Bouw nieuwe wijk bekrachtigd Kopiëren, frituren en koffiezetten Parkeerverbod Westdorpe overbodig Studiecentrum is nog één keer onderwerp in raad Aardenburg streek 18 Plan Nieuwe Othene Polder voorziet in 600 woningen voor jaar 2000 Oostburgse fracties vallen wethouder aan op huisvestingsbeleid ZATERDAG 17 DECEMBER 1994 van onze verslaggever AARDENBURG - Tijdens de laatste vergadering' waarin be stuurlijke en politieke beslui ten moeten worden genomen, dinsdag 20 december, buigen de Aardenburgse raadsleden zich nog één keer over de problemen van het studiecentrum in de kikkerstad. Om het Studiecen trum Zeeland een goede kans te geven binnen een paar jaar weer goed op poten te staan, moet nogmaals een schuld wor den gesaneerd. De provincie Zeeland (waarvan drie ton wordt gevraagd) en de Zeeuws-Vlaamse gemeenten (samen 465.000 gulden) dienen nog een keer over de brug te ko men met een lening. Die moet wel binnen anderhalf jaar wor den afgelost. Als de gemeenten en de provincie niet akkoord gaan. zijn ze naar alle waar schijnlijkheid duurder uit. Het faillissement aanvragen kost de Zeeuws-Vlaamse gemeenten bij elkaar 3,8 miljoen gulden en dan blijft het verlies aan werkgele genheid (en de kosten van uitke ringen) nog buiten beschou wing. Verkoop van het studiecentrum aan een geïnteresseerde onder nemer kan op termijn aantrek kelijk zijn, maar kost de gemeen ten vooralsnog te veel. terwijl ook de financiële risico's hoger uitvallen. De gezamenlijke por tefeuillehouders kozen dan ook voor het verstrekken van een ex tra lening op dit moment. Alleen Oostburg is er nog niet van over tuigd dat de beste oplossing wordt gekozen; de gemeente raad van Sas van Gent ging don derdagavond al akkoord met het verstrekken van een kortlo pende lening van 66.500 gulden. Dorpshuis De raad moet zich ook uitspre ken over een krediet van een kleine anderhalve ton (waarvan negentig mille als lening) voor het opknappen van het dorps huis. Tot nu toe hebben b en w altijd aangehikt tegen de hoge kosten die met uitvoering van achterstallig onderhoud en het nemen van energiebesparende maatregelen zijn gemoeid. Als nu wordt begonnen, kan vol gendjaar echter worden geprofi teerd van een bijdrage van 30.000 gulden van het Juliana- fonds en een Deitanpremie van twee mille. De kosten voor de gemeente blij ven niettemin hoog, realiseert het college zich. Een kwalitatief dorpshuis is echter van belang voor de gemeenschap en dat geldt nog sterker nu het stad huis per 1 januari verandert in gemeentekantoor. B en w heb ben - door alle fusiebeslomme ringen - geen kans meer gezien van onze verslaggever TERNEUZEN - Een weg terug is er niet meer. De bouw van een nieuwe woonwijk in de Otheen- se Polder in Terneuzen is onher roepelijk geworden. Project ontwikkelaar Mabon bv uit Rijswijk en de gemeente Ter- neuzen ondertekenden daartoe vrijdagmiddag in het restau rant aan de Otheense Kreek de nodige overeenkomsten. Wethouder J. van Rooijen ver wacht dat begin januari kan worden begonnen met het bouw rijp maken van het eerste ge deelte uit het bouwplan. Na de feestdagen start ook de verkoop van de 120 kavels uit de eerste fase. In mei beginnen volgens planning de daadwerkelijke bouwactiviteiten. Zestien ka vels zijn bedoeld voor particulie ren. Op de overige percelen zal