net nu de vrede tussen de bond en de topclubs is getekend, de Ajacieden weer houden van Oranje, net nu al die wonden bij na zijn geheeld, dreigde de FIFA ze weer open te halen. Dat het WK van Nigeria zou verhuizen naar Qatar was geen verrassing. De datum wél. 'Europa' had bij de FIFA aangedrongen op de maand juni, als bijna alle Euro pese competities afgelopen zijn. De wereldvoetbalbond koos tot, grote schrik van de KNVB voor de beslissende maand april. lijkse leven maakte Van Swieten zijn visie op het vak van de scheidsrechter duidelijk. „Stel dat je in een file staat. Wat ge beurt er dan met- je?" Het was geen probleem voor de ongeveer 35 aanwezigen zich in die situa tie in te leven. „Je wordt zenuw achtig, je raakt in paniek want je mag niet te laat komen, je bent boos, verdrietig." Van Swieten reageerde: „Dat. zijn allemaal gevoelens. Het is de kunst om die gevoelens te ac cepteren en om met je ratio te proberen daarin structuur aan te brengen. Je kunt je voorberei den op tegenslagen, zodat je niet zo snel van de wijs wordt ge bracht. Op die maiiier kun je mentaal weerbaarder worden." „Ook kun je eens niet. in de wed strijd zitten. Bijvoorbeeld: een speler haalt een ander onderuit, maar je fluit niet. Dat herhaalt zich twee keer. Dan denk je: bij de volgende fluit ik. En wat is dan meestal het geval, dat je de verkeerde pakt." Alle scheids rechters knikten instemmend. Maar hoe kun je daar dan mee omgaan? „Er zijn regels, maar geen recepten voor alle situa ties. Als je een situatie al eerder hebt meegemaakt en je herkent die, dan kun je er op anticiperen. Bovendien kan je die herhaling in veel gevallen voorblijven, als je jezelf goed op een wedstrijd hebt voorbereid." Van Swieten nam drie jaar gele den als inter (nationaal schei- drechter afscheid. In zijn wed- strijdperiode had de Eindhove- naar er baat bij als hij dacht dat opmerkingen niet persoonlijk bedoeld waren. „Louis van Gaal, de trainer van Ajax. heeft on langs gezegd dat de Feyenoord- fans het niet op hem maar op Ajax hadden gemund toen ze twee weken geleden die vreselij ke tekst over zijn vrouw rond strooiden. Ook een scheidsrech ter kan denken: die jongen heeft het niet tegen mij. maar tegen het instituut scheidsrechter." Van Swieten beseft dat die scheiding moeilijk te maken is. Maar hoe weerbaarder de scheidsrechter is, hoe meer res pect hij bij voetballers zal af dwingen. En dat kan een arbiter in 1995 met het toenemend ge weld en de agressiviteit op de velden wel gebruiken. Normen en waarden Onduidelijkheid bestond er over het punt hoe je in de geest van het spel kon handelen. Een van de scheidsrechters zei: „Als ik een jeugdspeler uit het veld stuur, omdat hij na enkele aan wijzingen toch nog scheldwoor den gebruikt, dan weet ik nu al dat collega's van mij die jongen gewoon de wedstrijd uit laten spelen." van onze verslaggever Taco van den Velde VEERE - Voor een amateur voetballer hoort het een hoogte punt in zijn carrière te zijn. Spe len voor vele toeschouwers te gen een gerenommeerde prof club is tenslotte een eer en al tijd leuk om later nog eens na te vertellen. Chris Mouthaan zal daar na gisteravond echter an ders over denken. De voetballer van Veere zal later Ronaldo ook niet in Axel VEERE - Ronaldo was gisteren de grote afwezige in Veere. Het Braziliaanse wonderkind van PSV was geblesseerd achterge bleven in Eindhoven en zal ook vanmiddag (dinsdag) in het duel met Axel (17.00 uur) ont