Rintje Ritsma stelt orde op zaken Rond de Tafel heeft geen pretenties Zaalvoetballers nu al niet meer in te halen Zware straffen voor amateurvoetballers Fries wint zesde vijf kilometer voor de wereldbeker VVV huurt Vampeta van PSV Stadion Amsterdam bereikt de top Sung Chen dertiende man op Top Twaalf INZELL/SEINAJOKI (SID) - Rintje Ritsma heeft in Inzeil de draad weer opgepakt. De Euro pese- en wereldkampioen won gisteren in Inzeil ook de zesde vijf kilometer voor de wereld beker. De Fries maakte een tijd van 6 minuten en 53,60 secon den. Daarmee was hij ruim an derhalve seconde sneller dan Bart Veldkamp, die aan het ein de van het seizoen zijn oude vorm benadert. De Hagenaar fi nishte in 6.55,24. Nationaal kampioen Falko Zandstra had wegens ziekte afgezien van de reis naar Beieren. Tijdens de wereldtitelstrijd in Baselga di Piné moest Ritsma zich gewonnen geven aan de spe- Krajicek treft Agenor in Ahoy' ROTTERDAM (ANP) - Richard Krajicek, Nederlands nummer één, werd gisteren bij de loting van het ABN Amro tennistoer nooi van Rotterdam gekoppeld aan Agenor. Het 22e tennistoer nooi in Ahoy" begint maandag en volgt direct op het peperdure toernooi van Stuttgart. En dat laatste kreeg toernooidi recteur Wim Buitendijk afgelo pen dagen nog even ingepeperd. Ivanisevic en Bruguera, zijn nummers twee en drie van de plaatsingslijst, raakten er ge blesseerd aan hun knie en ko men niet naar de Maasstad. Met Becker, Kafelnikov, Fer- reira, Medvedev en de Neder landse inbreng van Krajicek, El- tingh, Haarhuis en Siemerink kan Buitendijk echter nog rede lijk tevreden achterover leunen. Loting: Becker (Dui/1) - Kucera (Slw), Wilmink (Ned) - qualifier, Ren- zenbrink (Dui) - qualifier, Volkov (Rus) - Novacek (Tsj/8), Medvedev (Oek/4) - Carbonell (Spa), Bates (Eng) - qualifier, Steeb (Duii - Siemerink (Ned). Agenor (Hal) - Krajicek (Ned/ 5). Eltingh (Ned/6) - Lareau (Can), Haarhuis (Ned) - Caratti (Ita), McEn roe (VSt) - "Tarango (VSt), Mattar (Bra) - Ferreira (ZAf/3), Dosedel (Tsj/ 7) - Ruud (Noo), Damm (Tsj) - Hlasek (Zwi), Wilander (Zwe) - Vacek (Tsj), Kafelnikov (Rus/2) - qualifier. Oefenvoetbal VLISSINGEN - Vandaag (zater dag) wordt de oefenwedstrijd ge speeld tussen Colijnplaatse Boys en 's-Heer Arendskerke. Het duel begint om 14.30 uiir. Zaalvoetbalteam uit Goes op dreef GOES - Het zaalvoetbalteam El Toro heeft zich tegen ZVT/Skil in de landelijke eerste divisie uitstekend gerevancheerd voor de afstraffing legen Bouwfonds. De 6-1-overwinning tegen de ploeg uit Breda had alles te ma ken met de kwaliteit van El To ro, dat weer eens over zijn sterk ste selectie kon beschikken. Om zoals coach Armand Doesburg zei: „Als we compleet zijn, dan behoren we tot de Top Drie." El Toro overklaste volledig zijn tegenstander. Het overwicht kwam voor de rust (2-1) nog niet in de cijfers tot uitdrukking, maar in de tweede helft werd ZVT naar een kansloze neder laag gespeeld. Voor rust scoor den Marcel Lourens en Ronnie Brusket voor de thuisclub. In de tweede helft w.erd het 4-1 door treffers van de gebroeders Marcel en Alex Lourens. Brus ket bepaalde met twee doelpun