Mabon zelf huizen gaan bouwen. De bedoeling is dat in het plan Nieuw Othene Polder voor het jaar 2000 zo'n zeshonderd wonin gen worden gerealiseerd. In restaurant De Kreek werd gis teren een ontwikkelingsover eenkomst ondertekend door bei de partijen. Dat contract ver plicht Mabon tot uitvoering van het totaalplan. Om het begin van de eerste fase in te luiden, ondertekenden vertegenwoordi gers van Mabon en de gemeente een zogeheten realisatieover- Serie inbraken en autodiefstallen van onze verslaggever TERNEUZEN - In de nacht van donderdag op vrijdag zijn in brekers actief geweest op ver schillende plaatsen in Zeeuwsch-VIaanderen. In Ter- neuzen drongen inbrekers een woning aan de Spaarnestraat binnen. Bij zijn thuiskomst werd een 32-jarige bewoner ge confronteerd met de diefstal van zijn audio- en video-appa- ratuur. De schade bedraagt et telijke duizenden guldens. Bij de politie kwamen verder drie meldingen binnen van in braken in caravans. De caravans staan op een camping in Nieuw- vliet. Vermist worden onder meer een schotelantenne en wat huishoudelijke zaken. Twee ca- van onze verslaggever OOSTBURG - De Oostburgse coalitiegenoten CDA en VVD zijn met de oppositiepartijen PvdA en D66 van mening dat wethouder C. Bolijn-Hertzber- ger (D&T) niet genoeg haar best heeft gedaan een oplossing te vinden voor het huisvestings probleem van de verenigingen in Breskens. De vier fracties verweten de wethouder donder dag in de raadsvergadering dat ze zich te veel vastbijt in een mogelijke verbouwing van de gymzaal in de Van Dalestraat en te weinig oog heeft voor even tuele andere gewenste locaties. Bolijn werd in alle opzichten in de verdediging gedwongen om het voorbereidingskrediet van 25.000 gulden voor uitbreiding van het gymlokaal tot multi functioneel centrum los te krij gen. Met uitzondering van haar eigen fractie drong de raad er met de grootst mogelijke klem op aan dat het geld ook moet worden gebruikt om te kijken of er elders in Breskens geen nieuw onderkomen valt te realiseren. 'Een inventarisatie in breed as pect', zo heette het, inclusief het eventuele behoud van De Uit komst. Verzuimd De vier partijen stoorden zich ui termate aan het feit dat Bolijn bij de behandeling van het raadsvoorstel had verzuimd het verslag te voegen waarin het re cente overleg met de verenigin- Vluchtpoging in gestolen auto eindigt in sloot SAS VAN GENT - Rijkswach ters uit het Belgische Zelzate hielden donderdagavond laat in Sas van Gent, bijgestaan door Nederlandse collega-agen ten, een 26-jarige man uit het Duitse Dortmund aan. De Duitser werd donderdag avond door de rijkswachters in Zelzate gesignaleerd in een auto die op 10 december bleek te zijn gestolen in Sluiskil. Toen de dienders de man wilden aanhou den gaf hij plankgas en stoof hij de grens over. Op de Westdam in Sas van Gent verloor de Duitser, met in zijn kielzog de rijkswachters, de macht over het stuur en beland de met de auto in de sloot. De man werd aangehouden en inge sloten door de inmiddels aanwe zige Nederlandse politie. De au to werd volledig vernield. eenkomst. De gemeente ver plicht zich daarmee onder meer tot overdracht van de nodige bouwgrond. Met de aanleg van de hoofdinfra structuur (door de gemeente) en het bouw- en woonrijpmaken (door Mabon) is ruim zeven mil joen