Ik wil dit toernooi gewoon winnen In zaalvoetbal kun je je niet verstoppen Timman voor derde keer op herhaling Koploper zaalvoetbal haalt vernietigend uit Koploper volleybal vergroot voorsprong Zaalvoetbaltopper laat een punt ligge Brenda Schultz wil zich waarmaken op Australian Open MELBOURNE (ANP) - Mei overtuiging versloeg Brenda Sehultz gisteren in de derde ronde van de Australian Open Anna Smashnova met 6-2 6-2. De Israëlische Russin won ooit het Indoor Kerst-tennistoernooi in Goes. Aan de verwachting van de buitenwacht heeft Schultz daarmee voldaan, aan die van haarzelf nog niet. „Ik wil dit toernooi gewoon winnen." Schultz schijnt serieuzer te zijn, minder wisselvallig ook. Haar ranking (14e) geeft dat aan. In Melbourne is ze, voor de eerste keer in een Grand Slam, ge plaatst (12e). Het leidde tot een drietal 'makkies'. In de achtste finale tegen de Amerikaanse Da venport gaat het nu echt begin nen. De Heemsteedse zegt met een 'goed gevoel' naar de confronta tie uit te zien. „Het gaat lekker, ik ben bij de les. Vorig jaar heb ik Davenport twee keer verslagen. In New Haven en Philadelphia. Ik ben optimistisch. Per jaar zijn Ritsma blijft Japanners voor DA VOS (ANP) - Rintje Ritsma heeft vrijdag tijdens de wereld bekerwedstrijden in Davos de 5000 meter gewonnen. De Euro pese kampioen reed een tijd van 6.57,41. Eerder dit seizoen zege vierde Ritsma op deze afstand al in Berlijn, Heerenveen en Bergen. In Davos werden de Japanners Keiji Shirahata (6.59,56) en Ta- kahiro Nozaki (7.00,19) tweede en derde. Bart Veldkamp eindig de als zesde, Falko Zandstra als zevende. Davos. Wereldbeker. Vrouwen, 500 m: 1 Blair (VSt) 39,71, 2. Ravilova (Rus) 39,96, 3. Schenk (Dui) 40,23, 18. Aaftink 41,98, 29. Timmer 43,19. Stand wereldbeker na 5 races: 1. Blair 200 punten, 2. Ravilova 139, 3. Schenk 118,18. Aaftink 14. Mannen, 500 m: 1. Sjaksjakbajev (Kaz) 36,45, '2. Horn (Jap) 36,67,3. Yu- kinori Miyabe (Jap) 36,71, 16. Van Velde 37,59, 18. Leeuwangh 37,72, 29. Postrna 38,44 Stand wereldbeker na 5 races: 1. Horii 145 punten, 2. Kim 119,3. Shimizu(Jap) 115,17. Van Vel de 29. 31. Leeuwangh 3 5000 m: 1. Ritsma (Ned) 6.57.41, 2. Shirahata (Jap) 6.59,56, 3. Nozaki (Jap) 7.00,91. 6. Veldkamp (Ned) 7.04.59, 7 Zandstra (Ned) 7.04, 24. Romme 7.15,36 Stand wereldbeker na 4 races: 1. Ritsma 160 punten, 2. Shirahata 120, 3. Storelid 110, 4. Zandstra 68. 5. Veldkamp 56. 25. Straathof 12,27 Schreuder 11 er maai' vier kansen om een Grand Slam te winnen, ik ga proberen deze te benutten." Van tevredenheid was daarom nog geen sprake bij Schultz, de hardst serverende vrouw ter we reld. Voor het zover is moet er nog veel meer gebeuren. „Aan de andere kant kan het natuurlijk ook zo zijn datje heel goed speelt en toch verliest", relativeerde ze. Zonder overtuiging. Niet voor niets luidt haar meest geciteer de uitspraak uit het verleden als volgt: „Het maakt niet uit of je wint of verliest. Totdat je ver liest." Bij Kristie Boogert lag dat an ders. Ze verloor en had toch een goed gevoel. De Zuidbeierlandse speelde voor het eerst in haar loopbaan op het centre court bij een Grand Slam. Tegen Con- chita Martinez. De Spaanse, ti telhouder te Wimbledon, is