Beachpop naar Brouwersdam PZC Zwembad Zierikzee weer als nieuw Sinfonietta genoegen om naar te luisteren Zonnemaire trots op vernieuwd dorpshuis lEQllQ streek Festival in '95 op andere locatie en soberder van opzet ZATERDAG 17 DECEMBER 1994 1 8 van onze verslaggeefster SCHARENDIJKE - Het Beach- popfestival 1995 zal zeer waar schijnlijk worden gehouden op of bij de Brouwersdam. De voorkeur van de organisatie gaat uit naar een plaats op het strand aan de Noordzee-zijde van de dam. „Dat is een unieke plek. Bovendien zorgen we daar waarschijnlijk nauwelijks voor geluidsoverlast", meent coördi nator Marco Verseput. De Beachpop-organisatie is met de gemeenten Middensehouwen en Westerschouwen al een eind met onderhandelen over de nieuwe locatie. Een paar weken terug leek de toekomst van het jaarlijkse pop festival op springen te staan. Door de tegenvallende belang stelling voor de editie 1994 wer den zware verliezen geleden. Ge rekend was op minimaal 4300 betalende bezoekers, er kwamen er slechts 3100. Het Aidsfonds, de organisatie waar de opbreng sten naar toe zouden gaan, kreeg niets. Diverse bedrijven die diensten hadden verleend, moesten genoegen nemen met Politie pakt duo in gestolen auto na achtervolging van onze verslaggever RILLAND - Een 36-jarige man uit Bergen op Zoom en een 34- jarige inwoner van Halsteren zijn donderdag, na een achter volging die liep van Krabben- dijke naar Hansweert, door de politie aangehouden. De twëe reden in een, naar later bleek, te Bergen op Zoom gestolen Opel Kadett. De achtervolging ein digde bij de sluizen te Hans- weert, waar de 36-jarige be stuurder tegen twee stalen hek ken botste en zo, met een zwaar beschadigde auto, tot stilstand kwam. De politie kreeg donderdag om 18.15 een melding binnen dat in de Hoofdstraat te Rilland een paar 'vreemde personen' waren gesignaleerd en in de Kadett wa ren weggereden. Een zoektocht naar de wagen werd ingezet en in Krabbendijke werd de Kadett gevonden. De twee gingen er bij het zien van de politie direct met hoge snelheid vandoor. De Bra banders zijn in het politiebureau te Goes in verzekering gesteld. betaling van ongeveer twintig- procent van de door hen inge diende rekeningen. Nu de balans definitief is opge maakt, blijkt nog een tekort te bestaan van ruim twintigdui zend gulden. „Ik vind het vrese lijk", zegt Verseput. „In het be gin schaamde ik me gewoon om mensen onder ogen te komen." Oorzaken van de tegenvallende opkomst kan hij niet noemen. „Het is koffiedik kijken. Er kun nen zoveel dingen hebben mee gespeeld. Misschien was de stap vooruit te groot, of speelde het weer een grote rol. Ik weet het niet. Maar wrang is het wel." De stichting Beachpop begint in 1995 met een schone lei. Dan zal Kortgene wil woningbouw in havengebied mogelijk maken van onze verslaggever KORTGENE - Het dagelijks ge meentebestuur van Kortgene onderneemt stappen om het wo ningbouwproject voor het Kortgeense havengebied plano logisch mogelijk te maken. Om andersoortige ontwikkelingen te voorkomen wil het college een voorbereidingsbesluit ne men voor wijziging van het be stemmingsplan. Afgezien van de begrotingswijzigingen is dat het laatste voorstel waarover de gemeenteraad van Kortgene zich mag uitspreken. De onderhandelingen over het plan voor onder meer 215 wonin gen, een nieuwe jachthaven en een promenade lopen voorspoe dig. aldus het college. Bedoeling is binnen afzienbare tijd een ont werp voor een bestemmingsplan in procedure te brengen. Een an der voorstel is bijna 22 mille uit te trekken voor openbare bais- school De Zuidvliet te Kortgene en Het Stelleplankier te Colijns- plaat. Het geld is bestemd voor aanschaf van meubilair in beide scholen en het vernieuwen van ramen in De Zuidvliet. De raad Kortgene vergadert donderdag 22 december voor de laatste maal. Zoals bekend gaan Kortgene en Wissenkerke per 1 januari op in één nieuwe ge meente Noord-Beveland. De bij eenkomst in dorpshuis De Pompweie begint om 13.00 uur. Het nieuwe dorpshuis van Zonnemaire