Run op O.Z.-Vlaamse grond PZC Werkstraf voor inbraak bij caravanbedrijf Hulst 14 Veel animo voor huis nieuwe Philippiense wijk Kanaalpolder Centraal ziekenhuis Z.-Vlaanderen in studie afgewezen Provincie wil nadere studie vervuild terrein oliehandel Drankrijder krijgt boete en rijverbod voor de weekeinden Emmadorpers boos over 'arrogant spel bezoekerscentrum Oostburg voelt niets voor soepeler regels openluchtrecreatie streek Hulst, Axel, Kloosterzande en Philippine bol van bouwactiviteit ZATERDAG 4 FEBRUARI 1995 van onze verslaggever HULST - Hulst, Axel. Klooster zande en Philippine blijken erg in trek te zijn bij kandidaat bouwers. De gemeenten in kwestie krijgen beduidend meer aanvragen voor grond aankopen en bouwvergunnin gen binnen dan ooit tevoren. van onze verslaggeefster PHILIPPINE/SAS VAN GENT- Verschillende particulieren hebben al belangstelling ge toond voor een woning in de Ka naalpolder in Philippine. Zij willen graag wonen in het nieuwe exploitatieplan van de gemeente Sas van Gent. Nu ge deputeerde staten hun fiat heb ben gegeven, staat niets de ge meente meer in de weg om een nieuwe woonwijk te bouwen. Sas van Gent wil in maart of april beginnen met het bouwrijp maken van het ongeveer 5.5 hec tare groot terrein. In het gebied wordt een dubbel rioolstelsel aangelegd. Het ene riool is be stemd voor het afvalwater van de huishoudens, door de andere buis wordt het oppervlaktewa ter afgevoerd. Voor dit systeem is gekozen om de zuiveringsin stallatie in Philippine niet teveel te belasten. De invulling van het terrein is volledig afhankelijk van de vraag, zegt gemeentesecretaris W. D. Zwartelé. De gemeente heeft toestemming gekregen om maximaal zestig woningen te bouwen, maar Zwartelé denkt TERN EU ZEN Fietskijkdag - Bij het Ter- neuzense politiebureau kunnen mensen die hun fiets de afgelo pen maanden kwijt raakten en daarvan aangifte deden, woens dag 8 februari een kijkje nemen. Vooral gedupeerden van buiten Terneuzen wordt geadviseerd te komen kijken. De 'kijkuren' in de fietsenstallingen achter het bureau aan de Rosegracht zijn van 15.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. niet dat het er zoveel worden. „Als iedereen een lap grond van een halve hectare wil. kunnen we er natuurlijk nooit zoveel kwijt. We streven in ieder geval naar een gevarieerde woning bouw. Dat betekent een aantal twee-onder-één-kap-woningen of rijtjesblokken van maximaal drie woningen en ijstaande hui zen." De grondprijzen die de raad heeft, vastgesteld, bedra gen tussen de 105 en 140 gulden per vierkante meter, exclusief btw. Open karakter Ook in de kern van Sas van Gent wordt binnenkort weer ge bouwd. Makelaar Kindt en Bies- broeck uit Hulst gaat tussen de 34 en 36 woningen bouwen op het 1,25 hectare groot weiland aan de Frisostraat en Juliana- straat. Aanvankelijk was het Kindt en Biesbroeck de bedoe ling om hizenblokken te plaat sen van vier tot zes woningen, maar de locatie leent zich meer voor een open karakter, vertelt directeur A. A. M. Biesbroeck. De makelaar heeft daarom geko zen voor twee-onder-één-kap- woningen, gecombineerd met veel groen. Biesbroeck verwacht binnen twee maanden een stedebouw kundig ontwerp te kunnen pre senteren. Daarna wordt een ver korte artikel 19-procedure in gang gezet. Omdat het woon- wijkje in de buurt van het ran geerstation van de Nederlandse Spoorwegen komt te liggen en dus binnen de geluidsnormen valt, moet daarnaast nog een aparte procedure worden ge volgd. Biesbroeck verwacht ech ter geen problemen. „De ge meente is bereid alle medewer king aan het project te geven." Hij denkt in september te kun nen beginnen. De gemeente Sas van Gent wil snel op deze vermeerderde vraag inspelen door het mosseldorp met een nieuwe wijk uit te brei den. In Axel, waar volgens wet houder A. van Waes (financiën en openbare werken) 'het plan Buthstraat lekker snel volloopt' wórdt naarstig gewerkt aan een