'loeg moet uitstraling krijgen Alleen de sneeuw heeft Ronaldo verbaasd Feyenoord trekt Rus Dennis Klioejev aan Oude wielerglorie herleeft in Philippine inus Verboom op presentatie: een opstapjaar naar een mooi tijdperk onze verslaggever isBakker IILIPPINE - Het gedreun van piepende house in een en- irage met wulps kijkende da- De nieuwe Zeeuwse wie- ploeg van Erotic Discount Btre werd gisteravond in ho- ,restaurant Au Port in Phi- pine voorgesteld aan het gro- publiek. Met de uitstraling een topploeg in wording, iaalf renners (met acht Zeeu- algaan in het komende sei sin de paarse tricots van de jfdsponsor een gooi naar erffinningen doen. jp de Jonge, directeur van het irijfin sexartikelen, wenste ze ubij veel succes en kon het bij presentatie niet nalaten een ste leggen tussen wielersport erotiek. Hij drukte zijn ren ts op het hart: „Neem de tijd je aanloop, maar houd het jtd gericht op de finale." Erotic-ploeg moet in het op- pjaar de uitstraling krijgen i een goed georganiseerd m en wordt daarna verder lebouwd. Rinus Verboom, fgleider: „We hebben maar I kort de tijd gehad om een fgneer te zetten, maar ik ben met deze renners. Ik ben ten- Ie pas in september aan de >gegaan, nadat de KNWU de initieve toestemming had ge it Dan zitten veel topren- in principe al onder dak. ir met dit materiaal moeten inde topcompetitie redelijke «lagen kunnen rijden." ius Verboom, die ervaring op- in de damesselectie „waar ialle dagen oorlog was", be- ikt nu over een mengeling iroutiniers en jonge renners, moet zeggen dat de basis nog te smal is om nationaal en imationaal mee te spelen, r voordat de echte wedstrij- beginnen, hoop ik nog een i-prof te contracteren." Ver- m wilde nog geen namen men. Bekend is niettemin (hij in onderhandeling is met gegadigden: Louis de Ko- gldie voor Jan Raas en Peter it heeft gereden) en John van Akker. rtwee renners van de nieuwe tg begint zondag het seizoen De specialisten Eric Vereec- en Michel Rommers moeten terste punten zien binnen te enin een veldrit in Zwolle, die •telt voor de topcompetitie. i eerste optreden op de weg staag voor 26 februari gepland. Dan start Erotic DC in de klas sieker Brussel-Opwijk. Rinus Verboom: „Voor de ama teurs in de topcompetitie wordt het een belangrijk jaar. We heb ben vanavond te horen gekregen dat de KNWU dit jaar al volgens een hele nieuwe opzet gaat werken. Zo mogen de vijftig bes te amateurs met de profrenners meerijden in het nationaal kam pioenschap en in de criteriums na de Tour. Dat wordt een nieuwe uitdaging voor die jon gens." De renners van Erotic Discount Centre: Casper van der Meer, Peter Mol, Antoine Goense, Pat- trick van Passel, Vital Timmer mans, Eric Vereecken, Franklin Klaasse, Michel Rommers, Je roen Lenting, Jeroen van Hoorn, Edward Farenhout en Johan van Schaik. De organisatie: Voorzitter: Joop de Jonge, secretaris: Herman Dekker, penningmeester: Eddy de Gardeijn, leden: Ap den Doel- der, Kees Bal. Arno Sijnesael. Ploegleider: Rinus Verboom. Het programma voor de topcompe titie: 22 januari: veldrit Zwolle. 18 maart Dokkum Woudenomloop, 1 april: Ronde van Drenthe. 