gulden gemoeid. De hoofd weg in de nieuwe wijk krijgt als naam de Laan van 'Othene. zo onthulde projectleider W. de Graaf tijdens cle plechtigheid. In het plan komen vijf verschillen de typen woningen, in prijs va riërend van zo'n 200.000 tot 350.000 gulden. Om de wijk extra allure mee te geven, wordt er ge bruik gemaakt van hoogtever schillen, veel groen en water. Burgemeester drs R. Barbé roemde het ontwerp. Hij liet er geen misverstand over bestaan dat realisatie van het plan geen langer uitstel duldde, Barbé ver wees naar de verschillende ont wikkelingsplannen die rond Ter- neuzen (onder meer in Axel, Hulst en Kloosterzande) worden verwezenlijkt.'De gemeente en Mabon zijn meer dan twee jaar met elkaar in onderhandeling geweest over woningbouw in de Othene Polder. Twintig jaar ge leden ontvouwde Terneuzen evenwel al de eerste gedachten- spinsels met betrekking tot de sprong over de kreek. „Dat temporiseren breekt ons nu eigenlijk toch wel een beetje op. Het is vijf voor twaalf voor Terneuzen. Nu is hèt moment dat de spade de grond in moet." Barbé betitelde de onderteke ning van het 'stevige contract' als een historisch ogenblik. De nieuwe hoogwaardige wijk zal volgens de burgemeester voor de hele stad bijdragen aan een beter woon- en leefklimaat met meer werkgelegenheid. ravans zijn geruime tijd ge bruikt als slaapplaats voor niet- geregistreerde kampeerders. Verder miste een inwoner van Sint-Jansteen vrijdagochtend de CD-speler in zijn auto. Deze bleek te zijn opengebroken. Iets verderop in dat dorp. in de Popu lierenstraat, gebeurde hetzelfde. Een 25-jarige Steense miste een autoradio. De schade voor een 19-jarige Axelaar liep nog hoger op. Het voertuig van de jonge man, een blauwe Opel Corsa met het kenteken SV-85-HY, die ge parkeerd stond aan de Marijke- straat, bleek te zijn verdwenen. Hetzelfde lot trof een 39-jarige Terneuzense. Haar rode Triumph Acclaim (kenteken HX-20-JK) werd ontvreemd in de Anjerstraat in haar woon plaats. gen is weergeven. In die gesprek ken konden de organisaties aan geven wat hun ruimtewensen zijn mocht de multi-gymzaal hun nieuwe onderkomen wor den. Het D66-raadslid A. Verha- ge had eerder om de verslagleg ging gevraagd, teneinde donder dag een afgewogen oordeel te kunnen vormen. De wethouder probeerde haar fout af te kopen met de belofte het verslag volgende week in de commissie te zullen bespreken. D66, PvdA en VVD namen daar mee geen genoegen. „We zouden ze vanavond krijgen. Als u toe zeggingen doet. wilt u die dan ook nakomen", beet de PvdA'er L. Wille haar toe. Bolijns gezicht verraadde een inwendig onweer, maar verder zweeg ze over de kwestie. Maar ook CDA-fractievoorzitter H. Lippens liet de wethouder geen kans de zaak te vergoeilij- ken. Tot twee keer toe riep de christen-democraat Bolijn tot de orde, omdat ze bleef verzui men in te gaan op de wens van de raad meerdere locaties in beeld te brengen voor huisvesting van de verenigingen. ..We hebben overal antwoord op gekregen, maar ga daar nu ook eens een keer op in!", aldus Lip pens. De wethouder, oprecht verbaasd door die aanval van de coalitiegenoot: „Ik heb van avond al een paar keer gezegd dat we dat doen (er ligt al een dik dossier) en dat blijven we ook doen." De PvdA vond deze belof te niet genoeg en vroeg schor sing aan van