uitstel sluiting Maartenshof bij horecastrijd Geen PZC zeeland woensdag 15 maart 1995 bA Patstelling dreigt rond straatfestival 095 Terneuzen wacht met uitvoering van eigen drugsbeleid Paauwenburg Zuidoost bijna af doen u deze w l een fruitig aar doen u deze week heen fruitig aanbod EuropaTuin Middelburg lonkt naar toerist met kortingpas Rotterdammer moet half jaar gevangenis in voor beroving Gs: langer openhouden om dreigende vertraging wozoco inhumaan Wethouder zet zich in voor kerstmarkt oude stijl Wij van Euri Wij van EuropaTuin: van onze verslaggever SINT MAARTENSDIJK - De sluiting van het bejaardenoord Sint Maartenshof kan niet wor den uitgesteld, ondanks drei gende vertraging in de bouw van een nieuw woonzorgcom plex in Sint Maartensdijk. Dit antwoorden gedeputeerde sta ten op een vraag van statenlid ir D. Eveleens (PvdA). Ook ont kennen gs dat zij 'hardnekkig' zouden vasthouden aan een ei gen taxatie van de grondprijs. van onze verslaggever TERNEUZEN - De gemeente raad van Terneuzen heeft vo rige maand een notitie over het te volgen drugsbeleid aangeno men, maar b en w wachten nog even met het uitvoeren van de eigen voorstellen. Zo wijst het college voorlopig de twee in de Scheldestad te gedogen koffie shops nog niet aan. Eerst moet duidelijk zijn wat de andere Zeeuws-Vlaamse gemeenten met de voorstellen van de com missie Van der Doef doen. Daarnaast willen b en w weten wat de gevolgen zijn van een uit spraak van de Middelburgse be stuursrechter vorige week, zei burgemeester R. Barbé dinsdag avond tegen de leden van de commissie algemeen bestuur en openbare orde. Rechtbankpresi dent mr H. van Breda besliste onder meer dat de gemeente Hulst een horecavergunning voor een pand waar soft drugs worden verkocht, mag weigeren op basis van te vernachten over last. Burgemeester Barbé tot de com- Concert - De driemansforma tie Tree Funk Concept treedt morgen, donderdag, op in café De Pompe in Goes. Het concert begint om 22.00 uur. De groep presenteerde onlangs de debuut- cd 'Out There' VLISSINGEN - De Bloemen- buurt en het zuidelijk deel van de Schildersbuurt in Vlissingen moeten vanaf 24 maart het huis houdelijk afval ook gescheiden aanbieden. De bewoners heb ben een groene bak voor het groente-, fruit- en tuinafval en een grijze bak voor het restafval ontvangen. Wie vragen heeft die veel hoger uitvalt dan een tegentaxatie van grondeige naar SVRZ. Gs antwoorden Eveleens dat zij 'juist een voor stel hebben gedaan dat de im passe kan doorbreken'. Punt is dat het Maartenshof per 1 januari volgend jaar dicht moet. Problemen over de grond prijs rezen al in november vorig jaar en de impasse is nog steeds niet doorroken. De provincie heeft de grondprijs laten taxe ren op zo'n 1,1 miljoen, terwijl een tegentaxatie van de Stich ting voor Regionale Zorgverle- missieleden: „Die uitspraak is duideüjk afwijkend van het lan delijk beleid en de gedachten van de meerderheid van de Tweede Kamer. Wij hebben als gemeente Terneuzen daarom ook om de schriftelijke motive ring van de rechtbank gevraagd en willen binnenkort nog eens overleggen met het Openbaar Ministerie om te horen hoe het justitieel beleid gevoerd gaat worden." Straatverbod De bestrijding van drugsover last in Terneuzen wordt overi gens niet op een laag pitje gezet. De commissieleden toonden zich stuk voor stuk tevreden over een aanpassing van de Al gemene Plaatselijke Verorde ning om dealers en gebruikers van drugs een straatverbod van maximaal vierken op te leggen. De politie kan daardoor, als de burgemeester daartoe opdracht geeft, beter optreden tegen 'no toire overlastbezorgers'. Barbé wees de commissieleden ook op het succes van de aanpak van horeca-ondernemers die 'schijnbeheer' over hun zaak voeren, waardoor het etablisse ment gesloten kan worden. De oprichting van een distrietson- dersteuningsteam bij de politie leidde maandagavond boven dien tot de inbeslagname n een hoeveelheid drugs met een straatwaarde van twee ton. over de gescheiden inzameling kan vandaag (woensdag) tussen 15.00 en 20.00 uur terecht in de Oranjeschool aan de Bloemen- laan. Nagenoeg de gehele gemeente Vlissingen kent nu gescheiden inzameling van het huishoude