breken. „Ronaldo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Willem II een stoot in zijn rug gekregen. Hij heeft de afgelopen dagen niet kunnen slapen van de pijn", leg de manager Frank Arnesen uit. „Hij moet van de dokter rusten." VC Vlissingen vanavond tegen Willem II VLISSINGEN - VC Vlissingen wil laten zien dat het weer leeft. Of zoals voorzitter Jack Kou- wijzer zegt: „Het licht brandt weer op het sportpark aan de Irislaan. We zijn op de goeie weg." Met het duel vanavond van VC Vlissingen tegen Willem II, wil de derde klasser de come back onderstrepen. De voetbal wedstrijd begint om 19.30 uur. .•Vooraf wordt er aan de Irislaan in Vlissingen de d-pupillenwed- Jstrijd tussen VC Vlissingen en erooskerke gespeeld. Dat duel egint om 17.45 uur. jvc Vlissingen-Willem II stond al [eerder op het programma. Maar [op 9 maart moest de eredivisio- inist een inhaalduel afwerken. De ploeg van Jan Reker, die afgelo pen weekeinde met 3-2 nipt van jPSV verloor, zal met de com plete selectie naar Vlissingen af reizen. Blikvangers zijn: Mo- nammed Sylla, Ernest Stewart, Martin van Geel, Louis Laros, Ivlark Latupeirissa. tegen zijn kinderen of (heel later) tegen zijn kleinkinderen nooit beginnen over die ene keer dat hij voor 1200 toeschouwers te gen sterren als Luc Nilis, Arthur Numan en Marciano Vink van PSV voetbalde. Chris Mouthaan wil de met 9-0 verloren wedstrijd van gisteravond het liefst zo snel mogelijk vergeten. De Middel burger was namelijk zo ongeluk kig om drie doelpunten achter zijn eigen keeper te werken en zo een derde deel van de Eindho- vense produktie voor zijn reke ning te nemen. Na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Don uit Grijps- kerke rende de Middelburger, ver voor zijn ploeggenoten uit, in gestrekte draf naar de kleedka mer. Het liefste had waarschijn lijk al wat eerder een gat voor zichzelf gegraven om zich te ver bergen. „Ik geloof dat ik morgen maar niet naar mijn werk ga", was het eerste dat hij na de wed strijd tegen zijn ploeggenoten uitbracht. De ongelukkige wedstrijd van de verdediger was dan ook on derwerp van discussie op het sportpark aan de Bieweg. „Die Chris scoort best makkelijk", knipoogde PSV-manager Frank Arnesen reeds in de rust van het duel, toen Mouthaan al twee keer zijn eigen keeper Ruud Pennings had gepasseerd. Humor Gelukkig kon ook Mouthaan zelf er ook nog wel enigszins de humor van inzien. Toen speaker Hennie Merle voor de tweede keer zijn naam omriep als doel puntenmaker van PSV hief Mouthaan spontaan zijn handen in de lucht. En na afloop ver klaarde hij: „Ach, bij de eerste goal probeerde ik de bal bij een schot van Nilis weg te koppen. Bij de tweede goal ging de bal er via mijn rug over Pennings in. Daar kon ik niet eens wat aan doen. En bij de derde goal zette Peter Hoekstra de bal voor en tikte ik hem er in. Ik kon er nog net bij met mijn teen", klonk het cynisch. „Maar bij die laatste goal had ik er eigenlijk niet meer in moeten staan. Iemand die al twee keer in eigen doel heeft ge schoten moet je in de rust ge woon wisselen." Trainer Piet Puijpe vond dat echter overdreven en vooral on nodig. „Die eigen doelpunten waren gewoon pech. het waren geen blunders. Ik vond dat Chris verder gewoon goed speelde. En KEY BISCAYNE (RTR) - Na de vroege uitschakeling van Kraji- cek. Haarhuis en Eltingh ves tigt Jan Siemerink de aandacht op zich tijdens het prestigieuze toernooi van Key Biscayne. De Rijnsburger won in de derde ronde in drie sets van de als der de geplaatste Amerikaan Mi chael Chang: 6-4 3-6 6-2. Siemerink, nummer 51 van de wereld, is de laatste weken in goede vorm. In eerdere partijen van Key Biscayne won hij van de Venezolaan Ruah en de Frans man Delaitre. Zijn tegenstander in de vierde ronde is de voorma lige topper Mats Wilander. De vroegere nummer een van de we reld. die een tijdje stopte met toptennis. versloeg in de derde ronde de als veertiende ge plaatste Patrick Rafter: 6-2 6-2. Key Biscayne. 