22 april: Gasbeltour, 6 mei. Ronde van Over ijssel, 14 mei: Omloop der Kempen, 10/11 juni: Zeeuws-Vlaams wieler weekend (onder voorbehoud), 2 juli: Tijdrit Vekldriel, 15 juli: Baanwed- strijd, 3 september: Grote Prijs Wie lerrevue. Deelnemende sponsorploegen, se lecties en clubs: Militaire selectie. Erotic Discount Centre, Giant, Euro polis. Agu Sport, Foreldorado, CC'75 Vredestein. De IJsselstreek. 't Lucht schip, Noord Westhoek, Pijnenburg, Westland Wil Vooruit, Willebrord Wil Vooruit. De Zwaluwen. Alcmaria Vic- trix, De Jonge Renner, De Pedde laars en WV Volendam. Buitenlands programma: Brussel- Opwijk. Harelbeke Vlaamse Pijl. Gent-leper, Waregem-Tiegem-Ware- gem (Dwars door België), Omloop van de Rupelstreek. Triptyqe Are- dennois, Ronde van België, Drie Zus ter Steden. Tour Liège, Reningelst en Gent Wervik. Gérard de Nooijer maand buitenspel ROTTERDAM - Gérard de Nooijer is waarschijnlijk een maand uitgeschakeld. De prof voetballer raakte dinsdag zwaar geblesseerd aan de linkerenkel bij de training van Sparta. On derzoek in het Rotterdamse Dijkzigt-ziekenhuis heeft uitge wezen dat de enkelbanden van de Oost-Souburger zijn inge scheurd. „Volgende week word ik verder onderzocht, maar ik verwacht een maand niet te kun nen voetballen", aldus De Nooij- ROTTERDAM (GPD) - Aanzienlijk sneller dan de club zelf had verwacht heeft Feyenoord de Rus Dennis Klioejev vastgelegd. Voorzitter Jorien van den Herik bereikte gisteravond zowel met de Olympisch international als met diens werkgever Dinamo Moskou over eenstemming over een transfer naar Rotterdam. Klioejev tekende in de Kuip een contract tot de zomer van 1998. Als vandaag ook Bernard Schuiteman zijn handtekening onder een verbintenis zet, heeft Feye noord binnen 24 uur twee talentvolle ver dedigers binnengehaald. Over de hoogte van de transfersommen deden de Rotter dammers geen mededelingen. Een woordvoerder van Bayer Leverkusen ver telde echter zonder schroom dat Feye noord 1,7 miljoen gulden voor Schuite man heeft moeten neertellen. Bovendien heeft Leverkusen het eerste recht verwor ven Schuiteman eventueel terug te ko pen. Het transferbedrag voor Klioejev zou dicht in de buurt van dat van Schui teman liggen. De Russische linkerverdediger heeft in de twee dagen dat hij bij Feyenoord mee- trainde een goede indruk bij de techni sche staf en de spelers achtergelaten. Klioejev trainde vol overgave mee, speel de met veel flair in de partij en liet zien een uiterst dynamische 'back' te zijn. Die kwaliteiten had hoofdscout Frans Bouwmeester ook al ontdekt bij Klioe jev. Bovendien kreeg Feyenoord van An- derlecht-trainer Jan Boskamp de beves tiging dat de Rus een 'topper' in wording- is. De Belgische kampioen deed begin dit seizoen namelijk nog vergeefs pogingen om Klioejev in te lijven. ijax is de beste ploeg, maar de competitie is nog niet afgelopen van onze verslaggever Henri van der Steen EINDHOVEN Eeuwig zonde blijft het: Ronaldo Luiz Naza- rio de Lima speelde geen mi- auut op het WK van vorig jaar. 1' Zou hij anders trouwens nu bij PPSV spelen...? PSV zal het n rorst zijn; de club heeft na Ro- opnieuw een Brazi vedette. Uit de onbe volkte hemel van Rio naar s Groot Paradijs nummer 1 in i» Eindhoven, daar woont-ie. 