lijk afval. De Scheldebuurt en het gebied van de Wilhelmina- ning (SVRZ) zo'n vier ton lager zou uitvallen. Gs zeggen in dit soort gevallen nooit met. zulke contra-taxaties te werken, maar stelden vorig jaar al voor het ver schil in drieën te delen. Provin cie, gemeente en woningbouw vereniging Beter Wonen (die het nieuwe complex wil bouwen) zouden in die variant geld be schikbaar moeten stellen. Het straat tot en met Het Eiland krij gen in april of mei de groene en grijze afvalbakken. Alleen in de binnenstad - in het gebied tus sen de Aagje Dekenstraat. Coos- je Buskenstraat, Boulevard de Ruyter, Nieuwendijk. Zeilmarkt en Wilhelminastraat - blijft het ophalen met vuilniszakken voorlopig bestaan. Thoolse gemeentebestuur voel de zich daartoe echter niet ge roepen. 'De provincie hoeft bij de onder handelingen qua opbrengst toch niet het onderste uit de kan te halen', zo vraagt Eveleens zich af, doelend op de hogere grond prijs. Hij stelt daarom voor dat de partijen gezamenlijk op zoek zouden moeten gaan naar een van onze verslaggeefster VEERE - Wethouder M. Brou wer-te Roller (cultuur) gaat zich inzetten voor de terugkeer van de Veerse Kerstmarkt oude stijl. De achtste kerstmarkt in de Grote Kerk werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd door een evenementenbureau (Opus uit Goes) nadat de Stich ting Kerstmarkt Veere er na ze ven jaar de brui aan gaf. Een groot aantal Veerse onderne mers was niet tevreden over de nieuwe, soberdere opzet van het evenement. Een gebrek aan opvolgers in de organisatie en onderlinge me ningsverschillen over de opzet van de markt waren destijds de redenen voor het afblazen van de kerstmarkt. Toen Opus kwam met een initiatief waarin ook het culturele aspect aan dacht kreeg, verleende de ge meente toestemming onder het motto: beter iets dan niets. Volgens wethouder Brouwer was het enorme gesjouw tijdens het opzetten van de markt iets waai- steeds meer standhouders tegen opzagen. Daarom ziet zij iets in een samenwerking tussen het evenementenbureau en de Stichting Kerstmarkt Veere. ..Ik denk aan een soort mengvorm in goede harmonie. Maar daarvoor moeten de geesten wel rijp wor den gemaakt. Dat zie ik als een taak van de gemeente." Alle neuzen Ton Kroese. voorzitter van de stichting, meldt dat het comité het opzetten van de kerstmarkt al intern heeft besproken. Vol gens hem is de organisatie best bereid opnieuw de schouders er onder te zetten. „Maar alleen als alle neuzen in dezelfde richting wijzen." Reacties van de Veerse ondernemers heeft de stichting nog niet gehad. Ondertussen speelt ook nog een onenigheid tussen een voorma lig bestuurslid van de stichting. J. Mosmans, en de gemeente. Begin 1994 vroeg de ondernemer medewerking aan plannen om in de wintermaanden meerdere evenementen te laten plaatsvin den in de Grote Kerk. De ge meente wees dit af omdat zij de discussie van de hogere overhe den over de invulling van de Grote Kerk niet wilde doorkrui sen met een tijdelijke 'commer ciële' invulling van de kerk. Mos mans vindt het onterecht dat Veere wel heeft meegewerkt aan de commerciële activiteiten van het evenementenbureau. nieuwe taxateur. Dat zien gs echter niet zitten. Uitstel van sluiting is volgens gs niet aan de orde omdat langer wachten met overplaatsing van de laatste zeventien bewoners van het Maartenshof 'inhu maan' zou zijn. Ook zou verder uitstel in strijd zijn met de Wet op de bejaardenoorden. Overigens komen de gemeente Tholen. Beter Wonen en de SVRZ als het goed is binnen en kele weken met een gezamenlijk voorstel richting provincie. Daaruit zal moeten blijken hoe het nieuwe complex eruit moet zien en hoe dat gefinancierd moet worden. Ook komt dan het hoofdstuk grondprijs weer aan de orde. van onze verslaggever VLISSINGEN - „Het zal erom spannen", zegt H. J. Hut van ca fe The Iloppit in Vlissingen. De kroegbazen van de Nieuwen dijk en de Walstraat voerden maandag overleg met de Cultu rele Raad Vlissingen over hun medewerking aan het Straat festival. Zij dreigen hun mede werking aan het jaarlijkse festi val te staken als er niet aan hun wensen wordt voldaan. „We zijn nog steeds aan het onder handelen, maar het is een fikse