Sanering was onvermijdelijk Crosstalent Peter Rottier vol ambitie Turners van EMM eisen hoofdrol op Spanning terug in zaalvoetbal Axel Verrassende winst duo Risseeuw/Seen Leider volleybal verliest weer pun( sport 16 Willem Maeyer, voorzitter PSV tegen wil en dank Topvoetbal als bindmiddel in de samenleving WOENSDAG 21 DECEMBER 1994 EINDHOVEN (ANP) - Een geheim tele foonnummer vindt hij (nog) te ver gaan. Maar uit narigheid heeft hij al wel een antwoordapparaat aange schaft. Van Philips uiteraard. „Ik neem aan dat u voor mij een belangrijke boodschap heeft. Als dat zo is. neem ik zo snel mogelijk contact met u op." Piep. Op de meeste berichten reageert hij niet. Willem Maeyer is voorzitter tegen wil en dank. „Ik heb A gezegd en moet nu ook B zeggen. Ik ben geen vluchter. Maar als PSV weer goed draait, ben ik bereid mijn functie over te dragen." Hij verlangt terug naar de anonimiteit en naar zijn vaste stekkie op de tribune. Tijdens de rast een biertje op de prome nade en na afloop vlug naai- huis. En nooit naar uitwedstrijden. „Als supporter kon ik juichen en kanke ren wat ik wilde. Heerlijk, dat hoort bij voetbal. Als voorzitter echter moet ik me tijdens de wedstrijd inhouden, kan ik niet spontaan reageren. Dat betreur ik. Die verre reizen naar Groningen of Friesland vind ik ook al geen pretje." Besturen, leiding geven, het zit Willem Maeijer in het bloed. Zijn imponerende loopbaan bij Philips bracht hem in alle uithoeken van de wereld en bezorgde hem een andere, voor buitenlanders meer begrijpelijke voor- en achter naam: Bill Maeyer. Na zijn pensione ring was hij 3,5 jaar voorzitter van de Raad van Bestuur van Ballast-Nedam. Daarna ging de Eindhovenaar aan de slag als interim-manager, bij hetzelfde bedrijf als de voorzitter van het sectie- bestuur betaald voetbal Jos Staatsen (BCG). In mei vorig jaar trad Maeyer toe tot hetzelfde bestuur, belast met commerciële zaken („helemaal mijn stiel"). De crisis bij PSV en het aftreden van Jacques Ruts in oktober 1993 dwongen hem min of meer terug naar de club waar hij ooit als middelmatige linksbuiten in de jeugd speelde. hebber dan kenner noemt, zit persoon lijk niet op publiciteit te wachten. „Als ik niet oppas kan ik dadelijk in Eindho ven niet eens meer rustig een biertje of een stropdas kopen zonder aangespro ken te worden. Ik wil helemaal geen be kend figuur zijn. Moet de voorzitter van PSV communiceren met het grote pu bliek? Ik moet niets! Ik bepaal zelf hoe ik me wil manifesteren. Soms is het no dig naai- buiten te treden, maar dan uit sluitend in het belang van PSV." Scheidsrechter Maeyer, in zijn spaarzame vrije tijd een matig golfspeler, ziet zichzelf het liefst als een goede scheidsrechter. „Hoe min der ik een arbiter tijdens de wedstrijd zie of hoor, hoe beter hij meestal is. Zo moet een voorzitter ook te werk gaan. Gewoon kordaat optreden, tolerant, met gevoel voor de situatie. Het publiek zit toch niet op het geblaat van een voorzitter te wachten? Er zijn toch al antwoordelijk