biedt ook onderdak aan het postkantoor en een dokter. foto Pïeter Honhoff van onze verslaggever ZONNEMAIRE - Van het 'hok je', zoals het verenigingsge bouw van Zonnemaire vroeger werd aangeduid, is weinig over gebleven. Het pand werd omge toverd tot een volwaardig dorpshuis waarin ook het post kantoor en de dokterskamer on derdak vonden. Wethouder van Brouwershaven, mevrouw M. P. Ketting-Koopman, open de vrijdag het gebouw door de vlag van de voormalige ge meente Zonnemaire te hijsen. „Symbolisch voor de centrale functie van het pand", lichtte ze toe. Ketting benadrukte dat het ge bouw voldoet aan de wensen van de bevolking. „Het hoort het middelpunt te worden van Zon nemaire." Harmonie Nut en Uit spanning, de muziekvereniging en de volksdansgroep zijn in middels regelmatige gebruikers van het dorpshuis. Het pand heeft een lange voorge schiedenis. Het werd in 1955 op geleverd als verenigingsgebouw van de gereformeerde kerk. De bouw werd bekostigd door on der meer een bijdrage uit het Rampenfonds. Twintig jaar la ter werd het onderkomen te koop aangeboden aan de ge meente omdat de exploitatie kosten te hoog waren, In 1979 verwierf het de status van dorps huis. Vanaf 1991 boog een stuur groep zich over de vraag of een uitbreiding mogelijk was. Eer- VR O UWENPOLDER Kerstzangavond - De kerstzangavond die vandaag, zaterdag in de gereformeerde kerk in Vrouwenpolder wordt gehouden, begint om 20.00 uur. In de aankondiging in de krant van vrijdag was de tijd wegge vallen. der dit jaar werd groen licht ge geven door de raad. In de grote zaal zijn in de vorm van bogen nog de contouren te zien van de oude versie. Naast de opening van het dorps huis werd ook de recente herin richting van het centrum van Zonnemaire gevierd. De totale werkzaamheden kostten negen ton, waarvan zeven ton voor het dorpshuis was uitgetrokken. Pleidooi voor fusie van acht basisscholen van onze verslaggever ZIERIKZEE - Het is wenselijk dat de besturen van acht afzon derlijke protestants-christelij ke basisscholen op Schouwen- Duiveland fuseren. Dit rappor teert een stuurgroep die bestaat uit vertegenwoordigers van de schoolbesturen. Bij het fusie proces zijn ruim zeventig perso neelsleden en bijna negenhon derd leerlingen betrokken. De acht scholen besloten vorig jaar een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden tot nau were samenwerking. Hiertoe werd de stuurgroep, onder lei ding van een onafhankelijke voorzitter, in het leven geroe pen. De afzonderlijke besturen en medezeggenschapsraden beslis sen in het voorjaar of ze het ad vies overnemen. Het betreft de volgende scholen: De Schouw in Brouwershaven, Op Dreef in Bruinisse, Onder de Wieken in Haamstede. Samuel in Kerk- werve, de Helchersee-school in Scharendijke, de Jan Wouter van den Doelschool en de Johan Louis de Jongschool in Zierikzee en de Zonnewijzer in Zonnemai- opnieuw geld worden ingeza meld voor het Aidsfonds. Het concept van het popfestival blij ft hetzelfde al zal de program mering minder ambitieus wor den dan vorig jaar. Verseput: „We doen een stapje terug. In plaats van tien zullen dit jaar misschien acht bands spelen." Wel zal opnieuw worden geko zen voor topacts. „Er komen een aantal grote namen, aangevuld met twee Zeeuwse bands." In Burghsluis, waar Beachpop de voorgaande twee jaren neer streek, kan het festival niet meer terecht. De geluidsoverlast zou op die plaats te groot zijn. Om dat de Brouwersdam is aange wezen als toeristisch speerpunt, verwacht Verseput daar minder problemen. „Ik hoop dat we daar een definitieve plaats kun nen verwerven." Gekleed in pyjama staan leden van de Zi mm iclub Onderdak klaar voor een eerste duik in het 'verse' water. foto Pi eter Honhoff van onze verslaggever ZIERIKZEE - Met de ingebruikname van het nieuwe machinepark is de direc tie van sporthal en zwembad Onderdak in Zierikzee voorlopig uit de zorgen. De oude apparatuur, inmiddels naar de schroothoop verbannen, voldeed volgens bedrijfsleider M. Reedijk maar nèt aan de milieu-eisen. En