Sas mag 35 ligplaatsen aanleggen Wegwijs op de Aardenburgse stadswallen Aardenburg pompt een half miljoen in riool Coensdike Oostburg krijgt harde kritiek in raad Aardenburg De Putting vogelparadijs na verhogen van waterpeil Pleidooi convenant kansspelautomaten gemeenten en horeca Kanaal Gent-Terneuzen krijgt extra afmeerplek voor pleziervaart BRUGGE GENT KNOKKE ERTVELDE DEINZE van onze verslaggever SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent heeft van gedepu teerde staten toestemming ge kregen om 35 passantenplaat sen voor pleziervaartuigen te realiseren in het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Het Sasse college van b en w wilde eigen lijk een afmeergelegenheid Explosieven BRESKENS/GROEDE - In een aardappelsorteermachine van een bedrijf aan de Deltahoek in Breskens werd maandag een voorwerp aangetroffen dat op een explosief leek. De politie vermoedt dat het om een Engel se handgranaat gaat. De Explo sieven Opruimingsdienst (EOD) is in kennis gesteld. Een boer vond maandag op zijn land aan de Blindeweg in Groede een brisantgranaat van zeven bij 25 centimeter. Ook hiervan is de EOD op de hoogte gesteld. Lichtgewonde bij ongeluk in Terneuzen TERNEUZEN - Een 33-jarige Terneuzense automobiliste liep dinsdagochtend lichte verwon dingen aan been en rug op bij een ongeval op het kruispunt Zuidlandstraat-Guido Gezelle- straat in haar woonplaats. De vrouw was het kruispunt opge reden, maar had verzuimd voor rang te verlenen aan een auto die bestuurd werd door een 27- jarige stadsgenote. Beide auto's zijn zwaar beschadigd. Auto gestolen SAS VAN GENT - Vijf minuten onoplettendheid kostte een 38- jarige Sassenaar dinsdagoch tend zijn auto. De man stopte rond tienen even op de West- dam. glipte uit zijn auto, 'maar liet de sleutels in het contactslot steken. Toen de man een mo ment later weer terug kwam op de plaats waar hij zijn auto had achtergelaten, bleek deze te zijn verdwenen. Het betrof een paar se VW Golf met het kenteken FR- FH-08. voor 82 plezierboten maken, maar uit veiligheidsoverwegin gen hebben gs besloten het aan tal ligplaatsen tot minder dan de helft te beperken. Het gemeentebestuur van Sas van Gent is bereid 300.000 gul den vrij te maken voor het aan leggen van een accommodatie voor passanten met een plezier jacht. Gs stemmen in met het Sasse initiatief. De provinciebe stuurders zijn van mening dat het project een stimulans kan geven aan de grensoverschrij dende recreatievaart in Zeeland, Vlaanderen en Noord-Frankrijk. De toestemming van gs houdt bovendien in dat de gemeente Sas van Gent een bijdrage van 180.000 gulden van het Interreg- project Riviertoerisme kan ver wachten voor de uitvoering van infrastructurele voorzieningen op Nederlands grondgebied. Gs stellen wel de voorwaarde dat er op de locatie bij Sas van Gent slechts voor 35 pleziervaar tuigen voorzieningen worden ge maakt. Het Sasse college wilde eigenlijk 82 ligplaatsen creëren. Maar gs beroepen zich op het Be stuurlijk Overleg Westerschel- de, dat stelt dat de veiligheid voor invarend en uitvarend ver keer bij de sluis in Terneuzen in het geding komt als er meer dan 35 plezierboten mogen aanme ren in Sas van Gent. Verder stel len gs dat alleen afmering in de lengterichting aanvaardbaar is en dat de ligplaatsen uitsluitend door passanten mogen worden gebruikt. De gemeente Sas van Gent dient er daarom nauwlet tend op toe te zien dat de pas santenplaatsen geen permanent karakter krijgen. De Sasse wethouder L. E. M. Marquinie (recreatie en toeris me) liet dinsdag weten in zijn nopjes te zijn met de toestem- van onze verslaggever AARDENBURG - De oudste stadswallen van Aardenburg dateren van omstreeks het jaar 1300. De vijf kilometer lange en oorspronkelijk acht meter hoge aarden verdedi