'Een sjiek appartementen- 'I (omplex in Eindhoven. En Ro- laldo vertelt hoe het gaat: loed. Hoe goed? Ronaldo: „Beter. En iben fit. In Brazilië ben ik met ie kerst vier kilo kwijtgeraakt in hier nog eens een kilo. En St systeem bevalt me goed. idvocaat heeft de linies beter ip elkaar afgestemd." Verder: j !jax is de beste ploeg, maar de tompetitie is nog niet afgelo- SI n lijf maanden geleden kwam lij aan, in z'n eentje. Een tikje trveus was hij wel bij aan „Ik was alleen, voelde 0 ne wel wat zenuwachtig ook a Mat er veel pers was. En ik to Ion niet communiceren. Dat is 1' Mg steeds een probleem, maar ten zeker. Vooral de eerste üaand is het moeilijk geweest, toen m'n moeder er nog niet te en ik in een hotel zat. Ik Ion niet eens eten bestellen!" lis het aan hem ligt blijft zijn loeder, al is dat zonder truc ^mogelijk; Ronaldo is acht te en behoeft dus geen zorg Ker van ouders, aldus de wet bepaalt dat moeder Sonya se maanden mag blijven en te weer terug moet. Het zou lonaldo in diep verdriet stor- ton, zo lijkt het. Moeder Sonya teorgt hem, vriend Airton en tv totega Vampeta houden hem Welschap. Soms komt er ie- s sand op de koffie. Ronaldo: :,'i Glaucio van Feyenoord is al s keer hier geweest." Meer tv tominden heeft Ronaldo niet I ter om zich heen, want zijn tendin is even naai- de tand- teinRio... Ronaldo: „Ik weet Stof ze nog terugkomt." i Apetrots li ouders zijn gescheiden, al j l'jaar. Pa ziet hij nog wel. als s -onaldo een bezoek brengt 3 Rio. Apetrots is vader, ma- t tear van beroep, op de voet- teuccessen van zijn zoon. In II «idhoven doet Ronaldo het B zonder vader, maar geluk- 1 jVoor hem is er pater Boets Sgmaar Koos') die hem vrij- dagelijks van wat menselij- Ronaldo met zijn moeder Sonya. ke warmte en linguïstieke rijk dom voorziet. Pater Boets is een regulier, be horend tot de orde der Kruishe ren, die Ronaldo en Vampeta al enkele maanden Nederlandse les geeft, al is het woord les hier wat te formeel gekozen. Pater Boets: „Van droog les geven komt niet veel terecht. Ronal do heeft weieens laten vallen dat hij wel gemotiveerd zou zijn de taal te leren als het En gels was. Maai- wat moet hij la ter met Nederlands? Ik leer het hem daarom maar spelender wijs." Ronaldo bevalt dat wel. „Een beetje kletsen en wat on dertitels bij films vertalen en zo." Moeder Sonya is ervan over tuigd dat Ronaldo straks wel weer iets gaat studeren. Ronal do kijkt er niet bij alsof hij dat inderdaad van plan is. Wat heb je eigenlijk gestudeerd? Ro naldo: „Niks." Wat ga je dan straks studeren? Ronaldo: „Niks." Curieus trio Komt tijd, komt raad, zegt Ro naldo. Voorlopig kan hij zeg gen dat hij Nederlands stu deert bij pater Koos. Een cu rieus trio is dat toch, Ronaldo, Vampeta en pater Thiago, zo als de pastor in het Portugees heet. Curieus is ook de manier waarop het trio tot stand is ge komen. De pater: „Ik heb 20 jaar in Brazilië gewerkt als mis sionaris, vijftien jaar geleden ben ik teruggekomen. In Eind hoven heb ik een paai-jaar gele den de kleine van Romario ge doopt. Tijdens het WK las ik in eens in de krant dat Romario zijn vriend Stoitjskov had ge vraagd om peetoom te worden van zijn dochter. Maai- die heeft dus al een peetoom en peettan te! Toen heb ik een ludiek brief je gestuurd naai- het Eindho- vens Dagblad. 