Arnesen heeft huid van een olifant om EK-plaatsen lijkt al beslist Jacco Eltingh trekt zich terug PZC Het moet gewoon weer goed komen sport Sponsor profronde Midden-Zeeland haakt af Manager PSV: ik heb vak pas over drievier jaar in mijn vingers 'SV komt niet naar Zeeland Liefde tussen Inter en Bergkamp voorbij ZATERDAG 17 DECEMBER 1994 21 van onze verslaggever GOES - Organisator Piet Lou- werse hield er al rekening mee, maar daarom is de klap niet minder hard aangeko men. De bedrijfsleiding van Bison-Kit maakte gisteren of ficieel bekend te stoppen al hoofdsponsor van de interna tionale wielerronde van Mid den-Zeeland. Het voortbe staan van de profronde is daardoor in acuut gevaar. Vorige week deed Louwerse tij dens een informele bijeen komst al een smeekbede voor een nieuwe hoofdsponsor. De Goesenaar had toen name lijk al signalen opgevangen dat de nieuwe hoofdsponsor zijn driejarig sponsorovereen komst zou verbreken. Gisteren kreeg hij daarvan de officile bevestiging. „Er is een nieuwe leiding bij het bedrijf en een ander beleid. Er is geen geld voor sponsoring meer", al dus Louwerse, die ook niet bij machte was de sponsor aan zijn mondelinge toezegging te hou den. Vooral door het late afhaken van Bison lijkt het voortzetten van de wielerronde onmoge lijk. „Ik weet het nu pas offi cieel, we kunnen als stichting- dus ook pas nu gaan zoeken naar een nieuwe hoofdsponsor. Dat is op zo'n korte termijn bij na niet mogelijk. Zo'n sponsor moet toch bereid zijn 35.000 gulden in de ronde te steken. Ik zie het zeer somber in, al gaan we zeker niet bij de pakken neerzitten", treurde Louwerse. De Goesenaar had aanvanke lijk 15 januari genoemd als deadline voor het vinden van een nieuwe hoofdsponsor. Het is echter waarschijnlijk dat volgende week de speurtocht al wordt afgeblazen en de prof ronde wordt opgeheven. In dat geval wordt er alleen een ama teurronde verreden. Louwerse: „Maandag komen alle bestuursleden en mana gers bij elkaar. Als daar blijkt dat er geen vooruitzichten zijn op het vinden van een nieuwe hoofdsponsor, heeft het weinig zin te wachten tot 15 januari. Dan moet je gewoon eerlijk zijn." (ANP) - Een moeilijk Zo omschrijft Frank Arne- zijn eerste twaalf maanden technisch manager in Eind- Moeilijk niet alleen voor maar voor alle geledin- binnen PSV. „Alleen het al waarop ik binnen- Het feit dat het niet mo- jlijk was om ingewerkt te wor- en door Kees Ploegsma, maak- het er niet gemakkelijker och kijkt de Deense oud-inter- itional redelijk tevreden terug zijn eerste jaar als technisch [imager bij PSV. Niet in de laat- plaats omdat hij ondanks aantal forse hobbels het ge heeft de tijd te krijgen om door te voeren, is plezierig, omdat die tijd bij een topclub niet vaak gegund. Want er moet ten- altijd gepresteerd worden. Ik denk dat ik pas over drie, vier jaar dit vak echt helemaal in de vingers heb." Arnesen werd vorig jaar januari zonder zwembandjes in het diepe gegooid. Zonder enige er varing werd hij aangesteld als opvolger van Ploegsma. „Kees had emotioneel nogal proble men met zijn andere takenpak ket. Daardoor was er geen basis om gedurende een bepaalde tijd met elkaar te werken. Voor mij betekende dat een moeilijke start, maai' het was wel de ma nier om dingen snel onder de knie te krijgen en van je eigen fouten te leren." Van de mislukte