)raaiboek stadskantoor streng lis 1,5 jaar voor teekpartij in café Voorwaardelijke straf voor diefstal en mishandeling Integere zangers zonder sterallures en w Sas wijzen subsidie leristïsch informatiesysteem af amping Cadzand lag vakantiehuizen p terrein bouwen 'Gouden wip' niet begroot bij plan speelweide Hulst Leven zonder agenda voor werf-directeur A. Voogdt Hof beboet vishandel Oostburg niet voor 'gat' in administratie Barbé geeft actievoerders Scheldorado weinig hoop mieuzen dekt zich in tegen overschrijdingen budget bouw onze verslaggever REUZEN - De uitvoering: inrichting van het nieuwe jskantoor in Terneuzen deze weken nog eens te- bet licht gehouden. B en w len er, alvorens officieel met louw wordt begonnen, zeker zijn dat het gebouw niet kosten dan het ra- i»sbedrag. Bovendien hecht college eraan dat de start en voor de bouw van het Iskantoor en de aanleg van het kernwinkelapparaat (sa men het grootste deel van het project Steenen Beer) tegelijk worden gegeven. De definitieve plannen voor Steenen Beer werden twee maanden geleden gelanceerd. De ideeën van de architect wer den met instemming door de meeste betrokkenen ontvangen. Maar het kritisch bekijken en narekenen van de plannen, heeft de gemeente geleerd dat de be groting voor het stadskantoor wel eens overschreden zou kun nen worden. Met een voorbeeld van gemeentelijke miscalculatie leen medewerkster IDELBURG - Tegen een 19- ;e Terneuzenaar is donder- voor de rechtbank in Mid- iurg twee jaar gevangenis waarvan een half jaar nvaardelijk geëist voor het krengen van zwaar letsel. De slak in zwaar beschonken Sand een cafébezoeker met mes in buik en borst. Het rhtoffer verloor veel bloed rdat een slagader was ge it en bracht er het leven if dankzij een spoedopera- Teineuzenaar had het in de it van 8 op 9 oktober vorig op een drinken gezet in een aan de Walstraat in zijn ts. Hij stond met een d te praten toen iemand op het toilet tegen hem Daardoor werd hij zo ddathij de man vastgreep, op er van weerskanten ge lden en geslagen werd. Een ker van de Terneuzenaar Iste hem naar buiten om tot bedaren te brengen. irfles ierdachte vroeg hem de man wie hij in conflict raakte ook en te brengen om het geschil •te beslechten. Dat gebeur en de Terneuzenaar sloeg (vervolgens met een bierfles Set hoofd. De man liep een idende wond op, die in het werd verbonden. De dader zijn gram daardoor nog niet reageerd en bleef buiten wachten tot zijn tegenstander weer te voorschijn kwam. „Hij stond zich enorm op te fokken", verklaarde de vriend tegenover de politie. De Terneuzenaar vroeg zijn vriend om een mes. Even later kwam het slachtoffer met een groepje anderen naar buiten en stapte op de verdachte af. Deze klapte achter zijn rug het mes open en stak direct drie maal toe. Het slachtoffer zakte met zijn handen op zijn buik direct in elkaar. Hij had een gapende buikwond en liep een samenge klapte long op door een steek in de borst. Een toevallig aanwe zige verpleegkundige wist een massale bloeding te stelpen door de aangeprikte slagader dicht te drukken. Vijf liter De verdachte verklaarde zeker vijf liter bier naar binnen ge werkt te hebben. Verder kon hij geen enkele zinnige verklaring voor zijn daad te berde brengen. De reclassering rapporteerde dat de man zich in het weekein de altijd helemaal laat 'vollo pen'. Volgens het psychiatrisch rapport is hij volledig toereke ningsvatbaar- maar is hij ver slaafd aan alcohol. Om die reden vroeg officier van justitie mr H. F. Mos de man tijdens de proef tijd van het voorwaardelijk deel van de geëiste straf te verplich ten tot contact met het ZCAD om zijn alcoholprobleem de baas te worden. De rechtbank doet 2 februari uitspraak. onze verslaggever VAN GENT - Burgemees- i wethouders van Sas van I voelen er niets voor om remeentelijke bijdrage be te stellen voor het islisch informatie-systeem Zeeland-Z.I.E.N. van de provin ciale WV. De