ZMF eist MER Westerschelde fW Kwarre in het café PZC Vlissingen in als rustplaats schepen zeeland 13 Natuurclubs naar Europese Hof om toetsing effecten verdieping af te dwingen Inbraken cafés Frontale botsing kunst Dicht op de huid ƒ47,50 ƒ90- Hans Verhagen in Vlissingen Het is vooral praten over schilderkunst lezers schrijven Brillenkoster Vergeten groep Bolkestein I Bolkestein II Bolkestein III Gedoogbeleid Amicitia DINSDAG 21 MAART 1995 van onze Haagse redactrice DEN HAAG - De Zeeuwse Mi lieufederatie wil samen met an dere natuurbeschermingsorga nisaties naar het Europees Hof stappen om een milieu-effect rapportage voor de verdieping van de Westerschelde af te dwingen. Ook in het Nederland se parlement en Europese parle ment en commissie gaan steeds meer stemmen op voor een MER. Het touwtrekken om een MER voor de Westerschelde gaat nog steeds 'vrolijk' door. Het minis terie van verkeer en waterstaat in Den Haag vindt het al jaren helemaal niet nodig dat de effec ten van de verdieping van 43 naar 48 voet ten behoeve van het Antwerpse scheepvaartverkeer nog eens worden getoetst. Het is gewoon wettelijk niet verplicht, redeneren de Haagse amb tenaren. Europarlementariërs Nel van Dijk (GroenLinks) en Magda Alevoet (AGALEV) maken zich grote zorgen om natuur en mi lieu in de Westerschelde. Met een Europese richtlijn in de hand hebben zij Europees com missaris Bjerregaard gevraagd de Nederlandse regering tot de orde te roepen. Volgens de Euro parlementariërs is Nederland gehouden aan een MER-proce- dure bij grote projecten, zoals het verdiepen van de Wester schelde. De Europese Commissie heeft inmiddels een onderzoek ge start. De Nederlandse regering- moet maar eens met de billen bloot, zo vindt 'Europa'. Verwij zend naar de Europese Richtlijn GOES - Bij inbraken in twee ca fés aan de Grote Markt te Goes werd in de nacht van zondag op maandag een nog onbekende hoeveelheid geld buit gemaakt. De inbraakpoging in een derde café aan de Grote Markt misluk te. ZIERIKZEE - Twee auto's zijn zondagavond flink beschadigd bij een frontale botsing op de Lange Blokweg te Zierikzee. Een 50-jarige inwoner van Kerkwer- ve, die betrokken was bij het on geluk, moest zijn rijbewijs inle veren. Hij had teveel gedronken. Het thema van de boe kenweek luidt 'de vijf tigste mei'. Gedurende de boekenweek laat de PZC elke dag een Zeeuwse lezer vertellen welk boek over oorlog of bevrijding een diepe in druk naliet. Vandaag Middelburger Peter van den Ouden, leraar Duits aan de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren, over Omsin geld van Lidia Ginz- burg. „Het boekje telt maar 90 bladzijden, maar heeft me ontzettend getroffen. Het had net zo goed 'De hel van Leningrad' kun nen heten. Het gaat over de belegering van Lenin grad. Ginzburg schrijft niet over de beschietin gen of de Duitsers, watje misschien wel zou ver wachten. maai- over het alledaagse, bijna banale bestaan van de mensen in die belegerde stad. In kleine fragmentjes komt ze heel dicht op hun huid. Het bestaan van de men sen is versmald tot de da gelijkse zoektocht naar eten. Een scène speelt bij de bakker: als de wijzer van de weegschaal te ver uitslaat gaat er een klein hompje van het brood af. staat hij net onder het juiste gewicht dan krijg je er iets bij. Dat kan dan op weg naar huis zonder schuldgevoel worden op gegeten. omdat je niet het idee hebt iets op te eten dat hoort tot het rantsoen van de familie. Dat zijn van die treffende dingen. Het fascinerende van dit soort oorlogsliteratuur is dat het grenssituaties beschrijft. Het leven is verhevigd en wordt ver hevigd beschreven. Als je dit leest, kom je meer over de mens te weten en dus ook meer over je zelf." vraagt commissaris Bjerregaard wat er wordt gedaan om de Eu ropese richtlijn na te leven. Op