planogische opzet voor Buth straat II. De gemeente Honte- nisse moet vanwege de enorme vraag de aardige kavels in Plan Westhof al bij loting gaan ver patsen en in Hulst wordt op het stadskantoor al gedacht over 'de sprong over de Kreekweg'. Op de afdeling grondzaken in de Reynaertstad wordt de laatste maanden geweldig zaken ge daan. De kavels bouwgrond vliegen als zoete broodjes over de toonbank. Krijgt Hulst er jaarlijks gemiddeld zo'n 70 wo ningen bij, momenteel is er een drievoud van dat aantal in aan bouw. „Het is gewoon verbazingwek kend", zegt A. Totté van de Hul ster dienst voor ruimtelijke or dening. Een verklaring voor de ongebreidelde bouwlust heeft hij niet een-twee-drie bij de hand. Natuurlijk zijn er volgens hem wat oorzaken voor de ver hoogde bouwactiviteit aan te voeren. De lage rentestand, het van een medewerker TERNEUZEN - Officier van Justitie mr J. M. Huijgen eiste vrijdag op de zitting van de Ter- neuzense politierechter tegen een 23-jarige man uit Breskens en een 22-jarige man uit Zierik- zee twee weken onvoorwaarde lijke gevangenisstraf voor in- van onze verslaggever OOSTBURG - De Centrale On dernemingsraad (COR) van de Ziekenhuisgroep Zeeuwsch- Vlaanderen is blij met de resul taten van het haalbaarheidson derzoek naar nauwere samen werking tussen de Vlaamse en Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen. Volgens de organisatie biedt het rapport voldoende handvat ten om de toekomst van de drie locaties (Terneuzen, Oostburg en Hulst) van de ziekenhuis- groep rooskleurig in te zien. Het onderzoek werd 23 januari officieel gepresenteerd aan mi nister Borst van volksgezond heid en haar Vlaamse collega Demeester. De COR is na bestu dering van de resultaten tot de conclusie gekomen dat het rap port eigenlijk onderschrijft wat de personeelsvertegenwoordi ging al jaren wist: Zeeuwsch- Vlaanderen zit geografisch te be roerd in elkaar om te kunnen volstaan met een centraal zie kenhuis in Terneuzen. „We doen dan ook een oproep aan alle belanghebbenden (be stuur, directie, specialisten, per soneel èn de bevolking) om te werken met de uitslag van het onderzoek in handen", zei voor zitter W. Engels vrijdag bij de openbaring van het officiële COR-standpunt. „We zullen het met elkaar moeten rooien." Investeringen De ondernemingsraad heeft er het volste vertrouwen in dat be stuur en directie de nodige moeite nemen om investeringen te blijven plegen ten bate van een volwaardig drie-locatie-be- leid. Aansluitend daarop is het naar mening van de COR niet meer dan logisch dat de medisch- specialisten van de ziekenhuis- groep bereid zijn hun inzet te verdelen over de locaties. En gels: „We hebben er begrip voor dat zoiets voor hen lastig is, bij voorbeeld vanwege tijdsverlies. maar het zal moeten. Ook de me dici zullen inzien dat een con centratiebeleid in Zeeuwsch- Vlaanderen alleen maar nadelen heeft. Ze zijn er niet voor één lo catie, maar voor de hele zieken huisgroep." De inwoners van Zeeuwsch- Vlaanderen kunnen naar me ning van de COR in belangrijke mate meehelpen aan het behoud van een volwaardig Antonius- ziekenhuis in Oostburg. In plaats van hun heil te zoeken bij medici over de grens, zouden ze er beter aan doen hun vooroor delen opzij te zetten en gebruik te maken van de 'eigen' zieken huizen. Om die tendens te keren, onderschrijft de ondernemings raad de bevinding van de Belgi sche en Nederlandse onderzoe kers dat Zeeuwsch-Vlaanderen de kwaliteit van de gezondheid zorg naar een hoger peil moet voeren. De aanschaf van nieuwe specialistische apparatuur (zo als onlangs een spiraal CT-scan) en liet behoud van de 24-uurs- zorg in Oostburg sluiten daarbij aan, aldus Engels. Bezuinigen Mocht de ziekenhuisgroep on verhoopt toch weer genood zaakt zijn te bezuinigen, dan dient er volgens de COR niet te worden gekeken naar een loca tie afzonderlijk, maar naar de or ganisatie als geheel. „Dan zullen we met z'n allen