Grobbelaar en Segers opgepakt Oud KNYB-voorzitter Van Marie overleden Titelstrijd KNF gaat dit seizoen naar Axel Rob Baan weer onder de toppers Italianen leggen peloton wil op Waarschijnlijk grootste omkopingsschandaal uit het Britse voetbal sport in de regio sport op tv van onze paardesportmedewerker KAPELLE - Het outdoorkampioenschap van de KNF (Koninklijke Nederlandse Federatie) van de Lande lijke Rijvereniging en Pony-clubs wordt dit jaar op 29 juli in Axel gehouden. Na een jaar onderdak te heb ben gekregen bij de Stichting Jumping Zeeuws- Vlaanderen, stelde de Kring Zeeuws-Vlaanderen zich kandidaat voor de organisatie van het kampioen schap. Een kandidatuur die werd ondersteund door de meerderheid van de vergadering. Door dit besluit wordt het kampioenschap teruggebracht tot één dag. Ook de voorselectie per kring is van de baan. De leden raad koos tijdens de algemene vergadering van maan dag van de afdeling Zeeland, waartoe ook een aantal Zuidhollandse en Westbrabantse clubs behoort, in Kapelle met ruime meerderheid voor een open in schrijving. Voorzitter Anton Hanse bracht ook de deelname van professionele ruiters aan de basis wedstrijden ter spra ke. Volgens Hanse is dit verschijnsel niet tegen te hou den. „De deelname van de internationals aan de basis wedstrijden geeft een concours bovendien meer uitra- ling. Maar op het sportieve vlak is er dan meestal spra ke van een ongelijke strijd. De prijzen, die op dergelij ke wedstrijden verder reiken dan een beker en een ere- lint, gaan naar de profs terwijl het inschrijfgeld voor beroeps en amateurs gelijk is", stelde Hanse. Het was reden voor Hanse om zijn gehoor wat huis werk mee te geven. „Een discussie hierover op dit mo ment lijkt mij weinig zinvol. Maar het is wel wenselijk dat er over wordt nagedacht." „Misschien biedt het opsplitsen in twee categorieën een oplossing. De profs en semiprofs die rijden voor de geldprijzen en liefhebbers die tevreden zijn met een erelint. Met daarbij een verschil in de hoogte van het inschrijfgeld. Natuurlijk mag een amateur, indien hij dat verkiest, meedoen met de profs. Maar dat is dan zijn keuze", gaf de Zeeuwse praeses en het hoofdbe stuurslid van de KNF een voorzet aan de ledenraad. Voorwedstrijd NK bij Volharding GOES - De Goese gymnastiekvereniging Volharding tekent voor de organisatie van een van de drie voorwedstrijden van het Nederlandse kampioenschap turnen in de C-lijn. Deze turnwedstrijd wordt zaterdag en zondag gehouden in Sport- punt Zeeland te Goes. Ongeveer 400 deelneemsters hebben zich voor deze wedstrijd ingeschreven. Zeeland is met vier ver enigingen vertegenwoordigd: Volharding, MTV'69 (Middel burg), GVK (Koudekerke) en EMM (Terneuzen). Zestig tot zeventig procent van de turnsters stroomt door naai de finale van het NK. Van de organiserende vereniging komen de volgende gymnasten uit: Carolien Ferket (2 C junioren), An- nemarie Grootenboer <3C jeugd), Kirsten Keukelaar (3 C jeugd), Annemiek Schipper (IC senioren) en Alexandra van Linden Tol (2C junioren). De wedstrijd begint beide dagen om 8.30 uur. Janse kampioen IJsclub De Poel VLISSINGEN-Het jaarlijkse kampioenschap van IJsclub De Poel heeft een verrassende winnaar opgeleverd. In Den Haag kwam de 24-jarige Hubrecht Janse uit Wolphaartsdijk als win naar te voorschijn. Janse bleef titelverdediger Leon van de Wielen uit Zierikzee op twee van de drie afstanden voor. Van de Wielen was echter pas enkele weken in training. De tijden van de winnaars. Meisjes junioren. Angelique Ver- mue, resp. 500 en 1500 meter: 53.31 en 2.53.99. Vrouwen senio ren. Ida de Lange: 63.32 en 3.32.59. Jongens junioren. Martin de Kok, resp. 500m, 1500m, 3000m en puntentotaal: 47.06, 2.26.41 5.12.59, 147.961. Mannen senioren, Hubrecht Janse: 42.39, 2.09.23. 