Zaamslag teert op oudgedienden Michel de Maat favoriet in Zwinstedenloop PZC Situatie Oostende lijkt nu al hopeloos Voetbalseizoen in beslissend stadium Wieier Trimbond gaat samenwerken met TMZ sport VRIJDAG 17 MAART 1995 28 Aanvaller Peter Jansen bezorgd over toekomst vierdeklasser ■weren iouman Clubkampioenschap test voor wielrenners van onze medewerker ZAAMSLAG - De erkenning van zijn kwaliteiten is er niet altijd geweest. Adriaan Nieu- wenhuijse. ooit spelend voor Oostkapelle en Hoek in de top van het zaterdagvoetbal, zei het bijna twee weken geleden na af loop van het duel tussen zijn team Kruiningen en Zaamslag treffend: „Peter Jansen is klas rijk, hij is met afstand de beste voetballer bij Zaamslag." Dergelijke complimenten zijn uiteraard mooi meegenomen, maar aan de andere kant rijst de vraag of de beweeglijke aanval ler uit Zaamslag wel alles uit zijn mogelijkheden heeft gehaald. Elf jaar speelt hij alweer in het eerste elftal van de zaterdag club. Eerst in de derde klasse, daarna een trapje lager. Peter Jansen, hij wordt binnenkort 28 jaar, heeft zich ontpopt tot een van de beste spitsen op zijn ni veau. Dit seizoen scoorde hij al dertien keer voor de zaterdag vierdeklasser, die afgelopen za terdag een gevoelig pak slaag kreeg van GPC: 5-0. Het ziet er naar uit dat hij zijn amateurvoetballoopbaan af sluit bij de club waarbij hij ooit als jonge speler begon. De aan valler heeft niet meer de behoef te om in de gunst van andere (ho ger spelende) clubs te komen. Die clubs hebben hem overigens tot op heden altijd over het hoofd gezien. ..Ik ben nooit be naderd door andere clubs. Och, zoveel verenigingen spelen in deze regi ook weer niet op een hoger niveau dan Zaamslag. Naar Hoek had ik bijvoorbeeld op mijn twintigste jaar best wil len gaan, want dan kan een spe ler nog meegroeien met het ni veau. Nu zou ik er tegenop zien om drie keer per week te trainen. Och... Ze zitten bij Hoek natuur lijk ook niet meer op mij te wach ten." Het is typerend voor de nuchter heid van Peter Jansen, die na zijn debuut in de hoofdmacht van Zaamslag bijna het kam pioenschap in de derde klasse mocht vieren. De 17-jarige Peter Jansen debuteerde in dat jaar op het middenveld. Op de slotdag ging de formatie van trainer Gerrit Emans (zijn eerste trai ner) bij Terneuzense Boys met 1- 0 onderuit, waardoor Zaamslag net naast de titel in de derde klasse greep. „Voor mij was het schitterend om mee te maken, want ik speelde dat jaar de laat ste vijf wedstrijden van de com petitie." De derde klasse bleek het hoogst haalbare niveau voor de zater dagclub uit Zaamslag. Een be slissingswedstrijd in de nacom- petitie tegen Kapelle vormde eind jaren tachtig de aanleiding- tot de degradatie naar de vierde klasse. De gemiddelde leeftijd 'van Zaamslag is inmiddels aardig opgelopen. De ploeg bestaat uit veel spelers van om en nabij de dertig jaar: Ko Ruijtenburg, Wim de Pooter. Jan de Zwarte. Ronnie van de Velde, Johan Haak, Henk Michels (ex-Axel) en uiteraard Peter Jansen zelf. Daarover maakt Jansen zich best wel zorgen. „Het heeft na tuurlijk te maken met de door stroming van de jeugd. Na mij zijn jeugdspelers die doorgebro ken zijn op één hand te tellen. Momenteel zitten Arjen de Koeijer en Emiel Elzinga erbij. Ook Ronald