Aanpak Dorpsstraat nog ongewis Ga tussen 9 en 20 maart naar uw Renault-dealer en u zit zeker goed. PZC zeeland woensdag 15 maart 1995 w 14 Auto Renault Dijkwel B.V. Paauwenburg Zuidoost bijna af Middelburg lonkt naar toerist met kortingpas Patstelling dreigt bij horecastrijd rond straatfestival Rotterdammer moet half jaar gevangenis in voor beroving Gemeenteraad Domburg niet unaniem over maatregelen Oostkapelle Wethouder zet zich in voor kerstmarkt oude stijl 1 Profiteer van de vele fantastische aanbiedingen. Maak kans op één van de maar liefst vijf Twingo's. van onze verslaggever DOMBURG - De Dorpsstraat in Oostkapelle krijgt een opknap beurt, maar hoe hij er gaat uit zien is nog voor een groot deel onduidelijk. De gemeenteraad van Domburg kon het er dins dagavond tijdens een chaoti sche bespreking van dit agenda punt niet over eens worden wel- VLISSINGEN - De Bloemen- buurt en het zuidelijk deel van de Schildersbuurt in Vlissingen moeten vanaf24 maart het huis houdelijk afval ook gescheiden aanbieden. De bewoners heb ben een groene bak voor het groente-, fruit- en tuinafval en een grijze bak voor het restafval ontvangen. Wie vragen heeft ke maatregelen juist wel of juist niet genomen moeten worden. De twee belangrijkste punten zijn het al dan niet schrappen van het tweerichtingsverkeer voor fietsers en het creëren van een parkeerplaats halverwege de Dorpsstraat, om daarmee het verlies van andere parkeerplaat sen in de straat ongedaan te ma ken. Voor dat doel zou een aan- over de gescheiden inzameling kan vandaag (woensdag) tussen 15.00 en 20.00 uur terecht in de Oranjeschool aan de Bloemen- laan. Nagenoeg de gehele gemeente Vlissingen kent nu gescheiden inzameling van het huishoude lijk afval. De Scheldebuurt en het gebied van de Wilhelmina- bouw aan het bedrijf van slagerij Francke gesloopt moeten wor den. Een eerste berekening le verde een totaal van 350.000 gul den aan sloop, herstel en aanleg op voor zeven parkeerplaatsen. Niet alleen dat bedrag, maai- ook het gevaar dat het fïetsverkeer zou kunnen hebben van die maatregel was enkele fracties een doorn in het oog. straat tot en met Het Eiland krij gen in april of mei de groene en grijze afvalbakken. Alleen in de binnenstad - in het gebied tus sen de Aagje Dekenstraat. Coos- je Buskenstraat. Boulevard de Ruyter. Nieuwendijk. Zeilmarkt en Wilhelminastraat - blijft het ophalen met vuilniszakken voorlopig bestaan. Over een aantal zaken was wei nig discussie. Zo zullen er enkele verkeersplateaus komen om het verkeer af te remmen. De plek en het aantal is nog niet duidelijk, evenals de kosten van die opera tie. Ook het idee van betaald parkeren in en om de Dorps straat ontmoette op zichzelf wei nig bezwaren, maar de prijs en de tijd die maximaal geparkeerd mag worden is nog een punt. van onze verslaggeefster VEERE - Wethouder M. Brou wer-te Roller (cultuur) gaat zich inzetten voor de terugkeer van de Veerse Kerstmarkt oude stijl. De achtste kerstmarkt in de Grote Kerk werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd door een evenementenbureau (Opus uit Goes) nadat de Stich ting Kerstmarkt Veere er na ze ven jaar de brui aan gaf. Een groot aantal Veerse onderne mers was niet tevreden over de nieuwe, soberdere opzet van het evenement. Een gebrek aan opvolgers in de organisatie en onderlinge me ningsverschillen over de opzet van de markt waren destijds de redenen voor het afblazen van de kerstmarkt. Toen Opus kwam met een initiatief waarin ook het culturele aspect aan dacht kreeg, verleende de ge meente toestemming onder het motto: beter iets dan niets. Volgens wethouder Brouwer was het enorme gesjouw tijdens het opzetten van de markt iets waar steeds meer standhouders tegen opzagen. Daarom ziet zij iets in een samenwerking tussen het evenementenbureau en de Stichting Kerstmarkt Veere. „Ik denk aan een soort mengvorm in goede harmonie. Maar daarvoor moeten de geesten wel rijp wor den gemaakt. Dat zie ik als een taak van de gemeente." Alle neuzen Ton Kroese, voorzitter van de stichting, meldt dat het comité het opzetten van de kerstmarkt al intern heeft besproken. Vol gens hem is de organisatie best bereid