gingslinie werd aangelegd op bevel van de Vlaamse graaf Gwijde van Dampierre. Slechts lichte glooiingen in het landschap rond de kikker- stad bieden nog een tastbare herinnering aan dat vestings verleden van Aardenburg. Historische wandelaars hoe ven zich niet langer af te vra gen waar ze het moeten zoeken en wat de grond onder hun voe ten allemaal heeft betekend. De Stichting Vrienden van het Aardenburgs Museum heeft het 'Wallen-wandelboekje' uit gebracht, waarin een nauw keurige beschrijving wordt ge geven van de stadswallen. Het boekwerk werd dinsdag of ficieel gepresenteerd in het ge meentehuis. Burgemeester E. Jongmans, tevens voorzitter van de stichting, overhandigde daartoe het eerste van de vijf honderd exemplaren aan di recteur A. Veerman van de Ra bobank Aardenburg-Eede. De bank heeft de kosten (1500 gul den) van de uitgave betaald. De wegwijs is voor een knaak te koop bij horecagelegenhe den, de VW en andere beken de adressen. Een beschrijving van de wallen- wandelroute was weliswaar al enkele jaren in de roulatie, het betrof echter een paar slordige kopietjes. De museumvrien den namen het voortouw om de toeristisch-historische in formatie door een drukker te laten verzorgen. Jongmans maakte tijdens de presentatie bekend dat ook een beter ver zorgde presentatie van de schansen-wandelroute in de maak is. Na het economisch verval en de leegloop van Aardenburg wist Prins Maurits in 1604 de stad op de Spanjaarden te ver overen. Hij bracht daarop ver sterkingen aan in de vorm van puntvormige bastions. Na 1688 werden de verdedigingswer ken niet langer versterkt. De wallen werden verpacht ais weiland en tuingrond, waar door de herkenbare vorm lang zaam vervaagde. Kaarten en omschrijvingen geven in het routeboek aan waar de restan ten nog duidelijk zijn te zien. De lichte glooiingen in het landschap rond Aardenburg zijn een tastbare herinnering aan het vestingsverleden van de kikkerstad. foto Charles Strijd van onze verslaggever AARDENBURG - De naderende fusie van Sluis en Aardenburg drukt aan het eind van de voor bereidende periode steeds na drukkelijker een belangrijk stempel op de besluitvorming in de nog zelfstandige gemeen ten. De Aardenburgse fracties van onze verslaggever AARDENBURG - De Aarden burgse gemeenteraad, burge meester en wethouders incluis, is 'ontdaan' door de opstelling van buurvrouw Oostburg om trent de reddingsoperatie voor het Zeeland Studie- en Confe rentiecentrum. De raad betitel de het schuiven met de steun- toezeggingen, zoals Oostburg voorstaat, donderdagavond als 'not done'. Jongmans, doorgaans de voor zichtigheid zelve wanneer het gaat om boude uitspraken, liet in zijn laatste reguliere raads vergadering zelfs doorscheme ren dat Oostburg bij een nega tief besluit niet gek moet opkij ken als het in de toekomst in soortgelijke gevallen alleen komt te staan. Mogelijk geen steun van de buren dus voor rea lisering van projecten in het ka der van het regionaal ontwikke lingsplan, zo luidde een raads- breed geuitte zinspeling. En waarom waren Sluis en Aarden burg in het verleden wel goed ge noeg om Oostburg bij te staan toen dat nodig was voor het agrarisch centrum in Schoondij- ke? College en raad deden dan ook een dringend beroep op de soli- dariteitsgedachte om het voor stel tot optrekken van de contra garantie van de banklening van het studiecentrum toch te steu nen. „Dat is beter voor de onder linge verstandhouding. Laten we doorgaan op basis van die so- lidariteitsgedachte, anders be landen we in een vicieuze cirkel waar het weer moeilijk uitko men is", aldus Jongmans. Faillissement „Doen we het niet zoals eerder in het portefeuillehoudersoverleg in meerderheid is afgesproken, dan komen we misschien op een punt dat we als gezamenlijke ge meenten moeten