ten de eindstand op 6-1. Wereldwijde schorsing dreigt voor Graham LONDEN (SID) - George Gra ham, afgelopen dinsdag ontsla gen als manager van de Engelse voetbaleub Arsenal, hangt een wereldwijde schorsing boven het hoofd. Graham kwam in opspraak door zijn betrokkenheid bij een zwart,- geld-affaire. Hij moet zich daar voor verantwon tegenover de Engelse voetbalbond(FA). Die wendt zich daarna tot de Eu ropese voetbalbond (UEFA) en de wereldvoetbalorganisatie FI FA en eist waarschijnlijk dat hij op de hele wereld wordt ge schorst. Graham verdiende meer dan een miljoen gulden aan de trans fers van de Deen John Jensen en de Noor Pal Lydersen. Toen dat aan het licht kwam, betaalde hij het geld terug aan Arsenal. EINDHOVEN (ANP) - PSV ver huurt de Braziliaan Vampeta met onmiddellijke ingang aan VVV. De Venlose eerste-divisie- elub kan de 20-jarige voetballer tot het eind van dit seizoen op stellen. PSV-manager Arnesen vindt VW een goede keus: „Venlo is dichtbij, dus hij kan in Eindho ven blijven wonen. Vampeta kwam bij ons niet echt aan de bak wegens het buitenlanders probleem. Daardoor kreeg hij te weinig speeltijd." lingen van de natuur. Hij trof op de vijf kilometer slechte omstan digheden en zag de Duitser Frank Dittrich er met de gouden medaille vandoor gaan. Nu stel de Ritsma orde op zaken. Dit trich (6.56,87) kwam niet vérder dan de vijfde plaats. Hij moest de Japanner Shirahata (derde) en zijn landgenoot Taubenrauch (vierde) voor laten gaan. Op het NK in Assen was Ritsma in zijn directe confrontatie met Zand stra bij de start ten val gekomen. Bij de vrouwen onderstreepte Bonnie Blair haar suprematie op de korte afstanden. De Ame rikaanse wereldkampioene sprint, die aan haar laatste sei zoen bezig is, behaalde haar twaalfde wereldbekerzege van het seizoen. Ze reed de 500 me ter, gehinderd door een straffe wind, in 40,56 seconden. Gunda Niemann deed op de drie kilo meter Ritsma na. De 28-jarige Duitse, volgende week favoriete bij de wereldtitelstrijd in Noor wegen, won haai- zesde wedstrijd in 4.20,54. Ze had een ruime voor sprong op Carla Zijlstra, die in 4.25,31 tweede werd. Inzeil. Wereldbeker. Mannen, 5000 in: 1. Ritsma (Ned) 6.53,60, 2. Veld kamp (Ned) 6.55,24, 3. Shirahata (Jap) 6.55,28, 4. Taubenrauch (Dui) 6.55,46, 5. Dittrich (Dui) 6.56,87, 6. Storelid (Noo) 6.57,56. Vrouwen, 500 m: 1 Blair (VSt) 40,56, 2. Küsunose (Jap) 40,82, 3. Völker (Dui) 41.19, 4. Schenk (Dm) 41.66, 5. Okazaki (Jap) 41,71, 6. Zwolle (Ned), Ravilova (Rus) 41,74 Stand WB: 1. Blair 320, 2. Auch (Can) 241, 3. Schenk 185. 3000 m: 1. Niemann (Dui) 4.20,54, 2. Carla Zijlstra (Ned) 4.25,31,3. Warnic- ke (Dui) 4,25,48, 4. Belci (Ita) 4.27.47, 5. Thomas (Ned) 4.27,55, 6. Uehara (Jap) 4.29,41. Stand WB: 1. Niemann 200,2. Zijlstra 175, 3. Belci 135. Seinajoki (Fin). WK junioren. Mannen, 500 in: 1 Carpenter (VSt) 38,97, 2. Imai (Jap) 39,02,3. Hanninen (Fin) 39,15, 4. Wotherspoon (Can) 39,32, 5. Lee (ZKo) 39,36, 6. Saveljev (Rus) 39,56, 25. Wennemars 40,81, 35. De Jong 41.62. Bekers gevallen. 