Sloop oude scholen vrijwel zeker Zwembad Zierikzee weer als nieuw Volmaakt gaaf miniatuurtje van betrokkenheid Beachpop wil in '95 op het strand bij de Brouwersdam Monumentenwet biedt Goes mogelijkheid zichzelf vergunning te geven van onze verslaggever GOES - De Rijksdienst voor Monumentenzorg verricht het gebruikelijke onderzoek naar de monumentale waarde van twee scholen aan de Goese Westwal. Woordvoerder E. W. R. van Boetzelaar zegt dat Monumentenzorg de aanvraag van de Stichting Centrum West (SCW), een buurtstichting die de scholen beeldbepalend vindt, niet naast zich neer kan leggen. Het is echter de vraag of die procedure de nieuwbouw van de GGD op de plaats van de twee scholen ernstig zal vertra gen. Een ruime Goese raads- meerderheid heeft donderdag avond gebruik gemaakt van een ontsnappingsclausule in de Mo numentenwet. Die biedt de ge meente de mogelijkheid straks de gebouwen te slopen. Er is Goes veel aan gelegen de scholen uiterlijk in februari plat te gooien. Eind december moet aan de Westwal een nieuw GGD-kantoor staan. De dienst is nu gevestigd in het gezond heidscentrum Magnolia, maar de gemeente Goes draagt dat ge bouw 1 januari 1996 over aan de gefuseerde waterschappen bo ven de Westerschelde. Goes zet aan de Westwal een nieuw pand voor de GGD neer. Een bouwtijd van driekwart jaar acht de ge meente weliswaar krap, maar haaibaai-. Bezwaar De Stichting Centrum West (SCW) heeft nu Monumenten zorg gevraagd de scholen op de monumentenlijst te plaatsen en zo te behoeden voor sloop. „Daartoe zijn we gerechtigd. Het is de enige formele mogelijkheid om bezwaar te maken. Voor dat stuk Westwal is immers nog steeds geen bestemmingsplan en dus kunnen we geen planolo gische wegen bewandelen. Door het gebrek aan een bestem mingsplan wordt de burgerij in ZIERIKZEE Volkskerstzang - De tradi tionele volkskerstzangdienst wordt zaterdag 24 december ge houden in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Daar treden oncler meer Harmonie Kunst en Eer en het interkerkelijk koor Adonai op. De dienst begint om 19.30 uur. dit deel van de binnenstad feite lijk vogelvrij verklaard", zegt SCW-voorzitter M. van Berkum. De stichting weet zich in haar strijd voor behoud van de twee. uit de jaren twintig stammende scholen, gesteund door de mees te burgers in de buurt. „We heb ben toch dik 170 handtekenin gen tegen sloop." De aanvraag kan de Magnolia transactie in gevaar brengen en de bouwplannen vertragen. De SCW heeft de gemeente drie we ken geleden van de aanvraag op de hoogte gesteld. Daarop werd donderdag op de valreep een ex tra voorstel aan de raadsagenda toegevoegd. Dat hield in dat Goes de minister stante pede ad viseert de scholen niet op de mo numentenlijst te plaatsen. Ook werd de raad nog eens om in stemming met de sloop ge vraagd. Een raadsmeerderheid nam het voorstel aan. Ontsnappingsroute Weliswaar mag aan de gebou wen niets worden verspijkerd zo lang de Rijksdienst voor Monu mentenzorg bezig is met het on derzoek, de Monumentenwet biedt de gemeente echter een ontsnappingsroute. Op grond van deze wet kan het 'beslag' op de panden worden opgeheven. Daarvoor is een vergunning no dig. Vroeger gaf het rijk die af, sinds 1988 is de vergunningver lening in handen van gemeen ten. Goes kan (als eigenaar van de scholen) zichzelf een vergun ning verstrekken. Dat zal op kor te termijn ook gebeuren. Volgens Boetzelaer van Monu