Onduidelijkheid bij kort geding Wordt 't te fanatiek, haken leden af PZC Reimerswaal huldigt kampioenen van '94 Ajax komt op volle oorlogssterkte Krappe winst vooi leider hoofdklasse sport Touwtrekken om schuldvraag debacle Wereldruiterspelen t t A SPORT f SPEL Xs Allebei geblesseerd, het kwam er toch vai ZATERDAG 4 FEBRUARI 1995 b 3f UTRECHT (GPD) - De dag dat de bestuursleden van de stich ting- Wereldruiterspelen (WRS) persoonlijk aansprakelijk wor den gesteld voor het desastreus verlopen evenement, nadert met rasse schreden. De spelen ontaardden afgelopen zomer in Den Haag in een financiële en organisatorische puinhoop. Voor de rechtbank in Utrecht betoogde mr. Van de Sande gis teren. namens het cateringbe- Ook duel tussen Groningen en Utrecht afgelast ZEIST (ANP) - De wedstrijd in de eredivisie tussen FC Gronin gen en FC Utrecht die voor mor gen (zondag) op het programma stond, is afgelast. De politie van Groningen kan niet genoeg mensen vrijmaken, omdat de meeste agenten zijn ingezet bij de wateroverlast elders. Door de afgelasting van Groningen- Utrecht gaan in totaal drie wed strijden in de eredivisie niet door. NEC-Feyenoord en Go Ahead Eagles-FC Twente waren al van het programma afge voerd. drijf Condor Party Centre uit Wateringen, dat die bestuursle den hun verantwoordelijkheden met voeten hebben getreden. Mr. Fransen van de Putte repte in het kort geding van een reeks onvoorziene tegenslagen. Het voerde hem te ver alle schuld in de schoenen van het stichtings bestuur te schuiven. Condor Party Centre ging tij dens de Wereldruiterspelen voor ruim een kwart miljoen het schip in. Het bedrijf van C.H.M. de Gier was niet het enige dat tot op heden nog geen cent kreeg uitbetaald. Er zijn bijna 250 cre diteuren die gezamenlijk een verlies leden van enkele miljoe nen. Op 25 februari loopt een surseance van betaling af. De verwachting is dat de stichting WRS vervolgens failliet wordt verklaard. In het kort geding gaat het om de onbetaalde rekening (35.000 gulden) van een slotfeest dat door Condor Partij Centre werd verzorgd op de laatste dag van de Ruiterspelen. Voor die ver liespost zijn de omstreden be stuursleden, Van Leeuwen, Lou don en Van Nispen tot Sevenaer nu persoonlijk aansprakelijk ge steld. Volgens De Gier moet tijdens het verstrekken van de opdracht voor het slotfeest al bekend zijn geweest dat de rekening nooit betaald kon worden. „De stich ting was toen al ten dode opge schreven", aldus de Rotterdam se advocaat Van de Sande. Van Leeuwen, Loudon en Van Nis pen tot Sevenaer, hebben vol gens Van de Sande uiterst on zorgvuldig gehandeld. „Het lijkt er verdacht veel op dat het met opzet is gedaan." De oorzaken van het treurig ver lopen hippische festijn werden zowel door Van de Sande als Fransen van de Putte uitvoerig besproken. Beide advocaten ga ven echter een volledig tegen strijdige uitleg aan die gang van zaken. Volgens Van de Sande vielen de tegenvallers allerminst aan te merken als onvoorziene omstandigheden. „Al voor het begin van de WRS en tenminste enkele dagen na de opening was al duidelijk welke problemen er rezen. De gedaagden hebben echter op geen enkele wijze een overzicht bijgehouden van de fi nanciële stand van zaken tij dens de WRS." Van de Sande concludeerde dat de grove nalatigheid van de be stuursleden hen hoofdelijk aan sprakelijk