transfer van de Braziliaan Ze Elias bijvoor beeld. Arnesen dacht de zaak in Brazilië te kunnen afronden, maar door gebrek aan ervaring met dit soort transacties ging het feest niet door. Een misser, die Arnesen in de schoenen werd geschoven. „Terecht, mijn fout. Maar dat hoort erbij. Het was mijn verantwoordelijkeid en daarin heb ik gefaald. Maai' je leert er ook van. Dat zal me geen tweede keer overkomen." Arnesen heeft als manager nog weinig successen en plezier be leefd. Geen landstitel, geen KNVB-beker, een vroege uit schakeling in de Europa Cup, Aad de Mos ontslagen, ruzie met interim-trainer Kees Rijvers. „Leuk is anders, maar dat hoort bij de job. Maar juist in crisissi tuaties leer je zaken te scheiden. Zakelijke en privé-dingen moet je goed uit elkaar houden." Met het ontslag van Aad de Mos heeft Arnesen het moeilijk ge had. „Ik heb Aad altijd ge steund, ook in de dagen voor zijn an onze verslaggever LISSINGEN - PSV komt defi- itief niet naar Zeeland. De indhovense ploeg maakte gis- bekend in januari geen op te slaan in de De geplande duels Veere (op 3 januari) en (op 5 januari) vinden geen öorgang. voor de late Eindhovense [zegging is dat de competitie- lèdstrijd NAC-PSV verschoven [van 8 naar 6 januari wegens livë-uitzending op het abon- i'eenet FilmNet. Paul Hermsen, ponsor van Veere, reageerde te- eurgesteld op de fax van de Mhovense eredivisieclub. De posters waren overal al opge hangen, de voorverkoopadres sen waren reeds geïnstrueerd: allemaal verspilde moeite. „Dit is heel vervelend. Er zijn al heel veel uren ingestoken. Het con tract voor de wedstrijd blijkt voor PSV weinig waard", aldus Hermsen, die vooralsnog geen stappen onderneemt. „We zouden een schade-vergoe ding kunnen eisen, maar daar wachten we even mee. Volgende week hebben we weer contact met PSV. De club heeft zelf aan geboden een andere datum in '95 te prikken. Dat lijkt me zelf een beter alternatief dan het eisen van een schade-vergoeding. Die gemaakte kosten kunnen we al tijd dan nog verhalen op PSV." Frank Arnesen: „Ik vind dat ik als technisch-manager de trainer altijd moet steunen, zolang hij er zit." foto Ruben Oreel ontslag ben ik in de publiciteit achter hem blijven staan. Al kon je bij wijze van spreken zijn ont slag zien aankomen. Maar, wat moet ik dan Ik vind dat ik als technisch-manager de trainer altijd moet steunen, zolang hij er zit." Weinig plezier beleefde Arnesen aan de samenwerking met inte rim-trainer Kees Rijvers, die graag veel zeggenschap in de jeugdopleiding wilde, terwijl dat juist tot de verantwoordelijkeh- den van Arnesen behoort. De oud-aanvaller wil er niet veel over zeggen. „Je leert met dat soort zaken omgaan. Ook dat is ervaring. Ik'wil niet zeggen dat ik er harder van word, maar ik krijg er wel een olifantenhuid van. Tuurlijk heb ik moeite met het afstand nemen van de emo tionele kant van het voetbal. Vaak moet ik te zakelijk zijn. Dat vind ik heel moeilijk, omdat ik me ook graag emotioneel uit. Kijk. je mag als manager je emo ties wel uiten, maar je moet er niet naar handelen. Met die za kelijk benadering heb ik het wel eens moeilijk." Volgend seizoen brengt PSV de selectie terug van 24 naar 20 of 19 spelers. Een aantal jongeren van de huidige selectie kan dus bui ten de boot vallen en terug moe ten naar het tweede team. Aan een