strijd", aldus Hut. „Het dreigt een beetje een patstelling te worden." Voor de Culturele Raad Vlissin gen wordt het elk jaar zwaarder. De subsidiekraan voor het druk bezochte evenement wordt steeds verder dichtgedraaid. Aan de andere kant wil de orga nisatie geen afbreuk doen aan de kwaliteit van het festival. Vorig jaar moesten de grote podia en bekende namen plaatsmaken voor kleinere optredens van minder bekende artiesten. Dit jaar is er zelfs sprake van dat het festival, dat voorheen bijna twee weken duurde, wordt gecompri meerd tot drie dagen. Om de financien rond te krijgen probeert de Culturele Raad alle mogelijke geldbronnen aan te boren. Het Arsenaaltheater werd vorig jaar als locatie toege voegd. zodat entree kon worden geheven. De horeca financierde de afgelopen jaren op indirecte van een medewerkster MIDDELBURG - De politie rechter in Middelburg heeft een 29-jarige Rotterdammer bij ver stek veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk voor diefstal met geweld. Hij stond 17 augustus vorig jaar in Vlissingen in de rij bij een geld automaat en wachtte tot het geld van degene die voor hem' stond uit de muur kwam, waar op hij dat onmiddellijk weg griste. De man pakte vervolgens een fiets af van een meisje dat naast haar fiets met een vriendin stond te praten. De dief had het ongeluk dat een attente burger de achtervolging inzette, waar na deze met hulp van twee stads- wijze de optredens. Café-uitba ters pachtten gratis grond, waarbij ze een afgesproken deel van de inkomsten afstonden aan de organisatie. De winst was voor de cafs. Dat gebeurde voor al bij het Dijktheater. De horeca ondernemers van de Nieuwen dijk en de Walstraat vinden nu dat ze daardoor in hun eigen zaak 'te weinig rendement' heb ben en eisen daarom een mu- zieklocatie dichter bij hun zaak, bij voorkeur op de Zeilmarkt. Doorgaan „Dat wordt niet opgepikt. Ze willen zelf alle touwtjes in han den houden", vindt woordvoer der Hut. die niet wil spreken van een dreigende boycot, „Wij zijn- niet tégen het festival. Wij werken alleen niet mee als de Culturele Raad niet aan bepaal de dingen tegemoet komt. Wij willen het festival meer in de stad hebben en niet op het Dijk theater." Mocht het festival in derdaad maar één weekeinde duren, dan is de horeca bereid zelf het feest langer te laten du ren. „Wij willen het nog graag een weekje door laten gaan, maar dan op commerciële basis. Onze bedoeling is een festival met een breed karakter", aldus Hut. Klaas Overdam van de Cultu rele Raad Vlissingen wil geen mededelingen doen over het ge sprek van maandag. „Daar ga ik niet over discussiëren via de krant." wachten de man te pakken kreeg. Toen de Rotterdammer op het politiebureau zat, verniel de hij in de verhoorkamer een ruit van een luchtrooster en ramde hij een stoel kapot. De man was vorige zomer te gast. bij een Vlissinger uit de drugsscene. De Rotterdammer had al een reeks berovingen op zijn straf blad staan en daarmee hield offi cier van justitie rekening bij zijn eis. De politie wil de op het bu reau aangerichte schade, ten be drage van 393 gulden, vergoed zien. Die schadevergoeding ver werkte de officier in zijn eis als bijzondere voorwaarde bij het voorwaardelijk deel van de straf. Het vonnis was. zoals gebruike lijk bij verstekzaken, geheel con form de eis. Als de dader niet be taalt. moet hij de twee maanden voorwaardelijk ook uitzitten. Druif De bekende (en lekkere) blauwe druivesoort "Boskoops Ook in de Van Reenenstraat worden de bestrating en het groen vernieuwd. foto Ruben Oreel van onze verslaggever VLISSINGEN - De afronding van de vernieuwingen in de Vlis- singse wijk Paauwenburg-Zuidoost komt in zicht. Op dit mo ment wordt er gewerkt aan een nieuwe bestraling in het gebied tussen de Van Reenenstraat, de Dreesstraat, de Van Hallstraat en de Sloeweg. Tegelijk wordt het groen in de wijk vernieuwd. Ook krijgen enkele trottoirs een nieuwe betegeling en komen op verschillende plaatsen in het wegdek verhogingen, die de snel heid van het verkeer moeten afremmen. Het Fransen van de Put- teplein, het Van Heemskerckplein en het Van Houtenplein zullen niet langer toegankelijk zijn vanaf de Sloeweg. Verder