'Hoho, Roma rio, eens gedoopt is altijd ge doopt. Niet dat het me wat kan schelen, al laat hij z'n dochter 20 keer dopen. Het was een grapje." Het grapje zette PPSV op het spoor van de pater die nu al maanden Ronaldo en aanhang van nieuwe Nederlandse woordjes voorziet en op sleep touw neemt. Al komt er ook van dat laatste nog niet veel te recht. „Ik ben alleen een keer tje naar Antwerpen en een keer naai- Amsterdam geweest", zegt Ronaldo. „Mooie stad, we hebben een rondvaart ge maakt en gewinkeld. Zonder iets te kopen, want, in de winkel konden we ons weer niet ver staanbaar maken." Het relatieve isolement lijkt vooral moeder Sonya te ver drieten, „Ik ga mee naar de wedstrijden maar ik zou dan ei genlijk wat eerder willen gaan, om ook iets te zien van de stad. Nee, andere Braziliaanse men sen kennen we hier niet, als die er wonen. We gaan om met. de pater en met een Spaans-Ita liaans echtpaar uit de buurt." Heimwee Ronaldo is de heimwee naar Rio niet aan te zien. Bij PSV wordt de ster geroemd om zijn sociale karakter. Stan Valckx: „Romario was ook sociaal maar alleen als het hem uit kwam. Ronaldo is het altijd, gewoon van nature." Ronaldo heeft ook een simpele filosofie aangaande de rigide verande ring van cultuur en klimaat die hem op jonge leeftijd is over vallen: „Ik moet maar aan Ne derland wennen, want ik leef hier en ik heb een contract voor vijf jaar. Mijn moeder draait weieens platen om de heimwee te verdrijven, ik heb het geluk kig nogal druk." Hij heeft het zelfs te druk - zegt hij - om de kerk te bezoeken en om hulp te bidden. Moeder So nya: „Ik ga elke zondag. Ronal do niet." Ronaldo: „Religie is belangrijk voor me, maar ik ben nog niet in de kerk geweest hier. Ik doe niks aan gods dienst, maar dat geeft niet; ik geloof, dat is genoeg." Ronaldo gelooft, vooral ook in zichzelf, zo blijkt. Moeder So- foto GPD nya roemt haar zoon vanwege diens volwassenheid waarover ze zich overigens niet verbaast. „Hij was elf toen hij al om iden titeitspapieren vroeg die hij no dig had voor de voetbalclub. Daarna heeft hij me nooit meer wat gevraagd, hij heeft altijd alles zelf geregeld. Mij had hij alleen af en toe nodig voor een handtekening." Ronaldo zelf: „Ik heb gewoon een sterke per soonlijkheid. Ik heb me altijd voorgenomen te vechten voor wat ik wil bereiken." Komisch Op de vraag of hij ook bij PSV zijn stem laat horen, heeft hij een onbedoeld komisch ant woord. „Ik praat wel met de trainers over het systeem en zo en ze luisteren ook naar me. Maar het is niet zo dat ik er iets van terug zie." Over het voet bal laat hij zich toch liever niet al te expliciet uit. „Het is hier een goede competitie, wel heel anders dan in Brazilië. Het ni veau in Brazilië is veel beter, maar het voetbal is ook heel anders. Hier heb je circulatie voetbal, tactisch voetbal, in Brazilië wordt op techniek ge speeld en veel meer individu eel." Hij zegt vijf jaar te willen blij ven. „Ik ga alleen eerder weg bij PSV als ik weggestuurd word." Om een triviale reden zoals bij Flamengo, de nieuwe club van Romario, zal Ronaldo wel niet worden weggestuurd bij PSV. „Ik was veertien toen ik op proef bij Flamengo was. Ze wilden me wel hebben, maar ze wilden de bus niet betalen. En thuis konden we het niet be talen." Zodat Ronaldo niet naar Flamengo