Personeel kerncentrale opgelucht Kijkje in de monumenten Tsjernobyl aanleiding voor discussie over Borssele Nieuw, de PZC Oplossing voor de I kwestie Borssele i duur compromis MM!» provincie 16 Directielid Van Meegen: nu al onze krachten inzetten om modificatie uit te voeren Party-costuufri!) 199,- t/m 499,- van Dixhoorn ROSAUN in De Parel ZATERDAG 17 DECEMBER 1994 van onze verslaggever BORSSELE - Met een doosje bonbons in de hand en een te vreden blik op de ferme mede deling 'Borssele gaat door' bo venop de kernenergiecentrale zijn de medewerkers van het elektriciteitscentralecomplex in Borssele vrijdag naar huis gegaan. Opgelucht, omdat de werkgelegenheid in de kerncen trale tot 2004 is veiliggesteld. 'Borssele gaat door'. Daar kan nu een uitroepteken achter wor den geplaatst. Directievoorzitter drs H. van Meegen van de Elektriciteits Produktiemaatschappij Zuid- Nederland (EPZ) stelde het per soneel vrijdag aan het eind van de middag op de hoogte van de beslissing van het kabinet. De kantine was bij deze gelegen heid afgeladen vol. Verschei dene medewerkers die vrijdag geen dienst hadden, waren toch naar de centrale gekomen om het heuglijke feit uit de eerste hand te vernemen. „Wij zijn nu precies waar we een paar jaar geleden naai- hebben gestreefd", zei Van Meegen latei- in een reactie op het besluit van het kabinet, „Het was van meet af aan de bedoeling dat de cen trale na de modificatie tot 2004 mee zou kunnen. Dat we later, toen een lange inspraakproce dure gewenst werd geacht, op 2007 zijn gaan zitten om de in- vestering terug te kunnen ver dienen, doet daar niets aan af." Van Meegen verklaarde geen spoortje van teleurstelling te voelen dat 2007 nu toch 2004 is geworden. Het leek hem ook niet zinvol om toch te proberen de centrale nog drie jaar langer in bedrijf te houden. Van Meegen: „We werken in Nederland nu eenmaal met Elektriciteitsplan nen. Daar staat sinds vandaag in Cheque voor Vogelasiel MIDDELBURG - De Vogel- en Egelopvang Midden-Zeeland heeft vrijdag in Middelburg een cheque van 1250 gulden ontvan gen van de Stedelijke Scholen gemeenschap Middelburg (SSGM). Het bedrag is de op brengst van de festivaldag van 8 december, die ter ere van het 25- jarige jubileum van de SSGM werd gehouden. dat de kerncentrale Borssele tot 2004 elektriciteit blijft produce ren. Dat is na de discussie van de afgelopen maanden een demo cratisch gegeven. Verder kijken we nu niet. We gaan eerst al onze krachten inzetten om de modifi catie uit te voeren." Directeur ir J„ den Boer van de Borssele EPZ-vestiging verze kerde dat bij het personeel van de centrale de bezorgdheid om de dreiging van een spoedige sluiting van de nucleaire stroomfabriek is weggenomen. Hij sprak zijn tevredenheid uit over de manier waarop de mede werkers de periode van onzeker heid hebben verwerkt en over de wijze waarop ze het streven van de EPZ-directie om de centrale open te houden hebben onder steund. Immens spannend Van Meegen zei dat hij de afgelo pen maanden als 'immens span nend' heeft ex-varen. Voor EPZ zou de mogelijk spoedige slui ting een extra probleem hebben gevormd omdat het bedrijf dooi de sluiting van twee centrales in Noord-Brabant en een in Dim- burg toch al een aanzienlijk aan tal banen moet schrappen. Den Boer was vooral verrast door de hevigheid van de discussie over de aanpassing en daarmee de le vensduur van de kerncentrale. Zijn verrassing was daarom zo groot, omdat de zaak geregeld leek na een procedure die ver scheidene jaren in beslag heeft genomen. De politieke verschui vingen in de Tweede Kamer na de verkiezingen in mei hebben de discussie evenwel doen op laaien. Van Meegen en Den Boer zeiden erover verheugd te zijn dat de veiligheid van de centrale en het vakmanschap waarmee ze wordt bediend, nooit zijn be twist. Secretaris F. E. Heuekelbaeh van de onderdeelscommissie van