Sanering was onvermijdelijk Speaker en geldprijzen bij zaalvoetbaltoernooi Gemeente Domburg weert beachvolleybal Stef Nelisse troeft Sandy den Exter Basketballweek ook voor Oranje een fees Willem Maeyer, voorzitter PSV tegen wil en dank Topvoetbal als bindmiddel in de samenleving Waar vindt u de fax die u overal weet te vinden? EINDHOVEN (ANP) - Een geheim tele foonnummer vindt hij (nog) te ver gaan. Maar uit narigheid heeft hij al wel een antwoordapparaat aange schaft. Van Philips uiteraard. „Ik neem aan dat u voor mij een belangrijke boodschap heeft. Als dat zo is, neem ik zo snel mogelijk contact met u op." Piep. Op de meeste berichten reageert hij niet. Willem Maeyer is voorzitter tegen wil en dank. „Ik heb A gezegd en moet nu ook B zeggen. Ik ben geen vluchter. Maar als PSV weer goed draait, ben ik bereid mijn functie over te dragen." Hij verlangt terug naar de anonimiteit en naar zijn vaste stekkie op de tribune. Tijdens de rust een biertje op de prome nade en na afloop vlug naai- huis. En nooit naai- uitwedstrijden. „Als supporter kon ik juichen en kanke ren wat ik wilde. Heerlijk, dat hoort bij voetbal. Als voorzitter echter moet ik me tijdens de wedstrijd inhouden, kan ik niet spontaan reageren. Dat betreur ik. Die verre reizen naai- Groningen of Friesland vind ik ook al geen pretje." Besturen, leiding geven, het zit Willem Maeijer in het bloed. Zijn imponerende loopbaan bij Philips bracht hem in alle uithoeken van de wereld en bezorgde hem een andere, voor buitenlanders meer begrijpelijke voor- en achter naam: Bil] Maeyer. Na zijn pensione ring was hij 3,5 jaar voorzitter van de Raad van Bestuur van Ballast-Nedam. Daarna ging de Eindhovenaar aan de slag als interim-manager, bij hetzelfde bedrijf als de voorzitter van het sectie- bestuur betaald voetbal Jos Staatsen (BCG). In mei vorig jaar trad Maeyer toe tot hetzelfde bestuur, belast met commerciële zaken („helemaal mijn stiel"). De crisis bij PSV en het aftreden van Jacques Ruts in oktober 1993 dwongen hem min of meer terug naar de club waar hij ooit als middelmatige linksbuiten in de jeugd speelde. hebber dan kenner noemt, zit persoon lijk niet op publiciteit te wachten. „Als ik niet oppas kan ik dadelijk in Eindho ven niet eens meer rustig een biertje of een stropdas kopen zonder aangespro ken te worden. Ik wil helemaal geen be kend figuur zijn. Moet de voorzitter van PSV communiceren met het grote pu bliek? Ik moet niets! Ik bepaal zelf hoe ik me wil manifesteren. Soms is het no dig naar buiten te treden, maai- dan uit sluitend in het belang van PSV." Scheidsrechter Maeyer, in zijn spaarzame vrije tijd een matig golfspeler, ziet zichzelf het liefst als een goede scheidsrechter. „Hoe min der ik een arbiter tijdens de wedstrijd zie of hoor, hoe beter hij meestal is. Zo moet een voorzitter ook te werk gaan. Gewoon kordaat optreden, tolerant, met gevoel voor de situatie. Het publiek zit toch niet op het geblaat van een voorzitter te wachten? Er zijn toch al antwoordelijk voor het gedrag van onze supporters. Daarom moeten wij elkaar zeker niet verbaal aanvallen in de me dia. Dan roepen we bepaalde gevoelens bij de achterban op die de onderlinge rivaliteit ongezond voeden. Als be stuursleden van verschillende clubs el kaar afvallen in de publiciteit of flauwe