als tweede geplaatst en, na Graf en Vicario Sanchez, de derde van de wereld. Van een door de kenners voor spelde eenzijdige partij was geen sprake. Boogert verloor (3-6 6-2 3- 6), maar speelde buitengewoon verdienstelijk. Bovenal maakte Boogert indruk met gedurfd, aanvallend en agressief spel. Ze betrok haar coach, voormalige Wimbledonfinaliste Betty Sto ve, in het succes. „Zij stimuleert me offensief te spelen. Zoals ik het wil. Ik heb er nooit zo van ge houden op de baseline te staan. Ik wil tennis soelen. Echt ten nis." De eerste verrassing kwam op naam van de Tsjech Karei Nova- eek, die de als zevende geplaats te Stich (7-5 6-2 6-4) aan de kant zette. Het was de derde speler uit de top-tien die vroegtijdig ver loor, twee daarvan waren kandi daat-finalisten uit Duitsland. Becker verloor al in de eerste ronde van de steeds beter spe lende Patrick McEnroe. Ook de nummer vier van de lijst, Ivani sevic, ligt er al een paai- dagen uit. Hij kwam tekort tegen een andere Duitser, Steeb. die in middels ook al niet meer mee doet. Verder deden zich geen schok kende zaken voor. Hooguit dat de Zweed Enqvist, die eerder Haarhuis aan flarden sloeg, voor zijn partij tegen landgenoot Larsson ziek opgaf. Sampras, de titelverdediger en aanvoerder van de wereldranglijst, ontdeed zich simpel van de Zweed Lars Jonsson (6-1 6-2 6-4).], Melbourne. Australian Open, vrou wen, derde ronde: Schultz (Ned/12) - Smashnova (1st') 6-2 6-2, Martinez (Spa/2) - Boogert (Ned) 6-3 2-6 6-3, Pierce (Fra/4) - Randriantefy (Mad) 6- 3 6-3, Davenport (VSt/6) - Testud (Fra) 6-3 6-4. Zvereva (WRu/8) - Wies- ner (Oos) 4-6 7-6 6-4, Huber (Dux/10) - Basuki (Indo) 6-0 6-1, Nagatsuka (Jap) - Frazier (VSt/14) 6-3 6-3, Spirlea (Roe) - Kamio (Jap) 2-6 6-3 6-3. Mannen, derde ronde: Sampras (VSt) - Jonsson (Zwe) 6-1 6-2 6-4, Novacek (Tsj) - Stich (Dui/7) 7-5 6-2 6-4, Chang (VSt/5) - Damm (Tsj) 6-3 7-5 6-3, Cou rier (VS t/9) - Woodforde Aus) 6-3 6-3 6- 3, Medvedev (Oek/13) - Pescosolido (Ita) 6-4 6-3 6-3. Larsson (Zwe/15) - Enqvist (Zwe) walk over, Delaitre (Fra) - Olhovsky (Rus) 6-4 6-4 6-2. Gemengd dubbel, eerste ronde: Mon- tana/Harvey-Wild (VSt) - Florent/Vis (Aus/Ned) 6-2 6-2. Peter Crucq blijft bij Zuidwesters OOST-SOUBURG - Zijn eerste jaar bij de landelijk spelende derdeklasser Zuidwesters ver loopt zö goed dat de Souburgse vereniging zich heeft gehaast om Peter Crucq contractverlen ging aan te bieden. Deze week besloten beide partijen dat Crucq, die bezig is in zijn de buutjaar als korfbaltrainer, ook volgend seizoen de eerste selec tie traint. Hoek is uit op revanche van onze medewerker HOEK-Voor Hoek betekent het duel van vandaag tegen Excel sior Maassluis in de eerste klas se B van het zaterdagvoetbal een ideale mogelijkheid om rui mer afstand te nemen van de on derste plaatsen. Het onderaan- staande Excelsior zorgde in Maassluis voor een valse com petitiestart van Hoek door met 2-1 te winnen. Bij Hoek is de door de club disci plinair geschorste Mike But niet inzetbaar. Buitelaar brengt zo goed als zeker dezelfde elf van het oefenduel tegen Vogelwaar de binnen de lijnen. Met Davy Gijsel en aanvoerder Remco van Keeken als meest vooruitge schoven