voor het gedrag van onze supporters. Daarom moeten wij elkaar zeker niet verbaal aanvallen in de me dia. Dan roepen we bepaalde gevoelens bij de achterban op die de onderlinge rivaliteit ongezond voeden. Als be stuursleden van verschillende clubs el kaar afvallen in de publiciteit of flauwe grappen uithalen, zijn zij slechter bezig dan de personen die op de tribune met Bedenktijd „Het. voorzitterschap van PSV valt me niet mee. Soms denk ik, was ik maar rustig bij de KNVB gebleven. Het kost me veel meer tijd dan ik had gedacht. Toen ik voor PSV werd gevraagd, heb ik lang bedenktijd gevraagd. Het feit dat ik heel mijn leven al supporter ben, heeft een rol gespeeld." Het bedrijfsleven en de voetballerij, vol gens Maeyer is het een wereld van ver schil. „Dat komt door de emotie en de publiciteit die in het voetbal een zeer grote rol spelen. Voetbal is nu eenmaal een emotionele kijksport. Iedereen voelt zich zwaar betrokken, heeft een mening en vindt zichzelf een expert. Ik word bij PSV door miljoenen mensen op mijn vingers gekeken. Dat vind ik al lesbehalve prettig." Maeyer, die zichzelf meer voetballief- DEN HAAG (ANP) - Topvoetbal als bindmiddel in de Nederland se samenleving. AjaxFeye- noord en PSV spelen altijd een hoofdrol. „De Grote Drie" staan elke dag in de belangstelling; dag-in, dag-uit, jaar najaar. Ajax, Feyenoord. en PSV. Drie topclubs, vele malen kampioen, alle drie in bezit van de beker met de grote oren. Hoe gaan zij naar 2000? De voorzitters vertellen het in drie interviews. De visie van Michael van Praag, Jonen van den Herik en Bill Maeyer volgt Ui drie verhalen, die de PZC deze ïveek publiceert. Vandaag deel 1: PSV. zoveel mensen in de voetballerij die zich vreselijk belangrijk vinden. Als ze bij PSV over een aantal jaar zeggen, o ja, we hebben ook nog Maeyer als voor zitter gehad, heb ik mijn job goed ge daan. Gewoon op de achtergrond, zon der poespas. Professionals als Frank Arnesen en Dick Advocaat horen in de schijnwerpers. Onbezoldigde voorzit ters niet, vind ik." De vitale zestiger maakt zich in een spe ciale KNVB-commissie sterk voor een goede gedragscode voor officials. Aan fatsoenlijke omgangsvormen hecht hij veel waarde. „Bestuurders moeten zich realiseren dat ze een voorbeeldfunctie hebben. Wij zijn in hoge mate mede-ver- Bill Maeyer: „Het voorzitterschap van PSV valt me niet mee." WSÊBKBBSÊBBÊÊSBttÊtiUKKBÊK&KBUÊSBSSBSÊSÊÊSÊtBBS^^ elkaar op de vuist gaan. Ik praat daar om in het openbaar nooit over collega's en zeker niet via de media." Overvalwagens Maeyer wil terug naar de tijd toen ge zinnen met kleine kinderen nog zonder vrees naai- topwedstrijden konden gaan. „Ik ben iemand van gevorderde leeftijd en heb de oorlog meegemaakt. Als jongen heb ik met eigen ogen raz zia's gezien. Als je bekijkt wat zich rond sommige wedstrijden allemaal af speelt. Dan is voor mij de lol eraf. Al die politie, die overvalwagens en die hek ken in het stadion. Het is beangstigend. Jammer genoeg is een grote politie-in- zet