maakt. Hij eiste dan ook dat Van Leeuwen, Loudon en Van Nispen tot Sevenaer als voorschot de rekening van het slotfeest betalen aan Condor Party Centre. „Verschuilen achter de rechts persoonlijkheid van de stichting is er niet meer bij. Ook al gaat het om een niet-commerciële stichting", meende Van de San de, die de uitspraak van de rech ter met optimisme tegemoet ziet. „De argumenten van de ver dediging stelden weinig voor." De uitspraak van rechter mr. Hofhuis is op 14 februari. RILLAND - Gisteravond wer den door wethouder J.W.P. Cor- nelissen de Reimerswaalse sportkampioenen van het jaar 1994 gehuldigd. In dorpshuis 'Luctor et Emergo' te Rilland kregen de volgende individuele sportkampioenen een onderscheidingY: D. de Rooij (damkampioen van Zee land in overgangsklasse, dam kampioen van Zeeland, junio ren), Mirjam Weststrate en Jes sica van Rooijen (beiden Zeeuws kampioen judo), Alexander Nonnekes (Zeeuws tenniskam pioen t/m 10 jaar), Hadda Ait Oukdim (Zeeuws kampioen in door in de klasse M dressuur po ny's), MoniqueVerschure (Ne derlands kampioen bestgaande rijpony kleine maat, klasse Z dressuur kleine maat. klasse Z Huiberts tegen Vitesse ondanks forse schorsing ZEIST (ANP) - Max Huiberts mag vanavond (zaterdag) met Roda JC voetballen tegen Vites se, ondanks een schorsing voor vier wedstrijden. Roda ging gis teren in beroep tegen de straf, die voorlopig is opgeschort. D<j KNVB heeft Huiberts' ploegge noot Van Galen in staat van be schuldiging gesteld voor ern stig wangedrag in het duel met PSV. De tuchtcommissie van de KNVB schorste linksbuiten Hui berts, topschutter van Roda met tien doelpunten, gisteren voor vier duels. Hij kreeg zaterdag in de met 5-0 verloren wedstrijd te gen PSV de rode kaart na een trap tegen het been van Pahl- platz. Roda, dat de zaak donder dag mondeling liet behandelen, vindt vier duels te veel. Op tv- beelden zou te zien zijn geweest dat Pahlplatz zijn tegenstander vlak voor de trap in het kruis tastte. Na dat incident ontstond een op stootje, waarbij linkermidden velder Van Galen zich afreageer de op Linskens. De KNVB stelde hem in staat van beschuldiging, vanwege ernstig wangedrag. In de aanklacht staat dat Van Ga len op de tegenstander kwam in lopen en diens hoofd op ruwe en hardhandige wijze tussen beide handen vastpakte en/of weg duwde. Van Galen mag zich mondeling in Zeist of schriftelijk verweren. Roda bepaalt maan dag hoe verder te handelen in de affaire met Van Galen. Roda kan tegen Vitesse even eens beschikken over Danny Hesp, die gisteren werd aange trokken voor de linkerflank Hesp, broer van doelman Ruud Hesp, is afkomstig van TOP Oss, Indurain in Gold Race MAASTRICHT (ANP) - Miguel Indurain doet op 22 april mee aan de Amstel Gold Race. De viervoudig winnaar van de Ronde van Frankrijk meldde zich vorig jaar wegens ziekte af voor de enige Nederlandse we- reldbekerklassieker. Een week voor de wedstrijd over heuvelachtig terrein in Limburg- rijdt de Spanjaard Luik-Baste naken-Luik. Na beide koersen beslist hij hoe de voorbereiding op de Ronde van Frankrijk er verder zal uitzien. Oefenduels VLISSINGEN - Er zijn op het laatste moment nog enkele oe fenwedstrijden vastgesteld dooi de zaterdagclubs, namelijk: Smerdiek - Kapelle, Bruse Boys- 3KNWK. Beide duels beginnen om 14.30 uur. dressuur kleine maat, bestgaan de