begroting van de VVV voor instandhouding van het sys teem bedraagt voor 1995 55.000 gulden. De Zeeuwse gemeenten dragen elk duizend gulden bij en het restant wordt toegerekend onze verslaggever TBURG - Camping Welge- aan de Vlaminkpolder- n Cadzand-Bad mag een deel van het terrein ver- ien en 80 vakantiebunga- i neerzetten. Een meerder- van het Oostburgse college 'en w voelde niets voor het ■Maar wethouder A. Rosen- de raadsfracties van WD, «iCDA en de meeste raads- van D&T gaven donder- tijdens de raadsvergade- toch de goedkeuring aan dan, omdat ze denken dat waliteit van de camping «ede komt. 'eerderheid van het Oost- se college van b en w wilde Meewerken aan de bouw recreatiewoningen, om- éet terrein de bestemming heeft. Dit houdt in dat die ingericht dient te worden towel permanente als niet- ®ente standplaatsen voor Peermiddelen. houder Rosendaal legde uit hij een minderheidsstand- innam, omdat hij denkt dat weiding een positieve in geeft op het toerisme in de Bovendien is Rosendaal tecente ontwikkelingen tot fflclusie gekomen dat er in "est-Zeeuws-Vlaamse kust- voldoende kampeergele- is voor mensen met ten- Nobiele caravans. 'CDA, D66 en een meerder en D&T ondersteunden patting van Rosendaal. lid H. M. van der Wee- hechter weten uit mense overwegingen niets in de •oinv' van de camping te Dudere mensen die al ja- •u caravan hebben op de PMg worden zonder pardon bonden", aldus Van der Bn. - PvdA-fractie zag niets in de bouw van tachtig recreatie woningen. „Als gemeentebe stuur willen we wat aan het te grote aantal recreatiewoningen op de campings doen. Dus dooi de uitbreiding te steunen, han delt de gemeenteraad in tegen spraak met zijn eigen beleid. Bo vendien scheppen we een prece dent. Als andere campinghou ders morgen in de krant lezen dat er op Welgelegen recreatie woningen gebouwd mogen wor den, willen ze hun camping mis schien ook ombouwen tot een bungalowpark." van onze verslaggever HULST - Verwarring alom don derdagavond in de financiële commissie van de Hulster ge meenteraad. Zijn burgemeester en wethouders nu werkelijk van plan om 251.000 gulden uit te trekken voor inrichting van een speelweide in het gebied tussen de Keizersdijk en de Li nie in Hulst, vroeg PvdA-frac tievoorzitter mevrouw A. Heg- ger zich af. „Komt er soms een gouden wip en een gouden glijbaan? Want dik twee ton is wel ontzettend veel geld voor een speeltuin", al dus Hegger. De halve commissie schudde meewarig het hoofd. Had het PvdA-raadslid dan niet begre pen dat de 2,5 ton is bedoeld voor de complete herinrichting van het natuurgebied, dus inclu sief groen? Dat was immers ook wat wethouder P. Weemaes als de Bredase stadsschouw burg in het achterhoofd hebben b en w vervolgens besloten de bouw van het stadskantoor nog niet direct aan te vangen. Burgemeester R. Barbé ging er naar rato van het aantal toeristi sche slaapplaatsen. ■Sas van Gent kent - zo stelt het college - geen toeristische slaap plaatsen en vindt op die gronden een bijdrage aan de instandhou ding niet wenselijk. Ook tegen de gelijke gemeentelijke toede ling heeft het dagelijks bestuur van de gemeente grote beden kingen. Bovendien vindt het col lege van Sas dat de gemeente een meer dan behoorlijke in spanning levert om de toeristi sche infra-structuur in de regio in stand te houden door steun te verlenen aan het Toeristisch Bu reau Zeeuwsch-Vlaanderen en de plaatselijke WV. De raad wordt dan ook gevraagd om geen gemeentelijke subsidie te verstrekken aan de provinciale WV. De raad buigt zich woensdag 25 januari over het voorstel. Aan de orde komen verder de aanschaf van een woonwagen, het wijzi gen van een aantal verordenin gen en een voorstel van het colle ge om af te zien van het toeken nen van een subsidie aan het GRitselproject van het opbouw werk Meetjesland en de Streek- jeugdcentrale West-Zeeuwsch- Vlaanderen. De raadsvergade ring wordt gehouden in het ge meentehuis