4.34.42. 131.202. Mannen veteranen, Fop Fonteyne 48.52, 2.21.60, 4.48.24, 143.760. Smits verliest met Indiana Pacers NEW YORK (RTR) - Rik Smits heeft zijn basketbalclub In diana Pacers niet aan de overwinning kunnen helpen. In Los Angeles waren de Lakers net iets gelukkiger: 93-91. Met nog twaalf seconden te spelen zorgde Lloyd Daniels voor de beslis sende driepunter. Rik Smits maakte vijftien punten. In de Cen tral Division van de Eastern Conference is Indiana tweede met 37 overwinningen en 24 nederlagen. Stoitsjkov gruwt van Cruijff BARCELONA (ANP) - Hristo Stoitsjkov leeft op voet van oor log met zijn trainer Johan Cruijff. De Bulgaarse aanvaller van Barcelona verklaarde, twee dagen voor de Champions-Lea- guewedstrijd tegen Paris Saint Germain, dat hij de Nederland se coach niet langer verdraagt. „Als Cruijff aanblijft als coach, dan lijkt het me beter te ver- trekken. Dat is voor de club en voor mij de beste oplossing. Als Barcelona wint, dan heeft Cruijff gewonnen. Maar als we verlie i zen, dan heeft Stoitsjkov het gedaan. Ik heb geen behoefte mei I hem te praten. Noch met het bestuur." Cruijff wenste maar weinig woorden vuil te maken aan de uit spraken van Stoitsjkov. „Het is een individueel probleem, ik denk in het belang van de ploeg. Nu telt alleen het duel met Paris Saint Germain." Gunda Niemann niet naar Calgary HEERENVEEN (ANP) - Gunda Niemann neemt dit weekeinde niet deel aan de werelrecordwedstrijden in Calgary. Volgens manager Oliver Stirnemann voelt de 28-jarige Duitse zich niet fit genoeg om een aanval te doen op het wereldrecord vier kamp. De wereld- en Europees kampioene en de winnares van de we reldbeker op de 1500 en 3000/5000 meter heeft een zwaar sei zoen achter de rug. Ook de Nederlandse inbreng in Calagary is klein. Alleen sprin ter Gerard van Velde wil proberen zijn onlangs op dezelfde baan gevestigde Nederlands record op de 500 meter (36,48) te verbeteren. Dat record was bijna zeven jaar in handen van Jan Ykema. Nederlandse voetbal verliest een markante persoonlijkheid HAMPSHIRE (RTR) - De poli tie van Hampshire in Zuid-En- geland heeft gistochtend vroeg Hans Segers en Bruce Grobbe laar gearresteerd. De Neder landse en Zimbabwaanse doel man werden ondervraagd over omkoping in het Engelse voet bal. Een woordvoerder van de poli tie verklaarde dat Segers noch Grobbelaar in staat van be schuldiging is gesteld. Later op de dag volgde in Birmingham de aanhouding van John Fas- hanu, spits van Aston Villa, ex- Wimbledon. De aanhoudingen zijn de eerste in een reeks over manipulaties van voetbalwedstrijden. De af faire lijkt uit te groeien tot het grootste schandaal uit het Brit se voetbal van de laatste dertig jaar. Het onderzoek is al vier maanden gaande. Een van de andere arrestanten was Melissa Kassimatis. de vriendin van John Fashanu. De Maleisische zakenman Heng Suan Lim. woonachtig in Londen, werd als vijfde betrokkene opgepakt Hans Segers is sinds '88 doelman van de Londense club Wimble don in de Premier League. In Ne derland was hij reserve-keeper bij PSV. Hij vertrok in '84 naar Engeland. Nottingham Forest was zijn eerste club. Daarna kwam hij uit voor Stoke City, Sheffield United en Dunfirmline in Schotland. Segers stond in tussen 310 keer tussen de palen van Wimbledon. Met zijn aanhouding is Segers' naam voor het eerst gevallen in de omkopingsaffaire van het En gelse voetbal. Hij werd op het zelfde tijdstip aangehouden als Grobbelaar en in een aparte ruimte ondervraagd. Het nieuws Vergadering van de KNWU KLOOSTERZANDE - De voor jaarsvergadering van het dis trict Zeeland van de KNWU wordt maandag gehouden. Tij dens deze vergadering komt on der meer het jeugdproject aan de orde. Verder zal tijdens de bestuurs verkiezing afscheid genomen worden van Danny Soethaert. In zijn plaats draagt het bestuur Pierre Vermeule voor. De verga dering wordt gehouden in Hotel van Leuven in Kloosterzande en de aanvang is 19.30 uur. van onze verslaggever Henk Wageman ZWOLLE - Hij bleef de voetbal sport trouw tot aan zijn dood. Afgelopen weekeinde werd Jo van Marle nog twee keer geope reerd. Maandag voelde hij zich al weer een stuk beter en zei hij de geneesheren in het Zwolse ziekenhuis de Weezenlanden, dat hij geen dag langer wenste te blijven. Hij moest naar Zwit serland. Voor voetbalzaken. Hij sukkelde al een tijd met zijn ge zondheid, was als zwaar nierpa- tiént al vaker opgestapt uit het ziekenhuis. Maar dit keer haal de hij Genève niet meer. Giste ren overleed Jo van Marle, een voetbalheer van stand, op 70-ja- rige leeftijd. Met het overlijden van Jo van Marle (van 21 december 1924) verliest het Nederlandse voetbal een markante persoonlijkheid. Hij was van 1980 tot december 1993 bondsvoorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Voetbal Bond. Van Marle bekleedde tot op heden de functie van pen ningmeester van de Europese voetbalunie (UEFA». Hij was erelid en Bondsridder van de CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Rob Baan is na twaalf jaar afwezigheid terug onder de topvoetballers. De huidige trai ner van eerste-divisieclub Ex celsior heeft een tweejarig con tract getekend bij PSV. Hij gaat Dick Advocaat assisteren. Zijn nieuwe functie beschouwt Baan, die in 1983 afscheid nam als assistent-bondscoach. aller minst als een stap terug. „Ik ga bij een topploeg werken, dat is mijn motivatie. Omgaan met topvoetballers. dat vind ik fan tastisch." Baan heeft gekozen voor een baan in de luwte, terwijl de 51-ja- rige trainer ook als hoofdcoach aan de slag had gekund. Naar verluidt bestond er interesse van FC Utrecht. Sparta en Cam- buur. „Vorig jaar had ik geen keuze-mogelijkheden en heb ik met veel plezier getekend voor Excelsior, waar ik op een ander niveau met andere middelen ook goed heb kunnen werken. Nu is er ineens meer keuze. Mijn loopbaan is anders verlopen dan die van een oud-speler die trai ner is geworden. Ik ben als 22-ja- van zijn arrestatie wekte grote verbazing bij zijn club. „Ik kan het niet geloven", verklaarde as sistent-manager Terry Burton. „Wij verwachtten hem normaal op de training." Met opzet De 37-jarige Grobbelaar verde digt dit seizoen het doel van Southampton. In november vo rig jaar viel zijn naam in publika- ties over omkoping uit zijn tijd bij Liverpool. Hij speelde dertien jaar voor The Reds. i u Hans Segers. KNVB, en officier in de Orde van Oranje Nassau. Op 24-jarige leeftijd werd hij al voorzitter van de vermaarde Zwolse voetbalclub ZAC. Hij speelde ook zestien jaar als rechtsback in het eerste elftal van de Zwolsche Athletische Club. Zijn leidinggevende talen ten vielen al snel op. Van Marle werd voorzitter van de afdeling Zwolle om niet veel later toe te treden tot het bestuur van de amateursectie van de KNVB. Daarvan is hij 12 jaar voorzitter geweest. In 1980 werd hij geko zen tot bondsvoorzitter en in 1984 tot penningmeester van de UEFA. Het bondsvoorzitterschap bete kende dat hij de 'baas' was van zowel de amateursectie als van de betaalde voetbal organisa ties. Om die twee afdelingen van de KNVB onder één noemer te brengen beschouwde Van Marle als zijn grootste verdienste voor het Nederlandse voetbal In zijn jonge jaren heeft de vroe gere