nog wel nodig, want de veiligheid van de toeschouwers gaat uiteraard bo ven alles." De voorzitter geeft toe dat hij bij PSV een tropenjaar achter de rug heeft. „Of ik tevreden ben over mijn eerste jaar als voorzitter? Nee, ik vind dat het altijd beter kan, tevreden is de rem op de vooruitgang. Het was een. hectische pe riode, een fase die ik in het bedrijfsleven zelden heb meegemaakt. De terugval is er bij PSV de laatste vijf jaar ingeslo pen. Dat proces is niet binnen een paar maanden om te keren." Volgens Maeyer heeft PSV te lang met dezelfde spelers in hetzelfde concept ge werkt. „Een sanering was daarom on vermijdelijk. We zitten nu in een dip die voor Europese topclubs niet ongebrui kelijk is. Kijk maar naar AC Milan. Ook Feyenoord en Ajax zijn aan de beurt ge weest. Het is een golfbeweging. Het ont slag van Aad de Mos was betreurens waardig maar onvermijdelijk. Ik had een goede relatie met hem. Kees Rij vers heeft daarna als noodhulp goed op de winkel gepast. Jammer dat hij op een vervelende manier vertrok, maar dat valt het bestuur niet te verwijten. Dat heeft hij over zichzelf afgeroepen." De juiste man Maeyer, als kind van een elektronica-gi- gant een warm pleitbezorger van live uitzendingen op FilmNet, denkt met Advocaat de juiste man voor heden en toekomst te hebben gevonden. „We zul len veel jonge spelers moeten inpassen en die opdracht is aan Dick wel toever trouwd. We kunnen immers niet elk jaar miljoenen in de spelersgroep ste ken. Tegen de topclubs uit Spanje en Italië leggen we het in financieel op zicht altijd af. Ook de kloof met Ajax dreigt te groot te worden. Als die club de komende jaren opnieuw in de Cham pions League speelt, is het gat vrijwel niet meer te overbruggen. Dat is een groot gevaar van de huidige opzet, die de invoering van een Europese compe titie in de hand werkt. Of ik ongelukkig ben met deze Champions League? Nee hoor, ik ben alleen maar ongelukkig dat PSV niet meedoet." Nationaal jeugdkampioen 125 cc vervolgt leerproces in België van onze medewerker AXEL - Peter Rottier moet nog enkele maandjes wachten, voordat hij op een bromfiets de weg op mag. Desalniettemin heeft voor de Axelaar een gemo toriseerde tweewieler geen ge heimen meer. De vierdejaars HAVO-leerling van het Terneu- zense Stedelijke Scholenge meenschap De Rede mag zich immers sinds kort jeugdkam pioen motorcross 125cc van Ne-, derland noemen. Is met Rottier in Zeeuwsch- Vlaanderen eindelijk de opvol ger van Johan Scheele en Jan Westdorp opgestaan? De sup porters in de kantine op het Axelse motorcrossterrein knik ken bevestigend. Zij voorspellen dat de jonge crosser het hele maal gaat maken. Peter Rottier en Paul, zijn vader en vaste be geleider, zijn een stuk voorzich tiger. Zij verliezen, ondanks alle lof van de achterban, de realiteit niet uit het oog. „Het gaat inderdaad lekker", zegt Peter Rottier. „Ik heb zes van de twintig competitiewed strijden voor het kampioen schap gewonnen. Ik won zestien van de veertig manches en reed