EPZ in Borssele (vergelijk baar met een ondernemings raad) toonde zich gematigd te vreden. „We hadden die 70 mil joen net zo goed kunnen verdie nen door de centrale tot 2007 open te houden", mex-kte hij op. „Ik vind het niet direct een over winning dat nu een bedrijfsduur tot 2004 is bereikt. We moeten er gewoon naar blijven streven dat de centrale zijn technische le vensduur van 40 jaar vol maakt. Dat betekent: openhouden tot 2013. Als technicus ben ik ervan overtuigd dat het mogelijk is." In Huize 's-Hertogenbosch is de restauratie volop aan de gang. De ovale plafondschildering is naar beneden gehaald en wacht op herstel. foto Ruben O reel van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Ongeveer duizend men sen hebben vrijdag een kijkje genomen in Middelburgse monumenten die ter gele genheid van de 'Restauratie van de Maand' waren opengesteld. De mensen die de rondleidingen verzorgden in de on langs gerestaureerde synagoge aan de Herenstraat hadden hun handen vol. Het monument ontving duidelijk de meeste bezoekers. Gevolgd doorze 's-Herlogen- bosch aan de Vlasmarkt waar restaura teurs nog volop aan het werk zijn. Het ramschip Schorpioen aan de Loskade kreeg beduidend minder belangstelling, ook al lag het schip in de buurt van de in formatiestand van de Vereniging Open Monumenten. Projectleider van 'Restau ratie van de Maand', E. van den Berg, kon dit achteraf verklaren. „Het merendeel van de bezoekers waren mensen uit de re gio. Die zijn al bekend met het ramschip. Zondag verwachten we veel meer mensen van buiten de regio." Bij Huize 's-Hertogenbosch, het heren huis dat sinds 1980 wordt gebruikt door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, kwam de stroom be zoekers pas vrij laat op gang. De meeste mensen die binnenliepen hadden al een bezoek aan de synagoge achter de rug. In de grote zaal, waar de enorme ovale pla fondschildering wacht op een restauratie, had het Zeeuwsch Genootschap een boe kenmarkt opgesteld. Om het doek, met een voorstelling van figuren uit de Griek se mythologie, te kunnen restaureren is het naar beneden gehaald. Op zolder is de restauratie al ver gevor derd. Werknemers van het aannemings bedrijf Geschiere Wattel waren hier nog bezig met de binnenkant van de kapcon structie. De kap en de dakbedekking zijn al helemaal hersteld. Mensen zonder hoogtevrees konden genieten van het prachtige uitzicht vanaf de belvédère. Het glazen torentje is een van de unieke plek ken van het huis. Zondag is de tweede dag van de Restaura tie van de Maand. Vanaf de Loskade ver trekken tussen 11.00 en 16.00 uur verschil lende monumentenwandelingen van de VVV. Met een entreebewijs kunnen de sy nagoge, het ramschip en Huize 's-Herto genbosch worden bezocht. van onze verslaggever MIDDELBURG - De drie groot ste partijen in de staten van Zeeland vinden de oplossing van liet kabinet om uit de kwes tie Borssele te komen een duur compromis. „Zonde van het geld", verklaarde J. I. Henne keij (VVD) vrijdag in een reactie op het kabinetsbesluit. D. J. P. Bruinooge (PvdA) vond de ex tra uitgave van 70 miljoen gul den als schadeloosstelling voor de Samenwerkende Elektrici- teitsproduktiebedrijven (SEP) 'vervelend'. A. M. Dek (CDA) sprak van een zwak besluit: „Het moment van sluiting van de kerncentrale dient te worden bepaald door argumenten als veiligheid en rendement." Wat Dek en Hennekeij betreft kan de centrale na de aanpas sing zonder meer tot 2007 open blijven. Bruinooge is voorstan der van onmiddellijke sluiting. Dek erkende dat het kabinet met het besluit de Borsselse kerncentrale tot 2004 open te houden en de SEP financieel te gemoet te komen de uitspraak van de Tweede Kamer letterlijk uitvoert. „Maar je kunt je afvra gen of het een verantwoord be sluit is", zei hij. Bruinooge ge waagde van een 'acceptabele op lossing' en Hennekeij merkte op dat het