Plan 60 woningen in Oosterland PZC Leden reddingsbrigade blijven niet aan de kant Centraal ziekenhuis Z.-Vlaanderen in studie afgewezen Stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland LEIDSTER Dorp moet met wijk 'Oostkenshil' 10 tot 15 jaar vooruit kunnen StT66k ZATERDAG 4 FEBRUARI 1995 mevrouw K. Peijs. Omstreeks 15 uur worden ze door burgemees ter T. Steenkamp van Hontenis- se officieel ontvangen, waarna het gezelschap op werkbezoek gaat in Zeeuwsch-Vlaanderen. Van Velzen opent de avondses sie met een algemene inleiding. De daarna volgende forumdis cussie wordt geleid door het pro vinciaal statenlid P. Everaert. Rond acht uur volgt een tweede praatronde met medewerking van CDA-lijsttrekker bij de sta tenverkiezingen A. Dek en de kandidates L. Nederhoed-Zijl- stra en O. van Waes. 4 EN 5 FEBRUARI 1995 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. de Jonge. Zierikzee, tel. 01110-12280. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: L. A. M. Bruel en J. J. Roth, weekenddiensten Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119-1280. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oos- terland, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. v. d. Berg, Weth. van Klinkenstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 01114-1810. Tandartsen: J. J. Bakker, Oude Haven 4, Zie rikzee. tel. 01110-13016 Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 - 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. 01100-51177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): E. Won- dergem, Zonnemaire, tel. 01112- 1880. Zierikzee 10 ds. Jobsen, 1 Lingen. Gereformeerde Gei Haamstede 10-18.30 leesc Oud-Gereformeerde Gemeente. Bruinisse IC leesdienst; Ooslerland en 18 leesdienst. Christelijk-Gereformeen Kerk. Haamstede 10-17 cl ma; Kerkwerve 10-18 d ving; Zierikzee 10-18 ds. broek. Gereformeerde Kerk maakt). Brouwershave leesdienst, 17 ds. Overwe Gereformeerde Gemeent derland. Bruinisse 10 en dienst; Nieuwerkerk 15.30 leesdienst; Zierikzc 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikze menkomst. Rooms-Katholieke Kerk. stede 11.30; Zierikzee 9. 19. Pinkstergemeente. Zieril woensd. 20 samenkomst. Evang. Lutherse Gemeen rikzee 10 ds. Baan. Evang. Christen Gemee br. Pieper. Kinderen voor het gebouw van de reddingsbrigade op het strand bij Ouwerkerk tijdens de Stranddag afgelopen zomer. Vereniging Zierikzee-Duiveland 25 jaar actief van onze verslaggever ZIERIKZEE - De 'Baywatch- lïguren' van het strandje in Ouwerkerk. Zo worden de vrijwilligers van reddings brigade Zierikzee-Duiveland grappend genoemd door voorzitter D. F. A. Meeles. Helemaal ongelijk heeft hij niet. Uiteraard is Duiveland geen Californië en wellicht zijn hartstochtelijke roman ces en spectaculaire achter volgingen ook geen dagelijk se praktijk in Ouwerkerk. Feit is wel dat de vereniging in 25 jaar menig ongeluk heeft voorkomen. In eerste instantie werd Mee les in 1986 lid van de brigade om zijn conditie op peil te houden. Het vele zwemmen, een vereiste, leek hem de aan gewezen manier. Inmiddels hanteert hij drie jaar de voor zittershamer. Het is hem dui delijk geworden dat het be heersen van de zwemkunst maar één van de vele facetten is die bij het reddingswerk om de hoek komen kijken. 