de vergadering. Tien minuten later kwam de partij van Wille echter niet ver der dan herhaling van de wens om een brede inventarisatie. Bo lijn herhaalde simpelweg haar antwoord van kort daarvoor. Dit betekent dat onderhandelingen over aankoop van De Uitkomst worden heropend en tegelijker tijd wordt gekeken naar de mo gelijkheid van uitbreiding van de gymzaal en eventuele andere alternatieve locaties in Bres kens. En die benadering mag van de raad best 25.000 gulden kosten. SLUISKIL Kerstzang' In de hervormde kerk in Sluiskil wordt maandag- een kerstsamenzang gehouden. Deze avond begint om 19.30 uur. Medewerking verlenen de mu ziekvereniging Sluiskil, het ou- derenkoor, het kinderkoor en - het Nederlands hervormd kerk koor. Laatste bode van Aardenburg maakt zich op voor vertrek van onze verslaggever AARDENBURG - Ze noemen hem allemaal en bijna altijd bode, maar eigenlijk is het Eduard. Ward Minnaert, 56 jaar, de laatste loopjongen van de zelfstandige gemeente Aardenburg. „Dat gemeneer Minnaert of me bij mijn voor naam noemen, vind ik maar niks. Bode is m'n beroep. Als ik door het dorp fiets en jan en alleman roept 'ha bode!' naar me, dan is dat toch hartstikke leuk." Het zijn de nadagen van Aar denburg. Het gemeentehuis wordt stukje bij beetje ont manteld. De raadszaal is leeg gehaald. De ruimte moet plaats gaan bieden aan de af deling financiën van de ge meente die per 1 januari ont staat. De burgerzaal, de plek waai- talloze huwelijksceremo niën werden voltrokken.is straks een personeelskantine. In de hoek komt een keuken blok, maar chef-kok Bode zal er niet meer zijn om de hapjes klaar te maken. Eind februari gaat hij in de wachtgeld-vut. Na de feestdagen mag hij al af bouwen. De 'grijsman' loopt door alle drukte rond de fusie met Sluis het vuur uit z'n sloffen. „Niet dat dit anders een luizebaan- tje is hoor, zo is het ook niet, daar verkijken de meesten zich op. Maai' er is nu zoveel aanloop en zoveel te regelen. Man, je vliegt van hot naar her!" Hij is in z'n element. Herenkapper Nagenoeg geen raad en com missievergadering ging de af gelopen tien jaar in Aarden burg voorbij, of de voormalige herenkapper ('dat heb ik ook nog 32 jaar met veel plezier ge daan') was in zijn keukentje verantwoordelijk voor een boel gepruttel. De muffe lucht in de vergaderruimte mengde, zich dan met die van warm fri tuurvet. Wanneer het maande lijks beraad gedaan was, ver spreidden de raadsleden zich over de aangrenzende burger zaal voor een borrel of iets fris. De bode kwam er kort nadien achteraan met een berg bitter ballen en krokante kroketten. „Gewoon, omdat ik het leuk vind dat soort dingen te doen. Koken is een hobby van me. Thuis heb ik een stapel van wel anderhalve meter aan kookboeken. Een sateetje was op het stadhuis traditie. Dus heb ik de wethouder gevraagd om een frituurpannetje. Zo'n investering verdient zich na één keer gebruiken al terug." Ook kopiëren is voor hem lief dewerk. Maar dan wel op het 'monster' in de kelder van het Aardenburgse stadhuis. De bode wordt bijna lyrisch wan neer hij erover vertelt. Het ma- chien heeft zelfs een naam: Berthas „Als je met zulk mooi spul mag werken, dan doe je dat met plezier. Dubbelzijdige afdrukken, prachtig!" Onrustig Ward is onrustig. Houdt niet van stilzitten. „Van een paar uur