rijpony, derde bij NK klasse Z dressuur kleine maat), Patricia van der Jagt (Zeeuws kampioen indoor in de klasse Z dressuur grote maat), Angela Daane (Zeeuws kampioen outdoor in de klasse M dressuur grote maat), Christiaan vair de Plasse (Neder lands kampioen in de klasse ZZ pony's springen, Zeeuws kam pioen outdoor in de klasse Z en ZZ springen), Elles Koole (Zeeuws kampioen outdoor in de klasse Z1 dressuur paarden), J. Griep (Nederlands kampioen kartouw 25 meter). Gehuldigde teams: eerste team van damver eniging 'De Zwarte Dame' (kam pioen in de promotieklasse van de Zeeuwse Schaakbond), eerste team van voetbalvereniging Kruiningen (kampioen eerste klasse afdeling). De komst van Ajax naar Zeeland in 1994 was een groot succes. Honderden kwamen kijken bij de da; complex van voetbalvereniging Meeuwen. trainingen op het foto Ruben Oreel Landskampioen speelt in zomer duels in Vlissingen, Goes en Breskens van onze verslaggever VLISSINGEN - Vorig seizoen ontbraken de internationals nog vanwege het we reldkampioenschap voetbal, maar dit jaar komt Ajax op volle oorlogssterkte naar Zeeland. Ton Uitterhoeve is er weer in geslaagd de Amsterdammers te strik ken voor het houden van een trainings- week in deze provincie. De landskam pioen zal van 17 tot en met 22 juli verblij ven in hotel Zuiderduin te Zoutelande en drie wedstrijden spelen. Het eerste duel speelt de ploeg van Louis van Gaal op 18 juli in Vlissingen op het terrein aan de Irislaan. Tegenstander is een Zeeuws selectieteam dat is samenge steld uit spelers boven de Westerschelde. De volgende dag, op 19 juli, fungeert de voetbalvereniging Goes (die op 15 sep tember een eeuw bestaat) op sportpark 't Schenge als gastheer. Twee dagen latei- steekt Ajax de Westerschelde over om op vrijdagavond (21 juli) in Breskens aan te treden tegen een Zeeuwse selectie die is samengesteld uit Zeeuw-Vlaamse spelers. Alle wedstrijden beginnen om 19.30 uur. „Tussen de wedstrijden door zal Ajax trai nen in Zoutelande op het complex van de voetbalvereniging Meeuwen. Dat is de club vorig seizoen ook goed bevallen", al dus Uitterhoeve. De Souburger kon de Amsterdammers niet verleiden tot het spelen van een oe fenwedstrijd tegen zijn eigen club RCS. „Ik heb dat natuurlijk wel geprobeerd, maar Louis van Gaal huldigt het principe dat Ajax nooit twee jaar achter elkaar te gen dezelfde amateurclub speelt. En, zo als bekend, wijkt Van Gaal nooit af van zijn principes", weet Uitterhoeve, die toch bijzonder tevreden is met de komst van Ajax. „Wie weet hoe ver Ajax nog komt in de Champions League. Het kan best zo zijn dat in juli een Europacup-winnaar in Zeeland speelt." Badmintonvereniging 't Pluumpje voorziet in een bepaalde behoefte Om te sporten zijn miljoenen Nederlanders dagelijks in de weer op grasveldenin zwem badensporthalleii of andere onderkomens. Bij het meren deel zijn prestaties van onder geschikt belang. Waar ligt de scheidslijn Vandaag in deel 2 van de serie 'Sport of Spel een portret van de Goese bad mintonvereniging 't Pluumpje. Door Mark Caldenhoven GOES - Je zou er als onweten de passant van hal 3 in Sport punt Zeeland de slappe lach van kunnen krijgen. Een hor de badmintonners die na een zoemer aanstormt op een pla teau aan de muur. Stuk voor stuk verschuiven ze de minis- cule bordjes, waarop de ach ternaam is gegraveerd. De ro de