Dekker is nog vrij jong. De selectie blijft echter te lang teren op de ervaren voet ballers. Zij zullen op een gegeven moment moeten plaats maken, maar voor wie?", vraagt Jansen zich bedenkelijk af. Ook dit seizoen haakten bij Zaamslag enkele spelers af. Kees de Putter bijvoorbeeld, een meer dan bruikbare la-acht die plotseling stopte. Ook Peter Dees is na een operatie aan de kruisband van zijn knie niet lan ger meer beschikbaar voor de ploeg van trainer Wilfried Bo- gaert. Daarbij verloopt het gene zingsproces van oudere spelers vaak moeizaam. Johan Haak kreeg een slepende rugblessure en Bram Dekker werd eerder dit seizoen al geveld door een bles sure. De doelman moet tegen woordig door verandering van werk verstek laten gaan. De situatie bij Zaamslag houdt ook Jansen bezig. Heeft de club nog toekomst? „De betere jeugdspelers (Tissink en Zegers) zijn naar Terneuzen vertrokken. Het gat tussen de senioren en de junioren is altijd al te groot ge weest. Van de talenten die zijn weggegaan moet men afwach ten of ze ooit terugkomen. Ter- neuzen belooft deze jongens toch ook het een en ander. Bij Zaamslag storten we onze pre mie in een pot, die bestemd is van onze medewerker TERNEUZEN - Voor KV Oos tende wordt de situatie steeds hopelozer. De kustploeg debu teerde vorig seizoen verdienste lijk op het hoogste niveau. Dit seizoen is echter een aaneen schakeling van slechte resulta ten met als absoluut dieptepunt het verlies van afgelopen zon dag, thuis tegen Club Luik. De kloof naar de nummer drie van onderen, Cercle Brugge, bleef daardoor vier punten. Tegen Club Luik speelde KV Oostende ondermaats. Aan voerder Bart de Waele vertelde na die wedstrijd: Er stond geen ploeg in het veld. Het is triest wat er is gebeurd. We verliezen van een ploeg die notabene nog geen enkel punt had behaald in een uitwedstrijd. Wat erger is: het verlies was nog terecht ook. We konden nauwelijks de bal in de ploeg houden, laat staan dat we een kans konden creéren. We staan nu in een bijna hopeloze si tuatie." Voor Eendracht Aalst kan het seizoen al niet meer stuk. Na de overwinning op FC Antwerp staat de ploeg van trainer Jan Ceulemans zelfs op de vierde plaats en lijkt deelname aan Eu ropees voetbal plotseling haal baar. Een debuut om van te wa tertanden. Zondag staat de thuiswedstrijd tegen KV Meche- len op het programma en daarin kan de hoge positie geconsoli deerd worden. Stand Stand. Luik 26 18 5 3 41 42-18 Anderlecht 25 17 5 3 39 63-23 Club Brugge 23 14 4 5 32 51-21 Eendr. Aalst 25 12 4 9 28 52-50 Germ Ekeren 24 10 7 7 27 45-29 Sint Truiden 26 8 11 7 27 28-30 Lierse 24 10 6 8 26 37-40 Lommei 25 9 8 8 26 29-29 Beveren 26 8 9 9 2o 32-36 Charleroi 26 8 9 9 25 25-32 KV Mechelen 26 9 6 11 24 34-34 Seraing 26 8 8 10 24 39-36 RWDM 26 8 8 10 24 30-32 AA Gent 25 8 6 11 22 27-39 Antwerp 26 8 5 13 21 37-43 Cercle Brugge 26 6 6 14 18 31-46 KV Oostende 26 3 8 15 14 26-60 Club Luik 25 4 5 16 13 28-58 Programma: Vrijdag: Lommel-Char- leroi. Zaterdag: Lierse-Sint Truiden. Cercle Brugge-RWDM, AA Gent-KV Oostende, Club Luik-Seraing. Beve- ren-Club Brugge. Anderlecht-Ant- werp. Zondag: Germinal Ekeren- Standard Luik. Eendracht Aalst-KV Mechelen. Stichtingsbestuur timmert behoorlijk aan de weg voor een onderonsje", vertelt hij. Peter Jansen