achter een bureau, krieg uk spikers in m'n konte." Om half negen gaat het koffiezet apparaat aan en gaat hij op z'n dienstfiets om de post. Bij te rugkomst is de koffie bruin en klaar voor serveren. „Voor koffie zorgen, is mijn primaire taak. Echt waar. Het lijkt soms wel of ze er hier op leven", zegt hij met een vette knipoog naar het stereotype beeld van de ambtenaar. „Ver der ben ik er voor allerlei hand- en spandiensten. Veel gvondklussen. Paraat zijn bij vergaderingen, klaarstaan voor iedereen, van hoog tot laag. Wantje ziet hier veel ver schillende soorten. Ik heb mi nisters en staatssecretarissen over de vloer gehad, gedepu teerden. Niet slecht toch voor een eenvoudig dorpskapper tje?" Zijn donkergrijze werkpak (of uniform, zoals het met ge meentewapen getooide kos tuum officieel heet) is afgedra gen. Er komen kale plekjes in. Het vertrek van de bode uit de straten van de Kikkerstad be tekent het einde van een ver trouwd beeld. „Verdorie ja", beseft Minnaert. „Ik ben de laatste bode van Aardenburg. Daar had ik nog niet eens bij stilgestaan." van onze verslaggeefster SAS VAN GENT - Het parkeer verbod op de Graaf Jansdijk in Westdorpe is wellicht helemaal niet nodig, nu de busmaat schappij ZWN overweegt de busroute te veranderen. De ge meente is bovendien nog aan het onderzoeken of er één of twee invalideparkeerplaatsen kunnen worden gecreëerd. Om die redenen nam het college donderdagavond tijdens de raadsvergadering het voorstel om automobilisten te verbieden ter hoogte van Concordia aan de B-kant van de vijf-kilometerlan ge straat te parkeren terug. De Welzijnsraad Sas van Gent reageerde in een schriftelijke reactie verontwaardigd op het feit dat in het collegevoorstel zo als dat er lag, wordt gesugge reerd dat de welzijnsraad om een parkeerverbod op de gehele Graaf Jansdijk heeft verzocht. „Een klein kind kan weten dat dit dwaasheid is", voerde vice- voorzitter R. Jansen-Remery van de Welzijnsraad aan. Vol gens haar is een parkeerverbod alleen nodig in het A-deel waar het landbouwverkeer bij herha ling wordt gehinderd door aan twee zijden geparkeerde auto's. Maar volgens Van Rest deed dit argument, zo zei ze na afloop van de vergadering, niet terzake om dat het voorstel waarschijnlijk pas in februari wordt behandeld- De Sasse gemeenteraad stemde in met het collegevoorstel om het bedrijfspand van de failliete garage Bos aan cle Kloosterlaan 39 in Sas van Gent voor één gul den aan te kopen en de grond schoon te maken. Na sloop en sa nering van de grond wordt op die plek een 'bosje' aangelegd. Alleen onder die voorwaarde wilde gedeputeerde staten een subsidie volgens de interimwet bodemsanering beschikbaar stellen. De bouw van woningen of winkels op deze locatie is voor IJZENDIJKE Kerstconcert - De stichting Hervormd Kerkgebouw IJzen- dijke houdt vanavond, zaterdag, een kerstconcertavond in de hervormde kerk in IJzendijke. Dit onder de titel Puel natus est, kerstromantiek door de eeuwen heen. Het concert begint om 20.00 uur. Medewerking verle nen het rk-gemengd koor en het vocaal ensemble De Trouba dours uit IJzendijke alsmede de pianiste Claire Clark uit Groede. De muzikale leiding is in handen van Marie Louise Ceulemans. Op het programma staan werken van onder anderen We ber, Verdi, Rossini, Brahms en Bach. Voor dit