directeur van het ETIO (Economisch en Technologische Instituut Overijssel) zich wei eens verzet tegen de invoering van het betaalde voetbal in 1954. rige begonnen als trainer, dan kun je niet altijd in de top werken." In het succesvolste jaar uit de historie van PSV, 1988, werkte de huidige bondscoach Guus Hiddink op gelijkwaardige basis samen met zijn assistent Hans Dorjee. „Ik ben in de eerste plaats Dicks assistent", zegt Baan. „Dat wil zeggen dat hij de beslissingen neemt, dat hij de opstelling maakt. Maar we werken natuurlijk wel nauw sa men. Het feit dat ik Dick al jaren goed ken. heeft voor mij de door slag gegeven. We weten wat we aan elkaar hebben." Baan maakte de voetballer Ad vocaat voor het eerst mee bij de jeugd van FC Den Haag en later bij VVV. waar de Rotterdammer van 1972 tot en met 1978 trainer was. Bij die club debuteerde Baan als hoofdtrainer. In 1978 werd hij na het WK in Argentinië assistent van Jan Zwartkruis en had zelfs een paar wedstrijden de leiding over Oranje. Daarna werkte Baan achtereenvolgens bij FC Den Haag. Roda JC, Spar ta, Cambuur, FC Twente en Ex celsior. De keeper zou met opzet wed strijden hebben verloren in op dracht van een groep illegale gokkers uit Azië. De politie heeft hem destijds ook al onder vraagd. Grobbelaar heeft steeds hardnekkig ontkend. Intussen speelde hij normaal zijn wed strijden voor Southampton en het nationale elftal van Zimbab we. Hij was geschokt en verbij sterd toen hij uit zijn huis werd weggevoerd. De Engelse voetbalbond heeft Grobbelaar beschuldigd van wangedrag toen de krant The Sun een dossier deponeerde met video-opnamen en foto's van on derhandelingen. The Sun schreef dat Grobbelaar 40.000 pond sterling, ruim 100.000 gul den. heeft ontvangen voor een opzettelijke nederlaag van Li verpool tegen Newcastle United. Liverpool verloor in november '93 met 0-3. Het goksyndicaat had drie miljoen pond uitstaan op het gefikste resultaat. Syndicaten in Singapore, Malei sië en Thailand zijn nauw be trokken bij het. manipuleren van voetbaluitslagen. In Maleisië is kort geleden een bende opge rold. 120 Corrupte voetballers zitten in de gevangenis of zijn ge schorst. In Singapore is de Tsje chische voetballer Michael Var na op de vlucht na beschuldi ging van omkoperij. Een inter nationale scheidsrechter is door de rechter veroordeeld tot een geldboete en een voorwaardelij ke celstraf. Hoofdinspecteur Ron Davies wilde in Hamspshire niet voor uitlopen op de uitkomst van de Hij zei daar onlangs nog over: „De amateurclubs waren bang hun betere spelers te verliezen. Ze zouden worden weggelokt met contracten. Maar de ont wikkeling naar het betaalde voetbal was niet meer tegen te tiouden." Van Marle heeft zijn afkomst als voorzitter van de sectie ama teurvoetbal nooit verloochend. Ook al was hij jarenlang pen ningmeester van de UEFA en dus eigenlijk een bestuurder, die aan de poen moest denken. De amateurs zijn voor hem immer de basis geweest, waaraan de voetbalsport zijn huidige popu lariteit dankt. Een keer kwam hij flink in aan raking met 'zijn' amateurs. Op 30 oktober 1985 schokte Van verhoren. „Ik kan niet specule ren op de verdere gebeurtenis sen." Hij bleef vaag in zijn ant woorden op alle vragen. „Er is een aantal mensen gearresteerd met connecties in de voetbalwe reld." De arrestaties van de doelverde- digers zijn de zoveelste smet op „Het voetbalseizoen van de schande" in Engeland: oproer van supporters in Dublin waar door Ierland - Engeland wordt gestaakt: een gewelddadige aanslag van de Franse stervoet baller Cantona op een verbaal agressieve fan van Crystal Pa lace: cocaineverslaving en gok schulden van international