Kritiek op woonwagenlocatie PZC Kessen afhoudend over 30-km-zone Cüllll Gs staan gedogen parkeerterrein in Cadzand niet toe Op vrijdag heb ik nog net zoveel zin om te werken als op maandag Bezwaar Sluis tegen provinciaal recreatiebeleid Streek woensdag 30 november 1994 2 14 Voornamelijk oudere buurtbewoners Sluiskil vrezen overlast Granaten gevonden van onze verslaggeefster TERNEUZEN - De omwonen den van de Frans Naerebout- straat en de Dwarsstraat in Sluiskil voelen zich verraden door de gemeente Terneuzen. Zij menen dat het eollege bij de vaststelling van de toekomstige locatie voor twaalf woonwa gens in het dorp, volledig voor bij is gegaan aan het feit dat in de buurt voornamelijk oudere mensen wonen. Tijdens een informatieve bijeen komst dinsdag in het Terneu- zense stadhuis konden omwo nenden van de Sluiskilse locatie en - aansluitend - de buurtbe woners van het beoogde woon wagencentrum in Zaamslag hun bezwaren kenbaar maken. De gemoederen onder de zestien aanwezige Sluiskillenaren lie pen af en toe hoog op. Zij vrezen dat het centrum voor hun deur voor veel overlast zal zorgen. Bij mevrouw J. Bondewel zitten de zenuwen er na afloop van de be- Hardrijders op de bon ZAAMSLAG - Op Rijksweg N61 bij Zaamslag is maandagavond tussen 17.20 en 20.20 uur een snelheidscontrole gehouden. In de periode passeerden 936 auto mobilisten de controle. Vijfen zestig passanten overschreden de maximum snelheid van tach tig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 123 kilo meter per uur. Controle op verlichting fietsen helpt TERNEUZEN - Vijf fietsers en een bromfietser werden dins dagmorgen tussen 7.20 en 8.00 uur aangehouden tijdens een verlichtingscontrole in de Ter- neuzense Bellamystraat. Een dag eerder werden nog twin tig fietsers aangehouden omdat het licht van hun rijwiel niet functioneerde. Bij een op het zelfde tijdstip gehouden contro le op de Lange Heerenstraat bij Oostburg werden vier wielrij ders bekeurd, verklaarde een po litiewoordvoerder dinsdagmid dag. sloten bijeenkomst nog goed in. Zij viel naar eigen zeggen bijna flauw van de spanningen. „Het is met onze rust gedaan", voorziet de bewoonster van de Dwars straat. Bondewel spreekt van een ge meen spelletje van de gemeente Terneuzen. „Ze dachten zeker dat die oudjes niets durven te zeggen en dus een gemakkelijke prooi zijn. Maar dan hebben ze het mis", reageert ze emotioneel. De andere buurtbewoners zijn wat berustenden „Het helpt toch allemaal niets", verzucht een van hen. van onze verslaggever HULST - De leefbaarheid van de Hulster binnenstad zou een stuk beter worden als het ver keer niet harder dan dertig ki lometer per uur door de stad mag rijden. Als die maxi mum-snelheid wordt gecom bineerd met een aantal ver- keersremmende maatregelen als verkeersdrempels, asver- schuivingen en visuele aan passingen is het effect nog gro ter. De Hulster politici moeten zich voor dit soort maatregelen uit spreken om daarmee te laten zien dat sociale vernieuwing- geen loze kreet is, oppert de Wijkraad Binnenstad Hulst in een zelfvervaardigd rapportje over verkeersveiligheid binnen de wallen van de Reynaert- stad. Uit onderzoek is geble ken dat slechts weinig automo bilisten de huidige maximum snelheid van vijftig kilometer per uur overtreden. Een groot deel van de binnen stadbewoners heeft echter wel het idee dat er te hard wordt gereden. De smalle straten en de bestrating (klinkers en kin derkopjes in plaats van asfalt) beïnvloeden die beleving van door de stad racende auto's. Een verlaging naar dertig kilo meter per uur kan die angst grotendeels wegnemen. De wijkraad vraagt overigens om extra aandacht van gemeente en politie voor te hard rijdende bromfietsers. Meer dan de