3000 m: 1 De Jong 4.10,28, 2. Knoll (Can) 4.13,76, 3. Imai 4.18,60, 4 Hoff- AMSTERDAM (GPD) - Het Stadion Amster dam heeft gisteren het hoogste punt bereikt. De dakconstructie van het stadion meet 177 bij 118 meter en heeft een gewicht van 2400 ton. De vij zeloperatie vond plaats vanaf vier 'trappen'-to- rens. Met slagen van steeds 45 centimeter moest het enorme gevaarte langzaam omhoog worden gevijzeld. Even na het middaguur reik te het hoogste punt tachtig meter boven het maaiveld. Na het aanbrengen van stalen balken waarop de overspanning rust, kon het gevaarte weer zeven meter zakken. Een spectaculaire operatie, want nog niet eerder werd in Europa een stalen over spanning van dergelijke afmetingen omhoog gebracht. Voor de klus werd een Brits specialistenteam overgevlogen. Als een spin in zijn web bevond de Engelsman S. Tailer zich op de middenstip van het voetbalveld om de commando's voor de vij zeloperatie te geven. Overigens geheel onzicht baar voor het vele pubhek dat naai- het werk kwam kijken. Niemand mocht zich binnen het bouwwerk begeven. „Een van de 152 staalkabels hoeft het maar te begeven, of de hele construc tie stort in elkaar", aldus M. Joustra van de Bouw combinatie Stadion Amsterdam. De bouw van het multi-funetionele stadion in Amsterdam-Zuidoost, met Ajax als hoofdbespe ler, verloopt volgens schema. Dit najaar wordt het glazen schuifdak geplaatst, dat binnen een kwartier open of dicht kan. Volgend voorjaar be gint het inzaaien van de grasmat, waarna de op levering in juli '96 volgt. Het stadion krijgt 50.000 zitplaatsen. Onder het stadion bevindt zich het eerste trans ferium van Nederland met plaats voor 2600 au to's. De totale bouwkosten bedragen 265 mil joen gulden. Nog eens twaalf miljoen extra wordt geïnvesteerd in een wal rond het transfe rium, met daarin 24.000 vierkante meter aan winkel- en kantoorruimte. Het dak van het Stadion Amsterdam wordt om hoog gehesen. foto ANP Lamswaarde is besmet met tafeltennisvirus Om te sporten zijn miljoenen Nederlanders dagelijks in de weer op sportvelden, in zwem baden. sporthallen of andere onderkomens. Bij het leeuwe- deel zijn prestaties van onder geschikt. belang. Waar ligt de scheidslijn? Vandaag in deel 5 van de serie 'Sport of Spel?' een portret van tafeltennisver eniging Rond de Tafel uit Lamswaarde. door Mark Caldenhoven LAMSWAARDE - In Lams waarde is de keus niet moei lijk voor energieke, sportief aangelegde kinderen: je kunt links- of rechtsaf. Ben je een jongen meld je je, in het kiel zog van je vader, automatisch aan bij de plaatselijke voet- baltrots SDO. Ben je een meis je kies je voor tafeltennisver eniging Rond de Tafel, de an dere sportclub in het ongeveer 750 zielen tellende dorpje. Het tafeltennisvirus in Lams waarde heeft in nog geen de cennium tijds flink om zich heen gegrepen. De vonk sloeg over met de komst van Jeanne van Driessche-De Waal. De viervoudig nationaal kampioe ne maakte een kleine twintig, jaar geleden furore bij Sint Aloysius, het voormalige tafel- tennisbolwerk in Graauw. Ze trouwde, verkaste naar Lams waarde en richtte RDT op. „In de zomer van 1986 zaten we in de kantine van SDO met een groepje herinneringen op te ha