Goes wil kermis op Grote Markt EuropaTuïn PZC streek woensdag21 december 1994 s i2 ZMO op N-Beveland houdt studiedag lering uit kwestie hinder houthandel Wemeldingse jeugd krijgt onderkomen Scouting in Kapelle krijgt nieuw gebouw Attracties komen in 95na 22 jaarterug op oude stek Keim.erSWa.oI trekt KAPELLE pvrn bloesem mlJM van Zeeland ^\r\ KAPELLE bloesem van Zeeland Gs tevreden over aanpak overlast schelpenopslag fe wenden. Kiuiningen, 21 december 1994. Burgemeester-en wethouders van Reimerswaal. Namens hen, het hoofd van de ofdeling Bouwen en Wonen, (ir. J. Gideonse) Burgemeester en wethouders van Kapelle maken bekend, dat door de heer W. L. Verboom, Bruëlis- straat 2 te Kapelle, een bouwvergunning is ge vraagd voor het bouwen van een woning met praktijkruimte op het perceel, kadastraal bekend gemeente Kapelle, sectie U nummers 45 en 584 (beiden gedeeltelijk), gelegen op de hoek Goesse- straatweg-Karmijnstraat. De betreffende bouwlokatie is gelegen binnen de zone langs de Goessestraatweg ingevolge artikel 74, eerste lid, van de Wet geluidhinderd. Uit een ingesteld akoestisch onderzoek is gebleken, dat de wettelijk voorgeschreven voorkeursgrens waarde van 50 dB(A) ingevolge wegverkeersla- waai met maximaal 5 dB(A) wordt overschreven. Aangezien noch bronmaatregelen noch over drachtsmaatregelen te treffen zijn, zal gedepu teerde staten van Zeeland worden verzocht op grond van artikel 83, eerste lid, van de Wet geluid hinder een hogere toelaatbare geluidsbelasting vast te stellen van maximaal 55 db(A). Met; het oog hierop zullen bouwkundige voorzieningen aan de te bouwen woning worden getroffen ten einde een binnenniveau te garanderen van 35 dB(A). Het ontwerp-verzoek, het akoestisch onderzoek alsmede de voorgestelde bouwkundige maatrege len liggen met ingang van donderdag 22 decem ber 1994 toten met woensdag 4 januari 1995 gedu rende twee weken voor een ieder ter inzage op de gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burge meester en wethouders schriftelijk opmerkingen indienen ten aanzien van het ontwerp-verzoek. Voorts zal op dinsdag 3 januari 1995 om 9.00 uur in het gemeentehuis te Kapelle een openbare zitting plaatsvinden, waarbij een ieder in de gelegenheid wordt gesteld opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp-verzoek. Kapelle, 21 december 1994. Burgemeester en wethouders van Kapelle, de burgemeester J. van Bommel de secretaris J. de Pooter. Burgemeester en wethouders van Kapelle maken bekend, dat zij op grond van de bevoegdheid, ge geven in de artikelen 11. zesde lid, van de voor schriften behorende bij het vigerende bestem mingsplan Buitengebied juncto 11 van de Wet op de ruimtelijke ordening, voornemens zijn dit be stemmingsplan te wijzigen ten behoeve van de voorgenomen verplaatsing van het agrarisch be drijf van de Maatschap C. T. Schipper en Zn., thans nog gevestigd aan de Ambachtsherenwege- ling 2 te Kapelle, naar het perceel kadastraal be kend gemeente Kapelle, sectie R nummer 221, plaatselijk bekend Lurpseweg 5 te Kapelle. In verband met de voorgenomen wijziging van het bestemmingsplan ligt het ontwerp-wijzi- gingsbesluit met ingang van donderdag 22 de cember 1994 tot en met woensdag 4 januari 1995 gedurende twee weken ter inzage op de gemeen te-secretarie, afdeling algemene zaken. Geduren de deze termijn kunnen belanghebbenden bij bur gemeester en wethouders schriftelijk bedenkin gen indienen tegen de voorgenomen wijziging. Kapelle, 21 december 1994 Burgemeester en wethouders van Kapelle, de burgemeester, J. van Bommel de secretaris, J. de Pooter van onze verslaggever MIDDELBURG/VLAKE - De firma Van Oeveren hoeft op dit moment geen nadere maatregelen