begon destijds als aanvallende middenvelder on der Gerrit Emans. Daarna volg den achtereenvolgens Ben Pau wels, Jan de Block en Kees Kem- pe (binnen een jaar), Wim Jan sen en Wilfried Bogaert. De laat ste jaren ambieert hij een rol als diepste spits en dat gaat Jansen goed af. Hij bezit iets explosiefs en bovendien is hij kopsterk. Het huidige niveau van de vier de klasse schat hij vrij hoog in. „Kogelvangers, Dauwendaele en SKNWK zijn goed voetbal lende ploegen. Zij kunnen zo in de derde klasse mee. Voor ons is het seizoen eigenlijk al gedaan. Als we ooit de stap naar de derde klasse hadden kunnen maken, dan was dat twee jaar geleden. In de nacompetitiè sneuvelden we toen tegen Rillandia. Ik ben bang dat er voor Zaamslag voor lopig geen promotie meer zal in zitten." van onze voetbal medewerker TERNEUZEN - Met het vorde ren van het voetbalseizoen neemt ook de spanning toe. Ter- neuzen en AZW zijn nog in de race voor de titel en HVV'24, Breskens en Steen moeten alle zeilen bijzetten om niet te de graderen. De competitie is aan zijn achttiende speeldag toe, met op het programma onder meer: Dongen-HVV'24, WHS- AZVV, Dosko-Terneizen en Breskens-Unitas'30. HVV'24 HVV'24 leed vorige week op ei gen veld een even ruime als ver rassende nederlaag tegen mede- degradatiekandidaat- DESK. Op de 1-4 viel echter weinig af te dingen, omdat DESK zich veel gretiger toonde dan HVV en ook beter speelde. „Wij waren ge woon heel slecht", vond verdedi ger Pascal de Block daags na de wedstrijd nog. „Geen beetje voetbal zat er in." Vanzelfsprekend bracht de ne derlaag HW nog meer in de pro blemen dan het geval al was. Met nog vijf wedstrijden te spe len is HVV samen met RKTVV laatste, op één punt van DESK en op twee punten van MOC'17 en Dongen. „We mogen vanaf nu geen punt meer verliezen", heeft De Block al uitgerekend. „Een gelijkspel volstaat zelfs al niet meer." De geringe achterstand op een aantal anderen houdt HVV voor lopig nog op de been. Zó groot zijn de krachtsverschillen ook niet. Maai' voorwaarde is wel - al dus De Block - „dat we nu einde lijk eens gaan winnen en ook be ter gaan spelen." Zondag aanstaande kan de zon al weer een beetje gaan schijnen als de uitwedstrijd tegen Don gen gewonnen wordt. In Hulst werd het eerder dit seizoen 2-2, maar van dat duel weet de ver dediger zich nauwelijks nog iets te herinneren. „We moeten win nen, zo eenvoudig is dat. Vanaf nu is elke wedstrijd nu eenmaal een hele moeilijke." Bij HVV keert Jurjen Swiers terug in de basis, maar ontbreekt wellicht Dennis Rietjens, die tegen DESK uit het veld werd ge stuurd. Terneuzen Terneuzen behaalde uit tegen Unitas'30 het resulaat, waarvoor vooraf getekend was. De i-1 kwam echter tot stand in een wedstrijd, die het predikaat top per allerminst verdiende, en vooral dat was teleurstellend. „Je kon zien dat we allebei aan een punt genoeg hadden: wij om onze voorsprong te behouden. Unit-as om tweede periodekam pioen te worden.", verklaarde Temeuzen-doelman André de Letter naderhand het matige ni veau. „Daarom ook werd het een hele saaie wedstrijd." De strijd bovenaan de ranglijst lijkt hoe dan ook in het voordeel van Ter neuzen beslist, maar: „Theore tisch is er nog van alles moge lijk", weet De Letter, die er ech ter ook van uitgaat, dat