helft P. I. van Cadsand, woonachtig aan de Frans Naereboutstraat, bood wethouder J. van Rooijen namens de omwonenden een handtekeningenlijst aan. De on dertekenaars willen dat het cen trum zo'n honderd meter zuide lijker wordt gesitueerd. Dan hebben de ouderen er in ieder ge val geen last van. Wanneer dit niet mogelijk is, dan, zo vragen ze de gemeente, moet de uitrit van het woonwagenkamp wor den verlegd, zodat het verkeer niet door de Frans Naerebout straat hoeft. Van Rooijen zegde de aanwezi- van de bromfietsers rijdt zelfs harder dan de alleen buiten de bebouwde kom toegestane veertig kilometer per uur. Sprekers Ook zaken als te smalle trot toirs. op de weg staande terras sen, in twee richtingen rijden de fietsers en geluidoverlast zijn voor veel binnenstadbewo ners een plaag. De wijkraad had daarom na de jaarvergade ring dinsdagavond enkele sprekers uitgenodigd. P. de Koning van de regiopolitie Zeeuwsch-Vlaanderen en J. van Herk van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland spraken over de (ver keersveiligheid. Nadat enkele van de ruim zes tig aanwezigen - onder wie het voltallige college en vijf 'gewo ne' raadsleden - een paar per soonlijke knelpunten naar vo ren hadden gebracht, werd burgemeester A. Kessen uitge nodigd om wat toezeggingen te doen. De burgemeester hield zich echter op de vlakte en leg de er de nadruk op dat de ge meente, samen met de politie en de wijkraad, dient te stre ven naar een 'integraal veilig heidsbeleid'. „Ook de alleenlo- pende vrouw moet zich 's avonds op straat veilig voelen in de binnenstad", vond de burgemeester. De grootste wens - het instel len van een dertig-kilometer zone voor de hele binnenstad - gen toe te bekijken of de locatie een eindje kan worden opge schoven en te proberen de ont sluiting te veranderen. De ma nier waarop Van Rooijen dit zei, voorspelt volgens de bewoners niet veel goeds. „We hebben te maken met een voldongen feit", weet mevrouw Bondewel. Van Rooijen: „Of de locatie kan worden gewijzigd, hangt af van de afstand tot de rijksweg. Bin nen een bepaalde straal tot de weg. mag geen woonbebouwing zijn." Van Rooijen ontkent dat de locatie aan de Naerebout- zal waarschijnlijk niet in ver vulling gaan. Kessen liet door schemeren daar het nut niet di rect van in te zien, vooral niet omdat een groot deel van de automobilisten overdag toch al niet harder rijdt. straat niet in het dorpsplan zou zijn genoemd, zoals de secretaris van het Contactorgaan Sluiskil, F. M. Saerens suggereerde. „Het is altijd een van de opties ge weest", aldus Van Rooijen. Zaamslag De omwonenden van de Veer- straat in Zaamslag waren min der emotioneel. Drie omwonen den kwamen op de bijeenkomst af. Voorzitter R. Verschelden van het Contactorgaan Zaam slag is niet ontevreden over het resultaat van de bijeenkomst. Het geplande voetpad achter de Het vastlopen van het verkeer in de binnenstad is daarnaast vaak te wijten aan oorzaken waar het gemeentebestuur weinig aan kan veranderen. Kessen: „Hoe vaak wordt u in de binnenstad niet aangehou- Gerard van der Nissestraat moet uit het plan worden ge schrapt, zo luidde de hartewens van de buurtbewoners. Boven dien wilden zij van de gemeente de zekei'heid dat het centrum al leen een woonfunctie voor twaalf woonwagens krijgt en dat de toekomstige bewoners er geen sloop- of autobandenhan- del mogen beginnen. Aan beide wensen wilde Van Rooijen tegemoet komen. De be zwaren worden, zo zei hij, meege nomen in het voorstel dat in ja nuari aan de raad wordt gepre senteerd. den door iemand die vraagt 'Waar is Morres?'