satellietclub om tijdelijk spelers te stallen denkt Arnesen echter niet. „Nederland is te klein voor een satellietclub. We zullen toch weer naar diverse sa menwerkingsverbanden met an dere clubs gaan zoeken. Maar we willen dan wel min of meer de garantie, dat zo'n jongen daar ook speelt en niet op de bank te recht komt. Dat zul je van tevo ren met de trainer van zo'n club moeten afspreken. Anders heeft uitlenen geen zin." Ritsma, Zandstra en Hersman hebben beste troeven in handen )EN HAAG (GPD/ANP) - De Ne derlandse afstandskampioen- ichappen werden geafficheerd (Is zo'n beetje de belangrijkste chaatswedstrijden van dit sei- flen, Het vuurwerk zou gaan mallen op de Haagse Uithof, een hele rits nationale stonden gisteravond en dit weekeinde drie EK- op het spel, waarvoor al ii zeven kernploeg-rijders van de Vegt in aanmerking eken te komen. aan de paal dus in Den zo was de verwachting, was minder waar. Nadat psteren twee afstanden (500 en (000 meter) waren verreden voor jet fictieve EK-klassement, )leek dat Rintje Ritsma, Falko iandsta en Martin Hersman alle loeven in handen hebben. De pOQ (vandaag) en 10.000 meter (morgen) zijn een formaliteit, waar het gaat om de verdeling van de plaatsen in de Thialf- ploeg. Er moeten wonderen ge beuren, willen Schreuder, Straathof, Postma of Veldkamp zich nog weten te plaatsen voor de Europese titelstrijd, begin ja nuari in Heerenveen. Dat Ritsma straks in Thialf pre sent is, is niet meer dan logisch. Hij is niet alleen titelhouder, maar ook op dit moment 's we relds beste allrounder. Dat be wijst hij al weken in de World- Cupraces en dat bevestigde de Friese krachthonk gisteravond opnieuw. Ritsma werd tweede op de 500 meter en - met over macht - eerste op de 5000 meter. Ritsma krijgt in Heerenveen ge zelschap van zijn maatje Falko Zandstra. Ook dat is niet echt een verrassing, hoewel Zandstra dit seizoen erg wisselvallig rijdt. Zijn sprint (derde) was op de Uit hof evenals zijn 5000 meter (tweede) van degelijke kwaliteit. Zandstra: „Ik zat met twijfels. Kan ik het nog, zo vroeg ik me af. Gelukkig ging het nu goed." Het Friese koppel krijgt op het EK zo goed als zeker gezelschap van Martin Hersman. De 20-ja- rige Sassenheimer debuteert dit seizoen in de kernploeg. Straks zal hij ook voor het eerst in zijn leven op een groot internatio naal allround-toernooi starten. Vorig jaar beleefde hij als klant van Jong Oranje zijn hoogte punt in Hamar, waar hij op de olympische 1500 meter achtste werd. Hersman kan. zijn voorsprong vandaag op de schaatsmijl sta biliseren of mogelijk zelfs uit bouwen. zodat hij morgen op de 10.000 meter met een gerust hart zijn schaatsen onder kan bin den. Van concurrentie is niet echt sprake meer. Straathof meldde zich onlangs bij de World Cup in Heerenveen aan als belangrijke kandidaat voor een EK-startbewijs. Die druk werd hem te veel. Hij maakte geen moment de indruk in vorm te zijn. Een tegenvaller dus. Straathof: „Ik ben al veel te veel met het EK bezig geweest, waardoor ik misschien op dit NK niet scherp genoeg was." Nadat Straathof en Postma te genvallend hadden gereden, leek de oude rot Bart Veldkamp zich ondanks een belabberde sprint toch nog in de kijker te kunnen rijden. De Hagenaar zakte in zijn rit tegen Ritsma echter als een pudding in. De Vegt: „Veldkamp heeft nu niet laten