len". duikt grondlegster Jean ne van Driessche-De Waal in het verleden. „Mark Broekaart zat erbij, Mattanja Riemens, Robbie van Laere. Iedereen had wel zin om een tafeltennis- clubje op te richten in Lams waarde. We stopten honderd gulden in een pot en regelden een oprichtingsvergadering. De naam van de club was een fluitje van een cent. Het oerou de tafeltennisspelletje 'rond de tafel' - een groepje kinderen rent om een tafel: één slaat een balletje, rent naar de andere kant en retourneert de bal van een ander kind - gaf de voorzet, het clubje in oprichting kopte hem bekwaam in. „Bovendien zaten we in'het café van Louis letterlijk rond de tafel." Jeanne van Driessche-De Waal nam de hamer ter hand bij RDT en hield die tot op de dag van vandaag stevig in handen. Zij bleef zitten, waar anderen afhaakten. Secretaris Joop de Bakker: „Jeanne heeft Lams waarde besmet met een tafel- Voorzitter Jeanne van Driessche-De Waal in het thuishonk De Luifel. „Als er iets in Lamswaarde te doen is, zoals nu met carnaval, moet RDT wijken." foto Charles Strijd Naam vereniging: Rond de Tafel Oprichtingsmaand: juni 1986 Vestigingsplaats: Lamswaarde Sport: tafeltennis Voorzitter: Jeanne van Driessche-De Waal Niveau eerste selectie: derde klasse district Zeeland Aantal leden: 42 Clubkleuren: rood-blauw Accommodatie: Dorpscentrum De Luifel, Dreef 2 te Lams waarde tennisvirus. De meisjes steken elkaar aan op school. In de klas vertellen ze over toernooien en nemen prijzen als mokken, klokjes en telefoons - ja, écht waar - ter ondersteuning mee. De andere klasgenootjes willen dat ook wel." Jeanne van Driessche-De Waal: „Ik heb ta feltennis meegekregen toen ik in de kinderwagen zat." Bezetting Rond de Tafel heeft bij de jeugd louter meisjesnamen op de formulieren staan. Bij de se nioren loopt weliswaar een aantal mannen rond, maar het draagvlak van RDT is zonder meer de jeugd, met 29 leden. Joop de Bakker, behalve secre taris ook trainer, coach en be geleider op toernooien: „We zijn een échte vrouwenclub, met de bijbehorende gemoede lijkheid en gezelligheid. Boven dien zijn we één van de weinige clubs in'Nederland die bij de se nioren een kleinere bezetting heeft." Jeanne van Driessche-De Waal: „Alles wat in Lamswaar de jongen of man is en maar een beetje kan voetballen, gaat voetballen. Meisjes gaan tafel tennissen." De Bakker: „Als er één jongen bij RDT komt spe len, komen er meer. Dat weet ik zeker. Ik zelf ben komen aan waaien. Ik speelde op mijn werk in de pauzes wel eens een potje tafeltennis." Het eerste en tweede meisjes team - tot achttien jaai--speelt op het hoogst landelijke niveau en maakt voor uitwedstrijden onder meer reizen naai- Enk huizen, Noordwijk en Tilburg. Jeanne van Driessche-De Waal: „Dat betekent dat we als kleine vereniging veelvuldig een beroep moeten doen op ou ders, omdat we zelf bij thuis wedstrijden ook aanwezig moeten zijn." Joop de Bakker: „We moeten ze zeker één of twee keer per competitie vra gen om voor vervoer te zorgen, en dat zonder vergoeding. Of je moet de contributie dusdanig verhogen dat je de onkosten daar uit haalt..." RDT, dat