een stapje terug moeten doen. Maar we verwach ten zeker nu ook van de poli tiek een steuntje in de rug." De rust bij het personeel van het Anto- niusziekenhuis is door de onder zoeksresultaten in ieder geval een eind teruggekeerd, aldus COR-voorzitter. Als bewijs dat de ziekenhuis groep niet langer 'in oude-loca- ties denkt', worden de afzonder lijke ondernemingsraden en het overkoepelende centraal orgaan per 1 maart opgeheven. Op die datum ontstaat één onderne mingsraad nieuwe stijl voor de gehele organisatie. vrij snel beschikbaar hebben van aardige bouwkavels - ter wijl naburige gemeenten door him grond heen waren - en de in vergelijking met Terneuzen re delijk grondprijzen. Rente De Zeeuws-Vlaamse centrumge meente heeft weinig profijt ge had van de lage rentestand. Kandidaat-grondkopers kregen de voorbije maanden in de Scheldestad te horen dat de keuze voor grond in de stad be perkt was. Het wachten was op de sprong over de Otheense Kreek. Die nieuwe Terneuzense woonwijk met in eerste instantie een kleine 500 woningen komt er wel. De contracten (voor het eer ste half jaar en de eerste reeks woningen) met ontwikkelaar Mabon zijn getekend en wel. De aannemers staan klaar om het poldergebied bouwrijp te ma ken. Of de ontwikkeling van de nieuwe wijk daadwerkelijk een grote vaart zal kennen wordt - zeker in kringen van makelaars en bouwers in de regio - betwij feld. Ook wethouder Van Waes van Axel is niet al te optimisch „De laatste maanden hebben we in Axel goede zaken kunnen doen. De plannen Buthstraat I en Eerste Verkorting lopen aar dig. Dat betekent dat we als ge meente redelijk wat verdiend hebben. Geld dat we vervolgens weer kunnen gaan aanwenden voor stadsvernieuwingsactivi teiten. De Betonwijk-West wacht - na Betonwijk-Oost- een grondige opknapbeurt en dat zal een aardige duit kosten. We zijn blij dat onze grondzaken een tijdlang goed hebben gelopen, want nu hoor je toch links en rechts dat de woningmarkt weer wat is ingezakt. We zijn nu bezig met een woningmarktonder zoek in onze gemeente en daar uit zal ook blijken dat de bouw lust getemperd is", aldus Van Waes. Werk In Hulst is vooralsnog weinig te merken van een verminderde vraag. Zolang Hulst in trek blijft als woongemeente wil het ge meentebestuur ook voldoende bouwkavels in de aanbieding- hebben. Reden voor het college om de ambtenaren aan het werk te zetten. Er moeten nieuwe be stemmingsplannen komen. Clinge is volgebouwd. Sint Jan steen heeft geen uitbreidings ruimte meer en de stad Hulst, nou ja, die barst zowat uit zijn braak en het plegen van diefstal in Hulst vorig jaar mei. Boven dien hingen beide mannen nog gevangenisstraffen van respec tievelijk acht weken en drie maanden boven het hoofd, om dat ze op het tijdstip van de mis daad nog in hun proeftijd ver keerden. De officier eiste dan ook de ten uitvoerlegging van de voorwaar delijke straffen die in februari en september '93 tegen hen werden uitgesproken. „Ik voel niets voor dienstverlening, want jullie heb ben al eens werkstraf gehad. Dat helpt niet meer. Jullie zijn fout geweest, dus vind ik dat jullie moeten 'zitten'." De mannen hadden op 27 mei ingebroken in een caravanbedrijf in Hulst. Toen er niets van hun gading - het kleingeld uit een kassa was de moeite niet geweest om mee te nemen - werd aangetroffen had één van de verdachten nog een fles cola ontvreemd om zijn dorst te lessen. Ook hadden ze sleutels weggenomen, die later op het terrein werden terugge vonden. „Het is niet de bedoe ling geweest om iets te stelen", klonk het bijna verontschuldi gend. Twee dagen later werd er in een filteszaak van Sluiskil eten besteld dat zonder te beta len door de toen in Schoondijke woonachtige 22-jarige man werd meegenomen. „Ik moest wel, want ik had honger. Ik heb na melijk geen uitkering. Ik eet nu vaak bij familie." De officier snapte deze redenering niet. „U kunt wel in een auto rijden, maar geen