Drankrijder heeft 'dreun' nodig Een dag zonder krant ie een waard zonder gasten. Bedrijventerrein Renesse in zicht Onwillige getuigen trekken verklaring over Vlissinger in Vrolijk kerstcircus in Ahoy si1 Politierechter buigt zich over brokkenmakers op Schouwen WATERSCHAP SCHOUWEIN-DUIVELAND u» van een medewerkster MIDDELBURG - De politie rechter in Middelburg heeft een 47-jarige inwoner van Zierikzee veroordeeld tot 1250 gulden boete en een voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden voor rijden onder invloed met 625 microgram (gelijk aan 1,40 promille bij de bloedproef). De man reed op 11 juli tegen zeven uur 's morgens op de Stoofweg in Renesse een tegenligger aan, waarbij de buitenspiegels van beide auto's sneuvelden. De Zie- rikzeeënaar zat deels op de weg helft van de tegenligger. Vlissingen wil in meer wijken afval apart inzamelen van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Het ophalen van gescheiden afval in Vlissin gen wordt in 1995 verder uitge breid. Voor Oost-Souburg be gint de gescheiden afvalinza meling op woensdag 8, voor Rit- them op donderdag 9 en voor de wijken Vredehof, Bonedijke- buurt. Het Fort, Schildersbuurt- Noord op vrijdag 10 februari. In maart komen de Bloemen- buurt, Schildersbuurt (ten zuiden van de Rooseveltlaan), omgeving Stadshuisplein7Spui- kom. Scheldebuurt, Basken- burg en het gebied van Wilhel- minastraat tot en met het Ei land aan de beurt. De bewoners van de wijken waar huisvuil gescheiden wordt opge haald, krijgen een maand van te voren een informatiebrief van de gemeente over het nieuwe sys teem. De benodigde bakken en emmers worden daarna in de loop van de maand aan huis be zorgd. Al enkele maanden wordt in een deel van Vlissingen het huisvuil gescheiden verzameld. Geschei den ophalen gebeurt in bakken en emmers die de gemeente ver strekt. De groene bak of emmer is voor het groente-, fruit-, en tuinafval (gft) en de grijze bak is voor het restafval. In de loop van 1995 moet dit in heel Vlissingen, behalve in de binnenstad en op de boulevards, gebeuren. Dieven richten ravage aan in kantoorruimte van Sas' bedrijf SAS VAN GENT - Inbrekers hebben in de nacht van maan dag op dinsdag enorme schade aangericht in de kantoorruim tes van een bedrijf aan de West kade in Sas van Gent. Het hele pand bleek te zijn doorzocht. De inhoud van laden en kasten slingerde overal rond. De inbre kers gingen aan de haal met twee computers en een geldbe drag. Ook bij een schoenenhandel aan de Lange Kerkstraat in Terneu- zen werd die nacht ingebroken. De 49-jarige eigenaar deed aan gifte bij de politie van diefstal van verschillende paren schoe nen. Lichtgewonde bij ongeluk in Terneuzen TERNEUZEN - Een 33-jarige Terneuzense automobiliste liep dinsdagochtend lichte verwon dingen aan been en rug op bij een ongeval op het kruispunt Zuidlandstraat-Guido Gezelle- straat in haar woonplaats. De vrouw was het kruispunt opge reden, maar had verzuimd voor rang te verlenen aan een auto die bestuurd werd door een 27- jarige stadsgenote. Beide auto's zijn zwaar beschadigd. Auto gestolen SAS VAN GENT - Vijf minuten onoplettendheid kostte een 38- jarige Sassenaar dinsdagoch tend zijn auto. De man stopte rond tienen even op de West- dam. glipte uit zijn auto, maar liet de sleutels in het contactslot steken. Toen de man een mo ment later weer terug kwam op de plaats waar hij zijn auto had achtergelaten, bleek deze te zijn verdwenen. Het betrof een paar se VW Golf met het kenteken FR- FH-08. Explosieven BRESKENS/GROEDE - In een aardappelsorteermachine van een bedrijf aan de Deltalioek in Breskens werd maandag een voorwerp aangetroffen dat op een explosief leek. De politie vermoedt dat het om een Engel se handgranaat gaat. De Explo sieven Opruimingsdienst (EOD) is in kennis gesteld. Een boer vond maandag op zijn land aan de Blindeweg in Groede een brisantgranaat van zeven bij 25 centimeter. Ook hiervan is de EOD op de hoogte gesteld. Na de aanrijding vervolgde hij zijn weg. Tegenover de politie rechter verklaarde hij dat de an dere partij doorreed, reden voor hem om niet te stoppen. De be stuurster van de aangereden wa gen was hevig geschrokken. Haai' dochter die naast haar zat nam het stuur van haar over, keerde en zette de achtervolging in. Bij Moriaanshoofd, halver wege Renesse en Zierikzee, nam zij het nummer van de auto op. Zij bleef de man volgen en reed in Zierikzee regelrecht naar het politiebureau. 