ging, terwijl juist deze week in de krant stond dat Flamengo juist hem naast Romario in de spits wil hebben. „Stond dat in de krant", vraagt hij opvallend gretig. „Prachtig dat Romario terug is. De beste speler ter we reld, hij gaat ook zeker goed voetballen bij Flamengo. Ro mario is een crack." Romario's rentree naai- Rio heeft Ronaldo niet verbaasd. Niets heeft Ronaldo de laatste tijd verbaasd, behalve dan de sneeuw. „Dat vond ik iets vreemds, sneeuw. Nooit ge zien." Hij bleek gelukkig nog een echte kwajongen in de da gen dat het land wit was. Pater Boets: „We zijn gaan wandelen in de bossen toen het zo ge sneeuwd had, daar heb ik de hele familie leren sneeuwbal len gooien. Wat Ronaldo be treft had ik daar achteraf wel spijt van, haha." Blind en Litmanen tegen PSV AMSTERDAM (GPD) - Danny Blind tast nog steeds in het duister over de virusziekte die hij onder de leden heeft. Giste ren kreeg de Ajacied, die al een tijdje tobt met z'n gezondheid, de uitslag van het inwendige onderzoek dat hij donderdag onderging. „Die bracht geen verontrustende zaken aan het licht", aldus clubarts Piet Bon. „Aan de andere kant we ten we nog steeds niets over de oorzaak. We houden het op een zeldzame bacteriële infectie." Blind, die gisteren normaal aan de training deelnam, ver wacht morgen van de partij te zijn tegen PSV. Ook de laatste test voor Jari Litmanen verliep bevredigend. De plaats van de geschorste Edgar Davids wordt ingenomen door Tarik Oulida. Patrick Kluivert neemt in de spits de honneurs waai- van de geblesseerde Ro nald de Boer. Vermoedelijke opstelling: Van dei- Sar; Reiziger. Blind, Rijkaard. Frank de Boer; Seedorf, Litmanen, Oulida. George. Kluivert. Over- mars. De oudgedienden van Trico Noble. Voorzitter Jorien van den Herik dient maandag bij het Centraal Bureau voor de Arbeidsvoorziening een verzoek in voor een werkvergunning. In het geval van Glaucio duurde het vele weken voordat het licht op groen werd gezet. Van den Herik: „Ik ga ervan uit dat we die toe stand niet meer meemaken en dat we heel snel een vergunning zullen krijgen. Klioejev heeft in Rusland alle nationale elftallen al doorlopen en heeft derhalve de status van international. Hij is een ver rijking voor het Nederlandse voetbal." van onze verslaggever Jorg Heijmink Liesert PHILIPPINE - Het was alweer een tijdje geleden dat ze in de schijnwerpers hadden gestaan. Maar gisteren tijdens de per spresentatie van de nieuwe Zeeuwse wielerploeg Erotic Discount was het weer zover. Guido Paridaen, Han Wester weel, Wim de Waal en oud-win naar van de Ronde van Vlaan deren Cees Bal lieten oude glo rie herleven. Oude glorie van Trico Noble, een Zeeuwse wie lerploeg die zesentwintig jaar geleden haar perspresentatie gaf. Trico Noble. Als een siddering ging de naam gisteren door de zaal van Au Port in Philippine. Meer dan een kwart eeuw gele den pompten de gebroeders Van Turenhout flink wat geld in een amateurploeg die zou zorgen voor een begrip in Zeeland. Jan Raas was een van de veelbespro ken wielrenners uit de ploeg. Op 23 februari 1969 presenteer den Frans en Gerard van Turen hout in de kantine van hun brei- goederenfabriek in het Zeeuws- Vlaamse Aardenburg de renners van Trico Noble. Als enigen van de