te betreuren is dat drie jaar werkgelegenheid wegvalt. Dek oordeelde dat D66 de Ne derlandse samenleving met 70 miljoen gulden extra kosten op zadelt. Bruinooge merkte op: „Ik hoop dat niet elke botsing tussen minister Wijers en de ka merfractie van D66 zoveel kost." Ook Hennekeij vond dat onno dig veel geld wordt uitgegeven om het landelijke verkiezings programma van D66 uit te voe ren. A. J. Dijkwel deed deze opmer kingen van zijn collega's af als 'goedkoop'. Hij wees erop dat niet alleen tussen minister Wij ers en de D66-fractie in de Twee de Kamer een plooi gladgestre ken moest worden. Ook tussen minister-president Kok en de PvdA-fractie bestond een duide lijk verschil van inzicht over de toekomst van de kerncentrale. Dijkwel: „Dit is natuurlijk een compromis dat nooit had mogen worden getroffen. Het is een heel onheldere manier van besluiten nemen. Maar ja, het was een kwestie van erfenissen, zowel voor fracties als voor de be- Mandos windslieden." Overigens ve klaarde Dijkwel dat hij zelf alti, een voorstander van sluitii van de kerncentrale is gewee; l Hij heeft in het verleden deelg a nomen aan demonstraties da het doel hadden dit te bereikei Dijkwel: „Daarom ben ik nietg r lukkig met dit besluit." Burgemeester Mandos van Bi - sele toonde zich tevreden ov het kabinetsbesluit. „Het is lij] tuur!ijk nog afwachten wat i J Kamer doet. Ik hoop, gezien i gebeurtenissen in de Kamer e: kele weken geleden, dat de k 1 merleden er verstandig mee oi gaan." Belangrijkste aspect van hetb sluit is voor Mandos dat de wet zaamheden voor verhoging vi de veiligheid van de centra f door kunnen gaan. „De veili heid kwam voor ons op de eers plaats. Werkgelegenheid op 11 tweede; de onzekerheid op jj punt is in elk geval weggenome 9 en de werkgelegenheid voor c i: komende tien jaar- gegara deerd." Advertentie Noordstraat 15 Terneuzen van onze verslaggever BORSSELE - Het ongeluk met de kerncentrale in Tsjernobyl in 1986 vormt de uiteindelijke aan leiding voor de discussie over aanpassing danwel sluiting van de kernenergiecentrale Bors sele. Na de calamiteit met de centrale in Oekraïne besluit de Nederlandse overheid, in navol ging van andere landen, eens in de tien jaar na te gaan hoe de in stallatie en de procedures in be staande kerncentrales zich ver houden tot de nieuwste inzich ten op het gebied van nucleaire veiligheid. Zo'n tienjaarlijkse toets komt als voorwaarde in de bedrijfsvergunning van de kern centrale Borssele. In 1989 begint het onderzoek. 16 mei 1991 - De Elektriciteits Produktiemaatschapij Zuid-Ne derland (EPZ) laat bij de presen tatie van het jaarverslag over 1990 weten dat forse investerin gen nodig zijn om de kerncen trale aan te passen aan de nieuwste inzichten op het ge bied van veiligheid. 24 oktober 1991 - Na aanvanke lijke aarzelingen stemmen de Samenwerkende Elektriciteits Produktiebedrijven (SEP) in met een ingrijpende aanpassing- van de kerncentrale. Daardoor moet de nucleaire stroomfa briek tot het jaar 2004 meekum nen. Geluiden over sluiting in 1993 zijn hiermee gesmoord. De kosten van de aanpassing be dragen minimaal 325 miljoen gulden en hooguit 400 miljoen gulden. Bij de SEP leeft de twij fel of het wel verstandig is nog zoveel geld uit te geven aan een uit 1973 stammende centrale. 13 november 1991 - Een meer derheid van de Tweede Kamer gaat akkoord met de investering van 400 miljoen gulden om de kerncentrale tot 2004 open te houden. 