het ministerie van verkeer en waterstaat wordt men niet koud of warm van het Europese on derzoek. Al in augustus 1992 heeft toenmalig minister Maij- Weggen de Tweede Kamer laten weten dat een milieu-effect rap portage helemaal niet nodig is. Ook niet volgens de Europese re gelgeving, die is verwerkt in de Nederlandse wetgeving. Verschillen Overigens wordt in Europa er kent dat de MER-richtlijn niet door helderheid uitblonk. Ge volg is dat in de lidstaten grote verschillen bij de verwerking in de wetgeving zijn opgetreden. De Nederlandse regering kan nog altijd een vrijwillige MER doen. Maai- dat is volgens de hui dige minister niet nodig, omdat in de jaren tachtig de Raad voor de Waterstaat al heeft gekeken naar de milieu-effecten. „On zin", vindt Europarlementariër Van Dijk. „Je kimt toch niet in zo'n situatie naar onderzoek van zo lang geleden verwijzen. Bo- Wassen, knippen en modeldrogen Wassen, knippen en modeldrogen samen met L'ORE AL PERMANENT vendien was er toen helemaal nog geen MER-plicht. Nu wel." Ook de Nederlandse parlemen tariër Van Dijke (RPF) staat be kend als een fervent bepleiter van een MER voor de Wester schelde. Hardop vraagt hij zich af waarom Nederland eigenlijk niets voelt voor een MER. Hij weet wel waar de pijn zit. „Ik denk dat de Nederlandse rege ring niet lastig wil zijn richting Vlaanderen. We hebben immers nog andere belangen, zoals de Hoge Snelheidslijn (HSL), die door Vlaanderen naar Neder land moet komen." Bovendien wil Van Dijke in het parlement over het project kunnen oorde len. „Dat kan nu pas als we het verdrag ter goedkeuring krijgen. Maar dat is wel een erg grote om weg en te laat. Ik vind dat we ge woon de milieu-effecten moeten toetsen." Ook Van Dijke hoopt dat de Eu ropese Commissie iets bereikt bij de Nederlandse regering. Als dat allemaal niet helpt, en daar ziet het naar uit. dan kan de Eu- en... het is toch bij van de sande haarverzorging vlasmarkt 35 telefoon 01180- 1 26 92 middelburg De Cypriotische vrachtvaarder Leon K. is door de scheepvaartinspectie aangehouden en wacht in de eerste binnenhaven in Vlissin- gen op een koper. foto Lex de Meester van onze verslaggever VLISSINGEN - De binnenhavens van Vlissingen zijn een gelief de tijdelijke rustplaats voor opgelegde schepen. Het Angolese vrachtschip Karipande ligt er al ruim een jaar. De vloot van het failliete baggerconcern BBB-Dredging heeft er lange tijd gele gen. De Cypriotische vrachtvaarder Leon K. (8183 brt) is de re centste 'aanwinst'. De Leon K., eigendom van de Griekse rederij Elvira Maritime, is in Antwerpen aangehouden door de Belgische scheepvaartin spectie. Het onderhoud liet aan alle kanten te wensen over en de certificaten waren verlopen. Op Belgisch verzoek heeft de Neder landse inspectie het schip overgenomen en onbemand naar Vlis singen laten slepen. De Griekse rederij wil ervan af, omdat zij de reparatie niet kan bekostigen. Woordvoerder W. Krom van scheepsagent Verbrugge Terminals in Vlissingen verwacht dat de Leon K. binnen twee maanden verkocht kan zijn. „Er zijn be langstellenden, van wie er één zeer geïnteresseerd is." In de Vlissingse binnenhavens liggen opgelegde schepen 'veilig'. Van getijbewegingen hebben ze geen last. Dat is niet het enige wat het havengebied bij eigenaren van opgelegde schepen popu lair maakt. De NV Haven van Vlissingen vraagt naai- verluidt relatief weinig geld voor een ligplaats en vereist dat er slechts twee man als wachtslieden aan boord blijven. Op de Leon K. zit ten vijf man, onder wie de kapitein. „Ze doen wat onderhoud en regelen de bewaking", weet havenmeester G. B. T. Kuiper, om toe te voegen: „Zulke schepen zijn van harte welkom in Vlissin gen." Veel overslag-activiteiten zijn er niet (meer) in de binnen havens. Bram Kwekkeboom toert met de