. Een paar verwijzingsborden langs rijks weg 60 zouden dat kunnen ver helpen. maar wegbeheerder Rijkswaterstaat wil daar niet aan." De Wijkraad Binnenstad Hulst is voorstander van een 30-kilometerzone en verkeersremmende maatregelen voor de gehele binnenstad. Burgemeester Kessen is niet overtuigd van de noodzaak. foto Charles Strijd Brugge Theater De Dijk - wo. 30 nov. om 20 uur: Uitvaren door Carl Ridders; vr. 2, ma. 5, di. 6 dec. om 20 uur: Maanlicht door Area Gent. Gemeenschaphuis, St. Kruis - vr. 2, za. 3 dec. om 20 uur: Een vreemd koppel door Toneelge zelschap Reynaert. Zeven Torentjes, Assebroek - vr. 2, za. 3, zo. 4 dec. om 20 uur: Leonard door Kon. Toneelkring Kunst Adelt. Stadsschouwburg - wo. 30 nov. do. 1. vr. 2, za. 3 dec. om 20 uur: O'Neill door de Blauwe Maan dag Cie. St. Pietershof - vr. 2 dec. om 20 uur: Show met Benny Scott, Ca rina Lenders en Joe Wolf. De Werf - za. 3 dec. om 20 uur: Het Nieuwe Leven door Kollek- tief D A; zo. 4 dec. om 15 uur: Rovers door Stella Den Haag. De Korre - wo. 7 dec. om 20.30 uur: Witte Nachten door De Roovers. Concerten Belfort - wo. 30 nov. za. 3, zo. 4 dec. om 14.15 uur: Beiaardcon cert. De Werf - wo. 30 nov. om 20.30 uur: KD's Decade; vr. 2 dec. om 21 uur: Bryther Smith The Dicky Greenwood Blues Band. Cactus club - do. 1 dec. om 20.30 uur: Concert Tex. Kasteel Prinsenhof - vr. 2 dec. om 20.30 uur: Pianoconcert door Bejamin Rawitz. Theatercafé De Korre - vr. 2 dec. om 20.30 uur, zo. 4 dec. om 11 uur: Pianoconcert door Kirill Pokrobski. St. Walburgakerk - za. 3 dec. om 20 uur: Mendelssohn première concert door Bryghia Cantat en het orkest l'Estro Armonico. Opera Stadsschouwburg - ma. 5 dec. om 20 uur: Die Zauberflöte dooi de Kameropera uit Warschau. Films Kennedycomplex (info.tel.:00.32-50.33.20.70) Kennedy 1 - De Leeuwekoning, za. om 20 uur, za. zo. ook om 14 en 16 uur, wo. ook om 14.30 uur; Forrest Gump, vr. zo. ma. di. om 20 uur. vr. za. zo. ook om 22.40 uur, Kennedy 2 - Max, dag. (beh.di.)om 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.30 uur, za. ook om 14 en 16 uur, zo. wo. ook om 14.30 uur, zo. ook om 17.15 uur; A woman's ta le, di. om 20.30 uur. Kennedy 3-The Specialist, dag. om 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.30 uur, za. zo. wo. ook om 14.30 uur, zo. ook om 17.15 uur. Kennedy 4 - Pulp fiction, 16 jr. dag. om 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.40 uur, za. zo. wo. ook om 14.30 uur, zo. ook om 17.15 uur. Van Eyck - Eat drink man wo man, do. om 20 uur. Knokke Films Beverly (info.tel.:00.32.50.620.620) Beverly 1 - De Leeuwekoning, za. zo. wo. om 15 uur, za. zo. ook om 17.30 uur; The specialist, dag. om 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.30 uur. Beverly 2-1 love trouble, dag. om 20 uur. vr. za. zo. ook om 22.30 uur, za. zo. wo. ook om 15 uur, za. zo. ook om 17.30 uur. Beverly 3 - Time cop, zelfde uren als Beverly 2. Beverly 4-Blown away, dag. om 20 uur, za. zo. wo. ook om 15 uur; Suite 16,16 jr. vr. za. zo. om 22.30 uur, za. zo. ook om 17.30 uur. Eeklo Concert De Herbakker - do. 1 dec. om 20.30 uur: Boom Big Band. Assenede Concert Strandpaal 28 - za. 3 dec. om 21 uur: De Niglo's/ Gent Theater Kon. Ned.Schouwburg - wo. 30 nov., do. 1, vr. 2, za. 3 dec. om 19.30 uur, zo. 4 dec. om 15 uur: Suiker door het Nederlands To neel Gent. Vooruit - wo. 30 nov do. 1 dec. om 20 uur: Modern Nature door De Parade; vr. 2, za. 3 dec. om 20 uur, zo. 4 dec. om 17 uur: De ope ra door Het Gevolg. Area - wo. 30 nov., do. 1vr. 2, za. 3 dec. om 20 uur: Meningen van een Clown door Jan Steen en Frans van der Aa. ICC,Citadelpark - wo. 30 nov. om 20 uur: World in motion door Up With People. Nieuwpoortteater - do. 1. vr. 2, za. 3 dec. om 20.30 uur: Ombat door Nova Zembla. Minardschouwburg-do. 1, vr. 2, za. 3 dec. om 20.30 uur: Achter de storse gepiept door Pierke Pier lala en 't