grappen uithalen, zijn zij slechter bezig dan de personen die op de tribune met Bedenktijd „Het voorzitterschap van PSV valt me niet mee. Soms denk ik, was ik maar rustig bij de KNVB gebleven. Het kost me veel meer tijd dan ik had gedacht. Toen ik voor PSV werd gevraagd, heb ik lang bedenktijd gevraagd. Het feit dat ik heel mijn leven al supporter ben, heeft een rol gespeeld." Het bedrijfsleven en de voetballerij, vol gens Maeyer is het een wereld van ver schil. „Dat komt door de emotie en de publiciteit die in het voetbal een zeer grote rol spelen. Voetbal is nu eenmaal een emotionele kijksport. Iedereen voelt zich zwaar betrokken, heeft een mening en vindt zichzelf een expert. Ik word bij PSV door miljoenen mensen op mijn vingers gekeken. Dat vind ik al lesbehalve prettig." Maeyer, die zichzelf meer voetballief DEN HAAG (ANP) - Topvoetbal als bindmiddel in de Nederland se samenleving. Ajax, Feye- noord en PSV spelen altijd een hoofdrol. „De Grote Drie" staan elke dag in de belangstelling; dag-in, dag-uit, jaar najaar. Ajax, Feyenoord en PSV. Drie topclubs, vele malen kampioen, alle drie m bezit van de beker met de grote oren. Hoe gaan zij naar 2000? De voorzitters vertellen het in drie intervieios. De visie van Michael van Praag, Jorien van den Herik en Bill Maeyer volgt in drie verhalen, die de PZC deze week publiceert. Vandaag deel 1: PSV. zoveel mensen in de voetballerij die zich vreselijk belangrijk vinden. Als ze bij PSV over een aantal jaar zeggen, o ja, we hebben, ook nog Maeyer als voor zitter gehad, heb ik mijn job goed ge daan. Gewoon op de achtergrond, zon der poespas. Professionals als Frank Arnesen en Dick Advocaat horen in de schijnwerpers. Onbezoldigde voorzit ters niet, vind ik." De vitale zestiger maakt zich in een spe ciale KNVB-commissie sterk voor een goede gedragscode voor officials. Aan fatsoenlijke omgangsvormen hecht hij veel waarde. „Bestuurders moeten zich realiseren dat ze een voorbeeldfunctie hebben. Wij zijn in hoge mate mede-ver Bill Maeyer: „Het voorzitterschap van PSV valt me niet mee." II1I1I1IH1 Voetballers s-Heer Arendskerke laten frisse wind door sporthal waaien van onze verslaggever GOES - Het zaalvoetbaltoer nooi dat VV Arendskerke twee de kerstdag organiseert, moet de aantrekkelijkste worden uit de geschiedenis van het evene ment. De organisatie heeft niet alleen vijftien veldploegen en een zaalvoetbalteam gestrikt, maar ook Lein de Wolf. Deze via de radio bekend geworden Zeeuw zal de wedstrijden van commentaar voorzien en het publiek op zijn eigen wijze pro-- beren te vermaken. „Deze man zal als speaker funge ren", zegt Peter Kamstra. Zelf omschrijft hij ach als lid van de organisatiecommissie die het voortouw neemt. „De Wolf is ie mand die op de regionale om roep in vijf minuten het voetbal van het afgelopen weekend be licht. Wij vinden dat hij dat goed doet, reden om contact met hem te zoeken. Hij gaat tijdens het toernooi proberen zijn commen taar met allerlei anekdotes aan te kleden. We hopen dat het aan slaat bij het publiek en dat de toeschouwers op deze manier bij de wedstrijden betrokken blijft en niet massaal de kantine op zoekt." In voorgaande edities hadden de organisatoren vaak het idee dat er meer uit het toernooi te halen moest zijn. Voetballer Peter Kamstra werd