voorstelling Kwarre langs cafés in Zeeland. foto Ruben Oreel van onze verslaggeefster Nicole Kluijtmans MIDDELBURG - Oe is 't? Wat za'k zeie. Ons soort ei' niet vee te missen, ee. Dit is geen gesprek tussen twee boeren in, pakweg, Oostkapelle, maar de openings zin van acteur Bram Kwekke boom in de theatervoorstelling Kwarre. In april en mei wordt Kwarre, Zeeuws voor 'knoest', opgevoerd in tientallen plaat sen in Zeeland. Bijzonder aan het project is dat de voorstel ling niet plaatsvindt in het theater, maar in het buurtcafé. De acteur neemt plaats tussen de bezoekers. Bovendien doet hij zijn verhaal in het Zeeuws. Kwarre is door een brand zijn ca fé kwijtgeraakt, waarbij moge lijk zijn vrouw en kinderen zijn omgekomen. In het dorp gaat het gerucht dat de uitbater zelf de brand heeft aangestoken. Ja ren later keert hij terug naar de plek des onheils om af te reke nen met de roddels. In Limburg was de theatervoor stelling, in het Limburgs 'Knötsj', een groot succes. De Zeeuwse versie is een co-produk- tie van VMC Zeeland en de Theaterwerkplaats 'het Kruis van Bourgondië' uit Maastricht. De provincie Zeeland financiert 25.000 gulden van de produktie in het kader van de intercultu rele samenwerking tussen de drie Zuidnederlandse provin cies. Toen de Limburgse acteur G. Rapaille het stuk schreef naar een waar gebeurd verhaal, had hij een theateropvoering in zijn hoofd. Regisseur Guido Wevers, die ook de Zeeuwse versie regis seert, bedacht dat een café een toepasselijker omgeving zou zijn. Voor de opvoeringen is be wust gezocht naar cafés waar VLISSINGEN-Misschien geen verheven plek i maar hier begon het. Zo dichtte Hans Verhagen over Boulevard Evertsen nummer 12, het huis waar hij opgroeide. De regel is ook de tekst van een natuur stenen plaat die voor het huis in het trottoir wordt aangebracht. De plaat wordt zondag 26 maart om 16.00 uur onthuld. Die dag ver schijnt ook de nieuwe bundel van Hans Verhagen, Echoput Luchtkastelen getiteld. In Galerie Hannelore Meijaard aan de Hendrikstraat in Vlissingen wordt op 26 maart ook een expositie geopend van recente, niet eer der getoonde schilderijen van Verhagen.'De tentoonstelling duurt tot en met 17 mei. het verhaal van Kwarre zich zou kunnen hebben afgespeeld. Bram Kwekkeboom, afkomstig uit Arnemuiden en verbonden aan het Amsterdamse Theater Wederzijds, is aangetrokken voor de solovoorstelling. Het spelen in cafés is voor hem een nieuwe ervaring. „Voor mij is het een uitdaging. Ik speelde eerder tussen het publiek, maar dan zat het publiek in het decor. De ens cenering lag vast. Nu is het an dersom." „Het stuk komt zeer realistisch over, maar door een subtiele ver vreemding blijft het theater. Het bijzondere is dat mensen in hun eigen café zitten en tegelijker tijd in een andere omgeving te recht komen. Ze moeten het ge voel hebben dat ik erbij hoor, vandaai- ook dat de Zeeuwse taal een wezenlijk onderdeel van het stuk is. Het dialect staat voor geslotenheid, vijandelijk heid en tevens geborgenheid." Voor de Zeeuwse vertaling van 'Knötsj' is Jan Zwemer aange trokken. Zijn Oostkapelse ver sie. uitgebracht door boekhan del Fanoy in Middelburg, is na afloop van de voorstellingen te koop. De definitieve speellijst van Kwarre is nog niet bekend. Tot nu toe heeft een dertigtal ca fés in Zeeland zich aangemeld. Dinsdag en woensdag 28 en 29 maart (20 uur) worden try out- voorstellingen gegeven in het café van het Arsenaaltheater in Vlissingen. van onze verslaggever Ernstjan Rozendaal KAPELLE - Op een klein bord in de voortuin na duidt niets op de aanwezigheid van een galerie. Het huis van Piet Visscher ligt tussen de boomgaarden aan de rand van Kapelle, maar op zijn erf is geen fruitkweke- rij gevestigd. In een aan bouw achter zijn woning drijft hij galerie De Bock - genoemd