mentenzorg moet de gemeente wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Er is een advies van de monumentencommissie nodig, de vergunning moet worden ge toetst aan het gemeentelijk mo numentenbeleid en de Rijks dienst voor Monumentenzorg moet er ook een oordeel over vel len. Aan de eerste twee eisen is inmiddels voldaan. De monu mentencommissie gaat akkoord met sloop, omdat de panden naar haar mening onvoldoende historische en architectonische waarde hebben. Omdat het ad vies van Monumentenzorg niet bindend is, heeft Goes de han den zo goed als vrij. Er is wel be roep tegen de (sloop)vergunning mogelijk. Over eventuele be zwaarschriften buigt eerst, de ge meenteraad zich, de rechter is het volgende station. Zondag 18 december 1994 Nederlands Hervormde Kerk. ZUID-BEVELAND: Baarland 10 ds. Grootjans; Borssele 10.30 ds. Jellema; Driewegen 9. ds. Jellema; Ellevvoutsdijk 10 ds. Dondorp; Goes: Grote Kerk 10 ds. De Koeyer en 17 ds. Meeuse, De Spinne 10 mevr. Schultheiss, De Hoogte 9 ds. Wisse. Ter Valc- ke 10 ds. Riepma, O.scheldezie- kehhuis zat. 17.30 ds. Schreuder, PZZ 19 ds. Dunsbergen; 's-Gra- venpolder 10 de heer Van Teij- lingen en 19 ds. Meijer; 's-Heer Arendskerke 10.15 ds. Wisse; 's- Heer Hendrikskinderen 10 ds. Brezet; Heinkenszand 10 ds. Luijmes; Hoedekenskerke 10 ds. Siderius; Kloetinge 10 ds. Vos; Nisse 10.30 ds. Allewijn; Oude- lande 10.30 ds. Ten Klooster: Ovezande 10 ds. Kampstra; Wil- helminadorp 10 de heer Louws; Yerseke 14.30 en 18.30 ds. De Koeyer. NOORD-BEVELAND: Colijns- plaat 10 ds. Scherff; Geersdijk 10 de heer Vercouteren; Kam perland 9.30 ds. Van Vliet en 14.30 ds. Riepma; Kats 10.30 ds. Kroes; Kortgene 9 ds. Kroes. Evang. Christengemeenschap 'Noord-Beveland'. Geersdijk 10 de heer Gonesh. Herv. Ger. Kerkgemeenschap. Lewedorp 10 de heer Geuze; Wissenkerke 10 de heer Rouw; Wolphaartsdijk 10 ds. Lagen dijk. Gereformeerde Kerk. ZUID-BE VELAND; Baarland 10 ds. Grootjans; Borssele 14.30 ds. Quak; Driewegen 9 ds. Jellema: Goes Westerkerk 10 ds. Horjus en 17 ds. Koops. Oosterkerk 9.30 ds. Kamermans; 's-Gravenpol- der 10 ds. Blok en 19 ds. Meijer; Heinkenszand (Dorpskerk) 10 ds. Baart; Kapelle 10 ds, De Kooter; Krabbendijke 9.30 en 14.30 ds. Van Belzen; Kruinin- gen 10 ds. Van Veen en 14.30 ds. Ridder; Nieuwdorp 10 ds. West- hoff: Rilland-Bath 10 ds. Van Eek; Yerseke 9.30 de heer v. d. Laan en 14.30 de heer Kriiger. NOORD-BEVELAND; Colijns- plaat 10 ds. Bakker en 14.30 ds. Brakema; Geersdijk 10 de heer Vercouteren; Kamperland 9.30 mevr. Esveld en 14.30 de heer Riepma. Gereformeerde Bond. Goes (au la Voetius) 10 ds. De Koeijer en 17 ds. Meeuse; Waarde 14.30 en 18.30 ds. v, d. PI '^-Gereformeer de Gemeente. ZUID-BEVELAND: Borssele 9.30, 14 en 18 leesdienst; Goes 9.30. 14 en 18 leesdienst; 's-Gra- venpolder 9.30, 14 en 18 lees dienst; Hoedekenskerke10 en 17 ds. v. d. Poel (HA); Kapelle-Bie- zelinge 9.30m 14 en 18 lees dienst; Krabbendijke 9.30, 14 en 18 ds. De Pater: Kruiningen 9.30 en 18 ds. Hage en 14 leesdienst; Nieuwdorp 9.30 en 18 ds. Ha- rinck en 14 leesdienst; Nisse 9.30 en 14.30 leesdienst; Rilland- Bath 9.30 en 18.30 ds. Gunst en 14 leesdienst; Waarde 9.30,14 en 18 leesdienst; Wemeldinge 10 leesdienst- en 14.30 ds. Gunst; De poging van Goes om via een advies aan de minister de Rijks dienst voor Monumentenzorg te omzeilen, vindt Boetzelaer een beetje merkwaardig. „De rijks dienst is de minister. Goes