Axel stelt visie op drugsbeleid uit KHBfc- PZC Sas van Gent kibbelt over aankoop grond Suikerunie Scouts in Terneuzen wachten met smart op bouwvergunning streek ZATERDAG 25 FEBRUARI 1995 20 Oostburg, Sas van Gent en Hontenisse doen in maart uitspraak Nieuwbouw Ter Steene in Sint Jansteen vordert Financiële meevaller naar Stichting Kinderopvang Zeeuwsch-Vlaanderen in ban van het carnaval - weekenddiensten van onze verslaggever TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Axel zijn niet van plan om de Axelse raad komende maand te vragen een standpunt te formuleren over het al dan niet gedogen van de verkoop van soft drugs in de Oost-Zeeuws-Vlaamse gemeen te. De bestuurders in het districts college (het overleg van burge meesters, politie en openbaar ministerie) hadden vorige maand de afspraak gemaakt dat de raden zich uiterlijk eind maart zouden uitspreken over de notitie-Van der Doef, de pro vinciale nota waarin de uit gangspunten voor een interge meentelijk gedoogbeleid gefor muleerd staan. Burgemeester W. J. de Graaf gaf gisteren aan dat hij zich niet ge roepen voelt om die afspraak na te komen. „Het uitstel heeft di rect te maken met het overleg dat politie en openbaar ministe rie onlangs gehad hebben met het dagelijks bestuur van de ge meente Hulst. Het bestuur van die gemeente denkt met een streng anti-gedoogbeleid de drugsproblematiek te kunnen bestrijden. Over de voorgestelde aanpak is met justitie en politie gesproken. Aangezien ik niet weet hoe justitie meent met de Hulster situatie te moeten om gaan en ik de komende weken daar ook niets meer over zal ver nemen - het eerstvolgende dis- van onze verslaggever SINT JANSTEEN - De nieuw bouw van hel gezinsvervan gend tehuis Ter Steene aan de Kastanjelaan in Sint Jansteen is in volle gang. In opdracht van de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging (RZVW) is begonnen met het storten van de fundering. Het streven is het complex in de cember in gebruik te nemen. Het gebouw komt in de plaats van het herenhuis aan de Hoofd straat waar Ter Steene twee de cennia geleden begon. Het mo numentale pand werd verschil lende keren verbouwd, maar vol doet nu echt niet meer aan de ei sen van deze tijd. De ruimte voor de achttien verstandelijk gehan- dicapten is te krap. Ook de trap pen vormen een bezwaar, omdat de bewoners steeds ouder wordt. „We hebben nog even gekeken of de zoveelste verbouwing moge lijk was. maar alles bij elkaar is nieuwbouw goedkoper", legt waarnemend hoofd J. van Hooij- donk uit. Het complex aan de Kastanje laan komt te liggen in een nieuw bouwwijk (De Mate) in het dorp. De Zeeuwse Stichting voor So ciaal Pedagogische Welzijnszorg huurt het gebouw van de wo ningbouwvereniging. Voordeel van deze constructie is dat de stichting niet langer opdraait voor de onderhoudskosten. Internaat „De locatie Hoofdstraat heeft iets van een internaat, terwijl wij toch streven naar een specifieke huissfeer", zegt Van Hooijdonk. Om dat te bewerkstelligen krijgt het complex het uiterlijk aange meten van vier aaneengesloten rijtjeshuizen, met ieder een aparte voordeur. De woningen zijn intern met elkaar verbon den door een zijdeur. In ieder huis is plaats voor vier bewo ners. Ook komt er een centrale lift naar de eerste en tweede ver dieping. Eind 1992 realiseerde de stich ting al een soortgelijke uitbrei ding voor Ter Steene aan de Ing- helosenberghe. Beide locaties bieden samen plaats aan 34 mensen. De provincie is na bijna drie j aai' soebatten akkoord met subsidiering van de laatste drie plaatsen en wacht nu nog op de formele bekrachtiging door 'Den Haag', aldus Van Hooijdonk. Verloopt de bouw volgens sche ma, dan krijgt de stichting op 1 november de sleutel van het nieuwe gebouw. Begin decem ber verhuizen de