11 juni 1992 - Een consortium van het Duitse Siemens en Halli burton NUS uit de Verenigde Staten concludeert dat de dan bijna 20 jaar oude kerncentrale Borssele even veilig is als recent ontworpen nucleaire centrales. De kans op een ongeval met schade aan de kern is één op 100.000 jaar. Een calamiteit waarbij radioactief materiaal buiten de veiligheidsomhulling van de centrale geraakt, kan zich volgens de becijferingen drie keer op 1 miljoen jaar voor doen. Siemens/Halliburton NUS bepleiten wel verbeteringen. Die verkleinen het ongevalsrisico nog eens vijf keer. 20 oktober 1992 - Minister J. E. Andriessen van Economische Zaken laat weten dat de aanpas sing van de kerncentrale vertra ging oploopt, omdat uitgebreide inspraakprocedures zijn ge wenst. Het zogenaamde plan Modificaties voorziet onder meer in verbetering van de noodstroom- en noodkoelvoor- zieningen, een ventiel- en filter installatie voor de bol van de centrale en een reserve regel- zaal. 10 mei 1993 - De verbetering van de veiligheid loopt een jaar ver traging op door de extra in spraak. Bovendien stijgen de kosten: 400 tot 450 miljoen gul den. 24 mei 1993 - EPZ voorziet pro blemen met de terugverdientijd van de verbetering aan de kern centrale. Het is niet mogelijk het karwei eerder dan eind 1994 te beginnen. De aanpassing kan daardoor pas in 1997 zijn vol tooid. In het Elektriciteitsplan staat dat de centrale in 2004 dicht gaat. Ongeveer zes jaar tijd om de investei*ing terug te verdienen is krap. 10 juni 1993 - De SEP aarzelt an dermaal over de modernisering van de centrale. Reden: de ho gere kosten en de kortere terug verdientijd. Er moet eerst maar eens een gesprek met minister Andriessen komen, menen de aandeelhouders van de SEP. Een mogelijk gevolg van afstel van de aanpassing is dat de cen trale spoedig moet sluiten. 15 juni 1993 - Het CDA in de Tweede Kamer vindt het verant woord de kerncentrale open te houden tot 2013. Daarmee zou de centrale precies veertig jaar in bedrijf zijn; precies de periode waarvan destijds bij de bouw van de centrale is uitgegaan. CD A-energiespecialist A. Lan- sink doet deze uitspraak na een bezoek aan de centrale. EPZ-di- recteur H. van Meegen acht een bedrijfsduur tot 2013 geen pro bleem, mits veiligheid en tech nologie om de tien jaar worden aangepast. 5 j uli 1993 - Minister Andriessen laat weten dat de kerncentrale na aanpassing wat hem betreft tot 2007 in bedrijf mag blijven. Dat moet dan wel in een nieuw Elektriciteitsplan komen te staan. Verlenging van de levens duur betekent meer tijd om de" modificatiekosten terug te ver dienen. De raming van de kosten bedraagt nu 467 miljoen gulden. 30 september 1993 - De aandeel houders van de SEP houden re serves over de zin de kerncen trale aan te passen, maar gaan er toch mee akkoord. Ze stellen een aantal strikte voorwaarden: de wijzigingen moeten in 1997 ge reed zijn, de aanpassing' mag niet meer dan 467 miljoen gul den kosten en voor het einde van 1994 moet duidelijk zijn of aan deze voorwaarden haalbaar zijn. 10 november 1993 - Dow Bene lux, de Amerikaanse energiepro ducent Destec en de elektrici teitsdistributiebedrijven Deltan en PNEM tekenen een beginsel akkoord voor de bouw van een warmte/kracht centrale bij Dow in Terneuzen. De centrale pro duceert stoom en elektriciteit. De stoom is bestemd voor Dow; de elektriciteit (400 MVV - onge veer dezelfde hoeveelheid als de capaciteit van de Borsselse kerncentrale) gaat voor drie kwart naar het elektriciteitsnet. De gasgestookte centrale is mi lieuvriendelijk en levert een hoog rendement op. Er zijn meer plannen voor de bouw van der gelijke centrales. Ze vallen bui ten de planning van de SEP. 15 november 1993 - In het Dos sier Kernenergie constateert het kabinet dat uitbreiding van kernenergie voorlopig niet aan de orde is. 20 december 1993 - EPZ vraagt een vergunning aan voor het mo dificatieprogramma. 