'Vier borrels' De auto van de man was aan de hand van het kenteken snel ge vonden. Die stond voor zijn wo ning en even later trof de politie hem op zijn werk aan. Hij ging zonder morren mee voor de ademanalyse. Op de zitting van de politierechter zei hij erg ge schrokken te zijn van het alco holgehalte dat bij hem werd ge meten. Hij zou de avond tevoren op zijn vakantieadres vier bor rels hebben gedronken voor het slapen gaan. Officier van justitie mr J. J. A. Groen achtte de man niet alleen schuldig aan rijden met te veel drank op maar ook aan het door rijden na de aanrijding. Hij eiste 1500 gulden boete en een half jaar ontzegging voorwaardelijk. Politierechter mr B. Doore- waard Boekhout vond niet vast staan dat de Zierikzeeënaar op zettelijk op de vlucht was gesla gen om zich aan zijn verantwoor delijkheid te onttrekken. „Ik geef u het voordeel van de twij fel", aldus de rechter bij het uit spreken van het vonnis, „maai- u had zich er bewust van moeten zijn dat u heel veel had gedron ken." Twaalf bier Twee weken later vond er in Re nesse een bijna identieke aanrij ding plaats, maar ditmaal op de Laone om elf uur 's avonds. Een 33-jarige man uit Nieuw-Lekker- land reed ook de buitenspiegel van een tegenligger af en ging ei- vervolgens vandoor omdat hij goed besefte dat hij na het con sumeren van tien of twaalf gla zen bier te veel op had. Een ge tuige noteerde zijn nummer waardoor hij een uur later toch nog tegen de lamp liep. Hij scoorde bij de ademanalyse 665 microgram (gelijk aan 1,50 promille). De officier eiste 2500 gulden boete, zes maanden voor waardelijke ontzegging en het volgen van de alcohol-verkeers- cursus. De politierechter vond dat aan de lage kant omdat de man in 1987 al voor drank in het verkeer was veroordeeld. „Die tik moet levenslang na dreunen", vond hij. „u moet het gewoon niet in uw hersens halen om zo in uw auto te gaan zitten." Omdat de man zijn werk niet zonder auto kan doen kwam hij er ditmaal nog af met een voor waardelijke ontzegging, con form de eis van de officier. foto PieterHonhoff Het terrein aan de Helleweg bij Renesse waar de gemeente bedrijven ui t het dorp een nieuwe plek wil geven. van onze verslaggeefster RENESSE - Het bedrijventerrein bij Renesse komt vrijwel ze ker op de hoek Helleweg-Stoofweg, nu ook de provincie, de Zeeuwse Milieufederatie en NBLF hebben aangegeven dit de beste locatie te vinden. Zo is er een goede aansluiting op door gaande wegen en ligt het terrein niet te dicht tegen de kern. In de toekomst moet het bedrijventerrein uitgroeien naar een op pervlakte van ongeveer vijf hectare. In het centrum van Renesse zijn nu diverse bedrijven gevestigd die gebaat zouden zijn met een plaats vlak buiten het dorp. Zo zijn ze bijvoorbeeld in de zomer slecht bereikbaar en zijn er voorts nauwelijks uitbreidingsmogelijkheden. Ook zal een aan tal bedrijven uit het centrum moeten verdwijnen vanwege aan gescherpte milieu-eisen. Het terrein is overigens uitsluitend be doeld voor ondernemingen die uit de kern verhuizen. Nieuwves- tiging is er niet de bedoeling. Na overleg met ondernemers is wethouder ir C. W Veerhoek ge bleken dat zeker drie van hen graag bereid zijn tot verhuizing. „En als er één over de dam is,, volgen er meer", hoopt hij. „Want een dergelijke gang van zaken komt vooral de leefbaarheid in het dorp ten goede." van een medewerkster MIDDELBURG - Dinsdag kon, na bijna twee jaar, eindelijk de rechtszaak tegen een 30-jarige Vlissinger worden afgehandeld. De sterke arm moest eraan te pas komen om de getuigen die hij wilde laten horen over een incident in de kerstnacht van 1992, naar de zitting van de poli tierechter te brengen. Een opge