en begint om 19.30 (PvdA) duidelijk had proberen te maken. Hegger was bijgepraat, maai- de verwarring was gesticht. En dus was het D66-raadslid T, Blom- maert benieuwd of er een gespe cificeerde begroting van de her inrichting beschikbaar was. Want ieder boompje en in te zaaien ruigtekruid moet natuur lijk verantwoord kunnen wor den. De hoogte van het door bur gemeester en wethouders voor gestelde krediet kwam ook hem een beetje rauw op z'n dak. „Ik zou wel eens graag willen weten wat die gouden wip van me vrouw Hegger precies kost", stelde de democraat. De wethouder beklemtoonde evenwel dat het gehele gebied wordt verfraaid. Van die opera tie is een uitgebreid financieel bestek gemaakt. De nota is ver trouwelijk, antwoordde Wee maes. Het natuurpark beslaat - inclusief speelweide - een opper vlakte van vier hectare. A. Voogdt, sinds 1986 directeur bij de Breskense Scheepsbouw en Machinefabriek BSM, begon 42 jaar geleden als bankwerker bij wat toen nog heette 'Scheepswerf Van de Sande'. foto Peter Nicolai van onze verslaggever BRESKENS - Al in het eerste jaar dat hij op de scheepwerf werkte, maakte Bressiaan- der A. Voogdt een gebeurte nis mee die nog steeds in zijn geheugen gegrift staat. „De watersnood van 1953 ging niet aan Breskens voorbij en voor het bedrijf was dat een ramp", zegt de scheidend di recteur van de Breskense Scheepsbouw en Machinefa briek (BSM). „Alle machines werden door het water on herstelbaar beschadigd en de onderneming moest hele maal opnieuw worden inge richt." Met het overhandigen van de sleutels van het kantoor droeg Voogdt vrijdag tijdens een afscheidsreceptie het di recteurschap over BSM aan zijn opvolger A. E. de Looff over. De 59-jarige Voogdt trad 42 jaar geleden in dienst van de scheepswerf in Breskens en maakt gebruik van de mo gelijkheid tot vervroegd uit treden in de metaalsector: de SUM (Stichting Uittreden Metaal), Bankwerker „In augustus 1952 trad ik als bankwerker in dienst van het bedrijf, dat toen nog Scheeps werf Van de Sande heette", zegt Voogdt. ,Er werkten toen twaalf of dertien mensen op de scheepswerf en het werk bestond toen vooral uit het re pareren en verbouwen van viskotters. Dat is heel lang zo gebleven. Maar het bedrijf evalueerde steeds verder en daarom gingen we beginjaren zestig zelf vissersboten bou wen. We werkten aanvanke lijk vooral voor de Nederland se markt: Maar later leverden we ook boten aan Frankrijk." Scheepswerf Van de Sande bouwde tot begin jaren tach tig een kleine dertig boten. Maar daarna kwam door de devaluatie van de Franse frank de klad in de verkoop aan Frankrijk. Het ging begin jaren tachtig toch al niet goed met de scheepvaartsector en het Bressiaanse bedrijf moest in 1984 surseance van beta ling aanvragen. „Die periode was voor mij een dieptepunt in mijn loopbaan bij het. bedrijf', zegt Voogdt. „Maar in 1985 kwam de red ding. We werden toen onder de naam BSM een dochteron derneming van de Damen- groep in Gorichem." Reparatie Voogdt werd in 1986 aange steld tot directeur van BSM. Daarvoor was hij negen jaar lang bedrijfsleider van de Bressiaanse onderneming. Het in een nieuw jasje gesto ken bedrijf hield zich niet lan ger meer bezig met het bou wen van schepen. „De repara tie en verbouwing van sleep en vissersboten en binnen vaartschepen is tegenwoor dig één belangrijke discipline bij BSM", zegt Voogdt. „Daar naast hebben we voldoende werk aan de reparatie- en on derhoudswerkzaamheden in fabrieken in de Zeeuws- Vlaamse kanaalzone. Er werken op dit moment onge veer 35 mensen bij BSM en ik denk dat er door de flexibili teit en verscheidenheid bin nen het bedrijf een goede ba sis voor de toekomst is. Bo vendien is het een voordeel dat we deel uitmaken van een groot concern. We moeten on ze eigen broek ophouden. Daarover is geen discussie mogelijk. Maar dat neemt niet weg dat we problemen open en bloot met het moe derconcern kunnen