zelfstandig wo nende verstandelijk gehandi capten dan naar hun nieuwe huis. Het pand aan de Hoofd straat is inmiddels verkocht aan een projectontwikkelaar. OOSTBURG - Het dagelijks ge meentebestuur van het Samen werkingsverband Welzijnsbe leid West-Zeeuwsch-Vlaande- ren wil de financiële meevaller voor de kinderopvang over 1994 in z'n geheel doorsluizen naar de stichting. De organisatie wordt door die constructie dit jaar ruim tienduizend gulden extra subsidie in het voorzicht gesteld. Goese winkelier mept overvallers de deur uit GOES - De 40-jarige eigenaar van een kledingzaak in Goes is donderdagavond rond tien uur licht gewond geraakt bij een schermutseling in zijn winkel. Twee mannen overvielen hem na sluitingstijd en eisten geld. Daarop volgde een vechtpartij, waarbij de eigenaar het tweetal naar buiten wist te slaan. De twee kozen vervolgens het hazepad. Vermoedelijk werden zij geruggesteund door een der de persoon, de bestuurder van hun vluchtauto. De politie heeft een onderzoek ingesteld en ver wacht op grond van het signale ment de daders binnen enkele dagen aan te houden. De blanke mannen zijn tussen 20 en 25 jaar oud en 1.85 meter lang. De een heeft zwart haar, een stoppel baard en droeg een spijkerbroek en sportschoenen. Zijn maat heeft blond golvend haar tot in de nek. KLOOSTERZANDE - Hel carnaval is vrijdag losgebarsten. Op tal van plaatsen in de provincie namen de Raden van Elf de heerschappij over en openden zo de weg naar een korte maar hevige feestocratie. Anders zo rustige dorpen veran deren in bruisende centra van leutzoekers in de meest waanzinnige uitdossingen. In Zeeuwsch-Vlaanderen was burgemeester T. Steenkamp van Hontenisse de eerste om de sleutel van zijn gemeente vrijwillig uit handen te geven aan de vorsten van plezier. De bijzondere raadsvergadering in het gemeentehuis in Kloos- terzande werd bijgewoond door de adellijke vertegenwoordi gers van de Kloorianen. Loetzers, Vogelpiekers. Lamsoren en Ossekoppen. Zoals gebruikelijk op de carnavaleske prinsjesdag openden prinsen en prinses het nieuwe carnavalsjaar met een politie ke beschouwing en vooruitblik, waarin de groene long van Zeeuwsch-Vlaanderen natuurlijk centraal stond. Na afloop van de plechtige bijeenkomst mocht de druk dan eindelijk van de ketel en reisde het gehele gezelschap af naar café Sta minee in Ter Hole, waar de Loetzers dit jaar het openingsbal verzorgden. In het Vossenrijk igemeente Hulst). Sas van Gent, Philippine en Uulehat. Aardenburg geven de desbetreffende burgemees ters vandaag, zaterdag, de scepter uit handen. trictscollege vindt pas op 31 maart plaats - voel ik er niets voor om de raad nu tot een uit spraak te dwingen", zei De Graaf desgevraagd Betreuren Voorzitter drs R. C. E. Barbé van het districtscollege Zeeuwsch-Vlaanderen, tevens burgemeester van Terneuzen, zei vrijdag het te zullen betreu ren als Axel de afspraak niet na komt. De gemeenteraden van Oost burg, Hontenisse en Sas van Gent spreken zich in de loop van maart wel uit over het al dan niet gedogen van koffieshops. Pro bleem is echter dat er op dit mo ment in de drie genoemde ge-- meenten geen enkele koffieshop bestaat. Ambtenaren in de drie gemeenten werken - zo gaven de burgemeesters te kennen - mo menteel aan een notitie die in hoofdlijnen niet veel zal afwij ken van de nota die de raad van Hulst donderdag met grote meerderheid aannam. Instrumentarium Burgemeester T. Steenkamp van Hontenisse: „De situatie in de gemeenten is totaal verschil lend. In Hontenisse zijn, voor zover ik weet, geen lokalen te vinden vanwaaruit drugs ver handeld worden. Uitgaande van die omstandigheid hoeven wij de raad niet te vragen zich uit te spreken over het al dan niet ge dogen. Wat we wel nodig hebben is een beleidsinstrumentarium