gepolst om er wat meer van te maken. Samen met André Tange. Peter de Koster, Rinus Nagelkerke en Marco Goedegebure vormden ze de or ganisatie van dit jaar. „Vooral het feit dat we voetballers zijn, heeft ons geholpen meer spon sors aan te trekken voor het fes tijn. Als je zo'n sponsor aan spreekt, komt het toch heel an ders over dan dat zo'n bobo met om geld komt vra gen", is de mening 'van de aan valler. Een speaker is een van de nieuw tjes, maar het uitkeren van geld prijzen is een andere primeur voor het zaalvoetbaltoernooi, zo meldt Kamstra. „Met als achter liggende gedachte dat die prij zen na afloop te gelde worden ge maakt aan de bar." De ploegen die aan het evenement deelne men en in aanmerking komen voor de geldprijzen, zijn Goes, Nieuwdorp, Patrijzen, Yerseke, Vlissingen, Heinkenszand, Ka- pelle, SSV '65, Kloetinge, Co- lijnsplaatse Boys, RCS, Arends kerke, Lebo, Bevelanders, Lucto r'88 en het Zeeuws jeugdvoetbal team. Kamstra zegt het jammer te vin den dat Arnemuiden, Seroosker- ke en Robur hebben afgezegd, maar vindt verder dat het deel nemersveld er prima uitziet. De organisatie is verder erg tevre den over de zes scheidsrechters die hebben toegezegd een dagje te komen fluiten. „Zonder arbi ters is het toernooi natuurlijk ge doemd te mislukken." De 24e editie van dit toernooi komt in de plaats van het drie jaar lang gehouden Soccer-toer-" nooi. „Dat is geschrapt, omdat onduidelijkheid bestond over de regels en omdat er te hard werd gespeeld." Kamstra is niet bang dat de veldvoetballers het op tweede kerstdag te bont maken. „Het uitgangspunt is dat het ge zellig moet zijn. Arendkerke is een gezelligheidsploeg en we proberen die gezelligheid over te brengen op het toernooi." (Advertentie) Peter Kamstra: „Het zaalvoetbal toernooi van 's-Heer Arendskerke moet vooral gezellig zijn." lem Mieras van onze verslaggever DOMBURG - De gemeente Domburg wil af van de popu laire beachvolleybal toernooien in de badplaats. Dat staat te le zen in een evaluatierapport van de gemeente. Beachvolleybal, dat bij goed weer in de zomer vrijwel wekelijks wordt ge speeld, veroorzaakt te veel ge luidsoverlast en het afgebaken de volleybalveld neemt te veel ruimte op het strand in. De ge meente heeft voor 1995 nog geen vergunning afgegeven. Enkele strandvolleyballers en de organisatie van het toernooi hebben een actie op touw gezet en ongeveer zeshonderd handte keningen verzameld. Een van de actievoerders, Jan Sanstra, is bang dat de gemeente in slaap sukkelt. „Omdat een enkeling een klacht heeft ingediend, moet het strandvolleybal verdwijnen. Dat kan toch niet. Niets mag hier worden georganiseerd. Er hebben toch een hoop mensen plezier van?" Volgens de gemeentesecretaris W. de Korte is het bewuste eve nement uit zijn jas gegroeid. „Het toernooi is aanvankelijk opgezet als sportief evenement voor in Domburg verblijvende recreanten, Deelname vindt nu meestal plaats door vaste teams uit de regio en niet door verblijf- stoeristen. Duidelijk is dan ook dat aan een beachvolleybaltoer- nooi op deze manier geen mede werking kan worden verleend", leest De Korte voor uit het eva luatierapport. Secretaris Jaap Klein van de evenementencommissie 'Dom burg Aktief, reageerde ver baasd. „Wij zouden nog bericht krijgen over de evaluatie, maar nu moet ik