Terneu zen het nu niet meer weggeeft. Zondag speelt Terneuzen uit te gen het laaggeklasseerde Dos- ko, waarvan in de heenwedstrijd met 5-0 gewonnen werd. Uit gangspunt is dan ook de volle winst. „We moeten er voor zor gen dat we zo snel mogelijk onze punten pakken", aldus De Let ter. „Hoe eerder het gebeurd is, hoe beter." Michel de Vries is zondag weer beschikbaar, maar nu dreigt weer voor Edwin Hage een schorsing. Een vraagteken is ook Ralf Baumgarte, die vorige week betrokken was bij een auto ongeval. Breskens Onwillekeurig rees vorige week de vraag of Breskens dit seizoen nog te redden is. De ploeg van Bert Pentury verloor op eigen veld met 2-0 van Roosendaal en werd daardoor teruggeworpen naai- een plaats nét boven de de gradatiezone. „Eerlijk gezegd denk ik dat we er na vorige week een kruis mogen doorhalen", zei doelman Nico Knol eerder deze week. „Het blijft huilen met de pet op, niet alleen qua voetbal maar ook qua beleving. Ik heb sterk de indruk dat vier, vijf spe lers uitgaan op dit moment be langrijker vinden dan het voet bal. Bovendien: als je zo vaak als wij met maar zes, zeven man kunt trainen komt er een mo ment waarop het ophoudt. Dat moment is inmiddels wel erg dichtbij." Zondag speelt Breskens thuis tegen Unitas'30. de nummer twee van de ranglijst waarvan uit met 7-1 verloren werd. De Bressiaanders kunnen voor dat duel terugvallen op de ploeg, die de laatste weken in actie kwam, maar veel hoop heeft Knol voor dat duel niet: „Als de instelling niet verbetert zijn we zondag kansloos." AZW AZW was vorige week concur rent Bruse Boys in alle opzich ten de baas, maar scoorde niet. Een 0-0 was het logische gevolg. „Het was lang geleden dat we zó goed gevoetbald hebben", vond Paul van Kouteren na afloop. „Het enige waaraan het ontbrak waren de doelpunten. Ongeloof lijk eigenlijk, als je zag hoeveel kansen we kregen." Met een één veriiespunt minder dan Bruse Boys en met nog slechts vier wedstrijden te gaan hebben de Zeeuws-Vlamingen het kampioenschap niet meer in eigen hand. „Bruse Boys heeft nu de beste papieren", beseft Van Kouteren. „Onze enige kans is nog dat zij een van de komen de weken één of twee punten la ten liggen." Morgen (zaterdag) gaat AZW op bezoek bij WHS. dat welis waar laag geklasseerd staat, maar eerder dit seizoen in Axel gelijk speelde: 2-2. „Er is geen enkele garantie dat we morgen winnen", aldus Van Kouteren, die opnieuw een hele waslijst ge blesseerden heeft. Bovendien is Hans Bakker vanwege zijn werk niet beschikbaar en dreigt voor Wilco Broekhoven een schorsing van één wedstrijd. Vierde klasse In de vierde_ klasse van het zon dagvoetbal wordt de situatie on deraan de ranglijst steeds nij pender voor Steen. Met nog vijf wedstrijden op het programma moet de ploeg van Peter van de Boogert in elk geval minimaal twee punten goedmaken op Zee- landia en drie op Sluiskil om de gradatie te ontlopen. „Het wordt heel moeilijk", zei Van de Boog ert vorige week al na de 2-0-ne- derlaag tegen Koewacht. „We hebben het nog wel in eigen hand, maar we zullen ééns een begin moeten maken met een goeie reeks." Zondag speelt Steen uit tegen Philippine, dat met het oog op de nacompetitie nog altijd op de vierde plaats aast en dus ook nog alle belang heeft bij het verdere