geeft nu in feite ongevraagd advies. Wij kunnen echter niet anders dan de kwestie toch onderzoe ken, want de aanvraag is door belanghebbenden ingediend en de panden zijn ouder dan vijftig jaar." Bij een aanwijzing moet Momentenzorg zowel de ge meente, als de provincie en de Raad voor Cultuurbeheer om advies vragen. Daarnaast geldt de plicht betrokkenen zoals de buurtstichting te horen. Overi gens acht Boetzelaer een snel advies mogelijk. „Over enkele weken moet dat toch wel gereed zijn." Wolphaartsdijk 9.30, 14 en 18 leesdienst; Yerseke 9.30,14 en 18 leesdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Goes (De Hoeksteen) 8.45, 10.30 en 16.30 Van Zuijle- kom en 14.30 ds. De Snoo; Ber gen op Zoom Evang. Luth. Kerk 9 en 14.30 ds. De Rijke. Oud-Gereformeerde Gemeente. 's-Gravenpolder 9.30, 14 en 18 dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Biezelinge 10 en 17 ds. Dunsbergen; Goes 10 en 17 ds. Quant. Vrije Evangelische Gemeente. Goes 10 ds. Dijk; Rilland-Bath 10 br. Jager; Wemeldinge 10 ds. Kruithof; Yerseke 10 br. Van Manen. Leger des Heils. Goes 10 en 19.30 dienst. Pinkstergemeente. Goes 10 de heer Harthoorn. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Goes (Koningskerk) 9.15, 14.30 en 18.30 dienst; Krui ningen 9.30.14 en 18 dienst. Volle Evangelie Gemeente. We meldinge 10 br. Neerbos. Rooms-Katholieke Kerk Goes Parochiekerk zat. 19 pastor Van Barneveld, zon. 10.30 pastor Kempers; Ziekenhuis zon. 10 pastor Coppens: Lewedorp zat. 19 pastor Verbeek, zon. 10.30 pastor Van Barneveld; Ovezan de zon. 9.30 pastor Verbeek; Kwadendamme zon. 10.45 pas tor Brooymans; Heinkenszand zat. 19 pastor Kempers, zon. 9.15 pastor Van Barneveld; 's-Hee- renhoek zat. 19 pastor Kroon, zon. 10.30 pastor Kroon; Rilland zat. 19 pastor Buijssen; Yerseke zon. 9.30 pastor Buijssen; Hans- weert zon. 11 pastor Buijssen. Rafaël Gemeenschap. Goes 14 dienst. PREDIKBEURTEN Zondag 17 december 1994 Ned. Herv. Kerk. Oud-Vosse- meer 10 en 18.30 ds. Snijder; Poortvliet 10 en 18 ds. Egas; Scherpenisse 9.30 en 14.30 ds.v. d. Sleen; Sint-Annaland 10 ds. Meeuse en 18 ds. Bom; Stavenis- se 10 ds. Ruijgrol en 18 ds. Ca- zander; Sint-Maartensdijk 9.30 (HA) en 14.30 ds. Van Dijk; Sint- Philipsland 9.30 ds. Lammers en 17 ds. Van Eckeveld; Tholen 9.30 ds. Heij en 18.30 ds. De Jong, Rooms-Katholieke Kerk. Oud- Vosseineer 8.30, zat. 17.30. Geref. Kerk. Anna-Jacobapol- der 10 ds. Blokland en 15 ds, Moolenaar; Oud-Vossemeer 10 de heer Van Westen; Poortvliet 10 en 14.30 ds. v. d. Hout: Tholen 10 de heer Jansen en 17 ds. v. d. Hout. Geref. Gemeente. Poortvliet 10 Gekleed in pyjama staan leden van de Zierikzeese zwemclub Onderdak klaar voor een eerste duik in het 'verse' water. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever ZIERIKZEE - Met de ingebruikname van het nieuwe machinepark is de direc tie van sporthal en zwembad Onderdak in Zierikzee voorlopig uit de zorgen. De oude apparatuur, inmiddels naar de schroothoop verbannen, voldeed volgens bedrijfsleider M. Reedijk maar nèt aan de milieu-eisen. En bij een eventuele uit breiding van het sportcomplex hoeft hij niet wakker te liggen over de capaciteit van de machine, verzekert Reedijk. De vernieuwde machinekamer draaide vrijdagavond voor de eerste keer. De hero pening van Onderdak wérd bijna een week uitgesteld omdat de tegels van het zwembad plotseling loslieten. Reedijk heeft hier geen duidelijke