allereerste formatie waren gisteren Guido Paridaen en oud ploegleider Peet Verschure in de zaal. Grootste afwezigen waren Cees Priem en Jan Raas. Nog knipperend met zijn ogen door het felle licht werd aan oud ploegleider Peet Verschure het oude wielershirt van Trico Noble toegeworpen. Type voetbalshirt met een prachtige eenvoud. Zwart met oranje. Paridaen keek schuin naar zijn oud-ploeg leider: „Ja, dat vind ik nog steeds een prachtige combina tie. Je ziet dat het weer helemaal terugkomt. Jaren geleden heb ik me geërgerd aan al die bonte kleurencombinaties. Met een biertje in zijn linker hand schudt hij een hoop men sen de hand. „Jij, hier", is de meest gehoorde uitspraak. In een grote woordenstroom zegt Paridaen: „Zo'n reünie doet me goed. De mensen van Trico No ble zie ik pas voor het eerst sinds jaren terug, terwijl ze toch vlak bij me in de buurt wonen. Gek eigenlijk." Hij heeft standaard een foto van de eerste Trico No- ble-ploeg in zijn groene leren jack. Hij staart er naai-. Dan ko men de herinneringen. „Iedereen was enthousiast: de sponsors, de mensen. Het gaf al tijd enorm veel voldoening om te koersen. De mensen langs de kant hadden geloof ik in het" weekend weinig te doen en ston den graag langs de kant. Het leefde enorm bij de mensen", zegt de nu 45-jarige oud-wielren ner die vier jaar voor de gebroe ders Van Turenhout heeft gere den. De presentatie van gisteravond heeft Paridaen met genoegen ondergaan. „Ik merk nu dat bij deze renners hetzelfde idee leeft om er echt iets van te maken. Dat hadden wij ook." Het werd doodstil in de zaal toen een begrip van een heel ander al looi het podium besteeg. John van den Ameele. Bij het horen van zijn naam ging ook een sid dering door de zaal. Onder steund door krukken, strompel de hij naar voren. Van den Ameele kwam vorig jaar zwaar ten val kwam in de ronde van Si- naai. Hij gleed op de kasseien van de weg af, knalde tegen een boom en een rib doorboorde zijn aorta. Dezelfde avond vochten chirurgen voor zijn leven. Zijn wielerloopbaan was voorbij. Hij vertelde over zijn situatie en de vragen die hem bezighielden. Met veel emotie in zijn stem sprak hij: „Dit gun je je grootste concurrenten niet. Maar steeds vraag ik mé af waarom die boom. niet een meter verder stond. Waarom nou ik. Waarom niet ie mand anders. Maar ja, dat vra gen die zeventig anderen in het revalidatiecentrum zich ook af." Goede start De Bruijn CARVIN - Jean-Paul de Bruijn uit Hulst is uitstekend gestart op het WK bandstoten in het Franse Carvin. Zoals verwacht gaf De Bruijn de Oostenrijker Ralis geen kans. In de tweede partij bleek ook de Spaanse biljartkampioen Gar cia niet opgewassen tegen De Bruijn, die zich nu zo goed als ze ker heeft geplaatst voor de twee de ronde. Jos Bongers, de andere Neder lander, kwam de eerste ronde totnutoe ook goed door. Hij won van de Duitser Zenkner en de Argentijn Pugnali. sport op tv I I I I I I II I I I I II I I I ITTTT Zaterdag 08.30-02.00 EURO: Diverse sporten. 10.03-12.15 Did 1: Sport extra: tennis, Australische Open. 12.15-14.00 Did 1: Sport extra: skiën, Wereldbeker-afdaling mannen van uit Wengen (Zwitserland). 