plaatjes zijn van vrouwen, de zwarte van mannen. Na de flukse handeling maken ze rechtsomkeert naar het veldje waar ze vandaan kwamen en meppen de shuttle weer naar de andere speelhelft. Alsof er tussentijds niets is gebeurd. Het humoristische tafereel herhaalt zich een paar keer per uur, op woensdagavond. Geen van de leden van 't Pluumpje kijkt op of om. Het is ingebur gerd bij de Goese badminton vereniging. Lekker meppen is aanzienlijk belangrijker dan de score. Voorzitter Wim Cop- pen: „Een kleine kern speelt competitie, maar voor het me rendeel is het louter recreatief badmintonnen. Ik denk dat 't Pluumpje voorziet in een be paalde behoefte. De leden ko men uit Zierikzee, Kapelle, We- meldingeGewoon om puur recreatief sporten." 't Pluumpje heeft op 27 januari zijn 25-jarig jubileum achter de rug. Wat eindjaren zestig in de gymzaal van het Goese Ly ceum als vermaak begon voor een paar vrienden, groeide uit tot een heuse vereniging. Rob Schenk, oprichter, voormalig voorzitter en thans erelid: „Dat was één van de weinige lokalen waai- we terecht kon den. We moesten zelf de lijnen krijten en ze aan het einde van de avond zelf weer wegpoet sen." Na de verhuizing naar de hou ten sporthal De Bevelanden begon 't Pluumpje gestaag te groeien. Schenk: „De mond- tot-mond reclame zorgde voor 'een aanwas van leden. De hal ve hal die we tot onze beschik king hadden, noopte ons zelfs Carla Verstraeten, Joop Quinten, praeses Wim Coppen, Kathrien de Klerk, Leen Benschap Knook, Janna Scheffer en Matt Conings (van links naar rechts) wijzen badmintonvereniging 't Pluumpje de weg. foto Willem Mieras Naam vereniging: 't Pluumpje Oprichtingsdatum: 27 januari 1970 Vestigingsplaats: Goes Sport: Badminton Aantal leden: 125 Niveau eerste team: tweede klasse district Zeeland Voorzitter: Wim Coppen Clubkleuren: Rood-Wit Accommodatie: Sportpunt Zeeland (hal 3), Zwembadweg 1 te Goes een wachtlijst in te stellen. We konden iedereen niet kwijt." Daardoor nam 't Pluumpje de maandagavond erbij. Coppen: „Toen we in Sportpunt Zee land werden onder gebracht - omdat De Bevelanden was af gebrand - hebben we het te ruggedraaid. Voornamelijk om de saamhorigheid te bevorde ren." Europacup-voetbal De opkomst, zegt Coppen, is wisselend. „In principe zijn alle banen bezet: 40, 50 spelers is een flinke opkomst. Dan loopt het bordjessysteem ook heel aardig. Maai- het ligt eraan wat er op woensdagavond op de te levisie is. Europacup-voetbal is funest. Nee, je kunt niemand dwingen te komen. Vrijblij vendheid is de basis." „Kijk, Kolibri en Backhand hebben wel eens geïnformeerd naai- een samenwerkingsver band. Maai- wij voelen ons niet thuis bij competitieverenigin gen. Onze leden haken af als het te fanatiek wordt. Boven dien raak je je eigen gezicht kwijt als je een geïntegreerde competitie opzet. Je moet zor gen datje zelf inventief genoeg bent om het je leden naar de zin te maken." Dat doet 't Pluumpje met club kampioenschappen, recrea tieve competities en het inmid dels vermaarde Nieuwjaars- toernooi, waarbij de leden op ludieke wijze een badminton- circuit moeten afwerken. „Met twee mensen in één broek of geblinddoekt spelen", zegtMy- riam van Unen, de jongste loot aan de stam. „Écht heel leuk." Vriendin Corien van Erp knikt stevig, ,,'t Pluumpje is een hartstikke gezellige vereni ging. Wat me vooral