Mer- son; drie maanden celstraf voor Wise voor het molesteren van een taxichauffeur; financiële malversaties door managers. Aan de andere kant beleeft het Engelse voetbal een enorme bloeiperiode. De clubs hebben schitterende stadions en verdie nen veel geld aan recettes en ver koop van tv-rechten. Meer en meer Europese topspelers gaan in de Premier League aan de slag. Indien Grobbelaar en Segers schuldig blijken is dat het meest serieuze geval van corruptie in het Engelse voetbal sinds 1965. Destijds verdwenen de interna tionals Peter Swan en Tony Kay voor vier maanden achter de tra lies. Bruce Grobbelaar werd giste ren gearresteerd omdat hij ver dacht wordt van corruptie. foto E PA Marle zijn achterban door ak koord te gaan met plannen om FilmNet elke zondagmiddag een voetbalduel te laten uitzenden. In de bondsvergadering staak ten de stemmen - betaald tegen amateurs - (4-4). Van Marle had als voorzitter de beslissende stem en koos voor de profs. Die zet heeft men hem lang kwalijk genomen in de amateurwereld. Maar de Zwollenaar is altijd een praktisch bestuurder geweest. Sentimenten waren hem vreemd. Hij voelde zich meer be stuurder dan voetbalman. „Een goede vergadering geeft mij evenveel voldoening als het bij wonen van een goede wedstrijd.' Van Marle was een bestuurder, die vrienden over de hele wereld had en ook overal in hoog aan zien stond. Hij werd beschouwd als een heer van stand, een ge waardeerd man. Jo van Marle juichte bijvoorbeeld nooit bij een doelpunt van het Neder lands elftal, omdat hij dat onge past- vond in het bijzijn van be stuursleden van de tegenstan der. Hij zat tijdens Nederland- Engeland in de Kuip naast de Engelse voorzitter Bert Milli- chip op de tribune, toen Ronald Koeman en Dennis Bergkamp Oranje vrijwel zeker naar het WK van '94 schoten. Uiterlijk viel er niks aan Van Marle te ont dekken. Hij klapte beleefd, hoe wel zijn hart wel een vreugde sprong maakte. „Je kunt het niet maken om keihard te gaan juichen als je buurman, in dit ge val dus Millichip, intens verdrie tig is. Dat staat gewoon niet netjes." Hij juichte alleen voor doelpunten van ZAC, bekende hij ooit. Als zijn agenda het toestond voelde hij zich nergens te groot voor. En altijd keerde hij weer te rug naar Zwolle. „Ik heb in mijn leven maar een vrouw, 'een baan en een club (ZAC) gehad", zei hij onlangs. De sportwereld verliest in Van Marle een geweldige be stuurder en persoonlijkheid, die zijn laatste droom maar ten dele waarheid zag worden. Hij maak te zich jarenlang sterk voor een EK in eigen land. Dat lijkt er van te komen, in 2000, maar Jo van Marle zal dat niet meer meema ken. Dammen In de zevende ronde van de damcom- petitie won Tholen II met 9-7 van Souburg I. PWG 's-Gravenpolder II herstelde zich van de nederlaag te gen Tholen I en verpulverde Lamme- renburg I met 11-5. Tholen I won zeer knap van 's-Gravenpolder m met 9- 7. Aagtekerke I versloeg PWG 's-Gra- venpolder IV in een wedstrijd die in het teken stond van de degradatie: 12- 4. Zierikzee maakte BDVI een illusie armer voor de titel. De wedstrijd ein digde in 8-8. Tholen II speelde 8-8 ge lijk tegen 's-Gravenpolder III. Tho len I won met 10-6 van BDV I. Zierik zee won knap de inhaalwedstrijd van Souburg met 9-7. In de achtste ronde won Aagtekerke met 11-5 van Souburg. Lammeren- burg haalde fors uit, en won met 14-2 van PWG 's-Gravenpolder m. PWG 's-Gravenpolder n won de lastige uit wedstrijd tegen BDV met 11-5. Tho len I won met 11-5 van PWG 's-Gra- venpolder IV en werd hierdoor kam pioen. Zierikzee won met 11-5 van Tholen II. In de negende ronde maakte Tholen I met 10-6 korte metten met Souburg. Tholen I heeft dit seizoen geen enkele wedstrijd verloren en werd met over macht kampioen. Aagtekerke, de laatste tijd goed op dreef, won met 9- 7 van Tholen n. BDV klopte met 9-7 's-Gravenpolder m. .Zierikzee werd tweede in de eindstand door een knappe 10-6-overwinning op 's-Gra venpolder n. 