7 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Washington (VSt) - Eltingh (Ned/15) 7-6 6-1. On- druska (ZAfi - Corretja (Spa/16) 6-7 6- 2 6-1, Wheaton (VSt) - O'Brien (VSt) 6- 4 6-2. Palmer (VSt) - Knowles (Bah) 6- 4 3-6 6-4, Rios (Chi) - Korda (Tsj) 6-3 7- 6, Larsson (Zwe) - Ran (Isn 6-4 6-3, Carlos Costa (Spa) - Holm (Zwe) 7-6 3- 6 6-2. Ho (VSt) - Fromberg (Aus) 7-6 6- 3. Krickstein (VSti - Gross (Duii 6-3 6- 2. Enqvist(Zwe/13) - Vasek(Tsj)6-3 3- 6 6-0. Wilander (Zwe) - Novacek (Tsj 12- 6 7-6 6-3. Karbacher (Dui) - Reneberg (VSt) (5-3 6-3. Tebbutt (Aus) - Forget (Fra) 6-7 7-6 6-3, Spadea (VSt) - Stol- tenberg (Aus) 7-6 6-3. Agassi (VSt/2- Matsuoka (Jap) 6-2 6-4, Ferreira (ZAf /8) - Herrera (Mexi 6-4 6-2, Chang (VSt /3) - Grabb (VSt) 6-0 6-3, Rafter (Aus/ 14) - Stark (VSt) 1-6 6-4 7-5. Derde ronde: Siemerink (Ned) - Chang VSt/3) 6-4 3-6 6-2. Medvedev (Oek/10) - Patrick McEnroe (VSt) 6-4 7-6, Bjorkman (Zwe) - Joyce (VSt) 6-3 6-1, Braasch (Duii - Tebbutt (Aus) 6-4 6-4. Karbacher (Dui) - Ondruska (ZAf) 6-3 6-0. Woodlorde (Aus) - Cou rier (VSt/7) 6-3 6-4. Ferreira (ZAf) - Philippoussis (Aus) 6-4 7-5. Larsson (Zwe/12) - Carlos Costa (Spa) 2-6 6-3 6- 4. Woodbridge (Aus) - Rios (Chi 17-5 6- 3. Sampras (VSt/li - Palmer (VSti 6-4 6-4, Wilander (Zwe) - Rafter (Aus/14) 6- 2 6-2, Kilderry (Aus) - Krickstein (VSt) 6-2 6-2. Vrouwen, tweede ronde: Schett (VSt) - McNeil (VSt/12) 6-7 6-3 7-6, Ta- nasugaran (Thai - Keller (VSt) 6-4 2-6 6-3, Wang (Tan - Cacic (VSti 2-6 7-5 7- 5. Gavaldon (Mex) - Wood (GBr) 6-3 6- 4. Graf (Dui/2i - Drake (Cam 6-1 6-2. Davenport VSf4) - Basuki (Indo) 6-4 6-3. Sawamatsu (Jap/10) - Whitlinger- Jones (VSt) 4-6 6-2 6-3. Oremans (Ned) - Carlsson (Zwe) 6-1 6-1. Huber (Dui/8) - Lee (VSt) 6-1 6-2, Neiland (Let) - Richterova (Tsj) 6-3 6-4, Smasj- nova (Isri - Farina (Itai 6-4 7-6, Werdel (VSt) - Kamio (Jap) 6-3 6-4. Habsu- dova (Slwi - Graham (VSt) 7-6 6-1, Testud (Fra) - Rittner (Dun 7-5 6-2, Wang (Tai) - Cacic (VSt) 2-6 7-5 7-5, Gavaldon (Mex) - Wood (GBr) 6-3 6-4. Derde ronde: Sabatini (Arg/5) - Spir- lea (Roe) 6-1 7-6, Wiesner (Oos/13) - Demongeot (Fra) 3-6 6-3 6-4. Daven port (VSt/4) - Basuki (Ind) 6-4 6-3, Werdel-Witmeyer (VSt) - Sanchez-Vi- cario (Spa/11 6-2 7-5, Gorrochategui (Arg/15i - Gavaldon (Mex) 4-6 7-6 6-2, Boogert (Ned) - Tamasugarn (Tha) 6- 1 6-2, Date (Jap/7) - Oremans (Ned) 7-6 7-6. McQuillan (Ausi - Smashnova dsn 6-3 7-6, Coetzer (ZAf/14) - Wang (Tan 6-2 7-5, Huber (Dui/8) - Testud (Fra) 6-1 6-1, Raymond (VSti - Garri son-Jackson VSt/166-2 1-6 6-1. No- votna (Tsj/3) - Monami (Bel) 7-6 6-2, Zvereva WRu/6) - Habsudova (Slw) 7- 5 6-2, Luc Nilis (rechts) probeert Steef de Rijke uit te spelen. foto Lex de Meester De opmerking gebruikte Van Swieten om iemands persoonlij ke norm af te zetten tegen de gangbare in een samenleving. „De norm wordt door de samen leving bepaald, waarvan je als scheidsrechter deel uitmaakt. Hij heeft ook te