aantrok is dat je een periode van vier we ken introductie kan meema ken, Dan kun je rustig bekij ken wat je van deze club vindt." Sociaal contact Praeses Wim Coppen maakt nieuwe leden hoogstpersoon lijk wegwijs in de badminton- Of sport, zodat drempelvrees wordt vermeden. „We horen al lemaal bij elkaar, alle 125 le den. Je moet het niet idealise ren, maar het sociaal contact is van wezenlijk belang. Het saamhorigheidsgevoel is groot." De 74-jarige Kathrien de Klerk beaamt dat. Ze mag zich het oudste lid van 't Pluumpje noemen. „Als je al vanaf 1974 lid bent, is er niets mis met deze vereniging." De laatste jaren is de Goese club behoorlijk uit zijn kluiten gegroeid. Reden voor het be stuur om een beleidsplan op te stellen: 't Pluumpje in het jaar 2000. Wim Coppen: „Je moetje beleid kenbaar maken. Ook een recreatieve vereniging is net als een bedrijf. In het be leidsplan staat onder meer de taakomschrijving van de be stuursleden en waar elk lid zich aan moet houden. Of we daar moeilijkheden mee hebben Ach, waar regels zijn, zijn mensen die ze proberen te ontduiken. Wat je niet mag Je mag absoluut niet iemand anders' kaartje verhangen." 't Pluumpje probeert het bad minton in het algemeen te bevorderen. Joop Quinten, coördinator recreatieteams: „Onze teams spelen puur re creatief. In geen enkele compe titie wordt een kampioen ge kroond of zijn er degradanten." Wim Coppen: „Het spelen van ladderwedstrijden, waarbij je je speelsterkte kunt verbete ren, is een competitie-ele ment." J'eugdbegeleidster Car la Verstraeten: „Onze doelstel ling is jongeren technische on dersteuning en spelvaardig- heid bij te brengen." Eén ding zit Wim Coppen dwars. De Nederlandse bad- mintonbond (NBB) heeft geen enkele vertegenwoordiger in de kernploeg van het NOC*NSF, maar investeert fi nancieel veel in topsporters. „Topsport slokt veel te veel geld op. Bergen geld van onze contributie gaan naar het steunpunt, maar de recrea tieve tak, dus ook in Zeeland, ziet er niets van terug. Dat is jammer," Joop Quiten: „De vereniging is een aantal jaren minder gezellig geweest, maar op het laatste Nieuwjaarstoer- nooi straalde de sfeer er vanaf. We gaan de goede kant op." Dit is de derde column van Souburger Dennis de Nooijer, d aanvaller van eredivisionist Sparta die op 22 oktober 1994 i de wedstrijd tegen NAC een ernstige knieblessure opliep. D Nooijer stond, totdat het noodlot toesloeg, in de belangste, ling van tal van prominente profclubs. /n een paar weken tijd kan er veel gebeuren. Zo ivas er op de traditionele nieuw jaarsreceptie het nieuws dat het contract van trainer Han Berger aan het einde van het seizoen niet ver lengd zal worden. Terwijl er tijdens de kerstdage?i nog over contractverlenging was gesproken. Het kan snel gaan. Persoonlijk vind ik het bij zonder jammer dat Berger vertrekt. Hij heeft me toch Tiaar het niveau weten te brengen waar ik voor mijn blessure stond. Hij heeft me weten te overtuigen van mijn kwaliteiten. Bovendien gaf hij mij vertrouwen. Han Ber ger heeft het altijd in mij zien zitten. Een journalist meende te moeten schrijven dat negen tig procent van de spelers groep van Sparta het niet meer achter de trainer stond. Dat had deze verslag gever volgens eigen zeggen van de belangrijkste spelers zelf vernomen. Ikzelf dacht ook bij dat groepje te horen, maar hij