aanvallers. Hoek tegen Excelsior Maassluis begint aan de Lovenpolderstraat. om 14.30 WIJK AAN ZEE (ANP) - De kwartfinales van het Hoogovens schaaktoernooi werden vrijdag gekenmerkt door fraai vecht- schaak. Alleen Nigel Short wist met wit snel remise te spelen tegen Tiviakov, waarmee de Brit zich als eerste kwalificeerde voor de halve finales. Jan Timman speelde ook in zijn tweede partij tegen Barejev remise, zodat barragepartijen een beslissing moeten brengen. Ook tegen De- lemarre en Piket had hij een verlenging nodig. Voor Timman bete kende de remise dat hij voor de derde achtereenvolgende keer zijn minimatch met een gelijkspel afsloot. Hij moet zaterdag in de bar rage opnieuw op herhaling. Timman: „Dat is toch een teleurstelling, want ik heb nog geen enkele rustdag gehad. Dat is wel bijzonder zwaar, moet ik zeggen." Hoogovens-toernooi. Kwartfinales, matches, tweede partij, tussen haakjes tussenstand: Timman (Ned) - Barejev (Rus) 1/2-1/2 1-1), Lutz (Dui) - Khalifman (Rus) 1/2-1/2 (1-1), Short (GBr) - Tiviakov (Rus) 1/2-1/2 (11/2-1/2), Seirawan VSt)- Drejev (Rus) 1-0 (1-1). Edwin Griinliolz zit niet meer te wachten op contract bij FC Den Haag van onze verslaggever Taco van den Velde DEN HAAG - FC Den Haag meldde zich enkele weken geleden weer bij hem. Heel voorzichtig werd geïnfor meerd of hij weer zin had in een car rière als profvoetballer. Maar Edwin Grünholz, die twee jaar geleden te leurgesteld en gefrustreerd zijn con tract inleverde in het Zuiderpark, hoeft niet zo nodig meer. „Ik heb wei nig zin om anoniem bij een eerste-di- visionist rond te lopen. Er moet heel veel geld op tafel komen, wil ik weer terug gaan naar FC Den Haag. Er komt een WK-zaalvoetbal aan en daar wil ik wat laten zien", verklaart de 25-jarige Hagenaar. Dat Grünholz de kwaliteiten heeft om te schitteren op het hoogste niveau staat buiten kijf. „Hij is de absolute top en niet alleen in Nederland", zegt assistent-bondscoach Nico Sprey. Bondscoach Ron Groenewoud be weert zelfs dat het lot van zijn natio nale ploeg sterk afhangt van zijn in breng. „Bij het laatste vierlandentoer nooi heeft het nationale team negen doelpunten gemaakt. Edwin maakte er maai- één, maar hij gaf er ook zes aan", aldus Groenewoud. „Hij is een speler die alles kan met de bal, met een fantastische individuele actie. Wat hem onderscheidt van anderen is zijn overzicht. Andere individualisten raken zo verstrikt in hun acties, dat ze niets meer zien. Edwin ziet de anderen nog steeds staan. Het zou bijzonder jammer zijn als hij naar FC Den Haag vertrok." De Bever In de Nederlandse eredivisie zaalvoet bal is er op het moment niemand op gewassen tegen de kwaliteiten van Grünholz. Met zijn ploeg Bunga Me- lati uit Tilburg veroverde hij in vijf tien duels dertig punten en nam hij 48 van de 150 doelpunten voor zijn reke ning. Zelfs zijn ploeggenoot John de Bever, die zichzelf goed genoeg vindt voor Barcelona, moet toegeven dat Edwin Grünholz 'iets' beter is dan de anderen. „Hij kan dingen met een bal die nie mand anders kan. Nee, zelfs ik niet", bekent De Bever, na lang aandringen. De bluffer van Berlicum voegt er haas tig aan toe: „Maar je kunt ons natuur lijk niet