in de overige wedstrijden meest al voorin. Maar zo'n jeugdkam pioenschap is natuurlijk nog maar het begin van de lange weg naar de top, als ik die ooit haal." De jonge Axel aar reed zijn eerste wedstrijdjes op het Axelse RES- terrein Smitschorre. Gestimu leerd door zijn vader - die in de BLB bij de junioren en nationa- len en in de RES-competitie me nig succesje boekte - reed hij drie jaar geleden zijn eerste wed strijd in de Axelse recreatieve motorcrosscompetitie. Hij kon meteen met de sterksten mee en onderscheidde zich vooral door zijn tactisch inzicht. Reden om de overstap naar de Motorsport Organisatie Nederland (MON) te maken. goed besefte, dat de stap naar de MON groot zou zijn. Ieder week einde heel Nederland door, geen enkele wedstrijd meer dicht bij huis. Daar kwam bij dat het kampioenschap door de geringe krachtsverschillen pas in de laatste wedstrijd werd beslist. Peter heeft dus alle twintig wed strijden moeten rijden om zijn kansen te verdedigen. Een opof fering waar het gehele gezin ach ter moet staan. Anders kun je het gewoon vergeten. Het succes vergoedt in dit geval heel veel. Wij hebben dan ook geen spijt dat we de stap gemaakt heb ben." Ook in zijn nieuwe omgeving za gen de kenners wel wat in het Axelse talent. Henk van de Haar van het Gevo-Renovatie team vroeg Peter Rottier voor hem te komen rijden. Peter Rottier: „Voor mij een teken dat ik goed bezig ben. Van de Haar stuurde mij ook naai- Jan Renken in Veendam, die er voor zorgt dat mijn motor mechanisch opti maal in orde is. Dat scheelt me ook weer wat in de kosten. Be langrijk, want motorcross is een erg dure hobby." In Zeeland zijn maar weinig jon ge crossers. Op zich niet zo ver wonderlijk, want motorsport is niet de goedkoopste hobby. „Je zit op school en verdient niks, dus ben je financieel volledig van je ouders afhankelijk. Zeker als je net begint, want je moet eerst presteren voordat je enige financiële hulp van een sponsor kan verwachten. Als je ouders niet gek zijn van zo'n sport, kun je het dus schudden. Wat dat be treft heb ik geluk gehad." „Ook is het jammer dat Zeeland niet over een aantal toppers be schikt", zegt Rottier. „Dat werkt stimulerend voor de jeugd. In Brabant zijn die voorbeelden er wel. Het gevolg is, dat aan het MON-kampioenschap veel Bra banders en Limburgers deelna men." Ondanks zijn succes in het Ne derlandse jeugdkampioenschap start de Axelaar volgend seizoen in België in de BLB/MCB. Rot tier: „Mijn uiteindelijk doel is de KNMV. Wil je daar wat bereiken, zal je ook op een hard terrein uit de voeten moeten kunnen. In Nederland kom je die circuits bijna nooit tegen. Hier zijn uit stekende crossterreinen, maar de ondergrond is meestal zacht. In België is dat niet het geval. Ik zit nu in een leerproces, vandaar ook deze overstap." „Bovendien", gaat de kersverse jeugdkampioen verder, „rijden in deze bond nogal wat ex-be roepsrijders en coureurs die de top net niet hebben gehaald. Dat lijkt mij een goeie maatstaf om eens te kijken