heeft mij die vraag niet gesteld. Zo zie je maar weer datje snel ivordt verge ten bij dit soort zaken, als je voor langere tijd uit de rou latie bent. Nu het voetbal zelf, waar het toch allemaal om draait. Sparta kreeg net als aan het begin van het seizoen een zivaar programma voor de kiezen bij de start van de tweede competitiehelft. Wed strijden tegen MVV, Volen- dam, Feyenoord, FC Twente, PSV en Ajax - allen uit - en de thuisduels met het altijd lastige RKC, Vitesse en Roda JC maken het er niet vrolij ker op. De wedstrijd tegen Volen- dam was de eerste die ik zag na de korte winterstop. Ik was uitgenodigd door een aaiital sponsors om mee te gaan en na afloop te gaan eten. Ditivas het leukste van de dag, want de ontmoeting met Volendam was niet om aan te zien. Sparta verloor met 1-0 en broertje Gèrard kreeg de rode kaart (onte recht). Het ergste moest nog komen. Twee dagen later kreeg Gè rard een schop van een sim pele verdediger. Diagnose: een enkelband-kwestuur. Het moest er van komen. Ik geblesseerd, hij geblesseerd. Het tweeling-gevoel hè! 2 zaten we een week later si men op de tribune van ht nieuwe Feyenoord-stadioi dat overigens schitterend ii Alleen zouden ze De Kuip h lemaal moeten overdekkei Bij hevige regenval worde mensen die dicht aan h veld zitten, door en door nu Sparta kon het tegen Fey, noord een helft bijbene: Daarna ivas het over. Dot toedoeii van een scheid rechtersfout werd het 1-0. H zag een overtreding over h\ hoofd. Na afloop moeI Sparta echter blij zijn di hel bij 4-0 bleef. De grote verrassing kwai een week later, toen zoe speelden in Enschede tege FC Twente. Hierdoor ga j toch vrolijker door het weel einde en gaat het Spart hart toch weer een beetj kloppen. Want zoals u ivee staan we er niet florissai voor in de competitie. Metd zware programma voor d boeg is ieder punt meegem men. Zeker in deze fase is h van belang dat je van wei. strijd tot wedstrijd leeft. Ikzelf ga overigens goe vooruit. De belasting en duur van de oefeningen woi den steeds zwaarder: aqui jogging, steppen en hardU pen. Dit alles nog steeds zoi der bal. De meeste aandacl. gaat evenwél uit naar de sti biliteit van mijn linkerkm Dat is op dit moment het bi langrijkste. Ik héb al voo een geintje geroepen dat i voor de nacompetitie klaa wil zijn. Maar dat zal toe. niet waar zijn. Met zulk goede spelers, trainers e supporters mag het natuv.j lijk niet gebeuren dat Spart wordt veroordeeld tot de ni competitie. Sparta bespaa me dit. Ik wil er niet eens ad denken Dennis de Nooije van onze zaalvoetbalmedewerker MIDDELBURG - De ploeg van Zavio/Sporthuis De Cocq be haalde een krappe winst op El Toro H. De Zeeuws-Vlaamse lijstaanvoerder van de Zeeuw se hoofdklasse zaalvoetbal kon op het nippertje de Goese for matie bedwingen (4-3). El Toro II-Zavio/Sporthuis De Cocq 3-4: Het liep niet lekker bij de bezoekers. Een 3-1-voor- sprong werd verspeeld. In de slotfase kon nog net de winnen de treffer voor de Zeeuws- Vlaamse lijstaanvoerder worden aangetekend. Dirk Verdonk, Sjaak van de Broecke, Mario Corthals en Harry Riemens be zorgden Zavio/Sporthuis De Cocq de overwinning. Marco Goovers, Serge Berrevoets en Ronnie Prods schoten voor El Toro raak. Lagoon-De Landbouw 3-8: Door treffers van Eric Speckens, Hans de Jonge en Edwin Franse stond Lagoon bij rust met 3-0 voor. De Landbouw