van de gemeente Hontenisse een jaarlijkse sub sidie van 1800 gulden opstrijkt, heeft zich in Lamswaarde een plaats weten te bemachtigen. Toch biedt het thuishonk van RDT, De Luifel, met enige re gelmaat onderdak aan andere verenigingen. Zo doet het dorpscentrum in Lamswaarde ondei' meer dienst als gymzaal voor de basisschool en is de De Luifel de uitvalsbasis voor de yogaclub. „Als er iets in Lams waarde te doen is, zoals nu met carnaval, moet RDT wijken", zegt Jeanne van Driessche-De Waal. Joop de Bakker: „Zo hebben wij eens wedstrijden in de basisschool gespeeld, om dat in De Luifel een rommel markt werd gehouden... voor de basisschool. Maar alles gaat in goede verstandhouding." Fanatisme Hoewel Jeanne van Driessche- De Waal en Joop de Bakker zelf zeggen dat het bestuur van RDT „niet zo fanatiek is dat zijn leven er vanaf hangt" is tussen hun woorden door te ho ren dat ze bij hun pupillen af en toe een gebrek aan fanatisme verwijten. Jeanne van Dries sche-De Waal: „Gezelligheid staat voorop, maar we zijn vaak fanatieker dan de kinde ren. Wij hebben er veel voor over. De meeste kinderen krij gen een kans aangereikt iets met tafeltennis te doen, heb ben absoluut talent maai' pak ken hem niet. Nee, we hebben geen pretenties, maar soms vreet het wel. Vroeger had ik er zelf alles voor over." Joop de Bakker: „Bij wedstrij den zetten we ze wel op scherp." Het bestuur van RDT hoeft zijn, voornamelijk jeugdi ge, leden op de trainingsavon den (maandag en dinsdag) geenszins in toom te houden. „Ik zal niet zeggen dat we ze verwennen, maai- streng is het zeker niet." Jeanne van Dries- sche-De Waal: „Tafeltennis is een moeilijke sport. We moeten de jongsten regelmatig bijstu ren. Maar dat is juist leuk. RDT is een heerlijke club." Kampioenschap hoofdklasse beslist mann 4.19,69, 5. Lee 4.20,41, 6. Arlt (Dui) 4.22,24, 13. Bekers 4.27,49, 31. Wennemars 4.35,95. Stand: 1. Imai 82.120 punten, 2. Lee 82.761, 3. Knoll 82.783, 4. Hoffmann 83.071,5 De Jong 83.333,6. Wu 83.780, 28. Wennemars 86.801, 50. Bekers 96.581. Vrouwen, 500 m: 1. Sundstrom (VSt) 42,45, 2. Bae-Young Jeong (ZKo) 43,12, 3. Yanchun You (Chi) 43,19, 4. Egyed (Hon) 43,22, 5. Lili Huang (Chi) 43,54, 6. Nonaka (Jap) 43,58, 9. Oonk 43,72, 12. Groenewold 44,24, 13. Elke Zijlstra 44,26. BORN (ANP) - De nationale Top Twaalf tafeltennis, op 4 en 5 maart in het Limburgse Born, wordt bij de heren een Top Der tien. De Nederlandse Tafel Ten nis Bond (NTTB) heeft een ver zoek gehonoreerd van de orga niserende vereniging om een wild-card voor de eigen num mer één, Sung Chen. Het mannenveld in Born moet het stellen zonder nationaal kampioen Paul Haldan die het te druk heeft. De 30-jarige Henk van Spanje zegde eveneens af. Zijn tweede plaats tijdens de vo rige Top Twaalf, in oktober, was zijn dertiende en laatste optre den bij de nationale elite. De 144- voudig international stopt aan het eind van het seizoen met top sport. Paul Cornelissen en Ro nald Vijverberg zijn hun vervan gers, De Chinees Sung Chen, al vijf jaar in Nederland, leidde het Limburgse Bartok eind vorig jaar naar de derde ronde van de