naar de omgeving - en schildert hij zijn por tretten, landschappen en symbolische taferelen. De exposities die Visscher organiseert en de permanen te tentoonstelling van zijn eigen werk zijn niet in de eer ste plaats bedoeld om ko pers te trekken. „Daar doe ik het niet voor", erkent hij. „Ik hang die schilderijen alleen op. De verkoop is moeilijk. Ieder ziekenhuis en ieder ge meentehuis is tegenwoordig ook een galerie en daar zou den mensen dan liever naar toe gaan, omdat het vrijblij vender is dan hier." De na druk ligt op het contact met belangstellenden. Visscher schildert inmiddels een jaar of twaalf en zes jaar geleden begon hij zijn gale rie. Niet om zijn eigen werk zo nodig te exposeren - dat gebeurt elders ook wel - en dus ook niet voor de ver koop, maai- wel om over de schilderkunst te kunnen praten. „Laatst was er een vrouwtje van Kapelle dat hier nog nooit was geweest", vertelt hij. „Die zei: 'Ik wist niet dat hier zoveel te zien was.' Ze is haar kinderen nog wezen halen. Dat is leuk en daar gaat het mij om: dat ik dan iets kan vertellen over het werk en de schildertech niek." Visscher was fruitteler en werkte in de metaal, maar volgde na zijn vervroegde uittreding de kunstacade mie en sloeg aan het schilde ren. Galerie De Bock geeft een mooi overzicht van de vele genres die hij beoefent. Het liefst maakt Visscher symbolische taferelen. Zo hangt in de kleine expositie ruimte een schilderij waarin het ei symbool staat voor het huwelijk: 'allemachtig sterk en allemachtig broos tege lijk', zoals Visscher om schrijft. De geschiedenis en de cultuur vormen zijn inspi ratiebron. zijn thema's lopen uiteen. Is het de ene keer de menselijke hebzucht, een andere keer is het weer de emancipatie van de vrouw. Dorpskerken De galeriehouder maakt ook portretten, religieuze voor stellingen, expressieve schetsen en landschappen. Op het ogenblik is hij bezig met een serie Zeeuwse dorpskerken in de glaceer- techniek waarvan ook schil ders als Titiaan en Jan van Eyck zich bedienden. In de schemering lijken het duis tere taferelen, als er licht op staat weerkaatsen ze een overweldigende kleuren pracht. Ze moeten vaak worden overgeschilderd en de droog tijd is lang, vandaai- dat Vis scher aan verschillende ker ken tegelijk werkt. De bezoe ker kan de schilderijen in verschillende stadia aan schouwen, waardoor Vis scher zijn werkmethode per fect kan illustreren. „En dat boeit me gewoon." Piet Visscher van Galerie De Bock in Kapelle. Mieras Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. ropese Commissie het Europese Hof om een uitspraak vragen. Of de commissie zo ver wil gaan, is nog niet duidelijk. Het zou voor de eerste keer zijn dat Nederland voor een MER-procedure voor het Hof moet verschijnen. In Brussel hoopt men dat die drei ging voor Nederland genoeg is om overstag te gaan. De brilleninzamelaar Jac. van Voorenberghe ontvangt geen cent subsidie van de provincie voor zijn vele werk aan ontwik kelingssamenwerking. meldt de PZC van 9 maart. Hij valt buiten de maatstaven die door de Sta ten zijn vastgelegd. Ik zou haast durven te zeggen dat die maat staven dan niet deugen. Ik zelf zamel ook brillen, hoorappara- ten en andere dingen in voor Jac. En het is mij bekend hoeveel mensen in Ghana en andere ont wikkelingslanden er gelukkig mee gemaakt worden. Onlangs is een container met 55000 bril len en duizenden brilleglazen naar dat land verstuurd. In to taal is er in 1994 voor ruim 4 mil joen gulden naar arme landen gezonden. Ik denk dat er niet veel organisa ties zijn die dat voor elkaar krij gen. De grootste moeilijkheid zit in de verzendkosten, zo'n 9000,- per container. Hij moet dat o.a. door middel van giften bij elkaar zien te krijgen en dat is een erg moeiijke klus. Daarom is het voor mij totaal