het van de PZC ver nemen." Klein vindt de bezwa ren schromelijk overdreven. „In een gesprek met de gemeente kon burgemeester Hietkamp de klachten niet zwart-op-wit laten zien. De bezwaren zijn dus niet aangetoond. Trouwens, tijdens het tweede toernooi is al zonder muziek gespeeld. Ook zijn in de loop van het seizoen meer vel den uitgezet, zodat de strandvol leyballers niet steeds pal voor de strandpaviljoens zouden spelen. Wij hebben alles in het werk ge steld om tegemoet te komen aan de Wachten en toch moet het verdwijnen. Ik ben bang dat het een eenmansactie v^n de burge meester is." „Gelukkig is gebleken dat de or ganisatoren van deze evenemen ten een min of meer dezelfde me ning zijn toegedaan", zo luidt de laatste zin van het evaluatierap port. Deze toevoeging schiet de organisatie in het verkeerde keelgat. „Volstrekte onzin", zegt organisator Remko Marks. „Wij willen juist doorgaan met het strandvolleybal. De onderne mers die er geld in hebben gesto ken, zijn ook nog steeds enthou siast." Desnoods wijken de orga nisatoren uit naar en stuk strand net voorbij Domburg. De handtekeningen liggen nu nog op het kantoor van de VVV in Domburg. Als de gemeente daadwerkelijk besluit geen ver gunning af te geven voor de strandvolleybaltoernooien, dan worden de handtekeningen uit de la getrokken en aan de ge meente overhandigd, Telefax 323 Met antwoordapparaat, documentgeheugen en 'message transfer': een signaal dat aangeeft dat er een fax of bericht is binnengekomen. Dit kunt u op elk bezoekadres ontvan gen. Plus een code waarmee u de fax of het bericht ter plekke kunt ontvangen of afluisteren. Nil f 1.395,-. (Ook verkrijgbaar zonder documentgeheugen, 'message transfer' en antwoordapparaat; de Telefax 322. Prijs f' 1.099,-.) ipbüb business center DE ZAAK VOOR ONDERNEMERS Goes, Livïngstoneweg 11 Business Centers van PTT Telecom, altijd in de buurt. Geopend maandag - vrijdag OS.00 - 18.00 uur. Voor meer informatie, bel gratis 06-0403, Vermelde prijzen zijn excl, BTW. essuu rS 't - tool, Q linpfn elkaar op de vuist gaan. Ik praat daar om in het openbaar nooit over collega's en zeker niet via de media." Overvalwagens Maeyer wil terug naar de tijd toen ge zinnen met kleine kinderen nog zonder vrees naar topwedstrijden konden gaan. „Ik ben iemand van gevorderde leeftijd en heb de oorlog meegemaakt. Als jongen heb ik met eigen ogen raz zia's gezien. Als je bekijkt wat zich rond sommige wedstrijden allemaal af speelt. Dan is voor mij de lol eraf. Al die politie, die overvalwagens en die hek ken in het stadion. Het is beangstigend. Jammer genoeg is een grote politie-in- zet nog wel nodig, want de veiligheid van de toeschouwers gaat uiteraard bo ven alles." De voorzitter geeft toe dat hij bij PSV een tropenjaar achter de rug heeft. „Of ik tevreden ben over mijn eerste jaar als voorzitter? Nee, ik vind dat het altijd beter kan, tevreden is de rem op de vooruitgang. Het was een hectische pe riode, een fase die ik in het bedrijfsleven zelden heb meegemaakt. De terugval is er bij PSV de laatste vijf jaar ingeslo pen. Dat proces is niet binnen een paar maanden om te keren." Volgens Maeyer heeft PSV te lang met dezelfde spelers in hetzelfde concept ge werkt. „Een sanering was daarom on vermijdelijk. We zitten nu in een dip die voor Europese