Spelle van de Drei Klui ten en de 'bren van Romain'. Kopergieterij - vr. 2 dec. om 20 uur: Improvisaties door Ivoor/ Speelteater. Tinnenpot - vr. 2, za. 3 dec. om 20 uur: 3 noh spelen door La Barra- ca. Groenzaal - vr. 2. za. 3 dec. om 20 uur: Drie hoge hoeden. Zaal Meibloem - vr. 2, za. 3 dec. om 20 uur, zo. 4 dec. om 15 uur: Jawadde, es mij da ne kersdag door Teater Burlesk. Zaal Flora - za. 3 dec. om 20.15 uur: De Speler door Teater Kra keel. De WAANzin - za. 3 dec. om 20.30 uur: Party time en Berg taal door de WAANzin. Concerten Vooruit - wo. 30 nov. om 20 uur: Wim Mertens; do. 1 dec. om 20 uur: Paul Klinck en Daan Van- dewalle; vr. 2 dec. om 21 uur: Senser. Tartuffe - vr. 2 dec. om 22 uur: Café-chantant met Dirk Lajoie, Willem van der Noot en Michel Bracke. Charlatan - wo. 30 nov. om 21 uur: Soapstone. Vlaamse opera - vr. 1 dec. om 12.45 um~: Russische liederen door Judy Rust, Thomas Mürk en Eelko Mollenaar. Rode pomp - vr. 2 dec. om 20.30 uur: Tomaa Wessel, Martin Bauer, Ewald Demeyere en Geert Logghe. Centrum Reinaert - za. 3 dec. om 20 uur: Frank van Praag en Jackie Davis. Kon. muziekconservatorium - zo. 4 dec. om 15 uur: Orkste Rê verie Viennoise. Klein Begijnhofkerk - zo. 4 dec. om 16 uur: Orgelconcert door Paul de Maeyer en Marnix de Cat. Logos Tetraeder - ma. 5 dec. om 20 uur: The Bozza Mansion; di. 6 dec. om 20 uur: Jane Henry (viool), Moniek Darge (viool), Ni cole Ledegen, Karin de Fleyt (dwarsfluit) en Tomma Wessel (blokfluiten); wo. 7 dec. om 20 uur: Junko Ueda. Gele Zaal - di. 6 dec. om 20.30 uur: KD's Decade. Dans Vlaamse Opera - vr. 2, za. 3 dec. om 20 uur: Grupo Corpo. Films Sphinx - De diva en haar regis seur, wo. 30 nov. om 22.30 uur. Nieuwpoortteater - The Gerard Malanga story en In search of the miraculous, wo. 7 dec. om 20.30 uur. Decascoop (info.tel.: 00.32.92.25.48.38) Timecop, 14.30, 17, 20, 22.30 uur; The Lion King, 14.30,17,20,22.30 uur; I love trouble, 14.30, 17, 20, 22.30 uur; The specialist, 14.30, 17, 20, 22.30 uur: Max, 14.30, 17, 20, 22.30 uur; Blown away, 14.30, 17, 20, 22.30 uur; Pulp fiction, 16 jr. 17, 20 en 22.45 uur; When a man loves a woman, 14.30,17,20, 22.30 uur; Suite 16, 16 jr. 20 en 22.30 uur; Forrest Gump, 14.30, 17,20, 22.30 UU1-; Clear present danger, 14.30, 17, 20, 22.30 uur; Speed, 14.30 uur; Natural born killers. 22.30 uur; The shadow, 14.30 uur; Threesome, 16 jr. 17 en 20 uur. Studio skoop (info.tel.; 00.32.92.25.08.45) Exotica. 15 en 20 uur; To live, 15, 20 en 22.30 uur; The Lion King, 15 en 17.30 uur; Clerks, 22.30 uur; The adventures of Priscilla, Queen of the desert, 15, 20 en 22.30 uur; Les silences du palais. 17.30 uur; Fresa y chocolate, 22.30 uur; Soleil trompeur, 20 uur; Ladybird - Ladybird, 17.30 uur; What's eating Gilbert Gra pe?, 17.30 uur. van onze verslaggeefster CADZAND - De gemeente Oost burg mag het onverharde par keerterrein aan de Zwartepol- derweg in Cadzand niet langer gedogen. Gedeputeerde staten onderschrijven de bezwaren van natuurbeschermingsver eniging 't Duumpje. Gs menen dat investeringen in het huidige illegale terrein rechten doen ontstaan die in strijd zijn met de gewenste landinrichting van het gebied. Het wekt 'bevreemding' bij gs dat burgemeester en wethou ders in Oostburg hun stelling om het terrein in te richten, niet on derbouwen. Het college van b en w voert slechts aan dat het een onderzoek van de landinrich tingscommissie wil afwachten. Gs vinden dit argument niet te recht en wijzen medewerking aan het gedogen van het par keerterrein af. Natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje meent dat het par keerterrein niet past binnen het gemeentelijke recreatiebeleid dat gericht is op het handhaven van de rust aan de kust. Volgenk