competitie verloop. Van Steen's belangrijk ste concurrenten spelen er zon dag twee tegen elkaar: Sluiskil en Zeeland Sport (in Sluiskil). Hoofdplaat, ook nog altijd niet zeker van zijn zaak, gaat op be zoek bij Axel en Koewacht moet naar Walcheren. Middenmoter Vogelwaarde speelt voor eigen publiek tegen koploper Zierik- zee, dat d.e titel zo' langzamer hand binnen bereik weet. In de vierde klasse van het zater dagvoetbal mag Terneuzense Boys weinig hoop koesteren met de uitwedstrijd tegen lijstaan voerder Kogelvangers in het vooruitzicht. „Daarom ook was de overwinning op Krabbendijk zo belangrijk", zei trainer Wim Pauw al. Zaamslag, dat al veilig is, speelt op eigen veld tegen middenmoter NOAD'67. Het programma: Morgen (zaterdag); Eerste klasse: Lunteren - Hoek. Der de klasse: WHS - AZW. Vierde klas- se: Zaamslag - NOAD'67 en Kogel vangers - Terneuzense Boys. Zondag: Tweede klasse: Dongen - HW'24. Derde klasse: Dosko - Ter neuzen en Breskens - Unitas'30. Vier de klasse: Walcheren - Koewacht. Sluiskil - Zeeland Sport, Philippine Steen, Axel - Hoofdplaat en Vogel waarde - Steen Eerste klasse afde ling: Hulsterloo - Renesse.Corn Boys Oostburg. IJzendijke - Ria W. Honte- nisse - Clinge en Robur - Graauw Doelman Nico Knol van Breskens: „Ik heb sterk de indruk dat vier. vijf spelers uitgaan op dit moment belangrijker vinden dan het voetbal. foto Charles Strijd foto Peter Nicolai Peter Jansen (rechts) troeft een speler van Kruiningen af. van onze medewerker BRESKENS - Zondag wordt in Sluis de tweede uitgave van de Internationale Zwinstedenloop gehouden. De eerste editie van vorig jaar was voor het bestuur van de stichting Zwinsteden loop een sprong in het duister, maar het pakte erg goed uit. Penningmeester Jaap Ooster ling is nog verbaasd over het succes en de gevolgen daarvan. De sponsors stonden voor dit jaar in de rij. De organisatoren konden dankzij de extra inkom sten enkele toppers naar Sluis lokken. Het bestuur van de stichting Zwinstedenloop pakte het vorig jaar bij de wedergeboorte van de Zwinstedenloop groots aan. Het wist uit eigen ervaring wat een deelnemer van een wedstrijd verlangde. Voorzitter Frank Verschorre en zijn mensen had den hun zaakjes dan ook uitste kend voor elkaar. In Sluis was zelfs aan het publiek gedacht. De plaatselijke middenstand was immers dichtbij en een dweilorkest zorgde voor extra sfeer. De deelnemers zelf kregen een van de mooiste parcoursen uit de regio onder de voeten: vrij vlak, dus zeer snel en - het be langrijkste - autovrij. Met het via een sponsor aantrekken van de Belg Geert de Ruddere had de organisatie zich zelfs al weten te verzekeren van een klinkende eerste winnaar van de Interna tionale Zwinstedenloop. Toch bleek de loop nog voor ver betering vatbaar. „Wij vonden dat we met de start aan het be gin van het Jagerspad toch nog iets te ver van het centrum ver wijderd zaten", vertelt Jaap Oosterling, penningmeester van het stichtingsbestuur. „Ideaal voor ons zou natuurlijk de Paar- demarkt zijn, maar dat heeft zo'n impact op allerlei andere za ken. Dat is niet te doen. Zondag starten we echter vanaf het Wal- plein, vlak bij de Kaai. Dat is toch al een heel stuk interessan ter voor het publiek en dus ook de middenstand." Minpunt In het parcours zelf