wordt er gewerkt aan het speelterrein aan de Van der Brugghenstraat, waai- nieuwe speeltoestellen komen. De werkzaamheden, moeten vóór de zomer klaar zijn. Geslaagden verpleegkunde GOES - Aan het Zeeuws Insti tuut Zorgopleidingen is voor de in samenwerking met de Stich ting Oosterscheldeziekenhuizen verzorgde opleiding A-verpleeg- kunde geslaagd: mevrouw C. J. A. Steyn. Voor het diploma Z-verpleeg- kundige slaagden aan hetzelfde instituut mevrouw J. Imanse- Raven en de heer W. Dekkers. Heeft u geen boomg; moestuin, maar wilt i fruit oogsten? Komt i langs. Want wij van E u deze week een heel Van kruisbes totdruh om te zien ook. Bove: vele andere soorten t Aanbiedingen geldig van I5t/m22 maart 1995. I Afwijkingen in afbeeldingen, alsmede kennelijke druk- of zetfouten voorbehouden Heeft u geen boomgaard en geen grote moestuin, maar wilt u toch elk |aar vers fruit oogsten? Komt u dan vooral even langs. Want wij van EuropaTUin doen u deze week een heel fruitig aanbod. Van kruisbes tot druivestruik. ze zijn nu om te zien ook. Bovendien zijn er nog veie andere soorten bij ons verkrijgbaar. Kruisbes Een makkelijke groeier met heerlijke C05 vruchten U> Framboos Een bakje frambozen is behoorlijk duur, dus extra leuk om ze uit eigen !u'nte K95 halen Aanbiedingen geldig van 15 t/m 22 maart 1995. I Afwijkingen in afbeeldingen, alsmede kennelijke druk- of zetfouten voorbehouden. BEVELAND, GOES, NIEUWE RIJKSWEG 2B, 01100-15395 Plantschoon Biologische anti-insecten middel "?95 Nu 7450 ml. van 9,95 voor Tuinnet Sterk net (2x5 meter) om de vogels 995 bi| uw tumfruit weg te houden HET TUINCENTRUM VOOR GROENLIEFHEBBERS ANWB-directeur Nouwen bestudeert de eerste toeristenpas van Middelburg, die hij dinsdag ontving uit handen van VVV-voorzitterl. Spaander (rechts). foto Ruben Oreel van onze verslaggever MIDDELBURG - De toeristi sche sector in Zeeland moet zich sterk maken om zijn plaats te behouden. „Steeds opnieuw", aldus burgemees ter mr C. G. J. Rutten van Middelburg dinsdag tijdens de overhandiging van de Touristpass, „zullen we met elkaar naar de gunst aan de calculerende consument moeten dingen. Deze immers maakt vergelijkingen en stelt nieuwe en vaak hogere eisen aan het produkt." Rut ten zag, evenals ANWB-direc teur mr P. A. Nouwen, die het eerste exemplaar in ont vangst nam, samenwerking tussen toeristische attracties een eerste vereiste bij het lonken naar de gunst van de vakantieganger. De Touristpass is met ingang van vandaag (woensdag) te koop. Bij het pasje hoort een viertalig boekwerkje met kor tingscoupons voor het stad huis, de beklimming van de Lange Jan en bezoeken aan Historama, het Zeeuws Mu seum, Miniatuur Walcheren, het Ramschip Schorpioen en een tochtje met de rondvaart boot Middelburg. Bij gebruik van deze bonnen verdient de koper de aanschafprijs van 2,50 gulden ruimschoots te rug. „De Nederlander is dol op korting", grapte Nouwen. „Je hoeft niet alles te bezoeken om je geld terug te verdienen. Dit is iets waar de Hollander wel voor te vinden is." Met Rutten maakte ook Nou wen zich zorgen over het be stedingspatroon van de Ne derlandse toerist." In het land zijn 260.000 personen werk zaam in de sector toerisme en recreatie. Volgens een reken model van het Ministerie van Economische Zaken stijgen de vakantie-uitgaven van de Nederlander binnen vier jaar met 4,5 procent tot twintig miljard gulden. „De concur rentie met het buitenland is groot", waarschuwde Nou wen, „de bestedingen in het binnenland zijn minder meer. De vakantiegulden gaat steeds vaker naar het buiten land." Niet permitteren Middelburg kan het zich niet veroorloven achter te blijven bij de ontwikkelingen in de toeristische sector, betoogde Rutten. „Het is namelijk niet geheel ondenkbaar dat als we in gezamenlijkheid geen nieuwe initiatieven ontplooi en de positie van Middelburg als toeristische aantrekkelij ke stad zal verzwakken. Mede vanuit economisch opzicht kunnen we ons dat niet per mitteren." Rutten stelde dat toerisme bijdraagt aan een hoog voorzieningenniveau, waarvan ook de lokale en re gionale bevolking profiteert. Vlissingen breidt gft-inzameling uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 23