topclubs niet ongebrui kelijk is. Kijk maar naai- AC Milan. Ook Flyenoord en Ajax zijn aan de beurt ge weest. Het is een golfbeweging. Het ont slag van Aad de Mos was betreurens waardig maar onvermijdelijk. Ik had een goede relatie met hem. Kees Rij vers heeft daarna als noodhulp góed op de winkel gepast. Jammer dat hij op een vervelende manier vertrok, maar dat valt het bestuur niet te verwijten. Dat heeft hij over zichzelf afgeroepen." De juiste man Maeyer, als kind van een elektronica-gi- gant een warm pleitbezorger van live uitzendingen op FilmNet, denkt met Advocaat de juiste man voor heden en toekomst te hebben gevonden. „We zul len veel jonge spelers moeten inpassen en die opdracht is aan Dick wel toever trouwd. We kunnen immers niet elk jaar miljoenen in de spelersgroep ste ken. Tegen de topclubs uit Spanje en Italië leggen we het in financieel op zicht altijd af. Ook de kloof met Ajax dreigt te groot te worden. Als die club de komende jaren opnieuw in de Cham pions League speelt, is het gat vrijwel niet meer te overbruggen. Dat is een groot gevaar van de huidige opzet, die de invoering van een Europese compe titie in de hand werkt. Of ik ongelukkig ben met deze Champions League? Nee hoor, ik ben alleen maar ongelukkig dat PSV niet meedoet." van onze paardesportmedewerker SEROOSKERKE - Stef Nelisse was met Ranger in de klasse L de beste springruiter tijdens het concours van de Gouwe Reyers te Serooskerke. De rui ter uit Dreischor verwees in een zinderende barrage Sandy den Exter met In the Mood naar de tweede stek. Nelisse wist met de Ritus-zoon als enige in deze klasse de lei twee keer schoon te houden. Sandy den Exter trok in de be slissende ronde met In the Mood een balk naar de grond. Een foutje waar ook haar clubgenote Janice Eindhout met Eela tegen aan liep. In tijd toonde Sandy den Exter zich ruim een seconde sneller dan Linthout. Sandy den Exter mocht overi gens wel het hoofdstel van haar viervoeter Fanimo met het oran je lint laten opsieren. Met de bruine Animo-dochter toonde de Noordbevelandse zich de sterkste in de klasse M/Z, die in handicap werd verreden. Een oranje lint was er ook voor Piet Geerste met Flugel van de organiserende vereniging. Even als Jeanine Hengstdijk met Des ign hield Geertse in de klasse B het strafblad blank. De steil van de ruiter uit Grijpskerke was in de ogen van de jury een tikkeltje beter (45-43) dan die van de ama zone uit Kortgene. Uitslagen: paarden M/Z (n.b.): 1. San dy den Exter/Fanimo, N-Bev., 4/36.3. L (n.b.): 1. Stef Nelisse/Ranger, Schouwse R., 0/32.6; 2. Sandy den Ex- ter/In the Mood, 4/33.2; 3. Janice Lindhoüt/Eela, N-Bev.N-Bev., 4/ 34.2. B: 1 Piet Geerste/Flugel, Gouwe Reyers, 0/45; 2. Jeanine Hengstdijk/ Design, N-Bev., 0/43; 3. Anja Schoor/ Faledo's, Giana, Weelr., 4/45. Pony's M/Z: 1. Sander Abrahamse Annouska, Oranjezon, 0/47.2. L cat DE: 1. Joost van Bussel/Beele Noir, Paardebloem, 0; 2 Nadine Timmer man/Gabon, 4. Cat C: 1. Miranda van 't Westeinde/Mirza, Weelr., 0. B cat DE: 1. Arinoek Erwich/Miphan, Paar debloem, 0/50. Cat. C: 1. Florien Moens/Carola, Oranjezon, 0/45. Dressuur Het wordt zo langzamerhand eentonig, maar ook in manege de Braanjenhoek in Kapelle - waar de gelijknamige rui terver eniging met een dressuur^ strijd het jaar afsloot Eppo Roovers