Europa Cup. De 29-jarige prof bezet momenteel de vijfde plaats op de nationale ranglijst, maar komt niet in aanmerking voor Oranje omdat bondscoach Engel jeugdige spelers wil inpas sen. Chen had zich niet ge plaatst voor de Top Twaalf om dat hij tijdens de kwalificaties ziek was. De indeling, mannen, groep 1: Heis ter, De Bruin, Verhulst, Boute, Gre- ve, Van de Braak en Cornelissen. Groep 2: Keen, Chen, Tammenga, De Cock, De Boer en Vijverberg. Vrouwen! groep 1: Vriesekoop. Noor, Keen. Heijnen, Sorr.ers en Broek- hart,. Groep 2: Hooman, Timina, Mul ler. Bakker. Hengstman er. Hermus. van onze zaalvoetbalmedewerker MIDDELBURG - Het team van Zavio/Sporthuis De Cocq heeft het kampioenschap van de Zeeuwse hoofdklasse zaalvoet bal veroverd. De ploeg heeft nog drie wedstrijden voor de boeg maar is niet meer in te halen. De Zeeuws-Vlamingen behaalden de titel door een 6-4 overwin ning op Zuidwest Negen en door het verlies van naaste concur rent Parbo/Groenendijk II (4-6) tegen El Toro II. Kloosterzande won wel met 7-6 van Jongepier Sport, maar blijft toch hekkesluiter van de hoofd klasse. Biezentrappers behaalde een gelijkspel (4-4) tegen De Landbouw. De ploeg blijft in de gradatiepositie, evenals Kloe- tinge dat met 5-3 van Lagoon verloor. Zuidwest Negen - Zavio/Sport huis De Cocq 4-6: Zuidwest Ne gen liep snel uit naar 3-0. Bij de rust was die voorsprong terugge lopen tot 3-2. Lange tijd bleven de ploegen op gelijke hoogte. In de slotfase trok Zavio/Sporthuis De Cocq de overwinning naar zich toe. Dirk Verdonk had met vijf treffers het grootste aandeel in de zege van de Zeeuws-Vla mingen. Sjaak van de Broecke maakte het halve dozijn vol. Voor Zuidwest Negen scoorden Robbert Griep (2), Ymke Kuiper en Wim Lievense. El Toro II - Parbo/Groenendijk II 6-4: Een goede en gelijk op gaande wedstrijd. Diep in de tweede helft was de balans nog in evenwicht (4-4). Door een du bieus toegekende vrije trap kwam El Toro op 5-4 en in een alles of niets poging om weer op gelijke hoogte te komen viel het doelpunt voor de Parbo/Groe- nendijk-combinatie aan de ver keerde kant. Marco Goovers, Mark de Groote, Arne Honingh, Serge Berrevoets (2) en Jacco Honingh bezorgden El Toro II de overwinning. Dg tegentreffers waren van Perry Kentin, Robbie de Meza (2) en Robin Moreauw. Biezentrappers - De Landbouw 4-4: Een snelle en sportieve wed strijd, waarin de partijen goed aan elkaar gewaagd waren. De meeste treffers (3-3) vielen in de eerste helft. Ronnie de Vos (2), Johan Beulens en Serge Beulens scoorden voor Biezentrappers. De doelpunten van de Land bouw kwamen van Marco Borg- hart (3) en Jan Joosse. Lagoon - Kloetinge 5-3: In de laatste fase van een leuke partij zaalvoetbal kon Lagoon de zege naar zich toetrekken. Edwin Franse (2) en Eric. Flore (3) scho ten voor Lagoon raak. De tegen treffers waren van Arjan Sandee (2) en Danny van der Net. Kloosterzande - Jongepie Sport 7-6: De bezoekers ware door blessures en werkzaamhc den van enkele spelers met ee smalle basis naar Hulst geko men, maar ook Kloosterzand miste enkele basisspelers. D partijen' bleken aan elkaar ge waagd. De