zien wat hij in de trainin gen steeds wel kan. Maar ver geet niet dat hij een tijdje ziek is geweest." Annamarie Thomas en Tonny de Jong lijken zo goed als zeker van een startbewijs voor het EK schaatsen volgende maand in Heerenveen. De schaatssters eindigden vrijdag als respectie velijk nummer één en twee op de 500 meter. Om het derde ticket moeten Carla Zijlstra, Barbara de Loor, Marianne Timmer en een aantal niet-kernploegleden nog een zware strijd leveren. Den Haag. NK afstanden. Alroun- ders, 500 m (niet voor NK). mannen: 1. Postma 38,34, 2. Ritsma 38,38. 3. Zandstra 38,41. 4. Schreuder 38,77, 5. Hersman 38,93, 6. Straathof 39,40, 7. Romme 39,66, 8. Ten Kortenaar 39,79, 9. Veldkamp 39,87, 10. Heide- man 40,29. 5000 m: 1. Ritsma 6.53.87,2, Zandstra 6.59,32,3. Hersman 7.00,68,4. De Jong 7.04,85, 5. Schreuder 7.07,93, 6. Veld kamp 7.08,18. 7. Straathof 7.08,82, 8. Heideman 7.09,59, 9. Kramer 7.10,40, 10. Rykkje 7.11,46,18. Postma 7.23,24. Fictief klassement na twee afstan den: 1. Ritsma 79.767 punten, 2. Zandstra 80.342,3. Hersman 80.998.4. Schreuder 81.563, 5,-Straathof 82.282, 6. Postma 82.664. Vrouwen, 500 m: 1. Thomas 42,31, 2. De J ong 42,493Timmer 42,53,4. Zee 42,84, 5. 't Hart 43,10, 6. Nuyt 43,25, 7. De Loor 43,59. 8. Van Schie 44,01, 9. Zijlstra 44,70. (GPD) - De kerstboom van Appiano Gentile, het trai ningskamp van Inter, is keurig PPgetuigd, maar de stemming is or niet bepaald vredelievend. Ie Italiaanse topclub daalde in (lil kalenderjaar naar een na oorlogs dieptepunt en wekt niet fe indruk dat er spoedig een herstel zal volgen. de in mei gewonnen UEFA is alle glans af. De uitscha- Ning in de kwartfinale van de Italiaanse beker door Foggia be- tekent de genadeslag voor dit „Ze moeten eerst maar Nis uit de degradatiezone ko rt voordat we ze weer serieus panen", luidt de leus van de Mi- pU-fans voor de komende we- Pe sportieve crisis heeft ernstige Pnanciële gevolgen. Inter ver- prt in de buurt van een bank- |et, De transfer van Jonk en P'gkamp, waarmee volgens pattingen 35 miljoen gulden gemoeid, heeft averechtse polgen voor de topclub. Alle fi- piciële reserves zijn in ander- Nf jaar opgegaan. Het liefste Fu voorzitter Pellegrini zich P°g voor het komende seizoen Rn zijn meerderheidsaandeel in re ulub ontdoen, maar er zijn pi kandidaat-kopers. N de twee Nederlanders rept PJna niemand meer. Bergkamp likt door een voor de fans mys terieuze blessure in de winterne- Vel opgelost. De zonnetempel pan het Italiaanse voetbal heeft e Wonde Amsterdammer doen verbleken. De garanties voor een spoedige rentree zijn gering en in tegenstelling tot Van Bas ten is er van een roep om een spoedige terugkeer van Berg kamp geen sprake. Hij wordt niet gemist, want behalve via strafschoppen heeft hij sinds ja nuari geen doelpunt gemaakt. Jonks positie is helemaal wan kel. Zijn verklaring in Voetbal International dat hij de club lie ver vandaag dan morgen ver laat, is een mes in de rug voor voorzitter Pellegrini, die in het openbaar nimmer een woord van kritiek voor de oud-Ajacie- den over zijn lippen heeft laten komen. Dat de liefde van de twee Neder landers voor Inter voorbij is, staat voor de meeste kranten vast. La Gazzetta dello Sport schrijft op de voorpagina in een hoofdredactioneel commentaar: „Het is een zielige geschiedenis. Bergkamp is een