hoever je staat en of het wel verstandig is om volgend jaar al de overstap naar de KNMV te maken." Aanbod Een leuke bijkomstigheid is de grote belangstelling van de zijde van de Belgische clubs. „Ik heb al een paar keer in België gere den. Dat ging goed en kreeg met een een aanbod om voor de MC Hofstade te gaan rijden. Daar wordt veel gedaan voor de leden. Aantrekkelijk. Want echt: zon der hulp van buitenaf zou ik het moeilijk kunnen rooien." Dat de titel de Axelaar niet is ko men aanwaaien, blijkt wel uit het feit dat hij per week zo'n vijf uur aan krachttraining doet en ook nog eens een paar uur op de motor op het Axelse RES-circuit crosst. „De training op de motor heb je nodig om de feeling met de machine te houden. Je moet op elk moment op de juiste wijze kunnen reageren. Dat is alleen mogelijk als je over voldoende conditie beschikt. Vandaar- ook die krachttraining. Want als het enigszins kan, wil ik naar de top. Lukt dat niet, wil ik mezelf later niet kunnen verwijten, dat ik er niet alles aan heb gedaan." Opoffering Vader Paul Rottier: „Ik zag ook wel dat Peter het niet onaardig deed, vandaar de keuze voor offi ciële wedstrijden. Alhoewel ik Peter Rottier: „Mijn uiteindelijk doel is de KNMV." foto Charles Strijd van onze medewerkster TERNEUZEN - De laatste turnwedstrijd in 1994, het Zeeuws-Vlaams turnkampioen- schap, is voor de Terneuzense gymnastiek vereniging EMM een ware medaille-regen geworden. In bijna alle leeftijds- en moeilijk heidscategorieën legden de Terneuzense turnsters beslag op de ereplaatsen. De uitslagen: Pupillen C: 1 Stefanie de Krijger. EMM Terneuzen, 85.15 pnt: 2 Anne Hoornaert, Thor Sas van Gent, 28,85; 3 Adina Lammens, Thor Sas van Gent 27.90. Jeugd C: 1 Danielle Emans, Thor Sas van Gent, 32.90; 2 Dorien de Grave. EMM Temeuzen, 32.70; 3 Evelien Sysnesael, Thor Sas van Gent, 30.95. Junioren C: 1 Raphaëla Jansen, EMM Terneuzen, 33 00; 2 Joyce van Assche, EMM Terneuzen, 30.90; 3 Monique Hendrikse, EMM Ter neuzen, 30.10. Senioren C: 1 Ilse de Bokx, EMM Terneuzen, 33.95 Meisjes tot 11 jaar: 1 Simone Koelewijn, Thor Sas van Gent, 30.65; 2 Geneviëve Kunne, EMM Terneuzen, 29.10; 3 Maaike Eek- hardt. EMM Terneuzen. 28.95. Meisjes 11 en 12 jaar: 1 Glenda van Bochove. EMM Terneuzen, 34.25. 2 Shalini van Assche. EMM Terneuzen, 32.15: 3 Joanna Guest, EMM Terneuzen. 31.00. Meisjes 13. 14 en 15 jaar: 1 Lisette Booy, EMM Terneuzen, 30.35; 2 Esther Maas, EMM Terneuzen, 30.05; 3 Wendy Kaijser, EMM Terneuzen, 29.30. Miesjes 16 jaar en ouder: 1 Marijke Spuessens. Thor Sas van Gent, 32.35; 2 Vanessa Zegers, Thor Sas van Gent, 31.00; 3 Katrien Drumont, CGV Clinge, 27.70, Telefax 323 Met antwoordapparaat, documentgeheugen en 'message transfer': een signaal dat aangeeft dat er een fax of bericht is binnengekomen. Dit kunt u op elk bezoekadres ontvan gen. Plus een code waarmee u de fax of het bericht ter plekke kunt ontvangen of afluisteren. Nu f 1.395,-. (Ook verkrijgbaar zonder documentgeheugen, 'message transfer' en