te treffen tegen stank- en vliegenoverlast bij de mosselschelpenopslag te Vlake. Een defi nitief oordeel valt pas te verwachten in het eerste kwartaal van 1995. Dat heeft het dagelijks provinciebestuur dinsdag beslo ten. Enkele omwonenden hadden om ingrijpen gevraagd. Gs zijn van mening dat de in de loods aangebrachte luchtbehan delingsinstallatie op dit moment effect heeft. Het betreft een nieuwe voorziening die Van Oeveren heeft geplaatst om te kun nen voldoen aan de verleende milieubeheer-vergunning. Het col lege vindt het nog te vroeg om te kunnen beoordelen of de appa ratuur ook goed werkt op langere termijn. Het dagelijks provinciebestuur wil daarover het eerste kwartaal van 1995 een standpunt innemen. Dat geldt eveneens voor de apparatuur die is aangebracht om vliegenoverlast te bestrijden. In de schelpenopslag staan zogeheten insect-o-cutoren. Het be treft installaties die licht verspreiden en waar vliegen op af ko men. De insekten worden gedood zodra ze in aanraking komen met de apparatuur. Het dagelijks provinciebestuur wijst erop dat deze methode te boek staat als uiterst effectief. En het be perkt de toepassing van bestrijdingsmiddelen tot een minimum. BESTEMMINGSPLAN MEIBOOM I, GEDEELTE DRIE MINUTEN, KRABBENDIJKE. Kom nu naar EuropaTuïn voorde mooiste koopjes en buitenkansjes Want vanaf vandaag vindt u op een enorm aantal kerstartikelen feeste lijk gekleurde stippen. En al die stippen betekenen kleurrijk kerstvoordeel; blauw =15%, groen 20%, geel 35%, rood 50% en goud 60%. Dus zorg dat u er heel snel bij bent. Dan kunt u vlak voorde feestdagen nog een aardige slag slaan Aanbiedingen geldig van 21 december 1994 lot 4 januari 1995 Alwilkfrigeri In afbeeldingen, alsmede kennelijke druk- ol üeilouien voorbehouden HET TUINCENTRUM VOOR KERST LIEFHEBBERS BEVELAND, GOES, NIEUWE RIJKSWEG 2B, 01100-15395 COLIJNSPLAAT - Verpaupe ring van het platteland slaat toe als de streekbevolking dat lijd zaam accepteert. Dat is de ge dachte achter een studiedag van de ZMO Noord-Beveland onder het motto 'U bent aan zet', die donderdag 19 januari wordt gehouden in café-restaurant Zeelandia in Colijnsplaat. Op deze dag bezinnen Noordbeve- landers zich op de vraag hoe zij het heft in handen kunnen ne men voor de toekomst van de re gio. De bijeenkomst wordt verzorgd door het Instituut voor Land- bouwkadervorming (ILVK). Voorzitter M. A. Wisse-Maat van de ZMO Noord-Beveland zal de studiedag openen. De ZMO-bestuurders realiseren zich meer dan ooit dat agrari sche en plattelandsbelangen veel met elkaar te maken heb ben. Als het slecht gaat met de landbouw, dienen zich niet veel bedrijfsopvolgers aan. De jonge ren verlaten vaak de regio om el ders werk te vinden. Ook binnen de aanverwante agrarische be drijven loopt de bedrijvigheid terug. Zonder maatregelen zul len voorzieningen als scholen en winkels geen bestaansbasis meer hebben. Voorafgaand aan de studiedag zijn mensen met verschillende achtergronden geïnterviewd over allerlei plattelandvraag stukken. H. R. Leemhuis van de initiatiefgroep zal de interviews toelichten. De uitkomst hiervan wordt voorgelegd aan de inlei ders, ir R. van Broekhuizen en gedeputeerde L. Nederhoed-Zijl- stra. Van Broekhuizen is land bouwdeskundige en verbonden aan de Landbouw Universiteit in Wageningen. Hij behandelt het thema 'Participatie van streekbevolking bij plattelands ontwikkeling'. Nederhoed-Zijl- stra is portefeuillehoudster voor plattelandsaangelegenheden. Zij houdt een inleiding over het thema 'Bestuurlijke visie van de provincie Zeeland op platte landsontwikkeling'. Op deze dag worden de regio nale besturen van gemeenten, waterschappen, scholen, kerke