gelukkigste ploe won. Ed van Bellen, Dave d Booij, Job Zwegers (allen 2) e Fred Kint scoorden voor d thuisclub. Egon Kok (4) en Lioi van" Luijk (2) schoten voor Jon gepier Sport raak. Stand: 1 Zavio/Sporthuis De Coci (kampioen) 19-35, 2 Parbo/Groenen dijk II18-25,3 El Toro H 18-22,4 D Landbouw 19-22, 5 SVSW '72 18-21, Zuidwest Negen 18-19, 7 Jongepie Sport 18-18, 8 Jong Ambon 18-14, Lagoon 18-13, 10 Biezentrappers 18 12,11 Kloetinge 18-9,12 Kloosterzan de 18-6. 2 winstpunten in mindering. Programma: maandag 27 februari sportpjmt Goes: 19.25 uur Kloetinge Biezentrappers, 21.15 uur Lagoon Jong Ambon, 22.10 uur De Landbouu El Toro II; looensdag 1 maart, spot hal Nassaulaan, Middelburg: 21.0 uur SVSW '72 - Kloosterzande. Vrouwen A-klasse: VOC Karwei I - Biezentrap pers/Gerka Sport (1-1) 3-2: Voor Kaj wei I scoorden Judith Eckhardt, Sn zan van de Knuyff en Angelique vai de Heuvel. Heidi Kallemein en Astri Adriaanse scoorden tegen. B-klasse: VOC Karwei LH - Zeelan Sport (0-1) 4-3: Natanja Schreuder C en Carola Adriaanse voor Karwei voor Zeeland Sport scoorden Nanc Bahadour, Angelique Aarnoutse ei Angelique de Fretes. DW - VOC Karwei II (0-3) 0-6: Doel punten van Carolien Geldof (3), riska Griep (2) en Mirjam Starren burg. SVD - Bijou Lederwaren (0-10) 1-21 Voor SVD Petra Pieterse; voor Bijoi Lederwaren Orpa Hitiyahubessy (5 Mildred Fraanje, Natasja Vermeule Suzan van Leeuwen en Karin Thie (allen 4). Standen. A-klasse: 1 Biezentrappen /Gerka Sport 10-14,2 VOC Karwei 19 12, 3 Kloetinge 8-11, 4 Pubbeis 8-5, Jong Ambon 9-2. B-klasse: 1 Zeeland Sport 11-18, VOC Karwei III11-17, 3 Bijou Ledei waren 10-15, 4 VOC Karwei II11-9, DVV 11-3,6 SVD 10-2. Corné Lepoeter wint ook laatste schaatsmarathon DEN HAAG - Corné Lepoete uit Wemeldinge heeft deze weel in de C-categorie ook de laatstf schaatsmarathon op De Uitho in Den Haag gewonnen. Hij was door vijf eerdere overwinnin gen al klassementsleider. De 19 jarige schaatser won dit keer ii de eindsprint. Bij de veteranen werd Fop Fon teyne uit, Haamstede tweede. Ii de B-.categorie veteranen wercf Jacco Luteyn tiende. UTRECHT (GPD) - De tucht- commissie van het district West I van de KNVB heeft twee spe lers van APWC uit Amersfoort fors aangepakt. John van Nim- wegen en Ali Akyurek zijn voor achttien maanden geschorst. Van Nimwegen sloeg op zondag 5 februari tijdens DOS - APWC een Utrechtse speler tegen de vlakte. Akyurek, geschorst maar zittend in de dug-out, liep het veld in en trapte scheids rechter Cees van Velzen. De commissie handhaafde d(' uitslag (2-1 voor DOS), hoewel ei nog vier minuten te spelen wa ren toen de arbiter het duel in dt derde klasse D staakte. Di Amersfoorters was zojuist eeij strafschop toegekend toen hel tumult uitbrak. APWC en de twee voetballer: hebben de mogelijkheid in be; roep te gaan tegen de straffen. Eerder dit seizoen veroorzaakte f het elftal ook al moeilijkheden bij Maarssen, CDW en Hercules, sport op tv 11111111111111111II1111 ZATERDAG 08.30-01.00: Eurosport: diverse spor ten 09.03-09.30 Did 2: Der Sportspiegel: reportage over een unieke autorally van 4000 km dwars door Australië. 