onbegrijpelijk dat zo'n iemand niet in aanmer king komt voor subsidie. De Sta ten moeten nog wel met de ver deling instemmen. Laten we ho pen dat ze de zaak terug recht trekken! M. de Troije Oude Rijksweg 98 Nieuw- en Sint Joosland Hooggezeten op hun bureaus toel en neerkijkend op het volk hebben ze dan besloten dat er nog een groep mensen is die wel eens in het zonnetje gezet mag worden (PZC 16 maart, slachtof fer Japanse bezetting). Op 4 mei aanstaande mogen ze dan ook meedoen met het spel en zal men ze toespreken. Hoe ontroerend. Negenenveertig jaar lang kon men zijn verhaal niet kwijt, en als je wat wilde vertellen was het antwoord: „Ja, maar wijDus mond houden en niet zeuren. 15 augustus 1945 was de datum en niet 5 mei 1945. Ik zal er niet bij zijn 4 mei, maar gedenk mijn familieleden en vrienden wel op de wijze zoals ik al 49 jaar doe en dat is niet op 4 mei. H.Zander Rustenburgplantsoen 36 Middelburg Na de vuilspuwerij van May- Weggen (CDA) over de heer Bol kestein (WD) heeft nu ook Hedy D'Ancona (PvdA) zich aangeslo ten (PZC 17-3-'95). Zeer onsympathiek en minder waardig. als je zo moet proberen je verlies goed te maken. De WD heeft een zeer grote over winning behaald, omdat Bolke stein op een open en democrati sche manier heeft verwoord wat bij de meerderheid leeft. Het is zeker niet zoals D'Ancona zegt, dat de WD-mening voort komt uit racisme en vreemdelin genangst. Tijdens de verkiezingscampag ne is door de WD duidelijk ver woord wat als 'Vreemdelingen probleem' wordt gezien door een meerderheid. Dit heeft de uit slag van de verkiezingen bewe zen. Het wordt tijd dat de verliezers doen wat de meerderheid van hen verlangt (dat is democratie). Daar worden ze met belasting centen rijkelijk voor beloond. Ook zullen zij de kiezers serieus moeten nemen en niet wegzet ten als domme volgzame Bolke- steiners. Ik denk zelfs dat de meeste kie zers, zonder dat ze daar Bolke stein voor nodig hebben, de pro blemen beter onderkennen dan verschillende politici die tot de verliezers behoren. M. van Lagen Heernisseweg 15 Goes Wallage (PvdA) en Maij (CDA) denken schijnbaar dat zij nog op verkiezingstoernee zijn, anders zijn hun giftige pijlen met be trekking tot het toelatingsbe leid buitenlanders richting Bol kestein (WD) niet te verklaren. Maij verwijt de WD met de ver kiezingen sterk te hebben inge speeld op onderhuidse gevoe lens in de samenleving. Maij ver geet voor het gemak dat zij in de verkiezingstijd hetzelfde deed. Door Bolkestein te vergelijken met Filip Dewinter (Vlaams Blok) trachtte zij Bolkestein zwart te maken als een soort 'Janmaat' figuur. Zij hoopte hiermede te bereiken dat het kiezersvolk zich zou afwenden van Bolkestein: duidelijk inspe len op sentimenten binnen de maatschappij. Oostlander (CDA) zegt dat Bol kestein inspeelde op de lagere instincten van de burger. Wallage heeft het weer over mee liften van Bolkestein met onfris se sentimenten a la Janmaat. Het is duidelijk dat zowel Wal lage als Maij de doorsnee kiezer zien als een manipuleerbaar we zen die bij verkiezingen veelal stemt naar rato van zijn lagere instinct of onfrisse sentiment. Wellicht is het niet bij hen opge komen dat een overgroot deel van het Nederlandse volk het absoluut oneens is met de onge limiteerde instroom van buiten landers waarvan maar een be perkt deel echt asielzoeker is. Dcit de rechtsprocedure der mate aangescherpt dient te wor den dat iedere binnenkomende pseudo-asielzoeker direct terug gezonden wordt. Bolkestein vertaalt deze lande lijke onvrede reeds lang in de po litiek, al ver vóór de verkiezin gen. Het is laakbaar en ondemocra tisch dat andere partijen aan ge voelens van het volk voorbij gaan en deze betitelen als lagere instincten en onfrisse sentimen ten. J. de Kuiper Dorpsstraat 33 Gapinge Voor de