opnieuw de schouders er onder te zetten. „Maar alleen als alle neuzen in dezelfde richting wijzen." Reacties van de Veerse ondernemers heeft de stichting nog niet gehad. Ondertussen speelt ook nog een onenigheid tussen een voorma lig bestuurslid van de stichting. J Mosmans, en de gemeente. Begin 1994 vroeg de ondernemer medewerking aan plannen om in de wintermaanden meerdere evenementen te laten plaatsvin den in de Grote Kerk. De ge meente wees dit af omdat zij de discussie van de hogere overhe den over de invulling van de Grote Kerk niet wilde doorkrui sen met een tijdelijke 'commer ciële' invulling van de kerk. Mos mans vindt het onterecht dat Veere wel heeft meegewerkt aan de commerciële activiteiten van het evenementenbureau. In ieder geval komen in de Dorpsstraat parkeermeters, 30- kilometerborden, extra fietsen stallingen en verwijzingsborden naar parkeerplaatsen. Daarmee is naai- schatting ruim een ton gemoeid. Uiteindelijk besliste de raad na een schorsing dat twee van de bestaande parkeer vakken in de Dorpsstraat wor den omgebouwd tot haventjes met daarin fietsenrekken. Het meest omstreden punt bleef echter liggen, namelijk de hand having van fietsstroken in beide richtingen. De raad was het er over eens dat de Dorpsstraat in feite te veel functies heeft, als doorgaande route, winkelstraat, flaneergebiedje en parkeerge bied. Daardoor is de straat ge vaarlijk voor vooral fietsers en voetgangers, met als triest blijk daarvan een dodelijk ongeluk af gelopen herfst. Fietsstroken Niemand gaf echter aan welke functies geschrapt zouden moe ten worden, temeer omdat voor elke functie wel iets té zeggen is. van een medewerkster MIDDELBURG - De politie rechter in Middelburg heeft een 29-jarige Rotterdammer bij ver stek veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk voor diefstal met geweld. Hij stond 17 augustus vorig jaar in Vlissingen in de rij bij een geld automaat en wachtte tot het geld van degene die voor hem stond uit de muur kwam, waar op hij dat onmiddellijk weg griste. De man pakte vervolgens een fiets af van een meisje dat naast haar fiets met een vriendin stond te praten. De dief had het ongeluk dat een attente burger de achtervolging inzette, waar na deze met hulp van twee stads- Volgens VVD, CDA en Christelij ke Groepering -een meerder heid in de raad - is het handha ven van twee fietsstroken echter onacceptabel uit het oogpunt van veiligheid, zeker als er ook nog een parkeerafslag in zou ko men. Burgemeester drs H. W. Hiet- kamp meldde echter dat het ten stelligste af te raden is eenrich tingverkeer voor fietsers in te voeren, omdat zo'n regeling toch met voeten getreden zou worden en de politie niet van plan is aan de controle al te veel mankracht op te offeren. Aangezien de plan nen echter niet voorzagen in een regeling voor het fïetsverkeer, gingen alle fracties akkoord met de hoofdlijnen van het herinrich tingsplan. Over twee maanden buigt de raad zich opnieuw over de herin richting. Dan komt aan de orde hoe precies de parkeervakken worden aangepakt en hoe de be- taald-parkerenregeling wordt uitgevoerd. Wanneer de kwestie van de fietsstroken aan de orde komt is nog niet duidelijk. wachten de man te pakken kreeg. Toen de Rotterdammer op het politiebureau zat. verniel de hij in de verhoorkamer een ruit van een luchtrooster en ramde hij een stoel kapot. De man was vorige zomer te gast bij een Vlissinger uit de drugsscene. De Rotterdammer had al een reeks berovingen op zijn straf blad staan en daarmee hield offi cier van justitie rekening bij zijn eis. De politie wil de op het bu reau aangerichte schade, ten be drage van 393 gulden, vergoed zien. Die schadevergoeding ver werkte de officier in zijn eis als bijzondere voorwaarde bij het voorwaardelijk deel van de straf. Het vonnis was, zoals gebruike lijk bij verstekzaken, geheel con form de eis. Als de dader niet be taalt, moet hij de twee maanden voorwaardelijk ook uitzitten. van onze verslaggever VLISSINGEN - „Het zal erom spannen", zegt H. J. Hut van ca fé The Hoppit in Vlissingen. De kroegbazen van de Nieuwen dijk en de Walstraat voerden maandag overleg met de Cultu rele Raad Vlissingen