vergelijken, hè. Maradona en Cruijff zijn ook heel verschillende ty pes, snap je?" Wat John de Bever echter met zijn mond doet, laat Edwin Grünholz zien met zijn voeten. Een oogstrelende techniek, zowel links als rechts, tac tisch inzicht, snel en doortastend en een neus voor doelpunten. Kortom: een zaalvoetbalfenomeen. Vorig sei zoen goed voor een record van bijna honderd treffers (97) in de eredivisie en dit jaar vastbesloten om dat aantal te verbeteren. „Dat record is toch een beetje mijn doel. In de competitie valt er voor ons weinig meer te bereiken. Zaalvoetbalfenomeen Edwin Grünholz: „Er moet heel veel geld op tafel ko- We hebben ons met Bunga toch al ge plaatst voor de play-offs. Er zijn een hoop wedstrijden die we toch wel win nen, zelfs als we slecht spelen." Reeds op jonge leeftijd bleek dat Grünholz over meer dan gemiddelde zaalvoetbal kwaliteiten beschikte. Opgegroeid in de Haagse Schilders wijk, ging Grünholz al op elfjarige leef tijd zaalvoetballen in competitie-ver band bij een jeugdploeg van Silva Boys. „Silva Boys was een echte fami lie-ploeg. In het eerste team speelden allemaal broers van me. Ze waren al leen zo'n vijftien, zestien jaar ouder, er was een behoorlijk leeftijdsverschil. Ik was gewoon een kind dat er een beetje bij rondhing. Toen ik zestien was mocht ik voor het eerst meedoen, omdat er nogal wat blessures waren. Mijn broers vonden eigenlijk dat ik er nog niet aan toe was, maai-in mijn eer ste wedstrijd scoorde ik meteen vijf keer.. Toen mocht ik natuurlijk blijven staan." Tatouages Silva Boys was in die tijd een spraak makende vereniging. De meeste spe lers droegen indrukwekkende tatoua ges op boven- en onderarmen en wis selden ruig spel af met technische hoogstandjes. In de kleedkamer wilde men ook nog wel eens flink tegen el kaar tekeer gaan. „Logisch, je bent toch familie van elkaar. Dan zegje ook wat meer, Ik heb dat nu nog met Joop Ludwig bij Bunga. Dat is mijn neef en we hebben samen bij Silva Boys en Ceverbo gespeeld en we maken elkaar soms uit voor rotte vis. Daar snappen anderen niets van, maai- voor ons maakt dat weinig uit. Je moet elkaar de waarheid kunnen vertellen." In die periode ontwikkelde Grünholz zijn zaalvoetbalkwaliteiten, maar ook op het veld was hij een uitzonderlijk talent, dat op een gegeven moment kon kiezen uit Feyenoord, Sparta en FC Den Haag. Grünholz ging naar FC Den Haag („de sfeer bij Feyenoord sprak me niet aan."), werd gekozen tot beste speler in de Nederlandse jeugd- competitie en kon een driejarig con tract tekenen. De langverwachte doorbraak kwam er echter nooit. Het grote talent bleef steken in het tweede team van Den Haag en mocht slechts sporadisch zijn opwachting maken in de hoofdmacht. Dat knaagt nog steeds aan Grünholz. „Ik bekijk nog wel eens kranteknip sels uit die periode en ik snap het nog steeds niet. Ik scoorde 21 doelpunten in veertien wedstrijden in het C-team. Ik viel in tegen Roda JC en door een doelpunt van mij bleef Den Haag bij na in de eredivisie. Bij mijn debuut scoorde ik twee keer en wanneer ik speelde stond ik vaak ook nog in het elftal van de week van Voetbal Inter national. Ik bedoel: wat moet je nog meer doen", blikt