om de bestaande situatie te handhaven. Daar wordt dan ook aan gewerkt en dat stuk zal de raad voorgelegd worden." Ook burgemeester J. Kruize neemt de huidige situatie in Oostburg als uitgangspunt. Ook in die gemeente is op dit mo ment geen koffieshop te vinden. Met goed omschreven bestuurs rechtelijke regels moet het vol gens Kruize mogelijk zijn om de situatie te handhaven. Kruize wil verder dat in de Oostburgse notitie ook venvoord staat hoe voorkomen kan worden dat ge wone horeca-etablissementen plotsklaps kunnen veranderen in drugs-detailzaakjes. Eigen situatie Volgens Kruize kan een dergelij ke notitie door de raad bespro ken worden zonder dat er gea geerd moet worden tegen het werkstuk van de commissie Van der Doef. „Dat er over onze ge meentegrenzen grote proble men bestaan is gewoon een feit. Daar kun je de ogen niet voor sluiten. Afgezet tegen dat totale beeld wil ik dat de Oostburgse situatie in beeld wordt gebracht en dat er een verordening komt die afgestemd is op onze toe stand." van onze verslaggever TERNEUZEN - Bestuur en le den van de Terneuzense Door- mangroep hebben sinds hun clubgebouw in december 1992 afbrandde tegenslag op tegen slag moeten verwerken. De scouts hebben zich er echter nooit door van hun stuk laten brengen. Het is dan ook niet meer dan redelijk dat de pad vinders van de Doormangroep eens een meevaller hebben, be toogde burgemeester R. C. E. Barbé van Terneuzen donder dagmorgen. De burgemeester mocht de scoutinggroep namens het be drijf Broomchemie. dat onlangs een fabriek in gebruik nam om de milieu-uitstoot te beperken, een cheque van vijfduizend gul den overhandigen. Het bedrag- zal worden gebruikt voor de in richting van het nieuwe onder komen. De Doormangroep heeft lang moeten sappelen om zo'n twee ton bijelkaar te krijgen voor de bouw van een nieuw clubhuis. De scouts zitten intussen, om dat ook het tijdelijke onderko men aan de Reuzenhoeksedijk voor het bouwplan 'sprong over de kreek' moest wijken, met smart te wachten op de bouw vergunning. Barbé legde uit dat de gemeente niet veel invloed op het snel doorlopen van procedu res heeft, omdat de aanvraag momenteel bij de provincie ligt. Bovendien zijn er enkele bezwa ren ingediend door omwonen den die vrezen dat vele, mede door de aanwezigheid van de scoutinggroep Sint Hubertus. padvinders voor een enorme ge luidsbelasting zorgen. Herfst? Het bestuur van de scouting groep Karei Doorman hoopt toch snel van de diverse overhe- Het Ministerie van VWS besloot onlangs de bijdrage per kind plaats met ingang van 1 januari 1994 te verhogen met 125 gulden per plaats. Het dagelijks bestuur (DB) van het samenwerkings verband wil dit bedrag samen met het evenhoge extra voor 1995 in één keer overmaken op de rekening van de Stichting Kinderopvang Zeeuwsch- Vlaanderen. West-Zeeuwsch- Vlaanderen telt officieel 42,5 ge subsidieerde kindplaatsen. Het DB heeft uit eigen middelen maximaal twintigduizend gul den over als bijdrage in de bouw van het woonzorgcentrum Coensdike in Aardenburg. Aan vankelijk bestond bij het samen werkingsverband bezorgdheid over de grote concentratie van ouderenvoorzieningen bij het te realiseren complex. Het oude bejaardenhuis Coens dike is momenteel bedoeld voor 133 ouderen. De nieuwe opzet (met een centraal dienstencen trum) is gericht op een doel groep van 194 mensen. Wanneer is aangetoond dat het woonzorg centrum inderdaad een concrete meerwaarde oplevert, is het da gelijks bestuur van het samen werkingsverband alsnog bereid met twintig mille een bijdrage te leveren. Het algemeen bestuur beraadt zich donderdag 2 maart over de voorstellen. In die vergadering komt ook de portefeuille (her tverdeling van het dagelijks be stuur aan de orde, in verband met het ontstaan van de nieuwe