hoefden geen wijzigingen te worden aan gebracht. Daarover waren de reacties vorig jaar louter posi tief. „Het enige minpunt was het keerpunt van de 10 kilometer loop. De snelsten op die afstand moesten tussen de langzamere deelnemers op de halve mara thon door terug. Dat trachten we dit jaar te voorkomen door de 10 kilometer vijf minuten later van start te laten gaan", aldus Oosterling. Penningmeester Jaap Ooster ling heeft ervaren dat de eerste Zwinstedenloop is aangeslagen. Vorig jaar moest hij nog dagen op pad om sponsors te werven, dit jaar blijken staan ze wel haast in de rij. „Zo'n 130 bedrij ven hebben voor de 200 prijzen gezorgd, die we na afloop onder de deelnemers verloten", vertelt hij. Jaap Fremouw hield zich bezig met het aantrekken van sterke atleten. Al snel kwam hij erach ter dat Zeeuws-Vlaanderen een stuk toegankelijker is voor de Belgen als voor de Hollanders. „We hadden graag John Ver- meule aan de start gehad, maar hij kon niet. Maar ik denk dat we met Michel de Maat ook heel blij mogen zijn." Fremouw zegt het bijna terloops, maar realiseert zich dat De Maat een kei is. De atleet uit Vlaardingen liep vorig jaar de halve marathon nog in 1.04.30 en op de marathon zette hij een tijd van 2.15.23 neer. De Zwinstedenloop zou wel eens de laatste halve marathon kunnen zijn die Michel de Maat in wed strijdverband loopt. Hij heeft immers al te kennen gegeven, dat hij na de Westland Marathon op 8 april gaat afbouwen. De Maats grootste concurrenten in de Internationale Zwinste denloop komen uit België. Mar- nix Goegebuer is namelijk ook een kanshebber op de zege. Goe gebuer imponeerde op 8 januari nog in de halve marathon in Eg- mond door in een tijd van. 1.04.37 als negende over de meet te gaan. Op de marathon heeft hij tot nu toe de beste Belgische sei zoensprestatie neergezet door in Marokko 2.14.10 té lopen. Op het ogenblik is Marnix Goegebuer in training voor de marathon van Antwerpen, waar hij op 9 april rond de 2.10, 2.12 wil uitko men. Fremouw verwacht ook veel van Chris Verbeeck uit Stekene en Geert de Ruddere, de winnaar van de eerste editie in 1.07.27, is ook weer van de partij. Jaap Oosterling: „Interessantere startplaats in Sluis." foto Peter Nicolai van onze wielersportmedewerker SLUISKIL - Het wielerseizoen begint zachtjesaan op gang te komen. De eerste wedstrijden zijn alweer verreden en som mige renners hebben al bewe zen vroeg in een goede vorm te verkeren. Morgen, zaterdag, kunnen de amateurs-A van de wielerclubs Theo Middelkamp en wv Zeeuws-Vlaanderen op nieuw bekijken hoe de vlag er voor staat. In Sluiskil houden dan de twee clubs de strijd om de veren igingstitels. Na een onderbreking van een jaar hebben beide clubs elkaar weer gevonden en houden ze de club titelstrijd weer in een geza- melijke wedstrijd. Jaren achter- van onze wielersportmedewerker TERNEUZEN - De Wieier Trimbond Zeeuws-Vlaan deren gaat dit jaar nauw samenwerken met de stich ting Trimbelangen Midden-Zeeland. Zo zal er dit jaar een Zeeuws klassement worden gehouden en zal een drietal wedstrijden in Zeeuwsch-Vlaanderen meetellen voor het klassement van de TMZ. Op deze wijze hoopt het bestuur van de Wieier Trim bond de teruglopende belangstelling van met name de renners tegen te gaan. In een aantal