eten kopen. Dat begrijp ik niet", repliceerde hij. Clementie Politierechter mr B. J. R. P. Ver hoeven ging aanvankelijk mee met het voorstel van de officier. Hij vond zelfs dat de Zierikzeèe- naar een zwaardere straf (drie weken gevangenisstraf) had ver diend, omdat hij ook nog een vernieling en een poging tot dief stal in zijn woonplaats op zijn kerfstok had. Maar de politie rechter toonde wel clementie ten aanzien van de gevangenis straffen. „Het slechte nieuws heb ik zojuist verteld. Nu volgt het goede nieuws", aldus de poli tierechter. Tot grote opluchting van de verdachten werd het ver zoek van de twee raadsmannen om dienstverlening door de poli tierechter ingewilligd. De gevangenisstraf van drie maanden en drie weken voor de 22-jarige verdachte werd omge zet in 180 uur dienstverlening, terwijl de 23-jarige verdachte in ruil voor tien weken gevangenis straf 120 uur onbetaalde arbeid mag verrichten. Het terrein van oliehandel Oppeneer op het Sasse industrieterrein bij Sluiskil is verontreinigd: de sanering zal enkele tonnen kosten. foto Peter Nicolai van onze verslaggeefster SLUISKIL - Oliehandel Op peneer op het Sasse indus trieterrein bij Sluiskil brandde vorig jaar volledig af. Bodemonderzoek wijst uit dat bij de brand schadelijke stoffen in de grond terecht kwamen. De provincie wil eerst de resultaten van een vervolgonderzoek zien naar de verspreiding van de ver vuiling in de omgeving, voor dat zij toestemming tot de sa nering geeft. Oppeneer wil op korte termijn beginnen met het schoonma ken van de grond, omdat het aan de noordzijde van de op slagplaats een nieuw tanksta tion wil bouwen. Om in aan merking te komen voor de no dige vergunningen, moet de grond schoon zijn. De oliehan del ging in maart in de vlam men op. Vanwege de rookont wikkeling werd de inwoners van Zandstraat. Zaamslag, Sluiskil en een deel van Ter neuzen aangeraden om ra men en deuren gesloten te houden. De uitstoot van gif stoffen bleef, zo bleek uit me tingen, beperkt. De oorzaak van de brand is nooit achter haald, omdat het asbest tus sen het geblakerde afval tech nisch onderzoek in de weg stond. De verontreiniging heeft niet alleen met de brand te maken, maar ook met de aard van de bedrijfsvoering, concludeert het bedrijf SGS Ecocare bv uit Terneuzen. SGS Ecocare heeft in opdracht van Oppe neer een onderzoek uitge voerd naar- de omvang van de vervuiling. Eerder oriënte rend bodemonderzoek in 1989 gaf geen reden tot ongerust heid. Toen werd nauwelijks vervuiling geconstateerd. Gifstoffen Bodemanalyses wijzen nu uit dat de grond oplosmiddelen, minerale olie en vluchtige aromatische koolwaterstof fen bevat. De concentraties gifstoffen onder de pompei- landen noord en oost zijn zo hoog dat sanering noodzake lijk is. Op de voormalige was plaats is bovendien een sterk verhoogde concentratie ethylbenzeen en xylenen aan getroffen. De bovenlaag, onderlaag en het grondwater van het ter rein onder de voormalige loods en opslag van mobiele olietanks zijn nauwelijks ver vuild. De onderzoekers na men ter plaatse wel een geur van oplosmiddelen en diesel- geur waar. Om de grond schoon te krij gen, moet 140 kubieke meter grond worden afgegraven. Veertig tot 45 kubieke meter is vervuild met brandstofpro- dukten. De firma Tollenaar uit Westdorpe zorgt voor de biologische reiniging van de ze grond. Het grondwater dat vrijkomt van de sanering wordt met een olieafscheider geloosd op het gemeentelijk milieu. De directeur van Oppeneer wilde niet reageren op vragen naar de sanering. „Ik weet van niets", aldus mevrouw Oppeneer. G. Schrage van de afdeling milieubeheer van de provincie schat de kosten van de sanering op enkele tonnen. voegen. Totté: „Hulst is aan een nieuwe uitbreidingsplan toe. Op papier zijn we er al aan bezig. Zo hebben we nu een nieuwe wijk voorzien nabij de Grote Kreek- weg, richting Clinge. Daar willen we 483 woningen gebouwd zien tussen volgend