antwoordapparaat; de "telefax 322. Prijs f 1.099,-.) DE ZAAK VOOR ONDERNEMERS Goes, Livingsioneweg 11 Business Centers van PTT Telecom, altijd in de buurt. Geopend maandag - vrijdag 08.00 - 18.00 uur. Voor mcc-r informatie, bel gratis 06-0403. Vermelde prijzen zijn excl, BTW, van onze medewerker AXEL - De spanning is terug aan de top van de Axelse zaal voetbalcompetitie. Leider Ratjetoe, tien wedstrijden lang zonder puntverlies, verloor in een spannend duel van Disco Love II. Ervvin de Deyn, Mare de Jonge en Mario Roose zorgden voor een verrassende ontkno ping in deze topper. Ratjetoe stribbelde wel tegen, maar de doelpunten van Nol Maas en Ronnie van de Velde bleken on voldoende. Disco Love II is door fraaie zege nu medekoploper ge worden. Chouette profiteerde van de misstap door Primus Pluym met 6-4 te verslaan. Peter van de Vel de was in dit duel topscorer; hij nam vijf doelpunten voor zijn re kening. Marine Service klimt naar de vierde plaats. Door twee doelpunten van Edwin Marteyn en Marco van Boven werd Engel hard met 4-0 verslagen. In de on derste regionen deed Disco Lovj I goede zaken. Door de 4-3 winst op De Ruyter werd afstand g nomen van de laatste plaatsen. Gemeente Axel zet de stijgend! lijn voort. Steelant werd, zij hel nipt, verslagen: 5-4. Leo Bolle man <2x), Eric Bolleman (2x) et Jos Lambert maakten de c punten. In het duel tussei Broomchemie en Cijsouw nan John Lensen zeven treffers voo zijn rekening. Dankzij hem wo: Cijsouw met 9-5. Overige uitslagen: Breda Bar-Dot) der Hout 2-6; Van Alten-Chalet, Vai Alten n.o.g.; Ratjetoe-Marine Se: vice 4-2; de Ruyter-Gemeente 4: Doelder-Primus Pluym 1-4 Chouette-Engelhard 4-6. Stand: 1 Ratjetoe 11-20; 2 Disco Lovi II 11-20; 3 Chouette 12-20; 4 Marim Service 11-17; 5 Chalet 10-16; 6 A« 11-14; 7 Primus Pluym 12-14; 8 Enge! hard '10-10; 9 Cijsouw 11-10; 10 Doel der Hout 15-10. van onze medewerker HOEK - In de Open C-categorie van het Kiwanis-tennistoer- nooi in De Braakman zetten Adrie Risseeuw en Tony Seen bij de heren een knappe presta tie neer door Benny de Boy/Ro bin de Witte met 9-7 te verslaan. Laatstgenoemd duo was wel succesvol tegen Hans van den Akker/Peter Vercruysse (10-7 winst) en Martin Jongsma/Ben Langeraert (7-7). Bij de dames van gelijke speel- sterkte zijn de finalisten bekend. Hendrika van der Linden en Jo- landa van Pamelen wonnen met 8-4 van Ilse van Doorn/Chris- tianne Vriends en plaatsten zich daardoor, evenals de combina tie Annelies Hoek/Ria Sterren- berg, voor de eindstrijd. Van Pamelen (met Robin Morel) en Hoek (met Duncan Black- man) verzekerden zich van een finaleplaats in het gemengd dubbel. Eerstgenoemd duo won zowel van Bep van de Vijver/ Kees de Rijk als van Simone Tijssen/Niek Stellenaar. Uitslagen poulewedstrijden. HDC Open: De Boy/De Witte-Van den Ak- lcer/Vercruysse 10-7; De Boy/De Wit te-Jongsma/Langeraert 7-7; Ris- seeuw/Seen-De Boy/De Witte -9-7. HDC A: Jongsma/Langeraert-Dë Paepe/Riemens 8-5; De Rechter/De Waal-Jongsma/Langeraert- 7-5. DDC Open: Van