Grünholz terug. „Ach, er zat zoveel fout in die periode. Als we met het tweede team tien keer tegen het eerste speelde, dan wonnen we acht keer. En dan had ik daar altijd het grootste aandeel in." Moeilijke jongen? Was Grünholz misschien een moeilij ke jongen voor de trainers? Grünholz, verontwaardigd: „Nee, juist niet. Co Adriaanse en Nol de Ruiter prezen mijn instelling. Daar lag het nooit aan. Ik heb Co Adriaanse laatst nog gesproken in Zeist en daar vertelde hij me dat ik gewoon pech had. Als ik bij Ajax had gespeeld, had ik nu in het Nederlands elftal gestaan. Hij wüde me vier jaar geleden meenemen naar Ajax, maar Van Gaal hield het tegen, zo vertelde hij me. Tja, wat moet ik met die uitspraken. Adriaanse was trainer, dus hij was de aangewezen persoon om me op te stellen." „Het gekke is dat ik zes jaar heb rond gelopen bij Den Haag zonder dat ze me uitleenden. FC Den Haag heeft een paar keer op het punt gestaan om dat te doen, maar elke keer speelde ik dan zo goed dat ze besloten me toch maar te houden. Op een gegeven mo ment weigerde ik nog te spelen voor de tweede ploeg en trainde ik alleen nog maar. Dat vonden ze nog goed ook;, want ze hadden alle begrip voor mijn standpunt. Alleen deden ze er niks aan. Toen heb ik zelf mijn con tract maar ingeleverd." Twijfels over zijn eigen kwaliteiten heeft hij in die periode nauwelijks ge kend. „Soms, heel even, dacht ik dat het aan mezelf lag. Twee trainers za gen het niet in me zitten en voor de buitenwereld heb je dan altijd onge lijk. Daar valt bijna niet tegen te vech ten. Kleine opmerkingen hielden me toen op de been. Zo speelde ik in de zaal met Gerry en Arnold Mühren en die twee konden niet snappen dat ik nooit was doorgebroken. Dat doet je dan toch goed. Het zaalvoetbal zorgde er ook voor dat ik mijn zelftrouwen be hield. Dan speelde ik bijvoorbeeld te gen een profvoetballer als Edwin Gor ter en dan dolde ik zo'n gast aan alle kanten. Voor mezelf was dat dan toch weer een bevestiging van mijn kwali teiten. De zaal liegt niet. Daar komen alle tekortkomingen van een voetbal ler dubbel zo hard aan het licht. In de zaal kun je je niet verstoppen." Hangende pootjes Het is natuurlijk een persoonlijke overwinning voor Edwin Grünholz dat FC Den Haag inmiddels weer op hangende pootjes terug is gekomen. Maar hij voelt er eigenlijk weinig voor om zijn nieuw verworven status van zaalvoetbalfenomeen op te geven. „Ik krijg nu veel meer publiciteit dan ik ooit als speler in de eerste divisie zou krijgen. Ik heb het ook goed naar mijn zin bij Holland (hoofdklasser uit Utrecht) op het veld en verder heb ik voor het eerst in mijn leven werk. Ik ben conciërge op een agrarische school en krijg daar alle medewerking voor het voetbal. Dat bevalt me uit stekend. Er moet heel wat tegenover staan, wil ik dat allemaal opgeven. Ik betwijfel of FC Den Haag dat finan cieel allemaal kan opbrengen. Ik heb ze tot half februari de tijd gegeven, an ders kap ik het zelf af." Het hoofddoel is daarom nog steeds het landskampioenschap zaalvoetbal met zijn ploeg Bunga Melati en het ko mende EK en WK met de nationale ploeg. In oktober volgt in Nederland het kwalificatie-toernooi voor de WK. in