2 februari 1994 - In een reactie op het Dossier Kernenergie gaat de Algemene Energieraad nog een stapje verder dan het kabi net: er dreigt een overcapaciteit in de elektriciteitsopwekking. Een van de oorzaken daarvan is de ontwikkeling van warmte/ kracht-centrales buiten de SEP- planning om. 23 en 30 juni 1994 - De Tweede Kamer wisselt met de minister van Economische Zaken van ge dachten over het Elektriciteits plan 1995-2004. In dat plan is de verlenging van de bedrijfsduur van de centrale tot 2007 opgeno men. De irxinister laat weten dat hij het plan wil goedkeuren. In het gesprek op 30 juni treedt W. Kok op als minister van Econo- 1 Advertentie. Wegens groot succes verlengen wij de kennismakingsperiode van de VIBROSAUN in De Parel tot 15 januari 1995. De in Australië ontworpen VIBROSAUN combineert warmte met massage en muziek. Terwijl u heerlijk ligt te ontspannen, vermindert de VIBROSAUN o.a. spierspanningen, verbetert bloedcirculatie, gaat stress tegen, verlicht rugpijnen, verwijdert giftige afvalstoffen en bevordert afslanken. s- LET OP! In deze verlengingsperiode krijgt u B korting. Per behandeling van ongeveer 30 minuten betaalt u 25-, (normaal F 32,50) Kom kijken en combineer de VIBROSAUN bijvoorbeeld met een heerlijke gezichtsbehandeling of een van de vele andere beautybehandelingen. Tot ziens in het Kuur- en Beautycentrum van De Parel te Domburg. (Voor reserveringen bel 0118S-3092) DE PAREI IS EEN HEERLIJK ZWEMPARADIJS MET FITNESS. SAUNA, BOWLING- EN SQUASHBANEN. KUURCENTRUM, THEATER. CAFÉ'S EN RESTAURANTS IN DOMBURG HetEPZ-complex in Borssele. mische Zaken ad interim. Hij be looft de Kamer een nadere dis cussie over de daadwerkelijke uitvoering van het besluit de le vensduur van de kerncentrale te verlengen. Dat biedt de moge lijkheid ook de zienswijze van het nieuw kabinet over kerncen trales daarbij te betrekken. Na het overleg op 23 juni melden de ministers van Sociale Zaken en VROM de Kamer dat de veilig heidsanalyse te zien heeft gege ven dat de kerncentrale zowel in de huidige als in de gemodifi ceerde toestand in ruime mate voldoet aan de criteria van het risicobeleid voor ernstige onge vallen. 11 juli 1994 - Na overleg met de ministerraad keurt de minister van Economische Zaken het nieuwe Elektriciteitsplan goed. 2 augustus 1994 - De ministers van Economische Zaken, van VROM, van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en van WVC verlenen EPZ de vergunning voor de uitvoering van het modi- ficatieprogx'amma. 8 augustus 1994 - Greenpeace tekent bezwaar aan tegen de goedkeuring van het Elektrici teitsplan. De minister van Eco nomische Zaken moet een be slissing over dit bezwaar nemen. Verscheidene milieuorganisa ties, waaronder Greenpeace, vragen bij de Raad van State vernietiging van de vergunning voor de modificatie. 29 september 1994 - De aandeel houders van de SEP stellen vast dat de modificatie van de kern centrale uitvoerbaar is binnen de voorwaarden die een ja ai' eer der zijn gesteld. Wat de SEP be treft kan de aanpassing door gaan. 27 oktober 1994 - Bij de behan deling van de begroting Econo mische Zaken in de Tweede Ka mer rijst de vraag of EPZ en SEP een schadevergoeding kunnen indienen wanneer de levens duurverlenging van de kerncen trale niet doorgaat. Er is inmid dels al ongeveer 160 miljoen gul den uitgegeven. Minister G. J. Wijers ontkent dat EPZ een voorschot heeft genomen op de vergunning. Een belangxijk deel van het geld is in de voorberei ding van de vergunningsaan vraag gaan zitten. 3 november 1994 - Greenpeace becijfert in haar rapport 'Afreke nen met Borssele' dat sluiting van de-kerncentrale een miljard gulden goedkoper uitvalt dan aanpassen en openhouden tot 2007. 4 november 1994 - EPZ wijst de becijferingen van Greenpeace van de hand. Modernisering le vert volgens de exploitant van de centrale op termijn een voor deel van een paar honderd mil joen gulden op. Bovendien ves tigt EPZ de aandacht op de ge volgen voor de werkgelegen heid: er staan 700 banen op het spel. 7 november 1994 - Wijers intro duceert een nieuw staatsrechte lijk begrip. Hij 'neigt' ertoe de eerdere besluitvorming in het kabinet over de langere bedrijfs duur van de kerncentrale te handhaven. Hij sluit evenwel niet uit dat de argumenten van foto Lex de Meester de Tweede Kamer hem op an dere gedachten zullen brengen. 