accepteren wat de norm is in een omgeving. Een mansacties zijn gedoemd te mis lukken. Met afspraken, ook als die alleen slaan op Zeeuws- Vlaanderen kom je al verder." Ooit nam Van Swieten ex-eredi visie-speler Kees Kist in be scherming toen het publiek hem massaal en luid beschimpte. „Ik heb de wedstrijd toen gestopt. Tegen de speaker zei ik dat er omgeroepen moest worden dat ik de wedstrijd zou staken als de spreekkoren door zouden gaan. Ik wilde met die actie geen daad stellen. Ik wilde aangeven dat mijn persoonlijke norm was be reikt. Dat was mijn manier om me te distantiëren van die op merkingen. Het gezang hield op. en als u me nu vraagt of ik die wedstrijd ook daadwerkelijk ge staakt zou hebben, dan zeg ik nee. Ik werd niet persoonlijk aangevallen. Het bleef een te be perkte actie waarbij ik hoe dan ook mijn doel al had bereikt." Ignace van Swieten: „Ook een scheidsrechter kan denken: die jongen heeft het niet tegen mij, maar tegen het instituut scheidsrechter." foto Peter Nicolai dat geldt voor de hele ploeg. We hebben het eigenlijk helemaal niet zo slecht gedaan." Veere bood de eredivisionist in derdaad de nodige tegenstand. Met een uitblinkende Ruud Pen nings op de goal, de bikkelende broertjes Adrie en Anton Bel- froid op de flanken tegen Boude- wijn Pahlplatz en Peter Hoek stra en Steef de Rijke (later ver vangen door Marcel Crucq) op Eric Meijer, werd in de eerste helft, het meeste Eindhovense gevaar in de kiem gesmoord. Te meer omdat van Tom van der Leegte en de weinig geïnspireer de Marciano Vink nauwelijks enige dreiging uitging. Alleen Luc Nilis stelde de Wal- cherse ploeg voor problemen. Al kappend en draaiend slaagde de Belg. die voor de interland van volgende week woensdag tegen Spanje weer is geselecteerd voor de nationale ploeg, er wel voort durend in openingen te vinden in de defensie. Het was ook Nilis die de eerste twee eigen doel punten van Mouthaan forceerde en de derde treffer zelf op zijn naam schreef. Toen meteen na rust Eric Meijer de stand op 0-4 bracht en Mouthaan de 0-5 bin nengleed. leek Veere rijp voor de slacht. Toch hield Veere verbeten stand en was er een uitsluiting van Adrie Belfroid voor nodig om de score verder op te voeren. Nadat broer Anton al eerder was ont snapt aan een rode kaart toen hij zich liet provoceren door een na trappende Peter Hoekstra, kon Adrie Belfroid zich een kwartier voor tijd ook niet beheersen. Boudewijn Pahlplatz trapte de Vlissinger na. waarna de woe dende verdediger een schouder in het. gelaat van zijn opponent duwde. Belfroid moest vertrek ken van Don, het natrappen van Pahlplatz bleef onbestraft. Met slechts tien man was er daarna voor het moegestreden Veere geen beginnen aan. In de laatste zeven minuten incas seerde de formatie van Puijpe nog tegentreffers van Playfair (drie) en Pahlplatz. Ondanks de hoge score had PSV echter nau welijks indruk gemaakt op de spelers van Veere. „Ik vond ze te genvallen. Het had zeker geen 9- 0 hoeven worden. Ze zijn eigen lijk goedkoop aan hun doelpun ten gekomen", meende Mou thaan. „en dat is dus vooral mijn schuld." Veere - PSV 0-9 (0-3). 15. Chris Mou thaan 0-1.25. Chris Mouthaan 0-2.40. Luc Niüs 0-3, 46. Erik Meijer 0-4. 60. Chris Mouthaan 0-5. 83 Playfair 0-6, 85. Playfair 0-7. 88. Pahlplatz 0-8, 90. Playfair 0-9. Scheidsrechter Don uit Grijpskerke. Toeschouwers: 1200. Uitsluiting Adrie Belfroid van Veere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 17