afrekenen met de bank. En dat wordt een kost bare zaak", waarschuwde de burgemeester voor een faillisse ment van het studiecentrum. De raad besloot unaniem de ge meentegarantie voor de instel ling weer op te trekken tot het volle bedrag van zeven miljoen gulden. Van de overige Zeeuws- Vlaamse gemeenten wordt ver wacht dat ze op hun beurt weer contragarant staan voor een to taalbedrag van drie miljoen. Gaat het mis met het studiecen trum dan moet Oostburg vol gens dat plaatje 8 ton ophoes ten, Sluis 2 ton. Terneuzen 5, Hulst 2, Axel 1,3 ton, Sas van Gent 90.000 gulden en Hontenis- se 80 mille. Oostburg wil deze verdeling aanpassen nu Sluis en Aardenburg samen één nieuwe gemeente gaan vormen, met een grotere draagkracht. Voorwaarde Voorafgaand aan de discussie meldde Jongmans dat gedepu teerde staten eerder die dag had den besloten het centrum 300.000 gulden te willen lenen. Bij dat besluit is evenwel de na drukkelijke voorwaarde besteld dat alle Zeeuws-Vlaamse ge meenten hun steun aan het in stituut blijven verbinden. Door de opstelling van Oostburg komt het hele plan dus op z'n minst aan het wankelen. Mocht het bestuur van de Eenhoorn- stad volharden in haar opstel ling, dan zullen de overige ge meente de situatie opnieuw moeten bezien. Zowel Jongmans als de ï'aad spraken evenwel hun vertrouwen uit in het beleids plan van de nieuwe leiding van het studiecentrum. Ze zijn er dan ook van overtuigd dat dat de gevraagde kredietgaranties in de praktijk alleen een papie ren risico blijken te zijn. Jong mans: „Doen we mee, dan heeft het centrum een reële kans op overleven. In feite hoeven we als gemeenten dus geen echte finan ciële offers te brengen," De raadscommissie financiën van Oostburg vergadert vrijdagmid dag over deze problematiek. VVD en Gemeentebelangen (straks in de nieuwe raad als po litieke 'broeders' goed voor zes van de elf zetels) weigerden donderdagavond akkoord te gaan met twee collegevoorstel len die de nieuwe gemeente geld kunnen kosten. Hoe de kaarten er voor liggen, werd al snel duidelijk toen moest worden beslist over een krediet van 58.000 gulden voor een opknapbeurt van het dorps huis in Aardenburg. Daarbij kwam nog eens een lening van 90 mille. Nee, zeiden VVD en Ge meentebelangen. Bekijk dat straks als nieuwe raad nog maar eens op het gemak. Beide frac ties lieten doorschemeren an dere plannen te hebben met het dorpshuis, mogelijk zelfs een verhuizing. Wethouder R. van de Wijnckel (CDA) voelde de bui al hangen. Hij trok het voorstel terug, mede omdat bij andere fracties ook enige twijfel bestond over de aard en de hoogte van de kosten. „Ik vind het onverstandig zo'n belangrijk voorstel onderwerp te maken van politieke discus sie." Wel probeerde de wethou der WD en Gemeentebelangen te verleiden tot een uitspraak die in ieder geval het behoud van het huidige dorpshuis garan- deerd. Die opzet mislukte. Principe-uitspraak Bij de discussie over een ge meentelijke bijdrage van een half miljoen gulden in de riole ring en wegen van het nieuw te bouwen zorgcentrum Coens dike. bleek andermaal dat 'de af deling Sluis' de teugels van VVD /Gemeentebelangen strak in handen houdt. Het college ver langde niets meer dan een prin cipe-uitspraak waarbij de hoog te van het bedrag er niet speci fiek toe deed. 