's-Gravenpolder IV ver loor ook zijn laatste wedstrijd tegen Lammerenburg met 11-5. waardoor 's- Gravenpolder IV puntloos onderaan eindigde en degradeerde naar de eer ste klas. Uitslagen: Tholen li-Souburg I 9-7. PWG II-Lammerenburg 111-5, PWG III-Tholen 17-9, PWG IV-Aagtekerke 14-12. Zierikzee I-BDV18-8, Agteker- ke I-Souburg 111-5, Lammerenburg I- PWG ni 14-2. BDV I-PWG II 5-11. Zierikzee I-Tholen n 11-5. Tholen I- PWG IV 11-5, Souburg I-Tholen I 6- 10, Tholen ü-Aagtekerke 17-9, BDV I- PWG ni 9-7, PWG n-Zierikzee 16-10, PWG IV-Lammerenburg I 5-11, Tho len n-PWG UI 8-8. Zierikzee I-Sou- burg I 9-7, PWG Iü-Aagtekerke I 3- 13, Tholen I-BVD 110-6. Eindstand hoofdklas: 1 Tholen 19-18 (96-48), 2 Zierikzee I 9-15 (82-62), 3 BDV 19-1113180-64), 4 PWG II9-12 82- 62), 5 Lammerenburg I 9-9 (76-68), 6 Aagtekerke 19-9 (75-69), 7 Tholen n 9- 7 (63-81), 8 Souburg I 9-4 (63-81), 9 PWG m 9-3 (55-89), 10 PWG IV 9-0 (48- 96). In de eerste klasse werd Lammeren burg n/Souburg n verrassend kam pioen. Middelburg II verloor in de vierde ronde met 10-6 van Lamme- renburg/Souburg II. Middelharnis haalde fors uit tegen Gapinge, 12-4. Gapinge pakte daarna verrassend een punt tegen Middelburg II, 8-8. Middelburg had kansen om mede de Oefenvoetbal AXEL - In een oefenduel met zondag vierde klasser Philip pine kwam AZW gisteravond tot een 2-1-overwinning. De rust stand was 2-0. Ondanks een aan tal invallers was AZW in de eer ste helft de beste ploeg en werd het door treffers van Gerben Steijaert en Hans Bakker 1-0 en 2-0. Na de hervatting zorgde Phi lippine (dat ook al gehandicapt aan de start verscheen) voor meer evenwicht, maar verder dan een doelpunt van Renzo van den Bossche in de slotfase kwa men de bezoekers niet. wedstrijd te winnen. Souburg lil t Lammerenburg II speelde tegen Mid delharnis I eveneens gelijk, 8-8. Door dat Middelburg II zijn laatste wed strijd won met 9-7 van Middelharnis I had Souburg/Lammerenburg II ge noeg aan een gelijkspel tegen Gapin ge. Het werd 8-8. Het kampioenschap van Souburg n Lammerenburg II, kan het bestuur van de PZDB nog voor een moeilijk besluit plaatsen. Souburg II/Lamme renburg n kan alleen naar de hoofd klas promoveren wanneer er sprake is van een fusie tussen beide vereni gingen. Dit is conform de wedstrij dreglementen van de KNDB. Uitslagen: Middelharnis I-Gapingel 12-4, Lammerenburg/Souburg II- Middelburg n 10-6, Gapinge I-Mid-1 delburg n 8-8, Middelharnis I-Sou- burg/Lammerenburg H 8-8, Middel- burg II-Middelharnis I 9-7, Lamme-1 renburg/Souburg n-Gapinge 18-8. Eindstand eerste klas: 1 Souburg H Lammerenburg n 6-9 (53-43), 2 Mid delburg II 6-8 (52-44), 3 Middelharnis 16-5 (48-48), 4 Gapinge 16-2 (39-57) In de tweede klas won BDV II met 5-i van PWG 's-Gravenpolder V. In de achtste ronde overklaste Aagtekerke 's-Gravenpolder V met 7-1. BDV verloor met 3-5 van Goes II. In de ne gende ronde won Goes II met forse cijfers van Aagtekerke II. 6-2. Ook te gen Oostkapelle I leed PWG 's-Gra venpolder V een forse nederlaag, 7-1 In de tiende en laatste ronde won Aagtekerke n met 5-3 van BDV II Oostkapelle I behaalde een verdien stelijk 4-4 gelijkspel tegen de kam pioen Goes n. De inhaalwedstrijd tussen Oostkapelle I en Aagtekerke II eindigde in een monsterscore voor Oostkapelle I: 7-1. Uitslagen: Oostkapelle I-Aagteker- ke H 7-1. PWG V-BDV n 3-5, Aagte kerke II-PWG V 7-1BDV II-Goes II3 5, Goes II-Aagtekerke II6-2, PWG V- Oostkapelle I 1-7, Aagtekerke II- BDVII 5-3, Oostkapelle I-Goes 14-4 Eindstand tweede klas: 1 Goes II 8- 13 (4-24). 