onder goud be dolven schim maar wellicht ook een gebroken talent. Miljoenen op de bank kunnen een man geen ander karakter geven. Deze transfer, waarvan men niet de gevolgen kon vermoeden toen hij werd gerealiseerd, brengt de club zowel financieel als sportief op de rand van de afgrond. Maar het. zal geen les zijn voor de an dere clubs. Telkens zullen er sterspelers worden gekocht om het imago van een club op te vij zelen ten koste van zeer veel en soms te veel geld. Daar zullen de ontwikkelingen bij Inter niets aan veranderen." Jacco Eltingh lijkt zijn rugblessure al te moeten verbijten. De Veluwenaar zou kort daarop tegen streekgenoot Tom Kempers vanwege fysieke problemen noodgedwongen moeten opgeven. foto ANP Stéphanie Rottier niet zonder moeite langs Claire Wegink AMSTERDAM (ANP) - Jacco Eltingh heeft zich gisteravond tijdens zijn partij voor de kwartfinales van het Masters tennistoernooi in Amsterdam tegen Tom Kempers wegens een rugblessure terug getrokken. De Heerdenaar stond op dat moment achter met 6-3 4-6 2-4. Kempers, die zelf grieperig was. was zo juist door de service van Eltingh gebro ken. „Zoiets is me nog nooit overkomen", zei de als eerste geplaatste Eltingh direct na afloop. „Ik had tijdens de WK dubbel in Jakarta al last van mijn rug. Nu speelde het weer op. Ik kon op het laatst haast niet meer serveren." Kempers staat nu zaterdag in de halve fi nales tegenover Sander Groen. De andere halve finale bij de mannen gaat tussen Paul Haarhuis en Jan Siemerink. Bij de vrouwen plaatste Stéphanie Rot tier uit Sint Jansteen zich als derde voor de halve finales. Nicole Muns-Jagerman en Kristie Boogert waren haar voorge gaan. Rottier had nog heel wat te stellen met Claire Wegink voordat het zo ver was: 6-2 2-6 6-3. Amsterdam. Nationale Masters, kwartfinales: Groen - Wibier (4) 7-6, 7-5, Kem pers - Eltingh (1)3-6 6-4 4-2, Eltingh geeft op we gens rugblessure. Vrouwen: Rottier (3) - Wegink 6-2, 2-6, 6-3, De Weille (8) - Oremans (1) 6-3. 7-5. Programma zaterdag (halve finales): 11.00 uur Muns-Jagerman - Boogert, 13.00 Siemerink - Haarhuis, 15.00 Kempers - Groen. 17.00 De Weil le - Rottier. Prostejov. Challenger, mannen, 50.000 gulden. Dubbelspel, kwartfinales: Schalken/Winnink (Ned) - Krupa/Vizner (Tsj/2) 7-6 4-6 7-5. D reda, 22 oktober. 20.51 £3 uur snijd ik door de ver dediging van NAC op weg naar mijn zesde competitie- doelpunt. De keeper van NAC doemt al op en ik pro beer een tackle van NAC- verdediger Fabian Wilnis te ontwijken. Ik spring om hoog. kom neer, voel en hoor wat scheuren in mijn knie en blijf liggen iti het gras. Ik weet meteen dat het goed fout zit. De supporters van Sparta houden hun adem in. Je hoort ze haast denken: toch niet weer hè. Ik lig ge strekt, hoor en zie niets meer en vloek binnensmonds en zeg wel honderd keer: Waar- om ik, waarom ik! In een paar seconden zie ik alles aan mijn neus voorbij gaan: Carrièrehet grote geld, top- clubls). Dit alles veroor zaakt door een sprong. In het Dijkzigt-ziekenhuis te Rotterdam zie ik een oude bekende: dokter Heyboer die me eerder heeft geope reerd. Verbaasd kijk ik naar zijn gezicht. Wat lijkt die man sprekend op Herman van Veen. Dat ik hem weer tref. Ik had me zó voorgeno men om hem niet meer te zien, althans niet in het zie kenhuis. Hij onderzoekt mijn knie en zegt dat het alle