verklaring voor, wèl een vermoeden. „Tijdens de installa tie was de verwarming uitgeschakeld dus het was veel kouder dan normaal. Ik denk dat door het temperatuurverschil de lijm losliet. De tegels zijn per slot van rekening al 22 jaar geleden geplaatst." Nadat de herstelwerkzaamheden waren voltooid, kon het bad worden gevuld. De leden van zwemvereniging Onderdak maakten vrij dag als eerste gebruik van het 'verse' wa ter. Vervanging van het machinepark was hard nodig, verzekert Reedijk. „Sinds de wet op de veiligheid en hygiëne van zwem baden is aangenomen, zijn we meer aan regels gebonden. Maar nu voldoen we zeer ruim aan de criteria." De kosten van de operatie, een miljoen gulden, moet Onder dak zelf op tafel leggen. De gemeente Zie rikzee heeft echter een lening verstrekt. De nieuwe installatie zuivert en verwarmt het zwembadwater en regelt de tempera tuur in de sporthal. leesdienst en 14.30 en 18.30 ds. Melis; Scherpenisse 9.30, 14 en 18.30 leesdienst; Sint-Annaland 9.30, 14 en 18 leesdienst; Sint- Philipsland 9.30 en 15 lees dienst; Tholen 10. 14.30 en 18.30 leesdienst. Oud Geref. Gemeente. Sint- Maartensdijk 9.30,14 en 18 lees dienst; Sint-Philipsland 9.30, 14.30 en 18 leesdienst; Stavenis- se 9.30,14 en 18 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Oud-Vosse- meer 10 en 14.30 ds. Vliedstra en 18.30 leesdienst; Tholen 10 de heer Korving en 18.30 ds. Vlied stra. Geref. Gemeente in Ned. Oud- Vossemeer 10, 14.30, 18.30 lees dienst; Sint-Annaland 9.45, 14.15, 18.15 leesdienst; Sint- Maartensdijk 9.30,14 en 18 lees dienst. Kortgene wil woningbouw in havengebied mogelijk maken van onze verslaggever KORTGENE - Het dagelijks ge meentebestuur van Kortgene onderneemt stappen om het wo ningbouwproject voor het Kortgeense havengebied plano logisch mogelijk te maken. Om andersoortige ontwikkelingen te voorkomen wil het collegè een voorbereidingsbesluit ne men voor wijziging van het be stemmingsplan. Afgezien van de begrotingswijzigingen is dat het laatste voorstel waarover de gemeenteraad van Kortgene zich mag uitspreken. De onderhandelingen over het plan voor onder meer 215 wonin gen, een nieuwe jachthaven en een promenade lopen voorspoe dig. aldus het college. Bedoeling is binnen afzienbare tijd een ont werp voor een bestemmingsplan in procedure te brengen. Een an der voorstel is bijna 22 mille uit te trekken voor openbare bais- school De Zuidvliet te Kortgene en Het Stelleplankier te Colijns- plaat. Het geld is bestemd voor aanschaf van meubilair in beide scholen en het vernieuwen van ramen in De Zuidvliet. De raad Kortgene vergadert donderdag 22 december voor de laatste maal. Zoals bekend gaan Kortgene en Wissenkerke per 1 januari op in één nieuwe ge meente Noord-Beveland. De bij eenkomst in dorpshuis De Pompweie begint om 13.00 uur. VROUWENPOLDER Kerstzangavond - De kerstzangavond die vandaag, zaterdag in de gereformeerde kerk in Vrouwenpolder wordt gehouden, begint om 20,00 uur. In de aankondiging in de krant van vrijdag was de tijd wegge vallen. Dit jaar moest de brandweer eraan te pas komen om de bezoekers van Beachpop verkoeling te bieden. foto Pieter Honhoff van onze verslaggeefster SCHARENDIJKE - Het Beach- popfestival 1995 zal zeer waar schijnlijk worden gehouden op of bij de Brouwersdam. De voorkeur van de organisatie gaat uit naar een plaats op het strand aan de Noordzee-zijde van de dam. „Dat is een unieke