2 Aagtekerke II8-9 (33-311.3 BDV II8-9 (33-31), 4 Oostkapelle 18-8 (34-30), 5 PWG V 8-1 (2-44). 12.15-13.45 Did 1: Sport Extra skiën Worldcup-finale afdaling mannen in Italië 14.00-15.30 EURO: Voetbal: UEFA Cup, verslag van de wedstrijden inde kwartfinales 16.55-17.08 Did 2: Sport Heute. 18.30-20.45 RTL Anpfiff Extra met o.a. een rechtstreeks verslag van IFK Göteborg-Bayern München in de kwartfinale van de Champion) League. 18.35-20.40 Ned 2: Studio Sport Champions League voetbal, recht streeks Ajax-Hacfjuk Split in de re turns van de kwartfinale. 18.40-23.35 BRT 2: Champions Lea gue voetbal, verslagen van de return- wedstrijden in de kwartfinales. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.45-20.00 BBC 2: Natural Bom Footballers. 20.45-21.15 RTL Sport. 20.53-23.05 Ned 2: Studio Sport Champions League voetbal, recht streeks de returns van de kwartfinals 21.15-23.15 RTL Hoogtepunten- van de kwartfinales in de Champion* League 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 23.05-23.55 Ned 2: Studio Sport Champions League voetbal, samen vattingen van de overige kwartfina les. 23.35-00.05 RTL 4: Sport. 00.15-00.45 Did 1: Sport Extra: WK Noordse combinatie in Canada. Stefano Zanini wint zevende etappe Tiireno-Adriatico TORRE SAN PATRIZIO (ANP) - Ze kruipen uit alle hoeken en gaten. De klopjacht van de internationale concur rentie ten spijt. ^ls het de gro te vedetten van het Italiaanse wielrennen niet zijn, dan zijn het wel hun mindere landge noten die zich aan de finish succesvol profileren. Stefano Zanini hielp het team van Ge wiss gisteren aan de derde etappe-zege in de Tirreno- Adriatico, die woensdag on getwijfeld de 33-jarige Ste fano Colagé als eindwinnaar kent. Zanini won op het oplopende aankomstparkoers in Torre San Patrizio de sprint van een grote groep, waarmee de ron de voor de zesde keer een Ita liaanse dagwinnaar kreeg. De overwinning van de Duitser Erik Zabel op de openingsdag moet een vergissing zijn ge weest. Klassementsleider Colagé on dervond alleen in de slotfase enige dreiging van zijn concur renten. Maurizio Fondriest. tweede op 22 tellen, probeerde de ronde op de voorlaatste dag nog op zijn kop te zetten. Co lagé riep zijn populaire land genoot twee keer tot orde, zo als hij ook met zijn bescheiden ploeg de nummer drie van het klassement Rebellin terug haalde. Niemand ontkwam op de zevende dag, die het einde van de zieke Erik Dekker bete kende, aan de wurgende greep van de routinier. Stefano Zanini is de snelste in de sprint. Torre San Patri/.io. Tirreno - Adriatico. Zevende etappe, Monte Urano - Torre San Patrizio: 1. Za nini (Ita) 170 km 4.10.43. 2. Baffi (Ita), 3. Sciandri (Ita), 4. Colagé (Ita), 5. Bontempi (ita), 6. Colombo ilta), 7. Konisjev (Rus), 8. Gelfi (Ita), 9. Molinari (Ita). 10. Zaina (Ita). 11. Checcin (Ita), 19. Boogerd, 29. Van der Poel, 37 Den Bakker, 48. Breukink. 71 Van Bon 3.26, 88. Rooks. 91. Maassen. 93. Voskamp, 128. Knaven 19.54, 149 en laatste Citterio (Ita). Dekker (Ned) afge stapt. Algemeen klassement: 1. Colagé 33.10.35,2. Fondriest 0.22,3. Rebel lin (Ita) 0.29. 4. Konisjev 0.31, 5. foto AP Coppolillo (Ita) 0.43. 6. Colombo 0.49. 7 Lelli (Ita) 0.52,8. Borgheresi (Ita) 0.57, 9. Gelfi 1.01. 10 Zberg 1.02, 58. Den Bakker 16.28, 80. Vos kamp 26.17, 89. Breukink 33.28, 93. Van der Poel 35.49,95. Rooks 36.17, 113. Maassen 49.14, 114. van Bon 50.44, 128 Knaven 59.37. 149 en laatste. Castignola (Ita) 1 23.39

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 16