bespre ken." Voogdt wordt de laatste maanden steeds vaker aange sproken door mensen die wil len weten wat hij met zijn vrije tijd gaat doen. Maar zelfheeft de vertrekkende directeur daar nog nauwelijks over na gedacht. „De komende jaren zijn voor mij toch wel een uit daging", zegt Voogdt. „Want ik heb dertig jaar met een agenda gewerkt en het is voor het eerst dat ik het zonder zo'n boekje ga proberen." vrijdag echter vanuit dat hij vol gende week een contract met projectontwikkelaar Johan Matser ondertekent, waarna op maandag 30 januari kan worden begonnen aan de herinrichting van het hele gebied tussen Markt en stadhuis. Barbé en wethouder van financiën K. van der Hoofd rekenen erop dat de komende week duidelijk is met welke materialen het stadskan toor wordt gebouwd en op welke wijze het gebouw wordt inge richt. Financiële tegenvallers zijn op alle mogelijke manieren ingedekt. Zo zijn Barbé en Van der Hoofd er zeker van dat de belasting dienst de 'sale lease-back' me thode voor het Terneuzense stadskantoor moet toestaan. De verkoop van het stadskantoor aan een stichting, van wie de ge meente het gebouw verolgens huurt, mag nog steeds volgens de geldende wetten. Juridische adviseurs hebben het dagelijks gemeentebestuur verzekerd dat de constructie fiscaal-juridisch 'honderd procent waterdicht' is, bevestigde burgemeester Barbé vrijdag. Ook financiële gevolgen van een eventuele te late oplevering van het stadskantoor zijn volledig afgedekt. Als een groot deel van de ambtenaren begin volgend jaar niet naar het stadskantoor kan verhuizen, dient de project ontwikkelaar de huisvestings kosten op alternatieve locaties te vergoeden. Barbé: „We hebben alle finan ciële gevolgen helemaal laten uitkienen, omdat we als de dood waren voor affaires zoals zich de laatste jaren bij sommige andere gemeenten hebben voorgedaan. De financiële risico's voor de ge meente zijn tot het minimum be perkt. De vertraging in het bouwschema zal naar het zich laat aanzien en onvoorziene om standigheden daargelaten ook wel meevallen." AXEL Axelerando - De happy band Axelerando voor geestelijk gehandicapten geeft op woens dag 25 januari een uitvoering in dienstencentrum Trefpunt aan de Singelweg in Axel. De band verzorgt vanaf 19.00 uur een avondvullend programma met onder meer muziek, keybord, playback en een minimusical. De zaal is open vanaf 18.30 uur. van onze verslaggever OOSTBURG/DEN HAAG - Het gerechtshof in Den Haag heeft de vishandel Fieret in Oostburg geen straf opgelegd voor het niet kunnen overleggen van ad ministratieve gegevens over de herkomst van ingekochte en verkochte vis. Tegen de Oost burgse vishandelaar was een boete van 100.000 gulden geëist. Advocaat mr I. P. de Groot van vishandel Fieret had in zijn pleitnota aangegeven dat het voor zijn cliënte als laatste scha kel in de vishandel heel moeilijk is om de herkomst van de vis te achterhalen. „De keuze is dan om öf niet te kopen, öf wel te ko pen en daarmee strikt formeel genomen, een strafbaar feit ple gen", aldus De Groot. De Groot had felle kritiek op de regelgeving voor vishandelaren, die naar zijn mening in streng heid en qua uitvoering in Eu ropa zijn weerga niet kent. „Het is dan ook mijn stelligste over tuiging dat het besluit van het gerechtshof om geen straf op te leggen, is beïnvloed door het feit dat Nederland bij de uitvoering van de Europese regelgeving te ver is doorgeslagen", aldus De Groot. „De Nederlandse bureau craten hebben door deze uit spraak een gevoelige tik op de vingers gekregen! Nu maar ho pen dat we van dit soort regelge ving, waardoor het vrije onder nemerschap steeds meer in het gedrang komt, voortaan ge spaard blijven." van een medewerker TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter mr H. van Breda veroordeelde vrijdag een 22-ja- rige man uit Terneuzen voor mishandeling en diefstal tot een voorwaardelijke gevangenis straf van drie