wedstrijden ging vorig jaar slechts een handjevol coureurs van start waardoor er van enige strijd geen sprake was. Voor het Zeeuws klassement zullen acht wedstrijden meetellen. Zowel in Zeeuws-Vlaanderen als boven de Westerschelde komen hiervoor vier wedstrijden in aanmerking. Nast deze klassementen zullen alle wed strijden die onder de vlag van de WTB worden verre den meetellen voor het klassement van deze trim bond, die overigens nog steeds op zoek is naar een nieuwe voorzitter. Michel den Dunnen (die slechts één jaar praeses is geweest) trad terug omdat hij zich niet kon verenigen met een aantal zaken zoals bijvoor beeld de categorie-indeling, die voor dit jaar niet ge wijzigd is. Alleen voor de wedstrijden in samenwer king met TMZ zal de categorie-indeling van deze bond van toepassing zijn Ook dit jaar springt de Omloop van Zeeuws-Vlaande ren er overigens weer uit in de kalender van de WTB. Deze meerdaagse voor de trimmers wordt gehouden van 14 tot en met 17 mei. Op zaterdag 20 mei staat de Omloop van Groot Hulst geprogrammeerd. Boven dien kunnen de trimmers deelnemen aan de zomer avondcompetitie zoals die op woensdag 5 april van start gaat in Sint Jansteen. April: 2 Graauw. 5 zomeravondcompetitie. 19 zomeravond competitie, 29 Sint Jansteen Mei: 10 zomeravondcompetitie. 12 Overslag. 14 t/m 17 Omloop van Zeeuws-Vlaanderen, 20: Omloop van Groot Hulst, 24 zo meravondcompetitie. 30 Hulst. Juni: 6 IJzendijke, 7 zomeravondcompetitie. 18 Sint Jansteen. 21 zomeravondcompetitie Juli: 3 Westdorpe. 5 zomeravondcompetitie. 9 Heikant. 15 Schoondijke (ópen ZK>. 29 Het Zand. Augustus: 12 tijdrit Het Zand tonder voorbehoud), 20 Noord straat. 26 Hengstdijk. September: 3 Koewacht. 9 Overslag (open NKi. 10 Lamswaar- de. 12 Nieuw Namen, 30 Temeuzen (tijdrit). Oktober: 3 Hulst een sloegen de clubs de handen ineen en organiseerden bij toer beurt het clubkampioenschap. Vorig jaar werd deze spiraal ech ter doorbroken toen 'Middel kamp' aan de beurt was e beslo ten werd om dit kampioenschap te houden tijdens het criterium van 's-Heerenhoek. „Dat vonden de renners van Zeeuws-Vlaande ren geen goede zaak. Een club kampioenschap moet gehouden worden met alleen renners van beide clubs en niet als wedstrijd in een wedstrijd. Er zou daar door sprake kunnen zijn van koersvervalsing. Vandaar dat wij toen een apart clubkam pioenschap hebben gehouden", vertelt Luciën de Smit, voorzit ter van de sportcommissie van de wv Zeeuws-Vlaanderen. De Smit is overigens blij dat de clubs weer samenwerken en er daardoor een wedstrijd met een aantrekkelijk deelnemersveld kan worden gehouden. Het is overigens nog afwachten welke renners er aan de start zul len verschijnen in Sluiskil om dat zaterdag ook de eerste wed strijd in het kader van de top- competitie, de Dokkumer Wou denomloop, wordt gereden. De verwachtig is dat een aantal ren ners van beide clubs daar aan zullen meedoen. „Natuurlijk is dat jammer. Enkele renners die reeds in vorm zijn zullen er daar door niet bij zijn. We hadden echter geen andere datum be schikbaar". aldus De Smit. die desondanks op een goede wed strijd rekent. De wedstrijd in Sluiskil begint om 14.30 uur; de renners hebben dan 80 kilometer voor de wielen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 50