haar is uitbreiding van de par- keermogelijkheden op deze plaats vanuit natuur- en land schapsoogpunt niet gewenst. Het terrein is bovendien gereser veerd voor natuurontwikkeling. Daarnaast is het planologisch niet geregeld. Een poging hier toe door de gemeente Oostburg strandde in maart op de weige ring van gs. Piet Esselbrugge 40 jaar bij Cito Tours van onze verslaggever AXEL - Bij de ingang van het kantoor van Cito Tours in Axel staat een uit elkaar ge sprongen gasfles om de herin nering aan de brand van ja nuari 1987 levend te houden. Bij deze brand gingen 25 bus sen verloren en het is dan ook niet vreemd dat die gebeurte nis voor directeur Piet Essel brugge een dieptepunt is uit zijn veertig-jarige loopbaan bij Cito Tours. „Maar aan de andere kant heeft die brand me ook duidelijk gemaakt dat het personeel hart voor de zaak had en heeft", zegt Essel brugge. „In de avond en nacht na die brand werkte iedereen door om te redden wat er te redden viel en het bedrijf draaiende te houden." De 61-jarige Esselbrugge werkt deze week veertig jaar bij Cito Tours in Axel en dit ju bileum wordt komende vrij dag gevierd met een receptie in hotel Zomerlust in Axel. Ci to Tours bestaat zelf 65 jaar. want het bedrijf werd in 1929 opgericht door de oom en va der van de jubilaris. „Toen ik in 1954 op 21-jarige leeftijd als monteur bij de zaak kwam, was Cito Tours vooral een ga ragebedrijf'. zegt Esselbrug ge. „Daarnaast hadden we en kele bussen voor het verzor gen van woon-werkverkeer en verder waren we dealer van Daf-truck. Vanaf 1959 gingen we steeds meer woon-werkver- voer verzorgen. Eerst voor NSM, de voorloper van Hydro Agri in Sluiskil. Daarna ook voor Philips en Dow." Nadat hij enkele jaren als monteur had gewerkt kwam Esselbrugge in het magazijn terecht. Daarna hield hij zich een tijdje met schade-taxatie bezig en in 1975 werd hij bij het afscheid van zijn oom Essel brugge samen met zijn neef Peter Esselbrugge directeur van Cito. Cito Tours heeft op dit mo ment ongeveer 60 werknemers in dienst en het totale wagen park bestaat momenteel uit 33 bussen. Deze worden gebruikt voor het woon-werkverkeer en ingezet om toeristen te vervoe ren. Esselbrugge: „De laatste tien jaar zijn we ons steeds meer gaan toeleggen op het verzor gen van vakantiereizen. Zo verzorgen we onder meer rei zen voor OAD en Aziaten die van onze verslaggever SLUIS - De gemeente Sluis maakt bezwaar tegen het pro vinciale recreatiebeleid. Burge meester en wethouders vinden het niet reëel dat gs nieuwe ont wikkelingen op het gebied van de verblijfsrecreatie 'vrijwel volledig blokkeren'. In een brief gericht aan het college vragen b OOSTBURG - Bij graafwerk zaamheden aan de Maaidijk in Oostburg werden dinsdag tegen de middag zeven granaten ge vonden. De Explosieven Oprui mingsdienst (EOD) haalde de granaten op en maakte het wa pentuig elders onschadelijk. Sinterklaas niet bij actie voor sportcomplex van eeri medewerkster BRESKENS - Sinterklaas heeft bedankt voor de eer om de sym bolische eerste steen te leggen voor een sportcomplex in Brcs- kens. In plaats van de goedhei lig man worden twee Zwarte Pieten ingeschakeld. Zij zullen zaterdagmiddag rond half vijl die handeling verrichten op de parkcerlaats van het voormalig Crusonterrein aan de VVestland- straat in Breskens. Sinterklaas heeft, volgens een van de actievoerders Piet Keste- loo, om 'moverende' redenen be dankt voor het karwei. De Spaanse vriend komt een half uur later naar 'De Uitkomst' waar de winkeliersvereniging een lampionoptocht houdt. Er werd dinsdagavond druk overleg gevoerd tussen het ac tiecomité en de winkeliersver eniging Breskens om te voorko men dat er wellicht twee Sin terklazen op het zelfde