'Om en nabij het half miljoen', omschreef Van de Wijnckel de inzet. Dat de nieuwe gemeente straks iets moet bijdragen, vonden WD en Gemeentebelangen niet onlogisch. Maar wanneer het gaat over invullen van de cijfer tjes, dan is dat aan de nieuwe raad om te beslissen. „Aarden burger of geen Aardenburger, dit bedrag is momenteel veel te hoog om daar een principe-uit spraak over te kunnen doen", stelde F. van Dongen van Ge meentebelangen duidelijk." D66 en PvdA vroegen daarop om stemming. Zeven van de tien raadsleden (wethouder Van Hel den van Gemeentebelangen was afwezig) verklaarde zich wel be reid het half miljoen op tafel te leggen. De meerderheid zette daarmee het nieuwe blok voor een voldongen feit. van onze verslaggeefster HULST - Het natuurgebied De Putting wordt volgend jaar nog aantrekkelijker voor broeden de weidevogels, pleisterende watervogels en steltlopers. Het waterschap Hulster Ambacht wil in 1995 een begin maken met de verhoging van het waterpeil in dit gebied. Het pompen van het water, de Dieven richten ravage aan in kantoorruimte van Sas' bedrijf SAS VAN GENT - Inbrekers hebben in de nacht van maan dag op dinsdag enorme schade aangericht in de kantoorruim tes van een bedrijf aan de West kade in Sas van Gent. Het hele pand bleek te zijn doorzocht. De inhoud van laden en kasten slingerde overal rond. De inbre kers gingen aan de haal met twee computers en een geldbe drag. Ook bij een schoenenhandel aan de Lange Kerkstraat in Terneu zen werd die nacht ingebroken. De 49-jarige eigenaar deed aan gifte bij de politie van diefstal van verschillende paren schoe nen. opmaling, gebeurt door het plaatsen van een windmolen. Realisatie van het project is al leen mogelijk wanneer het Rijk aan het schap een subsidie ver strekt uit het fonds gebiedsge richte benadering verdroging (Gebeve). In overleg met staats bosbeheer en de provincie wordt op korte termijn een project voorstel bij het Rijk ingediend. Het peilbeheer in De Putting is een van de voorstellen tot wijzi ging van het waterbeheersplan 1994-1998. Belanghebbenden konden de afgelopen maanden reageren op het ontwerp-water- beheersplan van het water schap. Voorgesteld wordt ook de ge plande investering voor de ver wijdering van stikstof en fosfaat uit huishoudelijk afvalwater door te schuiven naar 1998. In dat jaar moet de hoeveelheid stikstof en fosfaat zijn terugge bracht met 75 procent. Volgens de wettelijke voor schriften moeten de water schappen in Nederland de hoe veelheid fosfaat in het afvalwa ter volgend jaar al verminderen met 75 procent. Op dit moment haalt het waterschap Hulster Ambacht 74 procent fosfaat uit het afvalwater. Wanneer het schap die ene procent extra nu al moet bereiken, moet het voor meer dan een miljoen gulden in vesteren in de rioolwaterzuive ringsinstallaties in Hulst en Kloosterzande. Het is beter om de verwijdering van fosfaat in 1998 te combine ren met die van stikstof, oor deelt het waterschap. Dan kost het Hulster Ambacht 1,6 miljoen gulden. Wanneer' de investerin gen los van elkaar worden ge daan, zullen de kosten veel ho ger uitpakken, verwacht secre taris J. Alberda van Ekenstein. IJZEND1JKE Kerstconcert - In de rk kerk in IJzendijke wordt vandaag, woensdag, een kerstconcert ver zorgd door beide koren van de parochie, het RK gemengd koor onder leiding van mevrouw M. Ceulemans-de Cort, het Rit misch Koor onder leiding van mevrouw M. Rams-Reijniers en diverse gastsolisten. Op het pro gramma staan bekende kerst liederen en werken van compo nisten als J. S. Bach, A. Vivaldi en F. Mendelssohn. Vier Zeeuws- Vlaamse musici verlenen mede werking aan het kerstconcert: Ellen Basting (hobo), Carolien Schuren (viool), Michael Schu ren (hobo) en Ad van de Wege (kistorgel). De koren en solisten sluiten de avond gezamenlijk af. Het concert begint om 19.30 uur. De opbrengst van de avond is bestemd voor de nieuwe verwar mingsinstallatie in de kerk. ming van gs voor het project. „Dat we slechts 35 ligplaatsen mogen creëren is geen pro bleem", stelde Marquinie. „Ze zijn immers bestemd voor pas santen en dat betekent dat die plaatsen nooit voor lange tijd in beslag worden genomen." Marquinie gaf aan dat het de be doeling is in de loop van 1995 met de aanleg van de infrastru- cuur voor de