plek. Bovendien zorgen we daar waarschijnlijk nauwelijks voor geluidsoverlast", meent coördi nator Marco Verseput. De Beachpop-organisatie is met de gemeenten Middenschouwen en Westerschouwen al een eind met onderhandelen over de nieuwe locatie. Een paar weken terug leek de toekomst van het jaarlijkse pop festival op springen te staan. Door de tegenvallende belang stelling voor de editie 1994 wer den zware verliezen geleden. Ge rekend was op minimaal 4300 betalende bezoekers, er kwamen er slechts 3100. Het Aidsfonds, de organisatie waar de opbreng sten naar toe zouden gaan, kreeg niets. Diverse bedrijven die diensten hadden verleend, moesten genoegen nemen met betaling van ongeveer twintig procent van de door hen inge diende rekeningen. Nu de balans definitief is opge maakt, blijkt nog een tekort te bestaan van ruim twintigdui zend gulden, „Ik vind het vrese lijk", zegt Verseput. „In het be gin schaamde ik me gewoon om Vrouw gewond bij aanrijding BROUWERSHAVEN - Bij een aanrijding op de Heuvelsweg bij Brouwershaven is donder dagochtend een 30-jarige in woonster uit Oostdijk gewond geraakt. De vrouw begaf zich richting Zierikzee. Achter haar reed een 38-jarige inwoonster van Brouwershaven. Toen de automobiliste uit Oost- dijk plotseling remde, werd ze aangereden door de auto achter haar. Ze moest met nek- en schouderklachten worden over gebracht naar het Zweedse Ro de Kruisziekenhuis in Zierikzee. Na behandeling mocht het slachtoffer weer naar huis. Haar auto werd weggesleept. GOES, 'T BEEST 'Witte nachten', van Fjodor Dosto- ■jevskï, door De Roovers, met Sandri- ne André, Tom Van Dyck. Robby Cleiren en Stef de Paepe door Willem Nijssen Dostojevski wordt vaak 'de kenner van de menselijke ziel' genoemd, en dan bedoelt men eigenlijk dat hij vooral de donkerste plekken daarvan kende. En inderdaad waadt men in menige roman korter of langer door een 'riool van ge dachten en gevoelens'. Maar in elk verhaal zitten ook lichte plekken, en sommige van zijn verhalen zijn zelfs overheer send wit. En dat geldt dan toch zeker voor 'Witte nachten', een ontroerend verhaal over liefde en opoffering. In het verhaal ontmoet een ver legen jongeman een wanhopig verdrietig meisje, dat vergeefs wacht op de jongeman van wie ze houdt en dat niet goed weet hoe nu verder te handelen. Ze ra ken in een openhartig gesprek, en in de loop van een paar late avonden groeit tussen hen een band van vertrouwen. In hun eenzaamheid verwarren ze dat gevoel allebei met iets wat liefde zou kunnen zijn. En juist op dat moment keert de langverwachte jongeman terug van zijn verblijf in Moskou. In de toneelbewerking die De Roovers van dit verhaal heeft gemaakt, is de achtergrond van het verhaal (de drukke Peters- burgse kaden) geheel verdwe nen. Alles is teruggebracht tot de essentie, de ontmoeting van twee zielen die elkaar even heel hard nodig hebben en die daar om volledig in elkaar opgaan. Op een kaal plankier, zonder enig vals sentiment en sterk te ruggehouden zetten Sandrine André als Natsjenka en Tom Van Dyck die twee mensen neer. eenvoudige arme maar zuivere mensen. De dramatische momenten - de jongeman 'dicteert' bijvoor beeld de brief die Natsjenka zou kunnen schrijven en direct daar na geeft zij hem die brief, om hem te bezorgen - zijn optimaal uitgebuit. Sterker nog, ze wor den een stapje verder gedragen. Even is er de suggestie (in het oorspronkelijke