maal weer goed komt. Ik knik bedeesd ja. Ik weet dat het weer goed komt. het moet gewoon weer goed komen. De diagnose: achterste kap sel volledig afgescheurd, knieband afgescheurd en voorste kruisband inge scheurd. Had het nog slech ter gekund De eerste nacht in het ziekenhuis is een ramp. Een lange vervelende nacht. Ik doe geen oog dicht. Telkens zie ik het opnieuw gebeuren. Denk opnieuw, waarom moet mij dit overko men, terwijl er nog 21 andere spelers op het veld lopen. Waarom moet ik weer het slachtoffer zijn Ik, een spe ler die aan zijn beste seizoen tot nu toe bezig is en het dit jaar wel eventjes zou gaan maken. Niets van dat. Deze jongen ligt gewoon in een zie kenhuisbed, pyama aan en been omhoog. De operatie verliep voor spoedig (drieëneenhalf uur) en het eerste bezoek kwam een paar uur later al binnen. De dagen erna maakten de bezorgers van de PTT overu ren, want er kwam een partij post binnen. Bloemen kon den niet genoeg aangesleept 'worden en fruitmanden al helemaal niet. Tot aan de kerst hoef ik geen appels, ba nanen en sinaasappels te kopen. En dan de pers. Journalisten liepen de deur plat op afde ling 9 noord. Dat was twee jaar geleden, toen ik gebles seerd raakte aan mijn an dere knie, wel anders. Toen moest ik bij wijze van spre ken de redacties zelf bellen. Nu kwam zelfs de televisie langs. Je ziet dat het snel kan gaan. Van anonieme voet baller tot nationale voetbal held. Een week later, eindelijk weer naar huis. Vier weken gips. twee toeken in een bra ce en daarna naar de fysio therapeut. Dat kreeg ik te horen toen ik uit het zieken huis werd ontslagen. Vervol gens komt er een tijd van toachten en nog eens wach ten tot de dagen voorbij zijn en het weekeinde aanbreekt. Het weekeinde, dan... ja. dan is er voetbal. Het is een vreemde gewaanoording om op de tribune te zitten bij een wedstrijd van Sparta, want dan word ik telkens gecon fronteerd met het feit dat het seizoen voor mij al voorbij is. Ik betrap me er steeds vaker op. dat ik moeite heb om een wedstrijd te bezoeken. On geacht het resultaat word ik er zo verschrikkelijk cha grijnig van. omdat ik op de groene mat zou moeten lo pen. Dat shirt met nummer negen is van mij! Ik ivil nog meer doelpunten maken, ik wil... De grootste teleurstel ling in de afgelopen toeken was dat Sparta uit het be kertoernooi werd gestoten door Heracles, terwijl ik had gehoopt dat we de finale zou den halen. Naar die finale had ik dan kunnen toewer ken. Was dit. waanzin of rea liteit. Ach, ik richt me vanaf nu gewoon op het volgend seizoen. Langzaam maar zeker mag ik weer wat gaan lopen (zon der krukken en brace), fiet sen en lichte krachttraining doen. De kerstdagen en het oudejaarsfeest kunnen wat mij betreft niet snel genoeg voorbij zijn, want in het nieuwe jaar kan ik echt gaan werken aan mijn reva lidatie. Een groot deel van mijn revalidatieprogramma werk ik, net als twee jaar ge leden, af op het KNVB-sport- centrum in Zeist. Drie a vier maanden, vijf dagen in de week. keihard werken. Dat heb ik er graag voor over. Wanneer ik terugkom, is op dit moment moeilijk te zeg gen. Maar terugkomen zal ik." Dennis de Nooijer IJshockey Zoetermeer. Vierlandentoernooi, eerste dag. Nederland - Denemarken 4-4 (1-1, 2-1, 1-2). Scheidsrechter: Kirkham (GBr). Toeschouwers: 750. Strafminuten: Nederland: 10, Dene marken: 12. Jong Zweden - Canada (British Columbia) 18-1 (4-0, 8-0, 6-1). Paardesport Londen. CSI. Internationale spring- wedstrijd: 1. Bradley (GBr) Endea vour 0-32,09, 2. Tops (Ned) Operette la Silla 0-36,05, 3. Beerbaum (Dui) Sprewe it's Me 4-30,58. Jachtspringen: 1. Ehrens/Wunderk- nabe 36.15,2. Fruhmann (Oos) Gento 36,17, 6. Romp/Waldo 37,95. 