bij een eventuele uit breiding van het sportcomplex hoeft hij niet wakker te liggen over de capaciteit van de machine, verzekert Reedijk. De vernieuwde machinekamer draaide vrijdagavond voor de eerste keer. De hero pening van Onderdak werd bijna een week uitgesteld omdat de tegels van het zwembad plotseling loslieten. Reedijk heeft hier geen duidelijke verklaring voor, wèl een vermoeden. „Tijdens de installa tie was de verwarming uitgeschakeld dus het was veel kouder dan normaal. Ik denk dat door het temperatuurverschil de lijm losliet. De tegels zijn per slot van rekening al 22 jaar geleden geplaatst." Nadat de herstelwerkzaamheden waren voltooid, kon het bad worden gevuld. De leden van zwemvereniging Onderdak maakten vrij dag als eerste gebruik van het 'verse' wa ter. Vervanging van het machinepark was hard nodig, verzekert Reedijk. „Sinds de wet op de veiligheid en hygiëne van zwem baden is aangenomen, zijn we meer aan regels gebonden. Maar nu voldoen we zeer ruim aan de criteria." De kosten van de operatie, een miljoen gulden, moet Onder dak zelf op tafel leggen. De gemeente Zie rikzee heeft echter een lening verstrekt. De nieuwe installatie zuivert en verwarmt het zwembadwater en regelt de tempera tuur in de sporthal. ZIERIKZEE, CONCERTZAAL Kamerorkest Sinfonietta o.l.v, Louis Stotij7i met Nicotine Alt, bobo in werken van Corelli, Albioni, Mozart, H. andriessen en Grieg door Ellengard Jense Even drongen zich visoenen op van Italiaanse kerken, waar Corelli zo móói zou heb ben geklonken. De openingsma ten in de Concertzaal te Zierik zee met zijn kurkdroge akoes tiek riepen deze beelden op, maar gelukkig niet voor lang. Nog steeds weet Louis Stotijn, ondanks zijn inmiddels hoge leeftijd, een aantal voormalige leden van het Nederlands Stu dentenorkest, dusdanig te en thousiasmeren dat zij onder zijn leiding, projektgewijs, concer ten voorbereiden en uitvoeren. Het kamerorkest Sinfonietta verkeert daarmee in de bijzon dere positie dat het slechts enke le beroepsmusici in zijn midden heeft. Begin vorig jaar kwam dit gezelschap met zijn soliste al eens naar Zierikzee, en de her nieuwde kennismaking was be slist een prettige. Het concert werd geopend met twee barokwerken. Allereerst het Concerto grosso 'fatto per la notte di Natale'. Zoals gezegd miste dit werk de glans die een iets ruimere akoestiek zou toe voegen, maar dit lag bepaald niet aan dé inzet van de strijkers. In het hoboconcert in d van Albi- nono soleerde Nicolie Alt. Afge zien van een wat oubollig tempo van het eerste deel wist zij zeker te overtuigen. Haar. mooie toon, die ook in hoge registers geen moment scherp wordt, kon zij vooral mooi exposeren in het Adagio. Het Divertimento vo strijkers KV 138 werd sprank lend ogezet en was, ondanks «j onzuiverheden, een genoeg] om naai- te luisteren. Totaal andere expressiemog lijkheden boden de Variaties i fuga op een thema van Johai Kuhnau, in 1935 gecomponeei door Hendrik Andriessen. Brei melodische lijnen, langzame el koordopbouw en grote dynaiij sche verschillen leidden tot et geheel andere orkestklank. Sit tijn wist dit werk met vervel leiden en slaagde erin verse® dene malen heel mooie spannii) op te bouwen. De Suite 'Uit Holbergs tijd' \va door Grieg zelf wel spotted 'mijn pruikenstuk' genoera Het werd geschreven ter gel! genheid va nde tweehonderd kunst i 111 ii m geboortedag van de blijsw dichter Ludwig Holberg. AanJ zien deze 'Molière van het nooj den' dus een tijdgenoot Bach en Handel was, Grieg terug naar de dansvorm] uit die tijd. Zo klonken oncfe meer een Sarabande met fra] samenspel van de drie celli, e gevaarlijke en wat fors uitgevt len Gavotte en een sfeervol Air. De aanvoerders van de verscÜ lende strijkersgroepen verdi nen tenslotte een complimei voor de wijze waarop zij heel \vi soli voor hun rekening namen. weekend diensten I II I II I I I I ITT 17 EN 18 DECEMBER 1994 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A.W. Audier, Noordgouwe, tel. 01112-1480. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. 01116-1280. Spreekuur van 11.30-12.00 urn en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oos- terland, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Dorrestein, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. 01113-2120. Tandartsen: M. F. de Booij, Oudehaven 51, Zierikzee, tel. 01110-12693. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 - 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 urn en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. 01100-51177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): E. Won- dergem, Zonnemaire, tel. 01112- 1880. HUPS Zondag 18 december 1994 Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 10 ds. Stutvoet en 18.30 ds. Ridder; Bruinisse 10 ds. Van Weelden en 17 ds. Smit; Burgh 10 ds. v. d. Deijl; Drei- schor 9.30 ds. Buijs; Haamstede 10 ds. Baks en 19 ds. Smit; Kerk- werve 11 de heer Leunis; Noord- gouwe 11 ds. Buijs; Oosterland 10 ds. Kwakkelstein en 18 ds. Graafland; Ouwerkerk 10 ds. Otten; Renesse 9.30 de heer Lemson; Serooskerke 10 ds. Ver- weij en 19 ds. Van Weelden; Sir- jansland 10 en 18.30 ds. Boer; Zierikzee: Gasthuiskerk 16 dienst, 9.30 ds. Nauta; Zonnemairell ds. Eekhout. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 9.30 leesdienst en 17 ds. Mostert; Bruinisse 10 de heer Fluijten 17 ds. v. d. Nooy; Haam stede 10 en 19 ds. Lingen; Nieu- werkerk/Oosterland 10 ds. Knoop; Scharendijke 10 ds. Out en 19 ds. Lingen; Zierikzee 10 de heer Jobsen. Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10 (HA) en 15 ds. Van Stuijvenberg; Nieuwerkerk 9.30 en 15.30 leesdienst; Oosterland 10,14.30 en 18.30 leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Oosterland 9.30, 14 en 18 lees dienst. Chris te lijk-Gerefo rmeerde Kerk. Haamstede 10 en 17 ds. Korving; Kerkwerve 10 en 18 kand. Droger; Zierikzee 10 en 17.30 ds. Oosterbroek. Gereformeerde Gemeente in Ne-, derland. Bruinisse 10 en 17 lees dienst; Nieuwerkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 en 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 sa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk. Haam stede 11.30; Zierikzee 9.30 he renkoor, zat. 19 dameskoor. Pinkstergemeente. Zierikzee (Meelstraat) 10, woensd. 20 sa menkomst. Evang. Christen Gemeente. Zie rikzee 10 br. Pieper. Vrouw gewond bij aanrijding BROUWERSHAVEN - Bij een aanrijding op de Heuvelsweg bij Brouwershaven is donder dagochtend een 30-jarige in woonster uit Oostdijk gewond geraakt. De vrouw begaf zich richting Zierikzee. Achter haar reed een 38-jarige inwoonster van Brouwershaven. Toen de automobiliste uit Oost- dijk plotseling remde, werd ze aangereden door de auto achter haai*. Ze moest met nek- en schouderklachten worden over gebracht naai- het Zweedse Ro de Kruisziekenhuis in Zierikzee. Na behandeling mocht het slachtoffer weer naar huis. Haar auto werd weggesleept. Volkskerstzang - De tradi tionele volkskerstzangdienst wordt zaterdag 24 december ge houden in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Daar treden onder meer Harmonie Kunst en Eer en het interkerkelijk koor Adonai op. De dienst begint om 19.30 uur. EXCLUSIEVE PARTNERRINGEN SINDS 1834 Lange Kerkstraat 30, Goes Tel. 01100-15005 Malibu Lange Kerkstraat 30 4461 JH Goes lel. 01100-15005 la* 01100-51420 LAATSTï KANS op 'n KerstKednU! De afgelopen dagen was het gezellig druk bij de nieuwe Grandorama vestiging Zierikzee. Tientallen overgelukkige keukenzoekers deden de 'deal van hun leven'. Waar was zaterdag 17 december is uw allerlaatste kans op 30% KORTING ÈN GRATIS PLAATSING! Tenslotte wordt u getrakteerd op een hapje en een drankje en staat er voor de klein tjes een leuke grabbelton klaar. Tot straks dus! Grandorama Zierikzee. Haringvliet 7B, 4301JD Zierikzee. Naast Praxis Doe Het Zelf en van Geesbergen Tegel Sanitair. Volop parkeergelegenheid! Openingstijden: van 10.00-17.30 uur, donderdagavond koopavond, zat. 10.00-16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 56