maanden, met een proeftijd van twee jaar. Officier van justitie mr M. van Nooijen eiste twee maanden gevange nisstraf, waarvan één maand voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. De maand ge vangenisstraf mocht worden omgezet in 60 uur dienstverle ning. De officier vond, in tegenstelling tot de politierechter, het wegne men van een motor en een brom fiets op 7 september vorig jaar meer een poging tot joyriding. „Volgens het proces-verbaal was het niet de bedoeling geweest om de motor en de bromfiets toe te eigenen. Het stelen van de mo tor in Philippine werd al snel door iemand uit het restaurant gezien. U liep nog naast de mo- Twee jaar voor handel harddrugs MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 32-ja- rige Terneuzenaar voor handel in harddrugs conform de eis veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf. De man heeft vanaf eind maart vorig jaar tot zijn aanhouding op 2 oktober in zijn woonplaats heroïne, amfe tamine en lsd verkocht. Kort nadat de man in februari was vrijgekomen ging hij weer handelen in een pand aan de Van Bovenstraat, dat hij voor dat doel had gehuurd. Hij werk te samen met een Marokkaanse dealer. Hij liet ook Marokkaanse jongens voor hem dealen. Verder heeft hij bijstandsfraude ge pleegd. Terwijl hij geld verdien de met drugshandel incasseerde hij ook een uitkering. Dat geld wordt door de sociale dienst te ruggevorderd. tor op de openbare weg. Ook het stelen van de bromfiets in Sas van Gent beschouw ik als een poging tot joyriding. Wel til ik zwaar aan de mishandeling, want u bent het slachtoffer ach terna gelopen om hem nog meer klappen te geven", meende ze. De man zou een half jaar door het slachtoffer zijn uitgedaagd, in verband met een relatie. Op 24 mei vorig jaar sloegen bij hem de stoppen door. De Terneuzenaar zei over de diefstallen dat hij de voertuigen elders wilde achterlaten. De po litierechter zag het toch meer als een vorm van diefstal dan als een poging tot joyriding. Hij achtte een 'milde' straf op zijn plaats, omdat de verdachte gis teren vertelde dat hij zijn leven aan het beteren was. „Ik woon nu alleen en ik gebruik sinds september geen drugs meer", vertelde hij. Recorders weg OOSTBURG - Op twee plaat sen in Zeeuwsch-Vlaanderen werd in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken. Bij een liefdadigheidsinstelling aan Donze Vissersstraat in Terneu zen gingen inbrekers aan de haal met een cassette-recorder. Een 36-jarige Oostburgse miste vrij dagochtend een videorecorder, die na een inbraak in haar wo ning was meegenomen. Man verdacht van diefstal boormachines TERNEUZEN - De politie in Terneuzen hield in de nacht van donderdag op vrijdag een 33-ja- rige Terneuzenaar aan op ver denking van inbraak. Een ge tuige had de man een kwartier eerder uit een winkel zien komen met drie accu-boormachines. Bij zijn aanhouding bleken de ge reedschappen nog in zijn bezit. De man werd ingesloten in het politiebureau. De boormachines werden teruggegeven aan de rechtmatige eigenaar. TERNEUZEN, Zuidlandtheater Vocaal ensemble „The King's Sin gers" met werken van Desprez, Sibe lius en McCabe en close harmony. door Jos Verpoorten Dat de heren van The King's Singers opvallend veelzij dig zijn en beschikken over een verbluffende virtuositeit is wel duidelijk na de ruime kwart eeuw die is verstreken sedert de oprichting. Ook vrijdagavond in het Zuidlandtheater te Ter- neuzen bewezen zij dit met een zevenmijlsreis door de mïiziek- geschiedenis. Men vertrok bij de vijftiende eeuwer Josquin Desprez en kwam via romanticus Jean Sibe lius uit bij de hedendaagse com ponist John McCabe. Een en an der na de pauze nog aangevuld met close harmony arrangemen ten in het lichtere genre. Bij een zo omnivoor gezelschap zou men voor het gehele repertoire een zelfde uitvoering technisch sausje verwachten. Niets van dit alles. The King's Singers hebben zich verdiept