jaar en het jaar 2000. Het plan in kwestie hopen we dit jaar nog in procedure te kunnen nemen." Een uitbrei ding' voor Sint Jansteen zit er ook aan te komen. Totté: „Nabij het voetbalcomplex hebben we nog ruimte voor 56 woningen. Daar willen we in 1995 een aan vang maken." Periferie Ook in Hontenisse wordt gesleu teld aan nieuwe uitbreidings plannen. Voorlichter J. Stolte: „We merken dat er steeds meel mensen kiezen voor woongenot in de periferie. Willen we daar van profiteren, dan moeten we wat kunnen aanbieden. Westhof in Kloosterzande is in trek bij mensen uit eigen dorp en er bui ten. Ook in Terhole, Vogelwaar de en Lamswaarde hebben we de laatste tijd veel kavels verkocht. Willen we in trek blijven, dan moet er op korte termijn ook in die kernen wat bouwruimte ge vonden worden." van een medewerker TERNEUZEN - Een 50-jarige man uit Zuiddorpe kreeg een behoorlijke rekening gepresen teerd voor het rijden onder in vloed van alcohol, na een feestje van de plaatselijke schutters vereniging op 18 september vo rig jaar. De Terneuzense politie rechter mr B. J. P. R. Verhoeven veroordeelde vrijdag de Zuid- dorpenaar conform de eis tot het betalen van een geldboete van 2.500 gulden, een rijverbod in de weekeinden inherent aan negen maanden onvoorwaarde lijke rij-ontzegging en twee we ken voorwaardelijke gevange nisstraf, mits de alcoholver- keerscursus wordt gevolgd. Vooral het rijverbod in de week einden stemde de man tot tevre denheid, want bij herhaling wees hij er gisteren tijdens de zit ting op dat hij vanwege zijn werk het rijbewijs niet kan missen. „U stelt wel heel gemakkelijk dat u uw rijbewijs moet houden, om dat anders uw hele wereld in stort. Dat zelfbeklag is n plaatst; in Nederland mal drankrijders per jaar 150 dodi ke slachtoffers. U zegt dan nog: dat zal me niet meer o; komen, maar dat zeggen ze a maal", stelde officier van just mr J. M. Huijgen verbitterd v De aanleiding tot de aanh ding van de man vormde het: len van een fiets, die notab door een vriend van de verda te regelmatig aan asielzoek wordt verhuurd. „Ik had t' wielen nodig. Vandaar dat il fiets heb weggenomen en da achteraf stom geweest." Omdat de politie het niet: trouwde, volgde men kort na diefstal de verdachte, die in: auto naar huis reed. Uit bloedproef (een blaastest niet mogelijk) bleek dat de n 2,26 milligram alcohol - n vier keer zoveel als de toi stane 0,5 milligram - in bloed had. „Ik mankeerde eit lijk niets", verzekerde de n gisteren. „U bent een hersenl figuur", reageerde de officier van onze verslaggever EMMADORP-De inwoners van Emmadorp hebben hun buik vol van de manier waarop de ge meente Hulst en de Stichting Het Zeeuwse Landschap met hen omgaat. In een open brief aan burgemeester en wethou ders en de gemeenteraad uit een aantal inwoners zijn grote on genoegen over met name de houding van wethouder G. van de Voorde (CDA). Aanleiding' voor de zure penne- streek is de informatiebijeen komst die maandag werd gehou den in het gemeentehuis over de bouw van een bezoekerscen trum aan de rand van Het Ver dronken Land van Saeftinghe. Gemeente, provincie en Het Zeeuwse Landschap enerzijds en de Emmadorpers stonden tij dens het 'overleg' lijnrecht te genover elkaar. De inwoners van het polder dorpje hebben zich vooral ge stoord aan uitlatingen van Van de Voorde een dag later in de re gionale media. Volgens de wet houder is slechts een beperkt deel van de bevolking tegen de bouw van het bezoekerscentrum en zou het afblazen van de plan nen mede daarom onterecht zijn. In de brief wordt erop gewe zen dat van bijna alle gezinnen uit Emmadorp wel iemand aan wezig was op de bijeenkoi terwijl ook eerdere confronts altijd druk werden bezocht. 