zich de beste, ruiter uit Kruiningen stuurd| de zwaarste klasse (Z2) Hi[,r' naar het fraaie totaal van' punten. De bruine ruin too: j veel souplesse en danste veel schwung door de piste, bij de uitgestrekte draf vore de combinatie een mooi plaa Het was niet alleen Eppo R vers die uitblonk in deze klar De op eigen bodem rijdendel i van Willegen reed met Zil naar een totaal van 184 punt n wat goed was voor de twet r stek. De Terneuzense Marlt de Vriend had de schimmel-in rie Elmira eveneens onder i trole, wat haar-180 punten ei derde plaats opleverde. Bijzonder spannend was strijd om de hoogste eer ir klasse Z. Elly Provoost i Gambit en Monique Veldn met Veerse Dam's Decibel ret beiden een proef met slechts kele schoonheidsfoutjes. OoiJ de galop en draf deden be® viervoeters weinig voor elk onder. Dat bleek ook uit het ju rapport, dat voor beide coe|s naties een totaal van 183 puni vermeldde. Houding, zit en sentatie van het geheel gaven doorslag. Daardoor werd Provoost uit Renesse tot winf res uitgeroepen. Uitslagen: klasse Z2: 1. EppoEmi vers/Hippy, Paardebloem, 190; 2. van Willegen/Ziltra, Z-Bev., 18! Marleen de Vriend/Elmira, Oraii 180. Z: 1. Ellie Provoost/Gambit, veren Trens, 183; 2. Monique V ge man/Veerse Dam's Decibel, Sé-F OC 183; 3. Tinus Louws/Emigii Gouwe Reyers, 174. M2: 1. 8 Theuns/Irving, Wouse Plantage,: 2. Nancy Aarssen/Be Honest, 0: i jer., 110: 3. Jaap Dane/Solo Nai Oranjer, W, 102. M: 1. Nina de Lef Geralita, Z-Bev., 120; 2. Mariële Anrooy/Habanera A, 117; 3. Marr theunisse/Zeoliet, Branjenhoek, L2: 1 Hans-Peter Minderhoud/B vorm's Jupiter, De Paardevrie 128; 2. Inge de Dreu/Hickory, Së-8 K 1213. Margreet Walraven/Holidai g 116. L: 1. Hans-Peter Minderhtj 5 Bollvorm's Jupiter. 129; 2. Margi Walraven/Holiday S, 128; 3. Ja cc line Evertse/Hagh Society, w 120, B2: 1. Janine Boudens/Ceif Weelr., .134. B; 1. Janine Boudf Ceasa, 133. HAARLEM (GPD) - De dertien de Haarlem Basketballweek moet een toernooi van geest drift en hartstocht worden. Frank Voskuilen, voorzitter van het organisatiecomité, neemt daarvoor genoegen met een kwalitatief minder sterk deelnemersveld. Al brengen de nationale ploeg van Australië en de geplaatste teams van Sao Paulo (Brazilië) en Zrinjevac Zagreb, met de Kroatische in ternationals Arapovic en Rado- luvic, genoeg klasse mee. Het toernooi in het Haarlemse sportcentrum, dat draait op een begroting van zes ton, begint vrijdagavond met de ontmoe ting tussen Australië en Neder land. Oudejaarsdag is de finale. Vorig jaar liet Voskuilen al door schemeren dat de echte span ning en hartstocht nog maar weinig in zijn toernooi te vinden was. Juventut Badalona bij voorbeeld was weliswaar een Europese topper maar maakte die faam nauwelijks waar. Daar om verlegde de organisator zijn blik weer naar Amerika. Met na me Southern University, een ploeg die graag holt en schiet, moet het publiek op de banken krijgen. Toch had Voskuilen opnieuw voor kwaliteit kunnen kiezen. Panathinaikos, de Griekse landskampioen, wilde graag ko men maar voor niet meer dan drie wedstrijden. De minimum eis in Haarlem is vier duels. Daarnaast kreeg de organisator een team met ex-NBA-vetera- nen aangeboden. Voskuilen vond de prijs te hoog voor wat 'misschien een toernooiploeg kon zijn'. Bovendien bood hij de zelfde