verhaal afwe zig) dat hij die brief nooit zou hebben bezorgd. Wij zijn in dat mogelijke complot betrokken, vereenzelvigen ons met de prille minnaar. Ook het moment waarop de eer ste jongeman, waarop zo smar telijk werd gewacht, terugkeert is nadrukkelijk niet meer dan een flits, een open einde. Hoe op recht was de eerste liefde Natsjenka, krijgt hij die haar zeer verdient, dit eenvoudige maar lieflijke meisje? Ik durf te beweren, dat wij allemaal ons in middels zozeer met die aandoen lijke jongeman hebben geïdenti ficeerd. dat we nog mogen hopen tóch haar hart gewonnen te heb ben. Bij het verlaten van de zaal krij gen we dan van Sandrine Andre - of is het nog Natsjenka? - een brief in envelop. Veel te lang om hem nu te lezen. Later openge maakt, blijkt het een brief van Natsjenka, een brief waaruit we moeten begrijpen dat ze toch voor haar eerste liefde heeft ge kozen. Dat is even slikken. Ec- dat is weer precies volgens het verhaal. „Mijn nachten eindigden die morgen. Het was een nare dag De regen tikte naargeestig tegen mijn ruiten. Ik had hoofdpijnen duizelingen; ik zat met koorts onder de leden. 'Er is een brief voor je, vadertje, stadspost, net gebracht', hoorde ik opeens de stem van Matronja. Ik verbrak het zegel. Het was van haar. '0. vergeef mij. vergeef mij!' schreef Natsjenka mij. 'Ik heb u en mij zelf om de tuin geleid. Het was een droom, een hersenschim...' Maar hoe pijnlijk ook. wat een mooie droom, deze voorstelling Meer dan een sfeerrijk stukje li teratuur, meer dan gedramalh seerde vertelkunst. Met minima le middelen bereikt De Roovem een maximaal moment theater, van betrokkenheid Zo'n voorstelling is een miniï tuurtje dat - net zoals in de schil derkunst - in zijn kleinheid vol maakt gaaf is en juist daardoor diep treft. mensen onder ogen te komen." Oorzaken van de tegenvallende opkomst kan hij niet noemen. „Het is koffiedik kijken. Er kun nen zoveel dingen hebben mee gespeeld. Misschien was de stap vooruit te groot, of speelde het weer een grote rol. Ik weet het niet. Maai- wrang is het wel." De stichting Beachpop begint in 1995 met een schone lei. Dan zal opnieuw geld worden ingeza meld voor het Aidsfonds. Het concept van het popfestival blijft hetzelfde al zal de program mering minder ambitieus wor den dan vorig jaar. Verseput: „We doen een stapje terug, m plaats van tien zullen dit jaar misschien acht bands spelen." Wel zal opnieuw worden geko zen voor topacts. „Er komen een aantal grote namen, aangevuld met twee bands," Zeeuwse In Burghsluis, waar Beachpop de voorgaande twee jaren neer streek. kan het festival niet meer terecht. De geluidsoverlast zou op die plaats te groot zijn. Om dat de Brouwersdam is aange wezen als toeristisch speerpunt, verwacht Verseput daar minder problemen. „Ik hoop dat; we daar een definitieve plaats kun nen verwerven." 17 EN 18 DECEMBER 1994 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Goes/Kloetinge: vrij. 18.00-zat. 19.00 uur: M.J.Oortman, J.Q.C. Lenshoeklaan 10, Kloetinge, tel. 01100-31805. Goes/Kloetinge: zat. 19.00-zon. 19.00 uur: J. A. v. d. Werff, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 01100-27451. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arends kerke, Heinkenszand,Nieuw dorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: G. A. C. Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. Heinkenszand e.o. vrij. 17.30- ma. 08.30 uur: J. A. Fortrie, Heinkenszand, tel. 01106-3074. Hansweert, Schore en Yerseke, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: J. Kok, Zeeburg 1. Yerseke, tel. 01131- 3520. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: A. Con- standse. Krabbendijke, tel. 01134-1444. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoede kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: H. H. M. Zwartelé, Werrielaan 43, 's- Heerenhoek, tel. 01105-1280. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 19.00-zon 23.00 uur M. B. Rie- meijer, Kapelle, tel. 01102-41264. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Noordbeveland: Kortgene, Co- lijnsplaat, Kamperland en Wis- sekerke: B. J. H. Hasken, Kam perland, tel. 01107-1338. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Zuid- en Noord-Beveland: R. F. Smit, Van Dusseldorpstraat 5, Goes, tel. 06-52771398. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Apotheken: Geopend zat. 8.30-17.30 en zon. 10.00-11.30 en 16.00-18.00 uur. De Zeeuwsehe Apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke. B. J. Boer, Schuitweg 1, 's Gra venpolder, tel. 01103-3050. Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland: H. vaij. Dijk. Simons- wei 2, Heinkenszand, tel. 01106- 1290 bgg 01100-20656. Biezelinge: R. H. G. Aalfs. Hoofdstraat 2, tel. 01102-41783. Spreekuur zat. 10.00-11.00 uur. Yerseke e.o. Mevr. L. Huiskes- Cornelisse en S. Verhoeven, Mo lenlaan 24, Yerseke, tel. 01131- 2756. Wijkverpleging: Voor geheel Noord- en Zuid-Be veland via tel. 01100-5117" Stichting Thuiszorg Nederland via tel. 01100-29003. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. 01100-29003. V erl oskundigen Goes: Vrij. 18.00-ma. 08.00 uur Mw. Y. Oyevaar, Wijngaard straat 32, tel. 01100-51404. 17 EN 18 DECEMBER 1994 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensdijk St. Annaland en Scherpenisse: E. H. Veldman. Stavenisse, tel 01663-2400. St. Pliilipsland en Nieuw Vosse meer, vrij 18.00-zon. 23.00 uur: A. van Doesburg. St. Philips land. tel. 01677-2500. Poortvliet, Oud-Vossemeei Tholen en Scherpenisse: E. N Mellema, Hertenkamp7, Tholen tel. 01660-2377. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. 2596. Weekendspreekuur o] Kalfsdamseweg 2 te Poortvliet Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tho len van 11.00-12.00 uur op Boter mark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland: Tel 01100-51177. Politie pakt duo in gestolen auto na achtervolging van onze verslaggever RILLAND - Een 36-jarige man uit Bergen op Zoom en een 31 jarige inwoner van Halsteren zijn donderdag, na een achter- volging die liep van Krabbé dijke naar Hansweert, door dl politie aangehouden. De t»« reden in een, naar later bleek,Ij Bergen op Zoom gestolen 0| Kadett. De achtervolging e digde bij de sluizen te Hans weert, waar de 36-jarige bi- stuurder tegen twee stalen hek' ken botste en zo, met een zwaU beschadigde auto, tot stilsta111 kwam. De politie kreeg donderdag cd 18.15 een melding binnen datb i de Hoofdstraat te Rilland paar 'vreemde personen' warer gesignaleerd en in de Kadett^ ren weggereden. Een zoektoö naar de wagen werd ingezet enjj Krabbendijke werd de Kad$ gevonden. De twee gingen ertë het zien van de politie direct W' hoge snelheid vandoor. De BW banders zijn in het politiebus'" te Goes in verzekering ges

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 50