gemeente Sluis-Aardenburg. De bijeenkomst in het stadhuis van Oostburg begint om 19.30 uur. Het voormalige terrein van de Suikerunie in Sas van Gent. foto Charles Strijd van onze verslaggeefster SAS VAN GENT - Met de aan koop van het voormalige Sui- kerunie-terrein van Cerestar gaf de gemeenteraad van Sas van Gent donderdag het start sein voor de invulling van het gebied. Het besluit hiertoe werd niet zonder slag of stoot genomen. De CDA-fractie stond afwijzend tegenover de koop en ook D66 en VVD hadden grote moeite met de financiële conse quenties van de beslissing. Volgens het CDA is er geen enke le - ook geen milieutechnische - reden om het terrein van Ceres tar over te nemen. In het plan van aanpak gebiedsgerichte be nadering Kanaalzone is immers afgesproken dat de milieubelas ting in de kern Sas van Gent niet hoger mag worden. „Wie eige naar is. moet zorgen dat de mi lieubelasting niet in gevaar komt. Of dat nu de gemeente of een ander is, een buffer tussen industrie en woningen moet er blijven", aldus R. Bruggeman. Bovendien kleven er volgens Bruggeman grote financiële risi co's aan de investering. Ook VVD en D66 wilden nog niet aan een eigendomsoverdracht omdat er nog zoveel onduidelijk heid bestaat over de invulling van het terrein. Het geplande parkeerterrein voor vrachtwa gens is helemaal niet nodig, be toogde VVD'er R. Noët, omdat er elders ruimschoots de gele genheid tot parkeren is. Noët wilde de beslissing dan ook uit stellen tot de volgende raadsver gadering. Bruggeman en J. Smit van D66 waren niet te spreken over de voortvarendheid waarmee het college de plannen voor het in richten van het terrein ter hand neemt. Volgens hen staat de re constructie van de Graaf] ans- dijk in Westdorpe nog altijd bo venaan de prioriteitenlijst. Wet houder J. W. Platschorre ont kende dat de Graaf] ansdijk voorlopig moet wijken om de aankoop van het Suikerunie-ter rein te kunnen financieren. Plat schorre voorzag dat wanneer de gemeente het gebied niet aan koopt, er toch - weliswaar klein schalige - industriële activitei ten op die locatie zullen plaats vinden. Eensgezind De Sasse coalitie en oppositie waren nog nooit eerder zo eens gezind. Eenduidig wezen zij het collegevoorstel af om een invali deparkeerplaats voor de eigena resse van de Schippersbeurs in de Tramstraat, Denise Meule- man. af te wijzen. De raadsleden vinden het onterecht dat het col lege het verzoek van Meuleman verwerpt, omdat de afstand van de auto tot haar woning, zo bleek uit onderzoek, geen enkele dag van de week meer bedraagt dan honderd meter. Burgemeester J. van Rest wees de raadsleden er in een reactie op dat de raad het criterium van maximaal honderd meter des tijds zelf heeft vastgesteld. Zij was bereid het verzoek terug te nemen en te bespreken in de commissie. De gemeente Sas van Gent gaat een onderzoek instellen naar de schade die het echtpaar Lüc- ken-Gortzak aan de Spoorweg 1 in Westdorpe ondervindt door bebouwing van een open stukje grond aan de Graaf]ansdijk tus sen de panden A167 en A169. Het college erkent dat de bewoners mogelijk benadeeld zijn door de uitbreiding van een horecagele genheid. De gevelwand aan de Graafjansdijk is door het opvul len van de ruimte volledig geslo ten waardoor het uitzicht op de dijk via het doorkijkje onmoge lijk is geworden. Daardoor kan het woongenot en de daarmee samenhangende waarde van de woning verminderd zijn. B en w geloven echter niet dat er gelui- doverlast optreedt. Het café was er immers al voor de uitbreiding. HULST Vrede In het Maristenkloos- ter in Hulst wordt donderdag 2 maart een bijeenkomst gehou den rond het thema vrede. De avond wordt georganiseerd dooi de stuurgroep conciliair proces Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen in samenwerking met Artsen zon der Grenzen. Namens de inter nationale artsenorganisatie ver telt mevrouw Hammer uit Ter neuzen onder meer over haar ei gen ervaringen en het huidige werk in Albanië. De lezing wordt ondersteund door een fototen toonstelling. De aanvang is om 19.30 uur. I I I I I I I I I I ITFr den groen licht te krijgen. Als volgende maand met de bouw kan worden begonnen, zitten de padvinders vóór de herfst onder dak. Voorlopig zijn oplossingen gevonden voor de activiteiten van de verschillende leeftijds groepen scouts en in de zomer kan veel buiten worden gedaan, liet voorzitter A. Franssen we ten. Geld voor de ruwbouw van het scoutspand is intussen bijelkaar gesprokkeld. Maai- voor de in ventaris en de inrichting - waar onder tussenwanden, plafonds en een toiletgroep - is nog geld nodig. „We zijn als scouting groep natuurlijk gewend om veel zelf te doen. maai- materia len zullen toch aangkocht moe ten worden. De vijfduizend gul den zijn dan ook uiterst wel kom". zei secretaris L. de Braai van de Doormangroep bouw commissie. Computer weg bij waterschap BRESKENS - In het bedie ningsgebouw van waterschap Het Vrije van Sluis aan de Dui- velhoekseweg bij Breskens werd in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken. Vermist worden een computer, printer en wat laboratoriumspulletjes. Drankrijder is rijbewijs kwijt WESTDORPE - De Zeeuws- Vlaamse politie hield in de nacht van donderdag op vrijdag bij Westdorpe een 33-jarige auto mobilist uit Zandstraat aan die met te veel drank op achter het stuur van zijn auto was gekro pen. De ademanalyse wees uit dat de man ruim driemaal de maximaal toegestane waarde al cohol in het bloed had. Hij kreeg een dagvaarding uitgereikt en zijn rijbewijs werd in beslag ge nomen. Vastenactie voor goede doel van onze verslaggever SAS VAN GENT De vastenac- tiegroepen in de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone zijn na de carnaval weer actief voor het goede doel. Centraal staat dit jaar een vrouwenproject in Ghana. Van 1 maart tot en met 12 april wordt iedere dinsdag, woens dag, donderdag en vrijdag (van 10 tot 12 en 13.30 tot 16.30 uur) in de winkel aan de Kloosterlaan 56 in Sas van Gent tweede- handskleding verkocht. Zater dag 8 april start om 13 uur bij basisschool De Valckeburcht en rond de zelfde tijd bij De Strae- te in Zandstraat en gesponsorde fietstocht. De opbrengst van de activitei ten gaat naar een ontwikke lingsproject voor vrouwen in het aartsbisdom Tamale in Ghana. Onder de noemer van het Tama le Development Secretariat wordt een groep van 21 vrouwen vorming, scholing en voorlich ting gegeven over de noodzaak van onderwijs, goede voeding en hygiëne. Om hun zelfstandigheid te bevorderen krijgen ze een geza menlijk krediet, waarmee ze een eigen inkomen kunnen opbou wen. De vrouwen hebben de be schikking over een eigen lap grond voor het verbouwen van granen en rijst. Ook worden ze gestimuleerd diverse zelfge maakte produkten te verkopen. In het kader van de vastenactie van de groepen Sas van Gent. Zandstraat. Philippine. West dorpe. Sluiskil, Axel. Zuiddorpe en Terneuzen wordt tevens een collecte gehouden. 25 EN 26 FEBRUARI 1995 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: H. E. F. A. Nijsten Jr H. D. D. Zuiderbaan, Anna Bijnstraat 25, tel. 12324. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: H. E. F. A. Nijsten Jr en H. D. D. Zuider baan. Anna Bijnstraat 25, tel. 12324. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuid- zande, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: H. D. Bruggeman, Nieuwstraat 53. Oostburg, tel. 01170-52121. Cadzand, Retranchement en Sluis: M. H. M. de Meijer, Bad huisweg 42, Cadzand, tel. 01179- 1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens en Groede: A. G. Her- manides, Dorpsstraat 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: G. P. Harskamp, Noordstraat 8, tel. 01155-61666. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent. tel 52525. Spreekuur zat. 10.00 uur op Bol werk Oranje 2. Hulst vrij. 18 - zon. 24 uur: B. de Ouden, Glacisweg 50, tel. 01140- 12060. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. G. van Haelst. Spoorstraat 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. F. Hel- mers. Cloosterstraat 72, tel. 01148-1277, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Cloosterstraat 72. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: R. van Berkel, Nieuwstraat 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: I. J. Buize, Nieuwstraat 55, Oost burg, tel. 01170-53580. Spreekuur 12-12.30 urn-. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: E. O. M. Neve, Koninginnelaan 22, Terneuzen, tel. 01150-17667. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. F. J Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 12060. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apo theek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-62888. Hulst,zat. 11-12 en 15.30-17.30 en zon. 11-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apotheek Hulst. Dubbele Poort 7. tel. 01140-14255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apo theek Oostburg, Burchstraat 16, tel 01170-52170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: M. P. Schaub, Zaamslag, tel. 01153- 1366. Spreekuur zat. 11-12 uur, Bastionstraat 3, Axel. Hulst en Hengstdijk: R. T. Ver sol en J.C. Versol-ten Hoopen, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Spreekuur IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. 01176-1388 bgg, 01174-8424. Spreekuur zat. 13 en zon, 12 uur in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Diemenstraat 83, tel, 01150-19628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Terneuzen: Peter de Vos, Van Steenbergenlaan 7, tel. 01150- 96425. Spreekuur zat. van 12.00- 13.00 uur. Breskens, Aardenburg en Sluis: E. van Bruinessen-Kapsenberg, tel. 01177-2398. Spreekuur 13.00-13.30 urn', Brou werijstraat 8 te Oostburg. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver. Si- rius 1, Oostburg, tel. 01170- 52103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 01158-53800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, tel. 01140-12701! Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuwsch-Vlaanderen voor spoedgevallen dag en nacht be reikbaar: West-Zeeuwsch- Vlaanderen: Telefoonnummer 01170-56500, Kanaalzone: Tele foonnummer 01150-74500, Oost' Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele-: foonnummer 01140-83500. Verloskundigen: Stichting Provinciale Kraam zorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuwsch-Vlaanderen, dag en nacht bereikbaar via tel. 01150' 74555. Pastorale zondagdienst: Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: L. Mathijs! sen. Hulst, tel. 01140-14440. West-Zeeuwsch-Vlaanderen, 1^ zon. 12 - ma 24 uur: F. Buijsse, tel. 01176-1407. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur: J. Eggermont, tel. 01158-51882. Gecombineerde doven/horen den dienst. Middelburg Ont- moetingskerk. 