schoot in de tweede helft acht keer raak. Gert-Jan de Groene (4), Dick Saarloos (2) en Marco Borghart (2) schoten voor De Landbouw raak. Zuidwest Negen-SVSW '72 6-5: De zege van Zuidwest Negen werd pas in de laatste minuten bereikt. Robbert Griep, Wilco Lievense (2), Ymke Kuiper en Marco Schroevers (2) scoorden voor Zuidwest Negen. De tegen treffers waren van Theo David- se, René Schreuder (2), Ray mond Gerrits en Henk Davidse. Jongepier Sport-Jong Ambon 10- 2: Jongepier Sport was te sterk voor Jong Ambon. Lion van Luyk had met vier treffers het grootste aandeel in de zege van Jongepier Sport. De overige doelpunten waren van Pieter den Hollander (3), Dennis But (2) en Ronald Aarnoutse. Frank Tuankotta en Noes Tuhuleruw scoorden tegen. Stand: 1 Zavio/Sporthuis De Cocq 16- 30, 2 Parbo/Groenendijk II 15-24, 3 SVSW '72 16-20, 4 De Landbouw 17- 19, 5 El Toro II 16-18, 6 Jongepier Sport 15-15, 7 Zuidwest Negen 15-15, 8 Jong Ambon 16-14, 9 Lagoon 15-10, 10 Kloetinge 15-8, 11 Biezentrappers 15-7, 12 Kloosterzande 15-4. twee punten in mindering. Programma, maandag 6 februari, sportpunt, Goes: 18.30 uur Kloetinge I - Parbo/Groenendijk II, 21.15 uur Biezentrappers - Kloosterzande; sporthal Oostburg: 20.00 uur Zavio Sporthuis De Cocq - Jong Ambon; woensdag 8 februari, sporthal Na- ssaulaan, Middelburg: 21.00 uur SVSW '72 - Jongepier Sport; sporthal Baskensburg, Vlissingen: 21.1: Zuidwest Negen - Lagoon. Vrouwen A-klasse. VOC Karwei I - Pubb 2) 3-3: Suzan van de Knuijff (31 VOC Karwei en Josca Lamp voor Pubbels. Kloetinge - Jong Ambon (10-01 Doelpunten van Caroline SI» ker (3J acqueline van Assche rina Eckhardt (2), Karin Schc Janneke Onderdijk (2), Marlind, hoeven en Miranda Belcenes. B-klasse. VOC Karwei n - VOC wei in (0-2) 0-4: Natanja Seht scoorde vier keer. Bijoi Leden? DW (2-0) 7-0: Mildred ?raanje, jan Pleyte, Orpha Hi tij \hubess len 2) en Karin Thiel. SVD - Zei Sport (0-6) 2-12: Myra Pl.vtschoi Monica Bruins voor SVD Nanc hadoer (5), Gessica Goosen (4),l Corré, Sandra Duinhouwer en celle Meerman voor Zeeland Sp Standen. A-klasse: 1 Biezentra; 7-12, 2 Kloetinge 7-9, 3 VOC Kaï 7-8, 4 Pubbels 6-3, 5 Jong Ambo B-klasse: 1 Zeeland Sport 8-14,2 Karwei III8-12,3 Bijou Lederwa 10, 4 VOC Karwei II8-7, 5 DW: SVD 7-1 Vijf Zeeuwen voltooien tocht op Weissensee VLISSINGEN - Vijf Zeen hebben woensdag" op de 1' sensee in Oostenrijk de toei sie van de alternatieve El dentocht volbracht. K. Maa Hulst, J. Zeegers uit Terneil A. van der Ende uit Nissi Rotte uit Middelburg en Boon uit Sluis voltooiden: de 200 kilometer lange scl stocht. Middelburger Peter Rotte s; van optimale omstandig! in Oostenrijk. De schaal moesten twaalf rondjes van km afleggen. Rotte, die schaatstocht voor de vierde! reed, had zich in.de afgeli weken flink in het zweel werkt. Voor de tocht in Ooi rijk werkte hij een kleine wil triathlon af in Inzeil 10 ki) pen, 15 km langlaufen en 21 schaatsen - en een grotere in Oostenrijksé Techendorf, ij nabijheid van de Weissensej km lopen, 22 km langlauf?! 50 km schaatsen. Resultaten Zeeuwen: K (Hulst) 8.38, J Zeegers (Terne 8.49, A. van der Ende (Nisse) 9.j Rotte (Middelburg) 9.50, R. j (Sluis) 11.10 (allen 200 km), R.fl stra (Middelburg) 5.15 (100 kmu gaard (Sluis) 2.38 (50 km), R- heide (Middelburg) 5.09 (100 kir|

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 46