statenverkiezing sprak Bolkestein zich uit voor een har dere aanpak om de toestroom van vluchtelingen in te dammen zonder een alternatief aan te dragen. Maij-Weggen sprong bij na uit haar vel. Bolkestein eiste excuses. Bijval van de andere grote partijen kreeg ze niet. Zelfs het CDA liet haar gedeeltelijk vallen. Nadat de PvdA een grote neder laag leed, krijgt Maij-Weggen bijval uit die hoek. In de arme wijken zou de WD veel stem men hebben gekregen. Geen wonder, want het sociaal gezicht van de PvdA is mijns inziens weinig aantrekkelijker dan dat van de andere twee regerings partijen. Door 10 miljard extra te bezuinigen (ten koste van de armen) kon Kok premier wor den. Gevolg: Steeds meer poli tieke partijen. Eerst door toe doen van Brinkman werden de ouderenpartij opgericht en nu is er een grote kans dat de PvdA versnippert. Kiezersbedrog wordt ook afgestraft. Een grote versnippering zal ons land ook geen goed doen, maar zolang de partijen alleen maar oog hebben voor de economie is er weinig uitzicht voor de armen, WAO-ers, ouderen, studenten, gedupeerde boeren, gezonds heids- en ouderenzorg is - en wordt uitgehold. Huren en ener gieprijzen stijgen de pan uit. Uit spraken van politieke leiders dat ze begrip hebben voor de problemen, dat ze zich ook zor gen maken maai- verder de knip dicht houden, snijden geen hout. T. Tuitman Kaersemakerstraat 7 Zierikzee Ouders zijn verontrust over dis cussie gedoogbeleid stond er te lezen in de PZC van zaterdag 18 maart. Het is wel wat laat. maar zeer zeker terecht. Alleen denk ik, dat ze bij onze bestuurders aan het verkeerde adres zijn, want die maken zich drukker om een kunstenaars centrum van twaalf miljoen dan om de gezondheid van een paar van die (soft)drugs-gebruiker- tjes. En het is weer de zoveelste bevestiging van het feit. dat be stuurders niet weten (of willen weten) wat er onder de bevol king leeft en in de gemeente ge beurt. Ze willen gewoon niet we ten dat er in die zogenaamde koffieshops jongeren van 14, 15 en 16 jaar zitten, daardoor hun school niet afmaken en daar door straks geen werk kunnen vinden met alle gevolgen van dien. Burgemeester en wethouders zouden eens een avondje door hun stad moeten wandelen, als ze tenminste de weg weten, om met eigen ogen te zien waar we het hier over hebben. Maar het is natuurlijk veel gemakkelijker om te doen alsof een probleem niet bestaat, dan kun je "s avonds lekker in je parkje blij ven zitten. En waarom zou je je druk maken over mensen die je geacht wordt te vertegenwoordi gen. HA. Joosse Zusterstraat 51 Middelburg Als oud-Kloetingenaar las ik het artikel in de PZC van 16 maart over de kwestie Amicitia. Zoals u vaststelde wordt hierover al twaalf jaar gesproken, maar tot nu toe blijft het steeds bij praten én de dooddoener dat er geen geld is. Wat echter niet wordt gemeld is dat er twaalf jaar geleden een toezegging van de gemeente is geweest om te komen tot een nieuw dorpshuis. In 1986 was er al een miljoen gulden beschik baar maar dat is naar Wol- phaartsdijk gegaan. Twaalf jaar is Amicitia verwaarloosd en werd er alleen maar het noodza kelijkste gedaan om het draai ende te houden. Omdat het hui dige Amicitia alsmede De Terp yerkocht kan worden, wil de ge meente met dat geld een dorps huis neerzetten aan de rand van Kloetinge, naast het sportvel dencomplex. Een onzalig plan, gelet op de bereikbaarheid. Zoals de voorzitter van Dorpsbe langen opmerkte, heeft Amici tia. het oude schoolgebouw, ook een emotionele kant. Een geldkwestie kan het niet zijn, gezien de uitgaven die de gemeente zich permitteert in het centrum van Goes. Het is maar waar men de prioriteit legt. Ook Kloetingnaren betalen alle be lastingen braaf mee. J. Hoogstrate Binnenhof 39 Kloetinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 13