'Volksopstand' Ook het feit dat de wethoi repte van een 'volksopstam in het verkeerde keelgat gesi ten. „Er wordt gewoon gemaakt van het wettelijk van iedere burger om bezwai maken tegen het voornei van b en w, ontheffing te vi nen van het bestemmingspl aldus de briefschrijvers. „Stt weer krijgen wij van de genu te en Het Zeeuwse Landscha horen dat met ons niet te pn valt. Het Zeeuwse Landsc heeft in al z'n wijsheid en ra besloten dat Emmadorp de, te plaats is voor vestiging een bezoekerscentrum. De meente Hulst, die een derge' toeristische trekpleister be wil binnenhalen, ga tiekloos mee in de plannen." In de brief wordt aangehaald de bevolking pas september rig jaar op de hoogte is gebn van de plannen. Terwijl de meente al sinds november zou beschikken over een uil rige opzet van de stichting, penheid bij de gemeente en Zeeuwse Landschap is ve zoeken", aldus boze Emmï pers. van onze verslaggever OOSTBURG - In de loop van komend voorjaar treedt de nieuwe Wet op de Openluchtre creatie (WOR) in werking. Deze wet, die de verouderde Kam- peerwet vervangt, biedt boe ren, recreatie-ondernemers en gemeenten meer mogelijkhe den op recreatief gebied dan de oude regelgeving. Volgens de WOR kunnen ge meenten nu vrijstellingen verle nen voor het kamperen bij de boer voor een heel jaar. De wet biedt ook mogelijlcheden voor particulieren om zich als kleine recreatie-ondernemer te mani festeren. De eis van de aanwezig heid van een agrarisch bedrijf is namelijk komen te vervallen. Burgemeester en wethouders van Oostburg hebben geen zin om gebruik te maken van de rui mere mogelijkheden van de nieuwe regelgeving, omdat zij vrezen dat dit tot een versnip perde en ongebreidelde groei van kampeerlocaties kan leiden. „West-Zeeuwsch-Vlaanderen is een open gebied. Het beperken van de mogelijkheden voor kam peren op diverse verspreide lo caties in het gebied is noodzake lijk", stellen b en w. Het college is dan ook van me ning dat de raad er goed aan doet om geen gebruik te maken van de soepeler regelgeving en de oude beperkende voorwaar den in de gemeentelijke verorde ning in stand te houden. Achterland Dit betekent dat er in het kust gebied geen kampeerboeren meer bij mogen komen, hooguit enkele in het achterland. De voorwaarde dat kamperen bij de boer ook daadwerkelijk alleen op agrarische bedrijven kan, wil het college intact houden. Het kamperen bij agarische bedrij ven dient beperkt te blijven tot de periode 15 maart tot en met 31 oktober en het aantal kam peermiddelen (tenten of tourca ravans) mag niet meer bedragen dan 15 in het hoogseizoen. Sta caravans bij boerenbedrijven blijven in Oostburg verboden za ken. B en w van Oostburg menen de beperkende voorwaarden moeten hanteren, omdat ani het karakter van het landsc geweld wordt aangedaan. De recreatiecommissie ben zich dinsdag 21 februari ovei kampeerbeleid. De verg; wordt gehouden in het gemf tehuis en begint om 9.00 uur, Anti-tankmijn gevonden bij Nieuwvliet CADZAND-BAD - Een ir.i werker van Het Zeeuwse Ls schap meldde donderdag' dal in de Zwarte Polder bij Nie vliet een projectiel uit de Tr de Wereldoorlog had aanget fen. De politie nam een kijkje plaatse en trof in het schoi bied een anti-tankmijn aan, politie heeft vrijdag de Explo ven Opruimingsdienst (EODi de hoogte gesteld van de voir De EOD zal de mijn onschi lijk maken. SLUISKIL Vogelbeurs - De Sluis! Vogelvrienden houden mor zondag', hun traditionele vo beurs in het Meulengat in Si kil. Vogels kunnen worden kocht, gekocht of geruild gn tevens een opkoper aanwt De beurs begint om 10.00 uu duurt tot 13.00 uur. VOGELWAARDE Klucht - Toneel verenij ODI uit Vogelwaarde herval terdag 11 februari (Dorps trum Vogelwaarde, 20 uur uitvoering van het stuk D'i sleet op. De voorstelling kon de plaats voor de oorspronl ke première die 17 decen geen doorgang kon vinden c ziekte van één van de speelsi De klucht werd inmiddel twee keer opgevoerd in Hul) Axel. De reeks wordt vrij da februari beëindigd met een* stelling (aanvang 20 uur) in Zuidlandtheater in Terneuz' Nieuwbouw in de Hulster wijk De Linie. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 52