8 november 1994 - Wijers' partij D66 heeft de terminologie van haar bewindsman overgeno men. Ook de fractie van D66 in de Tweede Kamer 'neigt' nu; en wel naar het standpunt van de minister. 9 november 1994 - Na langdurig fractieberaad na afloop van overleg van Wijers met de vaste kamercommissie voor Economi sche Zaken verklaart D66 zich toch tegen bedrij fsduurverlen- ging van de kerncentrale tot 2007. De fractie vindt dat de cen trale met een aanpassing van ge ringere omvang tot 2004 moet openblijven. In het overleg blij ken PvdA, GroenLinks en de So cialistische Partij voor onmid dellijke sluiting van de kerncen trale te zijn. WD, CDA, RPF, GPV en SGP stemmen in met de modernisering en de eraan ver bonden langere levensduur. Sa men met de in het overleg afwe zige CD zijn ze goed voor 75 stemmen in de Kamer. De oude renpartijen hebben nog geen de finitief standpunt. 11 november 1994 - Een meer derheid van de staten van Zee land pleit ervoor de aanpassing van de kerncentrale uit te voe ren. Behoud van werkgelegen heid speelt hierbij een belangrij ke rol. Voor een uitspraak met deze strekking zijn WD, RPF/ GPV, CDA (met uitzondering van L. Nederhoed-Zijlstra), SGP en D66-lid R. de Blij. Tegen zijn PvdA, D66 (minus De Blij), GroenLinks, Delta Anders en Nederhoed-Zijlstra, 14 november 1994 - Uit een ei quête van het NIPO blijkt dat' procent van de Nederlandse b volking voor sluiting van de ke centrale is; 38 procent is tegen. 15 november 1994 - Bij een pl nair debat in de Tweede Karas lijkt het erop dat er een krapp meerderheid voor mödernis ring van de kerncentrale zal GroenLinks dient een motie it[(e die aandringt op sluiting vantj, kerncentrale. Minister Wijeif, zegt D66 toe dat hij met de SEjg wil overleggen over een even j,: tuele goedkopere aanpassi% van de kerncentrale, waardoH de bedrijfsduur op 2004 kan blij ven gehandhaafd. D66 zaait va warring omdat de fractie op danks deze toezegging van lias partijgenoot een uitspraak vale de kamer wil, waarin de ministe e de opdracht krijgt met de SEPI c gaan praten. 22 november 1994 - De stemme! in de Tweede Kamer staken ove motie van GroenLinks: 73-73. D: driemans RPF-fractie, die eet der niet had laten blijken vos sluiting van de kerncentrale' zijn, behoort tot ieders verras sing tot de voorstemmers. 23 november 1994 - Bij "de he stemming over de motie zijn all ai 150 kamerleden van de PvdA heeft drie van haar fractit leden opgetrommeld uit het bii er tenland; het pas uit het zieken huis ontslagen Unie 55+ kamf lid Leerkes is ook verschenen öl De uitslag: 77 voor, 73 tegen. D verslagenheid bij het person® (r van de kerncentrale is groot. Ou duidelijk blijft evenwel wat erm gaat gebeuren. De motie valtc; verschillende manieren uit t leggen. GroenLinks en de Pvd.1 vinden dat de centrale zo sni mogelijk dicht moet. D66 leestt; de motie dat te bekijken valt 0' de kerncentrale na een minde omvangrijke en goedkope!) aanpassing tot 2004 open ka! blijven. 13 december 1994 - Minister W ers heeft een oplossing gevoo >t den voor het politieke probleem waarvoor de motie hem heeft ge ai plaatst. Hij zal het kabinet voos ei stellen de modificatie uit te voe j; ren, de bedrijfsduur van de cee trale te bepalen tot 2004 end' r elektriciteitssector 70 miljoe% gulden te geven. Dit bedrag ei geldt als compensatie voor df ei kortere terugverdientijd van d; e investei-ing die de aanpa vergt. De drie regeringspartij® PvdA, VVD en D66, kunnen zichfe in dit compromis vinden. 16 december 1994 - Het kabinej besluit de kerncentrale tot 20(H r0 open te houden en de SEP e® Vl schadeloosstelling van 70 e. joen gulden te geven, omdat de a, investering van 467 miljoen nie! s volledig kan worden terug)'® diend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 16