formatie aan voor het toernooi van Real Madrid waai de Amerikanen kwalitati ef te ge ring werden bevonden. Voor het eerst sinds lange tijd is de nationale selectie weer in Haarlem vertegenwoordigd. Voskuilen had uitlatingen opge vangen als zou het toernooi voor Oranje een mooie voorbereiding op de EK-kwalificatiecyclus in mei zijn. „Dat vind ik een min derwaardige opmerking. En als dat zo is, weet ik niet of we in Haarlem nog wel blij met die ploeg moeten zijn. De Basket ballweek moet een feest zijn en niet alleen een voorbereiding." Alsof de nationale ploegen van Canada en Australië (dit jaar vijfde op het WK in Toronto) het toernooi eerder wel anders opge vat hebben. Toon van Helfteren, de bonds coach, nam in Haarlem afstand van de uitlatingen. Hij verzeker de dat Haarlem voor hem en zijn selectie 'wel een feest is'. Van Helfteren verduidelijkte nog even waarom hij de talentvolle Helderse schutter Eric van der Sluis thuis laat. „Een discipli naire maatregel en een duidelij ke beslissing ook naar de rest van de groep. Je kunt niet twee weken vóór een trip naar Ame rika afbellen als het programma al maanden bekend is. Dan ga je als international niet goed met de zaken om." En over de bekritiseerde keuze vóór Den Helder-speler Brian Benjamin: „Dat is louter mett oog op de toekomst g Van Helfteren gaf wel toe dat daarover duidelijker had ten zijn tegen Benjamins cos Meindert van Veen. Het vera) van Den Helder om Benjair mee te mogen nemen naar toernooi in Frankrijk wordt do de bond niet gehonoreerd, zouden we precedenten ren", vindt Van Helfteren. Voskuilen blikte ook nog uit naar het vijftiende toen» in 1996. Het is de bedoelingc er dan vier collegeteams uit Amerikaanse NCAA naar Ha lem komen. Met bovendien nog eens zes Europese ploej „We zijn dan wel verplicht to finales te verspelen", nam dei ganisatorvast een voorset „De NCAA-reglementen schil ven voor dat hun ploegen int buitenland alleen tegen elks mogen spelen." Haarlem daar maar wat graag aan i doen." Drie records Jacco Luteyn van onze schaatsmedewerker DEN HAAG - De 19-jarige Jap Luteyn van ijsclub De Pi' heeft tijdens schaatswedstri den in Den Haag op drie den persoonlijke records g« den. Zijn resultaten wars 43.39 (500 m), 1.29.90 (1000 m)( 4.55.52 (3000 m). De resultaten op de 500 m en 15001 van andere leden van ijsclub F Poel: Corné Lepoeter 43.77 en 2.l6i Hans Traas 45.87 en 2.26.86, Jol® Tolhoek 46.66 en 2.27.01 en Jan testaart 49.22 en 2.21.78. Gewestelijke biljarttitel Van Gassel HULST - Patrick van Gassel ui Roosendaal is gewestelijk kan pioen vierde klas libre bij jeugd geworden. In Hulst \vi de Brabander een klasse apad hij won met overmacht. Ml veertien matchpunten behaï de Van Gassel de maximale sfi re. Eindstand: 1 Patrick van Gas (Roosendaal) 14-1,81-16; 2 Pain' van Pruyssen (Dongen) 11-1,97-1! Hans Hellemons (Steenbergen) 1.65-11; 4 Wilfried Buyzen (Steent* gen) 8-1.41-13; 5 Arno Lousberg0 venbergen) 6-1.44-16, Cadzand zoekt nieuwe trainer CADZAND - Voetbalveren# Cadzand gaat op zoek naai' nieuwe trainer. Het bestuur va de afdelings-tweedeklasser terdagvoetbal) besloot week het contract met Ron sen niet te verlengen. Janstf die nog geen nieuwe club lieejj is aan zijn vierde seizoen l zand bezig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 16