concert zijn kaar ten verkrijgbaar aan de ingang van de kerk. de provincie onaanvaardbaar, omdat de gemeente dan winst zou maken. De kosten voor het opruimen van de vervuilde grond bedragen ongeveer 100.000 gulden. Daarvan komt ongeveer de helft voor rekening van de gemeente. De gemeenteraad eveneens ak koord met een garantie van 156.500 gulden te verlenen voor, het oplossen van de liquiditeits problemen van het Conferentie- en Studiecentrum in Aarden burg. Zij had - op R. de Meyer en wethouder J. Platschorre na - bovendien geen problemen met de overdracht van de machti ging van Zekatel. Voor klachten van omwonenden van het voormalige Suikerunie- terrein over scheuren in hun wo ningen door sloopwerkzaamhe den op dit terrein, moeten de mensen volgens burgemeester J. van Rest niet bij de gemeente maar bij de sloper zijn. weekend diensten om een informatiebijeenkomst voor de raadsleden met het dorpshuisbestuur te beleggen. Een vertegenwoordiging van het bestuur is vandaag, zaterdag 17 december, vanaf 11.00 uur aan wezig om eventuele vragen te beantwoorden. Het voorstel wordt dinsdag 20 december door de gemeente raad besproken. De vergadering begint om 19.30 uur en wordt ge houden in het voor de laatste keer a^s gemeentehuis optreden de gebouw aan de Aardenburgse Markt. I 1 I I II I 1 I 15 17 EN 18 DECEMBER 1994 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: H. E. F. A. Nijsten Jr H. D. D. Zuiderbaan, Anna Bijnstraat 25, tel. 12324. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: H. E. F. A. Nijsten Jr en H. D. D. Zuider baan, Anna Bijnstraat 25, tel. 12324. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuid- zande, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: H. D. Bruggeman, Nieuwstraat 53, Oostburg, tel. 01170-52121. Cadzand, Retranchement en Sluis: M. H. M. de Meijer, Bad huisweg 42, Cadzand. tel. 01179- 1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. K. Slingerland, Biervliet, tel. 01152-1345. Breskens en Groede: R. Bona- rius, Walenstraat 1, Groede, tel. 01171-1825, spreekuur 11 en 17 uur. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: E. Klop, Bastion straat 36, tel. 01155-61777. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J.A. Gadellaa, Euro palaan 49, Sas van Gent, tel. 52525. Spreekuur zat. 10.00 uur op Bol werk Oranje 2. Hulst vrij. 18 - zon. 24 uur: J. Lips, Gr. Bagijnestraat 16, tel. 01140-13373. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. M. Nijsten, Gladiolenlaan 22, Hoek, tel. 01154-1255 (Spreekuur op praktijkadres Julianastraat 2 om 12.00 uur). Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. W. J. ter Burg. Cloosterstr. 29, tel. 01148- 1377, spreekuur zat. 11.00 uur. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: R. van Berkel, Nieuwstraat 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: J. Schautteet, Grote Maagden straat 24, Sluis, tel. 01178-61921. Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwscli-VIaanderen: P. A. van Mieghem, J. van Galen straat 1, Terneuzen, 01150-12685. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. F. J Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 12060. kerkdiensten Tl I I I I I I ITT' Zondag 18 december 1994 Nederlands Hervormde Kerk: Aardenburg 10.30 ds. Valk; Axel 10 ds. Reijnders; Breskens 9.30 ds. Leentjaar-v.d. Brug (HA); Groede 11 ds. v. d. Sar; Hoek 10 ds. v. d. Maas; Hontenisse 11 ds. De Meij Mecima; Hulst 9.30 ds. De Meij Mecima; Nieuwvliet 10 ds. Hoogendoorn; Oostburg 10 dhr. Ende; Philippine 10 ds. Taalman-de Ruiter; Retranche ment 11 ds. Houwaart; Schoon- dijke 9.30 ds. v. d. Sar; Sluis 9.30 ds. Houwaart; Sint-Kruis 9 ds. Valk (HA); Terneuzen: Opstan- dingskerk 9 ds. Heijting, Grote Kerk 10 ds. Boersma, Goede Herderkerk 10 ds. Bosch, 19 ds Heijting, ziekenhuis 'De Honte' 17.45 ds. Boersma, 'Ter Schorre' 10.30 dienst; Waterlandkerkje 11 dhr. Ketelaar; IJzendijke 9.30 ds. v. d. Schee; Zaamslag 10 ds. De Haan, 19 ds. Reinders; Zuid- zande .10 dhr. Ende Ned. Herv. Evang. De Levens bron: Terneuzen 17.00 uur ds. v. Bruggen Gereformeerde Kerk: Aarden burg 10.30 ds Valk: Axel 10 ds. v. Elderen, 17 ds. De Haan: Bres kens 9.30 ds. Leentfaar; Hoek 10 dhr. Den Ouden; Oostburg 10 ds. Lorier; Terneuzen Goede Her derkerk 10 ds. Bosch, Opstan- dingskerk 10.30, 15 ds. De Best; Schoondijke 9.30 ds. v. d. Sar; Zaamslag 10 ds. De Haan, 19 ds. Reinders Gereformeerde Gemeente: Axel 10 leesdienst, 15 stud. Kareis; Oostburg 10, 15.30 leesdienst; Terneuzen 10,15 ds. Huisman Oud-Gereformeerde Gemeente. Oostburg 9.30 en 14.30 lees dienst; Terneuzen 10 en 17 ds. v. Prooijen. Vrije Evangelische Gemeente: Nieuwvliet 10 ds. Servaas Zevende Dags Adventisten (za terdag). Terneuzen (Goede Her derkerk) 10 dienst. Gereformeerde Kerk Vrijge- maakt: Axel 9.30 ds. Souman, 15 ds. Kramer (HA); Hoek 9.30 stud. Roose, 15 ds. Souman; Terneu zen 10, 15 ds. Storm; Zaamslag .9.30 leesdienst, 15 stud. Roose Christelijk Gereformeerde Kerk: Zaamslag 10 en 15 ds. v. Ek Leger des Heils. Terneuzen 10 envoy Nuijnen, 19 lt. Vermeij Evangelische Gemeente. Ter neuzen (gebouw De Kandelaar) 10 dhr. v. Nes: Hulst ('t Kruis punt) 10 br. Goudswaard Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Terneuzen 9.30, 14 en 18 leesdienst: Oostburg 10 en 14.30 leesdienst; Hoek 9.30 en 14 leesdienst. Doopsgezinde Gemeente. Aar- denburg 10.30 dhr. Postma Axel, zat. 10-11 en 16-17: Aj theek Axel, Oranjestraat 6, i 01155-62888. Hulst,zat. 11-12 en 15.30-17.30i zon. 11-11.30 en 16.30-17.30 uq Apotheek Hulst, Dubbele Po; 7, tel. 01140-14255. Oostburg en Zuidzancle, zat, 12.30 en 13-16.30 en zon. 11,3 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Ap theek Oostburg, Burchstraat] tel 01170-52170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag:! T. Versol en J. C. Versol-ten Hg pen, Hengstdijk, tel. 01148-233 Spreekuur zat. 13-14 uur, Pj vierstraat 18, Hengstdijk. Hulst en Hengstdijk: R. T. V sol en J.C. Versol-ten Hoops Hengstdijk, tel. 01148-235 Spreekuur IJzendijke: Dierenarts van Vijver, tel.- 01176-1388 ba 01174-8424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 ii in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en j Burm, Van Diemenstraat 83, ti 01150-19628. Spreekuur zat. v; 12.30-14.00 uur. Terneuzen: Peter de Vos, V Steenbergenlaan 7, tel. Oils 96425. Spreekuur zat. van 12.0 13.00 uur. Breskens, Aardenburg en Slui: G. A. M. de Bruijckere, ti 01172-2769. Spreekuur 13.00-13.30 uur, Bro: werijstraat 8 te Oostburg. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver,g rius 1, Oostburg, tel. Ollïl 52103. Sas van Gent: E. O. M. Davii Westdam 54, tel. 01158-538K spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruy| Tempelier 34. tel. 01140-127!: Spreekuur 11.00 -12.00 uur: Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuwsch-VIaanderen voo spoedgevallen dag en nachtra reikbaar: West-Zeeuwsa Vlaanderen; Telefoonnumra 01170-56500, Kanaalzone: Teu foonnummer 01150-74500, Ooa Zeeuwsch-VIaanderen: Tel foonnummer 01140-83500. Verloskundigen: Kanaalzone en Ooi Zeeuwsch-VIaanderen: Mw. J. van Veen, Lorentzlaan 24, Te neuzen, tel. 01150-96007. Stichting Provinciale Kraan zorg Zeeland, kraamcentrui Zeeuwsch-VIaanderen, dag e] nacht bereikbaar via tel. 01151 74555. Pastorale zondagdienst: Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: G. Claesseiï St. Jansteen, tel. 01140-12187. West-Zeeuwsch-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: H. de Vries tel. 01177-1472. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur W. Vervaet, tel. 01155-61532. Rooms-Kalholieke kerk. Aart denburg zat. 10.30, Coensdil' 9.00; Axel 11, zat. 19; Biervlir zat. 19: Boschkapelle 9.00: Bre^ kens 10, zat. 19; Clinge zat. li Graauw 10.30; Groede zat. lij Hengstdijk 10.30; Heikant 9.0! Hoek 11; Hoofdplaat zat. 11 Hulst 10.30, zat. 19; Kloosterzan de 10.30, zat. 18.30; Koewacli 10.30; Lamswaarde 9.0) Nieuw-Namen 9.00; OostbW 10.30; Ossenisse 9.00; Philippint 9.30; Sas van Gent 9.30 en 11zat 19.15; Sint-Jansteen zat. 15j Schoondijke 9.15; Sluis lö| Sluiskil 11; Slijkplaat zat. II: Stoppeldijk zat. 19; Terholf 10.30: Terneuzen: Triniteitskert 9.30, zat. 19, Opstandingskerè 9.30, zat. 19; Westdorpe zat. 15; IJzendijke 10.30; Zandstraat10; Zuiddorpe 9.45, zat. 17. Pinkstergemeente: Terneuzen (geb. Bethel) 10 dienst, Nieuw straat 27" 10.30 dhr. Oudeman. Gemeentevergaderingen Jehii- va's Getuigen: Axel 10 en do. 15: Oostburg 10 en di. 19.30; Terneu- zen 10 en di. 19.30. Oud-directeur van ziekenhuis Hulst overleden van onze verslaggever HULST - De laatste directeur] van het Hulster Sint Liduinai ziekenhuis, drs B. J. J. Locke feer, is deze week op 65-jarige leeftijd overleden. Lockefeei was van 1973 tot aan de sluitinf in 1987 economisch-directeur van het Hulster hospitaal. Het grootste deel van zijn be wind vocht Lockefeer tegen de dreigende sluiting van Sint Li- duina. Uiteindelijk trok hij aan het korste eind en besliste 'd( politiek' om de deuren van hei ziekenhuis in Hulst defmtiei dicht te gooien. Tijdens zijn af scheid begin '87 - toen bekend was dat het ziekenhuis twee jaar later dicht ging - bleek Locke feer niet om te zien in wrok, hoe wel hij vair mening bleef dat de Reynaertstad een eigen zieken huis nodig had. De oud-direc teur was tot enkele jaren gele den ook actief in school- en in stellingsbesturen. Lockefeer was geboren en geto gen in Hulst. Na zijn studie in Tilburg koos hij voor een afwis selende carrière. Zo werkte hij - voor hij terugkwam naar zijn ge boortestad - onder meer bij de Internationale Werkgevers Or ganisatie in Den Haag, de Liga fabriek in Roosendaal en de Brandbrouwerij in het Limburg se Wijlre. De uitvaartdienst wordt dinsdag 20 december om 11.00 uur gehouden in de Willi' brordusbasiliek, waarna Locke feer wordt begraven op de be graafplaats aan de Van de Mael- stedeweg in Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 60