raden, bedrijfsleven, gezond heidszorg, belangenorganisa ties, jongeren en plattelands vrouwen in werkgroepen opge deeld. Zij bespreken met elkaar de stellingen van de inleiders en kunnen vragen formuleren. Het slotgedeelte van de studie dag wordt gewijd aan de uit komst van de laatste interview vraag naar een concreet toe komstplan voor de landbouw. De werkgroepen moeten een reactie op dit vraagstuk for muleren. Aan het einde van de studiedag kan het publiek deel nemen aan een discussie over de toekomstverwachting voor de landbouw op Noord-Beveland. De studiebijeenkomst begint om 9.00 uur en eindigt om 16.00 uur met een slotborrel. De lunchpauze is tussen 12.30 en 13.30 uur. van onze verslaggever KRUININGEN - Op korte ter mijn wordt onderzocht welke mogelijkheden er zijn om de problemen op te lossen rond Houthandel Reimerswaal te Rilland. Die toezegging deed het dagelijks gemeentebestuur van Reimerswaal dinsdag avond aan de raad. Dat gebeur de naar aanleiding van een bij de gemeente ingediend verzoek om schadevergoeding door een buurman van het bedrijf. Hoe wel het strijdig was met de te keningen van het bestemmings plan mocht de onderneming zich destijds vestigen aan de Hoofdweg te Rilland. De hout handel heeft ook problemen met de hinderwetvergunning. De raad besloot de door J. Hoek man gevraagde schadevergoe ding voorlopig af te wijzen. Dit met de toezegging van het col lege het oordeel één tot twee maanden op te schuiven. „In de tussentijd zetten we op een rijtjé welke mogelijkheden er zijn", al dus burgemeester A. Verbree. Bedoeling is onder meer na te gaan wie moet opdraaien vo(i welke kosten. Ook dient bovt water te komen waar precies d onderhandelingen zijn stukgel: pen over de verplaatsing vanó houthandel. Definitief voorbij Hoekman ondervindt onti; meer geluidshinder. De bous vergunning van het bedrijf heel overigens formele rechtskract gekregen. De raadsfracties ren het dinsdagavond eens mt het college dat het de hoogs; tijd is een punt te zetten aehti de affaire die zich al zes jat voortsleept. Burgemeester Ve bree onderschreef bet stanj punt van diverse raadsfractii dat de zaak bestuurlijk ge zit geen schoonheidsprijs verdien Hij wees er echter nadrukkelij op dat niet alleen het collegi maar de gehele raad zich d; moet aantrekken. „Wij wiste allemaal precies waar we rne bezig waren. U hoort nïe nieuws." De tijd dat Reimei waal bestemmingsplannen so peltjes interpreteert is definite voorbij, aldus de burgemeester van onze verslaggeefster KAPELLE - Met enthousiast ge klap begroetten Wemeldingse jongeren op de publieke tribune dinsdag het besluit van de ge meenteraad van Kapelle om hen een onderkomen te geven. Een meerderheid van CDA, PvdA en VVD stemde voor het voorstel om de jeugd onder te brengen in verenigingsgebouw 't Nieuwe Anker. De SGP-frae- tie stemde tegen en Gemeente belangen was het slechts op on derdelen eens met het plan van burgemeester en wethouders. De Wemeldingse jeugd mag voor club- en buurthuiswerk een jaar lang gratis gebruik maken van een ruimte in 't Nieuwe Anker. Voor andere bezigheden dan dit 'stil gebruik' kunnen de jonge ren terecht in dorpshuis Vrede- best. Na een jaar moet bekeken worden of er voldoende animo is voor dergelijke activiteiten in het dorp en of de jongeren niet te veel overlast voor de buurt ver oorzaken. Zowel net raadslid F. J. J. Theu- nissen (Gemeentebelangen) als H. M. Koster (SGP) vroeg zich af waarom de gemeente de Wemel dingse jeugd club- en buurthuis werk wil bieden. Er was toch in eerste instantie alleen om een kinderdisco was gevraagd, zo stelden zij. Wethouder A. C. van Overbeeke (PvdA, jeugdwerk) had daar een duidelijk antwoord op: „We hebben