over hun medewerking aan het Straat festival. Zij dreigen hun mede werking aan het jaarlijkse festi val te staken als er niet aan hun wensen wordt voldaan. „We zijn nog steeds aan het onder handelen, maar het is een fikse strijd", aldus Hut. „Het dreigt een beetje een patstelling te worden." Voor de Culturele Raad Vlissin gen wordt het elk jaar zwaarder. De subsidiekraan voor het druk bezochte evenement wordt steeds verder dichtgedraaid. Aan de andere kant wil de orga nisatie geen afbreuk doen aan de kwaliteit van het festival. Vorig jaar moesten de grote podia en bekende namen plaatsmaken voor kleinere optredens van minder bekende artiesten. Dit jaar is er zelfs sprake van dat het festival, dat voorheen bijna twee weken duurde, wordt gecompri meerd tot drie dagen. Om de financiën rond te krijgen probeert de Culturele Raad alle mogelijke geldbronnen aan te boren. Het Arsenaaltheater werd vorig jaar als locatie toege voegd, zodat entree kon worden geheven. De horeca financierde de afgelopen jaren op indirecte wijze de optredens. Café-uitba ters pachtten gratis grond, waarbij ze een afgesproken deel van de inkomsten afstonden aan de organisatie. De winst was voor de cafs. Dat gebeurde voor al bij het Dijktheater. De horeca ondernemers van de Nieuwen dijk en de Walstraat vinden nu dat ze daardoor in hun eigen zaak 'te weinig rendement' heb ben en eisen daarom een mu- zieklocatie dichter bij hun zaak. bij voorkeur op de Zeilmarkt. Doorgaan „Dat wordt niet opgepikt. Ze willen zelf alle touwtjes in han den houden", vindt woordvoer der Hut, die niet wil spreken van een dreigende boycot. „Wij zijn- niet tégen het festival. Wij werken alleen niet mee als de Culturele Raad niet aan bepaal de dingen tegemoet komt. Wij willen het festival meer in de stad hebben en niet op het Dijk theater." Mocht het festival in derdaad maar één weekeinde duren, dan is de horeca bereid zelf het feest langer te laten du ren. „Wij willen het nog graag een weekje door laten gaan, maar dan op commerciële basis. Onze bedoeling is een festival met een breed karakter", aldus Hut. Klaas O verdam van de Cultu rele Raad Vlissingen wil geen mededelingen doen over het ge sprek van maandag. „Daar ga ik niet over discussiëren via de krant." Milieudag WESTKAPELLE - In het be richt over de milieudag Westka- pelle PZC 13 maart) is een foutje geslopen. De deelnemers ver trekken niet om 9.00 urn-, zoals abusievelijk is vermeld, maar pas om 9.30 uur. VLISSINGEN Fancy fair - De Vlissingse Schoolvereniging (VSV) aan de Govert Flincklaan in Vlissingen houdt zaterdag 18 maart de jaar lijkse fancy fair, die ditmaal als thema heeft: De natuur om ons heen. Naast de traditionele rom melmarkt/boekenmarkt zijn er het Rad van Avontuur, poppen kastvoorstellingen en optredens van verschillende groepen leer lingen. Ouders en leerlingen ge ven demonstraties van hun hob bies, er zijn oud-Hollandse spe len. er is een schminkstand en er j zijn kraampjes met diverse ver snaperingen. De fancy fair is van 10.30 tot 16.00 uur. MIDDELBURG Afgelast - De vergadering van de Werkgroep Mondiaal Be leid Miburg, die vandaag (woensdag) zou worden gehou den in het stadhuis van Middel burg, gaat wegens ziekte niet door. B 6! I- 71 sl 11 7: 6 9' 9 k k 7: VI 6! 9! 8( 61 4( 71 41 71 6! k 91 61 7( ki 7! 3' V A 31 1( 2! 2! If 3( 3) 21 2- 77 4! k< ki li 2- i fu 6; 31 rc bi 95 si 2f 45 fu fu b 2! De Renault Sport Speeder is leverbaar vanaf midden 1996. Renault heeft spectaculair nieuws voor u. Van 9 tot en met 20 maart staat de showroom van de Renault-dealer vol fantastische aanbiedingen. De Twingo Easy: De Laguna diesel: schakelen zonder koppelen fluisterstille 12-kleppentechniek standaard met Comfortpakket standaard stuurbekrachtiging •voor f24.190,-*. «vanaf f44 350,-* De Clio Symbol: standaard stuurbekrachtiging •vanaf f24.500.-* De Renault 19 Europa: 1 4 Energy-motor (80 pk) standaard stuurbekrachtiging •f29.245,-* De Safrane 2.2i: standaard ABS dubbele airbag •vanaf f54.100,-* De Espace Cyclade: standaard airbag centrale portiervergrendeling met afstandsbediening vanaf f 57.600.