der Linden/Van Pa- melen-Van Doorn/Vriends 8-4. GDC Open: Van Pamelen/Morel-Van de Vijver/De Rijk 10-3; Van Pamelen /Morel-Tijssen/Stellenaar 9-3. GDC A: Buijze/Van Opdorp-Karreman/ Koole 5-4; Schram/Risseeuw-Karre- man/Koole 8-5. B: Van de Vijver/Nij- sten-Spuesens/De Waal 7-5; Scheele/ Brandt-Plasschaert/Vercruysse 7-6; Spuesens/De Waal-Scheele/Brandt 7- 3; Van de Vijver/Nijsten-Plaschaert/ Vercruysse 7-3. HDD1 A: Adriaanse/Boddaert-Bren- ner/Flikweert 7-5. B: Van Driel/Huis- man-Van Goethem/Verschueren 8-6; Van Driel/Huisman-Van. Halst/Van Tatenhove 8-5. D: De Kraker/Van- tricht-Kersten/Taalman 6-6. E: Faas Afan Hurck-Van de Sande/Susanna 8- 7; De Bruin/Lauwereijs-Van de San de/Susanna 7-4. DDD1 A: Becu/Willemsen-Boddaert/ Kunst 9-4. B: Van Driel/Huisman- Dhont/Van Eenennaam 7-5; Dutree/ Pattijn-Minnaert/Verhage 7-6; Van Hecke/Van Lancker-Minnaert/Ver- hage 9-3. GDD1 A: Boddaert/Boddaert-Koole /d'Hont 7-7. B: Vantricht/De Kraker- Kunst/Kunst 8-7. C: Vercruysse/ Taalman-Pattijn/Pattijn 9-4; Ver- cruysse/Taalman-Karreman/Karre- nian 8-7. HDD2 A: Karreman/Stoffels-Bohijn/ Goossen 9-5. B: Ellenbroek/Kleppe- Van Driessche/Machielse 10-5; Krij- ger/Steenbakker-Ekkebus/Smalle- gange 10-5. C: Freijser/Huls-Hendrik- se/Risseeuw 10-4. D: Van Leeuwe/ Verbeke-Jansen van Roosendaal/ Veer 9-5; Lievens/Van de Vijver-Kli ver/Rongen 8-4; Lievens/Van de Vj ver-Jansen van Roosendaal/Veer 81 E: De Meijer/Van Overloop-Maai Maas 8-6; Maas/Maas-Van Overduli /Stam 8-5; Kolijn/Saman-De Meije Van Overloop 6-3. E: Beuzenberi Brandt-Wauters/Wauters 7-6; De Rij ke/Van der Zalm-Gardeijn/VermueS 6. DDD2 A: Pauw/Wieland-Van Ove; loop/De Witte 11-4. C: Naerebout/Va; Steenberge-De Bart/De Paepe 6-4. B Van Damme/Sil(hout-De Blok/S monse 15-6; Riemens/De Rijk-D Blok/Simonse 10-3; Nygaard/Ve: donk-Riemens/De Rijk 7-6; Va Damme/Van Silfhout-Nygaard/Vei donk 14-6: Ulijn/Ulijn-Riemens/D Rijk 13-6. GDD2 A: Berkels/De Kraker-Va Overloop/Van Overloop 7-6; De Kin /De Kind-Begheyn/Huisman 13-5 Van Overloop/Van Overloop-Feniji De Putter 8-7; De Kind/De Kind-Va: Overloop/Van Overloop 7-7. B: D Bruyckere/Groosman-Buijsse/Fe- nijn 10-4; De Bruyckere/Groosmac Gerijl/Bergsema 8-4; Naereboul/Nat rebout-De Bruyckere/Groosman 9-i Buijsse/Fenijn-Gerijl/Bergsema G-i CS teenba kker/Krijger-Koster/KIt ver 11-3; Riemens/Vastenhout-Koi ter/Klaver 8-7. D: De Rijke/De Rijke Krijger/Steenbakker 5-5; Krijgei Steenbakker-Van Vooren/Hendriks 11-4; De Rijke/De Rijke-Ekkebos Van de Plasse 15-6. Gewestelijke biljarttitel Van Gassel van onze medewerker HULST - Patrick van Gassel ul Roosendaal is gewestelijk kam pioen vierde klas libre bij di jeugd geworden. In Hulst wa de Brabander een klasse aparl hij won met overmacht. Me veertien matchpunten behaal de Van Gassel de maximale s« re. Eindstand: 1 Patrick van GasS (Roosendaal) 14-1.81-16; 2 Patrio van Pruyssen (Dongen) 11-1.97-12, Hans Hellemons (Steenbergen) I 1.65-11; 4 Wilfried Buyzen (Steenbe gen) 8-1.41-13; 5 Arno LousbergtZi venbergen) 