december het EK en in november '96 (in Spanje) het WK-eindtoernooi. „Dat moeten toch mijn toernooien worden. Daar moet ik het laten zien", klinkt het vastbesloten, Zaalvoetbalsterren in Goese sporthal GOES - Bunga Melati, de ploeg die behalve Edwin Grünholz en John de Bever nog een groot aantal zaalvoet balinternationals telt, is maandag avond tegenstander van het Goese El Toro. Het duel tussen de koploper van de eredivisie en de Zeeuwse eer- stedivisionist wordt gespeeld in het sportcentrum van Goes, aanvang 20.20 uur. El Toro en Bunga Melati spelen tegen elkaar in het kader van de derde ronde van de landelijke zaalvoetbalbeker. van onze zaalvoetbalmedewerker MIDDELBURG - In de Zeeuwse hoofdklasse zaalvoetbal heeft lijstaanvoerder Zavio/Sport- huis De Cocq vernietigend uit gehaald naar Kloetinge. De Zuidbevelandse formatie ging in Oostburg met 19-3 onderuit. Parbo/Groenendijk II consoli deert de tweede plaats in de rangschikking dank zij een 7-3- overwinning op Lagoon. El Toro II zegevierde met 9-6 over SVSW '72 terwijl Jong Am- bon het team van Biezentrap- pers met een 9-7-verlies achter liet. Jongepier Sport verloor op het nippertje van Zuidwest Ne gen (2-3) en Kloosterzande bleef in eigen huis achter met een 4-6- verlies tegen De Landbouw. Zavio/Sporthuis De Cocq - Kloetinge 19-3: De thuisploeg- was oppermachtig. Met de rust was er al een 8-0-voorsprong op gebouwd. Dirk Verdonk nam acht treffers voor zijn rekening. De overige doelpunten van Za- vio waren van John Alleman (4), Jan Cools (4), Harry Riemens en Mario Corthals (2). Danny Nouse, Rian Schout en Edwin Bolle scoorden tegen. Lagoon - Parbo/Groenendi j k II3- 7: Parbo/Groenendijk was te sterk voor Lagoon dat aan het begin van de tweede helft al te gen een 1-5-achterstand aan keek. Dennis Adam (3), Guil- liamo Walter (2), Mark Vermaas en Ronald Zuidweg schoten Par bo/Groenendijk naar de over winning. Voor Lagoon scoorden Gerard Tibbe (2), en Eric Flore. Kloosterzande - De Landbouw 4- 6: Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Kloosterzande zou verliezen. De Landbouw kreeg een 3-1 achterstand weg te werken. Dat lukte. Harm van Dijk, Gert-Jan de Groene en Marco Borghart scoorden allen twee doelpunten. Peter Cam- been en Job Zwegers deden het zelfde voor de thuisclub. Biezentrappers - Jong Ambon 7- 9: Biezentrappers was niet erg gelukkig in de afwerking. Paal en lat stonden veelvuldig in de weg. Bij Jong Ambon lukte het beter. Keeper Hans-Peter Dijk stra behoedde zijn ploeg voor een grotere nederlaag. Jason Pattiasina (4), Sonny Haurissa, John Saya (3) en Dolf Lekawael schoten voor Jong Ambon raak. De tegentreffers waren van Fred Velkers, Ronnie de Vos, Quie- rien Driedijk (allen 2) en Leo Ui- terhoeve. Jongepier Sport - Zuidwest Ne gen 2-3: Een spannende en lijkopgaande wedstrijd Ymke Kuiper de score open voor Zuidwest Negen, tweede helft kwam Joru. Sport langszij door een ti* van Lion van Luijk waarna] nald Aarnoutse Jongepier Sp aan de leiding bracht. Metis treffers op rij van Niels vanli: haalde Zuidwest Negen tens te toch de volle winst nog) nen. El Toro II - SVSW '72 9-6: Si '72 kampte met enkele g seerde spelers. René Schrei moest als vliegende keep aai den, waardoor er achterin nj eens paniek ontstond. Elf wist hiervan te profiteren, Jj) Honingh (3), Rien de Brulnel George de Graaf (2), lis Goovers en Serge Berrevo schoten El Toro naar c winning. Raymond Gerrifs René Schreuder (2) en Stefea la Cousine scoorden tegen. De stand: 1 Zavio/Sporthuis Deo 14-26,2 Parbo/Groenendijk IH(i SVSW '72 15-20,4 El Toro De Landbouw 15-17. 