-* De Renault Sport Speeder: leverbaar vanaf midden 1996 nu al een echt collectors item Ja, ik vul de bon in en lever deze tussen 9 en 20 maart in bij de Renault-dealer. Dan ben ik in de race voor één van de vijf Twingo's. De heer/mevrouw: Merk huidige auto: - Bouwjaar -Type: Aantal kilometers. Wanneer denkt u aan inruil: Renault Nederiana NV. Postbus 94160. 1090 GO Aj "Alle genoemde prijzen zi/i inclusief BTW en f 250.- veiv, kosten n,yaai maken. Wijogóigen voorbehouden. Acht ;tia' deze advertentie vermeide modeSeo Vul; u de bon vcSedg in Lever de tK« .n de penode van 9 Renault-dealer. Deelname staat vnj voor personen van 18 ju bon worden niet geaccepteerd Lease en feet zen uitgesloten RENAULT EEN EIGEN MANIER VAN LEVEN Gildeweg 16, 4383 NK Vlissingen. Tel. 01184-17130. RENAULT Drive-in Service Ook in de Van Reenenstraat worden de bestrating en het groen vernieuwd. foto Ruben Oreel van onze verslaggever VLISSINGEN - De afronding van de vernieuwingen in de Vlis singse wijk Paauwenburg-Zuidoost komt in zicht. Op dit mo ment wordt er gewerkt aan een nieuwe bestrating in het gebied tussen de Van Reenenstraat, de Dreesstraat, de Van Hallstraat en de Sloeweg. Tegelijk wordt het groen in de wijk vernieuwd. Ook krijgen enkele trottoirs een nieuwe betegeling en komen op verschillende plaatsen in het wegdek verhogingen, die de snel heid van het verkeer moeten afremmen. Het Fransen van de Put- teplein, het Van Heemskerckplein en het Van Houtenplein zullen niet langer toegankelijk zijn vanaf de Sloeweg. Verder wordt er gewerkt aan het speelterrein aan de Van der Brugghenstraat, waai- nieuwe speeltoestellen komen. De werkzaamheden moeten vóór de zomer klaar zijn. ANWB-directeur Nouwen bestudeert de eerste toeristenpas van Middelburg, die hij dinsdag ontving uit handen van VVV-voorzitter I. Spaander (rechts). foto Ruben Oreel van onze verslaggever MIDDELBURG - De toeristi sche sector in Zeeland moet zich sterk maken om zijn plaats te behouden. „Steeds opnieuw", aldus burgemees ter mr C. G. J. Rutten van Middelburg dinsdag tijdens de overhandiging van de Touristpass, „zullen we met elkaar naar de gunst aan de calculerende consument moeten dingen. Deze immers maakt vergelijkingen en stelt nieuwe en vaak hogere eisen aan het produkt." Rut ten zag, evenals ANWB-direc teur mr P. A. Nouwen, die het eerste exemplaar in ont vangst nam, samenwerking tussen toeristische attracties een eerste vereiste bij het lonken naar de gunst van de vakantieganger. De Touristpass is met ingang van vandaag (woensdag) te koop. Bij het pasje hoort een viertalig boekwerkje met kor tingscoupons voor het stad huis, de beklimming van de Lange Jan en bezoeken aan Historama, het Zeeuws Mu seum, Miniatuur Walcheren, het Ramschip Schorpioen en een tochtje met de rondvaart boot Middelburg. Bij gebruik van deze bonnen verdient de koper de aanschafprijs van 2.50 gulden ruimschoots te rug. „De Nederlander is dol op korting", grapte Nouwen. „Je hoeft niet alles te bezoeken om je geld terug te verdienen. Dit is iets waar de Hollander wel voor te vinden is." Met Rutten maakte ook Nou wen zich zorgen over het be stedingspatroon van de Ne derlandse toerist. In het land zijn 260.000 personen werk zaam in de sector toerisme en recreatie. Volgens een reken model van het Ministerie van Economische Zaken stijgen de vakantie-uitgaven van de Nederlander binnen vier jaar met 4,5 procent tot twintig miljard gulden. „De concur rentie met het buitenland is groot", waarschuwde Nou wen, „de bestedingen in het binnenland zijn minder meer. De vakantiegulden gaat steeds vaker naar het buiten land." Niet permitteren Middelburg kan het zich niet veroorloven achter te blijven bij de ontwikkelingen in de toeristische sector, betoogde Rutten. „Het is namelijk niet geheel ondenkbaar dat als we in gezamenlijkheid geen nieuwe initiatieven ontplooi en de positie van Middelburg als toeristische aantrekkelij ke stad zal verzwakken. Mede vanuit economisch opzicht kunnen we ons dat niet per mitteren." Rutten stelde dat toerisme bijdraagt aan een hoog voorzieningenniveau, waarvan ook de lokale en re gionale bevolking profiteert. Vlissingen breidt gft-inzameling uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 14