10 ds. Lamme. Zondag 26 februari 1995 Nederlands Hervormde Kerk: Aardenburg 10.30 ds. Valk; Axel 10 kand. Simons: Biervliet 9.30 ds. v. d. Schee; Breskens 9.30 ds. Leentfaar-v.d. Brug (HD); Cad zand 9.30 ds. Houwaart: Groede 9.30 ds. v. Andel; Hoek 10 ds. v. d. Maas. 19 idem: Hontenisse 11 past. Rouw: Hoofdplaat 10 dienst; Hulst 9.30 past. Rouw; Nieuwvliet 10 ds. Hoogendoorn; Oostburg 11 ds. v. Duinen (HA): Sas van Gent 10 ds. Wasterval: Schoondijke 9.30 ds. Blokland; Sint-Anna ter Muiden 11 ds. Houwaart; Sint-Kruis 9 ds. Valk: Terneuzen: Opstandings- kerk 10.30 ds. v. d. Hoek, 16 ds. De Haan; Grote Kerk 10 ds. Koelman: Goede Herderkerk 10 ds. Meijer, 10 ds. Blokland; zie kenhuis 'De Honte' 17.45 ds. Hoogendoorn: 'Ter Schorre' 10.30 dienst; Waterlandkerkje 11 ds. v. Andel; Zaamslag 10 ds. Reinders; Zuidzande 9.30 ds. v. Duinen (HA). Ned Herv. Evang. De Levens bron: Terneuzen 17.00 ds. v. Ec- keveld. Gereformeerde Kerk: Aarden- burg 10.30 ds. Valk; Axel 10, 17 ds. v. Elderen; Breskens 9.30 ds. Leentfaar; Oostburg 10 ds. Blok land; Terneuzen (Goede Herder kerk) 10 ds. Meijer, 19 dienst; Op- standingskerlc 9 ds. Bosch; Schoondijke 9.30 ds. Blokland; Zaamslag 10 ds. De Haan. 15 ds. v. Elderen. Gereformeerde Gemeente: Axel 10, 15 leesdienst; Oostburg 10 (HA) 19 ds. Huisman; Terneuzen 10 leesdienst, 15 ds. Huisman. Oud-Gereformeerde Gemeente. Oostburg 9.30 en 14.30 lees dienst: Terneuzen 10 en 17 ds. De Reuver. Vrije Evangelische Gemeente: Breskens 9.30 ds. Mietus; Re tranchement 11 ds. Mietus. Zevende Dags Adventisten (za terdag): Terneuzen (Goede Her derkerk) 10 dienst. Gereformeerde Kerk Vrijge maakt: Axel 10 leesdienst. 16.45 ds. Souman; Hoek 9.30, 15 ds. Souman; Terneuzen 10. 15 ds. Storm; Zaamslag 9.45, 15 ds. Geelhoed. Chris lelijk Gereformeerde Kerk: Zaamslag 10,15 ds. v. Ek. Evangelische Gemeente. Ter neuzen (gebouw De Kandelaar) 10 dhr. De Jager; Hulst ft KruispuntilO br. Goudswaard. Gereformeerde Gemeente in Ne- derland. Terneuzen 9.30. 14 en 18 leesdienst: Oostburg 10 en 14.30 leesdienst; Hoek 9.30 en 14 leesdienst. Rooms-Katholieke kerk. Aardenburg zat. 10.30. Coensdike 9.00; Axel 11. zat. 19; Biervliet zat. 19; Bosclikapelle 9.00: Breskens 10. zat. 19: Clinge zat. 19; Graauw 10.30; Groede zat. 19; Hengstdijk 10.30: Hei kant 9.00; Hoek 11; Hoofdplaat zat. 17; Hulst 10.30, zat. 19; Kloosterzande 10.30. zat. 18.30; Koewacht 10.30; Lamswaarde 9.00: Nieuw-Namen 9.00; Oost burg 10.30: Ossenisse 9.00; Phi lippine 9.30; Sas van Gent 9.30jlat en 11, zat. 19.15; Sint-Jansteen zat. 19; Schoondijke 9.15; Sluis 10; Sluiskil 11; Slijkplaat zat. Iet 17; Stoppeldijk zat. 19; Terhole 10.30; Terneuzen: Triniteitskerk 9.30. zat. 19. Opstandingskerk 9.30, zat. 19; Westdorpe zat. 19; IJzendijke 10.30; Zandstraat 10; Zuiddorpe 9.45, zat. 17. Pinkstergemeente: Terneuzen (geb. Bethel) 10 dienst, Nieuw straat 27" 10.30 dhr. Oudeman. Gemeentevergaderingen Jeho va's Getuigen: Axel 10 en do, 19; Oostburg 10 en di. 19.30; Terneu zen 10 en di. 19.30. Dorkas opent depot voor inzameling in Terneuzen TERNEUZEN - De christelijke hulpverleningsorganisatie Dor kas Hulp International heeft, na Axel en Oostburg, in Terneuzen een inzamelingsdepot geopend. Dorkas zamelt geld en goederen^ in voor de medemens in nood, zowel in Afrika als Oost-Euro pa. De hulp beperkt zich niet tot het verstrekken van materiële goederen; een juridische afde ling voert acties voor vervolgde medemensen. In 24 landen heeft Dorkas mo menteel zo'n zestig hulpverle ningsprojecten op touw gezet. De organisatie werkt vanuit de gezichtspunten van het christe lijk gedachtengoed. maar is niet aan een kerk of groepering ge bonden. In de achterban van de hulporganisatie zijn gerefor meerden, hervormden, katholie ken en andere kerkelijken aan gesloten. Het Terneuzense de pot is gevestigd bij de familie Si mons, Leeuwenlaan 24. In de garage aan de Leeuwen laan worden vooral dekens en kleding ingezameld. Gulle ge vers kunnen op maandag en dinsdag tussen 9.00 en 18.00 uur spullen inleveren bij de garage aan de Leeuwenlaan. ar )D lat iet Ing lie. 8 er Spc t ra iro ier Ver toe 'i-a< ttul Dra iak te i not min Smt ien chi \roe 'ek\ oei loo San net Interieur van een koffieshop in Hulst. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 58