roepen getuige is nu eenmaal verplicht om te komen. Wie niet uit eigen beweging komt, wordt 's morgens vroeg van zijn bed gelicht en in het cellenblok van de rechtbank ingesloten tot het moment van optreden is aange broken. Veelal verschijnen deze mensen lichtelijk aangeslagen op de zit ting nadat ze, als waren ze mis dadigers, zijn opgepakt. Dat was zeker het geval met een jeugdige Vlissingse, die destijds op het politiebureau in haar woon plaats had verklaard dat de 30- jarige Vlissinger rond midder nacht op het dak van het au tootje van zijn ex-vriendin had staan dansen, waardoor dit als een sardineblikje was ingedrukt. Hij zou daarbij geroepen hebben 'zo, nu kan je hier ook aangifte van doen', wat zijn ex dan ook prompt deed. De ex en de getuige waren die nacht samen op stap en kwamen in een plaatselijk café de Vlissin ger tegen. Die kreeg daar ruzie met zijn ex. De getuige verklaar de op de zitting dat zij niets ge merkt had van de ruzie en ook niet van de vernieling van het op het Bellamypark geparkeerde autootje. Zij zou uitsluitend aan dacht voor haar vriend gehad hebben, die ook bij het incident aanwezig was geweest. Ze nam afstand van haar verklaring van destijdé. „Ik was 'toen dronken", zei ze op de zitting. Zij was opge roepen op verzoek van de ver dachte. Zelfde schuitje Haar vriend zat in hetzelfde schuitje. Hij riep verontwaar digd dat hij niets met de zaak te maken wilde hebben, maar poli tierechter mr B. Doorewaard Boekhout hield hem voor dat zijn vriend, de verdachte, hem had laten oproepen. Hij.beves tigde dat hij met de man een aantal kroegen afgeweest was, maar van het incident op het Bellamypark kon hij zich niets meer herinneren. Officier van justitie mr J. J. A. Groen hield vast aan de verkla ringen die kort na het gebeurde waren afgelegd tegenover de po litie. Hij eiste 750 gulden boete voor de vernieling en voor een mishandeling die de Vlissinger juni 1992 pleegde. Hij was toen op de vuist gegaan met een man die zich opwond over het feit dat twee vrienden van de Vlissinger tegen zijn hek plasten. Pesterijen De politierechter veroordeelde hem daarvoor tot een boete van 300 gulden en sprak hem vrij van de vernieling. Hij zag de zaak in het kader van pesterijen over en weer na een verbroken relatie. De getuigenverklaringen vond hij 'volstrekt onbetrouwbaar' en hij kon er geen bewijs voor het vernielen van de auto aan ontle nen. Hoewel hij even gedreigd had met het vervolgen van de ge tuigen voor meineed, dééd hij er verder het zwijgen toe zodat de twee rustig kerst kunnen vieren. Drie auto's lopen schade op bij botsing TERNEUZEN - Bij een kop- staartbotsing op de Middenweg (rijksweg N61) in Terneuzen raakten maandag rond half vijf drie auto's beschadigd. Een 25-jarige bestuurder uit Oostburg reed met zijn auto over de Middenweg, komend uit de richting van Terneuzen. Voor hem reed een 21-jarige man uit Biervliet en voor deze automobi list een 25-jarige bestuurder uit Breskens. De man uit Breskens moest vanwege de verkeerssi tuatie remmen. De bestuurder uit Biervliet hield gezien zijn snelheid vermoedelijk onvol doende afstand en reed achterop de Breskense bestuurder. Ook de Terneuzense automobilist hield te weinig afstand. Hij bot ste op zijn beurt tegen de auto uit Biervliet. Er vielen geen ge wonden. Auto gestolen GRAAUW - Een 45-jarige Clin- genaar deed maandag aangifte van diefstal van zijn auto. De auto had enige tijd ongebruikt achter een woning aan de Ro zenstraat in Graauw gestaan, maar daar bleek de wagen niet meer te staan. De Clingenaar kwam achter de diefstal toen de auto maandagochtend werd aangetroffen in de Bankert- straat in Axel. De auto bleek op verschillende plaatsen te zijn be schadigd. Dompteur Emile Smith. van een medewerkster ROTTERDAM - Clowns bij de vleet, 'katten' uit Enge land, een olifantenpremière, vernieuwende acrobaten. Dit alles biedt de 24ste editie van Kerstcircus Ahoy in Rotter dam vanaf vrijdag 23 decem ber tot en met dinsdag 3 ja nuari. Het is vooral een vro lijke voorstelling, waarin de lach