'Daad werkelijk optreden', is één van de motto's van Meeles. „Niet blijven staan bij een on geluk, maai' in actie komen. Die drempel moeten onze le den over." Hoofddoelstelling van de bri gade is het 'bestrijden van de verdrinkingsdood', licht de voorzitter toe. Om dit te berei ken, worden onder meer zwemcursussen gegeven en doet de vereniging veel aan preventie. Meeles: „We laten waarschuwingsborden plaat sen en geven voorlichting door middel van folders en de monstraties." Zoals de naam al aangeeft, vallen de gemeen ten Zierikzee en Duiveland onder het werkgebied van de brigade, 's Zomers zijn altijd leden te vinden op het strand bij Ouwerkerk, waar de orga nisatie een gebouwtje heeft. „Bij mooi weer liggen daar zo'n vierhonderd mensen", al dus Meeles. Sterke stroming Afgelopen zomer kwam de brigade twee maal in actie bij ernstige ongelukken. Een vrouw die een epilepsieaanval in het water kreeg, kon tenau- wernood worden gered. Bij een man die op de nabijgele gen dijk werd geveld door een hartaanval bleek geen hulp meer mogelijk. Dit soort voor vallen gebeurt onregelmatig, meldt Meeles. „Soms is het ja renlang rustig en plotseling is het achter elkaar raak." Veel strandgasten onderschatten de sterke stroming van de Oosterschelde, meent hij. „Maar gaat men te ver het wa ter in, dan stappen we in de boot en dan weten ze dat ze beter naar de wal kunnen ko men." Ook 's winters zitten de ruim 250 leden niet stil, geeft de voorzitter aan. Hij vertelt over het rampteam - 'verge lijkbaar met de vrijwillige brandweer' - dat 24 uur per dag oproepbaar is. Drie verte genwoordigers van dit team zijn al enkele dagen in touw bij de watersnood in het rivie rengebied. Eveneens een mo gelijkheid. vertelt Meeles, om daadwerkelijk te helpen. „Ze zaten te trappelen van onge duld totdat ze konden ver trekken." De reddingsbrigade viert in maart het 25-jarig be staan. GEEN F50,- MAAR F75,-. STRIJK OP DIE EXTRA HOGE PREMIE. Dommelt u straks weg in een grijze winter slaap? Of laat u uw interieur opfleuren door de Winter schilder'! Dat is dit jaar extra aantrekkelijk. Want als particulier profiteert u van een extra hoge premie van f 75,- per man per dag (bij minimaal drie mandagen). Voor /7F1 bedrijven geldt een premie van f 35,- /f\VO^ per man per dag. Bel ons daarom snel [JZDyW] voor een afspraak of meer informatie. II Schildersbedrijf Franke V.O.F. Haven NZ 3-4, Brouwershaven. Tel. 01119-1288 Fa. J. de Meij Zn. Kerkstraat 6, Burgh Haamstede. Tel. 01115-1506 Schildersbedrijf Tüinman Weeldeweg 50, Burgh Haamstede. Tel. 01115-1313 Schildersbedrijf van der Wekken Ankerweg 1, Burgh Haamstede. Tel. 01115-2345 Schildersbedrijf D. Verboom Loensweg 21Nieuwerkerk. Tel. 01114-1795 Schildersbedrijf A. D. de Wit Capelleweg 9, Nieuwerkerk. Tel. 01110-16376 Schildersbedrijf Dane en Zonen Groenendaal 9, Oosterland. Tel. 01114-1229 b.g.g. 2117 Schilders- en Glasbedrijf Gebr. Koster Nieuwe Bogerdstraat 47, Zierikzee. Tel. 01110-12567 Schults Schilders B.V. Dellastraat 4, Zierikzee. Tel. 01110-14065 kerkdiensten Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 11 dhr, Sies; Bruinisse lOdhr. Smit (HD), 17 ds. Smit; Burgh 10 kand. Bar nard; Dreischor 9.30 ds. Eek hout; Eikerzee (Scharendijke) 10 da. Graafland (HA), 19 ds. Quak; Kerkwerve 10 ds. Schip per; Nieuwerkerk 10 ds. Knoop; Noordgouwe 11 ds. Eekhout; Oosterland 10 kand. v. d. Tem pel, 18 kand. Schipper; Ouwer kerk 10 ds. Bijl; Renesse 9.30 ds. De Wit (HA); Serooskerke 10 kand. Buitelaar, 19 ds. Scherff; Sirjansland 10 ds. v. Dijk, 18.30 ds. Mulder; Zierikzee: Gasthuis- kerk 11 ds. v. d. Pol, 18.30 idem; Zweeds R. Kr. Z.huis 11.15 dhr. Boot; Zonnemaire9.30 dhr. Sies. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 10 ds. Lo, 18.30 dhr. Leunis; Bruinisse 10 ds. Joosse, 17 ds. Kakes; Haamstede 10 ds. Lingen, 19 ds. Out; Nieuwer- kerk/Oosterland 10 ds. Knoop; De Stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland heeft als doelstelling het realiseren van kinderopvangvoorzieningen zoals gastouderbureau, kinderdagverblijf en buitenschoolse opvang. Voor de kinderdagverblijven/buitenschoolse opvang in Zierikzee en Burgh-Haamstede zoekt de Stichting een die kan invallen bij ziekte en vakantie van de vaste leid(st)ers. Functie-eisen zijn: - Relevante opleiding op MBO-niveau - Minimum leeftijd 20 jaar - Bij voorkeur ervaring met kinderen in de leeftijd van 0-12 jaar - Bij voorkeur ervaring in het onderhouden van kontakten met ouders/verzorgers - Motivatie, teamgeest en een goede gezondheid Salariëring geschiedt volgens de CAO-Welzijn. Voor inlichtingen; tel. 01110-16729. Uw sollicitatiebrief kunt u binnen 10 dagen richten aan St. Kinderopvang Schouwen-Duiveland, t.a.v. dhr. R. Lutz., postbus 260, 4300 AG Zierikzee. Politieke avond in Kloosterzande KLOOSTERZANDE - Fractie- vertegenwoordigers van de Evangelische Volks Partij uit het Europees Parlement en pro vinciale politici van het CDA komen dinsdag 7 februari bij een in Kloosterzande. De open bare discussieavond in Hotel van Leuven begint om 19.30 uur. De EVP-delegatie bestaat uit de parlementariërs W. van Velzen, P. Cornelissen, J. Sonneveld en Het akkerland ten westen van de Molenweg in Oosterland moet plaats maken voor woningbouw. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever OOSTBURG - De Centrale On dernemingsraad (COR) van de Ziekenhuisgroep Zeeuwsch- Vlaanderen is blij met de resul taten van het haalbaarheidson derzoek naar nauwere samen werking tussen de Vlaamse en Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen. Volgens de organisatie biedt het rapport voldoende handvat ten om de toekomst van de drie locaties (Terneuzen, Oostburg en Hulst) van de ziekenhuis- groep rooskleurig in te zien. Het onderzoek werd 23 januari officieel gepresenteerd aan mi nister Borst van volksgezond heid en haar Vlaamse collega Demeester. De COR is na bestu dering van de resultaten tot de conclusie gekomen dat het rap port eigenlijk onderschrijft wat de personeelsvertegenwoordi ging al jaren wist: Zeeuwsch- Vlaanderen zit geografisch te be roerd in elkaar om te kunnen volstaan met een centraal zie kenhuis in Terneuzen. „We doen dan ook een oproep ■aan alle belanghebbenden (be stuur, directie, specialisten, per soneel èn de bevolking) om te werken met de uitslag van het onderzoek in handen", zei voor zitter W. Engels vrijdag bij de openbaring van het officiële Hardrijder met 116 km p/u door bebouwde kom VLISSINGEN - Negentig auto mobilisten zijn vrijdag op di verse Walcherse wegen betrapt op te hard rijden. De politie con troleerde 's ochtends 444 be stuurders op de Middelburgse- weg in Buttinge, waar vijftig ki lometer per uur gereden mag worden. Dertig van hen waren in overtreding. De snelste reed 116 kilometer per uur. Op de Gerbandystraat in Vlissingen reden 35 van de 539 bestuurders te hard. De topsnelheid was hier 85 kilometer per uur, terwijl ook hier vijftig kilometer de li miet is. Tussen 11.25 een 13.35 uur con troleerde de politie op de Veerse- weg in Veere. Hier mag tachtig kilometer gereden worden, maar 25 van de 401 automobilisten hielden zich daar niet aan. Eén hardrijder haalde een snelheid van 135 kilometer per uur. COR-standpunt. „We zullen het met elkaar moeten rooien." De ondernemingsraad heeft er het volste vertrouwen in dat be stuur en directie de nodige moeite nemen om investeringen te blijven plegen ten bate van een volwaardig drie-locatie-be- ■leid. Aansluitend daarop is het naar mening van de COR niet meer dan logisch dat de medisch- specialisten van de ziekenhuis- groep bereid zijn hun inzet te verdelen over de locaties. En gels: „We hebben er begrip voor dat zoiets voor hen lastig is, bij voorbeeld vanwege tij ds verlies, maar het zal moeten. Ook de me dici zullen inzien dat een con centratiebeleid in Zeeuwsch- Vlaanderen alleen maar nadelen heeft. Ze zijn er niet voor één lo