6 Jon^ Sport 14-13, 7 Zuidwest Negen]! 8 Jong Ambon 14-12, 9 Lagoonl! 10 Biezentrappers 14-7, 11 Kloe- 14-6,12 Kloosterzande 14-4 twee winstpunten in minderiig Vrouwen In de A-klasse gaat Biezenii pers/Gerka Sport ongesli aan de leiding. De B-kls wordt aangevoerd door Zee! Sport. A-klasse. Jong Ambon - VOC Ka I (3-5) 4-7: Doelpunten van Jong bon: Lies Ririhena (3) en Els Heit Voor Karwei I Judith Eckhanj] Esther Kole (3) en Nienlce de Vrii Pubbeis - Biezentrappers'Gt Sport (0-4) 1-7: Astrid Adriaans Janita Davidse (2), Heidi Kalle en Jaimy van Beveren. Karin.' redde de eer voor Pubbels. B-klasse. Zeeland Sport - VOCi wei IIÏ (3-2) 8-4: Voor ZeelandSj scoorden Sandra Duinhouwa Nancy Bahadoer (2), Jessica G« (3) en Angelique Aarnoutse, 1 Karwei III scoorden NatanjaSd ders (3) en Esther Kole, VOC Karwei II - DVV (4-0) 4-1:0 lien Geldof (3) en Anita Bern voor Karwei II. Yvonne Smid: DVV. Kloetinge - Bijou Lederwaren!! 3: Voor Kloetinge scoorden Jat line van Assche, Grace de Tyss en Karin Schoe (2). Voor Bijouli waren Jozien Knuijt, Karin Th! Orpha Hityahubessy. Standen. A-klasse: 1 Biezentrsg 6-12, 2 VOC Karwei 15-7,3 Kte 5-5, 4 Pubbels 5-2, 5 Jong Amte B-klasse: 1 Zeeland Sport 6-10.! ou Lederwaren 5-8, 3 VOC Kara 6-8,4 VOC KArwei n 6-6,5 DWt SVD 5-0. HULST - In de eerste klasse mannen van de bedrijfsvolley- bal-competitie in Hulst won Broomchemie 1 ook zijn zes tiende wedstrijd van het sei zoen met 3-0. De koploper had van het laaggeklasseerde De Sterre alleen in de eerste set te genstand van enige betekenis te duchten: 15-11. Daarna werd het 15-5 en 15-6. De klassering van Broomchemie werd bovendien nóg rooskleuriger, omdat Smash 2000 - de nummer twee van de ranglijst - met 2-1 van vv Rhodos 1 verloor. Die nederlaag kwam in de eerste en tweede set tot stand (6-15 en 4-15). De eer werd daarna gered via een 15-14 overwinning voor Smash. Uitslagen. Eerste klasse mannen: Broomchemie 1 - De Sterre 3-0. De Troubadour - CVC/Doolaege 0-3, Smash 2000 - vv Rhodos 1-2 en Luctor Banden 1 - Broomchemie 2 2-1. Twee de klasse mannen: Ambulo - Janse- nius 2-1, Jong Morres - ABN/Amro 2- 1, 't Jagertje - Luctor Banden 2 3-0 en Brandax - De Vos Eggermont 3-0. Eerste klasse vrouwen: Foto van Damme - A Markt 1-2, SC Morres 1 - vv Rhodos 1 0-3, SC Morres 2 - Jong Morres 2 3-0, Voorwaarts - Zaman Sport 0-3 en CVC 1 - Jong Morres 1 1- 2. Tweede klasse vrouwen: Rabo bank - De Sterre 0-3. De Si Wentzler Pauwels 1-2, 't Hoeks Broomchemie 1-2, CVC 2 - Van) mael 2-1 en Jansenius - vv Rhoó; I. Standen. Eerste klasse mam Broomchemie 1 16-42 2. Smasli 16-34 3. Luctor Banden 1 1M Broomchemie 216-24 5. vvRhoci 23 6. CVC/Doolaege 16-22 7. DeS 16-16 en 8. De Troubadour! Tweede klasse mannen: 1 12-33 2. Jong Morres 13-28 3. 'Ui tje 13-28 4. ABN/Amro 14-27 5 Jï nius 12-26 6. De Vos Eggermont! 