plezierboten te be ginnen. Theater De Biekorf- vr. 23 dec. om 20.30 uur: Het laatste kievitsei door Toneelgroep Het Volk. De Werf - vr. 23 dec. om 20.30 uur: Jeanne d'Arc door Huis aan de Amstel. Concerten Belfort - WO. 21, za. 24, zo. 25 dec. om 14.15 uur: Beiaardconcert; za. 24 dec. om 23 uur: Kerst- beiaardconcert. Varia Markt en Simon Stevinplein - dag. van 10 tot 19 uur: Kerst markten. Films Kennedycomplex (info.tel. :00.32.50.33.20.70) Interview with the vampire, 16 jr. dag. om 20 uur, vr. zo. ma. ook om 22.30 uur, vr. ook om 14.30 uur, vanaf za. ook dag. om 17.15 uur; De Leeuwekoning, a.l. vr. za. om 14.30 uur, za. ook om 17.15 uur, alle andere dagen om 14, 16 en uur; Pulp Fiction, 16 jr. dag. om 20 uur, vr. zo. ma. ook om 22.40 uur; The mask, a.l. dag. om 20 uur, vr. za. ook om 14.30 uur, vr. zo. ma. ook om 22.30 uur, za. ook om 17.15 uur. zo. ma. di. ook om 14, 16 en 18 uur; Miracle on 34th street, a.l. vanaf za. dag. om 14.30 uur; Forrest gump, a.l. za: di. om 17.15 uur; Max, a.l. dag. om 14.30 uur, zo. ma. ook om 17.15 uur; Blown away, a.l. dag. om 20 uur, vr. zo. ma. ok om 22.30 uur. Concert H. Hartkerk - vr. 23 dec. om 20.30 ur: Salonorkest Panache, Alain Reubens (piano), het kin- der- en jeugdkoor Rondinella en het gemengd koor Cantabile Knokke-Heist. Films Beverly (info.tel.:Q0.32.50.620.620) Beverly 1 - Timecop, a.l. dag. om 15 en 20 uur, vr. zo. ma. di. ook om 22.30 uur, za. zo. ook om 17.30 uur. Beverly 2- The mask, a.l. zelfde uren als Beverly 1. Beverly 3 - Interview with the vampire, a.l. dag. om 20 uur, vr. zo. ma. di. ook om 22.30 uur, za. zo. ook om 17.30 uur; Miracle on 34th street, a.l. dag. om 15 uur. Beverly 4 - De Leeuwekoning, a.l. dag. om 15 uur, za. zo. ma. di. ook om 17.30 uur; The Lion King, al. dag. om 20 uur, vr. za. ma. di. ook om 22.30 ur. Scharpoord - Shadowlands, ma. om 20 uur. Concert Kerk, centrum - wo. 21 dec. om 20 uur: Messiah G.F. Handel door het colegium Gandavense en het koor Cantabile-Gent. Concert De Brielpoort - vr. 23 dec. om 20 uur: X-mas show met Clement Peerens Explosition, The Scene, Blgian Asociality en De Lama's. Theater Vooruit - wo. 21, do. 22, vr. dec. om 20 uur: De sprookjes va Grimm door De Tijd. Muziekconservatorium - wo, dec. om 19.30 uur: Angels Amerika door studenten vanh conservatorium. Area-wo. 21, do. 22, vr. 23, za.; dec. om 20 uur: Meningen va een Clown door Jan Steen Frans van der Aa. Kopergieterij - wo. 21, do. 22, 23 dec. om 20 uur: OZ. de Wij door het Speelteater. Waterhuis aan de Bierkant -\\ 21, do. 22, zo. 25 dec. om 20, uur: Het afscheid, eindejaat conference '94 door Pierke Pie lala en 't Spelleke van Drei Klu ten. Nieuwpoortteater - do. 22, vr. dec. om 2.30 uur: Witte Nachtf door De Roovers. Barrikade - do. 22, vr. 23 dec. 20.30 uur: Fluweel van lee door Johan de Boose. De Drie Torekens - vr. 23 dei om 20.30 ur: Cabaretshow doe Theater Magie. Zaal Meibloem - vr. 23, za. dec. om 20 uur, zo. 25 dec. om uur: Jawadde, es mij da ne kei dag door Teater Burlesk. Concerten Vlaamse opera - wo. 21 dec, 20 uur: Trio Aglae. Vooruit - do. 22 dec. om 20 i Pierre Vervloesem en Home M de. Charlatan - do. 22 dec. om uur: Desert Flowers. Duke - do. 22 dec. om 22 uur: La Hermanos; vr. 23 dec. om 22 uui Manizal; za. 24 dec. om 23 Mandanga. Democrazy - za. 24 dec. om uur: Wizard of Ooze. Opera Vlaamse opera - do. 22, vr. 23, 27 dec. om 20 uur: Madame B terfly met o.a. Cheryl Barke Anne Collins, Ruth Peel, Fred- ric Kalt, Jorma Hynninen, Er. Raes, het Symfonisch orkest het koor van de Vlaamse opera Films Sphinx - River of no return, w 21 dec. om 22.30 uur. Decascoop (info.tel.:00.32.92.25.48.38) The Mask. a.l. 14.30, 17, 20 t 22.30 uur; Only You, a.l. 14.30,: en 20 uur; Interview with tb vampire, 16 jr. 14.30, 17, 20 22.30 uur; Nostradamus, 14.30, 17, 20 en 22.30 uur; Sireic a.l. 20 en 22.30 uur; Miracle 34th street, a.l. 14.30 en 17 uu Timecop, a.l. 14.30, 17, 20 22.30 uur; The Lion King, 14.30, 17. 