catie, maar voor de hele zieken huisgroep." De inwoners van Zeeuwsch- Vlaanderen kunnen naai' me ning van de COR in belangrijke mate meehelpen aan het behoud van een volwaardig Antonius- ziekenhuis in Oostburg. In plaats van hun heil te zoeken bij medici over de grens, zouden ze er beter aan doen hun vooroor delen opzij te zetten en gebruik te maken van de 'eigen' zieken huizen. Om die tendens te keren, onderschrijft de ondernemings raad de bevinding van de Belgi sche en Nederlandse onderzoe kers dat Zeeuwsch-Vlaanderen de kwaliteit van de gezondheid zorg naar een hoger peil moet voeren. De aanschaf van nieuwe specialistische apparatuur (zo als onlangs een spiraal CT-scan) en het behoud van de 24-uurs- zorg in Oostburg sluiten daarbij aan, aldus Engels. Bezuinigen Mocht de ziekenhuisgroep on verhoopt toch weer genood zaakt zijn te bezuinigen, dan dient er volgens de COR niet te worden gekeken naar een loca tie afzonderlijk, maar naar de or ganisatie als geheel. „Dan zullen we met z'n allen een stapje terug moeten doen. Maai' we verwach ten zeker nu ook van de politiek een steuntje in de rug." De rust bij het personeel van het Anto- niusziekenhuis is door de onder zoeksresultaten in ieder geval een eind teruggekeerd, aldus COR-voorzitter. Als bewijs dat de ziekenhuis groep niet langer 'in oude-loca- ties denkt', worden de afzonder lijke ondernemingsraden en het overkoepelende centraal orgaan per 1 maart opgeheven. Op die datum ontstaat één onderne mingsraad nieuwe stijl voor de gehele organisatie. van onze verslaggeefster OOSTERLAND - De kern Oos terland breidt uit. Ten westen van de Molenweg wil de ge meente Duiveland ruimte scheppen voor zo'n zestig wo ningen, voor het grootste deel in de vrije sector. Met dit nieuwe plangebied, Oostkenshil ge naamd, denkt de gemeente de komende tien, vijftien jaar weer voldoende bouwgrond voor handen te hebben. Met de uitvoering van het plan is enige haast gemoeid, omdat ver der alle bouwgrond in de kern op is. Als alle procedures vlot verlo pen, kan wellicht aan het eind van dit jaar worden begonnen met het bouwrijp malven van de grond. De gemeente verwacht weinig problemen bij de provin cie. Gedeputeerde L. Neder- hoek-Zijlstra zou zich tijdens een werkbezoek aan de gemeen te positief hebben uitgelaten over het plan. „De bebouwing gaat precies de richting op die de provincie wil", weet hoofd alge mene zaken J. van der Laan. „De vorm van het dorp wordt er weer door in evenwicht gebracht." Ook van omwonenden worden weinig bezwaren verwacht. De meesten hebben voor dit plan een stuk aan de gemeente ver kocht. „Zouden ze het volstrekt oneens zijn met nieuwbouw dan hadden ze dat laatste wel uit hun hoofd gelaten." Het beoog de terrein is nu grotendeels in gebruik voor agrarische doelein den. De onderhandelingen voor de grondaankoop, die enige tijd in beslag hebben genomen, zijn nu vrijwel rond. Daarmee kan het plan waarschijnlijk eind de ze maand worden toegestuurd aan de provincie. Het plan van bouwbedrijf Boog- ert voor de bouw van 37 senio renwoningen op de hoek Lage Maireweg en Oud Heiligeweg in Oosterland lijkt daarmee van de baan. Het tegelijkertijd indie nen van twee bouwplannen stuit waarschijnlijk op bezwaren bij gedeputeerde staten. Een jaar geleden gaf de commis sie bestuurszaken nog de voor keur aan het 'plan Boogert', om dat het ernaar uitzag dat de grondonderhandelingen voor Oostkenshil nog lange tijd zou den duren. Nu die situatie is ver anderd, wil het Duivelandse col lege het plan voor de senioren woningen laten vallen. De ge meentelijke commissie geeft haar oordeel in de vergadering van donderdag 9 februari, die om 19.30 uur begint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 50