in stemgebruik en uit- voeringspraktijk van alle gezon gen werken. Dit uitte zich bij Desprez in een licht, enigszins dun timbre, een fraaie frasering en een in de chansons perfecte uitspraak van het zestiende eeuwse Frans. Bij het motet „O Virgo virginum" miste men wel de rijke kathedraal-akoestiek waarvoor het werk is geschre ven. De drie chansons werden zeer ingetogen uitgevoerd, hoe wel het „Baisez moy" (Kus mij!) wellicht wat dwingender had mogen klinken. In Sibelius „Ra- kastava" (de minnaar), drie lyri sche volksgedichten voor a ca- pella mannenkoor, schakelde men moeiteloos over naar een innige romantische sonoriteit, die bijzonder overtuigend was. Met „Scenes in America Deser- ta", een in opdracht van het en semble geschreven compositie van John McCabe op tekst van Reyner Banham over woestij nen in Amerika, werd het deel van het publiek dat gekomen was voor onbekommerde close harmony nog even op de proef gesteld. Het siert de groep overi gens dat zij hun handelsmerk - close harmony - aanbieden in een packagedeal met dieper gra vende en moeilijker toegankelij ke werken. McCabe's „Scenes" waren perfect vanuit de tekst ge schreven met prachtige re sonantie waarbij de mogelijkhe den van de menselijke stem uit puttend werden benut. Mooi was de verzadigde samenklank aan het slot in „The shadows we re an extraordinary blue almost beyond description". Over het gedeelte na de pauze kunnen we kort zijn. Dit was ont spannend achterover leunen en smullen van een perfecte show met arrangementen van diverse popsongs en zelfs nog een Schu- bertlied. The King's Singers be wezen zich opnieuw als een sym pathiek en integer ensemble dat naar goede Engelse traditie vol ledig in dienst van de muziek staat en zich verre houdt van sterallures. Burgemeester R. Barbé van Terneuzen spreekt de sympathisanten van Scheldorado toe. foto Peter Nicolai van onze verslaggever TERNEUZEN - Burgemeester R. Barbé van Terneuzen was vrijdagmiddag onder de in druk van de 5417 handtekeningen, die perso neelsleden van Scheldorado en enkele school kinderen hem aanboden. Of de sympathiebe tuigingen de levensduur van het golfslagbad zullen verlengen, blijft echter zeer twijfelach- tig. De handtekeningen zijn in één week tijd opge haald. Een deel van de signaturen is gezet door bezoekers van het golfslagbad. Daarnaast gin gen kinderen van basisschool de Golfslag en personeelsleden van het 'tropisch zwempara dijs' de boer op om steunbetuigingen te verza melen. Saunamedewerkster D. Verlinde be toogde dat het de laatste tijd juist wat beter ging met Scheldorado, zodat het niet voor de hand ligt om het bad voor Terneuzen verloren te laten gaan. Barbé draaide er niet omheen. De gemeente raad heeft eerder afgesproken dat één keer een bedrag van anderhalf miljoen gulden in het bad werd gestoken als startpremie. „En vervol gens moet de exploitatie aan het particulier initiatief worden overgelaten", legde Barbé uit. Hoewel hij dus niet optimistisch was over verdere gemeentelijke financiële ondersteu ning, liet hij weten 'alleen de burgemeester en de voorzitter van de raad te zijn'. Penantje De pleitbezorgers van Scheldorado hebben tot donderdag, als de maandelijkse gemeente raadsvergadering wordt gehouden, de tijd om de gemeentelijke politici van hun gelijk te overtuigen. Het dreigement dat het gemeente lijk buitenbad 't Penantje ten dode is opge schreven zonder het golfslagbad kan daarbij echter geen rol spelen, vindt Barbé. De laatste dagen ontkennen bedrijfsleiding en personeel dat er twee aparte installaties zijn voor het golfslagbad en 't Penantje. De ge meente heeft echter contractueel vast laten leggen dat de twee baden apart van elkaar moeten kunnen draaien. Mocht dat niet het ge val zijn dan kan de gemeente - na een eventu eel failissement - recht doen gelden op de zwembadinstallatie, weet Barbé.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 49