20 en 22.30 uur; I lot trouble, a.l. 22.30 uur; The spi cialist, a.l. 17, 20 en 22.30 uu Max, a.l. 14.30, 17, 20 en uur; Blown away, a.l. 22.30 uu Pulp fiction, 16 jr. 20 en 221 uur; When a man loves a womai a.l. 14.30,17,20 en 22.30 uur; Fö rest Gump, a.l. 14.30, 17 en uur. Studio skoop (infoM 00.32.92.25.08.45) Farinelli, il castrato, 15, 20 t 22.30 uur; Exotica, 20 en 22.; uur; To live, 20 uur; Clerks, 17.1 uur; The adventures of Priscilli Queen of the desert, 22.30 uu Fresa y chocolate, 17.30 uur; Tc Lion King, 15 en 17.30 uur; E drink, man, woman, 15, 20 22.30 uur; De prinses en de trc len, 15 uur; Latcho drom, 17. uur. van onze verslaggever TERNEUZEN - Het district Zeeuwsch-Vlaanderen van Ho reca Nederland probeert de ze ven (vanaf januari zes) gemeen ten die geen convenant Avillen afsluiten met de Vereniging Au tomatenhandelaren in Neder land (VAN) alsnog over de streep te trekken. De gemeenten moeten horeca-exploitanten en automatenhandelaren de kans geven hun 'eigen verantwoor delijkheid' te dragen, vindt dis trictsvoorzitter J. van Harn. Van Harn meent dat de meeste Zeeuws-Vlaamse gemeenten - alleen Hulst sluit een convenant met de VAN - het te voeren kansspelbeleid te veel verwar ren met de bestrijding van gok verslaving. „Ook horeca-exploi tanten zijn helemaal niet blij met gokverslaving. Degenen die apparaten in hun etablissement hebben staan, letten op de leef tijd van de spelers en op de tijd die ze achter de kasten staan. Toezicht is mogelijk doordat de apparaten niet in donkere hoek jes achteraf worden geplaatst. Mochten uitbaters niet op dat soort zaken willen letten, dan zal de automatenhandelaar niet schromen de gokmachines weg te halen", betoogde Van Harn dinsdag. Piekautomaten Volgens de districtsvoorzitter van Horeca Nederland is de VAN ook druk bezig om de kansspel automaten aan te passen. 'Piek automaten', waaruit per uur voor vijf- a zeshonderd gulden aan prijzengeld kan worden ge haald, worden bijvoorbeeld ver vangen door kasten waar niet meer dan vijftig gulden per uur aan te verdienen is. In Zeeuwsel Vlaanderen mochten cafés cafetaria's tot nu toe twee kan' spelautomaten hebben. In meenschapscentra en dorpshui zen waren de gokapparaten boden. In het Intergemeentelijk menwerkingsorgaan Zeeuwsel Vlaanderen werd besloten o: alleen in cafés, hoogdrempelig gelegenheden, één kansspelat tomaat toe te laten. De gemect te Hulst vond dat te ver gaand meent dat - ook gezien te vï wachten aanbevelingen op rijt' niveau - in cafés twee gokautc maten kunnen blijven staand in cafetaria's één. Wachters Het geld dat door de af te geve! vergunningen binnenkomt, hal onder meer worden gebruikt® 'automatenwachters' (die bi) voorbeeld ook stadswacht nen zijn) de naleving van de vfl- gunningeisen te laten controle ren. Van Harn: „Op die manie geef je de horeca-ondernemec een eigen verantwoordelijkheid Bij degenen die die verantwo® delijkheid niet aankunnen, mof ten de gokkasten zonder pard« worden weggehaald." Of het districtsbestuur van reca Nederland veel gehod vindt bij de strengere ZeeuW Vlaamse gemeenten moet fftf den afgewacht. Morgen, dondtf dag, bespreekt de gemeenterad van Axel onder meer een No® Kansspelbeleid, Tijdens de co® missievergadering bleken ma* weinig politici door verteeg woordigers van de plaatselijk automatenhal en de VAN overtuigen van het nut van de* te sluiten convenanten. In het natuurgebied De Putting bij Hengstdijk wordt volgend jaar door het waterschap Hulster Am bacht een begin gemaakt met het. verhogen van het waterpeil. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 30