7 Van Westen 12-13 8. Ambulol 9. Luctor Banden 2 13-4 en 10. Rij! 12-2. Eerste -klasse vrouwen: 1 Sport 13-34 2. vv Rhodos 1142 Max-kt 14-30 4. Jong Morres 113 SC Morres 2 14-24 6. Van Waters 12-22 7. Lybeert Verstraeten 15 Foto van Damme 14-19 9. Feriü de Maat 13-15 10. SC Morres II II. Voorwaarts 14-12 12. JongMi 2 14-8 en 13. CVC 114-7. Tweedes se vrouwen: 1. Fonobar Neela 13-36 2 Broomchemie 13-31! ■Rhodos 2 13-29 4. Wenztler Pa' 1.3-28 5, Van Wesemael 14-27 6.ft nius 14-22 7. SC Morres 3 13-205.1 2 14-18 9. De Sterre 14-1610, 'tK ken 14-16 11. Ivens Sport 13-11 Jong Morres 3 13-7 en 13, F 13-0. van onze zaalvoetbalmedewerker HULST/TERNEUZEN - De con currentie heeft in de tweede klasse var het zaalvoetbal regio Zeeuwsch-Vlaanderen de ach terstand op GTI tot drie punten teruggebracht. De koploper werd verrassend bedwongen (4- 4) door Het Bonte Hert 3. De ach tervolgers wonnen wel. De derby in Hulst ging gelijk op. Bij de rust was de stand 3-3, In de tweede helft werd er gereser veerder gespeeld. Bovendien was er sprake van nervositeit, waardoor de meeste kansen on benut bleven. Het Bonte Hert zag Marco Maas, Frantjois van de Bosch en Steven Ockeloen (2) scoren. Bij de leiders had Bennie Maes met drie treffers een groot aandeel. Bennie van de Bran de tekende voor het vierde doel punt van GTI. De achtervolgers Transport Vooruit en De Gravin wonnen, hetzij niet overtuigend, respec tievelijk met 3-2 van Terneuzen Bonded Stores en met 4-3 van Dow. Ook IZV (10-3 tegen De Pooter/Koole) en Benny Sport, dankzij een monsterscore van 13- 4 tegen Corn Boys/Ranschaert, blijven in de race voor het kam pioenschap. Rons Hail' Fashion gaf tegen HKC bijna nog de wed strijd uit handen. Na een riante 4-0-voorsprong kwam HKC vervolgens stef rug en werd de achterst® niet (4-4) gedaan. Tenslotte! de ploeg uit Hoek door doel ten van de sterk op dreef2 Robert van de Kévie (5) en® Breepoel (3) aan de goede! van de score: 8-7. Ondank productie van Hans Stol® Johan Plamont (2), Frank pers en Peter van Kon» strandden de moegestreden neuzenaren op één doelpin! Tern. Bonded S tores-Tri» Vooruit 2-3 1-1). Michel van de' Ei-win Thomas voor Tern, Stores. Frank Neve (2), JohraJ de Berg voor Transport Voonö De Pooter/Koole-IZV 3-10. Pooler (2), Robert de Meijer^1 Footer. Tom Compiet (3), m Troost (2), Johnny de Kort (21 Mahu (2), Luc Dophemontvoolj Dow-De Gravin 3-4 (2-3). Üri (2), Mirko Tomic voor Mey (2), Theo Goethals, GertS rickx voor De Gravin. Corn Boys/Ranschaert-BenW' 4-13. Chris de Roover (4) vöf Boys. John Boelens (5), Lucï® ke (4). Chris Haens (4) voor» Sport. Stand in de tweede klasregio-^ 13-21 (89-58). '2 Transport Vo#» 18 (85-52). 3. IZV 13-18 (77-óT" Gravin 13-18 (58-41). 5. Ben'. 13-17 (82-49), 6. Rons Hair FasK 16 (84-73), 7. Dow 13-11 (7lW 13-10 (48-59), 9. Tern. Bond. Si'™ 10 (49-70), 10. Het Bonte Hed- (53-65), 11. De Pooter/Koole» 103), 12. Corn Boys/Ranselt' (44-10.1). Michael Stich was de derde speler uit de top tien die voortijdig werd uitgeschakeld in de Australian Open. Stich was gisteren volkomen kansloos tegen Karei Novacek. foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 54