voorziening» in Kapelle en Schore, dus nu! Wemeldinge aan de beurt." De andere fracties lieten wet» het jeugdwerk een warm hai toe te dragen en spraken d hoop en verwachting uit datht met de overlast voor buurtbewi ners wel mee zou vallen. School Ook de jeugd in Schore hield d raadsleden bezig. Velen haddtt kritiek op het feit dat het college geen besturenfusie voorste om de school in deze kern te iet den. Burgemeester en wethot ders gaven in de onderwijsnot tie die dinsdag ter sprake kwac als motivatie dat een fusie li veel geld zou kosten. CDA-raadslid L. A. Pluijmet stelde dat het college met di voorstel de bezorgdheid van I» trokkenen niet wegneemt, Hf j PvdA-raadslid J. W. Shippe sloot zich daarbij aan. „Het ma| - niet zo zijn dat de school op lei mijn dicht moet omdat de fus» te laat is ingezet", liet P. A. Gan seman (Gemeentebelangen) we ten. Ook J. H. Herselman (VVD zei dat het behoud van de schoe in Schore zijn fractie na aan' hart ligt. „Koster (SGP) spral zelfs van een zwak voorstel. Zijn fractie was echter de enigi die tegen stemde op dit punt. IK rest van de fracties was te vrede: met de toezegging dat de ge meente terugkomt op de moge lijkheden voor een fusie. van onze verslaggever GOES - De Goese kermis slaat volgend jaar op de Grote Markt. Na 22 jaar keren de attracties van het Molenplein terug naar het stadshart. Een primeur voor Goes is dat de kermis waar schijnlijk ook op zondag tussen 14 en 23 uur open is. Een meer derheid in het college van b en w heeft daar geen problemen mee. Burgemeester drs D. J. van der Zaag en wethouder C. R. M. M. Linssen (beiden CDA'ers) voelen er weinig voor. Drankrijder uit de bocht KRUININGEN - Een 51-jarige automobilist uit Sas van Gent is dinsdag omstreeks 18.00 uur met zijn auto uit de bocht gevlo gen op de afrit van rijksweg 58 bij Kruiningen. Het voertuig moest worden weggesleept. De man verkeerde volgens de poli tie flink onder invloed van alco hol. Bij de ademtest werd 985 ug/1 ge meten. Dit komt overeen met 2,3 promille. Dit was voor de politie reden om onmiddellijk zijn rijbe wijs in te nemen. GS akkoord met visvijver bij mini-camping KERKWERVE - Gedeputeerde Staten gaan akkoord met de aanleg van een visvijver aan de Weelweg bij Kerkwerve. Volgens gs mag de vijver alleen voor recreatieve doeleinden worden gebruikt. De rest van het perceel moet een agrarische be stemming houden, zoals het be stemmingsplan aangeeft. De grond grenst aan een mini-cam ping. YERSEKE Kers tzanga vond - Het mannenkoor Ethan uit Yerseke houdt vrijdag 23 december zijn jaarlijkse kerstzangavond in de kerk van de Gereformeerde Ge meente te Yerseke. Als gastge zelschap treedt op het gemengd koor Met Hart en Stem uit Ter- neuzen. De zangavond begint om 19.30 uur. Steun De verhuizing van de kermis kost de gemeente ruim 11.000 gulden. Zij mist ruim acht mille van onze verslaggever KAPELLE - Tot opluchting van het bestuur is deze week de af trap gegeven voor de bouw van het nieuwe clubgebouw van scoutinggroep 'Ridder van der Maelstede' in Kapelle. Er moes ten wat hindernissen worden genomen voordat het zover was, erkent penningmeester P. F. Dousma. „Maar uiteinde lijk hebben we goede zaken ge daan met de gemeente."