belangrijk is. Verder zijn er nummers van gere nommeerde circusgeslach ten en klassieke circus-acts. Kerstcircus Ahoy brengt twee vooraanstaande clownsgroe- pen. Het Spaanse Trio Tony Alexis bestaat uit luidruch tige fratsenmakers, die het vermakelijke gooi- en smijt werk hoog in het vaandel heb ben staan. Dat de clownerie een hele evolutie heeft door gemaakt tonen Petit Gougou en Eddy Sosman. Zij gaan iets fijnzinniger te werk dan het Spaanse trio, Vrolijk is ook de 'kinderboerderij' van Maike en Jürgen Probst. De Oz Bro thers doen er nog een schepje lach bovenop. Deze komische cascadeurs vertonen verma kelijke acrobatische toeren. Mary Chipperfield uit de En gelse circusdynastie is de be roemdste circusamazone ter wereld. Zij rijdt al paard sinds haar derde levensjaar en brengt in Ahoy een nummer hogeschoolrijden. Dompteur Emile Smith presenteert een act met twaalf luipaarden, panters en jaguars. Een pre mière is het optreden van Adriana Folco en haar Afri kaanse olifanten. Basso Met tin toont een dressuur met vijftien paarden en pony's, Salto's De menselijke prestatie is een element in de circusvoorstel ling waaraan Ahoy altijd hoge eisen stelt. Uit Rusland ko men de Tien Victors, die de Russische schommel hebben gecombineerd met de spring plank. Zij draaien hun dub bele salto's tot vier man hoog. De Troupe Manzhos brengt een kleurrijke touwspringact. Het jeugdige paar Farrellos, afkomstig van de Circus- school in Berlijn, haalt de moeilijkste toeren uit op de fiets. Van bijzondere klasse zijn de vier jongleurs van de groep Safargalins uit Rus land. Zij maken gebruik van moderne technieken. De atr- ributen die zij op wonderbaar lijke .wijze steeds weer weten op te vangen, worden gelan ceerd vanaf het platform waarop zij hun kunsten verto nen. In de nok van de tent hangt de roterende apparatuur van de Roemenen Monica en Gheorghe. Gratie en span ning zijn de kenmerken van hun gevaarlijke, meer dan gymnastische toeren ver bo ven de grond. The Flying Rodleighs beloven spektakel. Zij bieden een staaltje vliegende luchtacrobatiek dat zich nog altijd verder ont wikkelt. Er hangen niet alleen trapezes hoog in de lucht, maar ook een schommel. Van daaruit overbrugt de vlieger heel hoge en heel lange af standen om altijd weer in de handen van de vanger terecht te komen. De spreeks talmees- ter is Maurice Veldkamp en het orkest wordt gevormd door de tien man sterke big band van Joe Schwarz. OPENINGSTIJDEN Het dagelijks bestuur van het waterschap Schou- wen-Duiveland maakt bekend dat gedurende de periode 27 december tot en met 30 december de kantoorpanden Havenpark 40 en Kerkhof 1 te Zierikzee alleen in de ochtenduren, van 8.00 uur tot 12.00 uur, voor het publiek geopend zijn. Zierikzee, 21 december 1994 Het dagelijks bestuur voornoemd, mw. A. P. de Haan, dijkgraaf J. E. Overzet, secretaris GEMEENTE ZIERIKZEE L - J -Hw - - - - in—1 monumentenstad- de oosterschelde Voorbereiding sbesluiten De burgemeester van Zierikzee maakt ingevolge artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening- bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 12 december 1994 heeft besloten: a. dat een herziening van het bestemmings plan 'Dam-Oude Haven' wordt voorbereid voor het perceel Mol 21-23, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie A nr. 2066; b. dat een herziening van het bestemmingsplan 'Poortambacht 1-5-6' wordt voorbereid voor een perceel aan de Grevelingenstraat, kada straal bekend gemeente Zierikzee, sectie M nr. 658 (gedeeltelijk); c. dat een herziening van het bestemmingsplan 'Poortambacht 8' wordt voorbereid voor het perceel Vondelingsplaat 8, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie M. nr. 867. Genoemde besluiten met bijbehorende kaarten liggen met ingang van 22 december 1994 ter ge meentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage en treden op deze datum in werking. Zierikzee, 21 december 1994. De burgemeester van Zierikzee, mr. J. J. P. M. Asselbergs. Woensdag 21 dec Bibliotheektheater -15.00 'Glo- bedorus en het ware Kerstver haal', poppenkastvoorstelling voor kinderen vanaf 4 jaar. De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. John Dankworth met Kerstprogramma. De Doelen, kleine zaal - 19.30 'Good News of Great Joy Reflec tion', gospelkerstconcert m.m.v. Adventmessengers en Colour Voices Innervines. Theater 't Kapelletje - 14.30 'Don Quichotte', door Intorno Ensemble, kindertheater. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Pinocchio', naar Carlo Collodi, door het RO-thea- ter. Familieopera voor en over ouders en kinderen. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'The Sunshine Boys', van Neill Simon over twee komieken die met ruzie uit elkaar zijn ge gaan en weer proberen samen te komen. Donderdag 22 dec De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest (zie woensdag 21 decem ber). De Doelen, kleine zaal - 20.15 Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Lev Markiz met werken van Kasparov, Mozart en Sjosta- kovitsj. Theater aan de Mullerpier - 20.00 'De Dresser'door Onaf hankelijk Toneel over een Sha- kespeare-gezelschap in oorlogs tijd. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Pinocchio' (zie woensdag 21 december). Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'The Sunshine Boys' (zie woensdag 21 december). Vrijdag 23 dec Sportpaleis Ahoy - 20.00 Kerst circus Ahoy, met o.a. clowns, katten, olifanten en acrobaten. Bibliotheektheater - 20.30 Dansvoorstelling i.s.m. S.K.V.R. De Doelen, grote zaal - 19.45 Kerst-Doelenconcert door een samengesteld orkest o.l.v. Mar co Bons met Nederlandse en En gelse Kerstliederen. Jeugdtheater Hofplein - 19.00 'Inde Soete Suikerbol', sprook jesachtige musical m.m.v. Frits Lambrechts, Karstien Hovingh en 54 leerlingen van de jeugd- theaterschool. Familievoorstel ling voor iedereen vanaf 4 jaar. Theater aan de Mullerpier - 20.00 'De Dresser' (zie donder dag 22 december). Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Pinocchio' (zie woensdag 21 december). Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Malte' naar Rainer Maria Rilke door Thea terwerkplaats De Kist. Theater Zuidplein, grote zaa 20.15 'The Sunshine Boys' woensdag 21 december). Zaterdag 24 dec Sportpaleis Ahoy - 14.00 Kei circus Ahoy. De Doelen, grote zaal - 19.1 21.00 Volkskerstzang met Grc I.J.E.-Koor Rotterdam o,l Arie de Korte, Muziekkorps van het Leger Des Heils en Zaï groep 'Peper'. Jeugdtheater Hofplein - 11 'Inde Soete Suikerbol' (zie dag 23 december). Theater aan de Mullerpier 20.00 'De Dresser' (zie don® dag 22 december). Rotterdamse Schouwburg, ft te zaal - 20.15 'Pinocchio' woensdag 21 december). Rotterdamse Schouwbw kleine zaal - 20.30 'Malte' vrijdag 23 december). Zondag 25 dec Sportpaleis Ahoy -12.30 en 16. Kerstcircus Ahoy. Luxor Theater - 14.00 'All need is lach', show van Tinei Schouten. Theater aan de Mullerpier 17.00 'De Dresser' (zie dondl dag 22 december). Theater Zuidplein, grote zaal 20.15 'The Sunshine Boys' woensdag 21 december). Maandag 26 dec Sportpaleis Ahoy - 12.30 16.15 Kerstcircus Ahoy. De Doelen, grote zaal - 10.) Kerstzang met Vox Jubila tj o.l.v. Pieter Stolk. De Doelen, grote zaal - h,' m Kerstmatinee door Sergio Ti® d; po (piano) met werken van pin. Jeugdtheater Hofplein - W 'n en 19.00 'Inde Soete Suikert» (zie vrijdag 23 december). Luxor Theater - 14.00 en 20) 'All you need is lach' (zie zónd? 25 december). Theater aan de Mullerpier 20.00 'De Dresser' (zie dondï dag 22 december). Rotterdamse Schouwburg, Stf te zaal - 20.15 'Pinocchio' (s woensdag 21 december). Theater Zuidplein, grote za 20.15 'The SunshiheBoys' woensdag 21 december). Dinsdag 27 dec Sportpaleis Ahoy - 12.30 Kers! circus Ahoy. De Doelen, grote zaal - 20.15 vester Concert 'Wien' BP Wien' m.m.v. Marco Bakker» het Strauss Orkest o.l.v. La$ Maklary en ballet van de Volt1 opera Boedapest. c Jeugdtheater Hofplein - 'v' en 19.00 'Inde Soete Suikert» (zie vrijdag 23 december). Rotterdamse Schouwburg,!^ te zaal - 20.15 'Pinocchio' woensdag 21 december),

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 28