17. Lan- sink/Bollvorm's Cartier 43,76, 25. Tops/Sonora la Silla 4-73,99, 26. Romp/Burg's Mr Bleu 79,29. Squash Bombay. World Super Series. Halve finales: Eyles (Aus/3) - Martin (Aus/1) 15-13 12-15 13-15 15-13 15-12, Marshall (Eng/2) - Walker (Eng/5) 15-8 15-13 15- 12. Skiën Val d'Iscre. Eerste wereldbekerwed strijd afdaling. Mannen: 1. Strobl (Oos) 1.57,30, 2. Al phand (Fra) 1.57,41, 3. Mader (Oos) 1.57,57. Klassement wereldbeker: 1. Tomba (Ita) 250. 2 Ortlieb 150, 3. Von Gruenigen (Zwi) 149. Tignes (Fra). Freestyle, wereldbeker (ballet). Vrouwen: 1. Breen (VSt) 26,45 punten, 2. Koetsjenko (Rus) 25,05, 7. Witte (Ned) 20,90. Mannen: 1. Becker (Fra) 24,90, 2. Baumgartner (Zwi) 23,75. Sportprijsvragen Lucky 10, vrijdag 16 december. 14-23-24-25-30-31 -38-41-44-45-46-50-52- 55-60-62-63-65-74-76. (onder voorbehoud). Tafeltennis Taipei. Wereldbeker Mannen, kwartfinales Saive (Bel) - Chiang Peng-lung (Tail 21-16,20-22,19-21.21- 16, 21-14. Primorac (Kro) - Huang (Can) 21-15,21-19,18-21.21-12, Gatien (Fra) - WangTao(Chi) 15-21,21-19,21- 18.22-20, Waldner (Zwei - Kong Ling- hui (Chi) 13-21, 21-18, 8-21, 21-13. 21- 17. Voetbal Engeland: Ipswich Town - Wimble don 2-2. Sfax (Tun). Oefenduel: Tunesië - Al gerije 1-0. EK-kwalificatie Lot 21 jaar, groep 2: België - Spanje 3-3. Zwemmen Amersfoort. Nederlandse winter kampioenschappen, 25-metcrbaan, eerste dag. Mannen 50 vrij: 1. Van Haandel (PSV) 22,80,2. Van den Hoo- genband (Ned) 22,90 (nat asp. ree). 1500 vrij: 1. Meyboom (PSV) 15 44,23, 2, Hitzert (UZSC) 16.04,97. 200 rug: 1. Wouda (PSV) 1.57,92 (NR), 2. Blank (Dolfijn) 2.03,50. 100 school: 1. Dekker 1.01,37, 2. Van Rijn (DAW) 1.02,19 200 wissel: 1Van der Zijden (Gouwe) 2.04,62,2. Steegeling (Dolfijn) 2.06,36. 4x100 vrij: 1. PSV I (Hoeymans, Van Haandel, Geelen, Van den Hoogen- band) 3.18.11 (NR), 2. PSV II 3.26,87. Vrouwen, 50 vrij: 1. De Bruijn (PSV) 25,48, 2. Postma (DZPC) 25,49. 800 vrij: 1. Geurts (UZSC) 8.35,21, 2. Minouche Smit DWKl 8.53,81. 200 rug: 1. Starink (VZC VI.) 2.16,86,2. Vlieghuis (PSV) 2.18.19. 100 school: 1. Baans (Kempvis) 1.10,75,2 De Boer (Tolhekke) 1.12,68. 200 wissel: 1, Vlieghuis 2.16,53, 2. Mi nouche Smit 2.16,80. 4x 100 vrij: 1. PSV I (De Bruijn, Van Minnen, Vlieghuis. Stokkers) 3.50,41, 2. AZ&PC I 3.55,03. Ajax ook rond met Van der Sar AMSTERDAM (ANP) - Doel man Edwin van der Sar heeft bij Ajax ingestemd met een nieuw contract. De 24-jarige sluitpost tekende gisteren in Amsterdam een verbintenis, die hem tot medio 1999 aan de landskampioen bindt. Zijn oude contract had een looptijd tot de zomer van 1996. Hij had vorige week na de onderhandin- gen met het bestuur een week bedenktijd gevraagd. Van der Sar is de vierde Ajacied die deze maand een nieuw, lang durig contract in De Meer teken de. Eerder bereikten de tweeling Frank en Ronald de Boer en aanvaller Mare Overmars over eenstemming over een verbinte nis tot en met het jaar 2000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 21