- Een blik in het bouwplan leert dat de (houten) vloer en muren vrij dag gereed moeten zijn. Voor de inrichting zorgen de padvin ders zelf. Met de bouw van het onderko men is bijna drie ton gemoeid. De gemeente Kapelle draagt 140.000 gulden bij en brengt en kele voorzieningen aan. Het res terende bedrag komt voor reke ning van de scouts. Ondanks bij dragen van Jantje Beton en en kele bedrijven uit de gemeente (voorlopig 9.000 gulden) blijft er een 'gat' over, volgens Dousma. „We doen zoveel mogelijk zelf. De raad neemt donderdag 19 ja nuari een besluit over de ver plaatsing. De kermisbonden en meeste ho- reca-exploitanten aan de Grote Markt juichen de verhuizing van de kermis naar de binnenstad toe, de marktkooplieden niet. Zij moeten op dinsdag en zater dag uitwijken naar de Oostwal, in hun ogen een beter alternatief dan de Singelstraat/Koepoort. De ambulante ondernemers vre zen dat ze inkomsten mislopen als ze aan de Oostwal hun waar aan de man moeten brengen. Om dat bezwaar zoveel mogelijk uit te wissen, zal de gemeente op de Oostwal geen marktgelden heffen en voor de weekmarkt ex tra adverteren in media. aan parkeergelden en 2.200 gul den aan markgelden. De toege zegde advertenties vergen een bedrag van achthonderd gul den. In de raad kan het voorstel op brede steun rekenen. PvdA, D66, WD en GroenLinks zijn voor stander van een kermis op de markt en maken van de zon dagsrust geen punt. Zij bezetten 14 van de 23 raadszetels. Beperkt De schaal van de Goese markt beperkt de omvang van de ker mis, temeer omdat van uitbrei ding naar het Koepoortgebied voorlopig is afgezien. Die moge lijkheid wordt later bekeken aan de hand van de ervaringen in 1995. Voor woon- en vrachtwa gens is geen plaats in het stads hart: die moeten op het Molen plein worden geparkeerd. De ca fés dienen een stuk van hun ter ras aan rand van de markt in t.e leveren, maar mogen tafels en stoelen gedurende de kermisda gen op een deel van de straat neerzetten. De brandweer gaat hiermee akkoord, mits de an dere rijbanen niet worden ge blokkeerd. De meeste uitbaters en midden standers zien de kermis graag naar de markt komen. Dat bete kent extra publiek en dus extra omzet. Een enkeling betreurt het dat op de markt ruim een week niet kan worden gepar keerd. Ook wordt gevreesd voor schade aan panden en geluids overlast- Dat laatste wil de ge meente voorkomen door de mu ziek centraal te regelen, zoals ook afgelopen jaar op het Molen plein is gebeurd. Het geluidsni veau is zo binnen de perken te houden. Deze afspraak wordt vastgelegd in een overeenkomst met organisatiebureau Ordel- man en De Voer, dat de kermis ook volgend jaar op touw zet. De data zijn al bekend: van vrijdag 11 tot en met woensdag 16 au gustus. De kermis in Goes wordt volgend jaar weer gehouden op de Grote Markt, van vrijdag 11 tot en met woensdag 16 augustus. foto Willem Mieras bijvoorbeeld het aanleggen van de elektriciteit en het installeren van de centrale verwarming." De besluitvorming zorgde dit voorjaar voor enige commotie in de raad. Wethouder A. C. van Overbeeke dreigde tijdens een commissievergadering in fe bruari het verhuisvoorstel in trekken omdat hij werd bekriti seerd door scoutingbestuurslid E. Caspers. Deze beschuldigde Overbeeke van 'onverantwoord gedrag' omdat de locatie van het pand plotseling was verschoven naar een plekje achter het zwem bad. Vervuilde grond Aanvankelijk zou het clubhuis in het Kapelse bos worden ge bouwd. maar eigenaar Staats bosbeheer voelde hier niets voor. Een plaats aan de bosrand ging ook niet door omdat de pachter de grond niet kwijt wil de. Uiteindelijk moesten de pad vinders genoegen nemen met, een stuk grond honderd meter verder, achter het zwembad. Raadsleden van VVD, Gemeen tebelang en CDA kwamen in de raad terug op de kwestie. Zij we zen Overbeeke op het belang van goede verslagen van onder handelingen. 'Ridder van der Maelstede' moet verkassen om dat de huidige gebouwen in de Wilhelminapolder sterk verou derd zijn en op vervuilde grond staan. Het nieuwe scouting-onderkomen in aanbouw in Kapelle. foto PieterHonhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 26