tijdstip in Breskens zouden rondwaren, Volgens Kesteloo gaat de actie voor een multifunctioneel ge bouw geheel buiten de winke liersvereniging om. „Zij hebben daar niets mee te maken." Fred dy Tresonie, voorzitter van de winkeliersvereniging, wilde gis teravond helemaal geen com- men'aar geven. en w om bijstelling van het be leid. Ze breken daarbij onder meer een lans voor introductie van het hoevetoerisme. B en w van Sluis zijn 'verontrust' over de voorgestane aanpak van de provincie. Recreatie is in de kustregio de enige sector waarin nog groeimogelijkheden zijn. Wanneer dat wordt gedwars boomd, blijven er weinig ontwik kelingsmogelijkheden over, con cluderen h en w uit de nieuwe criteria die ze een maand gele den van gs kregen toegestuurd. In hun antwoord aan het provin ciaal college bepleiten b en w een soepeler beleid. Daartoe hoort onder meer het 'op beperk te schaal bieden van expansie mogelijkheden' voor zowel be staande als nieuwvestigingen in de recreatieve sector. Sluis denkt daarbij met name aan hoevetoerisme en (of) kamperen bij de boer. Landbouw Ze onderbouwen hun argumen ten voor een minder stringent beleid door te wijzen op de pro blemen in de landbouw. Aange zien een ongebreidelde groei van intensieve veeteelt op het Sluis- Aardenburgse grondgebied on gewenst wordt geacht en inmid dels is uitgesloten, is het voor de boeren zaak in een andere rich ting wat zakgeld te kunnen ver dienen. „Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen moet nog gewerkt en geleefd kunnen worden. De vergrijzing moet tot staan worden gebracht. Jonge ondernemers moet de mo gelijkheid worden geboden te in vesteren in de recreatieve sec tor. waardoor nieuwe bestaans- en ontwikkelingsmogelijkheden ontstaan", bepleit het dagelijks gemeentebestuur van Sluis. Volgens een woordvoerster van de gemeente bestaan er geen concrete plannen, die door het beleid van de provincie worden gedwarsboomd. Wel kwamen verschillende agrariërs na de on langs vastgestelde vijfde herzie ning van het bestemmingsplan buitengebied met het idee om op hun terrein een manege of een mini-camping te beginnen. Hou den gs vast aan hun uitgangs punt, dan kunnen dat soort op zetjes niet worden gerealiseerd. Ook de bouw van vakantiehui zen in de Verssche Polder lijkt nu verder weg dan ooit. Buurgemeente Oostburg hield eerder al diverse pleidooien rich ting Middelburg ten bate van het hoevetoerisme. Die ijver oogstte tot op heden geen suc ces. Europa willen verkennen. Maar daarnaast doen we ook nog steeds het woon-werkver keer voor Dow, Philips en Hy dro Agri." Esselbrugge geeft aan dat Cito Tours bij toeval in de reiswe reld is gerold en dat hij ver wacht dat het bedrijf zich in de toekomst verder in die sector gaat versterken. „De contac ten met Hydro Agri, Dow en Philips zijn heel belangrijk voor ons", zegt Esselbrugge. „Maar er is natuurlijk altijd een mogelijkheid dat één van die zakenpartners wegvalt en daarom is het goed dat we ook op andere fronten actief zijn." Hoewel Esselbrugge al veertig- jaar bij Cito Tours werkt, peinst hij er niet over om voor zijn vijfenzestigste het bijltje erbij neer te gooien. „Het is voor mij nog steeds een uitda ging om het bedrijf zo goed mogelijk in stand te houden", zegt Esselbrugge. „En boven dien heb ik op vrijdag nog net zoveel zin om te werken als op maandag." Piet Esselbrugge viert zijn 40- jarige jubileum op vrijdag 2 december van 16.00 tot 18.00 uur met een receptie in restau rant Zomerlust in Axel. De jubilerende directeur van Cito Tours, Piet Esselbrugge, bij de gesprongen gasfles, die de herin nering aan de grote brand bij het bedrijf in januari 1987 levend houdt. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 26