6-1.44-16, Cadzand zoekt nieuwe trainer CADZAND - Voetbalvereniging Cadzand gaat op zoek naar ee: nieuwe trainer. Het bestuur vai de afdelings-tweedeklasser (a terdagvoetbal) besloot de! week het contract met Ron Jai sen niet te verlengen. Jansei die nog geen nieuwe club heei is aan zijn vierde seizoen bij Ca( zand bezig. van onze medewerker HULST - In dè eerste klasse mannen van de bedrijfsvolley- bal-competitie in Hulst morste Broomchemie 1 opnieuw een punt. Tegen het laaggeklasseer de Luctor Banden 1 kwam de koploper niet verder dan 2-1, omdat de derde set met 15-10 verloren werd. De eerste en tweede set werden met 15-2 en 15-6 gewonnen. Smash 2000, de nummer twee van de ranglijst, kwam zodoen de opnieuw dichterbij. Door een 3-0-overwinning op Broomche mie 2 (15-12, 15-13 en 15-13) bracht Smash de achterstand op Broomchemie 1 terug tot vier punten. Enkele weken terug be droeg die nog zeven punten. Ook de koploper in de eerste klasse vrouwen kwam niet tot de volle winst, maar de 2-1 die Za- man Sport tegen concurrent vv Rhodos 1 in de boeken bracht telde wél dubbel. Zaman Sport (dat de eerste en tweede set won (15-10 en 15-8) en de derde met 15- 7 verloor) staat nu vier punten voor op w Rhodos 1, dat op de tweede plaats gezelschap kreeg van A Markt. De uitslagen: Eerste klasse mannen: Luctor Banden 1 - Broomchemie 1 1- 2, Smash 2000 - Broomchemie 2 3-0, De Troubadour - vv Rhodos 0-3 en De Sterre - CVC/Doolaege 3-0. Tweede klasse mannen: De Vos Eg- germont - ABN/Amro 1-2, Luctor Banden 2 - Jansenius 0-3, Jong Ma res - Ambulo 3-0 en Van Westen - Rij bv 3-0. Eerste klasse vrouwen: Jong Morn 1 - Jong Morres 2 2-1, Foto van Das me - Voorwaarts 2-1, Van Watt schoot - Lybeert Verstraeten 3-0, Fe ket De Maat - CVC 11-2 en vv Rl» dos 1 - Zaman Sport 1-2. Tweede klasse vrouwen: vv Rhod( 2 - SC Morres 3 2-1, De Sterre - CVC 2 2, 't Hoeksken - Jansenius 0-3, Ivei Sport - Rabobank 3-0 en Broomcb mie - Van Wesemael 3-0. Standen: Eerste klasse mannen: Broomchemie 1 13-34 2. Smash 291 13-30 3. Broomchemie 2 13-19 4.) Rhodos 13-19 5. CVC/Doolaege 13-1 6. Luctor Banden 1 13-13 7. De Sten 13-13 en 8. De Troubadour 13-5. Tweede klasse mannen: 1. Jansenij 10-24 2. Brandax 8-21 3. 't Jagertjel 21 4. Jong Morres 10-20 5. ABN/Affi! 11-20 6. De Vos Eggermont 10-13' Van Westen 11-13 8. Ambulo 9-8' Luctor Banden 2 10-4 en 10. Rijk)' 10-2. Eerste klasse vrouwen: 1. Zaïffl Sport 10-26 2. vv Rhodos 1 10-22 3.; Markt 10-22 4. Lybeert Verstraeten! 21 5. Jong Morres 1 11-21 6. Van ïl terschoot 10-19 7. SC Morres 210-15J Foto van Damme 11-15 9. Ferketl De Maat 11-12 10. SC Morres 1 19 11. Voorwaarts 10-9 12. JongMorre 12-6 en 13. CVC 110-5. Tweede klasse vrouwen: 1 Fonot Neelemans 10-27 2. vv Rhodos 211 3. Broomchemie 11-26 4, Wenté Pauwels 11-24 5. Van Wesemael lij 6. SC Morres 3 11-18 7. Janseniusi 16 8. CVC 2 10-13 9, Ivens Sport 1' 10. 't Hoeksken 10-9 11. De Sterre! 12. Jong Morres 3 10-3 en 13. Rat bank 10-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 34