09.50-ii.03 Did 2: Sport extra: skiën (Wereldbeker-reuzenslalom vrouwen vanuit Maribor, Slovenië). 10.45-13.00 Did 1: Sport extra: skiën (Wereldbeker skivliegen, finale van uit Oberstdorf). 12.50-14.00 Did 2: Sport extra: skiën (Wereldbeker-reuzenslalom vrouwen vanuit Maribor, Slovenië). 13.15-18.15 BBC 1: Grandstand. 14.00-15.00 Super: NHL Internatio nal weekly: ijshockey. 14.00-17.45 Did 2: Sport extra: tennis, ATP-toernooi van Stuttgart vanuit de Hanns-Martin-Schleyer-Halle, halve finale. 15.00-16.00 TV 5: Sport Africa: maga zine. 15.00-17.00 Super: Golf: Alfred Dun- hill Challenge. 15.00-17.00 Did 3: Sport extra. 15.15-16.48 Ned 3: Wielrennen: recht streeks verslag van Omloop Het Volk. 15.20-17.00 BRT 2: Wielrennen: recht streeks verslag van Omloop Het Volk. 17.00-17.30 Super: Real action snow boarding: snowboard-magazine. 17.15-17.30 Did 3: Sport im Westen. 17.30-18.00 Super: Pro super bikes: motorsport. 17.30-18.02 Did 1: Sportschau. 17.45-18.00 BBC 2: Bowls: recht streeks verslag van het WK indoor, finale vanuit de Guild Hall in Pres ton, 18.20-19.20 RTL 5: Sport: Engels en Duits voetbal 18.40-18.48 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.15 BBC 1: Big break: snook er-spelshow. 19.10-19.50 Did 1: Sportschau: Bun- deshga-voetbal. 19.30-20.00 BRT 2: Sport. 20.05-20.30 BBC 2: Sport. 21.55-22.15 BBC 1: Sport. 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 22.00-00.00 Super: Basketball: recht streeks verslag van de wedstrijd No tre Dame-Marquette. 22.16-23.01 Ned 3: Studio Sport. 23.05-23.25 BRT 1: Sport. 23.10-00.15 BBC 1: Match of the day voetbalmagazine, samenvattingei uit de FA Carling Premiership, v onder Blackburn Rovers-Norwich)] City. ZONDAG 08.30-01.00 Eurosport: diverse spor ten. 11.30-13.30 Ned 2: TV Sport. 12.30-13.00 BRT 1: Sportmiddag. 12.47-14.35 Did 2: Sport extra: schansspringen (Wereldbeker ski vliegen vanuit Oberstdorf) en skiër (Wereldbeker-slalom vróuwen van uit Maribor, Slovenië). 13.25-17.00 Did 1: Sport extra: tennis (ATP-Toemooi van Stuttgart, finalt i mannen-enkelspel). 13.30-14.00 Super: Masters of the ga me: documentaireserie over voetbal. 15.00-17.30 BBC 2: Bowls: WK indoor, finale. 17.00-19.00 Super: Golf: Allied Dun- hill Challenge. 17.35-18.15 Did 2: Die Sport-Repor tage: ijshockey (Play-offs, kwartfi nale), tennis (ATP-toernooi van Stuttgart, finale), schansspringen (Wereldbeker skivliegen vanuil Oberstdorf) en voetbal (2e Bundes liga). 18.08-18.40 Did 1: Sportschau. 18.10-19.10 BBC 2: Rugby Special: magazine. 18.35-20.00 Ned 1; Studio Sport. 18.45-19.10 RTL Sport. 18.50-19.10 Did 3: Sport im Westen. 19.30-19.5.0 BRT 1: Sport. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele-( gramm. 19.50-20.20 BRT 1: Sportweekend. 22.00-22.10 Did 2: Sport am Sonntag: o.a. Bundesliga-voetbal (Karlsruherl SC-Borussia Mönchengladbach). 22.15-23.02 Ned 2: NOS-Studio Sport: Italiaanse en Spaanse voetbalcom petitie. 22.30-23.00 Super: Horses in action: paardesportmagazine. 23.30-00.30 Super: NCAA Basketball: The Big East Conference.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 42