13.15-18.15 BBC 1: Grandstand: Football focus (voetbalmagazine), paardekoersen, Rugby Union, skiën en Final score (voetbaluitslagen), 14.45-15.15 Did 2: Der Sportspiegel: reportage over de Hahnenkamm- Rennen bij Kitzbühel. 14.45-16.45 RTL Anpfiff extra: zaalvoetbal, rechtstreeks verslag van het toernooi van Dortmund. 15.00-17.40 Ned 3: Open Australische tenniskampioenschappen. 17.30-18.02 Did 1: Sportschau. 18.20-19.20 RTL 5: Sport: Engels en Duits voetbal. 18.40-18.48 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL Sport. 18.45-19.15 BBC 1: Big break: snook er-spelshow. 19.10-19.50 Did 1: Sportschau 19.30-19.58 BRT 1: Sport. 20.00-20.15 BBC 2: Sport. 21.55-22.15 BBC 1: Sport. 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 22.16-23.01 Ned 3: Studio sport. 23.05-23.25 BRT 1: Sport op zaterdag. 23.05-00.05 BBC 1: Match of the day - The road to Wembley: voetbalmaga zine met samenvattingen van o.a. Tottenham Hotspur-Manchester Ci ty. 00.40-07.00 Did 1: Sport extra, tennis, Australische Open vanuit Melbour- Zondag 08.30-01.30 EURO: Diverse sporten. 10.03-11.00 Did 1: Sport extra skiën. Wereldbeker-slalom mannen. 11.30-13.30 Ned 2: TV Sport: maga zine. 12.00-13.00 Did 2: Sport extra: skiën. 12.30-13.00 BRT 1: Sportmiddag. 13.10-14.00 Did Sport extra; skiën. 14.45-16.50 RTL Anpfiff extra: zaalvoetbal, rechtstreeks verslag van het toernooi van Bremen. 15.00-17.15 Ned 2: Open Australische tenniskampioenschappen. 15.05-17.00 Did 1: Sport extra: tennis, Australische Open en biathlon. 17.20-18.15 Did 2: Die Sporeportage: ijshockey en skiën 17.30-18.10 BBC 2: Ski Sunday: ma gazine, skiën. 18.08-18.40 Did 1 Sportschau. 18.10-19.10 BBC 2: Rugbv special. 18.35-20.00 Ned 1: Studio Sport. 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-19.58 BRT 1: Sport. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 22.15-22.42 BRT 1: Sportweekend. 22.15-23.02 Ned 2; Studio sport: Ita liaanse en Spaanse voetbalcompeti tie. 02.05-06.00 Did 1: Sport extra: tennis. Australische Open vanuit Melbour- Bridge Den Haag. Wereld-invitatietoernooi paren. Stand na vier ronden: 1. Cha- gas/Branco (Bra) 266, 2. Mahmood/ Rosenberg (Pak/VSt) 251, 3. Auken/ Koch (Den) 235, 9. Leufkens/Westra 211, 15. Amolds/Vriend 148. Skiën Wengen. Wereldbeker mannen, afda ling: 1. Ghedina (Ita) 2.26,33, 2. Rze- hak (Oos) 2.27,18, 3. Trinkl (Oos) 2.27,53. Stand WB afdaling na vijf ra ces: 1. Alphand 352 punten, 2. Ortlieb (Oos) 246, 3. Assinger 238. Stand WB algemeen: 1. Tomba (Ita) 850, 2. Ma- der (Oos) 482, 3. Kosir (Slv) 430. Cortina d'Ampezzo. Wereldbeker vrouwen, afdaling: 1. Gerg-Leitner (Dui) 1.25,82, 2. Street (VSl) 1.25,84, 3. Seizinger (Dui) 1.26,08. Stand WB-af- daling na vier races: 1. Lindh 320 pun ten, 2. Street 209, 3. Seizinger 206. Stand WB algemeen: 1. Seizinger 703 punten, 2. Zeller-B&hler 677 (Zwi), 3. Schneider (Zwi) 582. Sportprijsvragen Lucky ten, vrijdag 20 januari: 3-11- 15 - 17 - 20 - 24 - 29 - 33 - 36 - 37 - 38 - 41 - 51 - 52 - 58 - 64 - 67 - 68 - 77 - 79. (onder voorbehoud) Voetbal België: Standard - Mechelen 3-1 Stand aan kop: Standard 18-28, An- derlecht 17-26, Brugge 17-24. Lierse 17-21Seraing 17-19, Aalst 17-18, Eke- ren 16-17, Mechelen 18-17 Frankrijk: Martigues - Lens 0-0. MS»»® timmm wvsiïst foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 39